'Na een paar weken vakantie wil ik weer terug naar het tehuis' Nilgün Yerli praat 'vreemd' in Meul vliet Bestuur heeft zich niet goed voorbereid LAND Smalstads mannenkoor met een gedurfde mix in speciale verpakking de Ramp van 1953 Koorreis wereldwijdezending Dien 't Hart-Braal uit Tholen 25 jaar in dienst van Ten Anker 130 enquêtes via website ingevuld Snuffelen in Meulvliet Tholen 2025 gemanipuleerd door internet Achteruit Donderdag 1 november 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Ze werd thuis opgehaald in een Amerikaanse slee. In Ten Anker in Tholen stond een accordeongroepje klaar om haar muzikaal te ontha len. Ze werd 'geridderd' als 'hartelijkst mens van het jaar 2001' en ging met twee boodschappenkarretjes vol bloemen en cadeaus naar huis. De 55-jarige Dien 't Hart-Braal werkt al een kwart eeuw in zorgcentrum Ten Anker. Pas kortgeleden behaalde ze haar diploma bejaardenverzorging. Nu leert ze voor doktersassis tente en staat ze tien uren per week in de apotheek. Maar het verzorgen van de bewoners blijft de hoofd moot. Heel onwennig Stofzuigen Latijnse namen Cabaretier Patrick Stoof gaat te paard Held Stichting Antonie Keldermans concerten Verkiezingsstunt... In een uitverkochte Vossenkuil te Oud-Vossemeer zorgde het Smalstads mannenkoor zaterdagavond voor muziek en spektakel. De bezoekers, veelal donateurs van het koor die voor een traditioneel jaarconcert waren geko men, hebben het geweten. Het werd een muziekfeest door een gedurfde mix met de Jazz academy big band uit Roosendaal. Ze kreeg tijdens de jubileumviering in de Klipper van Ten Anker ook een map met persoonlijke bijdragen van collega's. Over haar wordt ge zegd dat ze doorzettingsvermogen heeft, enthousiast is en gezellig. Zelf weet ze er niet zo goed raad mee: „Zjj zeggen het." Maar wat uit haar verhaal naar vo ren komt. is dat ze altijd heel graag in de verzorging heeft willen wer ken en dat ze dat nog steeds met veel plezier doet. Op 15-jarige leef tijd echter ging ze na de huishoud school naar de Timpa. „Iedereen ging toen naar de Timpa om achter de machines bh's te naaien. Maar daar stonden ze met een klokje ach ter je rug om te zien hoeveel cups je per minuut draaide. Toen ik thuis kwam om te eten, zei ik dat ik 's middags mijn schaar zou gaan halen en na de thee voorgoed naar huis zou komen." Dien kende een meisje uit de buurt dat in het bejaardenhuis Avondvre- de in Bergen op Zoom werkte. Ze kon er terecht voor iemand die ziek was. „Daar was het meteen goed. Ik had het er naar mijn zin. En geen gemekker over hoeveel cups je moest maken in een minuut." Het tehuis had 30 bewoners en Dien nam elke dag de bus van de BBA die militairen vervoerde die toen in de Jan van Bloisstraat woonden en op vliegveld Woensdrecht werkten. Voor de opleiding tot ziekenver- zorgster ging ze ver van huis, naar het revalidatieziekenhuis en sanato rium Zonnestraal in de bosrijke om geving van Hilversum. Zonnestraal telde 600 bedden, waarvan 300 be stemd waren voor inwoners uit Am sterdam. Het is gebouwd door ar chitect Duinker, is alweer jaren in verval, maar wordt geheel als rijks monument gerestaureerd, zo is kort geleden besloten. Ze woonde er in de zusterflat. Zonnestraal was een hele andere wereld dan dé Timpa of Dien 't Hart-Braal (rechts) naast de 98-jarige mevr. P. Rijnberg-Voshol afkomstig uit Oud-Vossemeer. Zij woont sinds 1984 in Ten Anker. Avondvrede. „Daar lagen echte Amsterdammers, mensen uit de Jordaan, maar ook mensen uit de goot, zeg maar. En begin jaren ze stig waren er ook veel Marokkanen en Chinezen opgenomen die tbc hadden." Het waren deze patiënten