'De klant kijkt vaak reikhalzend naar me uit, want hij heeft een probleem' B. en w. geven geen voorrang aan inwoners Extra geld voor plan van vrouwennetwerk Autoschade Chris Huijser zet feestelijk in met 16 auto's Rotonde bij afrit van de Thoolse brug opengesteld voor verkeer Handhaving bouwbeleid Tien mille voor directeur bieb Tholen Gemeente begint aan 3e fase reconstructie Ten Ankerweg Donderdag 18 oktober 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Databank Boers Riooltechniek sluit contract af met Brabantse woningstichting In nieuwe woonwijk Graefnisse St.-Philipsland Planschade Wandel-/fietspad Juist gereedschap Zo trots als een pauw neemt de 26-jarige Chris Huijser de felicitaties in ontvangst van de vele gasten die de ope ningsreceptie van zijn autoschadebedrijf vrijdagavond bezoeken. De vier koloms hefbrug in de werkplaats op het Thoolse bedrijventerrein Welgelegen staat vol met bloemen en andere geschenken. De jonge ondernemer krijgt complimenten voor zijn gedurfde aanpak. In een splinternieuw huurpand begint hij met volledig nieuwe apparatuur. H.J. Boers uit Oud-Vossemeer is er best een beetje trots op. Zijn bedrijf Boers Riooltechniek is door de Stichting Regionaal Woningbezit te Steenbergen gekozen om ri oolverstoppingen te verhelpen in de 2800 woningen van de stichting. „Ik ben, op basis van de ervaringen die ze al met me hadden, verkozen boven twee landelijk opere rende bedrijven." Er is een contract afgesloten voor twee jaar. De rotonde bij de afrit van de Thoolse brug, de Deltaweg en de Oud-Vossemeersedijk is zo goed als voltooid. De kruising die wekenlang afgesloten was voor het verkeer, werd vrijdagmiddag weer opengesteld. Toch moet er nog wel het een en ander gebeuren. Camera Het college wil dit jaar nog 50.000 gulden besteden aan organisaties die vrijwilligers ondersteunen. Wethouder M.A.E. Velthuis denkt daarbij aan het ondersteunen van de stichting vrouwennetwerk Tholen, maar een deel zou ook aan het ouderenbeleid besteed kunnen worden. Dat zei ze donderdag in de commissie algemeen bestuur en welzijn. Het geld komt van het rijk als tijdelij ke stimuleringsmaatregel vanwege het jaar van de vrijwilliger en moet voor 2002 besteed zijn, anders gaat het terug naar Den Haag, zo zei ze. Volgens Velthuis ziet de stichting vrouwennetwerk Tholen, die door een het instellen van een steunpunt vrijwilligers en vrijwilligersorganisa ties wil ondersteunen, kans om het project met dit geld meer handen en voeten te geven. Over het besteden van de extra subsidie maakt het colle ge een voorstel dat in de commissie besproken zal worden. M. Dijke (SGP) zei daar op te zullen wachten. „Ik ken het voorstel niet en dan is het moeilijk om op in te gaan. We willen het eerst goed bekijken." Over het werk van het vrouwennet werk had de commissie al meer kun nen weten, zei Velthuis. De stichting heeft een informatiebijeenkomst be legd voor de commissieleden, maar De stichting openbare bibliotheek Tholen kan rekenen op 10.000 gul den van de gemeente voor het beta len van de interim-directeur Nan- ninga van de bibliotheek in Bergen op Zoom. Dat bleek donderdag in de commissie algemeen bestuur en welzijn. Het verzoek van de biblio theek werd door alle fracties onder steund. Voor de tijdelijk aanstelling van de Bergse directeur (na het overlijden van A. Niederer) is 40.000 gulden nodig. De stichting kan dat voor een groot deel zelf bekostigen, maar komt tien mille tekort. M. Dijke (SGP) zei dat zijn fractie akkoord kon gaan, maar tekende daarbij aan dat het om een éénmali ge bijdrage gaat. De overige fracties stelden geen voorwaarden aan het beschikbaar stellen van de subsidie in de salariskosten. J. van den Donker (D66) vond het jammer dat het bibliotheekbestuur 10 mille onttrok aan het budget voor de aankoop van boeken. Maar volgens wethouder W.C. van Kem pen was dat een beslissing die niet dc gemeente heeft genomen, maar het bestuur van de bibliotheek. de opkomst was gering, zo zei ze. Het vrouwennetwerk heeft vorig jaar al een plan gelanceerd om een steun punt voor vrijwilligers in het leven te roepen. Secretaris