Verschillende stroop Velthuis en Klippel Stemmen staken over subsidie bieb Adviesbureau gaat studeren op havens Scheidsrechter die een minuut voor 90 sec. telt Jan-Pieter Koopman Nederlands kampioen 24 moties en 1 amendement Kwestie verschuift naar een volgende gemeenteraadsvergadering 'De meesten kwamen voor Maxima, maar ik kwam voor de prins' Concordia speelt op koninklijke bruiloft hymne voor bruidspaar Trainer western paardrijden Overleg over huisartsenpost Eigen website Schelde college Koersballen Donderdag 1 november 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Motie dorpshuizen SGP, CDA, CU verworpen Luxe is voorbij Gedrevenheid Het bestuur van de openbare bibliotheek Tholen moet niet elke keer naar de gemeente komen om het tekort in de exploitatie aan te laten vullen. Van die wijze van sub sidiëren moet het college afstappen. Dat stelden CU, SGP en CDA maandag tijdens de begrotingsraad in hun motie aan b. en w. De discussie werd echter verplaatst naar de eerstvolgende raadsvergadering omdat de stem men over de motie staakten: negen stemmen voor, en ne gen tegen. VVD is geen SGP De 21-jarige Jan-Pieter Koopman, afkomstig uit Sint- Maartensdijk, is met het paard Frenky Nederlands kam pioen geworden in het western paardrijden. Het kam pioenschap werd vorige week in het Oost-Brabantse Wanroij gehouden en nam drie dagen in beslag. Er deden vijftien ruiters mee op dit onderdeel, 'reining'. Tijd dringt voor Smash junioren Smalstad open tennis week verlengd AVC blijft koploper Emergo team minder in zaalcompetitie Op een ongebruikelijk tijdstip, 's morgens tien uur, begon de ge meenteraad van Tholen maandag aan de begrotingsbehandeling 2002. Alleen PvdA-raadslid I.C. Moerland was afwezig en dat brak deze keer de socialisten echt op, want daardoor staakten de stem men bij een motie over de extra bi bliotheeksubsidie. Op de tafels stonden zes flesjes (aan alle fracties was gedacht) met frisdrank: Spa groen, rood en blauw, Fanta, cola en sinaasappelsap, allemaal van de Spar uit Sint-Maartensdijk, terwijl het CDA een motie indiende om vestiging van een Aldi supermarkt in de smalstad mogelijk te maken. Daarnaast was er ook nog gewoon water en de bodes brachten tussen door koffie en thee. Het was dus wel om uit te houden en om half twee kon iedereen ook nog aan de broodjes van de Heksenketel uit Scherpenisse. Ook die schorsing werd benut voor onderling overleg, waarbij de moties door de raadzaal vlogen. Toen het college van b. en w. voor de tweede keer aan bod kwam, was er gelegenheid voor in terrupties en daarvan maakten di verse raadsleden grif gebruik. Dat verlevendigde het debat aanzien lijk, al ging het wel ten koste van de spreektijden. Maar die waren eer der ook al uitgelopen. Behalve D66'er J. van den Donker bleef niemand binnen de vooraf bepaal de spreektijd per fractie. De burge meester had die soepelheid vooraf al aangekondigd. „Ik ben niet zo'n strenge scheidsrechter", liet Nuis weten. Om half twee meldde hij dan ook een vertraging van 50 minuten en dat liep tegen vijf uur zelfs op tot anderhalf uur. Routinier P. van Bel- zen vond dat niet zo verwonderlijk, want hij stelde vast dat de minuten bij de burgemeester 80 a 90 secon den duurden. Nuis hield er de moed in en tegen zeven uur 's avonds blikte hij tevre den terug op deze nieuwe manier van begrotingsbehandeling. Voor heen eindigde die wel eens midden in de nacht, door het vroege begin- tijdstip bleef iedereen frisser, al was het van tien uur 's morgens tot zeven uur 's avonds nog een be hoorlijke marathonzitting. „Maar het verliep geanimeerd genoeg om zo door te gaan. Het