Fancyfair Rehobothkerk 4,5 mille Plaatselijk nieuws AUTOSCHADE y Weer grond voor te lage prijs weg 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 oktober 2001 w%w j y *7 Hondenbakken Geslaagd Bouwen geen bezwaar HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf 12,- per m2 Weinig hardrijders Voorwaarden Vijfhoek Lampionoptocht Klaverjassen Verkoping en oliebollen Geen voorrang Hartstichting Zangdienst Dode-Zeerollen Karei Hommel op dreef Vogelkampioenen Bijna zeven mille 95 kilo vis Motordief gepakt Taken Haestinge verdeeld Klaverjassen Darten in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Boekenmarkt Toos de Wilde schiet best Reformatieavond Inrichting natuurgebied Klapdrempels VERF NODIG? Laban Biljarten Meten haven Tien minuten 154 bloeddonoren Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Verkoping Brandwondenstichting i Tholen Hoe gaat het met de hondenbakken in de wijk Buitenzorg? Dat wilde raadslid M.A.J. van der Linde (Pv dA) dinsdag weten in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Vol gens Van der Linde zijn er honden bezitters die de bakken benutten om er de uitwerpselen van hun huisdier in te gooien, en zijn er ook die dat niet doen. Hij kreeg de lachers op zijn hand door erop te wijzen dat wethouder W.C. van Kempen de bakken indertijd 'feestelijk had geo pend'. Van Kempen beaamde dat, maar wees er op dat hij toen wet houder Heijboer verving. Die zei dat de zaak zal worden bekeken en dat de commissie ervan op de hoog te wordt gesteld. Carina Simons is aan de Hoge school Zeeland in Vlissingen ge slaagd voor de opleiding hbo ver pleegkunde. Het vernieuwen van een tuinmuur in de Regentessestraat door P.A.G. Kroes en het verbouwen van een ga rage/opslag aan de Molenvlietse- straat tot winkel door C.A.M. Kan- ters-Goos stuit bij de provincie niet op planologische bezwaren. Gede puteerde staten hebben een verkla ring van geen bezwaar afgegeven op grond van artikel 51 lid 3 van de woningwet. Voor verbouwingen in het beschermd stadsgezicht verleent de provincie die ontheffing momen teel eigenlijk niet meer omdat de gemeente niet tijdig een ontwerp- bestemmingsplan heeft gemaakt. Maar de beide aanvragen dateren al van juni. In het pand aan de Molen- vlietsestraat is zelfs al een reisbu reau geopend. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. Bij een snelheidscontrole op de Oesterdam constateerde de politie maandagmorgen slechts zeven over tredingen. Tussen 8.30 en 11.40 uur passeerden 466 voertuigen de radar wagen. De hoogst gemeten snelheid op de autoweg was 124 km/uur. Raadslid M.A.J. van der Linde (Pv dA) informeerde dinsdag in de commissie gemeentelijke ontwikke ling naar de voortgang van het plan voor de Vijfhoek. Hij wilde weten aan welke randvoorwaarden er vol daan moeten worden om er een me disch centrum met appartementen voor senioren te bouwen. En of daar naar gekeken wordt door een ste denbouwkundige. Volgens wethou der W.C. van Kempen is dit onder deel in handen gegeven van de stichting Beter Wonen. „Die gaat samen met een architect een schets maken." De stichting christelijk jeugdwerk organiseert op 3 november de jaar lijkse lampionoptocht m.m.v. mu ziekvereniging Concordia. Om ze ven uur 's avonds is het vertrek in de Doelweg voor een wandeling door de binnenstad. Die eindigt te gen achten bij Ten Anker. Bij klaveijasclub Stad Tholen is de eerste wedstrijd om de Jan Jansen- trofee gewonnen door F. Bahnerth. Hij had 5132 punten, gevolgd door P. Luten met 4981 p; 3. H. Snepvan gers 4835 p; 4. mevr. M. Verkerke 4765 p; 5. H. Oldenburg 4745 p. De vrouwenvereniging Bidt en Werkt van de Geref. Gemeente houdt woensdag een oliebollenactie. Schoolkinderen komen met de lek kernij langs de deur, maar de bollen kunnen tussen half twee en twee uur ook afgehaald worden in de hal van de kerk aan de Hoogaarsstraat. Op zaterdag 3 november houdt de vrouwenvereniging de jaarlijkse verkoping, eveneens in de kerk. Tus sen half elf en half drie is er vanalles te koop, zoals