Rommelmarkt kerk levert 3 mille op Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Volop boetes omleidingen voor rotonde Bildtstar53 en Bintje 41 cent 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 oktober 2001 Geslaagd Mutaties kerkenraad Inbraken in auto's Aanrijding op brug Grote problemen bij De Regenboog Snuffelmarkt Step Biljarten Nieuwe voorzitter AVB Klassenbezoek Nieuwe jeugdclub Sportdag met goed weer Schoolplein vernieuwd Geslaagd V rienden wedstrijd Papbar teleurgesteld Geld uit auto Auto beschadigd Ouderlingen stoppen Ruim twaalf kilo vis Bouwen Veerdijkseweg Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Verkoop oliebollen Biljarten Benen gebroken Uitwisselingsconcert Bromfietser aangereden Uitbreiding 't Veerhuis Vierstichting Brandwondenstichting Pascalle van der Sande is aan de Roncalli scholengemeenschap in Bergen op Zoom geslaagd voor het mavo-examen. Op de school kan behalve in mei ook in augustus examen worden gedaan. In de kerkenraad van de Hervorm de Gemeente ontstaan per 31 de cember vier vacatures. De ouder lingen-kerkvoogd A. van Elsacker en A.L. van Vossen en ouderling Chr. de Visser zijn periodiek aftre dend. Volgens de kerkorde zit hun termijn erop en mogen ze ook niet herkozen worden. Voor diaken P.A. Baaij geldt eigenlijk hetzelf de. Maar aangezien die secretaris is, heeft de kerkenraad ter wille van de continuïteit om ontheffing gevraagd bij de hogere kerkelijke instanties. En die dispensatie is in middels verleend. De ook perio diek aftredende diaken W.G. v.d. Gaag stelt zich om persoonlijke re denen niet herkiesbaar, zodat er to taal vier vacatures zijn. Aangezien de kerkenraad versterking wil met een extra ouderling, zijn er vijf nieuwe mensen nodig. Daarvoor kunnen de leden kandidaten indie nen. Ouderling F.W. Simons en diaken L.H. Zwaai zijn ook nog periodiek aftredend, maar beiden zijn herkiesbaar. Hetzelfde geldt voor kerkvoogd L.M. Moerland. In verband met de voortgang van de restauratiewerkzaamheden wor den de kerkdiensten vanaf zondag a.s. verplaatst naar het gebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat. De hervormde diensten zijn om elf en zeven uur. In de Bosstraat zijn van zondag op maandag twee auto's opengebro ken. Uit de ene wordt niets ver mist, maar uit de andere zijn twee geluidsboxen, twee cd's en een zonnebril weggenomen. Ook tussen zaterdagmiddag en zondagmiddag moest een gepar keerde auto het ontgelden, maar dan aan de Eendrachtsweg. Een 62-jarige Duitser die terugkwam van een duik, miste zijn gsm en duikuitrusting met onder meer spullen van een zuurstoftank, rug tas en jas, en enkele tientallen gul dens aan geld. Bij een autobedrijf zijn tussen woensdagavond elf uur en donder dagmorgen kort na zevenen alle vier wieldoppen gestolen van een auto (showmodel) die voor het be drijf stond. Een 23-jarige inwoonster reed woensdagavond in haar auto de brug op richting Halsteren. Daar werd ze onverwacht geconfron teerd met een auto die stilstond, vermoedelijk om te keren. De vrouw kon niet op tijd remmen en botste tegen de andere auto. De bestuurder daarvan ging er over de Nieuwe Postweg vandoor zonder zijn identiteit bekend te maken. Er was materiële schade. CNS de Regenboog ondervindt erg veel last van vandalen en wil een hekwerk van de gemeente. Voor heen concentreerde zich de over last op het schoolplein van Ter Tolne, maar sinds daar eind vorig jaar een hekwerk is gezet, ver plaatst het vandalisme zich naar de enige school waarvan het school terrein nog niet volledig afsluit baar is. Brandstichting maakt re gelmatig deel