Vosmeer boekt een historische zege van 2-1 op Jong Ambon Casembroot wint nipt bij jongens, bij meisjes Die Heenetrecht eerste Eerste nederlaag voor Noad tegen Klundert Thol. Boys komt kracht tekort in Arnemuiden Wisselvallige resultaten voor SPS en Smerdiek Donderdag 4 oktober 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 WHS en Breda delen de punten In Klundert leed Noad'67 de eerste nederlaag van het seizoen. De Fluplanders misten de nodige kansen en moeten na het verlies Olympia naast zich dulden aan de kop van de ranglijst. WHS kwam niet langs Breda. Op De Waaje bleef het team van Johan Sulkers steken op 1 - 1. Daardoor bivakkeren de Setallanders nog altijd in de staart van de derde klasse. Angstig Voor het eerst in twaalf maanden wist Vosmeer zondag een thuiswedstrijd in de competitie winnend af te sluiten. Tegenstander was Jong Ambon, in een grijs verleden in de derde klasse ook al opponent van de Thoolse zondag club. Het werd 2-1 voor het team van Julian Roman. Na weer een benauwde tweede helft haalde Roman opge lucht adem. „Deze overwinning hadden we nodig." Niet onverdiend Dom en onnodig Het schoolvoetbaltoernooi kende woensdagmiddag een spannende ontknoping. Bij de jongens elftallen lag de strijd tot de laatste wedstrijd nog open. Er waren drie kanshebbers op de titel. De Casembroot uit Sint-Anna- land beschikte echter over de beste aanvallers en mag Tholen vertegenwoordigen op het Zeeuwse kampioen schap. Bij de meisjes sleepte Die Heenetrecht uit Oud-Vossemeer de titel in de wacht, bij de zevental len was de Luyster uit Sint-Philipsland de beste ploeg. Jongens de Luyster eerste bij zeventallen op schoolvoetbaltoernooi Pensioen Stavenisse nog altijd zonder punten Na een goede reeks verloor SPS zaterdag onverwacht van het laaggeklasseerde DSE. Het werd in Etten-Leur 2-1 voor de thuisclub. Smerdiek krabbelde op en won bij Vrederust met 0-2. Stavenisse leed thuis, tegen Mevo de vijfde nederlaag op rij. In de vierde klasse B hebben Duiveland en het door Smerdiekenaar Dick Soomers ge trainde Brouwershaven ruim afstand genomen van de concurrentie. Wegzakken Achtervolging ter teveel naar de zijkant gedrukt om nog goed te kunnen uithalen. Ook goed voorbereidend werk van Van der Ree werd door Den Braber niet van een passend vervolg voorzien. Na een halfuur sloeg de hardwerken de thuisclub toe. Stefan Fonteijne maakte een fout in de opbouw en de Brabantse spitsen maakten optimaal gebruik van de ruimte die er op dat moment bij Noad achterin lag: 1-0. Klundert volhardde daarna in zijn spelletje dat vooral gebaseerd was op de tegenaanval. Noad wist het veld- overwicht niet om te zetten in klin kende resultaten. Corné de Frel schoot voorlangs na een actie van Van der Ree en Jaap van Oudenaarde kopte een hoekschop in het zijnet. Een weggewerkte bal werd door Jo han Reijngoudt opnieuw ingescho ten, maar de inzet ging rakelings naast. Van Poortvliet miste zuiver heid en overleg bij zijn spelers. „De eindpass kwam niet goed aan." Na de thee probeerde Noad het ge duld op te brengen om te wachten op de gelijkmaker. Er werd wel vooruit gevoetbald, zonder dat achterin al te veel risico's werden genomen. De kansen op de 1-1 kwamen er ook. De beste kans was er na een vrije trap van Iwan Geense die Van der Ree voor het doel zette. De bal werd door Van der Ree vanuit een moeilijke po sitie in de korte hoek ingeschoten, terwijl de meegekomen Jaap van Ou denaarde bij de tweede paal geheel vrij stonde In de slotfase gingen bij Noad alle remmen los. Ook met een handvol spitsen lukte het echter niet om de Klundertse defensie uit te spe len. De eerste nederlaag was zodoen de een feit. Van Poortvliet: „Qua spel ben ik niet ontevreden. Dan kun je ook niet zijn als je zoveel kansen krijgt. Maar die bal moet er wel in." Noad