Smash na verlies niet uit problemen Tholense Boys in kopgroep na de benauwde zege op AZVV Denk en Zet opnieuw met lege handen Democratische legitimatie waterschap in discussie Smerdiek komt goed terug van achterstand Vijfde plaats EK kustvissen Geen bijdrage orgel Ger. Gem. De Waal tijdelijk op voorlichting Julianaschool komt geld tekort voor nieuwbouw WVG-beleid komt raar over gezien verschillen Voedselactie Oost-Europa Emergo bekert verrassend sterk Donderdag 8 november 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Jeugd Tweede prijs Reinerman AZVV bleek zaterdag op sportpark De Bent een moeilijk te bestrijden tegenstander voor Tholense Boys. In een ge- lijkopgaande strijd was de thuisclub uiteindelijk de ge lukkigste ploeg. Francel Kousemaker werd matchwin naar. Zijn rake kopbal leverde Tholense Boys de vierde zege op rij op. Bij die vier winstpartijen hoefde het team van Henk Hagenaars evenmin een tegentreffer te incasse ren. Doordat koploper Kogelvangers verloor bij Oranje Wit (2-1) staan de Tholenaren nu ineens in de kopgroep. Trukendoos Dijkgraaf: taakuitoefening momenteel prima Over de democratische legitimatie valt te praten met het waterschap Zeeuwse Eilanden, maar of de huidige taken zinvol zijn en het werk goed wordt uitgevoerd, dat staat absoluut niet ter discussie. Dat maakte dijkgraaf W.A. Gosselaar maandagavond duidelijk tijdens de algemene vergadering. "MEULVLIET" THOLEN WHS verliest koppositie AVC 3 komt moeizaam tot winst Onnodig verlies Smerdiek 2 De 7-3 nederlaag tegen degrada tiekandidaat St. Aloysius heeft Smash '76 dichter bij de vierde plaats op de ranglijst gebracht die het spelen van een degradatieduel inhoudt. De Sint-Annalanders hebben nog drie wedstrijden om daar wat aan te doen. De drie ove rige seniorenteams houden volop titelkansen. Smash 4 heeft zater dag maar drie punten meer nodig voor het kampioenschap en mag dus met 3-7 verliezen van de nummer twee TCS. Tafeltennis St. Aloysius stond tegen Smash voor het eerst deze competitie in de sterkste opstelling, om revanche te nemen voor de 10-0 nederlaag in Sint-Annaland. In Graauw traden de zusjes Blackaert aan (beide ex- eredivisie dames) en Wilfried Du- mez (ex-eerste divisie en hoogste Belgische klasse). Smash miste vrijdagavond Gabriel Gunter die door zijn werk niet tijdig aanwezig kon zijn. Ad Verhage fungeerde als invaller. Al snel werd duidelijk dat Smash 'een avondje Nac' mee zou gaan maken. Bij een 2-0 achterstand won Anné van Dijke zijn partij nipt, maar in het dubbelspel had hij ver volgens samen met Christian van 't Hof geen schijn van kans. Zowel bij een 5-1 achterstand als een 7-2 ach terstand wist Van 't Hof een punt voor de Sint-Annalanders te scoren, zodat de schade beperkt bleef: 7-3. Van 't Hof leed deze avond zijn tweede nederlaag in deze competi tie. Met 21-12, 14-21 en 21-18 was Dumez net iets te sterk voor hem en ook tegen de zusjes moest hij diep gaan om niet te verliezen. Met één punt meer dan TCS is Smash nog Bij het Europese kampioenschap kustvissen in Gibraltar was er niet veel eer te behalen voor de Thoolse deelnemers. Op alle fronten - indi vidueel en in teamverband - domi neerden de Gibraltarenen het afge lopen weekend tijdens de wedstrijd van de Efsa, Het A-team met Theo en Clarinda Rijnberg en Frank van der Zande van hengelsportvereni ging 't Scharretje uit Oud-Vosse- meer legde beslag