levendig debat vond ik verheugend. We zullen dit nog met u evalueren, maar ik heb het als buitengewoon prettig erva ren. Dank voor het vertrouwen. Sa men dienen we die ene, goede zaak. Dank ook voor de ambtelijke on dersteuning, voor de geweldige in zet en de liefde voor het werk van onze medewerkers. Ik nodig u uit om het glas te heffen en van een buffet te genietenzo besloot bur gemeester Nuis maandag de begro tingsvergadering. Die was voor mi nimaal zeven raadsleden ook de laatste, want ze hebben zich niet herkiesbaar gesteld in maart 2002. Mevr. drs. M.A.E. Velthuis heeft in haar periode als raadslid kennelijk andere stroop gebruikt dan ze nu als wethouder doet. SGP-raadslid M.J. Klippel verweet haar tijdens de begrotingsbehandeling stroperig heid op het gebied van het welzijnsbeleid, maar de nieuwe wethouder wilde daar absoluut niets van weten. Met verve gaf ze een opsomming van de vier nieuwe peuterspeelzalen die zijn gebouwd en allerlei nota's die er binnenkort aan komen. „De beleidsvorming is stroperig, niet de uitvoering", zei Klippel. Hij herinnerde Velthuis aan de perio de, nog niet zo lang geleden, dat ze als raadslid aan de andere kant van de tafel zat. „Toen steunde u mij in de kritiek dat de nota welzijnsaccom- modaties er nog niet was. Nu zijn we een heel eind verder en er is nog niets, dus dat is heel stroperig. Onze ervaringen met toezeggingen zijn niet zo geweldig. Ik verwacht binnen drie maanden een compleet stuk met een financiële onderbouwing", aldus het SGP-raadslid. De wethouder hoopte via de discus sie Bestemming Tholen ook bouw stenen voor het welzijnsbeleid te krij gen. „Maar op. onderdelen zijn we al bezig, zoals het jeugdbeleid. De con cept-nota ligt klaar. Eind dit jaar wordt die interactief met de jeugd be sproken naar aanleiding van de eer der gehouden jeugdpanels. Er wor den geen toezeggingen gedaan aan de jeugd, maar we koppelen het wel terug en vervolgens komt de raads commissie aan de beurt." Velthuis vertelde, ook bezig te zijn met het ouderenbeleid en het vrou wennetwerk gaat het vrijwilligers werk ondersteunen. Ze noemde de kritiek van de SGP .gebrekkig onder bouwd' en aan de door Klippel be pleitte bijbelse normen wilde ze niet voldoen. „In een pluriforme samenle ving moeten we rekening houden met verschillen", zei de wethouder. Klippel verwachtte van de meerder heid van Thoolse gemeenteraad dat die de bijbelse normen wel in acht neemt, maar alleen D66 reageerde daarop en dan in afwijzende zin. „Je kunt aan anderen niet je eigen me ning opleggen", zei J. van den Don ker, die de wethouder steunde in haar jeugd- en vrijwilligersbeleid. Velthuis vroeg zich af of de Christen- Unie welzijnsvoorzieningen wil af stoten en over nieuwbouw van Haes- tinge een referendum wil houden. P. van Belzen maakte haar duidelijk dat Tholen zich niet meer de luxe kan permitteren om welzijnsvoorzienin gen als dorpshuizen en bibliotheken zelfstandig te blijven doen. „Wat kan en wat moet samen, dat dient het uit gangspunt te zijn", aldus Van Belzen. Een referendum noemde hij in het kader van het duale stelsel iets van de hoogste orde, maar hoor- en weder hoor achtte hij een minimale eis. De wethouder kondigde ,op zeer kor te termijn' een nota over de dorpshui zen aan. „Ook een nota over Haestin- ge komt er aan. En behalve de vier nieuwe peuter speelzalen die gebouwd zijn, kondig de ze ook nieuwbouw in Oud-Vosse- meer aan in 2005 en een oplossing voor de peuterspeelzaal in Stavenis- se, die nu in het gebouw van de Schalm zit. In Oud-Vossemeer wordt met het geld van de erfenis van mevr. Van 't Hof-Quist een accommodatie