ontvangt komende zaterdag Zwaluwe, een gevreesde ploeg met gevaarlijke spitsen die slechts een punt achterstand op de Fluplanders telt. „Een zware pot", aldus Van Poortvliet. „Het is bovendien af wachten hoe we deze eerste neder laag als groep verwerken." Volgens het programmaboekje van WHS waren de tot zaterdag vergaar de drie punten niet meer dan een schamel resultaat. Een positie bij de degradatiestreep is onwaardig voor WHS, aldus de schrijver. Het in het stukje gesignaleerde schaamtege voel leidde zeker voor rust nog niet tot een daadkrachtig optreden van de groenwitten. Sulkers had het ook gezien. „We grossierden in foute passjes en speelden te ver van de te genstander." Meest opvallende gezicht in de be ginopstelling was de teruggehaalde routinier Arthur de Jonge. Mede door de afwezigheid van de wegens privé-redenen verhinderde Leon de Witte had Sulkers een beroep ge daan op de kuitenbijter die aan het eind van het vorig seizoen aankon digde een trapje lager te willen voet ballen. De rentree van De Jonge was noodzakelijk, meende Sulkers. „Het was nodig om power in de ploeg te brengen. Jongens die op de grens spelen kun je in een elftal niet mis sen. Arthur is zo iemand die het voorbeeld geeft. Zo lang de nood voortduurt blijft hij staan." Het bekende felle spel van De Jonge leverde hem in het verloop van de strijd wel een gele kaart op. In de openingsfase waren er enkele goede mogelijkheden voor WHS. Na voor bereidend werk van Richard de Jon ge nam Patrick Ketting de bal meteen op de pantoffel, maar de Breda-keeper verwerkte de inzet tot corner. De beste kans was voor Francois Bliek. Na een goede com binatie tussen Richard en Vincent de Jonge kwam Bliek oog in oog met de doelman. Vanaf drie meter schoot hij echter over. Na een halfuur werd het 0-1 voor de bezoekers die zich in de counter levensgevaarlijk toonden. De mandekkers Michel de Jonge en Ivan Hage hadden de handen vol aan de snelle Brabantse spitsen. Voorin stond Patrick Ketting teveel op een eiland om echt gevaarlijk te worden. Na de hervatting liep het beter, vond Sulkers: „Het was een verschil van dag en nacht." Ketting kreeg meer steun voorin en de dreiging richting het Bredase doel nam toe. Toch duurde het lang voor de gelijkmaker op het bord kwam. In de 70e minuut leek de 1-1 een feit. Na goed werk van Vincent de Jonge en Patrick Ketting schoot Richard de Jonge echter op de paal. Even later was het wel prijs. Na een combinatie met Michel Mosselman pikte Ketting zijn doelpuntje mee. Het bleef eenrichtingsverkeer en Ketting strandde bij een nieuwe doorbraak op de Bredase doelman. Pech was er voor WHS bij een uit haal van Mosselman die op de paal belandde. Ook Vincent de Jonge verscheen in de slotfase nog vrij voor het doel, maar zijn schot miste kracht en richting. Bij WHS speelde Hans van den Ouden ditmaal in het hart van de defensie, Vincent de Jon ge opereerde centraal,op het mid denveld. Twintig minuten voor het einde maakte Mathijs Bruijnzeel zijn rentree. Hij kwam Hans Leune vervangen. Sulkers haalde in de slotfase ook nog Bliek naaf de kant voor Egbert Moerland. Vincent de Jonge heeft vier wedstrijden schor sing overgehouden aan zijn rode kaart bij Noad en blijft voorlopig aan de kant. Ook op de geblesseerde William Vroegop kan voorlopig geen beroep worden gedaan. Deson danks wil Sulkers niet wanhopen. „Als we de lijn doorzetten van de tweede helft tegen Breda is er niets aan de hand." Noad reisde niet met een gerust hart naar Klundert af. Vorig seizoen wer den zes punten ingeleverd in de du els met de ploeg uit de Brabantse vestingstad. Die wetenschap speelde volgens trainer Peter van Poortvliet, ondanks de stand op de ranglijst, mee in het achterhoofd van de Flup- landse spelers. „Het was allemaal een beetje te angstig." Ook