'Als ik ga zingen, dan kan ik daar mijn gevoel in kwijt' Niet alle mantelzorgers laten zich verwennen in De Schutse Een zielige vertoning Burgemeestersvrouwen bij de soos Roxanne de Kaper uit Sint-Maartensdijk doet auditie voor musical Wethouder M. Velthuis: Verzorgende wordt wel eens vergeten Trouwen kost gemeente geld Walgelijk Erg ontdaan Triest: sprookje van de vos is uit Postagentschap in Tholen Donderdag 15 november 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Scouting Mijn droom Respijtweekend Opgeven hobby Luchtsteun nodig voorjagers Nooit gehoord van humane jacht Ze zingt op familiereünies. Ze zingt als ze huiswerk maakt. Ze oefent haar stem naast de stereo toren. En ze deed auditie in schouwburg de Maagd in Bergen op Zoom om mee te kunnen doen in een musical. De 15-jarige Roxanne de Kaper uit Sint-Maar tensdijk wil zangeres worden. En het liefst ook beroemd. Ze houdt van de Haagse zangeres Anouk en is weg van de Amerikaanse Whit ney Houston, maar staat ook met beide benen op de grond. Zenuw achtig was ze wel voor de auditie. Zingen voor de musical the Ama zing Technicolor Dreamcoat ging goed, het dansen was moeilijker. Via de adjunct-directeur J. Goos- sens van het Schelde college in Sint-Maartensdijk kreeg ze te horen dat er zangers/acteuts en dansers worden gezocht voor de musical die volgend jaar zomer in de Maagd in Bergen op Zoom wordt opgevoerd. Meer dan 300 scholen, muziekcentra en opleidinginstitu ten in de regio zijn aangeschreven om mee te doen aan het Musical plan Zuidwest van het Centrum voor Kunsten in Bergen op Zoom, de gemeente Bergen op Zoom en de provincie Noord-Brabant. Be doeld om talentvolle jongeren tus sen 15 en 25 jaar een kans te geven op te treden in een professionele musical. Voor de uitvoering van de muziek- en theaterstuk van Lloyd Webber en Tim Rice zijn 60 jongeren no dig. De muzikale leiding is in han den van Pierre van Broekhoven, di rigent bij Accelerando in Sint-Annaland. Roxanne: „Op school weten ze dat ik zangeres wil worden en zo kreeg ik te horen dat ik op auditie kon." Ze wilde het al eerder proberen. Voor de musical Fame. Maar dan had ze, als ze was uitgekozen, drie keer per week 's avonds naar Eind hoven moeten reizen. En dat was te ver. Nu het zo dicht in de buurt is, doet ze een poging om door de se lectieronden te komen. Roxanne zingt graag. „En mijn ou ders zeggen dat het acteren in mijn bloed zit. Dat ik daar het beste in ben." Maar Roxanne heeft nog meer noten op haar zang. Voor de musical schreef ze zich ook in op het onderdeel dans. „Ja, dansen doe ik ook heel graag. Ik zit nu op stijl dansen en daar moet je ook soepel voor zijn." Roxanne moest dus tijdens de audi tie twee keer aantreden: als zange res/actrice en als danseres. Ze mocht zelf aangeven welk liedje ze wilde zingen. „Dat is Sacrafice ge worden van Anouk. Dat moet je zingen met pianobegeleiding. Anouk heeft hele ruige nummers. Dit valt wel mee. Maar er zit wel een stukje in waar je voluit moet gaan. Maar dat kan dan ook net vals gaan klinken." Ze mocht in de schouwburg eerst samen met de Roxanne houdt van de Haagse zangeres Anouk en de Amerikaanse Whitney Houston. pianist oefenen. „In een hele grote ruimte. Dat klonk echt mooi. Maar ik was eerst heel zenuwachtig. Ik kon bijna niet meer staan. Vooral omdat er zoveel andere jongeren waren. Ik dacht dat ze allemaal zouden gaan staan kijken als ik zou zingen, maar dat was niet waar." Een beetje vreemd was het wel om Anouk te zingen met pianomuziek. „Sacrifice is een gitaarnummer, maar het ging toch wel goed." Het dansen was moeilijker, zegt ze. Met een stel anderen moest ze een dans uit de musical doen. „Dat ging heel snel. En er waren hele moeilij ke danspassen bij." Op school heeft ze samen met de