Natte taptoe met vlotte muziek Voorzitter Hommel: 'Door judo neemt het zelfvertrouwen toe' Smash '76 zit stevig in de middenmoot Emergo blijft ongeslagen Koersballen Oud-Vossemeerse Judovereniging viert 25-jarig bestaan Donderdag 4 oktober 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Het zwakke Keep Fit was geen partij voor Emergo, dat met 16-6 won van de hekkensluiter. De Thoolse korfbal lers blijven door dat resultaat ongeslagen in hun klasse. Jeugd Kampioenschap van De Zwaluw St.-Maartensdijk Goede rit Eefke Bastianen Meisjes Smerdiek in voetbalselectie Oud-Vossemeer''s Muziekvereniging zorgt voor variatie in de regen Pauken Extra rondje Een kwart eeuw judo en jiu jitsu in het eigen dorp. Dat is waar de Oud-Vossemeer- se Judovereniging (OVJV) voor staat. Het zilveren ju bileum wordt komende za terdag gevierd met een open toernooi, waarvoor al 130 deelnemers uit de wij de regio en uit België zich hebben aangemeld. Een week later wordt het feest nog eens dunnetjes over gedaan. In aanwezigheid van wethouder R. Raven- steijn worden dan de nieu we judomatten, groten deels geschonken uit het legaat van mevrouw Van 't Hof-Quist, in gebruik ge nomen. Wethouder M.A.E. Velthuis onthult een kunst werk ter nagedachtenis aan deze mevrouw. Plaats van handeling: De Vossenkuil, de zaal waar de 30 leden tellende vereniging al van af de oprichting onderdak is. Vaderfiguur Judomatten Jeugd Moeizame winst WHS 2 Vier keer Van Tiggele Smerdiek 2 klopt SPS 2 Winst Smerdiek 3 Smerdiek 4 ongeslagen bij de rast stond 4-2 op het scorebord. De Tholenaren speelden in de tweede helft rustiger en ruimer en boekten daarmee re sultaat. Via 7-2 liep men uit naar 11-3. De doelpunten kwamen op naam van Gerrie Anthonisse (3x), Annemiek Bentschap Knook (2x), Marco V.d. Hoek (2x), Arie Jansen (2x), Maddy Muis en Jaco Rip. Ook Emergo 3 boekte een overwinning: 14-3 tegen Snel/Kooiman 5. Met een flink aantal aanvallers namen de Tholenaren een 5-1 voorsprong bij de rast en die werd na de hervatting uitgebouwd tot 14-1 alvo rens de Dordtse tegenstander wat terug kon doen. Eindstand 14-3 door treffers van Marco v.d. Hoek (4x), Liesbeth Dam (2x), Ad Farla (2x), Rob Oudesluijs (2x), Gerrie Anthonisse, Marian Bazen, ïrene Farla en Maddy Muis. De B-jeugd van Emergo pakte de eerste punten in deze competitie, door Keep Fit met 3-2 te kloppen. De tegenstander uit Roosendaal kreeg redelijk wat kansen, maar de rood-zwarten leidden bij de rast met 2-1. Keep Fit maakte na de hervatting gelijk, doch de thuisclub had uiteindelijk het laatste woord. Voor Emergo waren Harmen van Heemskerk, Steffïe Muis en Charlotte Weijenberg trefzeker. Ook Emergo C trof de Roosendaalse club als tegenstander. De Tholenaren verdedig den de hele wedstrijd uitstekend, maar ook de opponent had de zaakjes goed voor el kaar zodat er niet werd gescoord. Door twee treffers van Jeffrey Pals won de E-jeugd met 2-1 van Juliana. Hoewel de tegenstander gelijkwaardig was, leidden de Tholenaren bij de rast. In de tweede helft maakte het team uit Oud-Gastel ge lijk, maar Emergo wist de winnende treffer te scoren. Programma zaterdag 6 okt.: Scheldevo- gels 2-Emergo, Kinderdijk 6-Emergo 2, Oranje Zwart/Hoekse Waard 3-Emergo 3, Juliana-Emergo B, Springfield-Emergo C, Vios-Emergo E. In Sint-Maartensdijk zorgden de be zoekers uit Roosendaal voor een ver rassing door de leiding te nemen, maar de thuisclub zette dat recht en had bij de rust een 9-1 voorsprong. Ondanks het slechte weer denderden de rood-zwarten over de Brabanders heen. Pas bij een 13-1 stand