het gemis van de tegen WHS geblesseerd uitgevallen Arjan Moer land deed zich voelen. De vormge ver werd vervangen door Ronnie van der Ree, een geheel ander type voetballer. Ook Cenny van Splunter ontbrak. In zijn plaats speelde Erwin Kot. In de openingsfase waren er echter toch twee goede kansen voor Ronald den Braber. Na een pass van Iwan Geense werd Den Braber ech- Medespelers belagen Guido Quaak nadat die de openingstreffer voor Vosmeer heeft gescoord. mee. In de vijfde minuut kwam Jac- co Vaders al vrij vóór de keeper. In een reflex werd de inzet door de keeper naast getikt. Jong Ambon had individueel aanmerkelijk meer kwaliteit in huis dan Vosmeer, maar met een flinke portie werklust hield de thuisclub de partij in evenwicht. In de 23e minuut nam Vosmeer de leiding. Na voorbereidend werk van Danny Istha was het Guido Quaak die scoorde: 1-0. Roman gunde Quaak, normaliter bankzitter, het succes. „Ik had hem een kans be- Vóoraf leek er weinig succes voor de thuisclub weggelegd. De Mid delburgers staan aanmerkelijk hoger op de ranglijst. Bovendien moest Vosmeer aantreden zonder de ge blesseerden Donald van Dam, Corné van Daalen en Marcel Haver- mans. Ondanks het gemis van drie basisspelers deed Vosmeer goed loofd en hij heeft het naar mijn idee goed gedaan." In de 35e minuut ontsnapte Vosmeer toen de bezoekers op de paal schoten. Kort daarop verdubbelde de thuis club de marge. Na een hoekschop profiteerde Jacco Vaders met het hoofd van twijfelachtig ingrijpen van de Jong Ambon-keeper: 2-0. De voorsprong kwam na de hervatting in gevaar. Vosmeer wankelde en moest toezien hoe de Walcherse ploeg in de 55e minuut de aansluitingstreffer scoorde. Na een goede combinatie kwam de linksachter van Jong Am- bon vrij voor doelman Michael Ne- len. Beheerst tikte de verdediger de 2-1 binnen. Het tegendoelpunt zorg de voor nog riteer onrust in de Vos meer-gelederen. Met kunst- en vlieg werk bleef de ploeg overeind. Toch was het team van Roman bij een uit val dicht bij de derde en beslissende treffer. De ingevallen Corné Geers (voor Joost Hommel) zag een als voorzet bedoelcle bal bijna in het doel verdwijnen. Via de lat sprong het leer voor de voeten van Jacco Vaders, maar deze slaagde er niet in om de doelman te passeren. In de 80e mi nuut kwam Vosmeer opnieuw goed weg. Na een hoekschop werd de bal gevaarlijk ingeschoten. De lat redde keeper Nelen. Bij Vosmeer kwam Ai- ke Hommel nog in het veld voor Gui do Quaak. Roman was uiteraard te vreden na de historische overwinning (Vorig jaar september werd thuis van Moerstraten gewonnen en sindsdien op eigen veld niet meer). „Individu eel waren de spelers van Jong Ambon beter dan wij. Het was echter geen team. Wij stonden wél als een team op het veld. Daarom is deze zege ze ker niet onverdiend." Patrick Ketting (WHS) yj) Corné de Frel (Noad) Jacco Vaders (Vosmeer) Esmir Kustura (SPS) Aan het doelpuntenfront gebeurde zater dag en zondag weinig. Er vielen aan Thoolse zijde 'slechts' zes doelpunten. Patrick Ketting van WHS verzuimde deze keer niet zijn treffer mee te pikken en komt daarmee op een totaal van acht. Corné de Frel (Noad) lag wel stil en blijft zodoende op zes goals steken. Jacco Va ders van Vosmeer en Esmir Kustura van SPS vonden het doel wel en krikten hun totaal aan doelpunten op naar vijf. Guido Quaak van Vosmeer vond voor het eerst dit seizoen het net. Tholense Boys kwam zaterdag bij Arnemuiden vooral fysieke kracht tekort om echt te kunnen wedijveren met de thuisclub. Het werd 2-0 voor de vissersploeg, die zich daarmee aan de kop van de ranglijst nes telde. Voor Tholense Boys lijkt er dit seizoen niet meer dan een plek in de middenmoot in te zitten. Stiekem wordt ook naar onderen gekeken. De komende twee thuiswedstrijden tegen Arendskerke en Veere moeten