op de vijfde plaats. Het B-team met Frank en Miranda Koop van 't Scharretje eindigde op de zesde plaats. De eerste twee plaatsen gingen naar het thuisland, het Engelse en Waalse team werd derde en vierde. Er werd met deeg balletjes en kaas gevist, maar ook met slikzagertjes. De omstandighe den waren slecht, met veel regen. In de individuele klasse waren de Gibraltareense vissers oppermach tig. Ze bezetten de eerste vijftien plaatsen. Er zat vis genoeg: harders, zeebaars, makreel en verschillende baarsachtigen. De week ervoor werd in het Noord- Hollandse Wieringen strijd geleverd om de nationale titel kustvissen voor heren van de NWS. Sjaak Harthoorn ('t Scharretje) legde be slag op de vijfde plaats, Remi Lind- hout van de Oosterscheldevissers uit Sint-Maartensdijk werd zesde en Remco Geuze ('t Scharretje) werd achtste. Het vijfkoppige Shakespe are zeehengelsportteam met Vosse- meerder Arjan Rijnberg werd eer ste. Er werd veel vis gevangen. Vooral grote bot. Zaterdag worden bij Dishoek en Borssele de wedstrijden gehouden in de naselectie. allerminst veilig in de eerste klasse B. Komend weekeinde staan twee duels op het programma: vrijdag avond uit tegen Hotak 3 en zater dagmiddag thuis tegen Kapelle. Het derde herenteam van Smash heeft hekkensluiter Kerkwerve 4 met 7-3 ver slagen. David van Driel, Marnix v.d. Graaf en Kees van Poortvliet wonnen ie der twee partijen. Ook het dubbelspel was voor de Sint-Annalanders, die acht punten voorsprong hebben in de vijfde klasse D. Twee klassen lager gaapt tus sen Smash 4 en de concurrentie een gat van 24 punten, zodat de Sint-Annalan ders zaterdag zelfs met een 3-7 neder laag verzekerd zijn van de titel. Vrijdag werd Yerseke 4 met 0-10 geklopt. Naast Piet van Dijke en Hubert Bruijnzeel won invaller Tim Westerlaken eveneens al zijn partijen, de jeugdspeler had een pri ma weekend, want zaterdag bleef hij ook met zijn eigen team ongeslagen. Smash 2 kwam niet in actie. De wed strijden van Witac uit Willemstad wer-' den afgelast na het plotseling overlijden van een jeugdlid. In de landelijke C-klasse blijven de Smash jongens hekkensluiter, maar ze verkleinden het gat met Papendrecht tot vier punten. Er zijn nog drie wedstrijden te gaan. Zaterdag werd thuis met 2-8 verloren van Tanaka uit Etten-Leur. Harm Westdorp, de sterkste speler, bleef bij Smash aan de kant. Merijn v.d. Klooster en Remco Vroegop zorgden ie der voor een punt, Arno Bruijnzeel bleef op de nul steken. Zaterdag krijgt Smash de koploper op bezoek. Het vierde en het zesde jeugdteam slo ten hun wedstrijden winnend af. Esther Bruijnzeel bleef in het vierde ongesla gen, Cindy v.d. Klooster won alles in het zesde. Smash 2 speelde gelijk en de an dere teams verloren. Programma: Hotak 3-Smash 1 (vr), Smash 1-Kapelle (za), Smash 2-TCS 4, Witac 2-Smash 3 (do). Smash 4-TCS 7; jeugd: Smash meisjes-Taverbo, Wanzl/Belcrum-Smash 1, Smash 2-Ka- pelle, Smash 3-Pinpongers, Vice Versa- Smash 4, Arnemuiden-Smash 5, Wester- zicht-Smash 6, Smash 7-TCS. Van een concours in Oude Tonge is Su zanne Reinerman met twee winstpunten en een tweede prijs thuisgekomen. Ze reed met Panoesjo in de B-dressuur en kreeg in de eerste proef 165 en in de tweede 158 punten. De achtjarige Monique Bevelander reed in Bruinisse voor het eerst een dressuur- proef met haar eigen pony Zorro. De combinatie deed het opmerkelijk goed in de A-klasse, want