Met tassen vol boeken naar huis Kapotte fiets? GRATIS C. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 1 november 2001 Vier gewonden op Oesterdam Nieuwe kerkbestuurders Klaverjassen Botsing met tractor Coniferen in brand Ruit vernield Al 15 mille voor Soedan Apotheker bij Passage STAD zoekt donateurs Auto in sloot Bromfietser zonder helm Achttien caramboles voor Hommel Vrouwenbond creatief Vogelvrienden in de prijzen Nieuw bestuurslid Vogelvreugd School naar bakkerij Bromfietser zonder helm Annewas naar Euro Disney Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Oliebollen Gemeenteraadslid bij Plattelandsvrouwen Themafeest jongeren Klaverjassen Nederlaag darters Bromfietser zonder helm Toneelmiddag ouderen Ballon achter Bonn De Pomerans riant Bestel-/Bedrijfsauto's ^0U8/8 j10 r. Op de Oesterdam vond maandag avond rond half acht een ongeval plaats, waarbij vier inwoners ge wond raakten. Een 18-jarige be stuurder kwam bij een flauwe bocht in de rechterberm. Door een stuur- correctie raakte de personenauto met drie inzittenden in de slip, waarna de auto schuin omhoog de dijk opreed. De auto sloeg vervol gens enkele malen over de kop, waarbij een 20-jarig meisje uit de auto werd geslingerd. Zij moest met rugletsel per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. Ook de bestuurder en een andere passa gier werden met vermoedelijk nek letsel overgebracht naar het zieken huis. Een 16-jarige passagier moest met letsel aan het gezicht eveneens naar het ziekenhuis. Met zeer ruime meerderheid zijn diaken P.A. Baaij en ouderling F.W. Simons zaterdag herkozen als be stuurders van de Hervormde Ge meente. W.E. van Vossen en J. Mei- se waren hun tegenkandidaat. Zowel Baaij als Simons waren pe riodiek aftredend en herkiesbaar, maar er werden nog andere kandi daten gesteld. In vijf andere geval len ging het om echte vacatures om dat het zittende kerkenraadslid niet meer herkiesbaar was of er zelf mee stopte. In plaats van ouderling-kerk voogd A.P. van Elsacker werd B. Hoftijzer gekozen; de andere kandi daat was P. van Belzen. In plaats van ouderling-kerkvoogd A.L. van Vossen kreeg P. Bol van de leden de voorkeur boven W.A. Blaas. Voor ouderling Chr. de Visser werd oud ouderling J.P.C. van Zielst gekozen; W. Punt was de andere kandidaat. De kerkenraad werd uitgebreid met een ouderling en,daarvoor gaven de leden de voorkeur aan J.A.C. Gaak- eer (oud-diaken) boven H.J.H. van Heemskerk. In plaats van diaken W.G. v.d. Gaag is J. Schot gekozen. De andere kandidaat was H.D. Swijnenburg. De gekozenen hebben een week bedenktijd of ze hun be noeming aannemen. Uitslag van de klaveijaswedstrijd van Stad Tholen: l.'H. Perk 4933 p; 2. mevr, M. Opree 4933 p; 3. C. Ha- ge 4861 p; 4. F. Bahnerth 4822 p; 5. mevr. M. Snepvangers 4705 p. Een 54-jarige inwoner die op een tractor reed, is donderdagmorgen rond kwart voor acht bij een aanrij ding betrokken geraakt. De man reed over de Oude Rijksweg bij Kruiningen - een autoweg - met een snelheid van 35 a 40 km/u. Een 24- jarige automobiliste uit Reimers- waal zag door de duisternis niet dat ze met een langzaam rijdend voer tuig te maken had en reed met een snelheid van 100 km/u achterop de Tholenaar. Een 21-jarige man uit Reimerswaal stopte achter haar en zette zijn waarschuwingslichten aan. Maar tien minuten later zag een 20-jarige Reimerswaalse auto mobilist de stilstaande voertuigen te laat, botste achterop de andere auto die op zijn beurt doorschoot tegen de auto van de vrouw. Alle voertui gen raakten zwaar beschadigd. De vrouw is met een pijnlijk sleutel been naar het ziekenhuis gebracht. Voor de derde keer in korte tijd moest de brandweer maandag uitrukken wegens brandstichting. Aan de Kui- persdreef stonden in een tuin enkele coniferen in brand. De bewoners wa ren op het moment van de brand stichting zelf niet thuis. Buurtbewo ners en brandweer