uit van de overlast. Muren en speeltoestellen worden beklad met racistische en andere kwetsende leuzen. Lege flessen van sterke drank worden kapot ge gooid, waardoor het schoolplein bezaaid ligt met glassplinters. Ook lege blikjes, condooms en andere rotzooi worden achterlaten. Fiet sen van kinderen die op het schoolplein zijn blijven staan, worden grondig gesloopt. De deur bel wordt vernield, evenals planten en bomen. Draadglasruiten wor den ingetrapt. Er wordt op het dak gelopen, waardoor lekkages ont staan. Verder worden lichtkoepels vernield en ramen bespoten of be smeurd. Deuren worden met scherpe voorwerpen bekrast. De Regenboog heeft de afgelopen drie jaar voor 8123,54 schade gele den. Gezien de klachtenlijst zijn b. en w. ervan overtuigd dat er met spoed een oplossing moet komen. „Met name bij brandstichting kan de voortgang van het onderwijs in het gedrang komen." Het plaatsen van een hekwerk moet echter ren dabel zijn. Het college heeft bere kend dat de gemiddelde kosten van vandalisme 2707 gulden bedragen en de jaarlijkse kosten van af schrijving en rente van een hek werk 868 gulden. Daarmee heeft de school recht op een hekwerk, dat voor 50% of 4135 gulden door de gemeente wordt betaald. De raadscommissie moet er 11 okto ber eerst nog advies over uitbren gen. De stichting Step organiseert op 3 november weer een snuffelmarkt in Meulvliet. Er is al een flink aan tal standhouders, maar Step zoekt nog meer belangstellenden. Infor matie bij M. Gunst, tel. 602389 of C. Wolvekamp, tel. 605021. De biljarters van De Treffers speel den de eerste bekerronde. Daarbij liet N. Rooijakkers de hoogste serie noteren van elf caramboles, C. Bur gers speelde in 25 beurten de kort ste partij en had met 2,16 ook het beste gemiddelde. De uitslagen: J. Hommel-J. Etienne 10-8,4; A. Hom mel-K. Hommel 8,4-10; P. Vis-B. den Hollander 9,23-10; H. Hommel- P. de Leeuw 10-8,28; J. van Daalen- L. van Wezel 10-7,5; N. Rooijak- kers-C. Burgers 8,9-10. De Algemene Vrouwenbond heeft afscheid genomen van voorzitter Ans van der Laak. Ze werd op de jaarvergadering bedankt voor haar inzet en kreeg een bloemenbon als blijk van waardering. Secretaris José Bahnerth wordt de nieuwe voorzitter, terwijl haar taak wordt overgenomen door Els Weterings. De wijkleidsters Annemarie Hom mel en Mini Lindhout stopten er eveneens mee, hen werd een bol- chrysant overhandigd. Hun werk wordt voortgezet door Jenny Istha. De diverse jaarverslagen werden voorgelezen, waarbij penningmees ter Thea van der Zande een roos kleurige stand van de kas kon mel den. Uitvoerig werd gesproken over het jaarprogramma, waarna nog vijf ronden bingo gespeeld werden. Naast de gebruikelijke kerst- en car navalsavond staan bijeenkomsten gepland waarop kerststukjes, tasjes van lood en iets voor Pasen worden gemaakt, een bingo- of spelletjes avond, nog een bingoavond en een avond over kleurenanalyse. Het sei zoen wordt afgesloten met een warm en koud buffet. School met de Bijbel De Ark heeft de ouders van de leerlingen uitge nodigd om te komen kijken hoe het er tegenwoordig op school aan toe gaat. Op 11 en 12 oktober, tussen half negen en kwart over tien, kan men (na opgave vooraf) terecht in zowel de groepen 1 t/m 3 als de groepen 4 t/m 6. Na afloop is er kof fie. Voor de ouders van de groepen 7 en 8 is er maandag om zeven uur een informatie-avond. De onder werpen die daar aan de orde komen, zijn het computeronderwijs op de school en de nieuwe aardrijkskunde- methode. De Hervormde Gemeente begint op vrijdagavond 12 oktober een nieu we jeugdclub op de zolder van het Trefpunt. Het