E.A.J. Westerveld- Hoogendoorn uit Sint-Philipsland: „Het is door het "ontbreken van mens kracht teruggenomen, maar het blijft een goed plan. Nu zouden we het van de grond kunnen tillen." Bij het steunpunt zouden vrijwilligers en allerlei organisaties zoals vereni gingen en andere clubs te rade kun nen gaan over vrijwilligerswerk. Er zou een databank met vraag en aan bod van vrijwilligers gecreëerd kun nen worden. Ook zou het steunpunt zorg kunnen dragen voor scholing en opleiding, of vrijwilligers door kun nen verwijzen. Of bemiddelen als er problemen zijn zodat de vereniging toch kan blijven functioneren. „We willen het steunpunt helpen op zetten, maar dan moeten anderen het uitrusten. Ons werk is dan gedaan." De stichting telt zes leden en heeft eerder dit jaar een presentatie gehou den voor de commissie algemeen be stuur en welzijn, maar daar waren maar weinig raadsleden op af geko men, fcegt mevrouw Westerveld. Op 7 december zal de stichting present zijn bij de Thoolse dag van de vrijwilli gers in Meulvliet in Tholen. HET WEER De Algarve is vandaag wederom onbewolkt. De zon is krachtig en heeft vrij spel. Prima weer voor een licht mousserende witte wijn. Boek nü een reis naar de Algarve of een van de ontelbare andere bestemmingen bij Rabobank Reizen en win uwreissom terug. Rabobank Tholen Telefoon: Rabobank 0166-609200 Reizen Advertentie I.M. Alleen nog voor enkele uitzonderingsgebieden in de randstad krijgen eigen inwoners prioriteit bij het bemachtigen van een stuk grond. Maar in bestemmingsplan Graefnisse te Sint-Philipsland is dat niet het geval. „De huisvestingswet biedt geen mogelijkheid om voorrang te geven aan de plaatselijke bevolking", zeggen b. en w. in antwoord op vragen van J. Kempeneers. De raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling heeft 9 oktober een hoorzitting gehouden in het kader van ontwerp-bestemmingsplan Graefnis se. Behalve Kempeneers waren daar mevr. W.M.J.K. Kovacs eij de heren W. Suijkerbuijk, D.W.J. Nagtegaal en J. Verwijs aanwezig. Volgens Kempe neers bestaat de kans dat mensen uit gemeenten met een hogere grondprijs dan in de gemeente Tholen geldt, zich zullen vestigen in Graefnisse. Hij wil de plaatselijke bevolking voorrang geven en jonge mensen de mogelijk heid bieden om zich in hun eigen dorp te vestigen. Eerder hebben ook een aantal raadsfracties gepleit voor bouwmogelijkheden voor de eigen bevolking. Volgens b. en w. is het wo ningbouwprogramma in Graefnisse zowel kwalitatief (woonsoorten) en kwantitatief (aantallen) afgestemd op de lokale behoefte. „De plaatselijke bevolking wordt volop de mogelijk heid geboden zich in Graefnisse te vestigen'aldus het college. Kempeneers maakte op de hoorzitting ook nog opmerkingen over de peil- hoogte, bodem/grondverzet en rioolo- verstort/waterberging. B. en w. noe men deze aanbevelingen civieltech nisch van aard, maar voor de bestem mingsplanprocedure zijn ze niet van belang. Het college heeft de waterber ging e.d. overigens afgekaart met het waterschap. Als het plan verwezen lijkt wordt, zullen de opmerkingen van Kempeneers nog beoordeeld worden. Dhr. Nagtegaal en mevr. Kovacs (Pla taanstraat 1maken bezwaar tegen het totale plan Graefnisse omdat geen goede invulling wordt gegeven aan de vierde nota ruimtelijke ordening. B. en w. vinden echter, dat wordt vol daan aan het beleid van rijk, provincie en gemeente. In de provinciale plano logische commissie zit ook een verte genwoordiger van het rijk en die heeft geen opmerkingen gemaakt over Gra efnisse. Nagtegaal/Kovacs meenden ook plan- schade te kunnen claimen. Het colle ge wijst op artikel 49 van de wet op de ruimtelijke ordening. Verzoeken voor planschade worden beoordeeld door de gemeenteraad. Het paar maakt verder bezwaar tegen de wijziging van de bedrijfsbestem- ming van de schuur/loods achter de woning Plataanstraat 1Nagtegaal en Kovacs gaan niet akkoord met de ver vanging van de schuur/loods door woningbouw en met de aan te houden afstand tussen de scholen en de hui zen. B. en w. stellen vast, dat de be leidsvisie bedrijventerreinen is vast gesteld, evenals de beleidsnota