die voor haar in de bres sprongen toen ze een keer door een boze Amsterdammer met een stok werd geslagen omdat hem het eten weer eens niet aan stond. „Ik kwam er aanlopen met mijn karretje toen hij uithaalde. Hij raakte me. De Marokkanen en de Chinezen sprongen erop om me te helpen." Door een hernia kon ze de opleiding niet afronden. Ze werd geopereerd en kwam acht maanden in de ziek tewet. „Daardoor had ik te weinig werkdagen om examen te kunnen doen." Ze kwam in 1966 terug naar Tholen waar ze trouwde. Ze kreeg twee kinderen. Na elke geboorte kreeg ze last van hernia en werd ze weer geopereerd. „Het werk zou ik niet meer kunnen doen, zeiden ze, maar het ging steeds beter. In 1976 kon ik in Ten Anker komen. Er woonden toen 28 mensen. Mijn zus Adrie de Graaf werkte er al. De vas te nachtzuster ging weg. Ik ben toen zelf op een dinsdag naar de directri ce, mevrouw Engelvaart gegaan. Die zou de volgende dag op vakan tie gaan. Lina de Korte-Uijl nam waar en die stond woensdag bij mij op de stoep. Ze vroeg of ik met haar op donderdag de avonddienst wilde doen zodat ik vrijdag de nacht in kon. Toen kon je er zo terecht, zon der diploma." Ze herinnert die periode als 'heel onwennig.' „Je wist nog niet precies waar alles stond. Je moest medicij nen uitzetten, brood klaarmaken voor het ontbijt, wassen, strijken en je rondje lopen. Er was niet veel werk aan de bewoners, zoals nu." Ze ging zeven nachten op en veer tien nachten af, zoals dat heet. In to taal 63 uren per drie weken. „Dat was ook goed te combineren met de opvoeding van de kinderen." Ze deed dit werk 3,5 jaar. Vanaf mei 1980 ging ze drie dagen werken. „Mijn moeder was toen ernstig ziek en werd thuis verzorgd. Als ik koffiepauze had, mocht ik er altijd even heen. Dat kon allemaal, want in onze vrije tijd waren mijn zus en ik ook bijna altijd in het tehuis." Dien houdt van gezelligheid en deed mee aan modeshows voor de bewoners, playbackshows, speelde jarenlang zwarte piet, zong in het koor van het tehuis en was altijd present bij de gezamenlijke maaltij den op hoogtijdagen. Een foto in haar jubileumboek laat Dien met een aantal collega's zien als ze kle ren staan te wassen bij een badkuip. „Toen was de wasmachine kapot en moesten we het met de hand doen. Met een borstel onderbroeken schoonschuren. Erg ergonomisch was het niet. Als de arbodienst dit nu zou zien, zou het verboden wor den." In 1983 ging ze (na haar scheiding) fulltime werken. „Drie dagen was te weinig. Zo kon ik financieel onaf hankelijk zijn en mezelf bedruipen. Ik deed alle diensten; dag-, avond en nachtdienst en ook nog gebroken diensten. Dat mag nu ook niet meer." Op de vraag of dat toen niet zwaar was, antwoordt de jubilaris kort en krachtig: „Je moest, dus het ging-" Het was ook in die periode dat de manier van werken veranderde. „In het oude Ten Anker kwamen men sen die 65 waren en die zeiden dan: zo, ik heb genoeg gedaan in mijn le ven. Nou mag jij het doen. Stoffen, stofzuigen, strijken, afwassen. Het was ook echt betuttelend. Maar dat werd stapje voor stapje terugge draaid. Nu moet je de bewoners zo veel mogelijk zelf laten doen. En zelf met je handen op de rug je werk doen en ze proberen te begeleiden. Alleen het noodzakelijke doen. Dat wasl vervelend, maar wel beter." Sinds 1994 werkt ze 28 uur. Sinds kort werkt ze van deze 28 uur tien uur in de apotheek als assistente van de verpleeghuisarts mevrouw O. Miljenovic. En in 1995 is de ze als nog de opleiding tot bejaardenver zorgster gaan doen. „Diploma's worden steeds belangrijker. Ik mocht eigenlijk steeds minder doen. Ik kreeg de kans om weer te gaan