docent Engels geschaafd aan haar uitspraak. „Dat ging wel goed. Ik moest alleen goed letten op de uit spraak van het woordje 'love' en 'rough'." Met de piano heeft ze thuis niet geoefend, maar wel met een muziekapparatuur waar het stemgeluid van weg gedraaid kan Worden. Roxanne houdt van Anouk. „Die heb ik altijd heel goed gevonden, maar ik houd ook van de stem van Whitney Houston. Haar stem is vol en heel mooi." Toen Roxanne ne gen was en ze Whitney voor het eerste hoorde, was ze verkocht. „Dat vond ik helemaal te gek. Ik ging mee zingen en dat maakte iets in me los." Voordat ze naar het Schelde college kwam, zat ze op 't Rijks in Bergen op Zoom. Daar zong ze een tijdje in een koortje en stond ze op het podium tijdens een kerstviering van de eerste- en twee deklassers om Don't speak van No doubt te zingen. Op familiereünies zingt ze karaoke en ook bij de de Thoolse scouting trad ze wel eens op met een paar nummers. Haar ervaring met acteren is nog niet zo groot. Op de basisschool De Rieburch speelde ze wel eens een rol in een toneelstukje 'Grote beer en kleine beer', herinnert ze zich, maar dat was al in groep twee. Ze vond dat toen heel leuk. Recentere ervaringen? „Nou, mijn ouders we ten soms niet of ik iets speel of dat het echt is. En ze hebben zelf vroe ger ook altijd op toneelclubs geze ten." Zingen blijft voorlopig het belang rijkste voor Roxanne. Wat ze er zo aantrekkelijk aan vindt? „Als ik ga zingen, dan kan ik daar mijn gevoel in kwijt. Als ik blij ben, maar ook als ik verdriet heb. Ik vind zingen leuk en zou er graag mijn beroep van willen maken. Dat is eigenlijk mijn droom." Om haar favorieten te zien, kijkt ze vaak naar de muziekzenders TMF, MTV en the Box. „Ze brengen al lerlei soorten muziek. Vaak zing ik Mantelzorger mevr. De Jonge-de Haan laat zich verzorgen door de pedicure. Je kon je haar laten doen, je handen en voeten laten verzorgen, je op la ten maken, je laten masseren en je ontspannen op de klanken van Tibe taanse schalen. Maar de opkomst zaterdag op de landelijke verwendag voor de mantelzorgers in woonzorgcentrum De Schutse in Sint-Anna land viel wat tegen. Degenen die kwamen hoefden niet lang te wachten en kregen volop aandacht. Daar was de dag ook voor bedoeld. Voor mensen die dagelijks een zieke partner of een familielid verzorgen en die mantelzorgers worden genoemd. En even tijd voor zichzelf nemen. Daar schort het nog al eens aan, zo bleek uit de woorden van regiocoör dinator J. Heijboer-Dingemanse van het meldpunt vrijwillige thuiszorg in het gebouw van de .Oosterschelde thuiszorg in Sint-Maartensdijk. „Het is voor een mantelzorger vaak moei lijk zich te onttrekken aan de zorg. De verantwoordelijkheid die dit met zich mee brengt kan soms erg zwaar zijn." Dat is zeker het geval wanneer een van de ouders of de partner plotseling erg ziek wordt of een bejaarde vader of moeder een heup breekt na een val. Soms zijn beide ouders ziek of hulp behoevend. Kinderen zijn dan dege nen die de zorg op zich nemen en da gelijks langsgaan om te doen wat er gedaan moet worden. Voor velen is dat vanzelfsprekend. Mantelzorger N. van de Velde uit Tholen bezoekt elke dag twee keer haar ouders. Toen een van hen was gevallen was de zorg heel intensief. Mevrouw Van de Velde is met een aantal andere mantelzor gers 'uit Tholen naar de verwendag gekomen en laat zich opmaken bij Anita van Poortvliet in een van de ka mers van De Schutse. Ze kan kiezen welke kleur lippenstift ze wil. Zo is er door heel het gebouw wat te doen. Bij de pedicure zit mevrouw J. Sturris (72) uit Sint-Maartensdijk. Zij is vrij williger bij de zendingskrans van de Hervormde gemeente en bezoekt een ochtend per week Ten Anker om kof fie te schenken voor de bewoners, krulspelden in te zetten of