stedelijke vernieuwing en wonen. Beide nota's zijn op verzoek van de provincie vastgesteld en staan in het kader van plan Graefnisse niet meer ter discussie. Ten aanzien van de afstand, houdt de gemeente vast aan 30 mete; tussen de school en nieuwe bebouwing om on gewenste (geluids)hinder nu en in de toekomst te voorkomen. Extra huizen bouwen is uit het oogpunt van milieu en ruimtelijke kwaliteit niet mogelijk. Overeenkomstig informatie van de twee reclamanten zijn de herstelwerk zaamheden aan auto's die in de be treffende schuur plaatsvinden, hobby- matig van karakter. Van bedrijfs voering is volgens b. en w. al geruime tijd geen sprake. Uit het oogpunt van milieukwaliteit en leefbaarheid (geen hinderlijke ontwikkelingen) besloot het gemeentebestuur om de verouder de bedrijfsbestemming te laten ver vallen en een woonbestemming aan het perceel te geven. W. Suijkerbuijk van de Esdoornhof stelt voor om het bouwverkeer via de polder af te wikkelen, zodat geen overlast voor de bestaande wijk op treedt. Gevraagd wordt ook om het wandelgebied aan de westrand van het plan gelijk bij aanvang mee te ont wikkelen. Dit heeft grote meerwaarde voor de leefomgeving van het dorp, aldus Suijkerbuijk. Tevens wordt hier bij rekening gehouden met de verbin ding naar de zeedijk. Het pad dient van voldoende grootte te zijn voor ge bruik als wandel- en fietspad. Suijker buijk noemt het wandel/fietspad naast zijn woning aan de Esdoornhof over bodig, aangezien er al een oversteek- gelegenheid is op 35 meter en het ge plande wandelpad aan de westrand. Hij is bereid om de strook te kopen. De zeedijk biedt verkeerstechnisch niet de mogelijkheid om daar een zij aftakking van te maken naar plan Graefnisse. B. en w. stellen vast, dat de opmerkin gen van Suijkerbuijk overeenkomen met zijn inspraakreactie van januari. Er is volgens het college geen sprake van gewijzigde inzichten. Ook J. Verwijs maakt, verwijzend naar zijn inspraakreactie in januari, bij voorbaat bezwaar tegen plan Gra efnisse. Enkele leden van de raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling gaven na de hoorzitting aan, dat wellicht de mogelijkheid moet worden gescha pen om op het perceel van dhr. Nagte gaal meer huizen te bouwen. Volgens het bestemmingsplan is die mogelijk heid aanwezig. B. en w. hebben hem ook al een brief gestuurd, waarin ge wezen is op de bouw van 2 huizen op het perceel. Het college ziet in de bezwaren van Verwijs, Suijkerbuijk, Nagtegaal, Ko vacs en Kempeneers geen redenen om bestemmingsplan Graefnisse Sint-Philipsland aan te passen. verstopping van de riolering te voor komen. Mochten er leidingbreuken geconstateerd worden, dan meldt Boers die bij de stichting. Die geeft eventueel opdracht voor een vervolg onderzoek, wat de Vossemeerder zelf met een camera kan uitvoeren. Daar van wordt dan een rapport opge maakt. De mensen krijgen ook een sticker met het telefoonnummer van Boers erop. Die heeft de ondernemer zelf laten maken. „Ook op Tholen laat ik die huis-aan-huis verspreiden. Het onderste deel ervan is meer op be drijven gericht." Want Boers Riool techniek doet meer dan storingen verhelpen. Rioolstank-identificatie, riool-inventarisatie, vacuümreini- ging en het legen van vetputten ver zorgt het bedrijf eveneens. „Voor dat laatste zijn we erkend inzamelbe- drijf." De ondernemer ontwikkelde een 'babykolkenzuiger' waarop hij octrooi heeft aangevraagd. Momen teel is Boers in onderhandeling met een partner die wereldwijd werkt om het apparaat op de markt te brengen. Hij werkt alleen, maar is in verband met het toenemende storingswerk naarstig op zoek naar oproepkrach ten die in overleg kunnen invallen. De oorzaak van veel verstoppingen ligt, aldus Boers, bij verzakkingen die in de loop van de jaren optreden. Daarnaast laat in nieuwbouwwijken tegenwoordig de kwaliteit van het installatiewerk ook weieens te wen sen over (een gevolg van de tijdsdruk waaronder soms gewerkt wordt). Doordat hij van de ene storing naar de andere loopt, heeft Boers inmid dels flink wat ervaring. „Daar kan een loodgieter niet tegenop. Maar ook ik leer nog iedere dag bij, want