daarom volgens trainer Henk Hagenaars in winst worden omgezet. „Dat worden cruciale duels." kort op Piet den Boef, die zich ge noodzaakt zag om een doorbrekende spits van de thuisclub in het zestien metergebied neer te leggen. Geluk kig voor de bezoekers werd de toe gekende strafschop overgeschoten. Na enkele aanpassingen kreeg Tho lense Boys meer greep op het spel van Arnemuiden. Meer dan een klei ne mogelijkheid voor Jan Groene- wegen wisten de Tholenaren tot de rust echter niet af te dwingen. In het eerste halfuur had Tholense Boys bij Arnemuiden niets te vertel len. De thuisclub schoof regelmatig verdedigers mee naar voren, offen sieve zetten waar het team van Ha genaars niet op kon antwoorden. Het was achterin alle hens aan dek en Alex Hoogendoorn voorkwam in de 13e minuut met een fraaie redding een vroege achterstand. Even later gingen de Tholenaren in de fout bij de opbouw. Johan Schot speelde te Na de thee ging het beter. René van de Berge, in de ploeg geko men voor de falende Marnix Kou semaker, toonde zich voorin een balvast aanspeelpunt. Daardoor kreeg de voorste linie meer steun van aansluitende middenvelders. Van de Berge stootte gevaarlijk door maar het breedtepassje be reikte Groenewegen op het nip pertje niet. Ook schoot Van de Berge nog een keer op het lichaam van de doelman. Onmiddellijk na de hervatting had ook Hoogen doorn overigens reeds al zijn ca paciteiten moeten aanspreken om een treffer van de thuisclub te voorkomen. Knullig balverlies leidde in de 60e minuut tot een tweede strafschop voor Arnemui den. Ditmaal werd de elfmetertrap wel feilloos benut: 1-0. Tholense Boys moest daarna wel vol op de aanval gaan spelen. Kort na de openingstreffer claimden de Tho lenaren een strafschop toen een Arnemuiden-verdediger - hands maakte. Na afloop werd de over treding in de bestuurskamer ook door de thuisclub toegegeven, maar op het moment zelf weigerde de scheidsrechter naar de stip te wijzen. Ondanks die tegenslag ging het team van Hagenaars op zoek naar een beter resultaat. Mi chael de Jóng schoot een keer ge vaarlijk in en Van de Berge zag een kopbal gestopt. Een vrije trap op de rand van het zestienmeter gebied van De Jong leverde even min een treffer op. Bij een uitval in de laatste minuten maakte de thuisclub er 2-0 van. Tholense Boys raakte in de slotfase Wim Schot kwijt met een rode kaart. Schot verstuurde een verkeerde pass en ging vervolgens ter hoogte van de middellijn geïrriteerd het duel in. Hagenaars was duidelijk in zijn mening. „Een domme en volstrekt onnodige overtreding." Ondanks het herstel na rust sprak Hagenaars van een terechte neder laag. „In elke linie voetbalde Ar nemuiden beter dan ons. Dit was qua voetbal onze minste wedstrijd van de competitie. Zeker in het eerste halfuur werden we over klast. Na de omzettingen ging het beter. Arnemuiden is. ook een stugge ploeg die het fysieke voet bal niet schuwt. We verloren te veel duels. We gingen te weinig mee in de fysieke strijd en dan verlies je." Voor de meeste scholen is meedoen belangrijker dan winnen, maar zel den was de strijd op het Thoolse schoolvoetbaltoernooi op de velden van sv Smerdiek zo spannend. Bij de jongens elftallen waren de krachts verschillen dit jaar heel erg klein. De Casembroot en de Regenboog uit Tholen en de Rieburch uit Sint-Maar tensdijk brachten nagenoeg gelijk waardige elftallen op het veld. Ter Tolne was de zwakste broeder in de ze poule en verloor alle wedstrijden. De Casembroot, de Regenboog en de Rieburch behaalden alle drie na drie wedstrijden 4 punten. Het doelsaldo moest uitkomst brengen. De Casembroot en de Regenboog stonden allebei echter met 5 doelpun ten in de plus. Maar omdat het elftal uit Sint-Annaland een doelpunt meer had gemaakt (7-2) dan de ploeg uit Tholen (6-1) ging de