Withagen keert terug en bezorgt Smerdiek een ruime 5-1 winst Gevelstenen IIBillDElOIIBBiaillBSiaSDlIIllI Tholense Boys raakt op stoom en sluit aan bij subtop 2e klas Vosmeer verliest vooral van zichzelf Topper Kruiningen-Noad stopt na blessure arbiter Koen Wilsing dag mascotte bij Feyenoord Imponerende 4-0 overwinning tegen Veere Punt Smerdiek met hard werken maar SPS verliest Eerste overwinning voor Stavenisse, Donderdag 18 oktober 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Noad 2 walst over WC Smerdiek opereerde zater dag moeizaam tegen het zwakke Chrislandia. In het laatste halfuur werd, voor al dankzij de rentree van Pierre Withagen, alsnog ruim afstand genomen: 5- 1. Stavenisse is van de ha telijke nul af. Op de zeven de competitiedag was er eindelijk succes voor de rood-gelen. In Etten-Leur werd DSE met 1-3 versla gen. SPS kon de knappe prestatie tegen Duiveland geen vervolg geven en verloor kansloos bij WIK: 3-1. Doelman valt aan bij SPS Opsteker Stavenisse Winst Tholen tot 23 Het niveau van de partij tegen 's-Heer-Arendsker- ke van de week ervoor werd niet gehaald. Toch maakte Tholense Boys zaterdag tegen staartploeg Veere de nodige indruk. Met imponerend positie spel en fraaie doelpunten werd de topper van wel eer met een 4-0 nederlaag weer richting Walcheren gestuurd. Trainer Henk Hagenaars was, ondanks een terugval na rust, te vreden over zijn team. „We hebben geconcen treerd en gedisciplineerd gespeeld. De balans in het elftal is goed." Wereldgoal Derby WHS blijft kwakkelen en klopt Klundert niet De topper tussen Kruiningen en Noad werd zaterdag kort na rust bij de stand 1 -1 gestaakt. Scheidsrechter Da lebout kon wegens een blessure niet verder en een ver vanger werd niet gevonden. Daardoor bleef de strijd om de eerste periodetitel voorlopig onbeslist. WHS sloot bij Klundert af op 1-1 en is nu drie wedstrijden op rij onge slagen. Toch blijft het vooral kwakkelen bij de Setallan- ders. Punten te kort voor WHS Kwadendamme met 5-1 te sterk Trefzeker Topscorer Patrick Ketting (WHS) 9 Jacco Vaders (Vosmeer) 7 Corné de Frel (Noad) 6 Patrick Ketting kwam er dit weekeinde niet aan te pas. Zijn teamgenoot Richard de Jonge maakte het enige doelpunt voor WHS en zo blijft Ketting op 9 treffers ste ken. Concurrent Jacco Vaders van Vos meer prikte de bal wel in het net en kwam zodoende op zeven treffers tot dusver. Corné de Frel volgt met zes doelpunten. Ook hij vond het doel zaterdag niet in het afgebroken duel tegen Kruiningen. Jan Groenewegen krikte met twee treffers zijn saldo aardig op tot een totaal van vijf. Hij deelt de vierde plek nu met Esmir Kus- tura van SPS. Stephan Maas en René van de Berge van Tholense Boys, Niels Hage van Smerdiek en Wim de Groen van SPS vonden voor het eerst dit seizoen het net. Voetbal programma Zaterdag 20 oktober uur NVS-Thol.Boys(beker) 16.15 Kruisland-Smerdiek(beker) 16.15 Stavenisse-WHS 14.30 Seolto 2-Noad 2(beker) 14.30 WHS 2-Klundert 2(beker) 14.30 WHS 4-Kapelle 5 13.30 WIK-Smerdiek da. (vr.) 11.00 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Thol.Boys-Veere 4-0. Derde kl.: Klundert-WHS 1-1, Kruinin- gen-Noad gestaakt bij 1-1 wegens bles sure scheidsrechter. Vierde kl.: WIK-SPS 3-1, DSE-Stave- nisse 1-3, Smerdiek-Chrislandia 5-1. Vijfde kl.: Kwadendamme-Vosmeer 5- 1. Dames: Sleeuwijk-Smerdiek 2-2. Tweede kl. res.: Noad 2-VVC 3 11-0, Pelikaan 3-Thol.Boys 2 2-1, WHS 2- Dinteloord 2 2-3. Vierde kl. res.: Mevo 3-WHS 3 6-2, Thol.Boys 3-Kapelle 4 1-2, FSV 3- Thol.Boys 4 4-5, Stavenisse 2-Zwaluwe 3 6-4, Noad 3-SPS 3 5-0. Vijfde kl. res.: WC 4-Thol.Boys 5 2-6, Dinteloord 4-Noad 4 3-1. Veteranen: SSV 5-WHS 4 2-11 Zesde kl. res.: Bergen 3-Vosmeer 2 3-4, Internos 9-Vosmeer 4 4-3. Jeugd: Odio-WHS B 2-5, Nw.Borg- vliet-WHS C2 8-0; Meto-Noad A 0-3, Noad B-Noordhoek 2-3, Noad C-Cluzo- na 0-11, Dinteloord-Noad D 5-2; Thol.Boys A-Zaamslag 3-2, DSE- Thol.Boys C 1-10, Thol.Boys Dl-RCS 7-1Smerdiek smurfen-Thol.Boys smur fen. Reserve tweede klasse Noad 2 doet mee in de top van deze poule, nadat het zelf met 11 -0 won van WC 3 en WHS 2 de eerste nederlaag leed. De tegenstander uit Halsteren heeft nog maar één punt en snakt ernaar om een klasse lager te gaan spelen. De Sint-Philipslanders moesten het doen zonder doelman Ligtendag en de verdedigers Sietse Geluk en Kevin Overbeeke, die in een ander elftal no dig waren. Reini Reijngoudt begon zo doende als keeper, maar na een kwar tier stond hij zijn plaats af aan de geblesseerde Bram Filius. Een minuut later opende Jaco de Jonge de score, hij rondde een lange bal van Erwin Kot goed af. WC verweerde zich hierna nauwelijks meer. De 2-0 kwam op naam van Leo Polderman, die de doel man verschalkte met een lob. Leo Zuid- weg ging na de keeperswissel achter de spitsen spelen. En nadat de bal terugge legd werd door De Jonge, schoot hij hard in (3-0). Het spel was eenrich tingsverkeer, voornamelijk vanaf de zij kanten werden bruikbare voorzetten ge geven. Net na de rust maakte Kees van Tiggele 4-0 uit een pass van Bart Quist (die voor het eerst weer in de verdediging speelde). Reini Reijngoudt scoorde twee keer, op aangeven van respectie velijk Ike Verwijs en Quist. Verwijs verliet, samen met Cenny Reijngoudt, het veld voor Patrick Kot en Jan-Frank Wallet. De VVC-doelman stopte een schot van Quist, maar De Jonge werkte de terugspringende bal alsnog in het doel (7-0). Uit een hoekschop kopte Van Tiggele de achtste Sint-Philips- landse treffer binnen. De bezoekers kregen nog een mogelijkheid om de nul van het scorebord te halen, maar buiten het bereik van doelman Filius schoot men tegen de paal. Opnieuw was Quist de aangever voor een treffer van De Jonge. Van Tiggele bracht, aangespeeld via de broers Polderman, de dubbele cijfers op het bord. Het elfde doelpunt kwam op naam van Reini Reijngoudt, op aangeven van Hans Polderman. De rentree van Pierre Withagen heeft Smerdiek geen windeieren gelegd. Withagen maakte na een uur spelen zijn comeback in de blauw-zwarte hoofdmacht en zorgde er met drie assists in nau welijks tien minuten tijd voor dat het wankelende Smerdiek kon uit lopen van 1-0 naar 4-0. Daarmee was de strijd tegen Chrislandia be slist. Het werd uiteindelijk 5-1 op sportpark Haestinge. De terugkeer van Withagen was volgens Smer- diek-trainer Pim Potappel van doorslaggevend belang. „Ineens zie je iedereen zeven centimeter groeien en vijf centimeter breder worden. Het vertrouwen neemt door zijn aanwezigheid toe, de combinaties lopen meteen en vooral Niels Hage is ermee ge baat. Die twee voelen elkaar blin delings aan." Smerdiek begon nochtans goed te gen de staartploeg uit Heijningen. Er werd flink wat ruimte ge creëerd op de flanken en uit een voorzet van Soulyman el Bouaz- zaoui werkte een Brabantse verde diger de bal in eigen doel: 1-0. Na de openingstreffer verloor Smer diek vreemd genoeg zijn greep op de wedstrijd. Het middenveld zocht voortdurend naar de juiste tegenstander en het was enkel aan doelman Corné van Haaften te danken dat Smerdiek ongeschon den de rust haalde. Na de thee was er hetzelfde spelbeeld. Ondanks het surplus aan individuele kwali teit had de thuisclub de handen vol aan de zich taai verwerende tegenstander. Het inbrengen van Withagen deed de wedstrijd kan telen. Met twee vrijwel identieke combinaties besliste Smerdiek de partij. Withagen zette