konden die iets terugdoen. Emergo wist ver volgens de vele kansen niet te benut ten, zodat Keep Fit erin slaagde de uitslag een wat draaglijker aanzien te geven. Bij het laatste fluitsignaal stond de teller op 16-6. Gescoord werd er door Jaco van Dis (4x), Nico le Dam (3x), Marcel de Frel (3x), Pa tricia Pelgrim (2x), Jaco van Heems kerk, Kristian van Heemskerk, Jessica de Rijke en Justine Weijenberg. In de eerste helft wist Emergo 2 koploper Vriendenschaar 6 aanvankelijk bij te hou den, maar bij 3-3 kregen de bezoekers de overhand en liepen uit naar een 3-9 voor sprong bij de rast. Slordig aanvalsspel van de rood-zwarten was daar mede de oorzaak van. In de tweede helft ging het naar 4-12 voordat het team uit Sint-Maar tensdijk nog iets terug wist te komen. Uiteindelijk werd het 8-14, waarbij Ger rie Anthonisse (4x), Annemiek Bentschap Knook (2x), Maddy Muis en Leo Over- beeke voor de doelpunten tekenden. Donderdag haalde Emergo 2 in tegen DVS 5 en dat leverde een ruime 11-3 overwin ning op. De Tholenaren namen een 3-0 voorsprong, waarna DVS terugkwam en De kampioenschappen van De Zwaluw te Sint-Maartensdijk. HOK. Vitesse aangewezen: 1 I. Quist, 2 H. van Hemert, 3 P. Bolijn. Onaange wezen: 1 I. Quist, 2 H. van Hemert, 3 D. de Wilde jr. Amazone Eefke Bastianen van de Een- drachtraiters presteerde zaterdag goed op een concours in Huijbergen. Ze kwam op Beaujolais voor het eerst uit in de L2-dressuur. De eerste proef van de combinatie werd door de jury met 158 punten beloond en voor de tweede wer den 159 punten toegekend. In beide ge vallen was dat goed voor een winstpunt. Ook Maijolein Akkermans trad aan in Huijbergen en zij reed op Misty in de Zl-dressuur. De eerste proef leverde 170 punten op en de tweede 178. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. Y. Verkamman en mevr. F. Schellinger 28 p; 2 J. Geuze en M. van den Houten 26 p; 3 mevr. R. Bur rows en N. Moerkerken 24 p; 4 D. Schel linger en wisselende partner 21 p; 5 mevr. C. Wilsing en mevr. R. Nagtegaal 14 p; 6 mevr. C. Praat en J. Bal 11 p. Meulvliet: 1 W. Bijl en G. Bolier 39 p; 2 mevr. R. Bolier en mevr. R. Vroegop 28 p; 3 mevr. D. Lindenberg en mevr. T. Goode 19 p; 4 mevr. J. Bos en B. Mel- ching 16 p; 5 mevr. T. Soomers en mevr. L. Verschoor 15 p; 6 mevr. G. Melching en J. Vroegop 14 p. Oud-Vossemeer: 1 mevr. M. v.d. Zande 24 p; 2 W. Lindhout 21 p; 3 mevr. A. Bosters 19 p; 4 mevr. N. Minheere 16 p; 5 mevr. D. van Dijke 15 p; 6 mevr. Lind hout .13 p; 7 F. Schoep 10 p; 8 mevr. C. Free 0 p. Sint-Maartensdijk: 1 C. Free en C. van Gorsel 42 p; 1 A. Leemreijze en W. Bijl 42 p; 3 W. Lutt en L. v.d. Klooster 22 p; 4 M. Bijl en M. Dane 14 p; 5 G. Verwijs en S. Wolse 10 p. Twee meisjes van voetbalclub Smerdiek, Margreet de Bruin en Jette van der Kleijn, zijn geselec teerd voor het interregionale team van meisjes onder de 14 jaar. Uit de regio's 1, 2 en 3 (Zeeland, West- Brabant en Dordrecht) van het KNVB-district Zuid I zijn uit een groep van 24 voetbalsters uiteinde lijk zestien meisjes gekozen. Zij spelen maandagavond in Ouden bosch tegen de Dl-pupillen van de gelijknamige club. BLAUWSTRAAT 72 STEENBERGEN -v 0167 563491 Advertentie I.M. Midfond aangewezen: 1 P. Bolijn, 2 H. van Hemert, 3 I. Quist. Onaangewe zen: 1 I. Quist, 2 H. van Hemert, 3 P. Bolijn. Dagfond aangewezen: 1 I. Quist, 2 H. van Hemert, 3 J. Scherpenisse. Onaan gewezen: 1 I. Quist, 2 J. Scherpenisse, 3 H. van Hemert. Overnachtfond aangewezen: 1 J. Wal pot en Zn.,2 A. Bijl, 3 comb. Bolijn. Onaangewezen: 1 J. Walpot en Zn., 2 comb. Bolijn, 3 