met de vierjarige en nog niet beleerde Zorro pakte Monique de tweede prijs met 122 punten. Jan Groenewegen rechts) viel na rust op met een paar mooie acties, waaronder een schitterende omhaal. De bezoekers uit Axel hadden de nodige lengte in de ploeg. Veelvul dig werd de lange bal naar voren gezocht. Met veel fysiek voetbal werd het de thuisclub moeilijk ge maakt. Na een aftastend eerste kwartier dienden de mogelijkheden zich aan. Jan Groenewegen kreeg zelfs een volle honderdprocent kans. Alleen voor de keeper schoot de linkspoot echter hard naast. Ook Francel Kousemaker kreeg na een vloeiende aanval over diverse schij ven een goede kans om de score te openen. In de tweede helft zette Tholense Hagenaars kon tegen AZVV geen beroep doen op de geblesseerden Stephan Maas en René van de Ber ge. De van een schorsing terugge keerde Wim Schot en Marnix Kou semaker startten daarom in de basis. Hagenaars prees nog maar eens de breedte van zijn selectie en de wil van de spelers om bij de eer ste elf te horen. „We doen het dit jaar echt met z'n allen." Boys meer druk op de ketel. In de 61e minuut nam de thuisclub de lei ding. Wim Schot werd op rechts aangespeeld door Piet den Boef en de voorzet was precies op maat voor Francel Kousemaker: 1-0. AZVV moest uit de verdedigende stellingen, waardoor er voor de geelzwarten meer ruimte in de eer ste linie kwam. Een vrije trap bracht Carlo Heijboer in kansrijke positie, maar de bal was net iets te hard. Wim Schot speelde nog een keer Groenewegen aan, die met een prachtige omhaal voor het doelpunt van de week leek te zorgen. De keeper wist nog net een handje te gen de bal te krijgen, waardoor het feest niet doorging. Toch kroop ook de thuisclub in deze fase door het oog van de naald. Uit het niets wer den de Zeeuws-Vlamingen gevaar lijk. Via paal en lat kwam de bal echter bij doelman Alex Hoogen- doorn terecht. In het laatste kwartier werd Tholen se Boys in de verdediging gedron gen. Met twee vrije trappen waren de Zeeuws-Vlamingen dicht bij de gelijkmaker. Gelukkig gingen de inzetten rakelings naast de voor Tholen goede kant van de paal. De benauwde zege bleek meer dan nut tig, zeker toen na afloop duidelijk werd dat Kogelvangers de punten in Dordrecht had gelaten in de top per bij Oranje Wit. Komend week einde spelen de bovenste vier ploe gen tegen elkaar en moet Tholense Boys aantreden tegen het relatief zwakke Seolto. Hagenaars: „Zater dag gaan er slachtoffers vallen. Bij winst profiteren we. We doen mee." Oranje Wit 9 6 2 1 20 22-8 Temeuzense Boys 9 6 1 2 19 22- 11 Kogelvangers 8 6 0 2 18 23-14 Tholense Boys 9 6 0 3 18 21-11 Arnemuiden 9 5 3 1 18 12-6 Dauwendaele 9 5 1 3 16 18-15 AZVV 9 3 2 4 11 13-12 Hr.Arendskerke 9 3 1 5 10 27-28 Rillandia 9 2 2 5 8 17-23 Seolto 9 1 4 4 7 12-20 Veere 8 0 2 6 2 7-24 WC '68 9 0 2 7 2 8-30 Denk en Zet is ook in de tweede wedstrijd in de hoofdklas tegen een nederlaag aangelopen. In de Zeeuwse hoofdstad werd het zaterdag 5-3 tegen Middelburg 2. Als de schakers uit Scherpe- nisse volledig hadden gestaan, hadden ze minimaal één en misschien zelfs twee punten mee naar huis kunnen nemen. Wegens vakantie ontbraken Se- bastiaan Koedoot en Theo Blo- net, zodat de jeugdspelers Arjo en Corné Harmsen hun vuur doop ondergingen. Schaken De eerste externe wedstrijd bleek voor de jongste broer Harmsen (Corné) duidelijk te veel van het goede. Op het acht