in beide ge vallen voor en bij de tweede paal werkte El Bouazzaoui de bal bin nen: 2-0 en 3-0. De vierde treffer werd Niels Hage ook weer door Withagen op een presenteerblaad je aangeboden. De drie snelle doelpunten zorgden voor zoveel euforie in de blauw-zwarte rangen dat de concentratie even verslapte. Chrislandia profiteerde van het gebrek aan organisatie en kwam terug tot 4-1. Na een combinatie met Withagen legde Jacky op den Brouw de 5-1 eindstand vast. Met Withagen erbij kan Smerdiek vol gens Potappel ook slechte wed strijden winnen. Toch wordt zeer omzichtig omgesprongen met de routinier. „We willen hem stapje voor stapje terug brengen. We moeten ons verstand gebruiken. Pierre is lang geblesseerd geweest en conditioneel nog niet op peil. Forceren werkt averechts' Potappel. aldus SPS opende tegen het ervaren WIK niet eens zo slecht. Esmir Kustura legde breed op de in schuivende René van Vossen die rakelings over de lat schoot. Kort daarop leidde een vrije trap van Michel Lisseveld tot een moge lijkheid voor Kustura, maar diens schot ging juist naast de verkeerde kant van de paal. Daarna was het gedaan met SPS, dat in dezelfde opstelling startte als vorige week tegen Duiveland. In de 14e minuut nam de thuisclub de leiding, nadat Johan Scheermeijer op de achter lijn werd uitgespeeld en de bal keurig werd teruggelegd. Peter van der Male had geen verweer te gen de netjes ingeschoten bal: 1-0. Drie minuten later werd het onver wacht gelijk. Een storend SPS maakte het de WIK-verdediging lastig, de opbouw ging de mist in en Wim de Groen profiteerde: 1-1. Even later kreeg ook Kustura nog een mogelijkheid op aangeven van Michel Lisseveld, maar de spits verprutste de kans. Tot aan de rust kwamen de bezoe kers er niet meer aan te pas. Het jonge SPS-middenveld kon de druk van de over veel individuele kwaliteit beschikkende thuisclub niet aan en dreigde voortdurend overlopen te worden. Met name het inschuiven van de laatste man van WIK stelde het teafn van Ge rard Lazerom voor onoplosbare problemen, ook al omdat meever dedigen niet de sterkste eigen schap is van de SPS-spitsen. Het mocht een wonder heten dat de thuisclub tot aan het rustsignaal nog slechts tweemaal het net vond. In de 27e minuut werd slecht uitverdedigen bij SPS afge straft met een grandioos schot in de bovenhoek: 2-1. In de 37e mi nuut verdween een vrije trap rechtstreeks achter een kansloze Van der Male: 3-1. Lazerom greep in tijdens de rust. Dick Uijl en Corné Rottier kwa men in de ploeg voor de midden velders Wiljan Lisseveld en Je roen Boer. Uijl ging in de laatste linie spelen en René van Vossen schoof door naar de aanval. Bijna leverden de omzettingen rende ment op. Van Vossen kreeg in de eerste minuten na de thee twee leuke kansen, maar de aanslui tingstreffer viel niet. De tweede helft kende verder een vervelend verloop. SPS was niet bij machte om nog kansen af te dwingen en voor WIK hoefde het niet meer. Nog één keer kwam Kustura ge vaarlijk in de buurt van het Schouwse doel. Ook ditmaal ging de bal echter naast. Een kwartier voor het einde voerde Lazerom een ongewone wissel door. Michel Lisseveld ging naar de kant en doelman Peter van der Male deed zijn positie over aan Niels Lis seveld om als speler de aanval te versterken. Ook deze laatste troef leverde SPS de pot niet meer op. Wel moest Niels Lisseveld nog een keer vol aan de bak bij een uitval van WIK. Voor SPS komt het vrije weekeinde als geroepen. Peter Noordijke, Corné van der Male en Jaco Jansen krijgen zo de gelegenheid om te herstellen van blessures en zijn mogelijk weer speelklaar bij het vervolg op de laatste zaterdag van oktober. Vol gens Lazerom