zorgden ervoor dat het vuur snel was geblust. De co niferen stonden tegen een opslaghok voor hout, welke niet beschadigd is door de brand. Een regenpijp liep door de hitte wel schade op. Bij een woning in de Oranjerie is maandagmiddag omstreeks vijf uur een ruit vernield. De bewoner hoor de een knal en ontdekte vervolgens dat aan de achterkant van de wo ning de ruit stuk was. Van de da dels) ontbrak ieder spoor. De commissie voor zending, wereld- diaconaat en ontwikkelingssamen werking (ZWO) van de gereformeer de kerken houdt een speciale actie ter ondersteuning van een project voor Soedanese oorlogsvluchtelin gen in Cairo. Ds. Boersma, die als predikant verbonden is aan de gere formeerde kerk van Anna Jacobapol- der verblijft momenteel in Cairo. De gezamenlijke Thoolse ZWO-com- missies willen met het project een bedrag van 20.000 gulden bij elkaar brengen. Tot nu toe is al 15.000 gul den opgehaald voor dit doel. Naast collectes zijn er in Anna Jacobapol- der en Tholen diverse acties gehou den. Op zaterdag 10 november hoopt men de stap richting het streefbedrag van 20 mille te maken. In de Ichthus- kerk aan de Doelweg wordt er dan vanaf 14.00 uur een fancyfair gehou den. Tevens worden er deze dag huis aan huis oliebollen verkocht. Apotheker mevr. Werkman vertelde voor de leden van de Passage over haar werkzaamheden. Als titel van haar lezing had zij toepasselijk ge kozen voor; 'De passage van een geneesmiddel door het lichaam'. Mevr. Werkman vertelde over de verschillende toebedieningsvormen van medicijnen, zoals de tablet, de zetpil en de oog- en oordruppels. Ook wees ze op de verschillende in- name-vormen zoals: door de mond, rectaal, oog/oor of in de ader. Aan de hand van een grafiek maakte ze voor de dames zichtbaar dat de do sering van bijvoorbeeld een parace tamol van veel factoren afhankelijk is en de werking voor ieder persoon weer anders is. Na de pauze beant woordde mevr. Werkman diverse vragen van de aanwezigen. Zij wees er ook op dat in de apotheek een spreekkamer aanwezig is om even tuele persoonlijke vragen vertrou welijk te behandelen. Mevr. Quist bedankte na afloop namens de Pas sage mevr. Werkman voor de duide lijke en leerzame uitleg en overhan digde haar een attentie. Bij de opening van de bijeenkomst hield mevr. Heemskerk-Van der Laan een meditatie naar aanleiding van Spreuken 3 vers 1 -8. Aan de le den werd meegedeeld dat de boek verkoop en het rad van avontuur in de maand september 150 gulden had opgebracht. De opbrengst zal besteed worden aan de jaarlijkse Kerstmaaltijd. De bijeenkomst werd afgesloten met het zingen van lied 308, waarna mevr. Quist met dank gebed eindigde. Op 12 november organiseert de Passage een creatieve middag. De dames kregen hiervoor al uitleg van mevr. van Gorsel en ontvingen alvast een lijst met aan te schaffen materialen. In de eerste twee weken van novem ber organiseert de stichting S.T.A.D. een donateursactie. „Ge zien de uitbreiding en de groei van de activiteiten is de steun van de be woners onontbeerlijk geworden", aldus voorzitter Andy v.d. Velde. Voor vijf gulden per jaar kunnen in woners de diverse activiteiten voor de gemeenschap steunen. Daarnaast bestaat er de mogelijkheid om voor tien gulden een gezinskaart aan te schaffen. De donateurs krijgen bij de diverse evenementen korting of gratis toegang. In 21-jarige Tholenaar belandde vrijdagavond op de Lange Blokweg te Zierikzee in de sloot. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt en kwam met zijn auto in de linker berm en sloeg over de kop. De wa gen kwam in een vrij diepe sloot tot stilstand. De bestuurder liep schaaf- en snijwonden op, terwijl een 18-ja- rige vrouw uit Tholen met nek- klachten eveneens in het ziekenhuis te Goes moest worden opgenomen. De auto raakte bij het ongeval totall loss. Aan de Bebouwdendam werd zater dag een bromfietser bekeurd we gens het rijden zonder helm. Hij kreeg een boete van 90 gulden. A'&l esOpreven. Ö^.iL-'rciitoonstelling in de Vos- tuil op 9 en 10 november zijn er al 495 vogels ingeschreven. Dit zijn al honderd inschrijvingen meer dan vorig jaar. Op deze tentoonstelling zullen tevens de nieuwe stelling in- gebruik worden genomen. Oud-Vossemeer In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers maakte J. Hom mel met achttien caramboles de hoogste serie. C. Burgers speelde met zestien beurten de kortste partij en had met 3,38 tevens het beste ge middelde. De uitslagen: D. den Hollander-P. de Leeuw 9,59-10; Arj. Hommel-D. den Hollander 7,8-10; C. Burgers-P. de Leeuw 10-3,42; Sj. Etiënne-J. Hommel 10-9,69; L. van Wezel-P. Vis 2,91-10; H. Hommel-B. den Hollander 6,6-10; N. Rooijakkers-J. van Daalen 8,36-10. De algemene vrouwenbond gaf een creatieve invulling aan de maande lijkse bijeenkomst. Onder leiding van Ans Los uit Oude-Tonge werd er van lood een tasje gemaakt. Zij deed eerst voor de dames voor hoe men te werk moest gaan. Van lood werd de vorm van een tas gemaakt, waarna met ijzerdraad de handvaten eraan werden bevestigd. Vervolgens werd de tas versierd met een strikje of roosje van lood en werd het ver der opgemaakt met vetplantjes. Aan het eind van de avond kon iedereen met een eigengemaakt tasje naar huis gaan. Op 27 november zal Ans Los opnieuw als gast aanwezig zijn. Dan hoopt ze de dames te helpen met het maken van een kerstkrans of kerstkrans. Het bestuur van de al gemene vrouwenbond kon zich ver heugen in twee nieuwe leden. Op de nationale vogeltentoonstel ling te Steenbergen behaalde J. Pot- appel de eerste prijs met een border postuurkanarie. Ook op de interna- tionele tentoonstelling te Arnemui- den viel hij in de prijzen. Met een stam Isabel geel 362 punten werd hij kampioen. Dhr. J. Walhout werd kampioen bij de enkelingen met een rodeborstbaardparkiet. De jury be oordeelde zijn inzending met 92 punten. Bij een jeugdwedstrijd te Krabben- dijke werd Johan Ketting met een parkiet algemeen kampioen. Op de ze tentoonstelling waren er 210 vo- Op de jaarlijkse ledenvergadering van vogelvereniging Vogelvreugd werd vrijdagavond L. Quist als nieuw bestuurslid gekozen. Hij ver vult een vacature, die al enkele ja ren openstond. Quist had zichzelf beschikbaar gesteld voor de be stuursfunctie en kreeg het vertrou wen van de leden. Na het openings woord van voorzitter Bicker konden de leden zich inschrijven voor de vogeltentoonstelling, die van 22 tot 24 november in Meulvliet te Tholen wordt gehouden. Secretaris Bazen heeft inmiddels al 375 vogels kun nen inschrijven. Na enkele medede lingen en de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering af. In verband met het huwelijk van Leonard en Eline is Regio Bank St.-Annaland vrijdag 2 november 2001 de gehele dag GESLOTEN REGICU^BANK DE BANKIER DIE JE KENT Advertentie I.M. De kinderen van groep vier van de School met de Bijbel brachten maandagmiddag een bezoek aan bakkerij Ewoud van der Maas. Onder leiding van twee moeders kreeg de klas( eerst uitleg over de machines. Daarna kregen de kin deren een mooie bakkersmuts op en mocht men bolussen gaan ma ken. Het draaien van de bolussen bleek nog een moeilijke klus, maar gelukkig kregen ze veel hulp van de bakkers. Halverwege de middag werd de klas getracteerd op limonade met een eierkoek. De kinderen mochten hun eigenge maakte bolus meenemen en kre gen bovendien nog een boekje over brood en een broodtrommel tje mee. Een 16-jarige jongen werd be keurd wegens het niet dragen van een helm op zijn bromfiets. Zijn tweewieler bleek tevens niet ver zekerd te zijn, waarvoor hij een waarschuwing kreeg. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De bewoners en begeleiders van woonvoorziening de Annewas brachten een driedaags-bezoek t ^Geslacht'n e'9en sla9erÜ^t~$\ Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Malse biefstuk 250 gr. 7,- Biefstuk stroganoff 250 gr. 5,25 ^Kalkoenschnitzels 500 gr. 8,50 ♦Kalkoen satévlees 500 gr. 8,- Boerenhamlappen 1 kg Magere speklappen 1 Hamburgers 5 halen Beenham 100 gram 2,95 Kipfilet 100 gram 2,45 Leverkaas 150 gram 1,95 Gyrossalade 100 gram 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 ƒ10,- Magere speklappen 1 kg 7,80 n f~T" A i r~k Advertentie I.M. aan Euro Disney. Een touringcar met prive-chauffeur arriveerde met de 23 deelnemers al vroeg in de middag bij het groots opgezette evenementenpark in de omgeving van Parijs. Direct bij binnenkomst zag men een mooie parade met ondermeer Micky en Mini Mouse, Donald Duck, Pluto en nog vele andere. De bekende stripfiguren schudden de handen van de bezoekers en sommigen kregen zelfs een knuf fel of zoen. Na het eerste bezoek aan het park ging men met de bus richting de vakantiehuizen, die en kele kilometers buiten het park stonden. Na het avondeten namen enkele deelnemers nog een duik in het binnenbad, waarna men ging slapen. De begeleiders hielden ie dere dag met elkaar een evaluatie en bespraken tevens met elkaar de daaropvolgende dag. Op de tweede vakantiedag werd er na het ontbijt opnieuw een bezoek gebracht aan Euro Disney, 's Avonds werd er met de touringcar een bezoek gebracht aan Parijs. Natuurlijk werd er een groepsfoto gemaakt onder de Eifeltoren. Op de derde dag van de vakantie moesten 's morgens alweer de koffers worden ingepakt voor de terugreis. Maar voor de terugreis werd er eerst opnieuw een bezoek gebracht aan Euro Disney. Met als souvenir een knuffel, een paar sokken of trui keerden de deelne mers weer terug in de bus. Velen waren moe van de vakantie en vie len op de terugweg dan ook in slaap. Anderen keken naar een vi deoband of pakten hun kleurboek of handwerkje. Bij thuiskomst werden de bewoners verrast door een versierde huiskamer. Snel werd begonnen met het uitpakken van de spullen, waarna de deelne mers snel naar bed gingen om uit te rusten van deze mooie maar vermoeiende vakantie. De vakan tie was mede mogelijk gemaakt door diverse giften en een eigen bijdrage van de deelnemers. Ten bate van peuterspeelzaal Olle- ke Bolleke worden zaterdag 10 november huis aan huis oliebollen verkocht. Ook kan de lekkernij gehaald worden aan de achterzijde van bakkerij Slager in de Nieuw- straat. De opbrengst van de actie wordt gebruikt om duurzaam speelgoed aan te schaffen. Bij Olleke Bolleke kunnen kinde ren ingeschreven worden vanaf de leeftijd van anderhalf jaar. Stavenisse Volgende week donderdag, 8 no vember, wordt er voor de zending en Adullam oud papier opge haald. Advertentie I.M. VVD-raadslid Els Frigge was als gastspreekster aanwezig bij de bij eenkomst van de Plattelandsvrou wen. De Oud-Vossemeerse die zich volgend jaar niet meer herkiesbaar stelt voor de gemeenteraad deed een beroep op de vrouwen om zelf ac tief en alert te zijn om ook richting te geven aan de gemeente Tholen. Zij vertelde hoe ze jaren geleden zelf bij de politiek betrokken raakte, nadat ze als burger wat problemen had gehad met het college van B W. Zij wees erop dat je als burger niet alleen toe kunt kijken en com mentaar kunt geven, maar datje zelf een positieve bijdrage moet geven aan de samenleving. Met het oog op de komende gemeenteraadsverkie zingen riep zij de aanwezigen ook op om in ieder geval te gaan stem men. „En indien mogelijk op een vrouw, want vrouwen kijken im mers soms anders tegen zaken aan dan mannen", aldus Els Frigge. Haar eigen partij is nog driftig op zoek naar vrouwen die op een ver kiesbare plaats willen staan bij de verkiezingen. Na de pauze vroeg Els Frigge ge richt aan de aanwezigen naar pun ten die volgens hen de aandacht no dig hadden. Genoemd werd ondermeer het onderhoud van de speelterreinen, het te hoge liggeld in de jachthavens en de