ste bord kreeg hij al vroeg een koningsaanval over zich heen die hij niet kon pareren, en dat betekende verlies. Arjo hield het tegen de nestor van de Middel burgers langer vol. Pas laat in het middenspel ging hij in de fout en moest zodoende het punt aan de tegenstander laten. Op het tweede bord deed Peter van Oevelen het beter door het eerste punt binnen te halen. Lange tijd leek er een remise in te zitten doordat de pionnen- structuur behoorlijk dichtge schoven werd en Van Oevelen met een slechte loper bleef zit ten. Maar hij wist de stelling in zijn voordeel te beslechten door met de vrijpionnen als eerste aan de overkant te komen. Ook nieuwkomer Peter v.d. Bree- vaart haalde een punt binnen en bracht zo de stand in evenwicht. Hij wist een pionnenstorm op de damesvleugel af te slaan en offerde uiteindelijk zelf een lo per op de koningsvleugel. Hier door ging zijn tegenstander ge forceerd mat. Op het derde bord kwam Albert Muskee niet in de problemen. Hij stond de hele partij gelijk, zodat tot deling van het punt werd besloten. Op het vierde bord had Eniz Kustura op zich ook geen problemen. Toch bleek na hevige tijdnood van diens tegenstander dat juist deze met twee vrijpionnen uit de strijd kwam en dat was voldoen de voor de winst. Op het vijfde bord kon Jan de Graaf zich evenmin staande houden. Hij kwam goed uit de opening, maar deed in het middenspel enkele positioneel zwakkere zetten. Hierdoor verloor hij eerst een pion en daarna de par tij, waardoor Denk en Zet op een beslissende 4,5-2,5 achter stand kwam. Dig de Graaf had toen nog alle kansen om het voile punt binnen te halen. Hij stond de hele partij iets beter, maar haalde beslis send voordeel na de tijdnoodfa se van zijn tegenstander waar door hij twee pionnen voor kwam te staan. De Middelbur ger wist echter niet van opgeven en probeerde wat uit de truken doos te halen. Na meer dan zes uren spelen ging De Graaf toen alsnog in de fout. Hij verspeel de zijn belangrijkste pluspion en moest berusten in remise. Na twee wedstrijden staat Denk en Zet voorlaatste. Slechts dé teams uit Axel en Vlissingen pakten tot nog toe de volle winst. De volgende tegenstan der is Het Witte Paard 3 uit Sas van Gent, dat vorig jaar nog uit kwam in de derde klasse van de landelijke competitie. Hij reageerde daarmee op een brief van de statenfractie van Groen Links, waarbij de bestuursstructuur van de waterschappen ter discussie wordt ge steld. 'Steun waterschappen brokkelt af' kopte de PZC, waarin werd ge steld dat de twijfel over het nut van instandhouding van waterschappen groeiende is. Volgens Gosselaar zou de argeloze lezer op het verkeerde been gezet kunnen worden, want de staten van Zeeland hebben volgens hem zeker niet ter discussie gesteld of de waterschapstaken zinvol zijn en goed worden uitgevoerd. „Bedenk eens hoe frustrerend deze beeldvor ming is voor de honderden medewer kers van de waterschappen in Zee land." Toch verandert er wat. Door nieuwe wetgeving en rijksnota's komen steeds meer taken op de waterschap pen af. Zo wordt bijvoorbeeld het the ma water in de 21ste eeuw van groot belang voor de inrichting van onze leefomgeving. Waterschappen gaan hierin een grotere rol spelen. Dat toe genomen belang leidt bij provinciale staten tot de vraag, of er nog wel be hoefte is aan een functioneel bestuur. Of het niet beter is om die in belang toegenomen