friet, oliebollen, bloemstukken, zelfgemaakte kaar ten, en boeken. De bestelbus van een 42-jarige in woner is donderdagmiddag zwaar beschadigd geraakt bij een aanrij ding met een tractor. De man reed rond half vijf op de Eversdijkseweg bij Biezelinge en verleende op een kruising geen voorrang aan de trac tor, bestuurd door een 40-jarige in woner van Borsele. Door de botsing raakte de auto zwaar beschadigd, de tractor had slechts lichte schade. Bij de plattelandsvrouwen vertelde Jeanine Heppe onlangs over het werk van de Ned. Hartstiching. Haar lezing ondersteunde ze met dia's. Vooral het nut van preventie kwam in haar praatje naar voren. Hoge en lage bloeddruk, goede en slechte cholesterol, gezond bewe gen en het kwaad door roken wer den aan de orde gesteld. In de pauze kregen de aanwezige dames gezon de snacks en minder vette kaassoor ten gepresenteerd. Daarna werden volop vragen gesteld en beant woord. Tot slot was er als behendig heidsspel het opblazen van een bal lon, waarbij in ieder geval de lachspieren goed gebruikt werden. Vice-voorzitter mevr. A. v.d. Male bedankte de spreekster met een do natie onder couvert voor de stich ting. Aan het begin van de bijeen komst introduceerde Gré van Els- acker het Leden-Netwerk. Dat be staat uit de stuurgroepen cultuur, maatschappij, en training en advies. In de Ichthuskerk aan de Doelweg zal het programma tijdens de mid- dagdienst op 4 november afgestemd zijn op de muziek en zang. De jon- gerenzanggroep Rejoice uit Anna Jacobapolder, onder leiding van Ir ma Piet, en organist Wim van Kem pen werken mee aan de dienst, die om vijf uur begint. Gesproken wordt er door mevr. Boxhoorn-Ur- banus. De jongste bijeenkomst van de Chr. ouderenvereniging (COV) was ge wijd- aan de Dode-Zeerollen. A. Claes vertelde over deze oude hand schriften op leer, papyrus en koper die in de woestijn nabij de Dode Zee zijn gevonden en in oude ruïnes in de woestijn van Juda. Deze be langrijke archeologische ontdekkin gen gaan terug tot het jaar 70 van onze jaartelling, en helpen om de geschiedenis van Palestina te re construeren van de vierde eeuw vóór onze jaartelling tot rond het jaar 135. Op 1 november 's middags om half drie is er bij de COV een dialezing over de Buisse heide, een landgoed dat eigendom is geweest van de schrijfster Henriëtte Roland Holst: En op 8 november staat een excur sie gepland naar de suikerfabriek in Stampersgat, waarvoor nog enkele plaatsen vrij zijn. Op 6 december is burgemeester Nuis te gast bij de ouderen. Op 3 ja nuari staat de nieuwjaarsbijeen komst op het programma, op 7 fe bruari spreekt ds. Broere, 7 maart is er aandacht voor de chr. bibliotheek voor blinden en slechtzienden en op 4 april voor de lijdenstijd. Voor 2 mei staat een maatschappelijke en culturele reis op het programma. I Oud-Vossemeer Karei Hommel was goed op dreef in de onderlinge competitie van bil jartclub De Treffers. Hij speelde met 16 beurten de kortste partij, had met 16 caramboles ook de hoogste serie en tevens het beste gemiddelde (3,81). De uitslagen: A. van Daalen- P. Vis 10-9,74; H. Hommel-J. van Daalen 8,39-10; J. Etienne-N. Rooijakkers 6,2-10; D. den Hollan- der-L. van Wezel 10-8,75; P. de Leeuw-K. Hommel 6,85-10; C. Burgers-J. Hommel 9,81-10; A. Hommel-L. van Wezel 8,8-10; H. Hommel-K. Hommel 8,21-10; A. Hommel-B. den Hollander 10-7,17; H. Hommel-J. Etiennc 8,8-10. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Annaland Opnieuw zijn vogelkwekers van Vo gelvreugd in de prijzen gevallen, dit keer op de internationale tentoonstel ling in Arnemuiden. B. Jeroense had vier kampioenen bij de kanaries; bij de enkelingen met zwart-wit domi nant schimmel en bruin-wit domi nant, bij de stammen bruin-wit do minant en bruin-geel schimmel. Ook Anneloes Walhout telde vier kam pioensvogels, maar dan bij de jeugd: donkergroen roseicollis, groenstuit dwergpapegaai, lichtgroen roseicol lis en stam lichtgroen roseicollis. Haar vader J.M. Walhout had een ro- zeborstboard parkiet als kampioen. En