gaat eigenlijk om een samenvoeging van de meisjesver eniging en Spoor 7, die nog maar een beperkt aantal leden hadden. Alle jongeren van het voortgezet onderwijs tot 16 jaar zijn welkom. Na de jaarwisseling is het de bedoe ling dat de jeugd van groep 8 van de basisschool, die nu nog bij tiener club de Zaaier zit, overstapt naar de nieuwe jeugdclub die voor zowel jongens als meisjes is. Maandag 8 oktober haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De kinderen van de De Casem- brootschool troffen het vrijdag met het weer, want de jaarlijkse sport dag stond op het programma. Op het sportveld deden ze eerst een warming-up, waarna een keur van spellen volgde. Iedereen kreeg een vaantje en de winnaars bovendien een medaille. Die winnaars waren bij de meisjes Irene van Uden (groep 3), Sophie Droogendijk (4), Jhoney le Doux (5), Elisabeth Geluk (6) en Jessica Verhoef (7). En bij de jon gens Roald Westdorp (3), Rafet De- menovic (4), Frank Heijboer (5), Nick den Engelsman (6) en Arvin de Witte (7). Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De burgemeester en wethouder Van Kempen komen woensdagmorgen naar basisschool De Schalm om er het vernieuwde plein te openen. De schoolpleincommissie heeft er, met de hulp van heel veel ouders, werk van gemaakt. Aan speeltoestellen zijn bijvoorbeeld een glijbaan, klim- rek, wipkip en basketbalemmer ge plaatst. Ook is een bankje rond een boom gezet, is een muurschildering gemaakt en zijn er voor de peuter speelzaal fietsjes aangeschaft. Met het plaatsen ging het nodige graaf- en verfwerk gepaard. Om alles te bekostigen, zijn de nodige acties pp touw gezet en sponsors gezocht. Sint-Maartensdijk Kirsten Schot en Ben Vermeulen zijn voor het mavo-examen ge slaagd aan de Roncalli scholenge meenschap in Bergen op Zoom. Op deze school kan behalve in mei ook in augustus examen worden gedaan. De Oosterscheldevissers verviste zaterdag de vriendenwedstrijd tegen De Knorhaan uit Poortvliet. Van de 37 deelnemers sloegen er slechts zes een visje aan de haak. De uit slag: 1R. Neele 39 cm; 2. G. v.d. Rhee 35 cm; 3. H. Westerlaken 33 cm; 4. J. Noom 33 cm; 5. C. Dekker 29 cm; 6. J. Lindhout 29 cm. In de dartscompetitie won Papbar Weliswaar van Bonte Os 2 uit Ber gen op Zoom, maar er had meer in gezeten dan de 6-4 score die vrij dagavond op het scorebord stond. Erik van Haaften speelde een sterke wedstrijd en gooide een 180. Papbar 2 beleefde een teleurstellen de avond in Dinteloord, want het verloor met 8-2 van Sportvriend 2. Voor de beker is team 2 vrijgeloot en gaat dus zó door naar de volgen de ronde. Papbar 1 krijgt DVW 5 op bezoek. Aan de Kastelijnsweg is zaterdag middag een auto opengebroken. De daders namen niet alleen een jas en een gsm mee, maar ook een porte monnee met daarin meer dan 1500 gulden en enkele honderden Belgi sche franken. Ook een portefeuille met persoonlijke papieren verdween, maar die is later teruggevonden. Een onbekend gebleven voertuig heeft maandagochtend tussen half acht en kwart voor twaalf een perso nenauto beschadigd die aan de Geulweg geparkeerd stond. De bumper werd vernield en de grill lag naast de auto, voor de eigenaar een schadepost van honderden gul dens. Scherpenisse De ouderlingen Chr. Cornet en E. Prosman zijn in de kerkenraad van de Hervormde Gemeente aftredend en niet meer herkiesbaar. De perio diek aftredende diaken F. Quist is wel herkiesbaar. De leden kunnen tot 8 oktober kandidaten indienen. De 38 deelnemers aan de negende bekerwedstrijd van De Zeebaars brachten zaterdag in de Moggershil- polder ruim twaalf kilo vis op