elke storing staat op zichzelf." Hij zegt met nadruk dat hij de kennis in huis mag hebben. „Het komt voor dat een loodgieter of aannemer met de handen in het haar zit en dat wij dan de - soms heel eenvoudige - op lossing bieden. Dat komt dan wél doordat we over het juiste gereed schap beschikken." De Vossemeer der investeert daar ook in, zo heeft hij nu een verenmachine op het oog voor brede leidingen. „Daar kan een zaagkop op om wortels uit buizen te zagen." Je zou denken dat het geen pretje is om altijd met afvoeren en riolen te werken, maar dat valt volgens Boers wel mee. „We ontstoppen door mid del van water en dan zie je niet veel viezigheid. Ook met stank valt het vaak mee." De Vossemeerder spreekt zelfs over een leuke baan. „Het is dankbaar werk, want de mensen waar je komt zitten met een probleem en jij komt dat verhelpen. Ze kijken dan ook vaak reikhalzend naar me uit." En aan tevreden klanten is Boers Ri ooltechniek alles gelegen. Wethouder van economische zaken R. Ravensteijn brengt de geluk wensen over van het gemeentebe stuur. De Thoolse autobranche is sterk vertegenwoordigd en ook een grote schare Sint-Philipslanders laat zich niet onbetuigd om de on dernemende dorpsgenoot de hand te drukken. „We hebben deze week zestien au to's afgewerkt en dat is boven ver wachting", vertelt Chris Huijser, die al tien jaar in het vak zit. „Het werk is gewoon binnengewaaid. De steun van iedereen is ook ge weldig. Als je ziet dat de bouwer van de spuitcabine binnen twee weken alles perfect rond heeft, dan doet je dat goed. Hetzelfde geldt voor de verfleverancier. Het kost een berg geld, een bedrijf begin nen, maar wanneer alles er dan zo prima uitziet, is het prettig wer ken.' De gasten leven mee en willen Chris Huijser zo snel mogelijk veel werk bezorgen. „Ik zal snel een deuk in mijn auto rijden", zegt menigeen bij het afscheid nemen, maar dat is dan gekscherend bedoeld. Een groot deel van zijn opdrachten krijgt Huijser van verzekerings maatschappijen, de rest van auto bedrijven op Tholen en Sint-Phi lipsland en van particulieren. Het bedrijf van 250 m2 (met daar naast nog een kantoor van 32,5 m2 en een ruimte van 50 m2 op de eer ste verdieping) is vrijdagavond omgetoverd in een receptieruimte. Bij de roldeur staat de twee koloms hefbrug voor demontage van de schadeauto's. Verder is er een vier koloms hefbrug, twee schuurbrug- gen en een richtbank. En de fon kelnieuwe spuitcabine met achter liggende mengruimte natuurlijk. „Ik heb niks dubbel en niets te weinig", zegt Chris Huijser, die met drie nieuwe medewerkers zijn bedrijf runt: Frans Bentschap Knook uit Sint-Maartensdijk, Gert- Jan Buijs uit Sint-Philipsland en Joop Cloots uit Heerle. Aan de voorkant van het aan de Energieweg gelegen pand is het kantoor. De ondernemer doet de administratie nog zelf gedurende de avonduren, want overdag is hij volop bij het herstel van de scha deauto's betrokken. Daarbij staat hem moderne apparatuur ter be schikking, zoals de spuitcabine, waarin verschillende kleuren tege lijk gespoten kunnen worden. De aan- en afvoer van lucht gebeurt bovenlangs. Er is een apparaat om schoonmaakmiddelen te recyclen. Het verbruik en andere gegevens voor de milieuboekhouding wor den automatisch geregistreerd. En wie zijn auto een paar dagen moet missen voor herstel van de schade, die kan gebruik maken van de ser vice dat een uitleenwagen beschik baar is. Binnenkort wordt een onderzoeks rapport van de inspectie voor de ruimtelijke ordening over de ge meente Tholen openbaar gemaakt. Met dit rapport wordt tevens een plan van aanpak bekend gemaakt: hoe gaat de gemeente om met hand having van het bouwbeleid. Het gaat daarbij om zaken als bouwen zonder vergunning en/of in afwij king van de vergunning. De raads commissie gemeentelijke ontwikke ling krijgt dinsdagavond de handleiding te zien, waarop de zes fracties dan kunnen reageren. Boete ZeelandNet. Het commissari aat voor de media heeft ZeelandNet b.v. een bestuurlijke boete van 15.000 gulden opgelegd wegens overtreding van de Mediawet en het Mediabesluit. Chris Huijzer (links) ontvangt de felicitaties van veel