A. Bazen pakte de titel met een donkergroene roseicollis. D.V. maandag 29 oktober wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De verkoping van de hervormde vrouwenvereniging Niet in eigen kracht heeft 6800 gulden opge bracht. Het geld komt ten goede aan de Hervormde kerk. 4 Peter van de Bosch is zaterdag win naar geworden van de viswedstrijd van de sportvissers- en watersport vereniging Stavenisse. Van de Bosch sloeg in het Brabantsche Vaarwater 9340 gram vis aan de haak. Aan de viswedstrijd van de vereniging namen 38 hengelaars deel, verspreid over 18 boten. In to taal werd 95 kilo vis gevangen. Op de tweede plaats eindigde Sjaak Etienne met 8110 gram. Derde werd René van Merode met 7440 gr; 4. Ad van de Heyden 6000 gr; 5. A. de Rooy 5760 gr; 6. L. Vercam- men 5660 gr; 7. J. Klippel 4190 gr; 8. C. Duijnhouwer 4070 gr; 9. Rien Moerland 4000 gr en 10. René Moerland met 3490 gram. De jeugdbeker werd gewonnen door Cees Koopman. Hij ving 640 gram vis, goed voor een 28e plaats in het eindklassement. Een 53-jarige Steenbergenaar is van vrijdag op zaterdag opgepakt we gens het stelen van een buiten boordmotor. Een getuige had gezien dat de motor van een boot in de jachthaven werd weggenomen en waarschuwde de politie. Deze hield de man in Sint-Maartensdijk aan en trof de motor aan in diens auto. Sint-Maartensdijk Het vernieuwde bestuur van de stich ting Gemeenschap Sint-Maartens dijk streeft naar een 'nieuw Haes tinge'. Het sport- en gemeenschaps centrum is dringend aan vernieu wing toe, maar de besluitvorming over renovatie of nieuwbouw moet nog plaatsvinden. Het bestuur - dat Haestinge exploiteert - kiest dus voor het laatste. „Gezien de toekom stige ontwikkeling van de leefbaar heid van Sint-Maartensdijk en om geving. En we hopen op de steun van de verenigingen en de bevolking", aldus de nieuwe voorzitter Koos de Feijter. Wat de toekomst betreft, richt het bestuur zich op twee zaken: het beheer van het oude Haestinge en het beleid (Tholen 2025). De taken in h^t stichtingsbestuur zijn als volgt verdeeld. De Feijter is voor zitter en treedt op als woordvoerder. Piet Groffen is vice-voorzitter, Kees van der Wielen secretaris, Jan Ou- desluijs tweede secre- taris, Peter van Sprundel penningmeester, Peter Poot tweede penningmeester en Theo Steketee aanspreekpunt voor de verenigingen. (Het zijn allemaal mensen uit het evenementencomité Smalstad). Poot is als enige van het oude bestuur gebleven, zij het tijde lijk, in verband met de kennisover dracht. Op de 'leden'-vergadering van de stichting zijn de scheidende be stuursleden P.J. Moormans en C.P. Burgers bedankt voor hun jarenlan ge inzet. Met de eerder afgetreden bestuursleden P.C. Kloet-Gaakeer en M.J.A. Zandbergen runden zij op vrijwillige basis deze belangrijke voorziening voor het dorp. Uitslag van de competitiewedstrijd van De Pendelaars: 1. J. Guiljam 5681 p; 2. J. van Gorsel 5307 p; 3. M. den Haan 4980 p; 4. R. van Put ten 4770 p; 5. A. Arts 4647 p; 6. S. Polman 4531 p; 7. J. v.d. Werf 4443 p; 8. P. van Iwaarden 4380 p; 9. M. v.d. Berg 4046 p; 10. L. Kampman 3415 p. De dartteams van Papbar konden niet tot winst komen. Tóch begon het eerste team goed tegen Bonne- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Malse bieflappen 500 gr. 9,90 ^Shoarmavlees 500 gr. 5,- ♦Babi pangang 400 gr. 5,- Malse riblappen 1 kg Verse worst 1 kg Vleeskluiven 1 kg Blinde vinken 5 halen Heel de week: Rosbief 100 gram Varkensrollade 100 gram Jong gesneden kaas 150 gram Beckers frikandellen 10 stuks 'Voor de diepvries* 5 kg malse riblappen 5 kg rundergehakt Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 samen 100, Advertentie I.M. fooi uit Dinteloord en stond al snel met 2-0 voor. Maar het tij keerde en zo verloor Papbar met 4-6. Phi lip Franke gooide in een goede par tij zijn eerste 180'er van het sei zoen. Papbar 2 ging in Dinteloord op be zoek bij Sportvriend. Mede door dat drie spelers ziek aan de wed strijd begonnen, verliep deze helemaal niet goed. Het werd een