waterschapstaken onder te brengen bij de algemene democra tie, bijvoorbeeld het provinciebestuur. Wat van die gedachte ook zij, aldus Gosselaar, Zeeuwse Eilanden staat open voor elke visie die beoogt verbe tering aan te brengen in het functione- ren van het waterschap. „Maar dan moet die visie ook daadwerkelijk aan toonbaar een verbetering zijn. Ik ver wacht, dat de statencommissie ruim te, milieu en water die binnenkort bij ons waterschap op bezoek komt, ons een analyse geeft van de te verwach ten verbeteringen en de te bespreken opties. Want ondanks dat de visie van een deel van de staten van Zeeland niet overeenstemt met de landelijke trends van regievoerende provincies tegenover daadkrachtige waterschap pen en gemeenten, willen wij positief meedenken. Voorshands vinden wij geen zaken onbespreekbaar. Onze al gemene vergadering heeft hier ook al blijk van gegeven door zich positief op te stellen in de discussie over het nieuwe belastingstelsel en de nieuwe bestuurssamenstelling", zei de dijk graaf. B. en w. blijven bij hun standpunt, dat geen subsidie moet worden verleend aan het monumentale Van Oeckelenorgel, dat de Gere formeerde Gemeente Tholen wil aanschaffen voor de nieuwe kerk aan de Postweg. In september heeft de raadscommissie alge meen bestuur en welzijn dat standpunt van het college overge nomen, maar de kerkenraad legt zich daarbij niet neer omdat de SGP en de ChristenUnie in de commissie nog een verwachting wekten voor eventuele subsidie in 2003. B. en w. blijven bij hun standpunt dat het verzoek niet past binnen het gemeentelijk subsidie beleid. Ze zijn ook niet onder de indruk van het feit dat de Ger. Gem. de kerkzaal beschikbaar stelt voor gemeenteraadsverkie zingen en diensten van de Her vormde Gemeente, die wegens restauratie van de Grote Kerk - met vele tonnen overheidssubsidie - tijdelijk niet in de eigen kerk te recht kan. Het college blijft een bijdrage aan het orgel afwijzen. De raadscommissie a.b.w. krijgt donderdagavond opnieuw gele genheid er wat van te zeggen. De 40-jarige Tineke de Waal-de Boer uit Nieuw-Vossemeer is tijde lijk aangesteld op de afdeling voor lichting van de gemeente. Ze onder steunt Jan Buijk die voorlopig de functie van Perry Bakx heeft overge nomen nadat deze op non-actief was gesteld, en voorlichtster Monique Tukker die sinds januari als parttimer in dienst is. Mevrouw De Waal be gon met 16 uur per week en combi neerde dat met haar werk aan de scholengemeenschap 't Rijks in Ber gen op Zoom waar ze Nederlands gaf. Sinds deze week werkt ze 24 uur per week voor de gemeente en heeft ze het lesgeven afgestoten. Ze was eerder 7 jaar voorlichter van de gemeente Capelle aan den IJssel en runde drie jaar haar eigen advies- en communicatiebureau. Vanaf 1 ja nuari gaat ze voor 30 uur aan de slag bij de gemeente. Op 1 april zal beke ken worden of het dienstverband wordt voortgezet, zo liet Buijk des gevraagd weten. f De Koningin Julianaschool in Sint-Philipsland komt 150.000 gulden tekort voor de bouw van drie lokalen en een personeelska- mer. De laagste inschrijver, bouw bedrijf Uytdewilligen, zat nog bo ven de raming. Volgens b. en w. waren de ramingen gebaseerd op andere uitbreidingen en bij de re cente aanbouw aan de Eben Haë- zerschool in Tholen was al geble ken dat de schattingen niet meer actueel zijn. Uytdewilligen schreef in voor 836.482 gulden. Hiervan komt 24.212 