gebouwd, waarin ook een jeugdhonk komt. In 2003 en 2005 zijn er nieuwe muziekoefenlokalen in Sint-Anna- land en Oud-Vossemeer gepland en voor de scholen komt er in 2002 een plan. Klippel was er niet van onder de in druk, want volgens hem stond die opsomming niet in de concept-nota waarop mevr. Velthuis als raadslid vorig jaar ook kritiek had. „In an derhalf jaar heb ik nooit een defini tieve versie van de nota welzijnsac- commodaties gezien. Maar de gedrevenheid die de wethouder nu tentoonspreidt, geeft ons moed", zei het SGP-raadslid. „Dat is het verschil tussen die en de ze kant van de tafel", zo maakte burgemeester Nuis de verschillende standpunten van het vroegere raads lid en de huidige, nieuwe wethouder Velthuis duidelijk. En die verzeker de de gemeenteraad, dat in de ko mende nota de welzijnsaccommoda- ties in de hele breedte opgepakt worden, waarbij het gebruik in de laatste vijf jaar is bekeken. „De nota biedt heel veel handvatten", aldus wethouder Velt-huis. De SGP kwam toch met een motie, gesteund door het CDA en de Chris tenunie, dat b. en w. geen onder bouwd beleid hebben ten aanzien van welzijnsaccommodaties. Daar om vinden ze het gewenst om de lo kale behoefte in beeld te brengen met het gebruik van de accommaties in de laatste vijfjaar, de bouwkundi ge toestand, de te treffen maatrege len volgens de drank- en horecawet, de gebruiksvergunning in het kader van de veiligheidseisen. Uiteindelijk moet die inventarisatie uitmonden in een totaalcijfer voor de exploitatie, waarbij volgens de indieners van de motie de kosten voor de gemeente zo laag mogelijk dienen te zijn. Wet houder Velthuis raadde de motie af en de meerderheid van de gemeente raad verwierp die ook omdat alleen SGP, CDA en ChristenUnie voor waren. Een record aantal moties dwarrelde maandag bij de begrotingsbehande ling in de raadzaal: 24 waren er eerst en 1 amendement. Van die 24 werden er al 4 bij voorbaat ingetrokken, gelet op de toezeggingen van het college. Twee door de SGP over het kunstbe leid en het CWI (centrum werk inko men), één van de VVD over het duale stelsel en één van de ChristenUnie over het onderhoud van de molens. Er bleven er nog 20 over, waarvan er bij de behandeling alsnog 7 werden ingetrokken: door de PvdA over een extra bibliotheeksubsidie van 150 mille, door de SGP over een capaciti- teitsonderzoek bij volkshuisvesting, milieu en bouwkundige zaken, door de SGP over eco-zones op bedrijven terreinen, door de SGP over het grondbeleid, door de SGP over het ri oolbeheersysteem, door het CDA over grondprijzen en door de SGP over een evaluatie over deze raadspe riode van vier jaar. Zeven moties werden verworpen: van de SGP over welzijnsaccommodaties, van de SGP over de stadsverdedi- gingswerken in Tholen, van de SGP over het onderhoud van de begraaf plaatsen, van de ChristenUnie over veilige honks voor de fietsende schooljeugd, van het CDA over de jachthavenuitbreiding en watersport bedrijven in Sint-Annaland, van het CDA over een supermarkt aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk en van de SGP over het dividend van Delta Nutsbedrijven en de hogere uitkering uit het gemeentefonds. Aangenomen werden vijf moties: van de SGP over het project versterking brandweer, van de VVD over het kunstwerk in het nieuwe raadhuis, van de SGP over ISV-beleid (stads en dorpsvernieuwing), van de Chris tenUnie over marktconforme grond prijzen op industrieterreinen en van het CDA over het Slachtveld in Tho len. De stemmen staakten met 9-9 (Moer land ontbrak) bij een motie van de ChristenUnie over het indammen van de bibliotheeksubsidie. De volgende