speelde SPS een bar slechte wedstrijd. „De aan sluiting bij het bovenste deel van de ranglijst moéten we nu even uit het hoofd zetten. We horen ge woon weer bij de onderste helft." Stavenisse verraste door in Etten- Leur thuisclub DSE met 1-3 te verslaan. Daar zag het aanvanke lijk niet naar uit. Na een gelijkop- gaande openingsfase nam DSE uit een vrije trap de leiding. Doelman Marc Hoogendoorn was nog bezig met het opstellen van de muur toen de bal, via de onderkant van de lat, binnen zeilde: 1-0. Aam voerder Gerry Dorst voelde zich op dat moment door de grond zak ken, bekende hij na afloop. „Je bent ijselijk bang dat de koppies weer naar beneden gaan. Gelukkig gebeurde dat niet." Het team van de wegens werk zaamheden afwezige Rien Smits had kort na de openingstreffer ook een meevaller. Een flinke overtre ding van Marco Klippel in het ei gen zestien-metergebied bleef on bestraft. Stavenisse putte moed uit dat arbitrale foutje en ging met veel inzet op zoek naar de gelijk maker. In de 38e minuut was het zo ver. Niels Veldman gaf niet op toen hij de bal dreigde te verliezen en rondde fraai af: 1-1. In de rust was volgens Dorst in de Stavenis- se-kleedkamer het besef voelbaar dat deze keer een goed resultaat tot de mogelijkheden behoorde. „We wilden hoe dan ook het ge lijkspel vasthouden." Onmiddellijk na de thee werd de situatie nog rooskleuriger voor de bezoekers. Het was Martin Neele die bij een doelworsteling voor de 1-2 zorgde. Stavenisse, gestart zonder de Wegens de aardappel oogst afwezige Kees van Putte, sloeg even later voor de derde maal toe. Na een voorzet van Mar tin Potappel was het wederom Veldman die scoorde: 1-3. DSE was duidelijk geïrriteerd door de onverwachte achterstand en vergat te voetballen. Bij uitvallen liet Stavenisse enkele mogelijkheden op een vierde en alles beslissend doelpunt ongebruikt. In de 72e minuut moest de thuisclub met tien man verder, nadat een Bra bantse speler rood kreeg voorge houden wegens een overtreding op de doorgebroken Veldman. Toch hield heel Stavenisse in de slotfa se nog één keer de adem in. De bal ging1 in de 82e minuut op de stip na een ongelukkige handsbal van Wim Marinissen. Hoogendoorn, de hele tweede helft al in zijn ele ment, keerde de strafschop en werd daarmee de held van de wed strijd. „Anders krijg je het op het laatst misschien toch nog lastig", aldus Dorst. Nu kwam de eerste overwinning van het seizoen niet meer in ge vaar. De vreugde in het rood-gele kamp was na afloop groot. „Dit is natuurlijk een opsteker voor spe lers en supporters van Stavenis se", meende Dorst. De meevaller lijkt voor Stavenisse precies op het goede moment te zijn gekomen. De volgende twee competitieduels speelt de ploeg tegen Duiveland en WIK, twee teams die tot de titel kandidaten worden gerekend. De kans is groot dat Stavenisse na die confrontaties weer met twee voe ten op de aarde staat. Dorst: „We kunnen onze borst natmaken." Door twee treffers van Simon Jansen heeft een elftal van Tholense Boys met spelers onder de 23 jaar gewonnen van Rood Wit: 1-2. De Brabanders hadden aanvankelijk het betere van het spel. Ze vonden elkaar goed en snel en dat resul teerde halverwege de eerste helft in een 1-0 voorsprong. Geleidelijk aan kwam Tholense Boys beter in de wedstrijd en na 32 minuten rondde Jansen een eigen actie doeltreffend af. Dat was de rust stand en in de tweede helft scoorden de Tholenaren nog één keer zodat ze de winst mee naar huis namen. Sociaal-medische teams. Voor soci aal-medische teams in het voortgezet onderwijs heeft de stichting maat schappelijk werk Oosterschelderegio, die ook op Tholen en Sint-Philipsland actief is, 57.604 