overlast van jongeren. Ook kwam de vraag waarom de gemeente geen jodium pillen verstrekt aan de burgers in verband met de aanwezigheid van twee kerncentrales in de directe om geving. Raadslid Frigge reageerde op de diverse reacties uit de zaal en gaf aan dat zij ook enkele punten zal meenemen naar de gemeente raad. De Plattelandsvrouwen willen na deze interessante bijeenkomst op 19 november een commissieverga dering gaan bezoeken. Mevr. Sturris bedankte raadslid Frigge voor de gezellige en leerzame avond en overhandigde haar een bos bloe men. In partycentrum Haestinge wordt vrijdagavond weer een themafeest georganiseerd voor de jeugd. Dit keer staat de bijeenkomst in het te ken van de verjaardag van d.j. Erik. Op de party zal er een bijzondere surprise zijn. De feestavond heeft als naam gekregen: 'Dj Erik's birth day party' en begint om 20.30 uur. Iedereen van 16 jaar en ouder mag het feest bezoeken. De laatstgehouden wedstrijd van klaverjasvereniging de Pendelaars is gewonnen door J. van Gorsel. De volledige uitslag is: 1J. van Gorsel 5254 punten; 2. P. Bazen 5101; 3. M. den Haan 5094; 4. J. van Splunter 4904; 5. R. van Putten 4871; 6. N. van Diggelen 4468; 7. M. van den Berg 4392; 8. J. v.d. Werf 4377; 9. J. van Zetten 4324; 10. P. van Iwaarden 4282; 11. 5. Polman 4003; 12. L. Kampman 3546. Het eerste team van dartvereniging Papbar verloor dinsdagavond met 7- 3 van het wapen van Roosendaal. Voor deze wedstrijd moest men een beroep doen op enkele reserves, doordat vaste spelers wegens over werk of andere redenen verhinderd waren. Ook het tweede team van de Papbar leed een nederlaag. In Kruisland werd er met 7-3 van de Buerman verloren. Een 19-jarige jongen is door de po litie bekeurd, omdat hij zonder helm op zijn brommer reed. Zaterdagmorgen hield de politie een technische verkeerscontrole aan de Nijverheidsweg. Vijf bestuurders kregen een bekeuring, zeven andere kwamen er met een waarschuwing vanaf. De stichting dorpsgemeenschap organiseert op woensdag 7 novem ber weer de jaarlijkse toneelmid dag in het Holland Huis voor ou deren van 50 jaar en ouder. In samenwerking met het 'Eerste Roosendaalse Ouderentoneel' wordt het toneelstuk 'Wat moet ik met een oude vlam' uitgevoerd. De voorstelling begint 's middags om twee uur. Op deze bijeenkomst zal er tevens een verloting worden ge houden. Een kleine honderd ballonnen gin gen in september de lucht in op de verkoopdag van Woord en Daad. Vijf kaartjes maar zijn er terugge stuurd. De ballon van de 5-jarige Doritha Lindhout kwam het verst, in Weinbach-Graveneck (zo'n 85 km achter de voormalige Duitse hoofdstad Bonn) op ongeveer 315 km van Scherpenisse. Zij wint daarmee een cadeau- of speel goedbón van 25 gulden. Een bon van 15 gulden is voor Leandra An- driesse, haar ballon is in Bad Go- desberg (230 km) terechtgekomen. De derde prijs, een bon van een tientje, is gewonnen door Arjan de Koning uit Tholen. Zijn ballon is in Bonn gevonden, op 225 km. De twee andere kaartjes zijn terugge stuurd uit Selfkant-Hillensberg (145 km) en het Belgische Nijlen- Kessel (55 km). Ze zijn van Joline Elenbaas en Lenard Rijstenbil, die een attentie hebben gekregen. De opbrengst van de verkoopdag was bestemd voor de bouw van een internaat bij een vakschool op de Filipijnen. Daarvoor wordt mo menteel een kerstkaartenactie ge houden, terwijl ook de collecte tij dens een zangavond op 3 november in Sint-Philipsland hier voor wordt bestemd. Poortvliet Maandag 5 november hoopt de zending weer oud papier op te ha len vanaf half zeven. Advertentie I.M. Met ruim 400 gulden meer dan vorig jaar was de stichting gehandicapten in Scherpenisse tevreden over de verkopen in Ons Huis. De boekenverkoop van de stich ting ontspanning gehandicapten, zaterdagmiddag in Scherpenisse, is een succes geworden. Met 1762 gulden was de opbrengst ruim 400 gulden meer dan vorig jaar. In