raadsvergadering komt die motie weer op de agenda. Het amendement van de SGP over het uitstellen van een nieuwe bedrijfswervingsfilm werd door Dijke ingetrokken, nadat de burgemeester had toegezegd, dat de opnamen pas na de raadsverkiezin gen zullen plaatsvinden. Beppie Moerland maakt op haar vrije woensdagmiddag een keuze uit de grote sortering van de bibliotheek in Sint-Annaland. Het was de enige van de 24 inge diende moties waarbij dit ver schijnsel zich voordeed. Hier wreekte zich de afwezigheid van één raadslid, in dit geval I.C. Moerland (PvdA). Wethouder W.C. van Kempen had de motie afgera den. Hij zei over de kwestie nu geen uitspraak te willen doen om dat op 15 november het lang ver wachte beleidsplan van de bieb be sproken wordt. Maar daarop wilde de indiener P. van Belzen (CU) niet wachten. Hij vroeg om de motie in stemming te brengen. Dat leverde dus een gelijk aantal voor- en tegenstanders op. Volgens de gemeentewet moet in zo'n geval de kwestie verschoven worden naar de eerstkomende raadsvergadering, zo stelde burge meester W. Nuis vast. Ook de PvdA had een motie klaar liggen. Daarin vroegen de sociaal democraten het college om samen met het bibliotheekbestuur te zoe ken naar een oplossing voor het be grotingstekort. En te overwegen eenmalig 150.000 gulden subsidie te verlenen. Volgens de PvdA is er nu een beleidsplan en biedt dit goe de mogelijkheden om het biblio theekwezen anders op te zetten. De maatregelen die het tekort moeten dekken kunnen volgens de PvdA het beleidsplan in de weg staan. Indiener M.A.J. van der Linde trok de motie echter in toen het college (uitgezonderd wethouder Heijboer) toezegde met hoogstens 100.000 gulden over de brug te willen ko men. En daarmee kwam een verlopig eind aan de bespreking. De volgens Van Kempen 'fundamentele disT cussie over scenario's' over de toe komst van de Thoolse bibliotheek moet nog plaatsvinden, maar de messen zijn door de moties wel ge slepen. Van der Linde vond het aanvullen van het tekort 'cruciaal' om de besprekingen met het biblio theekbestuur aan te gaan. Volgens P. van Belzen (CU) zou dat juist de discussie in de weg staan. Hij ver wacht dat het plan van de bieb al leen maar varianten bevat die meer kosten. Van der Linde wilde het als eenma lige bijdrage beschouwen om daar na keuzen voor de toekomst van de bieb te kunnen maken. Maar daar tegen kwam M. Dijke (SGP) in het geweer. „Als we dan de begroting vaststellen zitten we er aan vast." J. van de Donker (D66) laakte de houding van CU en SGP: „Het is ongelooflijk naïef om te denken dat er oplossingen gepresenteerd worden die goedkoper zijn." E. Frigge-Hogesteeger (VVD) stelde voor, de zaak te bevriezen en te wachten tot de bespreking op 15 november. Van Belzen begreep de opstelling van de PvdA niet. „Als de PvdA het tekort aanzuivert, gaat u straks ook akkoord met andere tekorten. Er moet al jarenlang een discussie komen. We zitten nu al jaarlijks op een miljoen gulden subsidie, straks gaan we naar de 1,5 miljoen gulden of nog meer." Nu mengde M.A. van Beek (CDA) zich in de discussie. Zittend tussen SGP en CU vond zijn fractie de opstelling van de PvdA juist reëel. P.K.M. Stouten (VVD) stelde voor om te wachten tot het college met een standpunt komt. „Mocht er dan toch meer geld nodig zijn, dan kan dat via een begrotingswijzi ging alsnog gebeuren." Dijke voelde daar helemaal niets voor: „De VVD is geen SGP, we gaan niet akoord met de begroting van de bieb. Dat komt op 15 no vember wel aan de orde." Toen Van der Linde zei dat het voor zijn fractie ook geen automatisme is dat de bieb steeds bij de gemeente aan moet