gulden subsidie van de provincie Zeeland ontvangen. Bergen op Zoom Zeelandhaven 7 Telefoon: (0164) 271500 F«x: (0164) 245370 Advertentie I.M. De 8-jarige Koen Wilsing uit Tholen mocht zondag mascotte van de dag zijn bij de voetbalwedstrijd Feye- noord-FC Groningen. Hij had toeval lig al kaartjes om, met zijn vrienden Marijn de Hond en Koen Nieuwkoop, naar de wedstrijd te gaan kijken. Dinsdags tevoren kwam er echter een telefoontje van de supportersvereni ging Feyenoord dat Koens aanvraag om mascotte te mogen zijn, was ge honoreerd. Koen is al vijf jaar lid van Tholense Boys en speelt zelf zowel in de voorhoede als op het middenveld. Zijn bijnaam is 'de blanke Kalou'. En Kalou is één van zijn favorieten bij de Rotterdamse club. Bij aankomst in de Kuip (het Maasge bouw) kreeg de jeugdige Tholenaar een setje foto's voor handtekeningen, een speldje, magneetjes, pen en sleu telhanger van Feyenoord, alsmede een programmaboekje waarin hij uit gebreid werd aangekondigd. In de ca tacomben van het stadion trok Koen het Feyenoord-tenue aan en kreeg van de spelers van beide elftallen een hand of een aai over de bol. Bij de warming-up mocht hij inschieten met de reserves: Van Gobbel, Leonardo, De Visser, Van Gastel en Koens idool Kalou. Deze nam ruim de tijd om sa men een balletje over te spelen en te poseren voor de huisfotograaf van de club. Toen volgde een interview met stadionspeaker en oud-voetballer Pe ter Houtman. Bij Koens voorspelling dat Feyenoord met 5-0 zou winnen, juichten de supporters in het stadion luidkeels. De Tholenaar ging naar de scheidsrechterskamer, kreeg er de wedstrijdbal waarna de teams zich achter hem opstelden. Als eerste stap te Koen vervolgens uit de spelerstun nel het veld op, een gezicht waarvan vader Kees en moeder Nel een brok in de keel kregen. Na nog een foto met het arbitrale trio en de aanvoer-, ders ging Koen omkleden en volgde vanaf de tribune de wedstrijd (het werd 1-0 voor de Rotterdammers). Na afloop deed Koen zijn best om zo veel mogelijk handtekeningen van en foto's met spelers en trainers te verza melen. Thuisgekomen zag Koen zich zelf terug op tv, bij Studio Sport, en dat was een mooie afsluiting van een bijzondere dag. Tweede klasse Tholense Boys, gestart zonder Has san cl Jiiali (vakantie) en Wim Schot (geschorst), had tegen Veere de ruggesteun van een vroege voor sprong. Jan Groenewegen hield op inzet een bal binnen de lijnen en wist uit een moeilijke hoek zelfs een voorzet op maat te produceren. Met een subtiele voetbeweging bracht René van de Berge zijn ploeg aan de leiding. In de verste hoek verdween de bal achter de kansloze Veerc-doeiman: 1-0. De bezoekers konden het aanvan kelijk nog aardig bijbenen en wis ten op het middenveld herhaaldelijk de vrije man te vinden. Gevaar le verden de tegenstoten niet op, om dat de degradatiekandidaat uiterst voorzichtig opereerde en veel men sen achter de bal hield. Bovendien werd de gevaarlijke spits van Veere door de weer uitstekend spelende Erik van Gorsel aan banden gelegd. Onbetwiste uitblinker bij Tholense Boys was echter aanvoerder Micha el de Jong die sober maai' bijzonder doelmatig speelde. Een ander wa pen dat het team van Hagenaars dit seizoen bezit, is het oerdegelijke en tegelijkertijd opbouwend sterke verdedigingscentrum dat bestaat uit Piet den Boef en Johan Schot. Om beurten schoven de beide routiniers in op het middenveld, een tactische zet waar Veere geen enkel ant woord op had. Omzichtig ging de thuisclub op zoek naar de tweede treffer. Hagenaars: „De harde kern op de tribune wil de bal zo snel mo gelijk bij de spitsen hebben. Toch hecht ik vooral aan een gediscipli neerd positiespel. Zo