Thoolse ondernemers, onder wie ook Robert Melse. H.J. Boers heeft voor twee jaar het storingswerk gekregen aan rioleringen bij huurwoningen in diverse Brabantse gemeenten. De verkeersdeelnemers zijn blij met de rotonde, waarmee de omleidingen vanaf de Thoolse brug en de Oud-Vossemeersedijk ten einde zijn. „Aan de bermen en de middengelei- voldeed de aannemer aan de gestelde ders bijvoorbeeld", zegt wegbeheer- der M.M. Moerland uit Sint-Anna- land. „Er moeten nog verkeersborden geplaatst worden en ook de ANWB- masten en lantaarnpalen. Verder moet er nog een stukje geasfalteerd wor den bij de afrit van de brug naast de begraafplaats. Daar wordt ook het fietspad wat verlegd." Volgens Moer land blijven de op- en afritten tijdens deze werkzaamheden berijdbaar. Vol gende week moeten alle werkzaam heden zijn afgerond. Met de openstelling van de rotonde termijn. Dat was noodzakelijk, om dat de gemeente Tholen gaat begin nen met de derde fase van de recon structie van de Ten Ankerweg in Tholen. Het betreft het stuk vanaf de Molensingel tot aan de Postweg. Bij de Jhr. Van Vredenburchlaan komt de vierde rotonde van Tholen te lig gen. Volgens chef W. Blaas van openbare werken wordt in de week van 29 oktober begonnen met het karwei. „Het wordt in fasen uitge voerd. Welke dat precies worden, is nog niet bekend. Maar we beginnen met het stuk van de Molensingel tot aan de Jhr. Van Vredenburchlaan. Dan zal dat deel van de Ten Anker weg dus afgesloten zijn, maar de Jhr. Van Vredenburchlaan blijft dan via de Postweg bereikbaar. Daarna komt het stuk met de rotonde", aldus Blaas. Wanneer aannemer Van Dij- ck-Petit met het werk klaar zal zijn, is nog niet bekend. Blaas houdt het voorlopig op 'begin 2002'. Maar dat is mede afhankelijk van de weers omstandigheden. De laatste tijd mopperden heel wat Tholenaren over de vele straten die tegelijkertijd op de schop gingen. Op een gegeven moment waren be halve een afrit van de Thoolse brug en de Oud-Vossemeersedijk ook de Minneputtestraat, Verbrandestraat, Regentessestraat, Parksingel, een deel van het Groot Verréhof en "eie Watervliethof afgesloten voor het verkeer. Blaas noemt het een sa menloop van omstandigheden. „De vakantieperiode speelt een rol. Je wilt zaken ervoor afronden, of an ders pas erna opstarten. Soms wor den er zaken uitgesteld door allerlei procedures. En als je dan kunt be ginnen, wil je geen uitstel. Verder zitten de straten gewoon in een hers- tratingsplan waar we ons aan hou den." De politie besloot zondag maar eens een snelheidscontrole te houden op de weer opengestelde Oud-Vosse- meersedijk. Tussen één en vier uur passeerden er 390 voertuigen. Tegen 80 bestuurders (meer dan 20 pro cent!) werd proces-verbaal opge maakt wegens het overschrijden van de maximum snelheid van 80 km per uur. Boers doet al een jaar of vijf werk voor de Brabantse stichting, die wo ningen verhuurt in Nieuw-Vosse- meer, De Heen, Steenbergen, Kruis land, Wouw, Moerstraten, Hooger- heide, Ossendrecht, Huijbergen en Putte. Sinds kort werkt SRW met een rioolfonds. Huurders betalen een vaste vergoeding, en wanneer er een probleem optreedt bellen ze. In dit geval met Boers. De Vossemeerder begon dertien jaar geleden als zelf standig ondernemer en heeft zich de laatste jaren gespecialiseerd in riool techniek. Hij krijgt regelmatig op drachten van Delta Techniek Sint- Philipsland en bouwbedrijf Uytde- willigen. Boers deed de wonings tichting een voorstel dat kennelijk aansprak. „We willen regelmatig overleg met de opzichters. En door coderingslijsten bij te houden, breng je mogelijk structurele problemen in beeld. Dat zou kunnen leiden tot een advies om wanneer groot onderhoud aan woningen aan de orde is, in ieder geval de riolering mee te nemen." Na een melding is Boers, die in prin cipe op zondag niet werkt, gehouden om binnen 24 uur een extreme sto ring op te lossen. Als verstoppingen door eigen toedoen zijn ontstaan, draaien de mensen zelf voor de kos ten op. De huurders van SRW heb ben allemaal een kaart ontvangen waarop staat wat ze kunnen doen om

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 7