leren." De praktijk was niet moei lijk, vertelt de jubilaris. „Nu kun je verwoorden wat je doet. Dat vond ik wel heel erg moeilijk. Je wordt je meer bewust van de handelingen die je doet. Daar heb ik veel aan gehad. En je leert ook meer voor jezelf op te komen en geen dingen te doen die buiten je bevoegdheid vallen. Ik had niet gedacht dat ik het zou kun nen. Het heeft me veel zweetdrup pels gekost. Ik moest schipperen met mijn tijd. Ik was hertrouwd en samen hebben we vijf kinderen. Ik probeerde thuis te zijn als ze kwa men." Ze had de smaak te pakken want aansluitend daarop begon ze aan een cursus dokterassistente. Het valt haar niet mee, zegt ze. „Veel Latijnse namen. Ik weet niet of ik dit volhoud. Er kwam een vacature als assistente van de dokter, maar ik voldoe niet aan de eisen. Ik ben toch op gesprek geweest. De ande re kandidaat haakte af en zo kreeg ik alsnog een kans." Na een proef periode is ze nu voor tien uur assis tente. Het werk vindt ze heel leuk. Al is ze het werk op 'kantoor' niet ge wend. Ze doet veel verschillende dingen: uitzetten van medicijnen, maar ook het bestellen van pillen en zalfjes, de voorraad bijhouden. Plus een berg administratie. „Nooit geweten dat er zoveel werk aan is." De verzorging is ze echter blijven doen. „Het omgaan met bewoners, is toch het mooiste van alles. Voor al als iemand veel zorg nodig heeft, help ik graag. Dat is mijn tic. Het is ook mooi 'iemand te verzorgen tot het laatste toe, tot iemand sterft. Voor de bewoner zelf, maar ook voor de familie. Sommige familie leden hebben best moeite met de dood of hebben die nog nooit van dichtbij meegemaakt. Het is fijn als de familie erbij is en zich open op stelt. Dan kunnen ze ook meehel pen als er wat te doen is. Dan voe len ze zich betrokken." In al die jaren heeft ze de nodige directrices en directeuren gekend: de dames J. Engelvaart en N. Koole, en de heren A. van Loon, dokter C. Vinke (interim), F. Bor- dui, F. Hendriks (tijdelijk) en nu P. Heijboer. De structuur van leiding gevenden is ook veranderd. Zo werd er een zorgmanager voor de dagelijkse leiding aangesteld. Dat was A. Gulden, nu is dat M. Felius. „Ik hoop nog lang door te gaan. Ik heb de kracht van God ontvangen om dit werk te doen. niet uit me zelf. Ik doe het met veel liefde en plezier. Als ik een paar weken op vakantie ben, wil ik weer terug. Ten Anker is mijn tweede huis." Met haar tweede soloprogramma 'Vreemde vreemdgangers' staat morgen, vrijdag, Nilgün Yerli op het podium in gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. Opgenomen in het programma van Uit op Tholen brengt deze cabaretière van Turkse afkomst een optreden rond het the ma 'vreemd'. Wat is vreemd? Het is vooral wat door anderen vreemd wordt gevonden. De wereld is groot en bont en vol. Dus wat kan daar nu nog vreemd aan zijn? Yerli is lande lijk bekend van onder meer 'Turkse Troel integreert' en 'Turkish De light' (programma's die ze samen met anderen deed) en haar eerste solo-project 'Wat zeg ik'. 'Vreemde vreemdgangers' ging 26 oktober in première in de Kleine Comedie in Amsterdam. Tholen heeft de eer van de eerstvolgende voorstelling. Yerli is een bezige bij, want ze treedt gemiddeld zo'n vier keer per week op. Vorige week was ze nog op de televisie te zien in het pro gramma Villa Felderhof. Op 30 no vember staat ze ook op de planken in De Maagd te Bergen op Zoom. Wie in Tholen naar haar wil gaan kijken en luisteren, moet om kwart over acht binnen zijn in Meulvliet. Op zaterdag 10 november treedt in 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet ca baretier Patrick Stoof op. Stoof brengt zijn nieuwe programma 'Te paard!' Het gaat over een man die voor het gemak zijn eigen wereld maar creëert. Hij hangt de held uit, maar of hij dat ook is... Hij is met name de redder in nood voor zich zelf. Enge stiltes praat hij vol en ge fluister overschreeuwt hij. Stoof won in 1998 het Camarettenfestival. Daaruit kwam vervolgens zijn eer ste avondvullende programma 'Sparren' voort dat goed werd ont vangen. 