kloppen om de tekorten te dekken, rook Van Belzen zijn kans: „Dan steunt u onze motie." Zover kwam het dus niet. Discus sie volgt. B. en w. willen een adviesbureau op dracht geven om de toekomst van de havens in de gemeente Tholen te on derzoeken. Wethouder Ravensteijn kondigde dat maandag aan tijdens de begrotingsbehandeling. De havens blijven grote tekorten opleveren en daar wil het college een einde aan maken. Het onderwerp wordt eerst in de raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling besproken. In het voor jaar van 2002 worden de resultaten behandeld in de commissie, zo ver wacht Ravensteijn. Zijn partijgenoot Stouten vond dat een goede aanpak. Hij klaagde erover dat de andere fracties de hete aardap- pelen teveel vooruit willen schuiven. „Hoe langer we met de havens wach ten, hoe meer geld het zal kosten", vreesde ook J.P. Bout van het CDA. Voor verbetering van de havens wilde de wethouder een koppeling met de toeristenbelasting maken. „Maar u wilt de toeristenbelasting nu niet met een dubbeltje per nacht verhogen", hield P. van Belzen de wethouder voor. PvdA-fractievoorzitter Van der Linde onderschreef die koppeling, maar hij vond dat de toeristen geen inspraak hebben gehad in een eventu ele belastingverhoging. Het CDA kwam nog met een motie dat het eco nomisch belang van de jachthavenuit breiding en de ontwikkeling van wa tersportbedrijven in Sint-Annaland geen uitstel meer kan dulden, maar al leen de VVD en D66 steunden de christen-democraten. Voor wat betreft de nieuwe recreatie nota die in de maak is, zei Ravensteijn een koppeling te willen maken naar welke vormen van toerisme draag vlak vinden op Tholen. In dit verband kan de discussie over de toekomstvi sie Bestemming Tholen nog nut heb ben. De wethouder zei dat begrippen als kleinschaligheid en kwaliteit, die vaak gebezigd worden als het om de Thoolse recreatie gaat, nader om schreven moeten worden. Evenals de gevolgen daarvan voor de sector. Maxima en Willem Alexander zwaaien bij hun aankomst in Yerseke naar de blangstellenden. VERVOLG VAN VOORPAGINA Corrie Heijboer uit Sint-Annaland stond in een heel nauw straatje in Zierikzee. „Het paar passeerde in een open rijtuig en dat gaat eigen lijk veel te snel, maar ik vond het geweldig. Zo gemoedelijk alle maal. Dat dit zo maar kan. Ik vond het heel apart. De sfeer was ook geweldig. Alleen waren er achter ons nog een paar relschopper,s, maar die werden goed in de gaten gehouden door de politie." Nadat de prins en zijn verloofde vertrok ken waren, genoot mevr. Heijboer nog van de klederdrachtgroep de Arke. Annie Saarloos uit Sint-Annaland heeft Maxima niet zo goed kunnen zien. „De meesten kwamen voor haar, maar ik kwam voor prins Wil lem Alexander. Die zat in het rij tuig net aan onze kant. Ik stond dus goed, maar het allerbeste zie je het allemaal op de televisie. Maar het was gigantisch druk in Zierikzee en de sfeer was leuk." De prins en Maxima brachten ver der nog een bezoek aan de storm vloedkering in de Oosterschelde, recreatiepark de Banjaard en de Zeeuwse hoofdstad Middelburg. Tholen en Sint-Philipsland doen ze vast de volgende keer aan, wanneer ze weer naar onze provincie ko men. Koninklijke muziekvereniging Con cordia uit Tholen speelt op 2 februari mee in een groot concert ter ere van het huwelijk van prins Willem- Alexander en Maxima Zorreguieta in Amsterdam. Concordia is daarvoor uitgenodigd door het nationale oran jecomité. Op de dag van de koninklij ke bruiloft zullen alle muziekvereni gingen en koren die bij de konin klijke muziekfederaties zijn aange sloten zich verzamelen in de hoofd steden van de