lang wij de bal hebben, kan de tegenstander niet scoren." Jan Groenewegen verstoorde een keer de opbouw bij Veere. maar zijn boogbal ontbeerde voldoende zui verheid om de 2-0 op het bord te brengen. Een prachtige combinatie over diverse schijven vond in Step han Maas het eindstation. De grie perige Maas raakte de bal echter verkeerd, waardoor nieuw succes uitbleef. Bijna was er een meevaller toen een als voorzet bedoelde bal van Jan Groenewegen op de eerste paal eindigde. In de 32e minuut kon er wel gejuicht worden. De Jong legde een vrije trap precies bij de vrijstaande Francel Kousemaker, deze raakte de bal maar half wat tot een heuse doelworsteling leidde. Uiteindelijk was het Maas die de bal het laatste zetje gaf: 2-0. Ook de verdienstelijk als linksachter spe lende Rick van de Velde schoot in de eerste helft nog een keer gevaar lijk in, maar de Veere-keeper redde. Hagenaars bracht aan het begin van de tweede helft Marnix Kou semaker en Ronnie de Graaf bin nen de lijnen voor Maas en Van de Berge. Door de wissels ver dween een deel van de automatis men uit de ploeg, al liet zeker Marnix Kousemaker zien dat hij over de nodige klasse beschikt. Diens broer France! had kort na de hervatting de derde treffer op zijn schoen. Na een vrije trap ver scheen Kousemaker oog-in-oog met de doelman, maar op het be slissende moment verloor hij de controle over het leer. Veere werd gevaarlijk met een afstandschot dat door keeper Alex Hoogen doorn met veel moeite tegen de lat werd geduwd. Ronnie de Graaf schoot goed in, maar trof een prima reagerende Walcherse goalie op zijn weg. Marnix Kou semaker zag een kopbal van de lijn gehaald. Een kwartier voor het einde viel de beslissing. Een verre uittrap van Hoogendoorn kreeg een onzelfzuchtige voort zetting van Marnix Kousemaker en Groenewegen scoorde: 3-0. In de 82e minuut werd voetbal echt mooi. Francel Kousemaker legde blindelings een voorzet bij de tweede paal waar de inlopende Groenewegen de bal meteen op de pantoffel nam: 4-0. „Een wc- rcldgoal", vond Hagenaars. Tholense Boys heeft door de overwinning aansluiting gekregen bij de subtop in de tweede klasse. Volgende week zaterdag volgt in Halsteren de derby tegen rode lantaarndrager WC. De Halster- se ploeg, verloor afgelopen week einde met maar liefst 9-0 van Arendskerke. Toch mogen de Halsterenaren niet onderschat worden, zegt Hagenaars. „Een derby is een' wedstrijd op zich. En vergeet niet dat ze vorige week wel Arnemuiden een puntje af snoepten." Ondanks de belangen maakten Kruiningen en Noad er voor het tal rijke publiek een open wedstrijd van. Het eerste kwartier was volle dig voor Noad. Johan Reijngoudt stootte goed door aan- de rechter kant, maar zijn lob was te kort om de Kruiningen-doelman te verras sen. Pech was er in die spetterende openingsfase voor topschutter Corné de Frel. Iwan Geense gaf op maat voor en De Frel zette er subtiel zijn voet tegenaan. Via de binnenkant van de paal stuiterde de bal echter in handen van de keeper. Ronald den Braber raakte even later nog de bo venkant van de lat. Halverwege de eerste helft nam de thuisclub het ini tiatief over. Na een half uur kwam Kruiningen op voorsprong. Noad zocht bij het uitverdedigen naar een voetballende oplossing, Cenny van Splunter verloor de bal en Kruinin gen profiteerde: 1-0. „Een wegge vertje", oordeelde Noad-trainer Pe ter van Poortvliet. Kruiningen bleef de sterkere ploeg en voor het Noad-doel ontstonden diverse hachelijke momenten. Jaap van Oudenaarde moest nog een keer alert optreden en invaller-doelman Kees Ligtendag tikte een afstand schot fraai uit de kruising. In bles suretijd kwam Noad onverwacht langszij. Een