spelletjes te doen. Ook bezoekt ze een middag per week een 87-jarige hulpbehoevende vrouw en ze vangt dagelijks thuis een 3-jarig meisje uit de buurt op met wie ze ook spelletjes doet of boodschap pen. „Het lijkt niet veel, maar dat is het toch wel, hoor. Er zijn al mensen die zeggen dat ik er vermoeid uitzie. Toch doe ik het met alle plezier." Om de belangen van de mantelzor gers te behartigen is er een lanc)blijke organisatie thuisverzorgers (LOT) op gericht, een vereniging voor mantel zorgers. De LOT geeft gratis sociaal en juridisch advies maar organiseert vanaf december zogeheten respijt- weekenden. De mantelzorger kan al leen of met degene die hij of zij ver zorgt, tegen een geringe vergoeding een weekendje weg. De zorg wordt tijdens die dagen over genomen en de mantelzorger kan zich ontspannen en verdiepen in een cur sus. De 'zorg voor jezelf dagen' wor den ze genoemd. Ontspanning en af stand nemen. En je laten verwennen. Dat kan in Zeeland op De Elder- schans in Aardenburg, twee maal in april en in een keer in juni. Volgens wethouder M. Velthuis ver richten ongeveer anderhalf miljoen mensen in Nederland mantelzorg. Meestal vrouwen van boven de vijf tig. „De groep van 35 tot 50 jaar groeit echter snel. Ze besteden gemid deld acht uur per week aan zorg en nemen daarmee 80 procent van alle zorg thuis op zich. Deze vrouwen hebben doorgaans geen betaald werk of een kleine deeltijdbaan. Door ver grijzing groeit de behoefte aan man telzorgers." Volgens de wethouder is het belang van de mantelzorg groot. „Maar ter wijl iedereen steeds belangstellend in formeert naar een zieke partner, wordt de verzorgende wel eens verge ten. En dat mag eigenlijk niet." Het langdurig verzorgen van een zie ke oudere of gehandicapte, trekt vol gens de wethouder een zware wissel op degene die de zorg verleent. „Het betekent wellicht afzien van een car rière, het overbruggen van grote af standen en het opgeven van een hob by." Ze wees op het belang van het meld punt vrijwillige thuiszorg die de man telzorgers kunnen ondersteunen, door bijvoorbeeld voor een tijdelijke ver vanging te zorgen. Landelijk is er 25 miljoen gulden beschikbaar. De ge meente is volgens Velthuis bezig om het ouderen- en gehandicaptenbeleid meer handen en voeten te geven. In december worden betrokken instellin gen uitgenodigd om over het beleid te praten. Velthuis las een stukje voor uit het boek Lazaruskind van Robert Maw- son over een gezin waarvan de doch ter door een auto-ongeluk in coma was geraakt en het leven van de ou ders geheel door de toestand van het slachtoffer wordt behöflfst. En het voor de moeder even te eel wordt. hard mee. Het meest kijk ik naar de Top-40. Cd's koop ik niet. Die zijn te duur en na een tijdje weer uit de mode." Op 30 november treed Jody Bernal op in Sint-Maartensdijk, maar Roxanne zal er niet heengaan. „Te blij," zegt ze waarmee ze bedoeld dat de muziek van Bernal voor haar te vrolijk is. „Ik ben zelf ook wel vrolijk hoor, maar Jody Bernal is voor kinderen van tien jaar." Roxanne zit nu in de derde klas van het Schelde college op de afdeling verzorging. Zingen zit niet in haar vakkenpakket, maar na deze school wil ze naar Antwerpen naar het Ciso die wel een afdeling zingen heeft. Roxanne wil graag beroemd wor den. Maar ze houdt er rekening mee dat ze niet door de auditie komt. „Anders doe je jezelf pijn. Als dit niet lukt, probeer ik toch door te gaan. En ga ik naar een talentenau ditie in Den Haag. Ik laat het hier niet bij, als dit niet lukt." Op het sluiten van huwelijken legde de gemeente in de eerste negen maanden van dit jaar totaal 20.000 gulden toe ten opzicht van de be groting. Doordat abusievelijk van een tarief van 430 in plaats van 375 gulden voor een huwelijkssluiting was