provincies en van Aru ba en de Nederlandse Antillen. Vanuit die laatste overzeese gebieds delen begint een kettingconcert dat zich via de provincies zal verplaatsen naar Amsterdam waar het slotconcert van deze muzikale 'wave' wordt ge geven. Op het museumplein in de hoofdstad verzamelen zich alle koren en muziekverenigingen die het predi kaat 'koninklijk' hebben gekregen. Zij voeren onder leiding van een cen trale dirigent en begeleid door een vast orkest het slotstuk uit van wat het 'grootste koninklijke concert aller tijden' moet worden. Tussen die ver enigingen zal dus ook Concordia te vinden zijn. Ook bekende Nederland se artiesten verlenen hun medewer king. Hoogtèpunt moet het zingen van een speciale 'huwelijkshymne' worden. Ook daaraan verlenen de ko ninklijke koren en muziekgezel schappen hun medewerking. Het na tionaal oranjecomité wil dat er op 2 februari festiviteiten zijn in alle pro vinciehoofdsteden. Het is niet de be doeling dat er plaatselijk activiteiten komen. Het mag geen 'extra konin ginnedag' worden. Koopman startte in de open klasse Het duo moet in dit onderdeel (rei- met Frenky, een paard van zijn baas Peter Simons uit Hoeven, maar dat door Jan-Pieter is getraind. De open klasse is de hoogste klasse en be stemd voor ruiters die zelf ook les geven. Koopman werkt in de stal van Simons in Hoeven (Simons Quarter Horses) en woont daar ook in. Overdag triant hij tien paarden en 's avonds geeft hij daar ook paardrijles. Western paardrijden doet een beetje aan cowboyfilms denken. Anders dan bij een dressuur is het western rijden vrijer en losser. De ruiters moeten laten zien dat het paard de instructies feilloos opvolgt. Volgens Koopman is het niet nodig de teu gels te gebruiken en reageert het paard op de stem van de berijder, op een beweging met een been of op de manier waarop de ruiter op het paard zit. ning) allerlei figuren laten zien. Zo als op een bepaalde manier het paard cirkels laten draaien en het paard achteruit laten lopen. Ook de 'sliding-stop' maakt er onderdeel van uit, waarbij het paard met de achterbenen als het ware een sliding maakt en waar veel zand en stof bij omhoog vliegt. De ruiter draagt een hóed, een blou se en laarzen met sporen. Die zijn er voor de show en mogen niet worden gebruikt. De jury geeft punten voor elk onderdeel. Koopman eindigde met drie punten voorsprong op zijn naaste rivaal. Koopman wil nu in het voorjaar meedoen aan de Euro pese kampioenschappen in Duits land. Hij nam al twee keer eerder deel aan het Nederlands kampioenschap. De eerste keer werd hij tiende, vorig jaar zevende. In de landelijke jeugdcompetitie staat het eerste jongensteam van Smash '76 vaster op de laatste plaats, na het 7-3 verlies tegen Papendrecht. Er resteren nog vier wedstrijden om het tij te keren. Harm Westdorp bleef in de wedstrijd on geslagen, maar hij zag zijn teamgenoten Remco Vroegop en Arno Bruijnzeel (Merijn v.d. Klooster was reserve) met lege handen blijven staan. In Helden won hetmeisjesteam van Smash met 9-1 van de gelijknamige hek kensluiter. De Sint-Annalanders misten Diana Heijboer wegens ziekte, waardoor Esther Bruijnzeel debuteerde op lande lijk niveau. In de wedstrijd bleven Anky Vroegop en Leontien van Keulen onge slagen, terwijl Bruijnzeel twee keer won. Het team staat, met een wedstrijd minder gespeeld, op de derde plaats. Het vierde jongensteam won in de vijfde klas met 9-1 van Het Markiezaat. Ellen Hage en invaller Riny Potappel bleven ongeslagen. Bart-Jan Quist won twee keer. Ook het dubbelspel was voor de Tholenaren. Naast deze inhaalwedstrijden werd er niet gespeeld. Wél heeft Smash, na