JjbelCencert s Woord en Daad doet goede zaken Plaatselijk nieuws Laban Van 't Hof-Quist in beeld voor onderdak jeugd Xx^0DELBU5$/^ EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 september 2001 Kleding gestolen Brievenbus vernield HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf f 12,- per m2 Gezin in de branding Ballonnen op reis www.Godgezocht.nl AUTOSCHADE Biljarten VERF NODIG? Dronken in schuur WIK danst cancan Geluid op tribune Koninklijke Fanfare Accelerando vrijdag 21 september aanvang 20 uur (zaal open 19 uur) Kaarten verkrijgbaar bij Boekhandel Heijboer, Ring 66. Oudste en jongste CD Waaje Ziengers Jos Broecke boeit Zestig kilometer Vernieling na onenigheid Munten de Rieburch Paling bijt niet Never less in Haestinge 't Hummeltje 25 jaar Intrede kandidaat Brugge l t^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Opening scholen Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Plattelandsvrouwen in Schotse sferen Nieuw kleed Proms op video Fusie waterbedrijf Familieonderzoek Verkoping Trapveld Hogeweg pas over een jaar /<BEW. E)T><1 Op de Oesterdam is zondagmiddag tussen twee uur en half vier een au to opengebroken. De dader nam kleding mee met een waarde van enkele tientallen guldens. Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht in de Hoogstraat. Een brievenbus werd met grof geweld vernield. En verkeersborden die de afsluiting van de Visstraat aange ven, werden verplaatst en enigszins beschadigd. Twee nachten eerder werden drie vlaggen gestolen van een bedrijfs pand in de Oudelandsestraat. De ondernemer is voor enkele honder den guldens gedupeerd. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. Onder de titel 'Het gezin in de bran ding van deze tijd' houdt hervormd predikant ds. J. Beider uit Nieuw- Lekkerland op 27 september in De Wingerd een inleiding. De avond wordt georganiseerd door de streek Zeeland/Noord-West Brabant van de bond van N.H. mannenverenigingen op gereformeerde grondslag. De opening van reisbureau Star Tra vel wordt zaterdagmiddag om vier uur luister bijgezet met een ballon nenwedstrijd. Tussen drie en vijf uur zorgen The Starmates voor mu ziek in de nieuwe onderneming van Paulien Quist aan de Molenvliet- sestraat. Het jeugdwerk van de Hervormde Gemeente beleeft zaterdag de jaar lijkse start voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Het thema is 'beesten bende'. Om tien uur wordt er begon nen in het verenigingsgebouw aan de Ring, daarna vertrekt men naar De Heide bij Bergen op Zoom en rond vier uur is men weer terug. Er gebeu ren allerlei spannende dingen en het bijbelverhaal gaat over Noach. Op gave is nog mogelijk. Zondagavond om half zeven is er een jeugddienst in de kerk, met als thema: www.Godgezocht.nl. Ds. Lingen uit Sommelsijk en het jeugd koor Polyhymnia verlenen medewer king. De kinderen zullen iets laten zien en vertellen over de startdag. De collecte is bestemd voor TGJ, een samenwerkingsproject dat hulp biedt aan onder meer kinderen en tieners omdat 'ook als je jong bent het leven moeilijk kan zijn' De zondagsschool begint zondag 23 september om half twaalf in het ver enigingsgebouw. Daar beginnen op 24 september ook de meisjesclub en op 1 oktober de jongensclub (voor kinderen van 7 tot 12 jaar), beide om zeven uur. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Bij biljartclub De Treffers is de on derlinge competitie weer begonnen. In de eerste ronde had J. Hommel zowel de kortste partij (22 beurten), de hoogste serie 12 caramboles) als het beste gemiddelde (2,95). De uit slagen: H. Hommel-A. van Daalen 7,15-10; I. Etienne-B. den Hollan der 9,6-10; C. Burgers-D. den Hol lander 10-8,37; J. van Daalen-A. Hommel 10-6,14; P. de Leeuw-N. Rooijakkers 10-9,81; I. Hommel-P. Vis 10-6,15. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In een schuur aan het Klaverveld werd donderdagavond rond negen uur een 33-jarige Tholenaar aange troffen, die daar wilde gaan slapen. Hij was eerder rijdend op een brom mer gezien en bleek onder invloed te zijn van alcohol. Een blaastest wees uit dat hij 2,5 keer meer had gedronken dan is toegestaan. De man werd aangehouden en zijn rij bewijs in beslag genomen. De dames van WIK die vorig jaar optraden op het promsconcert van Accelerando, maken furore. Mor gen (vrijdag) staan ze in Vlissingen op het internationaal filmtheater Film by the sea. De film Moulin Rouge is deze avond aan het pro gramma toegevoegd en de WIK-da- mes is gevraagd om er de cancan te dansen, alsmede op het nummer Voulez vous coucher avec moi. Voor hun medewerking mogen ze gratis - met partner - naar de afterparty die aansluitend plaatsvindt, alsmede naar het feest op zaterdagavond. Na drie weken kabels trekken, luid sprekers bevestigen en andere appa ratuur installeren - zowel binnen als buiten - neemt WHS zaterdag a.s. een nieuwe