'Te paard!' is zijn tweede volledige programma en belooft veel. 'Te paard!' begint om kwart over acht. Kaarten voor beide voorstellingen zjjn onder meer verkrijgbaar bij de VVV in Sint-Maartensdijk en aan de zaal. In de eerste week dat de website Bestemming Tholen operationeel was, hebben 130 bezoekers de en quête ingevuld. Verder zijn in totaal 3929 pagina's bekeken. Hoewel daaruit niet exact het aantal bezoe kers afgeleid kan worden, bestaat er een norm van gemiddeld vijf pagi na'^ per bezoek. Dat zou op zo'n 785 bezoekers wijzen. De website is in het leven geroepen als hulpmiddel in de discussie die de gemeente met de inwoners wil voeren over de toekomst van Tho len. Een discussie die ertoe moet leiden dat de hoofdlijnen voor het beleid in de komende 25 jaar duide lijk worden. Bezoekers van de web site konden de eerste week reageren op de stelling 'Het is goed dat Tho len 25 jaar vooruitkijkt'. Van hen die dat deden, was 77% procent het met de stelling eens, 15% was het er niet mee eens en 8% had geen me ning. Op www.bestemmingtholen.nl zal steeds een andere stelling geformu leerd worden waarop men kan re ageren. Ook is er een discussiepagi na en daar waagden zich de eerste week twaalf mensen aan. Er zijn re acties waarin de inspraak voor de burger wordt toegejuicht, en andere die het te laat vinden om een toe komstvisie te maken. Naast de web site zijn er drie debatavonden. Van avond staat in Tholen de eerste op het programma, maandag is de tweede in Sint-Maartensdijk en donderdag 8 november sluit Sint- Philipsland de rij. Morgen, vrijdag, wordt de perma nente website van de gemeente Tholen in gebruik gesteld. Op www.Tholen.nl zal allerhande in formatie omtrent de gemeente te vinden zijn, evenals diverse aan vraagformulieren. Zeeland Creatief. In de Zeeland hallen in Goes wordt van 9 tot en met 11 november de beurs Zeeland Creatief gehouden. Er wordt van alles verkocht en gedemonstreerd op het gebied van creatief bezig zijn. In de Eendrachtbode van 18 oktober stond onder het kopje 'Stemmen van lezers' een bijdrage van Henjo Schot, bestuurslid van de stichting Antonie Keldermans concerten in Tholen, waarin de excuses worden aangeboden voor een concert zoals dat plaatsvond op 13 oktober in het oude stadhuis van Tholen. Bij dit concert werd het programma 'Kerk en kroeg ten tijde van Karei V' ten gehore gebracht door het Egidius kwartet. Tijdens de voordracht van de vertaling van één van de laatste liederen stond een toeschouwer op en verliet met enig geraas het pand. Daarvoor kan ik respect opbrengen: je hoeft het niet eens te zijn met het gebodene; of dat nu platvloers is of guitig vertaald, laat ik daarbij in het midden. Een deel van het publiek was niet gelukkig met het program ma na de pauze en heeft na afloop geapplaudisseerd en is vertrokken. Ook daarvoor heb ik om dezelfde als bovengenoemde reden respect. Omroep Zeeland Televisie is op zoek naar Zeeuwen die willen vertellen over De mensen worden gezocht voor de documentaire-serie "Boven Water", die in de loop van 2002 zal worden uitgezonden maar die nu al wordt voorbereid. Alle grote en kleine verhalen zijn welkom bij Willemiek Kluijfhout of Riet de Groot. Omroep