vrije trap van Cenny van Splunter werd verlengd door Iwan Geense en Ronald den Braber vond in een scrimmage precies het gaatje: 1-1. Scheidsrechter Dalebout liet zich in de rust uitgebreid verzor gen, maar de behandeling hielp niet. Vijf minuten na de hervatting hield Dalebout het voor gezien en liet bei de teams inrukken. Het is nog onbe kend wanneer de wedstrijd wordt uitgespeeld. Noad kan overigens za terdag 27 oktober de periodetitel winnen als het zelf wint van ZPR en Kruiningen tezelfdertijd punten ver liest. Door de nederlaag van concur rent Olympia (3-1 bij Oosterhout) deden de Fluplanders ook het afge lopen weekeinde goede zaken. De geblesseerde eerste keeper Kees Lo- zekoot kan naar verwachting tegen ZPR weer meedoen. Voor WHS-trainer Johan Sulkers be tekende het duel bij Klundert het weerzien met veel oude bekenden. Klundert was de ploeg waar Sulkers werkte, voordat hij in het Thoolse aan de slag ging. De voorkennis over de tegenstander leidde niet tot een groenwitte zege. Met name voor rust liet WHS goede mogelijkheden op een ruime voorsprong liggen. Een zege zou verdiend zijn geweest, vond Sulkers. „We zaten in de eerste helft goed in de wedstrijd en gaven achterin weinig weg. Maar zolang het slechts 0-1 is, blijft het een beet je kwakkelen. We moeten een paar keer op rij goede resultaten wegzet ten. We zijn nu wel drie wedstrijden achter elkaar ongeslagen, maar we hebben punten te weinig." Het gevaar bij WHS kwam zaterdag vooral van linkerspits Richard de Jonge die zijn directe tegenstander regelmatig te snel af was. Ook Mat- thijs Bruijnzeel stootte op de andere vleugel regelmatig goed door. Met de voorzetten van de flanken werden dit keer echter veel te weinig ge daan. Na een half uur kwam de ver der onzichtbare Patrick Ketting in beeld. Op aangeven van Hans van den Ouden draaide Ketting op de hem bekende wijze weg van de te genstander, maar het schot ging over. In de 35e minuut werkte een Brabantse verdediger een voorzet van Michel Mosselman bijna in ei gen doel. Net voor rust kon WHS eindelijk juichen. Bruijnzeel zette voor, bij de tweede paal legde de mee opgestoomde Leon de Witte de bal terug op Richard de Jonge en het stond 0-1 Na de hervatting zakte het spelpeil. Na een uur kwam de thuisclub op gelijke hoogte. Hans van den Ouden werd stevig op de huid gezeten en verloor de bal. Vanuit de tegenaan val mocht de Klundert-spits alleen op Arné van Vossen afgaan: 1-1Het was het keerpunt in de wedstrijd. Beide teams speelden het resterende deel van de wedstrijd behoedzaam uit. De angst om helemaal met lege handen te staan overheerste, zodat er voor de toeschouwers weinig meer viel te beleven. Bij WHS kwam kort na de gelijkmaker Hans Leune in de ploeg voor Matthijs Bruijnzeel, maar de pinch-hitter kon ditmaal zijn status niet waar maken. Na veel blessureleed maakte in de slotfase ook Corné van Tilbeurgh zijn op wachting. Hij verving Frangois Bliek. Sulkers zocht na het toch wel teleurstellende gelijkspel naar de lichtpuntjes. „Het positieve is dat we hebben kunnen domineren en dat we achterin orde op zaken hebben gesteld. We geven slechts één kans weg en meteen was het raak. Dat is wel een domper." Vosmeer-trainer Julian Roman wist het na het beschamende 5-1 verlies bij Kwadendamme ook niet meer. „Vosmeer heeft slechts één tegen stander en dat is zichzelf. Ik vind dit heel erg. Vooral omdat ik weet dat Vosmeer beter kan. De tijd van praten is echter voorbij. Het wordt tijd dat de jongens het laten zien." maar toen schoot Vaders nog finaal naast. Het waren de enige oplevin gen van de bezoekers. Onmiddellijk na de gelijkmaker sloeg Kwaden damme opnieuw toe. De