de kant. Winnaar Henk Dingemans verbeterde tevens het klassement voor de grootste vis, hij bracht dit op 925 gram. De uitslag: 1. H. Dingemans 1605 gr; 2. G. Boogerd 1180 gr; 3. M. Bijl 860 gr; 4. K. de Graaf 820 gr; 5. D. Westdorp en R. Anemaet 750 gr; 7. C. v.d. Werff en H. van Pope- ring (jeugd) 485 gr; 9. J. Gunst 460 gr; 10. W. van Popering 455 gr; 11. J. v.d. Broek 455 gr; 12. A. Arts 400 gram. Gedeputeerde staten verlenen niet zomaar vrijstelling van het bestem mingsplan om te bouwen in het bui- Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Magere varkenslappen 1 kg ƒ11,- «Malse biefstuk 250 gr. 7,- JVarkensfilet 500 gr. 8,50 ♦Kuikenbouten 1 kg 4,50 Spekblokjes 200 gr. Kip-krokantschnitzels 500 gr. Casselerrib 100 gram 2,50 Schouderham 150 gram 1,95 Palingworst 150 gram 2,25 Komkommersalade 150 gram 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 1,25$ 8,75 Advertentie I.M. tengebied. De aanvraag van M.M. Hage voor een bedrijfswoning met garage aan de Veerdijksweg kan niet beoordeeld worden omdat ge gevens ontbreken. G.s. vragen om aan te tonen dat een (tweede) be drijfswoning noodzakelijk is voor een doelmatige bedrijfsvoering, ze willen een situatietekening die aan geeft waar de aanvrager nu woont en het college wil weten wat er met de achterblijvende woning gebeurt (daarvan wordt een bouwtekening gevraagd, en ook een inhoudsbere- kening van zowel de oude als de nieuw te bouwen woning). Vrouwenvereniging Waakt en Bidt bakt woensdag oliebollen. De leden komen vanaf tien uur met de lekker nij langs de deur. De bollen kunnen vanaf half tien ook afgehaald wor den aan de achterkant van de kerk, in de Noordstraat. Poortvliet In de onderlinge competitie van bil jartvereniging Tolrust had J. Uijl maar 19 beurten nodig om zijn te genstander M. Hage achter zich te laten. Het beste gemiddelde van 3,16 en de hoogste serie van 13 ca ramboles waren voor W. Bijl. De uitslagen: A. Burgers-M. Uijl 10- 9,66; W. Bijl-A. Schot 9,87-10; C. Nagelkerke-M. Uijl 10-9,31; J. Uijl- G. de Jonge 8,42-10; J. Uijl-M. Hage 10-5,65; W. Bijl-G. de Jonge 10-5,59. Een 19-jarige inwoner brak zater dag zijn benen nadat hij met zijn au to in de sloot belandde. De jonge man kwam rond half een 's nachts over de Postweg vanuit Tholen ge reden, haalde een auto in en zag toen een tegenligger aankomen. Hij week uit naar rechts en kwam in de sloot naast de weg tot stilstand. De auto werd totaal vernield. De man werd naar het ziekenhuis gebracht en omdat zijn adem naar alcohol rook, werd een bloedproef afgeno men. Sint-Philipsland Concordia houdt op 12 oktober een uitwisselingsconcert met harmonie De Unie uit Fijnaart. Beide vereni gingen staan onder leiding van diri gent Walter Siol. Het concert in de grote zaal van De Wimpel is vrij toegankelijk en begint om half acht. Onze 16-jarige dorpsgenoot B.F. is donderdagmiddag in Steenbergen aangereden door een auto bestuurd door F.V. uit Rilland. De jongeman moest zich met een pijnlijke schou der en knie onder doktersbehande ling stellen. Het ongeluk gebeurde rond kwart óver een op de Zeeland weg-Oost. Vanaf deze weg sloeg V. rechtsaf de Graaf Hendrikstraat in, waarbij hij verzuimde de brommer op het naastgelegen fietspad voor rang te verlenen. Na de botsing met de auto reed F. tegen een paal, die door de klap afbrak. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Gedeputeerde staten hebben dins dag een verklaring van geen be zwaar verleend voor uitbreiding van restaurant 't Veerhuis van E. Moer land aan de Rijksweg, waarmee een investering van 172.020 gulden is gemoeid. Het plan heeft betrekking op een perceel dat gelegen is in een bestemmingsplan dat ouder is dan 10 jaar: plan buitengebied Sint-Phi- lipsland. Nadien is dat niet herzien en er is ook geen vrijstelling voor verleend. De provincie constateert echter, dat de gemeente na het ne men van een voorbereidirigsbesluit •op 10 maart een goede ruimtelijke onderbouwing heeft gemaakt. Ge hoord de inspecteur van de ruimte lijke ordening hebben g.s. dan ook geen planologische bezwaren. Moerland bouwt op grond met de bestemming veerhaven. Deze be stemming is echter achterhaald om dat het veer jaren geleden is wegge vallen. Het bouwplan omvat het uitbreiden van het restaurant en het maken van een toiletgroep. In het aangepaste bestemmingsplan krijgt het perceel een horecabestemming met een maximum toelaatbaar be bouwd oppervlak van 40%. Bijbe horende terrassen, speel- en par keervoorzieningen vallen er ook onder. De collecte voor de Nierstichting heeft in Poortvliet ƒ1283,65 opge bracht, in Sint-Philipsland ƒ1227,70 en in Anna Jacobapolder ƒ351,-- Gevers en collectanten wordt dank gezegd voor hun bijdragen. In de week van 8 tot en met 13 ok tober wordt er gecollecteerd voor de Nederlandse brandwondenstichting, onder het motto 'Steun de strijd te gen de littekens!' Al meer dan 30 jaar werkt deze organisatie aan ver betering van de behandeling van brandwonden, biedt nazorg, geeft voorlichting en houdt de huidbank in stand. Pak even uw zakboekje THOLEN 4 okt. Informatieavond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 4 okt. Bijeenkomst Chr. ouderen vereniging over de Dode-Zeerollen, de Wingerd 14.30 u. 6 okt. Soesja Citroen Kwartet, Meulvliet 20.15 u. 13 okt. Concert Egidius Kwartet, stadhuis 20.15 u. 13 okt. Oriëntatierit Mac. 16 t/m 18 okt. Vakantiebijbelclub, De Oesterschelp. 17 okt. Oecumenisch avondgebed, R.K. kerk, 19.30 u. 20 okt. Gé Reinders muziektheater, Meulvliet 20.15 u. 20 okt. Rommelmarkt Concordia, Oudelandsepoort 14-16 u. OUD-VOSSEMEER 6 okt. Jubileumtoernooi OVJV, Vos- senkuil v.a. 9 u. SINT-ANNALAND t/m 27 okt. Van leesplankje naar leesoefeningen en Met de TH 21 op kreeftenvangst, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 5 okt. Voorlichting De Schutse over dagopvang verstandelijk gehandi capten, Ceciliaweg 4, 19.30 u. 16 t/m 18 okt. Vakantiebijbelclub, Het Trefpunt, 9.30-12 u. 18 okt. Spelmiddag Vakantiebijbel club, Het Trefpunt 14-16 u. 17 okt. Herfst workshop te St.-Phi- lipsland. Plattelandsvrouwen, 19.30 u. STAVENISSE 15 okt. Cursus EHBO, De Stove. SINT-MAARTENSDIJK 8 okt. Vergad. comm. middelen, ge meentehuis 19.30 u. 11 okt. Vergad. comm. alg. bestuur en welzijn, gemeentehuis, 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 12 okt. Uitwisselingsconcert Con cordia met De Unie, De Wimpel 19.30 u. 19 okt. Bloedafname Rode Kruis, De Wimpel. BERGEN OP ZOOM t/m 31 jan. A.M. de Jong expositie, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 5 okt. Arie en Sylvester, De Maagd, 20.15 u. 6 okt. Jubileumconcert Toonkunst koor, Gertrudiskerk, 20.15 u. 6 okt. Flairck Corpus, De Maagd, 20.15 u. 7 okt. Swamp Circus Theatre, De Maagd, 14.30 u. 10 en 11 okt. Irma la Douce, De Maagd, 20.15 u. 12 okt. Folk Night, De Maagd, 20.15 u. 13 okt. Danny Malando Orkest, De Maagd, 20.15 u. 14 okt. Galeriezondag, centrum, v.a. 12 u. 14 okt. Doornroosje De Knappe Kikker, De Maagd, 14.