toernooibeker en de wisselbeker naar de Casem- brootschool. Bij de meisjes werd in twee poules gespeeld. Die Heenetrecht uit Oud- Vossemeer werd verrassend eerste. In de finale speelde het zevental tegen de Schalm uit Stavenisse, de winnaar uit de andere poule. En won overtui gend met 5-0. De strijd om de derde plaats ging tussen de Casembroot- school en de Oosterscheldeschool uit Scherpenisse. Ook hier was de Ca- sembrootschool de sterkere partij; 4- 0. Die Heenetrechtschool mag nu meedoen aan het Zeeuwse kam pioenschap. De meisjes van de Schalm donkere sokkenuit Stavenisse strijden tegen de ploeg van de Sint-Anthoniusschool uit Oud- Vossemeer. Doet het eerste elftal van Noad'67 uit Sint-Philipsland het goed in de com petitie, ook het zevental van de Luys ter doet van zich spreken. De Luyster behaalde in de poule met zeven ploe gen 11 punten, één puntje meer dan de Eevliet uit Poortvliet. De Eevliet was wel de productiefste ploeg met 17 doelpunten voor en slechts 2 te gen. Derde werd Sint-Anthonius uil Oud-Vossemeer. De wedstrijden werden onder zeer goede omstandigheden gespeeld. Het was droog en in het begin van de middag scheen de zon zelfs. De vel den waren goed bespeelbaar. De EH BO had het niet druk, al werden er wel een paar kinderen behandeld voor een bloedende lip en pijnlijke enkels. Voor schoolleider W. Brevet van de Rieburch (vorig jaar nog winnaar bij de jongenselftallen) was het een spe ciale dag. Het was zijn laatste school voetbaltoernooi omdat hij begin vol gendjaar met pensioen gaat. Het elftal van zijn school had kam pioen kunnen worden als het in de laatste wedstrijd gelijk had gespeeld tegen de Casembroot. „Daar hadden ze genoeg aan gehad. Zo spannend was het. Nu werden ze derde." De Rieburch verloor echter het beslis sende duel met 3-0. Hij vroeg bij de prijsuitreiking een applausje voor de scheidsrechters die de wedstrijden in goede banen leid den en bedankte ook de Rabobank voor het beschikbaar stellen van de bekers. Voorzitter J.A. van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbal federatie reikte de prijzen uit. Omdat de grote basisscholen naast elftallen ook ze ventallen op de been brengen, dingen die niet mee naar het kampioenschap. Dat mogen alleen de zeventallen van de kleine scholen. In dit geval de Luyster uit Sint-Philipsland. doelman Peter van der Male zag een kopbal in de 35e minuut voor langs gaan. Overigens was het geen beste wedstrijd in Etten-Leur. Beide teams leden veel balverlies door onnauwkeurig aanspelen van medespelers en omdat ook de scheidsrechter het spel kort hield viel er bitter weinig te genieten. In het eerste kwartier na rust ging SPS de boot in. Een strakke voor zet werd in de 55e minuut verkeerd getaxeerd door laatste man René van Vossen en bij de tweede paal profiteerde een DSE-spits: 1-0. Niet veel later verspeelde SPS de bal bij een vrije trap op de eigen helft. Zodoende kreeg de thuisclub de 2-0 in de schoot geworpen. Een leermoment, noemde Lazerom de misser van zijn defensie. De Berg se trainer miste in de tweede helft ook een tijdlang de noodzakelijke scherpte. Ondanks dat kwam SPS in de 67e minuut bijna terug in de wedstrijd. Erwin Feijtel zag zijn snoeiharde vrije trap echter op uit stekende wijze door de Brabantse doelman gekeerd. René van Vossen ging in de slotfase als extra spits voorin voetballen. De offensieve speelwijze leverde een gemiste kans op voor Jaco Jansen en in de 80e minuut een strafschop. Van Vossen werd neergelegd en Kustu ra benutte de penalty: 2-1. Beide ploegen haalden met tien het einde. Bij een opstootje na een overtre ding op A.P. van der Belt kregen zowel Jaco Jansen als een DSE- speler de rode kaart voorgehouden. In de allerlaatste minuten bood Wiljan Lisseveld nog een moge lijkheid aan Kustura, maar de uit