Zeeland, Postbus 1090,4388 ZH Oost-Souburg. (01 18) 49 99 00 e-mail: wkluijfhout@ omroepzeeland.nl of info@omroepzeeland.nl Advertentie I.M. Waar ik echter geen respect voor heb, waar ik ronduit zeer boos over ben is, dat het bestuur van de ge noemde stichting probeert de schuld voor de inhoud van het programma bij het Egidius kwartet te leggen. De strekking van het programma was het bestuur volstrekt duidelijk, op de twee toegevoegde stukken na. Uitgerekend die twee stukken wa ren totaal onschuldig en handelden over het platzak zijn in een kroeg, iets wat zeer onaangenaam kan zijn, maar waar geen onvertogen woord in voorkwam. Ook dat wist het be stuur. Dit argument probeerden ze namelijk ook uit in de lange discus sie die volgde na het concert, in de kleedkamer. Daar is ook omstandig uitgelegd waarom het programma was zoals het was en dat de twee toegevoegde liederen zeer onschul dig waren. Ik weet niet over welke niet nagekomen omstandigheden het bestuur praat, wij zijn ze in elk geval allemaal nagekomen. Respect had ik wel voor het bestuur gehad, als ze hadden toegegeven dat ze een aantal teksten zelf te schunnig voor woorden vond. Dat hebben we echter niet letterlijk uit hun mond mogen vernemen, ster ker nog, dat moesten we ze zelf in de mond leggen. Als ze toe hadden gegeven, dat ze zich niet goed ge noeg hadden voorbereid en dat er daarom één iemand is weggelopen. Dat 'één' betekent namelijk ook, dat de rest niet is weggelopen, dat de rest bijna als één man ging staan na afloop. Waar maakt het bestuur zich druk over, kun je je afvragen. Dat deze gebeurtenissen ook het kwartet niet in de koude kleren ging zitten, mocht blijken uit het feit, dat we nog ver na afloop met enkele toeschouwers hierover heb ben gediscussieerd, op een terras nabij het oude stadhuis. Daar kwa men middelbare mannen en vrou wen stomdronken, lallend uit de kroeg gevallen, weliswaar niet ons publiek, maar net zo goed een wer kelijkheid. Ik zou het jammer vinden als het Egidius kwartet de enige zou zijn die schuld zou hebben aan de ge beurtenissen van 13 oktober. Namens het Egidius kwartet, Hans Wijers Danziger Strasse 130 D-10407 Berlijn hans. wijers hccnet.nl Stemmen van lezers Als er verkiezingen naderen, zijn de meeste partijen in de weer om een of andere 'campagne' te voeren. Daar mee wordt geprobeerd om mensen die geen vaste keus in het hoofd heb ben over te halen. Niet alleen pro grammapunten worden geprocla meerd, die overigens veelal niet worden gerealiseerd, maar ook wor den graag de negatieve punten van een rivaliserende partij naar voren gebracht. Meneer Niederer vindt dat het CDA intern aan het dwalen is, dat D66 een grijze partij is en er niet meer toe doet. Welke kiezer kan deze 'argumenten' in de politiek waarde ren Dit is één van de minst gewaar deerde manieren om kiezers te beïn vloeden of te 'overtuigen'. In de Eendrachtbode van 25 oktober geeft de VVD-'voorman', die hen vertegenwoordigt in de Tweede Ka mer, ook een minderwaardige verge lijking tussen gelovigen en niet-gelo- vigen. Met veel 'élan' verkondigt hij: „Ondernemers, die een belangrijk electoraat vormen, zien meer in de Zalmnorm dan in de Psalmnorm." Hij ziet 'daarom' een betere toe komst voor de VVD. Hij is er zich blijkbaar niet van bewust, dat een deel van 'zijn' kiezers (MKB'ers) hem deze uitspraak niet in dank zal afnemen. Hij stelt hiermee bewust een gelovige kiezer op een mindere plaats (achterstelling) dan de ongelo vige kiezer. Dat hij de economische 'waarde' hoger inschat dan de ge loofswaarheden is zeer waarschijn lijk een gebrek aan kennis daarvan. Voor elke gelovige