teleurstellende 8-2 nederlaag. De stichting ontspanning gehandi capten organiseert zaterdag weer de jaarlijkse markt van tweede hands boeken, 's Middags tussen half twee en half vijf kunnen be langstellenden terecht in het club gebouw Ons Huis aan de Lange- weg. Daar is er keuze uit enkele duizenden boeken op allerhande gebied. De opbrengst komt ten goede aan het wekelijkse ontspan ningswerk van de stichting. De herfstschieting van schutters vereniging Cloveniersgilde is za terdag gewonnen door Toos de Wilde. Zoals gebruikelijk werd er voor het gemiddelde geschoten op aangepaste doelen. De verdere uit slag: 2. H. Kloet, 3. D. Vermunt, 4. P. Suurland, 5. K. Jansens en P. v.d. Gouwe, 7. J. Bijnagte, 8. D. van Gijlswijk, 9. A. van Dijke, 10. mevr. C. v.d. Gouwe. De volgende schieting is de winter- schieting, op 22 december. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt woensdagavond de Refor matie herdacht. In de bijeenkomst, die om half acht begint, spreken de predikanten ds. Simons en ds. Lo- huis. Het ging en gaat om de leer van vrije genade. De landinrichtingscommissie houdt dinsdagavond 30 oktober een infor matiebijeenkomst over de inrich ting van het natuurgebied Scherpe- nissepolder. Dit gebeurt om half acht in het Holland Huis in samen werking met Staatsbosbeheer en de landbouworganisatie ZLTO. Er zijn bij de landinrichtingscommis sie namelijk vragen binnengeko men over het toekomstige beheer van de Scherpenissepolder en over de mogelijkheden van bijvoorbeeld inscharen van vee. Zodra de inrich ting van het gebied klaar is, wordt het in eigendom, beheer en onder houd overgedragen aan Staatsbos beheer. Deze overdracht zal naar verwachting voor 2002 plaatsvin den. Poortvliet De uitslag van het onderzoek naar de overlast van de beweegbare drempels aan de Paasdijkweg laat nog op zich wachten. Dinsdag zei den M.A.J. van der Linde (PvdA) en J.P. Bout (CDA) in de raadscom missie gemeentelijke ontwikkeling, benieuwd te zijn naar de resultaten van het onderzoek. Maar wethouder K.A. Heijboer kon er nog niets over zeggen. Alleen dat de drempels in middels - dankzij een droge periode - getest zijn. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Bij Tolrust werden voor de competi tie vijf partijen gespeeld. W. Bijl speelde in 22 beurten uit, met een gemiddelde van 3,6 en een hoogste serie van 17 caramboles. Ook J. Uijl biljart de laatste tijd goed. Hij was met 24 beurten te rap voor C. Na- gelkerke. De uitslagen: A. Burgers- G. de Jonge 10-7,06; L. Bijl-M. Uijl 7,8-10; J. Uijl-A. Schot 10-8,93; W. Bijl-C. Nagel kerke 10-7,82; C. Na- gelkerke-J. Uijl 4,49-10. Sint-Philipsland In verband met de mogelijke ver zanding zal er regelmatig gemeten in de haven. Raadslid P.W.J. Hoek (SGP) wilde dinsdag in de commis sie gemeentelijke ontwikkeling we ten wanneer dat gebeurt. Hoek dacht dat het nog voor de winter zou plaatsvinden, maar chef open bare werken W.A. Blaas zei dat de meting in het voorjaar gedaan zal worden. Een plannetje maken voor de her plant van bomen langs de Tramput is volgens raadslid A.L. Piet (CU) 'tien minuten werk'. Hij vindt dat het veel te lang duurt voordat er nieuwe bomen staan, zo zei hij dinsdag in de commissie gemeente lijke ontwikkeling nadat chef open bare werken W.A. Blaas had toege licht dat de gemeente samen met het waterschap bezig is om een plan te maken. En dat er nog geen zicht op uitvoering is. Blaas beantwoordde daarmee een vraag van P.W.J. Hoek (SGP) die benieuwd was naar de voortgang. Voor Piet duurt het alle maal te lang: „We wachten er nu al 2 tot 3 jaar op. Dat plan is toch een werkje van tien minuten?" Op de bloedafnameavond in De Wimpel meldden zich vrijdag 162 donoren. Acht werden er afgewe zen, zodat 154 mensen een halve li ter bloed gaven. De vorige keer, in mei, waren er 143 donoren. De af deling van het Rode Kruis verleen de medewerking. De volgende donoravond is op 18 januari en dan niet meer tot negen uur, maar tot half negen. OOSTERSCHÏIDIRIGIO Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Advertentie