blinkende keeper redde. Lazerom wilde niet spreken van een onnodi ge nederlaag. „We hebben niet goed gespeeld en dan kun je verlie zen. Niet iedereen was honderd procent bij de les. Er waren mo menten dat we met acht tegen elf speelden, omdat sommige jongens even wegzakken. Voor de rest gaan het de goede kant op. Tot aan de winterstop is het doel om te komen tot een brede selectie, met jonge spelers die aan het niveau van de vierde klasse wennen." Met negen punten uit de laatste drie wedstrijden had Vrederust duidelijk gemaakt dat het dit sei zoen niet voor spek en honen mee doet in de vierde klasse. Smerdiek begon dan ook scherp aan het duel. Niels Hage kreeg de eerste grote kans. In de 7e minuut zag de lange aanvaller zijn inzet via de binnen kant van de paal weer terug het veld inspringen. Na een kwartier was het wel raak. Bij een vrije trap werd een nog onder Jan Verreijen ingestudeerd scenario feilloos uit gevoerd. Jordy Hage leidde in en Jacky op den Brouw scoorde: 0-1. Na die felle start zag trainer Pim Potappel zijn mannen terugvallen. „Het wordt dan met"en wat kramp achtiger. We gaan de voorsprong teveel verdedigen, in plaats van door te drukken. Op die momenten merk je dat er nog wat spanning op de groep zit. Wel moet ik de jon gens complimenteren voor de werklust. Daar ontbrak het zeker niet aan." Na de openingstreffer liet Vrede rust zien dat de goede resultaten van de afgelopen weken geen toe val waren. Het werd een open wed strijd, zonder dat de thuisclub zich overigens echte kansen wist te scheppen. Het gevaar moest vooral komen van afstandsschoten, waar bij Smerdiek-doelman Corné van Haaften zich onderscheidde met goede reacties. In de rust verving Potappel de gestarte Nordin Acha- bar voor de niet geheel fitte Hoa Pham. Later ging ook Elmar van der Griek naar de kant voor Gert- jan van Ham, die als tweede spits ging spelen. Smerdiek kreeg voor al over de rechterkant veel ruimte, maar wist daar niet van te profite ren. De 0-2 kwam uit de lucht val len. De Vrederust-verdediging ging in de fout, waardoor Niels Hage en Soulyman el Bouazzaoui samen op de doelman mochten af gaan. Hage liet het scoren over aan zijn meegekomen kompaan. Vre derust scoorde bijna de aanslui tingstreffer toen Van Haaften de bal bij een vrije trap niet klemvast kon pakken. De inlopende Vrede rust-speler schoot van dichtbij ech ter naast. Een kwartier voor het einde kroop Smerdiek opnieuw door het oog van de naald. Leander Brinkman werkte zijn tegenstander binnen het zestienmetergebied te gen de grond en de bal ging op de stip. De penalty werd gelukkig voor Smerdiek naast geschoten. Potappel: „Schieten ze die binnen, dan krijg je het de laatste tien mi nuten nog moeilijk." Meer dan een positie in de midden moot zit er voor Smerdiek voorlo pig nog niet in. Volgens Potappel moeten de komende twee thuis wedstrijden tegen Halsteren en Chrislandia de volle winst opleve ren. Aspiraties op de titel heeft Smerdiek eventjes niet. „We moe ten het plekje voor plekje bekijken. Aan de andere kant: de competitie is nog jong. Duiveland wordt echt niet ongeslagen kampioen." SPS begon de uitwedstrijd tegen het zwakker geachte DSE onder een slecht gesternte. De basisspe lers Peter Noordijke en Corné van der Male ontbraken wegens bles sures. Van der Male is met knie problemen zelfs tot aan de winter- stop uitgeschakeld. De jonge Dennis Boer startte na zijn ver dienstelijke spel tegen Stavenisse opnieuw in de basis, al waren er tijdens de opwarming al de nodige twijfels over zijn fitheid. Na drie minuten moest Boer met een spier blessure naar de kant en kwam Wiljan Lisseveld in de ploeg. SPS- trainer Gerard Lazerom wilde de mutaties niet aanvoeren als excuus. „We hebben niet gebracht wat we moesten brengen." DSE kreeg in de 10e minuut de