geldt: de Psalm norm staat verre boven de Zalm norm, omdat materiële waarden in geen verhouding staan tot de geeste lijke! Deze zijn namelijk gerelateerd aan ons aller Schepper en Heer, ook die van meneer Niederer. Als gelovigen staan we al in de mar ge, maar laat u niet van de wijs bren gen door VVD'ers. MKB'ers, houdt u deze VVD-'reclame' in gedachten als u eventueel gaat stemmen! C. Rijnberg, Sint-Maartensdijk. Op het scherm de koorleden in een draaimolen, waarover ze zingen in een Oostenrijks kermislied. Al weken tevoren was het evene ment uitverkocht. De capaciteit is beperkt, mede gezien de verscherp te veiligheidseisen. Burgemeester Nuis en wethouder Van Kempen met hun echtgenotes waren onder de toehoorders. „We nemen aan dat er spoedig adequate maatrege len worden genomen om de enige zaal op Tholen met ambiance, toe gankelijk te maken voor een groot aantal bewonderaars van ons koor", zegt voorzitter Tom van Gurp. „Want het zou toch jammer zijn als dit muziekfeest net als het postkan toor, de banken en de medische voorziening naar Brabant zou moe ten uitwijken." De Jazz academy big band vertolk te, onder de bezielende leiding van Ton van de Geijn, voor en na de pauze wisselende stijlen op een hoog artistiek niveau. Hun presen tatie na de pauze werd afgesloten met Polkadots en moonbeams, waaraan de dirigent een arrange ment voor het koor had toege voegd. De smalstadse mannen wa ren nauwelijks tegen de overmacht opgewassen. Dat gold ook de kwa liteit van de muren van de Vossen kuil trouwens, maar die moeten er binnenkort misschien toch uit voor een verbouwing. Veel bezoekers waren natuurlijk gekomen voor het mannenkoor zelf onder leiding van Kees van Dis. Die opende de avond met de inte grale presentatie van de deelname aan het internationaal koorfestival in Arnhem, in juni van dit jaar. Werken van achtereenvolgens Francis Poulenc, Henk Badings (het verplichte werk), Vic Nees en Ralph Vaughan Williams werden in een choreografische verpakking gebracht. Het koor had daarvoor in Arnhem een eervolle vermelding gekregen en in Oud-Vossemeer werd dat gevolgd door bewonde ring en een warm applaus. De bij drage voor de pauze werd besloten met een serie barbershoppers, die vakkundig aan elkaar werden gere gen via muzikale bruggetjes. Het mannenkoor besloot het offi ciële programma met vier num mers van Oostenrijkse signatuur, waarbij vlotte muziek op originele wijze van theater werd voorzien. Daarbij werd op enig moment ook het publiek actief betrokken. Het laatste nummer, dat een kermisat tractie uitbeeldde, werd op de ach tergrond zelfs begeleid door een videoband waarop de leden van het koor zich kostelijk vermaakten in een draaimolen. Bij het verlaten van de zaal kregen de bezoekers nog een zuurstok met tekst uitge reikt. Een verwijzing naar het laat ste nummer en geenszins bedoeld om de toehoorders te lijmen, want dat had het programma al ruim schoots gedaan. Volgens voorzitter Van Gurp heb ben de koorleden zichtbaar plezier in het uitvoeren van het vernieuwde programma. „De toehoorders geno ten overduidelijk van de presentatie voor oog en oor. Is het verwonder lijk dat de donateurs geen enkel be zwaar hadden tegen een snel inge laste vergadering, waarop besloten werd de jaarlijkse bijdrage aan te passen aan de euro, met een kleine afronding naar boven? Bovendien kregen zij na afloop in de foyer de gebruikelijke toegiften. Ook weer zo'n aantrekkelijke traditie van het Smalstads mannenkoor." De stichting Wereldwijde zen ding-concerten (WWZ-concerten) organiseert volgend jaar 10 en 11 mei een concertreis naar Parijs. Daarvoor worden een gelegen heids-jongerenkoor en -mannen- koor samengesteld. Van het man nenkoor zal Kees v.d. Steenhoven (onder meer dirigent van Reho- both uit Tholen) de dirigent zijn. Alle Zeeuwse mannenkoren wor den benaderd om mee te doen en verder kan iedere man zich opge ven. Er wordt ook een jongeren koor samengesteld onder leiding van Willem-Arie den Hertog. De ze koren zullen op 11 mei een concert geven in de St.