Brandweer rukt uit voor bruidspaar Plaatselijk nieuw Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 november 2001 Botsing met bromfiets Vernieling ruit Fancyfair voor Soedan Concordia treedt op met rockband HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf 12,- per m2 Vogelvreugd opnieuw in de prijzen Graafwerkzaamheden rotonde Natuurschoon in woord en beeld Vergunning verbouwing Volwerk beste klaverjasser Diapresentatie Zuid- Afrika Verbruggen in Ten Anker Cliniclowns de Veste Burgers wint ruim Cadeaus voor Afghaanse vluchtelingkinderen Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen =^- tele-taxi Hulde aan collectanten VERF NODIG? Intocht sint Reis naar Tsjechië Vlooientrappers Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Vernielingen bij tennisclub Nieuwe muzikanten Accelerando Zangavond Voorzitter Mosselman stopt bij Activa Dag van de lach Sint brengt 4x1000 gulden Markt bij de Schutse Playbackshow Tankschip in nood Vrachtwagen tegen gevel Verkoping vrouwenvereniging Lampionoptocht Kerkdienst met jeugdkoor l Klaverjassen Opnieuw verlies Papbar I V 7 Op de Steenbergseweg bij Dinteloord veroorzaakte R. v.d. B. vrijdagavond omstreeks zeven uur een aanrijding. Komende vanuit de richting van Steenbergen wilde hij met zijn perso nenauto linksaf rijden. Hij verleende daarbij geen voorrang aan een Din- teloorder, die met zijn bromfiets hem tegemoet kwam. Beide voertuigen liepen door de aanrijding schade op. Een bewoonster van de Kaaij werd gisterenmorgen rond zeven uur opge schrikt door een hevig lawaai rond om haar woning. Toen zij poolshoog te ging nemen, ontdekte ze dat een ruit van haar woning was vernield. Van de dader ontbrak ieder spoor. In de Ichthuskerk aan de Doelweg wordt zaterdag een grote fancyfair ge houden. De verkoping maakt deel uit van de actie die de commissies voor zending, werelddiaconaat en ontwik kelingssamenwerking (zwo) van de Thoolse gereformeerde kerken voe ren voor de Soedanese oorlogsvluch telingen in Cairo. Door middel van diverse acties is er inmiddels ruim 15 mille binnen voor het project. Met de verkoping van aanstaande zaterdag hoopt men in de buurt van het streef bedrag van 20.000 gulden te komen. De verkoping begint om 14.00 uur. Op de fancyfair is er een boekenver koop, een rad van fortuin, verkoop van zelfgemaakte kaarten en is er ook de mogelijkheid om het haar te laten knippen. Verder worden er babbelaars gebakken en kunnen kinderen wor den geschminkt. Voor de kinderen zijn er ook diverse spelletjes en is er een grabbelton. Om half drie 's mid dags wordt de verkoping opgeluisterd door een muziekgroepje van Concor dia en om vier uur 's middags geeft zanggroep d'Accord een optreden, 's Avonds om zeven uur treedt het zang koor Canticum. Op de verkoopdag van de Gereformeerde Kerk zullen er ook huis aan huis oliebollen worden verkocht. Muziekvereniging Concordia treedt zaterdagavond samen met de rock band Stikky Djoo op in Meulvliet. Dit experiment komt voort uit de medewerking van enkele blazers van Concordia aan eerdere optredens van de rockband. De drie gitaristen, zan ger, drummer en toetsenist van de Thoolse rockband krijgen nu voor het eerst ondersteuning van de volle dige harmonie. Het zal een geva rieerd optreden worden met Neder lands en Engels repertoire. Bekende nummers als: sir Duke van Stevie Wonder, Songs of the Wizz van Quincy Jones en een medley van The Beatles en Frank Sinatra zullen ten gehore worden gebracht. Samen zul len ondermeer gespeeld worden: Everybody needs somebody van de Blues Brothers, Music van John Mi les en enkele nummers van Doe Maar. Ook Blaosmuziek van G. Reinders, een ode op muziek in het algemeen en harmoniemuziek in het bijzonder wordt gespeeld, waarbij zanger Cees Laban een gedeelte in Limburgs dialect zal zingen. De avond begint om acht uur. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. I-eden van vogelvereniging Vogel vreugd zijn bij diverse tentoonstellin gen opnieuw succesvol geweest. In Oosterland werd M.C. Goedegebuure met een grijsrug dwergpapegaai kam pioen. Zijn inzending werd beoor deeld met 91 punten. Op dezelfde tentoonstelling behaalde ook A. Ba zen een kampioenschap. Zijn rossei- collis lichtgroen kreeg met 92 punten een hoge beoordeling van de jury. In St.Willibrord werd L. Quist kam pioen met een bruinoorparkiet, die een beoordeling kreeg van 90 punten. De graafwerkzaamheden voor de aanleg van een rotonde op de hoek Ten Ankerweg/Postweg/Jhr. van Vre- denburchlaan dienen uitgevoerd te worden onder toezicht van een pro vinciaal archeoloog. Onder deze voorwaarde heeft de provincie een verklaring van geen bezwaar uitgege ven voor de uitvoering van de werk zaamheden. In verband met de aanleg van de rotonde is de Ten Ankerweg voor het verkeer afgesloten. Op de maandelijkse bijeenkomst van de christelijke ouderenvereniging vertoonde het echtpaar Van Zundert dia's over het natuurgebied 'de Oude Buisse heide', dat gelegen is bij Achtmaal. Het gebied met een aantal landgoederen vormen samen met de Lange Maten, de Moeren, de Reten en de Pannenhoef een natuurgebied van meer dan 3000 hectare. Het ei gendom is in handen van Natuurmo numenten en het Brabants Land schap. Een gedeelte van het natuurgebied is bezit geweest van Ri chard Roland Holst. De dia's toonden de diverse mooie beken waar vroeger turf werd gestoken en langs mooie paden met indrukwekkende bomen. Bij haar openingswoord stond voor zitter mevrouw S. Tichem stil bij de rijkdom van de schepping aan de hand van Psalm 19. In haar meditatie wees zij op de schoonheid van de zon, maan en sterren en de wind. En ook hoe juist in de herfst er een weel de van bloemen is, maar ook van het stervend blad. Aan het eind van de bijeenkomst sloot de voorzitter de middag af met een toepasselijk ge dicht over de herfst. Tijdens deze bijeenkomst konden de leden zich ook inschrijven voor de excursie naar de Suiker Unie. Op de volgende bijeenkomst zal burge meester Nuis als gastspreker aanwe zig zijn. Dhr. C.M. Bolier heeft van de pro vincie groen licht gekregen voor het verbouwen van een woning en een schuur op zijn perceel aan de Kadijk 18. Aad Volwerk van klaverjasclub Stad Tholen won met 5717 punten de clubwedstrijd. Herman Oldenburg eindigde met 5181 punten op de tweede plaats. Gevolgd door Marie Verkerke met 5043 punten. Leen Hage en Marion Opree eindigden met 4800 en 4659 punten op de vier de en vijfde plaats. De stichting Wereldcontact zal don derdag 15 november een diapresen tatie geven in gemeenschapcentrum Meulvliet. Leny Marinussen-Koole zal als regiovrijwilliger dia's verto nen van Zuid-Afrika en Namibië en vertellen over haar reiservaringen. De stichting Wereldcontact is een grote landelijke vereniging met bij na 50.000 leden, die op non-profit- basis een belangrijke schakel wil vormen tussen Nederland en verre landen. De aanvang van de diapre sentatie is om half acht. Jaap Verbruggen (43) is benoemd tot pastoraal medewerker van zorgcen trum Ten Anker. Hij heeft dat werk ook jaren gedaan voor de plaatselij ke Hervormde Gemeente en Ver bruggen is nog diaconaal werker in Rotterdam-centrum. Dat alles doet hij naast zijn baan bij de politie in Rotterdam. Verbruggen is elke dins dag in Ten Anker aanwezig, waarbij hij er voor alle gezindten wil zijn, van welke kerk de bewoners ook lid zijn of mogelijk ook geen lid. School voor speciaal onderwijs de Veste vestigt vrijdagmiddag de aan dacht op de stichting Cliniclowns, die kinderen in ziekenhuizen probeert op te monteren. Met als thema ,Laat het schoolplein lachen' zijn er zowel bui ten als binnen allerlei activiteiten. Het schoolplein zal er heel kleurig komen uit te zien en op alle school borden verschijnen vrolijke tekenin gen. Verder wordt de school versierd en de leerlingen kunnen zich verkle den en zich laten schminken. Er is ook nog een kleurwedstrijd. tiende jaar geholpen met de jaarlijkse collecte^ Regiocoördinator Gijs van der Knolckp hield een korte toespraak jvgrh'andigde een oorkonde met „een'zilveren kettinkje met daarop het logo van de nierstichting. Ook de ju bilarissen van vorig jaar, Marri Min- heere en Saar Fase waren bij de hulde aanwezig. Samen bekeek men een videoband over het werk van de nier stichting. Landelijk worden er voor de collecte meer dan 70.000 vrijwilli gers ingeschakeld. Vorig jaar was de totale opbrengst meer dan acht mil joen gulden. De nierstichting geeft voorlichting aan nierpatiënten en probeert hun leefomstandigheden te verbeteren. Ook tracht men de wachtlijsten te verkorten en stimu leert men wetenschappelijk onder zoek om nierziekten te voorkomen. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers maakte D. den Hollander met 12 caramboles de hoogste serie. Met 20 beurten speel de C. Burgers de kortste partij en met 2,70 had hij tevens het beste ge middelde. De uitslagen zijn: D. den Hollander-H. Hommel 10- 7.67; C. Burgers-B. den Hollander 10-4.35; K. Hommel-Arj. Hommel 10-8.2; A. van Daalen-J. van Daalen 5.16-10; R de Leeuw-J. Hommel 10-6.15; P. Vis-Sj. Eti%onne 8.97- 10; N. Rooijakkers-L. van Wezel 4.72-10. Oud-Vossemt Voor 24.000 Afghaanse vluchteling kinderen worden door Nederlandse (school)kinderen schoenendozen ge vuld met cadeaus en schoolspullen. De dozen worden uitgedeeld in vluchtelingenkampen in Pakistan. De School met de Bijbel uit Oud- Vossemeer doet ook mee aan deze 'operatie schoenendoos'. De kinde ren vullen een versierde schoenen doos met schoolspullen en cadeaus voor een kind in een arm land. Volgens planning worden deze do zen uitgedeeld aan kinderen en we zen in India, Tanzania, Roemenië en ook dit jaar aan kinderen in Afghani stan. OOSTERSCHUDÏRÏGIO Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Advertentie I.M. Joke Duine, Jos Dorst en Marietje Goedegebuure zijn donderdag door de Nierstichting in het zonnetje ge zet. De collectanten hadden voor het Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Sint-Nicolaas en zijn zwarte pieten zullen zaterdag 17 november een be zoek brengen aan het dorp. Rond kwart voor twee verwacht men bij het Veer te arriveren. Na een feeste lijke rondgang door het dorp staat er in de Vossenkuil om drie uur een sin terklaasfeest bp het programma voor alle kinderen van peuterspeelzaal de Pluus en van groep 1 t/m 6 van de basisscholen. Donderdagavond 29 november krijgen de kinderen op nieuw een kans om Sint met zijn pie ten te ontmoeten. Om 19.00 uur staat er dan een lampionoptocht op het programma. Het St.Nicolaascomité zal Sint in de komende weken ook een bezoek laten brengen aan de scholen, Spido en de Zonnebloem. Om de ontvangst van het Spaans ge zelschap te bekostigen heeft het co mité bij de inwoners gevraagd om een financiële bijdrage. Joan van Poortvliet uit de Hikse- weg heeft de reis naar Tsjechië ge worden waarvoor tijdens de open dag van Goedhart uit Sint-Maar tensdijk een prijsvraag was uitge schreven. Behalve de hoofdstad Praag brengt Joan ook een bezoek aan de vesti ging van Goedhart in Nymburk. De reis is voor twee personen en Joan neemt zijn broer Jacco mee, die zelf bij het koeltechnisch bedrijf in Sint-Maartensdijk werkt. De Vlooientrappers vieren dit jaar in samenwerking met de Zeeuwse stichting 'Maansenkinders, da kü j' nie mêêne, un bêêst ei pööten, un paerd ei bêênen' elf-elf in café Daan Banaan aan de Ring te Gróót Pesóöt. Het café is op zaterdag 10 novem ber vanaf 20.15 uur omgetoverd tot een waar zoölogisch museum. De leden van de vereniging hebben een een museumjaarkaart gekregen die alleen op deze avond geldig is. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Haaskarbonade 1 kg 12,- +Ribkarbonade 1 kg 11,- jDikke vleesribben 1 kg ƒ8- Rundvlees met randje 1 kg 13,- Hacheevlees 500 gr. Rundersaucijzen 500 gr. 6,50 X 4,50 Schouderham 150 gram 1,95 Boterham worst 150 gram 1,95 Palingworst 150 gram 1,95 Rauwkostsalade 150 gram 1,95 Voorstraat 43 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Tussen zaterdag 17.00 uur en zondag 10.00 uur zijn er diverse vernielin gen aangebracht op de accommoda tie van de tennisvereniging. Een lid van de vereniging constateerde zon dagmorgen dat men via een kapot geslagen ruit de accommodatie was binnengegaan. In de doucheruimte stond een kraan nog steeds open, ter wijl er ook twee spiegels waren ver nield. Ook waren de netten rond de oefenplaats in brand gestoken. Bij het bestuur van de tennisclub bestaat het vermoeden dat jongeren vaak op zaterdagavond op het sportpark ver toeven. Regelmatig trof men na het weekeinde blikjes e.d. op het sport complex aan en ook gebeurde het dat eigendommen van plaats waren ver anderd. Ook de tribune van voetbal vereniging WHS wordt 's avonds door de uitgaande jongelui bezocht. Door de vernielingen van zaterdag op zondagnacht is de tennisclub voor ongeveer 1500 gulden gedupeerd. Maandag 12 november haalt de kon. fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. Op de voorspeelavond van muziek vereniging Accelerando kregen zes aspirantleden te horen dat ze toegela ten worden tot de repetitie van de fanfare. Voorzitter Imanda van Vos sen van de leerlingencommissie meldde dat Kirsten van Beveren (ba riton), Nettie Maasland (bugel), Pau line van Popering (alt-sax), Leander van Schetsen (slagwerk), Colinda Va ders (alt-sax) en Cinthia Quist (bu gel) de fanfare mogen gaan verster ken. Door de nieuwe aanwas groeit de fanfare uit tot 45 muzikanten en heeft daarmee de grootste bezetting bereikt in haar 120-jarig bestaan. In een volle Sakofahol verzorgden de leerlingen dertig mini-optredens. Corina van Driel gaf namens de leer lingencommissie de nodige informa tie bij de diverse optredens. De jong ste groep leerlingen varieert in leeftijd van vijf tot zeven jaar. Sinds kort is de muziekvereniging een ex periment gestart met het geven van algemene lessen in muziekleer. Deze lessen zijn bedoeld voor leerlingen die nog te jong zijn voor het bespe len van een instrument, maar wel iets met muziek willen doen. Zo liet men op de voorspeelavond zien hoe door middel van een spel de kinderen het verschil tussen hoge en lage tonen leren kennen. De fanfare van Accele rando bereidt zich al voor op het kerstconcert dat 22 december in de Sakofahal zal worden gegeven. In de hervormde kerk organiseren de zangverenigingen van de gerefor meerde gemeenten ring Zeeland op zaterdagavond 17 november een zangavond. Medewerking verlenen: gemengd koor De Lofstem en het jeugdkoor de Jonge Lofstem uit Scherpenisse, mannenkoor Jeduthun uit Krabbendijke en het gemengd koor Met hart en stem uit St.Maar- tensdijk. De zangavond staat in het teken van het reformatorisch onder wijs in Randburg in Zuid-Afrika, een project van het deputaatschap tot hulpverlening in bijzondere noden van de gereformeerde gemeenten. Voor dit doel zal er tijdens de zang avond een collecte worden gehou den. De opening en sluiting van de avond wordt verzorgd door ds. C. de Jongste uit Tholen. Dhr. J. van Hete- ren zal een appél woord houden. Op de bijeenkomst zal tevens het totaal bedrag van zes gehouden zangavon den worden bekendgemaakt. De avond begint om 19.30 uur. Wegens het bereiken van de 60-jari- ge leeftijd is W.J. Mosselman dins dagavond afgetreden als voorzitter van middenstandsvereniging Activa. Vice-voorzitter P.J. Dekker bedankte hem voor zijn inzet gedurende zo'n 12 jaar in het bestuur, waarvan circa de laatste 7 jaar als voorzitter. Mos selman vertelde het werk altijd met veel plezier te hebben gedaan. Hij vertegenwoordigde Activa ook in de middenstandsfederatie en in het plat form leefbaar platteland eiland Tho len, waarbij hij deel uitmaakte van de bouwcommissie voor het multi functioneel centrum bij kinderboer derij 't Lamsoortje in Sint-Maartens dijk. De voorzitter riep de leden op tot samenwerking omdat alleen ge zamenlijk wat te bereiken valt. Mos selman bedankte