gulden voor rekening van het schoolbestuur, zodat er voor de gemeente 812.270 gulden overblijft. De ex tra 150 mille komt ten laste van de begroting 2003; ter overbrugging zullen de kapitaallasten in 2002 uit de pot onvoorzien gehaald worden. De raadscommissie alge meen bestuur en welzijn moet donderdagavond advies uitbren gen aan b. en w. Wethouder mevr. drs. M.A.E. Velt huis wil dat de gemeente Tholen een eigen beleid blijft voeren bij fi nanciële steun aan inwoners vol gens de wet voorzieningen gehan dicapten (WVG). Er hoeft volgens haar geen eenheidsworst te ont staan. „Er worden bewuste keuzes gemaakt, maar in het vervolg zul len we de verschillen die bestaan in de WVG-verstrekkingen in de re gio duidelijker aangeven." Haar partijgenoot M.A.H. den Haan pleitte echter voor rechtsge lijkheid. „Het komt raar over, wan neer er binnen de samenwerkende gemeenten in de Oosterscheldere- gio verschillend gedacht wordt over WVG-verstrekkingen." De wethouder bleef bij haar standpunt. „De verschillen die er zijn, met na me bij woon- en vervoersvoorzie ningen, vind ik nuttig. Maar we zullen er meer informatie over ge ven", beloofde ze de Thoolse ge meenteraad. In tien supermarkten op Tholen en Sint-Philipsland wordt morgen en zaterdag een voedselactie gehou den door de werkgroep Tholen van Dorkas. Vrijwilligers zullen bij de ingang van de winkels voedsellijst- jes uitdelen en informatie geven over deze landelijke actie. De klan ten kunnen vervolgens de produc ten - meest levensmiddelen - kopen die op het lijstje staan en ze ter plekke afgeven. Dorkas maakt er dan pakketten van, die via plaatse lijke kerken verstrekt gaan worden aan de allerarmsten (met name be jaarden en alleenstaanden) in Oost- Europese landen als Albanië, Roe menië, Rusland en Oekraïne. Mensen kunnen ook geld overma ken naar Dorkas Nederland als bij drage in de vervoers- en distributie- kosten. Landelijk leverde de actie vorig jaar 44.000 voedselpakketten op. De volgende supermarkten doen mee aan de Dorkasactie: Albert He- ijn en Cl000 in Tholen, Spar in Poortvliet en in Scherperiisse, Spar en Nagelkerke in Sint-Maartens dijk, Meermarkt in Stavenisse en in Sint-Philipsland, Cl000 in Sint- Annaland en Plusmarkt in Oud- Vossemeer. f In de Meulvlietcompetitie is de vijfde competitieronde afgewerkt. Daarin won Van Meer Boys met 4-9 van Hof van Holland, terwijl ook Internationals een ruime zege boekte: 2-8 tegen Peperbus. De duels tussen Sixties en Papbar Boys, en de Lunch en l'Esperance eindigden gelijk, respectievelijk 7-7 en 3-3. Per abuis meldden wij vorige week dat Pe perbus met 1-2 had verloren van Papbar Boys, want ze wonnen juist met die cij fers. In de bedrijvencompetitie in Meulvliet zijn twee bekerwedstrijden gespeeld. Wierikx versloeg Jansen met 9-4 en Bu- delpack won met 3-8 van Insulcon. Koersbal Sint-Maartensdijk. 1. C. van Mierlo en W. Lutt 38 p; 2. C. Free en C. van Gorsel 35 p; 3. A. Leemreijze en W. Bijl 27 p; 4. L. v.d. Klooster en M. Bijl 26 p; 5. L. Verschoor en M. Dane 24 p; 6. T. Goode en G. Verwijs 22 p. Jody Bernal. De jeugdige zanger Jo- dy Bemal treedt vrijdag 30 november op in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Hij is bekend met vrolijke, zomerse muziek zoals die klinkt in de hits 'Que si, que no' en 'Oh bambolero'. Vanaf 20.30 uur verzorgt J&E's Par- tytime het voorprogramma. Damesvoetbal Smerdiek boog