A. Gebraad. Jong aangewezen: 1 I. Quist, 2 H. van Hemert, 3 D. de Wilde jr. Onaangewe zen: 1 H. van Hemert, 2 I. Quist, 3 D. de Wilde jr. Navlucht aangewezen: 1 I. Quist, 2 P. Bolijn, 3 D. de Wilde jr. Onaangewe zen: 1 I. Quist, 2 P. Bolijn, 3 H. van He mert. Generaal aangewezen: 1 I. Quist, 2 H. van Hemert, 3 P. Bolijn. Onaangewe zen: 1 I. Quist, 2 H. van Hemert, 3 D. de Wilde jr. DUIF. Vitesse: I. Quist. Midfond: P. Bolijn. Dagfond: I. Quist. Overnachtfond: I. Quist. Jong: I. Quist. Navlucht: I. Quist. Generaal: I. Quist. Voor de finale treden alle korpsen aan op het plein, in de lichte jassen OVM en rechts Drumguards Delft. Wat zijn er veel verschillende kleuren, dessins en formaten paraplu's. En wat ligt het plein aan de Raadhuisstraat in Oud-Vossemeer onge lijk. Die twee dingen kwamen zaterdagavond aan het licht bij de taptoe van Oud-Vossemeer's Muziekvereniging. Publiek en muzikanten trot seerden de voortdurende regen voor anderhalf uur muzikaal vermaak. De grote plassen op het plein maakten de voorstelling onbedoeld tot een waterballet en maar weinig muzikanten of majorettes zullen met droge voeten thuisgekomen zijn. „Het wordt droog", voorspelde speaker Jaap van der Jagt aan het be gin van de 22e taptoe van OVM. En hij kreeg gelijk. Maar pas bij het laatste optreden voor de finale hield de regen op, om tijdens die afsluiting weer los te barsten. De nattigheid hield de mensen niet thuis, enkele honderden waren rond het taptoeter rein verzameld. Na de intrada door een aantal OVM-muzikanten op de trappen van het ambachtsherenhuis kwamen de Drumguards en show groep Valentine uit Delft op. Zij wa ren uniform in het zwart gekleed met wit-zwarte bretels en een zwarte gleufhoed op. Beide verenigingen treden vaak samen op en hebben twee jaar geleden een Michael Jackson show ontwikkeld. Die werd zaterdag in Vossemeer uitgevoerd. De bekende muziek van de wereld beroemde artiest klonk in een arran gement van dirigent Henny Bailly. En Irma van den Berg tekende voor de choreografie van de showelemen ten. De dames van Valentine ge bruikten daarbij struisvogelveren en batons. Ze lieten zich door de regen niet weerhouden en stonden op een gegeven moment te dansen middenin een grote plas die zich middenop het oostelijke deel van het plein had ge vormd. Ze oogstten veel bijval met hun optreden. Terwijl de Delftse groep in de Raad huisstraat net naast het ambachtshe renhuis verdween, marcheerde vanuit de "Bonenblokstraat OVM het plein op. Het optreden van de tamboers on der leiding van tamboer-maitre Hans Vroegop, de fanfare geleid door diri gent René Hendrickx en de majoret tes en minirettes met miss-majorette Marina Arakeljan stond in het teken van de Ierse muziek. De diverse groepen voerden afzonderlijk num mers uit, maar ook gezamenlijk. Illu stratief voor het slechte weer waren de fijne waterdruppels die opspron gen van de pauken wanneer daarop werd geslagen. Het optreden eindig de met een Ierse volksdans door de majoretten. Ook de miniretjes mar cheerden dapper mee in de regen, die minder werd toen de Euroband uit Rotterdam zijn optreden begon. Het tamboer- en trompetterkorps was gestoken in traditioneel uniform met piekhelm. Tamboer-maitre André Booy beklom een verhoging en diri geerde van daaraf zijn muzikanten over het plein. Die voerden allerlei bekende Nederlandse popnummers uit. Soms spatte het water hoog op als de muzikanten in een plas stonden te marcheren. Het korps kent een bre de bezetting van blaasinstrumenten: trompetten, baritons, saxofoons, trombones en