speciaal secretaris W.J. Bazen voor de samenwerking. Hij hoopt nu meer vrije tijd te heb ben voor zijn vrouw en kleinkinde ren. Dekker bood de vertrekkende voorzitter twee presentjes aan, ter wijl er voor mevr. Mosselman bloe men waren. De vacature in het bestuur werd in gevuld met de verkiezing van M.C. Slager, die 14 van de 16 stemmen kreeg. Dekker werd met dezelfde stemverhouding herkozen. Onder ling maakt het bestuur nog uit wie de nieuwe voorzitter wordt. In de kas- commissie maakte W. Pleune plaats voor zijn vrouw, terwijl A.J. Gunter de vacature C. Smits invulde, die vo rig jaar al bestuurslid werd. Activa verwelkomde twee nieuwe leden in café de Hoop: schoenhandel Sturris en familie Fase van de Schuure. Ook de nog te openen bloemenwinkel van de familie Lindhout aan de Ring werd aangemeld als lid. Het Stofnest viel daarentegen af. Een plan om voortaan alleen nog in verenigingsverband aan sponsoring te doen en niet meer als individuele ondernemer werd naar aanleiding van een inventarisatie onder de leden verschoven naar begin volgend jaar. De Casembrootschool doet vrijdag middag van half twee tot kwart over drie mee aan de dag van de lach, een bijzonder initiatief van. cliniclowns Nederland. De leerlingen geven met expressie, muziek en dans aandacht aan het werk van de cliniclowns, die kinderen in het ziekenhuis proberen te vermaken. Behalve scholen doen ook de ruim 40.000 donateurs, win kels en andere bedrijven mee aan de landelijke actie, die zaterdagavond op Nederland 1 wordt afgesloten met een drie uur durend televisiepro gramma o.l.v. Diewertje Blok m.m.v. Karin Bloemen en Sanne Wallis de Vries. De Casembrootschool heeft zowel binnen- als buitenactiviteiten op het schoolplein. Met vier keer een prijs van 1000 gul den voert middenstan^svereniging Activa de eindejaarsactie van 15 no vember tot 22 december. Wie een tientje bij de deelnemers uitgeeft, krijgt een stempel en 10 stempels op een kaart geven recht op deelname aan de trekking. Op 24 november komt de Sint in de haven aan, waarna hij lopend via het Havenplein, de Voorstraat, rond de Ring gaat. Aange zien de feestzaal van de Wellevaete wegens de verscherpte veiligheids maatregelen te klein is en de sportzaal bezet is, moet de Sint een alternatief programma kiezen. Zijn paard kan op stal blijven, maar het zwarte pietenor kest van Accelerando doet wel mee. Maandag 3 en dinsdag 4 december zijn er extra koopavonden, terwijl ook op woensdagmiddag 5 december de winkels tot vijf uur geopend blijven. In januari wil Activa aan een nieuw actieprogramma gaan werken, inclu sief een andere aanpak voor de Sinter klaasactie. Daarvoor bleek de tijd nu te kort. De moederdag- en vaderactie met de metamorfose voor de win naars werden wegens hun vernieu wende aanpak gewaardeerd. De foto prijsvraag sloeg bij de inwoners uitstekend aan, maar minder bij de klanten uit omliggende dorpen. De moederdagmarkt was mede door de inzet van gymnastiekvereniging WIK een succes. Bij vaderdag ontbrak dat onderdeel, waardoor die actie minder slaagde dan voor moederdag. „We zijn een ervaring rijker, maar geza menlijke acties blijven toch de kracht van Activa", benadrukte voorzitter W.J. Mosselman. De activiteitencommissie van zorg centrum de Schutse organiseert woensdag 14 november weer de jaar lijkse Schutse markt. Tussen 14.00 en 16.00 uur zijn er in de recreatiezaal diverse verkoopkramen en tevens is er een rommelmarkt van de perso neelsvereniging. Ook is er een verko ping van spulletjes van dagopvang 't wienkeltje en de personeelsvereni ging. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor de activiteiten die er met de bewoners worden gedaan. Meer dan tien deelnemers hebben zich al opgegeven voor de play backshow van stichting Actief Sta- venisse, zaterdagavond in de Stove. De show begint om zeven uur en na afloop is er gezellige muziek. Een Belgisch tankschip, dat geladen was met 300 ton palmolie en onder weg was van Rotterdam naar Duin- kerke, raakte vorige week woensdag ter hoogte van Stavenisse door hoge golfslag ernstig in problemen. De windkracht 8/9 in combinatie met de stroming door het afgaand water zorgde ervoor dat het schip dreigde te zinken. Bergingsbedrijf van den Ber ge bood met zijn sleepboot Zephyrus hulp. Toen hij echter met de sleep boot arriveerde, ging net het stuur- werk van de tanker kapot, waardoor de boot dwars in de golven kwam te liggen en alles aan boord en in de stuurhut overhoop kwam te liggen. De Zephyrus slaagde erin om het schip naar de vluchthaven te Bruinis- se te brengen waar de opgelopen schade kon worden gerepareerd. De Sint-Annalandse brandweer rukte vrijdagmiddag uit om collega Leonard van Dijke en zijn bruid te verrassen. Met twee waterstralen werden Le onard van Dijke en zijn bruid Eline Heijboer vrijdagmiddag ver welkomd bij de Wellevaete in Sint- Annaland. De collega's van de brandweer - die voor de gelegen- '4 heid hun werkpak hadden aange trokken - zorgden er wel voor dat het bruidspaar droog bleef, ze richtten de stralen op het dak van het gebouw. Met sirenegeloei was tevoren de auto met Leonard en Eline verwelkomd. De 25-jarige Leonard is ruim twee jaar actief bij de blusgroep Sint-Annaland. Hij werkt bij zijn zwager in de tuinbouwkas. Eiine (19) staat in de winkel bij bakkerij Slager. Het paar trouwde in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waarna het huwelijk werd bevestigd in de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Sint-Annaland. Dat wordt ook de woonplaats van het paar. Zondag 11 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Koppelaar, Abbenbroek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. drs. Lof, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 17 u. ds. Lolkema, Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 9 en 17 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VR1JZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18.30 u. ds. V.d. Pol, Zierikzee. GEREF. KERK 10 dhr. Glas, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. viering. zo 9.30 u. woord-, gebed- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. vr 9/11 14.45 u. ds. Hoek, huw.bev. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Prins, St.-Annaland. 18 u. ds. Kommers, dienst verst, ge handicapten. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 15/11 19.30 u. ds. V.d. Sleen, Scherpenisse. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, Scher penisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Bijl, Rhoon. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 19.30 u. (H.D.) ds. Schultink, Bar- neveld. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Jongeman, Ol- debroek. do 8/11 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 u. ds. Brugge (H.A.). 14 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Brugge. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 14/11 19.30 u. stud. Verschuure, Gouda. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Veldhuijzen, Delft. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. Een 18-jarige vrachtwagenchauffeur uit Dirksland botste zaterdagmorgen rond zeven uur tegen een woning op de Stoofdijk, toen hij een stukje ach teruit wilde rijden om een tegenlig- gen te laten passeren. De container op de aanhanger ging tegen de gevel van de woning aan. De vrachtwa genchauffeur reed in eerste instantie door, maar kon later worden aange houden. De gevel van de woning was door de aanrijding beschadigd en ontzet, terwijl ook de vrachtwa gencombinatie lichte schade opliep. De vrouwenvereniging houdt op woensdag 14 november tussen half drie en zes uur haar jaarlijkse verko ping in de zaal van de oud gerefor meerde gemeente aan de Prins Bern- hardstraat. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor de Mbu- ma zending en de stichting Adul- lam. Het evenementencomit, Smalstad organiseert zaterdag de jaarlijkse lampionoptocht. Om 19.00 uur ver trekt men vanaf de Radda Barben- straat. Onder begeleiding van mu ziekvereniging Euterpe wordt er een rondgang door het dorp ge maakt. In het parcours zijn opgeno men: de Parallelweg, Zuidsingel, Molenstraat, Haven, Westpoort, Scholeksterlaan, Zwanelaan, Meeu wenlaan, Plevierlaan, Bloemenlaan, Fr. van Borselenstraat, Westvest, Noordpoort, Oostsingel en Konin gin Beatrixstraat. Voor de mooiste lampion is er een prijs te winnen. De hervormde gemeente Rehoboth houdt zondagavond een dienst over het thema barmhartigheid. De cate chisanten zijn aan de hand van HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Nieuport, Bergen op Zoom, tel. 0164-239383. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 nov. donderdag 8 7.57-20.32 vrijdag 9 9.07-21.52 zaterdag 10 10.22-23.17 zondag 11 11.47 maandag 12 0.32-13.02 dinsdag 13 1.37-13.57 woensdag 14 2.27-14.47 donderdag 15 3.12-15.27 vrijdag 16 3.57-16.07 do 8/11 13.23 u. LK do 15/11 7.41 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Pak even uw zakboekje THOLEN 8 nov. Informatieavond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 12 nov. Alg. ledenvergad. Tholense Boys, kantine 19.55 u. 14 nov. Oecumenisch avondgebed, R.K.kerk, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 9 en 10 nov. Tentoonstelling Vogel vrienden, Vossenkuil, 14 u. 10 nov. Elf-elfviering, café De Hoop, 20.15 u. 13 nov. Koersbal Anbo, Vossenkuil, 14 u. 14 nov. Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. 27 nov. Kerststukje of krans maken, Alg. Vrouwenbond, Vossenkuil. SINT-ANNALAND 10 nov. Dag van de mantelzorg, de Schutse, 13.30-16.30 u. STAVENISSE 10 nov. Playbackshow, De Stove, 19 u. SINT-MAARTENSDIJK 30 nov. Optreden Jody Bernal, Ha- estinge, 20.30 u. POORTVLIET 16 nov. Openbare les gymver. Ex celsior, gymzaal 18.45 u. SINT-PHILIPSLAND 8 nov. Debat Bestemming Tholen, de Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 15 nov. Staatsoperette Boedapest "Die Csardasfürstin", De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Legally blonde - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo en wo 14 en 20 u. ROXY II: American Pie 2 - vr en za 18.45 u., zo 16 u. Blub, ik ben een vis (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 14 en 16 u. America's swee thearts - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. CINEMACTUEEL 1-2-3: A knight's tale - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. Als kat en hond (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Kiss of the dragon - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u. Walt Disney's Atlantis, de verzonden stad (Ned. gespr.) - wo 14 u. Rush hour 2 - vr 18.45, za en zo 14 en 18.45 u., wo 14 u. Moulin rou ge - vr en za 21.30 u., zo 16.15, 21.30 u., wo20u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Drole de felix - zo 16 u. The house of mirth - ma 20.30 u. Intimacy - di 20.30 u. krantenberichten al enkele weken bezig geweest rondom dit thema. Ds. J. de Goei zal deze inbreng van de jongeren verwerken in zijn preek. In deze bijzondere dienst zal ook het jeugdkoor L'Esprit uit Goes optreden. De aanvang is om 19.00 uur De uitslag van de competitie van klaverjasvereniging de Pendelaars is: 1. J. van Zetten 5644 punten; 2. R. van Putten 5435; 3. M. v.d. Berg 5196; 4. L. Kampman 5129; 5. J. van Splunter 5045; 6. J. van Gorsel 4605; 7. M. den Haan 4505; 8. A. Arts 4082; 9. J. Guiljam 4070; 10. P. van Iwaarden 3845; 11. J. v.d. Werf 3777 en 12. N. van Diggelen 3703 punten. In de thuiswedstrijd tegen de Kanne- buis uit Halsteren leed het eerste dart team de vierde nederlaag op rij. Met 4-6 werden de darters van de Papbar geklopt. Het tweede dartteam was wel succesvol. Na vier nederlagen op rij werd er tegen de Fendertse Hoeve uit Fijnaart een 7-3 overwinning be haald. Beide teams wachten nu een wedstrijd voor het bekertoernooi. ZIE VERDER PAGINA 5

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2