uitgegaan, was de raming 6500 gulden te hoog. Omdat er daarnaast minder bruidsparen elkaar het ja woord gaven dan verwacht, kwam er nog eens 9500 gulden minder binnen dan was begroot. Totaal een verschil van 16.000 gulden minder aan inkomsten. Daarnaast overschrijden de uitga ven de begroting met 4000 gulden. Dit wijt de gemeente aan de specia le fullcolor folder die voor huwe lijksvoltrekkingen is gemaakt, als mede aan de verbeterde presentatie van de ambtenaren van de burgerlij ke stand. Voor mij op tafel ligt een foto. Een kleurrijke foto, waarin maïsgeel, jagergroen en bloedrood overheer sen. Nog roder dan de triomfantelij ke mannengezichten is de tong, die uit de bek van de dode vos hangt. Voorpaginanieuws in de Eendracht- bode van 8 november 2001: 200 jaar lang was er geen vos geschoten op ons eiland. Dat gemis is nu her steld. Ik hoop dat we nu weer 200 jaar vooruit kunnen, of langer. Een paar kanttekeningen: 1: In de uitgave van het rijksinsti tuut voor natuurbeheer, getiteld Dieren, uitgave Pudoc in Wagenin- gen, staat o.a. het volgende over de vos (vulpes vulpes): In ons land is de belangstelling voor bont afgeno men en heeft de vos meer de reputa tie gekregen van belager van de pluimveestapel en het jachtwild, hoewel schade aan de pluimveesta pel tegenwoordig slechts plaatselijk en incidenteel optreedt en de na tuurlijke wildstand nauwelijks door vossen wordt beïnvloed, behalve in extreme situaties. Als predator van knaagdieren kan de vos in het alge meen als nuttig worden beschouwd voor land- en bosbouw (einde citaat blz. 252). 2. De vos heeft zich goed kunnen aanpassen aan het steeds toenemen de aantal mensen. Hoewel hij van huis uit een vleeseter is, eet hij ook vruchten en menselijk afval en dat verhoogt zijn levenskansen, ook in stedelijke omgevingen. In bepaalde omstandigheden kan het aantal vos sen in een bepaald gebied zo groot worden, dat menselijk ingrijpen noodzakelijk is (lepelaarsnesten in het Zwanewater). Dat gebeurt dan ook, meestal door nesten, die twee tot twaalf jongen kunnen bevatten, uit te graven en de jongen te doden. Men kan dat zielig vinden, maar ook in kringen van natuurbeheerders is dat geaccepteerd beleid. Als het no dig is! 3. Hier was iets anders aan de hand. Een groep drijvers en jagers stuit bij de fazantenjacht toevallig op een ou de vos. Op'fazanten en ander klein- wild jaagt men met hagelpatronen. Te oordelen naar de foto waren ook deze jagers daarmee gewapend. Op groot wild of een vos schiet je met een kogel. Is het dan een wonder, dat de vos na zes schoten nog niet dood was? Doch kennelijk wel zo ver wond, dat hij zich - na inzet van een auto! - aan drie kanten liet insluiten. Waarna een laatste patroon het dier uit zijn lijden verloste. Het jachtin stinct was bevredigd, een concurrent geveld. Een geweld(dad)ige presta tie. 4. De georganiseerde jacht verdedigt zijn bestaansrecht altijd door zijn sport beheersjacht te noemen. Deze zou noodzakelijk zijn omdat er te weinig natuurlijke vijanden van de te bejagen dieren, zoals konijn, haas en fazant, aanwezig zijn. De natuur hel pen. En nu was er één natuurlijke vijand van genoemde dieren op Tho len en dan komt de aap uit de jagers mouw: hij wordt niet verwelkomd als medestander, als natuurlijke hulp bij natuurbeheer, hij wordt neerge knald als concurrent. Met hagelkor rels. Moeten we die beheersjacht dan toch met een flinke korrel zout nemen? H. Venekamp, Botermarkt, Tholen. De jagers trillen nog na van de spanning. Nou, ik zit niet alleen te trillen maar ben er ook kotsmisse lijk van! Walgelijk dat het iemand zo veel genoegen kan geven om een dier te doden voor het eigen plezier. Een oud beestje, maar lopen dat hij kon! Ja en ook nog met het antieke moordwapen van opa geschoten. Wat zou