sousafoons. Onlangs won de Euroband op het wereldmu ziekconcours in Kerkrade een eerste prijs in de championsdivisie op het onderdeel mars wedstrijden. Dat te kent de kwaliteit en die werd zater dag in Vossemeer voluit ten gehore gebracht. Onder paraplu's hoorde en zag het publiek dit alles aan, terwijl de bewoners van de zuidkant van de Raadhuisstraat op hun bovenverdie pingen eerste rang - én droog - zaten. De taptoe is gratis toegankelijk, maar zoals gebruikelijk kwamen OVM'ers langs met een collectebus ter bestrij ding van de onkosten. Voor de finale verschenen de vier deelnemende groepen op het plein, de Drumguards nu in groene unifor men gestoken. Eerst speelden ze sa men het plechtige 'Blijf bij mij Heer' en daarna klonk vanaf het bal kon van De Vossenkuil het taptoe signaal. Het Wilhelmus sloot deze taptoe af, waarna de korpsen een voor een afmarcheerden, daarbij door het publiek beloond met een gul applaus. Zoals altijd maakte OVM een extra rondje over het plein, alvorens de lichten doofden. „Bedankt voor uw komst en tot ziens volgend jaar bij de 23e taptoe van Oud-Vossemeer's Muziekvereni ging", klonken de slotwoorden van speaker Van der Jagt. De bakermat van OVJV ligt vreemd genoeg in Scherpenisse. Jos Hom mel, vanaf het begin voorzitter van de club, deed er aan judo in de sport school van de destijds bekende Wim Geelhoed. Hommel, sinds jaar en dag nauw betrokken bij het verenigings leven in zijn woonplaats Oud-Vosse meer, vond dat er met name voor de jeugd in het eigen dorp een judoclub moest komen. Rinus Govers werd aangezocht als trainer. Niet de eerste de beste. Govers, destijds ook actief in Scherpenisse, bezat de zwarte band en was enkele malen kampioen van Zuid-Nederland geweest. Tot op de dag van vandaag is Govers de drij vende kracht van OVJV Trainers zijn meestal passanten, maar Govers niet. Hommel: „Hij is de motor van de vereniging. In feite vormt hij in zijn eentje de halve club. Altijd is hij or ganisatorisch in de weer, hoewel hij officieel niet in het bestuur zit. Wat hij laat liggen, en dat is niet veel, doen de overige bestuursleden." OVJV mag zich met recht een stabie le club noemen. Het ledenaantal schommelde altijd rond de dertig per sonen. Ook het bestuur kende geen echte mutaties. Behalve Hommel is ook secretaris Sjaak Istha vanaf het eerste uur lid van het bestuur. De nog niet zo lang geleden overleden Johan van Meer was als penningmeester ruim twintig jaar voor de club actief. Zijn overlijden bestempelt Hommel meteen als één van de dieptepunten in de geschiedenis van de vereniging. „Hij was nog veel te jong en vol am bitie. Met Johan er nog bij zou het hele dagelijks bestuur vanaf de op richting tot het 25-jarig jubileum on- gewijzigd zijn gebleven. Het zou een uniek feit zijn geweest." Het waren eigenlijk allemaal nog jonge knapen die destijds de aanzet tot de Vosmeerse judoclub gaven. Daarom werd de toenmalige onder wijzer Ko Vroege als mentor bij de vereniging gehaald. „Een vaderfi guur, die de jeugd kon stimuleren", aldus Hommel. Vanaf de oprichting lag het accent op de jeugd. Met der tien leden werd begonnen. Binnen enkele maanden groeide dat aantal uit tot dertig. Wim Geelhoed, destijds eigenaar van een reeks sportscholen in Zeeland, hielp de jonge club met het ter beschikking stellen van judo- matten. Hommel bleef zelf ook ju doën, totdat een rugblessure hem dit onmogelijk maakte. Tot zijn verdriet moest hij na 23 jaar stoppen met de sport. „Judotraining is volgens mij voor iedereen een perfecte training. De lichamelijke conditie