I.M. De hervormde vrouwenvereniging houdt zaterdag een verkoping. Ie dereen is tussen tien en één uur wel kom in het jeugdgebouw aan de Schoolstraat. De opbrengst komt ten goede aan het vakantiewerk voor de gehandicapte medemens. Pak even uw THOLEN 26 okt. SGP-studiever. Calvijn over islamitisch fundamentalisme en de wereldvrede, Calvijn college 19.30 u. 27 okt. Openstelling depot Dorcas, Regentessestraat 50, 9.30 u. 31 okt. Oecumenisch avondgebed, R.K.kerk, 19.30 u. 1 nov. Dialezing Chr. ouderenver., De Wingerd 14.30 u. 1 nov. Debat bestemming Tholen, Meulvliet 19.30 u. 3 nov. Lampionoptocht, vertrek Doelweg, 19 u. 6 nov. Vrijwilligersavond Ten An ker, 17.30 u. 12 nov. Alg. ledenvergad. Tholense Boys, kantine 19.55 u. OUD-VOSSEMEER 27 okt. Jaarconcert Smalstads man nenkoor, Vossenkuil, 20 u. 30 okt. Koersbal Anbo, Vossenkuil 14 u. 31 okt. Najaarsvergadering Anbo, Vossenkuil 14 u. 9 en 10 nov. Tentoonstelling Vogel vrienden, Vossenkuil. SINT-ANNALAND t/m 27 okt. Van leesplankje naar leesoefeningen en Met de TH 21 op kreeftenvangst, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 1 nov. Jaarvergadering WHS, kanti ne 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 29 okt. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 10 u. 5 nov. Debat bestemming Tholen, Haestinge 19.30 u. SCHERPENISSE 27 okt. Openstelling depot Dorcas, Platteweg, 9.30 u. 27 okt. Tweedehands-boekenmarkt, Ons Huis 13.30-16.30 u. Bij het wijzerspel is het spannend welke prijs je wint. De fancyfair van de Hervormde gemeente Rehoboth in Sint- Maartensdijk heeft zaterdag in totaal zo'n 4500 gulden opge bracht. Daarvan gaat een deel, 560 gulden, naar de zending en 26 gulden naar de diaconie, 's Ochtends werden er al oliebol len verkocht bij de kerk aan de Westvest, 's middags konden be zoekers van de fancyfair in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat terecht voor allerhande zaken. Er wer den wafels verkocht, babbelaars, jam, snoepzakken, bloemstukjes, sokken, truien, mandjes met badspullen, kaarsen, kussens, geborduurde kaarten, een tuin stoelenset en allerlei andere snuisterijen. Voor de kinderen waren er spel letjes zoals suikerklontjes slaan (vergelijkbaar met worst hak ken), Belgisch sjoelen (schijven laten rollen op de zijkant), een wijzerspel en een spiraal. Bezoe kers konden buiten voor 7,50 gulden hun auto laten wassen. Veertien auto's kregen een beurt. Ook konden er lege (sta tiegeld )flessen ingeleverd wor den. De opbrengst van de tafels in de grote zaal is bedoeld voor de kerk: de bouw van de nieuwe kerk of de verbouw van de be staande. Daar is de Hervormde gemeente nog niet uit. In de twee andere lokalen probeerden de zending en evangelisatie met spelletjes voor kinderen, de ver koop van boeken en bloembollen geld bijeen te brengen. Daar konden belangstellenden ook hun haar voor twee tientjes laten knippen. De zending haalde op deze manier zo'n 560 gulden binnen. De diaconie had een pot waar kwartjes in konden wor den gedeponeerd. Dat leverde 26 gulden op. Zondag 28 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Den Ouden. 19 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. wo 31/10 19.30 u. ds. Den Ouden en ds. De Jonste, hervormingsdag, kerkgeb. Ger. Gem. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Lof. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. De Kok, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. ds. Polinder, Urk. GEREF. GEM. 9 en 17 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Roos, Leiden. R.K.KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Abma, Gouda. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zanden, Middel burg. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Polinder. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr9 u. viering. zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.D.)en 18u.ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Harinck. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Samson, Stad a.h. Haring vliet. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. De Groot, Bleskensgraaf. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. wo 31/10 19.30 u. ds. Simons en ds. Lohuis, reformatiedienst. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.D.) en 18 u. ds. Blom, re formatieherdenking. GEREF. KERK 10 u. dhr. Seele, Nieuwerkerk a.d. IJssel. 14.30 u. ds. De Kok, Rotterdam. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kunz, Sommelsdijk. 17 u. kand. Snoek, Putten. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. SINT-PHILIPSLAND 8 nov. Debat bestemming Tholen, de Wimpel 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 31 dec. A.M. de Jong expositie, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 26 okt. Het Verhoor, De Maagd, 20.15 u. 26 en 27 okt. Bergse Popnacht, De Stoelemat, 20 u. 27 okt. Back to the Sixties, De Stoelemat, 20 u. 27 okt. Balletvoorstelling Romeo en Julia, De Maagd, 19 u. 30 okt. Theaterconcert Mieke Gi ga's new swing show, De Maagd, 20.15 u. 31 okt. Symposium Savelanden over ouderen, De Maagd 13-17 u. 2 nov. Filarmonica Moldova met Haydns eerste oratorium 'Die Schöpfung', De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: American Pie 2 - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY II: America's sweethearts - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u. Blub, ik ben een vis (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 14 en 16 u. CINEMACTUEEL 1-2-3: Moulin rouge - do en ma t/m wo 20 u.,vr 18.45 en 21.30 u„ za en zo 14, 18.45 en 21.30 u. Keizer Kuzco (Ned. gespr.) - zo 16.15 u., wo 14 u. Rush hour 2 - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en21.30u.,za 14, 18.45 en 21.30u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. Als kat en hond (Ned. gespr.) - vr 18.45 u, za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u„ wo 14 u. Rat race - vr en za 21.30 u., zo 18.45 en 21.30 u., wo 20 u. Verrassingsvoor première: do 20 u. The yards - ma 20.30 u. Malena - di 20.30 u. De collecte voor de Nederlandse brandwondenstichting heeft in Tho len ƒ2935,30 opgebracht en in Sint- Maartensdijk ƒ1417,85. Gevers en collectanten wordt dank gezegd voor hun bijdragen. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vos, Tholen, tel. 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u.,vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL Ma 29/10, gemeentehuis 9-12 u. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 okt. t/m vrijdag 2 nov. donderdag 25 10.17-23.17 vrijdag 26 11.47 zaterdag 27 0.52-13.17 zondag 28 1.57-13.22 maandag 29 1.47-14.02 dinsdag 30 2.27-14.37 woensdag 31 3.02-15.12 donderdag 1 3.02-15.47 vrijdag 2 4.07-16.17 dO 1/11 6.43 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Liep de gemeente eerder bij een be drijf in Tholen een ton mis omdat erfpachtgrond voor de helft van de huidige prijzen werd verkocht, raadslid Piet legde maandagavond de vinger bij een tweede geval. Aan CB Spanplafonds in Sint-Annaland werd 3963 m2 grond aan de Brons- geestweg verkocht voor ƒ45,15 ex clusief btw. „Is dit weer een con tract waar we niet onderuit kunen? Hoeveel gevallen met zo'n lage prijs zijn er nog?", wilde het raads lid van de ChristenUnie weten. „Mijn indruk is, zeer weinig", ant woordde wethouder Heijboer, zon der een concreet aantal te noemen. Hij maakte duidelijk dat de grond- transactie er een is met een hele lan ge nasleep. Op 10 juli 2000 had de onderneming bij de gemeente ken baar gemaakt de grond te willen ko pen. Op 30 januari werd dat verzoek door b. en w. behandeld, waarna de raadscommissie gemeentelijke ont wikkeling in februari advies uit bracht. In maart ging vervolgens de optietermijn in en op 12 juni, toen die termijn afliep, heeft CB Planpla fonds voor akkoord getekend. „En vanavond neemt de gemeenteraad een beslissing, waarna de zaak naar de notaris kan", zo bracht de wet houder naar voren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2