tegen Capelle een 3- I achterstand om in 4-4 en houdt daarmee de aansluiting bij de top van de derde klasse. Komende za terdag staat de topper tegen Wiel- drecht op het programma. In het Brabantse keken de Thoolse dames al snel tegen een achterstand aan. Na veertig seconden al werd een solo van de Brabanders doel treffend afgerond. Het doelpunt kwam op naam van Esther Kant - speelster van het nationale dames team - die ook de twee volgende zou maken. Smerdiek was ge schrokken, maar het vocht terug en dat leverde kansen op. Ramona van Tiggele stond een paar keer oog in oog met de keepster van Capelle, maar kreeg de bal niet in het doel. Na tien minuten bracht een vrije trap Smerdiek terug in de wedstrijd. Na een overtreding op Renee Quist op de rand van het strafschopgebied ging Josca Jansen achter de bal staan en knalde deze tegen het net. De vreugde was van korte duur. De bezoekers verslapten even, teveel mensen van het middenveld bleven voorin hangen en men had het na kijken op een actie van de thuisclub (2-1). Smerdiek bleef met veel inzet spelen. Anne Hage en Simone Scherpenisse waren veel te snel voor de zwakke verdediging van Capelle, maar de kansen die ze schiepen werden door de spitsen onvoldoende benut. Kant bleef ge vaarlijk met haar acties en na 25 mi nuten soleerde ze door de verdedi ging om 3-1 aan te tekenen. De bezoekers kwamen terug door een afstandsschot van Van Tiggele, die werd aangespeeld door Jansen. Op slag van rust verscheen zelfs de ge lijkmaker op het scorebord. Anne Hage ging op snelheid door, ze leg de de bal terug op Van Tiggele en die schoot hem in de hoek. In de tweede helft ging Corina Ou- desluijs, die haar dag niet had, in de verdediging spelen en Silvia Nell verhuisde naar het middenveld. De blauw-zwarten gingen goed van start, maar opnieuw werden de kan sen niet afgemaakt. De beweeglijke voorhoede van Capelle had meer succes en op aangeven van Kant werd 4-3 gemaakt. Leider Wim Scherpenisse bracht Ilse Polderman en Manon le Blanc in het veld voor Corina Oudesluijs en Diana Hen- drikse. Het ging meteen beter en Capelle werd teruggedrongen. Met een pass zette Jansen Polderman al leen voor het doel en ze knalde de gelijkmaker over de keepster heen binnen. Zodoende sleepte Smerdiek toch een punt in de wacht. Reserve tweede klasse WHS 2 speelde 1-1 tegen Wieldrecht en staat door dat puntverlies twee pun ten achter op koploper Pelikaan. De groen-witten misten liefst acht spelers door personele problemen bij het stan daardteam, maar na tien moeilijke mi nuten speelden ze een goede partij. WHS werkte hard en Wieldrecht speelde technisch goed in een span nende wedstrijd. Tegenvaller was het al snel uitvallen van laatste man Johan v.d. Repe, die zich verstapte. Op zijn plaats ging Ad de Keizer spelen. De beste kans om te scoren was voor Den nis Oostdijk, maar hij faalde in de af werking. Na de rust kwam WHS steeds beter in de wedstrijd. Eric Post opende de score. Maar een kwartier voor tijd kreeg Wieldrecht een vrije trap net buiten het zestien-metergebied en die werd goed ingeschoten. Bij de Sint-Annalanders viel ook Pieter Lind- hout geblesseerd uit. Hij werd vervan gen door B-junior Lennard v.d. Reest. Volleybal Het derde herenteam van AVC '87 blijft winnen, maar de afgelopen twee wedstrijden gaat het moeizaam. Was het een week eerder in Middelburg al lastig, ook zaterdag thuis