blijft op peil. Je leert makkelijker bewegen, het zelfvertrouwen neemt toe. Daar naast zit er wel degelijk een geeste lijk element aan vast. Judo zorgt er voor datje innerlijk rustig wordt." Hommel is de enige van het huidige bestuur die daadwerkelijk zelf aan ju- - do heeft gedaan. De anderen zijn de club in bijna alle gevallen binnenge rold via hun kinderen. Leo van We zel, ook al weer tijdenlang bestuurs lid, is zo iemand. „Je raakt vanzelf ingeburgerd!" Penningmeester Jo- landa Potappel en 2e secretaris Rian- ne Verhees zorgen voor het vrouwe lijk element in de organisatie van OVJV Vroeger kende de club zo'n tiental vrouwelijke leden, herinnert Jos Hommel zich. „We hebben eens een vrouwelijk lid gehad dat afhaakte wegens maagklachten. Ze dacht een tijd lang dat ze geblesseerd was. Tot dat bleek dat ze zwanger was." Nu zijn er geen vrouwen meer die bij OVJV aan judo doen. Jolanda Potap pel: „De tijden zijn veranderd. Vrou wen werken nu vaker dan in de be ginjaren van de club. En er zijn voor iedereen veel meer opties om aan sport te doen." De Vosmeerse judoclub is sinds en kele jaren aangesloten bij de Centra le Judo- en Jiu Jitsu Federatie (CJ- JF). Samen met Katama Waza uit Sint-Maartensdijk is OVJV de enige overgebleven judovereniging in de gemeente. De sport wordt in Oud- Vossemeer vooral op recreatief ni veau beoefend. De leden zijn, behal ve uit het eigen dorp, afkomstig uit Sint-Philipsland, Sint-Annaland en Tholen. De ambitie bij de leden wis selt met de seizoenen, aldus secreta ris Istha. „In de zomer zie je bijna niemand. In de winter wordt daaren tegen haast door niemand een trai ning overgeslagen. Het is een echte binnensport, die vooral trekt bij slecht weer." Volgens voorzitter Hommel is OVJV, ondanks het grotendeels ontbreken van financiële middelen, een gezonde en levensvatbare club. „Voor een klein dorp als Oud-Vossemeer is der tig leden bij een niet zo populaire sport als judo lang niet slecht. In feite ben je dan relatief zelfs een grote ver eniging. Wel zouden we graag meer jonge leden uit Oud-Vossemeer zelf zien. Daar was de club destijds in fei te voor bedoeld. Iedereen vanaf zes jaar kan bij ons lid worden. Er bestaat de mogelijkheid om een aantal maan den mee te draaien, zonder dat er con tributie hoeft te worden betaald. Daar in onderscheiden we ons van veel andere verenigingen. Daar is het meestal van: 'hup betalen en een duitr judopak aanschaffen'. Vervolgens kappen de kinderen er na twee lessen mee. Aan dat soort toestanden willen wij niet meedoen." Hommel is trots op de bereikte mijl paal. Het in gebruik nemen van de nieuwe judomatten op zaterdag 13 oktober heeft volgens hem ook poli tieke gevolgen. „Wethouder Raven- steijn heeft zijn langste tijd gehad. Hij moet tegen Rinus Govers aantreden en wordt door onze trainer op de mat gelegd." Hommel, tevens secretaris van de vereniging Van 't Hof-Quist, vervolgt serieuzer. „De nieuwe mat ten komen grotendeels uit het be roemde legaat. We hebben ze hard nodig. De matten zijn een bewijs dat er wel degelijk zinvolle zaken voor de jeugd van Oud-Vossemeer uit beko stigd worden." Ook alle oud-leden zijn bij de ingebruikname van de mat ten welkom. Het kunstwerk dat in de Vossenkuil komt te hangen, is ge maakt door de kunstenares Jeanine Pladdet uit Eindhoven. Tevens wordt ter gelegenheid van het jubileum een geschiedkundig boekje over de ver eniging verspreid onder leden, dona teurs en de genodigden voor de recep tie. Het 25-jarig bestaan van OVJV wordt in de Vossenkuil gevierd op 13 oktober van drie tot