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: American Pie 2 - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45, 21.30 u„ zo 14, 16 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY II: The fast the furious - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Blub, ik ben een vis (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1-2-3: Rat race - do en ma 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., zaen zo 14, 18.30 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Als kat en hond (Ned. gespr.) - wo 14 u. Artificial Intelligence - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.30 en 21 u., za en zo 14, 18.30 en 21 u. Keizer Kuzco (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Captain Corelli's mandolin - vr en za 18.45 u., zo 16.15 en 18.45 u., di 20 u. S wordfish - vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u., wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Finding Forrester - ma en di 20.30 u. Studiemiddag COS. De stichting COS Zeeland, het centrum voor in ternationale samenwerking te Goes, krijgt een subsidie van 2185 gulden van de provincie voor het organise ren van een studiemiddag. Huishoudelijke artikelen, snuisterijen, er was keus volop bij de rommelmarkt in De Wimpel. De rommelmarkt van de Her vormde Gemeente in Sint-Philips land heeft ƒ3201,40 opgebracht. Er is zaterdag in De Wimpel flink meer aan de man gebracht dan vorig jaar, toen de rommelmarkt voor het eerst werd georgani seerd. Marijke van der Est van de organisatie is dan ook tevreden. „Vanmorgen was het meteen al heel druk. Handelaren en buiten landse mensen stonden al voor negenen op de stoep." Het aanbod op de rommelmarkt is erg geva rieerd: kleding, huishoudelijke artikelen, glaswerk, snuisterijen, kleinmeubelen, computers en boeken. „We hadden ook diverse antieke spullen, zoals koperwerk, een oude poppenwagen, Singer naaimachine en een spiegel voor a<yi de schouw. Iemand met ver stand van zaken kijkt daar tevo ren naar, zodat we een prijs kun nen zetten." Alles is uitgestald op tafels in de grote zaal, waar voor al ook de boeken gretig aftrek vinden. Met twee andere dames regelt mevrouw Van der Est het inzamelen van de spullen, het hele jaar door. „Als mensen ons bellen, halen we het meteen op." Een op slag heefymen bij Van Splunter aan de Oudeweg. Bij het gereed- zetten, het verkopen en het oprui men na afloop zijn een twintigtal vrijwilligers betrokken. Van wat overblijft, worden de goede stuk ken nog bewaard voor de volgen de keer, terwijl een ander deel naar de milieustraat wordt afge voerd. De opbrengst is bestemd voor de kerk, met als doel het op knappen van het jeugdgebouw. Zondag 7 oktober 2001 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE (Kerkgebouw Ger. Gem.) 11 (H.A.) en 19 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Jellema, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. dhr. Jansen, Oud Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Velema, Nun- speet. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper (H.A.). R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Wienen, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Polinder. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. dienst. 14.30 u. huwelijksmis. za 19 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Gielen, Middelharnis. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Ginkel, Goes. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 14.30 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Rouw, Axel. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Kot, Hoeve laken. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. ds. Brugge. 14 u.leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Groen, Sommelsdijk. 18 u. kand. Prins, Sint-Annaland. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Broere GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, Tholen (H.D.). di 9/10 19.30 u. ds. Van der Heide, Alblasserdam. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Prins, Sint-Annaland. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 ep 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Goei. Het regent bekeuringen bij Tholen en Oud-Vossemeer, waar wegge bruikers massaal het inrij verbod van (polder)wegen negeren dat is inge steld in verband met het aanleggen van de rotonde op de. Oud-Vosse- meersedijk en Deltaweg bij de Thoolse brug. Zondagmiddag werden in een uur tijd zestien automobilisten bekêurd die over de parallelweg van de brug reden (enkele dagen eerder ook al tien). Ze moeten stuk voor stuk zes tientjes betalen. Over die weg wor den gedurende de werkzaamheden de bussen geleid. Het stuk Een drachtsweg langs de baai van Dui- vendijk dient als omleiding voor het vrachtverkeer van en naar het indus trieterrein Slabbecoornpolder. En industrieterrein Welgelegen is via Oud-Vossemeer bereikbaar. Dat laatste zorgt trouwens voor fikse overlast in de smalle, bochtige Mo lenweg en Onder de Molen. Op de hoek van deze straten zijn vorige week een aantal paaltjes in het trot toir alsmede een tuinhek aan gruze lementen gereden. De politie constateert dat verschil lende sluiproutes zijn ontstaan, wat onveilige situaties oplevert. Daarom wordt er met regelmaat gecontro leerd. Zo zijn er automobilisten die komend vanaf de brug, keren op de Nieuwe Postweg en zo de afrit naar de Grindweg pakken. Voor die over treding zijn vorige week op vijf mi nuten tijd veertien automobilisten bekeurd. De rekening die elk van hen is gepresenteerd, bedroeg 250 gulden. Eenzelfde boete krijgen au tomobilisten die de afsluiting nege ren van de Molenweg (tussen Dui- vekeetseweg en Puitsedijk) bij Vossemeer. Hier zijn bij een contro le 22 bestuurders betrapt. Het karwei aan de rotonde (inclu sief asfalteren van de Oud-Vosse- meersedijk) zou eind volgende week geklaard moeten zijn. Biologische proefteelten. De stich ting proefboerderij Rusthoeve te Colijnsplaat krijgt 114.000 gulden subsidie van de provincie voor om schakeling van 12 hectare proefvel- denjnaar biologische (proef)teelten. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoogenstraaten, Bergen op Zoom, tel. 0164-233462. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr., wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavertisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 okt. donderdag 4 5.37-17.47 vrijdag 5 6.07-18.17 zaterdag 6 6.37-18.47 zondag 7 7.07-19.17 maandag 8 7.42-19.57 dinsdag 9 8.17-20.42 woensdag 10 9.12-21.37 donderdag 11 10.17-23.02 vrijdag 12 11.47.-- wo 10/10 6.21 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). De Sint-Annalandse veilingklok heeft dinsdag, na enkele weken van onder breking door gebrek aan aanvoer, weer gedraaid. Die aanvoer was na de vele regenbuien - alleen vrijdag was het een schitterende, zonnige dag - beperkt met 48 ton. Het is op diverse percelen nog veel te nat om aardappe len te rooien. De prijzen zijn daarom prima met 41 cent voor een kilo Bin tjes. De Bildtstar haalt zelfs 53 cent, de Nicola doet daar heel weinig voor onder met één cent minder. Diasdag 2 oktober: Nicola 50-52, Bintje 41, Bildtstar 45-53, drielingen 5, kriel 20-30, aanvoer 48 ton. De werkgroep Shalom te Waarde krijgt een bijdrage van ƒ4484,- van de provincie voor deskundigheidsbe vordering uitvoerende vrijwilligers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2