-Eustache kathedraal in Parijs. Pieter Heij- koop zal daar het fraaie Neder landse 5-klaviersorgel (met twee speeltafels) bespelen. Van het op treden wordt een cd opgenomen. Meer informatie over de koorreis is onder meer te verkrijgen bij boekhandel Oostdijk in Tholen en op de website www.wwz-concer- ten.nl. De opbrengst van de koor reis is bestemd voor het wereld wijde zendingswerk. f' Met 42 tafels is het volle bak bij de snuffelmarkt van Step, zaterdag in Meulvliet in Tholen. Tussen tien en vier uur kan de liefhebber er allerlei gebruikte spullen van zijn of haar gading aantreffen, alsook enkele nieuwe waren. Fraaie spullen vaak, die ook een verzamelwaarde kun nen hebben. Spullen van opgeruk- mde schuren en zolders zijn ook op de snuffelmarkt te vinden. Op 16 november treedt op uitnodi ging van Step de band Flat Out op. Stemmen van lezers Graag zou ik deelnemen aan de aan staande debatten over Tholen 2025, zoals die in de Eendrachtbode van 25 oktober worden vermeld. Toch zie ik hier van af. Dit komt door hoe het in elkaar gezet schijnt te gaan worden. Geen vertrouwen in iet! Voorbeeld: Stop een besturingschip in een voetbal, misleid spelers en publiek en 'verdien' miljarden. Stop een besturingschip in een stemcom puter en verwerf macht! Waarom stemkastje(s)? Waarom website(s)? enz., enz.. Stemrecht ja, via een ma nipulatief automatiseringssysteem nee! Dit geldt zowel de regionale als de landelijke stemgedragingen. Mijn mening is: iet oncontroleer baar. Het publiek noch de spelers hebben enige inbreng in het resul taat gehad, noch zullen die dit in de toekomst op deze manier ooit krij gen. Dat is mijn stellige mening. Het andere geluid in Tholen en nog steeds tegen automatiseringssyste men, internet, intranet, enz. Mevr. J. Polderman, Regentessestraat 28, Tholen. Naar aanleiding van de heropening van het nieuwe kantoor van de wo- ningbouwstichting wilden wij het volgende opmerken en zeer zeker aankaarten. Hoofd woonbeheer Ko Droogendijk heeft in de Eendrachtbode van 27 september 2001 een heel lijstje ge geven met van alles wat je al dan niet kunt doen en laten bij de wo- ningbouwstichting, namelijk klach ten! Het is toch verschrikkelijk als je in valide bent en in een rolstoel zit. Als je dan nog in Maartenshof woont, weet je wat je daar moet doen? Als je langs achter weg wil, dan kan dat niet, want er staan allemaal bosjes of van die planten waar je allemaal doorns van in je benen krijgt als je vrouw en hulp je daar doorheen duwt. Ook de gezinshulpen kunnen dat niet. Nee, je moet door de gang naar buiten, om dan helemaal rond te rijden en zo achter te komen. Het is te gek voor woorden! Wie maakt zoiets uit. Waarom kunnen er niet bij elke woning dezelfde tegels of een paadje aangelegd worden. Weet Beter Wonen wel wat het is als je zelf niets meer kunt en dan ook nog eens gekleineerd te wor den? Om zo met gehandicapten om te gaan, vreselijk! Wij zijn zeer be gaan met de familie in kwestie, van wege de hulp. Wij hopen dat Beter Wonen eens poolshoogte gaat ne men en dan een mooie achteruit maakt. N.G. Buuren, Fam. Van Gerven, Kees v.d. Berg, Ko de Wilde, me vrouw De Jonge, Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 3