het clubgebouw Ons Huis is het een hele drukte. Tientallen mensen struinen de tafels vol boe ken af. Ieder vindt er wel iets van zijn of haar gading, want alle gen res liggen er. „Een 7000 tot 7500 boeken", meldt M. Moerland van de stichting. Hij trekt een kast open om te laten zien dat er nog veel meer voorraad is. „We kon den niet alles kwijt. Wat in de kast blijft, zijn boeken die we eer der al wél hebben aangeboden." Ontspanning gehandicapten krijgt de boeken overal vandaan. Particulieren komen ze brengen, soms tegelijk met andere spullen die voor de rommelmarkt be stemd zijn. „Soms krijgen we boeken die nog in het cellofaan zitten." Ook afgeschreven boeken van de bibliotheek komen naar de stichting. Vrijwilligers zoeken alle boeken uit (de kapotte worden niet verkocht) en sorteren ze enigszins. Een vijftiental vrijwilli gers is zaterdag in de weer om de boekenmarkt mogelijk te maken. Mensen gaan met tassenvol en stapels onder de arm naar huis. Eén bezoeker heeft een kist vol op een steekwagen staan. Hij tikte de serie 'Bericht van de tweede we- reldoorlog' uit de jaren zeventig op de kop. Ontspanning gehandi capten organiseert de boeken markt altijd in het najaar. De rommelmarkt is in het voorjaar, maar dan zijn er geen boeken te koop. „Uitgezonderd dan een ta fel met kinderboeken", aldus Moerland. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan het wekelijkse ontspanningswerk voor verstandelijk gehandicap ten. 1 Zondag 4 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 11 en 19 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. (H.D.) ds. Van der Zee. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 9 en 17 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. R.K.-KERK vr 20 u. woord-, gebeds- en com munieviering allerzielen. zo 11 u. woord-, gebeds- en com munieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Kievit. 18.30 u. drs. Schipper, Kerkwerve. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. s. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10 (H.A.) en 18.30 u. (H.D.) ds. Schultink. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 18.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst allerzielen. za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Gorsel, Bergambacht. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 14 u leesdinst. 18.30 u. ds. Van der Heiden. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Van de Veen, Zwijndrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Klok, Katwijk aan Zee. 14.30 u. ds. Klein, Sint-Philipsland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 19 u. ds. Reinders, Yerseke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 8/11 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vlietstra, Katwijk aan Zee. 18 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Eerden, Kloetinge. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. De Wit, Arnemuiden. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Breda. Het team van biljartvereniging De Pomerans gaat riant aan de leiding in de C-5 klasse van de koninklijke Nederlandse biljartbond. Met nog twee wedstrijden te gaan in de eer ste helft van de competitie heeft het team met 343,145 punten een ruime voorsprong op nummer twee, De Kastanje met 328,714 pt, 3 is De Kaai met 326,642 pt, en 4 NSG met 324,642 pt. Voor de vereniging is dit seizoen anders begonnen dan het bestuur en de leden verwacht hadden. Café Tolrust kwam namelijk in andere handen en eerst was het niet duide lijk of de club er kon blijven spelen. Met wederzijdse aanpassingen is het toch goed gekomen voor de ver eniging. Ondanks dat de club nog maar drie jaar bestaat, gaat het wat de resultaten betreft voor de wind. Vorig seizoen werd het C-4 team kampioen. Behaalde het de eerste plaats in het district en werd vervol gens tweede in het gewest en greep daarna net naast het Nederlands kampioenschap. Nu ruikt het C-5 team zijn kansen. De spelers be staan uit B. de Ruiter, J. Uyl, D. de Jonge, K. Jaspers, P. van Roosen daal, Chr. Bal en A. Demming. Om dat de spelers uit verschillende plaatsen komen, Poortvliet, Oud- Vossemeer, Sint-Maartensdijk, Sta venisse en Huybergen valt het vol gens het bestuur niet mee om een team in te delen. Het streven is om met een team uit te komen in de C- 3, C-4 en de C-5 klasse (Tel. 0166- 652024 of 0166-662662). Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Gevonden voorwerpen. Bij het po litiebureau aan de S. Lindhoutstraat in Tholen is informatie te verkrijgen over de volgende voorwerpen, die in de periode van 19 t/m 25 oktober als gevonden zijn gemeld: een bril, melkkrat, damesfiets, sleutel en sleutelhanger. Wie iets als vermist heeft opgegeven, krijgt automatisch bericht en hoeft dus niet te reageren. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verkouteren, St.-Annalahd, tel. 653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 1 t/m vrijdag 9 nov. donderdag 1 3.32-15.47 vrijdag 2 4.07-16.17 zaterdag 3 4.37-16.52 zondag 4 5.12-17.27 maandag 5 5.47-18.02 dinsdag 6 6.22-18.42 woensdag 7 7.07-19.32 donderdag 8 7.57-20.32 vrijdag 9 9.07-21.52 do 1/11 6.43 u. VM do 8/11 13.23 u.LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 1 nov. Dialezing Chr. ouderenver., De Wingerd 14.30 u. 1 nov. Debat Bestemming Tholen, Meulvliet 19.30 u. 3 nov. Snuffelmarkt Step, Meulvliet 10-16 u. 3 nov. Verkoping vrouwenvereniging kerk Ger. Gem., 10.30-14.30 u. 3 nov. Lampionoptocht, Doelweg, 19 u. 5 nov. Technika 10, Thjos, 18.30 u. 6 nov. Vrijwilligersavond Ten Anker, 17.30 u. 7 nov. ChristenUnie, Wingerd 19.45 8 nov. Informatieavond over borst voeding, Stoofstraat 8,20 u. 10 nov. Concordia popconcert in Meulvliet 20 u 10 nov. Fancyfair Ger. kerk 14 u 12 nov. Ledenvergad. Tholense Boys, kantine 19.55 u. 14 nov. Oecumenisch avondgebed, R.K. kerk, 19.30u. 15 nov. Wereldcontact Meulvliet 19 u OUD-VOSSEMEER 9 en 10 nov. Tentoonstelling Vogel vrienden, Vossenkuil 14 u. 10 nov. Elf-elfviering, café De Hoop 20.15 u. 13 nov. KoersbalVossenkuil 14 u. 14 nov. Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. SINT-ANNALAND 1 nov. Jaarvergadering WHS 20 u. 10 nov. Dag van de mantelzorg, de Schutsel 3.30-16.30 u. 13 nov. Voorlichtingsavond BVM, plattelandsvrouwen, Wellevaete, 19.30 u. STAVENISSE 10 nov. Playbackshow, De Stove 19 u. SINT-MAARTENSDUK 5 nov. Debat Bestemming Tholen, Haestinge 19.30u. 30 nov. Optreden Jody Bernal, Haes tinge, 20.30 u. SINT-PHILIPSLAND 3 nov. Zangavond Woord en Daad, de Wimpel 19.30 u. 7 nov. Technika 10, Ons Dorpshuis, 18.30 u. 8 nov. Debat Bestemming Tholen, de Wimpel 19.30 u. BERGENOPZOOM 2 nov. Filarmonica Moldova met Haydns eerste oratorium 'Die Schöp- fung', De Maagd, 20.15 u. 3 nov. Folkloreshow Slowaaks Natio naal Folkloreballet Lücnica. 6 nov. Cabaretspektakel Bloeiende Maagden, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+-t-t-film+ ROXY I: American Pie 2 - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16 en 20 u„ wo 14 en 20 u. ROXY II: America's sweethearts - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u. Blub, ik ben een vis (Ned. gespr.) - za en wo 14 u„ zo 14 en 16 u. CINEMACTUEEL 1-2-3: Rush hour 2 - vr 18.45 en 21.30 u„ za en zo 14, 18.45 en 21.30 u„ ma20u„ wo 14 en 20 u. A knight's tale - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za en zo 14, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. Moulin rouge - do, di en wo 20 u„ vr en za 21.30 u„ zo f6.15, 18.45 en 21.30 u. Als kat en hond (Ned. gespr.) - vr 18.45 u, za 14 en 18.45 u„ zo 14 en 16.15 u„ wo 14 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Together - ma en di 20.30 u. Todo sobre mi madre - zo 16 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2