een aantal jaren onderbreking, op de recre antenavond op dinsdag de onderlinge clubcompetitie opgepakt. Programma: St.Aloysius-Smash 1 (vr), Smash 2-Witac, Smash 3-Kerkwerve 4, Yerseke 4-Smash 4; jeugd: Smash 1-Ta- naka, Markiezaat-Smash 2, Smash 3- Yerseke 2, Smash 4-Tanaka 8, TCS 4- Smash 5, Smash 6-Slagvast, Tanaka- Smash 7. De thuiswedstrijden in de Wel- levaete beginnen om twee uur. De gevolgen van het instellen van de huisartsenpost in Bergen op Zoom voor de inwoners van de gemeente Tholen is voor wethouder M.A.E. Velthuis 'een logisch gesprekson derwerp'. „Ik ben me ook bewust van de problemen die een eventueel tekort aan huisartsen in de gemeente met zich mee kan brengen", zei me vrouw Velthuis in de gemeenteraad uiteindelijk op vragen van de VVD en D66. Eerst had ze het onderwerp namelijk nog wat van zich afgescho ven met de opmerking dat de huis artsenpost een zelfstandige ontwik keling is, waarbij de gemeente geen bevoegdheden heeft. Ze was door de Thoolse huisartsen overigens vooraf ingelicht over de komende post. Mevr. Frigge vroeg met name aan dacht voor ouderen die in de proble men kunnen komen als er na vijf uur 's middags geen dokter meer in de eigen woonplaats beschikbaar is. J. van den Donker noemde overleg over de huisartsenpost dringend no dig. „Anders komen er straks geen nieuwe huisartsen meer naar Tho len." De wethouder maakte nog melding van overleg dat loopt over de ambu lancedienst, maar de weinig aantrek kelijke piketdienst noemde ze daarbij als een verzwarende omstandigheid. De leerlingen van het Schelde colle ge hebben sinds maandagmorgen een eigen website. De pagina's zijn on dergebracht op de homepage van het Schelde college zelf (www.schelde- college.nl/leerlingen). „Het is een si te helemaal voor leerlingen. Je kunt er spelletjes doen, chatten, naar mu zieksites gaan enzovoort", zegt di recteur J. de Jonge uit Tholen. „Het is nu nog een site vóór leerlingen, maar het streven is naar een grote inbreng van de leerlingen. We hopen dat ze ernaar kijken en zeggen: 'Hé, daar wil ik ook wel iets voor leveren.' Misschien willen ze wel een pagina ontwerpen." Het Scheldecollege peil de vooraf de belangstelling onder de leerlingen en aan de hand van de re acties op de vragenlijsten, ontwierp leerkracht Bart Bruins (die tevens een eigen internetbedrijije heeft) de site. Er is een redactie van een aantal per soneelsleden die eens per maand bij elkaar komt om nieuwe zaken te be spreken. Overigens heeft het Schelde college informatica niet als aparte richting in het pakket, maar wel als vak. Het komt ook bij veel andere vakken om de hoek kijken. De leer lingensite werd door een klas in ge bruik genomen. Zij mochten er als eerste naar kijken en hun mening ero ver geven. Het smalstad open tennistoernooi is, ge teisterd door de regen, met een week verlengd na overleg met bondsgedele- geerde Tom Moerland uit Tholen. Daar door konden alle ongeveer 120 partijen tóch afgewerkt worden op de banen van Jacoba van Beieren in Sint-Maartens dijk. Op de finaledag regenden ook nog drie partijen uit, zodat die op zondag zijn gespeeld. Al met al een heel gepuz- zel voor de wedstrijdcommissie, maar het kwam goed. Opvallend was het grote aantal finalisten van de eigen vereniging in alle spelsoorten, wat illustreert dat men in de lift zit. Voor het eerst werd een B-categorie gespeeld. De winnaars in de verschillende categorieën zijn: ENKELSPEL. Dames Dl: Esmeralda Izeboud. D2: M. de Jong. Heren Cl: Matthijs Steenpoorte. C2: Ad Pipping. Dl en D2: Jos Verseijveren. DUBBELSPEL. Dames Cl: Ester Goud en M. Slootmaker. Dl: Lia Meerman en