opa trots geweest zijn op zijn kleinzoon! De jagers gaan zelfs helemaal naar Amersfoort om te moorden, want alleen zo'n oud vos je op Tholen is niet genoeg, nee je moet wel met verhalen thuis kunnen komen. Je moet 'sportief' getraind zijn hoor, want denk erom datje een uithoudingsvermogen moet hebben. Dat kan niet zo maar iedereen, je moet er zelfs je jas bij uit doen, zo zwaar word je op de proef gesteld om een dier dood te schieten. Het is een ware uitputtingsslag! En als je wat dik buikig bent, pak je gewoon de auto en rij je de vos helemaal klem tot hij geen kant meer op kan en dan schiet je gewoon acht keer. Gewis dat het een keer raak is. Het dier wist van geen ophouden? Nee, wat zou u doen als er zo'n tien man sterk achter je aan holt en rijdt met geweren? Het jachtinstinct kwam boven zei één van de jagers. Laat me niet lachen. Hij bedoelt het ple zier kwam naar boven, hij zag zich zelf al in de Eendrachtbode staan met een lachend hoofd en een dode vos. Leuk voor het nageslacht. Ik mag hopen, dat er de volgende hon derden jaren geen vos meer op Tho len komt, dan blijft het uniek voor de 'helden jagers en drijvers' en kunnen ze onder het genot van een borrel er nog lang over na blijven praten. Voor het oude beestje was Tholen ook een unieke ervaring op zijn oude dag! J Sinterniklaas, Sint-Maartensdijk. In de Eendrachtbode van 8 november ontdekte ik tot mijn schrik een stuk over een neergeschoten vos, gevan gen door een groep Thoolse jagers. Welk een uitputtingsslag hebben die mannen moeten leveren om het zeer vervaarlijke, moordlustige en levens bedreigende vosje te vangen. Na een barre tocht, waarbij verschillende le den van de expeditie afhaakten - wat begrijpelijk was, want een tocht door het hooggebergte van Tholen over 400 meter is niet niks - waren al zes schoten gevallen. Enkele jagers kon den dan uiteindelijk hun auto berei ken om daarmee de achtervolging voort te zetten. Toen kon de dappere J.Q. het dier dat de mensheid bedreig de, vellen. Ik voel een diep respect voor deze dappere mannen, die met gevaar voor eigen leven, Tholen heb ben gered uit deze benarde positie. Ik pleit er dan ook voor, een rekening nummer te openen ten bate van de ja gers, zodat zij voortaan luchtsteun van de luchtmacht en grondsteun van de landmacht in kunnen schakelen om maar nooit meer zo'n barre tocht plaats te laten vinden. Driemaal hoera voor de jagers. Leo Geluk, Krommeweg 6, Sint-Maartensdijk. Ik was erg ontdaan na het lezen van het artikel op de voorpagina in de Eendrachtbode van 8 november: 'Ja gers vellen concurrent na uitputtings slag'. We zouden trots moeten zijn op de vossen die (nog) op Tholen rond lopen. Maar in plaats van de dieren te beschermen, moordt een stel 'stoere jagers' de vossen uit. U wilt toch ook niet voor het plezier van andere men sen achtervolgd worden en dan onder luid gelach doodgeschoten worden? Ik hoop dat meerdere mensen het met mij eens zullen zijn. Roxana v.d. Velde, Edisonweg, Tholen. Even een reactie op het smakeloze helden verhaal van een paar niet ja gers. Toen ik dit las kon ik mijn ogen niet geloven dat Eoiets in nederland kan en mag ten eerste moet een jager geen examen afleggen om te mogen jagen en wordt daar dan niet geleerd dat je niet moet schieten als je niet zeker bent dat je het dier ook meteen doodschiet? Deze (jagers) zijn er heel trots op dat ze na 6 keer schieten en nog met een auto achter de prooi zijn aange gaan het eindelijk voorelkaar kregen de vos te doden. Ik heb het volgende voorstel voor deze kerels: koop een kanon met een vrachtwagen munitie, dan gaat het de volgende keer misschien beter. Maar ik hoop dat jullie nooit meer op jacht mogen omdat er ook nog zoiets als humane jacht bestaat ze ker nooit van gehoord. Heb