eerste kans van de wedstrijd, maar de kopbal ging juist voorlangs. Na ruim een kwartier ontbrak het de bezoekers even aan geluk. Na een goede voorzét van Wim de Groen nam Martin Quist de bal meteen op de pantoffel. De inzet ging juist naast. Even later haalde Esmir Kustura met een goede actie de achterlijn. De bal werd op maat te ruggelegd, maar de inlopende Jaco Jansen stapte over de voorzet in de veronderstelling dat een medespe ler er nog beter voor stond. Op aangeven van weer De Groen kop te Kustura nog een keer in kansrij ke positie in handen van de keeper. Ook de thuisclub stootte enkele malen gevaarlijk door en SPS- Een slechte start dwong Stavenisse tegen Mevo tot een lange achter volging. Al in de vierde minuut was het prijs. Bij een vrije trap greep de defensie van de thuisclub niet in en kon een aanvaller uit Nieuwerkerk ongehinderd inkop pen: 0-1. Daarvoor hadden de be zoekers na een hoekschop ook al een goede kans op het nippertje ge mist. Na die stroeve openingsfase bleek dat ook Mevo niet veel meer is dan een staartploeg in de vierde klasse. Stavenisse had tot aan de rust het betere van het spel. Uitge speelde kansen leverde het niet op. Wel waren er mogelijkheden voor Peter Eerland, Matthias Moerland, Martin Neele en Sander Smits. Het lukte Stavenisse echter niet om de Schouwse doelman te passeren. Stavenisse-trainer Rien Smits was niet ontevreden over het vertoonde spel in de eerste helft. „We voet balden zeker niet slecht. Het zit ook niet mee. Met een beetje meer geluk gaan één of twee van die halve kansen er wel in." Na de hervatting kwam Kees van Putte in de ploeg voor Jan Kees Wesdorp. Bij zijn eerste balcontact was Van Putte dicht bij de gelijk maker, maar ook zijn kopbal miste de juiste richting. Een positief ge stemd Stavenisse bleef het vijande lijke doel zoeken, al moest ook doelman Mare Hoogendoorn enke le malen vol aan de bak bij tegen stoten van de bezoekers. In de 70e minuut viel de beslissing. Bij een hoge bal rekenden Hoogendoorn en verdediger Niels Veldman op el kaar, vervolgens verdween het leer met een rare curve in het Stavenis- se-doel: 0-2. De thuisclub nam daarna alle risico's om alsnog een beter resultaat uit het vuur te sle pen. Laatste man Marco Klippel schoof door en kreeg na een vrije trap een goede kans op de aanslui tingstreffer. Het lukte Klippel ech ter niet om de bal goed te raken. Bij een uitval maakte Mevo er ten slotte 0-3 van. Het betekende de vijfde nederlaag op rij voor het nog puntloze Stavenisse. Het enige lichtpuntje is dat Adrie Smits deze week de looptraining hervat. Ben- nard de Rijke wordt voorlopig nog niet terug verwacht. Rien Smits ziet uit naar de terugkeer van zijn twee beste spelers. „De jonge mannetjes kunnen het nog niet ma ken en ook de ouderen lukt het niet om voldoende leiding te geven. We missen iemand die de lijnen uitzet en we komen scherpte voor de goal tekort." Zaterdag 6 oktober uur Thol. Boys-'s-Heer-Arendskerke (Nieuwenhuize) 15.00 Noad-Zwaluwe(Koole) 14.30 Olympia-WHS(IJpelaar) 14.30 SPS-Duiveland(Breker) 14.30 Smerdiek-Halsteren(vAssen) 15.00 Chrislandia-Stavenisse(Lagrand) 14.30 Dinteloord 2-Noad 2(vBedaf) 12.30 Gravendeel 2-WHS 2(vBaardwijk) 14.30 Klundert 2-Thol.Boys 2(Gabri(:ls) 14.30 DSE 2-SPS 2(Pietjouw) 15.00 Smerdiek 2-DVO 2(Elenbaas) 13.00 WHS 3-Rillandia 3(Schot) 14.30 Thol.Boys 3-Hoedekenskerke 2 (de Keyzer) 14.30 SPS 3-DVO 3 13.30 Klundert 4-Noad 3 14.30 Stavenisse 2-K'vangers 3 14.30 Alliance 7-SPS 4 15.00 Thol.Boys 5-Smerdiek 3 12.30 Smerdiek 4-Internos 4 14.30 Noad 4-Chrislandia 3 13.30 WHS 4-Dinteloord 5 13.30 Everstein-Smerdiek da.(vdStar) 11.00 Zondag 7 oktober uur Luctor-Vosmeer(Quinten) 14.30 Vosmeer 2-Moerstraten 2 12.00 Bergen 6-Vosmeer 4 10.00

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17