vijf uur. Vooraf was men met een puntendeling tevreden geweest, maar het werd voor Smash '76 een 6-4 overwinning tegen Hotak 3. Met negen tien punten uit drie wedstrijden staan de Sint-Annalanders nu op de derde plaats. Het derde en het vierde team van Smash zijn momenteel lijstaanvoerder in hun klasse. Hubert Bruijnzeel en Matthijs v.d. Graaf van Smash 4 behouden hun 100% score. Zaterdag klopte men TCS 7 met 1-9. Het enige verliespunt kwam op naam van Piet van Dijke. Het derde team Voert nu de vijfde klasse aan, terwijl Smash 4 bo venaan staat in de zevende klasse. Koploper Wenzl/Belcram uit Breda was te sterk voor het eerste jongensteam van Smash: 3-7. Remco Vroegop, Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp (Arno Bruijnzeel bleef dit keer aan de kant) kwamen met 1-3 achter te staan. Na het dubbelspel (gewonnen door Vroegop en Westdorp) liepen de Brabanders verder uit. Vroegop en Westdorp wonnen ieder één enkelpartij, maar Van de Klooster is nog niet in goeden doen. Smash staat mo menteel vijfde in de landelijke C-klasse. Het meisjesteam leek tegen Taverbo 2 op een overwinning af te stevenen, maar in de laatste drie partijen ging het mis en Smash moest zodoende met een punten deling genoegen nemen (5-5). De Sint- Annalanders namen in Boxtel een 1-3 voorsprong, het werd 2-3 en vervolgens liep Smash naar 2-5 uit. De thuisclub kwam sterk terug en dwong een gelijk spel af, maar niettemin staat Smash op de tweede plaats. Anky Vroegop en Le- ontien van Keulen wonnen ieder twee partijen en samen het dubbelspel. Diana Heijboer had last van haar schouder en wist geen punten te pakken. Programma zaterdag 6 okt.: TCS 2- Smash 1 (vrijdag), Kapelle-Smash (dins dag) Smash 2-Smash '70 3, Smash 3- Hotak 7, Smash 4-Hotak 10. Jeugd: Furst Kantoors/Heerlen-Smash meisjes, AAC Cosmos 2-Smash jongens, Arne- muiden-Smash 2, Smash 3-Hotak, Back Hands-Smash 4, Westerzicht-Smash 5, Smash 6-MZ, Smash 7-Breda. Thuis wedstrijden om 14 uur in De Wellevaete. In de vorige competitie kwam Smash tegen de ploeg uit Hooger- heide niet verder dan een gelijkspel en een verliespartij, maar nu hield men de winst in eigen huis. Overi gens zag het daar aanvankelijk niet naar uit, want de Sint-Annalanders kwamen met 0-2 achter. Winst van Christian van 't Hof in zijn enkel partij en samen met Anné van Dijke in het dubbelspel trok de stand weer gelijk. Opnieuw liep Hotak twee punten uit, maar toen was het ge daan. Van 't Hof zorgde voor de aansluiting en Van Dijke voor de gelijkmaker. Hotak kreeg het steeds moeilijker terwijl bij Smash het ver trouwen toenam. Vooral toen Van 't Hof ook de derde partij zonder ga- meverlies naar zich toetrok. De rou tinier heeft van zijn negen tot nu toe gespeelde partijen er slechts één verloren. In een spannende drieset ter boekte ook Gabriël Gunter de eerste zege in deze competitie. De 6-4 winst zet de Sint-Annalanders stevig in de middenmoot. Bij TCS 4 in Steenbergen boekte Smash 2 een ruime 1-9 zege, na een 1-1 tussen stand m het begin. Rafaël Fractuoso en Peter Bazen bleven ongeslagen, Adrie Aarnoudse verloor één partij. Smash 3 verloor in een gelijkopgaande wedstrijd met 4-6 van Witac 2, hoewel de tegenstander uit Willemstad met slechts twee spelers kwam opdagen. Kees van Poortvliet won twee partijen, Marnix v.d. Graaf en Jos IJzerman ieder Uit vijf wedstrijden heeft WHS 2 de vol le winst behaald. De groen-witten klop ten zaterdag WC 2 met 2-1, maar een simpele overwinning was het allerminst. Doordat de thuisclub voor de rast zeker vijf of zes goede doelkansen