Vosmeer verdediging treuzelde bij het uitver dedigen, de bal werd onderschept en Neele had geen schijn van kans: 2-1. In de 40e minuut gaf Vosmeer weer een treffer weg. Na een ingooi kreeg een speler van de thuisclub vrije doorgang richting Neelen, zonder dat er nog ingegrepen werd: 3-1 Ook na de thee volhardde Vosmeer in ongemotiveerd spel. De ergernis over de eigen matige prestatie werd bovendien veel te vaak afgereageerd op de invaller-scheidsrechter die vanwege een blessure het spel enkel van afstand kon volgen. Ook onder ling klonken de nodige verwijten. Dat was wat Roman achteraf nog het meest irriteerde. „Elkaar positief coachen is toch wel het minste watje mag verwachten." Na een uur werd een Vosmeer-aanval onderbroken en sloeg de thuisclub uit de counter voor de vierde maal toe. In de aller laatste minuten werd het uit een hoekschop 5-1 voor de ploeg uit Zuid-Beveland. Kwadendamme telde tot zondag pre cies evenveel punten dan Vosmeer. Van een gelijkopgaande wedstrijd was echter nooit sprake. Al in de der de minuut nam de thuisclub de lei ding. Na een hoekschop redde doel man Michel Neelen nog wel, maar in de herkansing werd de bal door een vrijstaande speler ingekopt: 1-0. Die vroege treffer leek Vosmeer lam te slaan. Simpele passjes werden te hard of juist te zacht ingespeeld, het aannemen van de bal deugde niet en het omschakelen bij balverlies ge beurde veel te traag. De oranje-zwar ten spelen zonder vertrouwen en lij ken te twijfelen aan hun eigen voetbalcapaciteiten. Toch kwamen de bezoekers na een half uur op ge lijke hoogte. De ondanks een bles sure in de basis gestarte Jasper de Regt ging goed door over de linker kant en in het centrum zorgde Jacco Vaders voor de 1-1. Kort daarvoor had ook Donald van Dam de Vo smeer-spits een goede kans geboden, Damesvoetbal Op papier was Sleeuwijk niet de moeilijkste tegenstander voor Smer diek dames, maar uiteindelijk wa ren de Tholenaren blij met het 2-2 gelijkspel. Het team telt maar liefst zeven geblesseerden en daarbij komt dat sommige dragen de spelers uit vorm zijn. AJ enkele weken is dat merkbaar. En hoewel er tegen Sleeuwijk veel inzet ge toond werd, liet het voetbal te wensen over. Smerdiek had veel problemen met de gevaarlijke voorhoede van de thuisclub. De eigen voorhoede bewoog te wei nig en ontbeerde individuele klas se. Keepster Connie Gulden (met Annique ten Voorden een van de weinige dames die constant goed speelt) deed het deze morgen pri ma en haalde menig balletje weg. .Vlak voor rust moest Annique ten Voorden een keer aan de noodrem trekken toen een tegenstander al leen doorging, maar gelukkig voor haar en het team hield de arbiter de rode kaart op zak. En de toege kende vrije trap werd door Connie Gulden uit de hoek gehaald. De bezoekers begonnen de tweede helft prima. Vanaf de aftrap zetten de zussen Irma en Anne Hage een aanval op, laatstgenoemde bracht Ilse Polderman in stelling en deze rondde goed af: 0-1. Een paar mi nuten later was het gedaan met de feestvreugde. Na een dekkings- fout in de verdediging kon de spits van Sleeuwijk uithalen en dat be tekende 1-1. Smerdiek speelde slordig, maar werkte keihard en wist daarmee de schade te beper ken. Maar toen de bal ongelukki gerwijs verkeerd werd geraakt door een Thoolse verdediger, be landde deze in het eigen doel en dat was een fikse domper. Een paar minuten voor het einde kwam tóch nog de gelijkmaker op het scorebord. Uit een aanval van An ne Hage en Ramona van Tiggele schoot laatstgenoemde de bal te- 1 gen het net. Verdediger Hilbert Brinkman van sv Smerdiek in duel met een speler van Chrislandia.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 9