tegen SDC 3 uit Klundert bleek het moeilijk om de goede vorm van de eerste duels vast te houden. Gebrek aan een vaste basis, als gevolg van blessures en afwezig heid door werk van meerdere spelers, is daar debet aan. Zaterdag moest opnieuw een beroep gedaan worden op spelers van het vier de team en dat zorgde met name in de eerste set voor wat onnodige misver standen, waardoor AVC de hele set achter de feiten aanliep. Bij een stand van 22-18 in het voordeel van de Bra banders kwam AVC nog sterk terug en had bij 25-24 zelfs nog kans op de winst. Door onnodige fouten en de rou tine bij de bezoekers ging de set echter verloren. Ook in de tweede set keek AVC al snel tegen een achterstand aan. Het spel werd gaandeweg beter, de in zet groter en het aantal fouten en mis verstanden minder, waardoor de Thole naren sterk terug konden komen. Ze wonnen redelijk makkelijk met 25-20. De derde en de vierde set waren even min een probleem voor AVC, dat geen moment meer in gevaar kwam doordat het SDC goed onder druk hield. De 3-1 winst betekent dat men koploper blijft, maar AVC zal uit moeten kijken dat het niet onnodig sets laat liggen. GJS 8 5 0 3 15 24-17 Woudrichem 6 4 0 2 12 17-6 Smerdiek 7 3 1 12 29-11 Capelle 5 3 1 1 10 18-9 Wieldrecht 5 3 1 1 10 10-7 Sleeuwijk 6 3 1 2 10 17-10 Evers tein 6 2 2 2 8 9-10 Nieuwdorp 7 2 1 4 7 6-16 ZSC '62 6 1 0 5 3 6-22 Patrijzen 6 0 1 5 1 1-29 - De tweéde keus van Smerdiek liep voor de zoveelste keer onnodig tegen een ne derlaag op en blijft zodoende op de voorlaatste plaats staan. Thuis tegen Klundert 3 werd het 1-2. In de eerste helft golfde het spel op en neer. En nog vóór Klundert de score opende, had Smerdiek al met 2-0 voor kunnen staan. De aanvallers lieten het echter afweten. Nog voor de rust scoorden de Braban ders 0-2. Hoewel Smerdiek na de hervat ting beter speelde dan de bezoekers, wil de de aansluitingstreffer er niet in. Pas vier minuten voor het einde van de wed strijd scoorde Rachid el Morabit voor de blauw zwarten en de resterende tijd was te kort om nog een punt in de wacht te slepen. In de bekercompetitie heeft Emer go het twee klassen hoger uitko mende KVK knap op een gelijk spel gehouden: 12-12. De rood-zwarten hielden de thuisclub goed bij, maar ze konden niet voorkomen dat deze voor de rust van 6-6 naar 9-6 uitliep. Na de hervatting kwam Emergo knap te rug tot 10-10. Tot twee keer toe namen de Tholenaren vervolgens een voorsprong, maar de ploeg uit Kapelle wist beide keren langszij te komen. Zo bleef het 12-12, ter wijl er mogelijk winst had ingeze ten voor het verrassend sterke Emergo. De doelpunten kwamen op naam van Jaco van Heemskerk (5x), Marcel de Frel (4x), Jaco van Dis, Marco v.d. Hoek en Patricia Pelgrim. Komend weekeinde begint de zaal competitie voor de korfballers. Emergo 1 staat halverwege de veldcompetitie op kop met elf punten uit zes wedstrijden. Ze ver volgen eind maart weer. Voor de andere teams zit de veldcompetitie er volledig op. Zowel Emergo 2 als het derde team is op de derde plaats geëindigd. Bij de jeugd wer den de B en de C voorlaatste, ter wijl Emergo E als derde eindigde. Programma zaterdag: Emergo- Oranje Zwart/Hoekse Waard 2 17 u„ Emergo 2-Good Luck 4 15.50 u„ Emergo B-PKC/Café Bar 14.50 u., Emergo C-Springfield 13.50 u„ Emergo E-Snel/Kooiman 13 u., Emergo W-Good Luck 10.05 u. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 11