onbenut liet, werd het een spannende tweede helft. Voor het eerst dit seizoen stond bij de Sint-Annalanders Egbert Moerland in de basis en ook was Rien Fase hersteld van een spierblessure. Zes basisspelers ontbraken. Ondanks de vele gemiste kansen was het WHS dat de score open de. Topscorer Sander Westdorp rondde een aanval van Egbert Moerland goed af. Totaal onverwacht maakte WC vlak voor de rast gelijk. In de tweede helft ging het spelpeil omlaag. Voor Dennis Oostdijk en Egbert Moerland kwamen Eric Post en Arjan Mosselman in het veld. Rien Fase schoof door naar het middenveld en hij was het die vlak voor tijd de winnende treffer op het scorebord zette. Bij WHS was Johan v.d. Repe de ze middag de grote uitblinker. Tien minuten had Noad 2 nodig om de onbekende tegenstander 's-Gravendeel 2 af te tasten, maar daarna nam het de wedstrijd volledig in handen en won met 4-2. Voorin kon Noad de ballen kwijt aan de weer aanwezige spitsen Jaco de Jonge en Kees van Tiggele. De eerste kans was voor de Sint-Philipslanders. Bart Quist gaf vanaf rechts de bal voor en Van Tiggele tikte in, maar de treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. De thuisclub gaf geen kansen weg, het mid denveld had de touwtjes strak in handen. Uit een vrije trap van Bram Filius vanaf de zijkant kopte Leo Zuidweg het leer hard in het doel. De keeper redde, maar Van Tiggele tikte in de rebound van dichtbij alsnog de 1-0 binnen. Ondanks aandringen van Noad hield 's-Graven deel goed stand. Toch werd het 2-0 na dat Zuidweg op het middenveld de bal veroverd had. Tot zijn verbazing kon hij doorlopen naar de keeper, hij legde de bal op het laatste moment breed en de meegekomen Van Tiggele maakte het goed af. Net voor de rust waren de be zoekers nog gevaarlijk, maar men schoot op de vuisten van doelman Ligtendag. Na de hervatting kreeg Noad snel een domper te verwerken. Balverlies van Sietse Geluk was de inleiding tot de aan sluitingstreffer van de bezoekers. 's-Gra- vendeel schoof maar door, wat beteken de dat Leo Polderman de bal telkens met zijn perfecte pass achter de verdediging legde. Jaco de Jonge kopte bij de tweede paal net naast. Ook Van Tiggele miste, alleen voor de keeper, het doel. En het schot van Bart Quist na een steekpass van Cenny Reijngoudt werd gekeerd. Halverwege de tweede helft was het ein delijk raak. Op aangeven van Leo Pol derman zorgde Van Tiggele voor 3-1. Hierna bracht Noad Antoine Quist en Dennis Kot nog in het veld voor Bart Quist en Ike Verwijs. Filius verzuimde in de slotfase een kans te verzilveren en uiteindelijk maakte Van Tiggele zijn vierde treffer, nu op aangeven van De Jonge. In de slotminuten benutte 's-Gra- vendeel een strafschop na een handsbal en bepaalde zo de eindstand op 4-2. Smerdiek 2 boekte tegen de tweede keus van SPS een vrij eenvoudige overwin ning. Het werd 0-1, maar de uitslag had veel groter kunnen zijn als de kansen be ter waren benut. De blauw-zwarten wa ren feller in de duels, waardoor SPS nauwelijks gevaarlijk werd. Eerste miste Ivo Kloet een kans om te scoren, maar vervolgens kopte Hilbert Brinkman raak uit een hoekschop van Ludwin Tröster. De tweede helft liet eenzelfde spelbeeld zien en Smerdiek kon de wedstrijd vrij gemakkelijk uitspelen. De derde keus van Smerdiek heeft Vrede rust 4 met 3-1 verslagen. De blauw-zwar ten waren iets sterker dan de bezoekers, die aanvallend geen vuist konden maken. Uit een pass van Rien Joppe opende Bram v.d. Male de score. Hierna kwamen er kansen om de voorsprong te vergroten, maar dat lukte niet. In de tweede