zelf ook veel gejaagd en weet dus waar ik over praat. Baddy Goedegebuure Ofta Vest 28 N 6887 Laerdal Noorwegen. Een vos bij ons op 't eiland. Wat zouden de reacties zijn van de Tho- lenaren als je hen zou vragen wat ze er van vonden dat er een vos op ons eiland rondwaart? Ik heb er geen onderzoek naar gedaan, maar ik schat dat het overgrote deel van de Tholenaren als hen die vraag werd gesteld, geen bezorgd gezicht zou den trekken. Integendeel. Menigeen zou volgens mij met een lichte glimlach gelijk denken aan de ver halen en sprookjes over de vos. Aan zijn sluwheid en slimheid. Ik denk dat we er zelfs een beetje trots op zouden zijn zo'n bijzonder dier bij ons op 't eiland te hebben. De ver halen en de foto's over de vossen jacht vind ik daarom triest. Ik vraag mezelf af, hoe gevaarlijk de vos zou kunnen zijn of wat voor schade de vos aan zou kunnen richten dat met man en macht zo'n dier gedood moet worden. Als je 't aan mij ge vraagd zou hebben, wat we met de vos zouden moeten doen, zou ik zeggen: Probeer hem te schieten met de camera. Stuur de fotojagers op hem af. Dan zouden we nog ja ren plezier van elkaar kunnen heb ben. Het sprookje is nu afgelopen! Thijs Fase, Ring 22, 4697 EC St.-Annaland. Bij het discussieprogramma Tholen 2025 in Mculvliet heb ik als panel lid mijn verontrusting uitgesproken over de afkalving van voorzienin gen op Tholen. Als voorbeeld nam ik de tegenstelling in Tholen van het vroegere statige postkantoor in de Hoogstraat, waar je niet eens met de hond naar binnen mocht, naar de huidige ambiance bij de drogist. Dit kwam onverdiend minder leuk aan bij het team dat deze voorzieningen in stand houdt. Zij houden tenmin ste nog de mogelijkheid overeind om posthandelingen te verrichten. Zonder hen waren we helemaal ner gens meer. Ik heb mij inmiddels mondeling verontschuldigd, wat royaal aanvaard werd, ook door de poes. Het is echter niet meer dan billijk, dat ik dat hier nogmaals doe. Overigens handhaaf ik mijn me ning, dat de voorzieningen in onze gemeente schrikbarend afbrokke len. A. Boxhoorn-Urbanus, Pr. Irenestraat 9, Tholen. De oud-presidentes Van der Munnik (links) en Van Boeijen (rechts) met huidig presidente mevr. Nuis op het jubileum van de bejaardensoos. Mevr. Baerends, eveneens een aantal jaren presidente, was bij het maken van de foto al vertrokken. De viering van het 40-jarig be staan van de bejaardensoos Tho len is vrijdag een gezellige bijeen komst geworden met vijftig belangstellenden. Presidente me vrouw J.C. Nuis-Nobel verwel komde de leden en gasten rond vijf uur in zaal de Klipper van zorgcentrum Ten Anker. Met na me de ereleden mevrouw Lan Boeijen, mevrouw Baerends' en mevr. Van der Munnik, haar voorgangers als presidente van de soos, heette ze in het bijzonder welkom. Ook burgemeester W. Nuis en M. Felius van Ten Anker waren aanwezig. Met voordrach ten, gedichten en een bijzonder lekkere maaltijd werd het een ge zellige bijeenkomst. De burge meestersvrouwen hielden een korte toespraak en ook burge meester Nuis kwam nog aan het woord. Hij richtte zich met name tot mevr. Tiehem, die vanaf de oprichting in 1961 lid was. De burgemeester verraste haar met een bloemetje. Mevr. Van de Vel de, die eveneens veertig jaar lid is van de soos, kon wegens haar ho ge leeftijd niet komen. Ze liet achter telefonisch weten, dat ze het erg leuk vond dat er nog aan haar gedacht werd. De jubileum viering werd besloten met koffie en gebak. Mevr. Nuis keek terug op een leuke bijeenkomst. Ze sprak de hoop uit, dat de bejaar densoos Tholen nog vele samen komsten mag organiseren. De eerstvolgende bingomiddag is verplaatst van 16 naar 30 novem ber en 14 december is de betaal- middag voor de kerstvieriilg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 3