Liesbeth Broekhuizen. Gemengd Cl: R. Walpot en M. Verwijs. C2: J. v.d. Brege en K. de Bruijn. Dl: Thijs Fase en Esther den Engelsman. D2: J. en J. Zuyderduyn. Heren B2: Wim Dettingmeijer en M. de Vlieger. Cl: Matthijs Steenpoorte en R. Timmermans. C2: S. van Rijmenam en L. v.d. Schoot. Dl: P. de Vogel en E. v.d. Winden. D2: M. Verkerke en J. Huijs- mans. Het derde team van AVC '87 blijft na de 1-3 zege op Dynamo '70 koploper in de groep. Toch kwamen de Thoolse volley ballers in Middelburg voor het eerst deze competitie onder druk te staan. Veel fou ten aan Thoolse kant, een matig fluitende scheidsrechter en een fellere tegenstan der resulteerden uiteindelijk in het eerste setverlies in vier wedstrijden: 25-20. Na een tactische ingreep en een korte pep talk begon AVC enigszins wakker ge schud aan de tweede set. De tegenstander bleek niet makkelijk te verslaan, tot 22- 22 ging de strijd gelijk op. Vooral verde digend stond Dynamo goed en de lange Middelburgers blokten de Thoolse aan val veelvuldig af. In de laatste fase hield AVC het hoofd koel en won de set, met de nodige moeite, met 25-22. Dat bleek goed voor het zelfvertrouwen. En al kon men de thuisclub in de resterende sets met de service niet onder druk zetten, aanval en verdediging van AVC waren duidelijk sterker en verzorgder. Men won met 25-17 en 25-20. De directe concur rent voor de titel, het vierde team van de Thoolse volleybalclub, liet drie dure punten liggen door met 3-1 te verliezen van De Sterre. AVC 4 blijft tweede, op drie punten gevolgd door De Kikkers 2. Zaterdag staat voor beide teams een thuiswedstrijd in Meulvliet op het pro gramma: AVC 3 treft SDC 3 en AVC 4 neemt het op tegen Dynamo 3. De korfballers van Emergo verruilen het veld voor de zaal. De lagere en jeugd- teams hebben in de breedteklasse een halve competitie afgewerkt. Het stan daardteam, dat WQdstrijdkorfbal speelt, is op de helft van de competitie en leidt met drie punten voorsprong. In de zaal komt Emergo niet met drie, maar slechts met twee seniorentams uit. „Jammer ge noeg, maar we moesten de afgelopen weken teveel gaten stoppen", zegt Mar co v.d. Hoek. Zaterdag en woensdag speelt Emergo bekerwedstrijden, op 10 november gaat de zaalcompetitie van start. Emergo 3 sloot de veldcompetitie af met een 7-3 nederlaag tegen Merwede 7. De kampioen uit Sliedrecht had bij de rust al een 3-1 voorsprong. Na de hervatting kwam de ploeg uit Sint-Maartensdijk tot 4-3 terug, maar vervolgens scoorde de thuisclub nog drie keer. Marco v.d. Hoek (2x) en Irene Farla tekenden voor de treffers van de rood-zwarten De uitslagen van de wedstrijden van: Sint-Maartensdijk: 1. L. Verschoor en C. van Gorsel 39 p; 2. W. Bijl 34 p; 3. C. van Mierlo en A. Leemreijze 26 p; 4. W. Lutt en M. Dane 25 p; 5. C. Free en S. Wolse 24 p; 6. L. v.d. Klooster en M. Bijl 17 p. Meulvliet: 1. mevr. J. Bos en mevr. T. Soomers 22 p; 2. mevr. T. Goode en W. Bijl 21 p; 3. mevr. L. Verschoor en mevr. R. Vroegop 19 p; 4. mevr. G. Melching en G. Bolier 18 p; 5. mevr. L. van Bale 14 p; 6. mevr. R. Bolier en mevr. B. Schot 13 p; 7. B. Melching en W. Schot 9 p. Tholen stad: 1mevr. R. Burrows en L. Soomers 33 p; 2. mevr. C. Praat en mevr. F. Schellinger, én mevr. C. Wilsing en J. Geuze 27 p; 4. N. Moerkerken en D. Schellinger 20 p; 5. mevr. J. van de Velde en J. Bal 18 p; 6. mevr. R. Nagtegaal en M. v.d. Houten 14 p. Oud-Vossemeer: 1W. Lindhout 29 p; 2. F. Schoep 26 p; 3. mevr. L. van Poortvliet 24 p; 4. mevr. C. Lindhout 22 p; 5. mevr. C. van Mierlo 18 p; 6. mevr. D. van Dijke 10 p; 7. mevr. M. v.d. Zande 5 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13