helft ver ving Alex Stöutjesdijk de geblesseerde Van der Male. Hij zorgde voor de tweede treffer, uit een voorzet van Perry Opree vanaf de achterlijn. Bij deze stand ging de thuisclub een stuk rustiger spelen. Uit een dieptepass van Bert Lindhout voerde Mar cel Baan de voorsprong op tot 3-0. In het laatste kwartier gaf Smerdiek de wedstrijd echter uit handen - een aantal spelers zat er doorheen - en Vrederust profiteerde daarvan door tegen te scoren. Smerdiek 4 is na vijf wedstrijden nog steeds ongeslagen. Zaterdag werd Halste ren 3 met 0-3 geklopt. Al na vijf minuten namen de blauw-zwarten de leiding. De Halsterse doelman kreeg een schot van Pierre Withagen niet onder controle, waarop Gert-Jan van Vossen het leer bin- nentikte. Halverwege zorgde Dormus Ce- lik uit een combinatie voor 0-2. De score had opgevoerd kunnen worden. Maar ook Halsteren was gevaarlijk met een schot te gen de paal en een kopbal die door doel man Theo Rijnberg jr. over werd getikt. Voor de tweede helft werden de B-junio- ren Jelle Rinses en Thomas Janssen inge bracht en zij speelden verdienstelijk. Jans sen schoot vanuit een moeilijke hoek zelfs de 0-3 binnen. Hierna was het een gelo pen partij, hoewel er aan weerszijden nog kansen waren. Zo schoot Withagen op de lat en ook Halsteren deed dat tot twee keer toe. Vooral ingrijpen van Robert van Splunter voorkwam dat de thuisclub nog kon scoren. Tweede kl.: Arnemuiden-Thol.Boys 2- 0. Derde kl.: Klundert-Noad 1-0, WHS- Breda 1-1. Vierde kl.: DSE-SPS 2-1, Stavenisse- Mevo 0-3, Vrederust-Smerdiek 0-2. Zesde kl.: Vosmeer-Jong Ambon 2-1. Tweede kl. res.: Noad 2-*s-Gravendeel 2 4-2, Thol.Boys 2-Wieldrecht 2 3-1, WHS 2-VVC 2 2-1. Derde kl. res.: SPS 2-Smerdiek 2 0-1. Vierde kl. res.: SKNWK 3-Thol.Boys 3 13-1, Chrislandia 2-SPS 3 3-3, Thol.Boys 4-Halsteren 2 3-4, Noad 3- Stavenisse 2 3-1, Waarde 1-WHS 3 4-7. Vijfde kl. res.: SPS 4-Unitas 9 2-4, Smerdiek 3-Vrederust 4 3-1, Halsteren 3-Smerdiek 4 0-3, Klundert 5-Noad 4 4- 2. Veteranen: 's-Heer-Arendskerke 4- WHS 4 2-4. Zesde kl. res.: Alliance 4-Vosmeer 2 0- 0, Vosmeer 4-Oudenbosch 2 2-5. Jeugd: Seolto-Noad A 4-1, Noad B- DSE 4-5, RSV-Noad C 2-3, Noad D- SVC 2-8, Kogelvangers-Noad E 5-0, Dosko-Noad F2 0-8; Nw.Borgvliet-Vo smeer C 2-4, Odio-Vosmeer meisjes 7-4, Vosmeer E-NSV 2-0, Vosmeer F-Moer- straten 3-0; Moe-Thol.Boys A 0-4, In- ternos-Thol.Boys C 1-3, Thol.Boys Dl- Heinkenszand 2-0, Moc-Thol.Boys D2 8-0, Thol.Boys El-BSC 3-3, Kogelvan- gers-Thol.Boys E2 4-2, Dosko- Thol.Boys F1 2-2, Thol.Boys F2-Halste- ren 0-5, Thol.Boys F3-Lepelstraatse Boys 2-2, Divo-Thol.Boys smurfen 6-1; Smerdiek B-Schutters 0-5, Smerdiek D- SPS Dl 4-4, Chrislandia-Smerdiek El 8-3, Smerdiek E2-VVC 2-3, Lepelstr.Boys-Smerdiek F1 5-3, Smer diek F2-Cluzona 0-6; Welberg-SPS C 5- 12, SPS D2-Dosko 1-1, SPS E-Halste- ren 8-2, SPS F-Vivoo 2-0; Lepelstr. Boys-WHS B 6-3, WHS Cl-Bergen 10- 1, Dosko-WHS C2 7-0, WHS meisjes- Steenbergen 0-6, Moerstraten-WHS D 3-0, WHS El-Kruisland 5-2, Moc-WHS E2 4-1, WHS E3-Kogelvangers 0-16, WHS Fl-Cluzona 9-0, Bergen-WHS F2 3-2, Schutters-WHS F3 4-1. HET WEER Vandaag op Kreta veel zon met op de stranden uitschieters tot 25 graden. Verder zijn de rosé en moussaka goed op temperatuur. Boek nü een reis naar Kreta of een van de ontelbare andere be stemmingen bij Rabobank Rei zen en win uw reissom terug. Rabobank Tholen Telefoon: 0166-609200 Rabobank Reizen Advertentie I.M. Op de wekelijkse training oefent de jeugd van OVJV de verschillende grepen en worpen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 15