geluidsinstallatie in ge bruik bij de voetbalwedstrijd tegen Yerseke. Zowel in de kantine als op veld 1 en 2 en op de tribune is het mogelijk om iedereen te informeren over de opstellingen. Via een draad loze microfoon kunnen spelers mid den op het veld voor iedereen ver staanbaar worden gehuldigd. Naast informatie kan er ook muziek ten gehore worden gebracht. WHS is verder van plan om een zogenaamd 'jingleapparaat' te installeren waar bij een kort, pakkend stukje muziek wordt gedraaid na het maken van een doelpunt. Advertentie I.M. De driejarige Maroesija Klaasse was de jongste en mevr. S. Briegoos (74) de oudste deelnemer tijdens de avondwandelvierdaagse, die don derdagavond met muzikale begelei ding van Accelerando werd afgeslo ten. WHS-voorzitter Sander West dorp overhandigde beiden een beker als aandenken aan hun deelname op de 5 km. Ruim negentig procent van de 151 deelnemers liep de kortste afstand; slechts een tiental wande laars nam de 10 km. Ook de laatste avond bleef het weer goed, ondanks' de sombere voorspellingen en drei gende luchten. Westdorp noemde het positieve verloop een stimulans voor WHS en de Rabobank om ver der te gaan met de avond wandel vierdaagse. Zaterdagmiddag wordt de eerste cd van de Waaje Ziengers gepresen teerd, het 45 leden tellende gelegen heidskoor van leden en supporters dat in mei optrad tijdens de viering van het 70-jarig bestaan van voet balvereniging WHS. Na de compe titiewedstrijd tegen Yerseke krijgen componist Pierre van Broekhoven van Accelerando en tekstschrijver Kees van Broekhoven de eerste exemplaren. Naast de jubileumuit voering zijn er ook vier studio-op- namen op de cd gezet. Accelerando zorgde voor de muzikale begelei ding. Het clublied Wij Houden Stand is in diverse uitvoeringen op de cd gezet. Ook voetbalnummers als 'You '11 never walk alone' staan erop. De van Omroep Zeeland bekende weerman Jos Broecke hield dinsdag een praatje bij de Plattelandsvrou wen. Daarbij vertoonde hij dia's van allerhande weersgesteldheden. Van af zijn zevende wilde hij al weer man worden, vertelde de inwoner van Ritthem die altijd met wind en water te maken heeft gehad. Hij liet zien hoe tegenwoordig weersvoor spellingen tot stand komen, en hoe het kan dat je er met een voorspel ling van vijf dagen vooruit nog wei eens naast zit. Mensen die altijd buiten werken, zoals landbouwers en vissers, hebben altijd veel ver stand van het weer gehad en konden goed voorspellen wanneer er regen kwam, aldus Broecke die een boei end verteller bleek. Volgens voorzitter Flip de Rijke van de stichting Actief Stavenisse heeft de mededeling van b. en w., dat de verlaging van de maximum snelheid op de Provincialeweg van 80 naar 60 km voor wat betreft het college van de baan is, veel verwarring ge sticht bij een aantal inwoners. „De meesten hebben alleen maar de kop van dat bericht gelezen en denken dat het probleem is opgelost. Maar ook mensen die het berichtje wel hebben gelezen, hebben het blijk baar niet begrepen en denken even eens dat het is opgelost. Dan weten ze echter niet, dat de provincie uit eindelijk beslist over het wel of niet verlagen van de maximum snelheid en niet de gemeente'aldus Flip de Rijke. Sint-Maarten. Na onenigheid in de relationele sfeer is vrijdagavond een deur van een poort vernield. Toen iemand zich bij de woning aandiende, werd niet opengedaan. De betrokkene re ageerde de woede af op de poort. Bovendien werden papieren uit een auto weggenomen. Leerlingen van de Rieburch gaan van 17 tot en met 24 september langs bij familie, vrienden en ken nissen om buitenlandse munten en biljetten in te zamelen. Door de in voering van de euro per 1 januari verdwijnen de oude, nationale mun ten. Wie er van de zomervakantie nog over heeft, kan die nu voor het goede doel kwijt. De opbrengst gaat naar de hulporganisatie Novib, die projecten heeft in Guatemala, Ethi opië, India en Bolivia. Ondanks het ruige weer wilde de paling vrijdagavond niet bijten tij dens de jaarlijkse bootwedstrijd van de Oosterscheldevissers vanuit de haven van Sint-Annaland. Wegens de harde wind werd bij Bruinisse beschutting gezocht. W. van Ouden aarde werd eerste met 93 cm voor Govert v.d. Rhee met 44 en M. Bijl met 40 cm. E. Learbuch was vierde met 33 cm en H. den Engelsman eindigde als vijfde met 32 cm. Za terdagmiddag is de volgende wed strijd tussep kwart over één en kwart over vier. Dansgroep Never less uit Bergen op Zoom, onlangs nog derde bij het Nederlands kampioenschap street- dance, treedt vrijdagavond om half negen op in Haestinge. Dit gebeurt op uitnodiging van J&E's partyti- me, die de 22ste popavond organi seert onder de naam'the next episo de'. Op 1 oktober 1976 gingen de eerste peuters naar 't Hummeltje. De peu terspeelzaal gaat dat zilveren jubi leum vrijdagmorgen 28 september vieren in Haestinge. Er worden spelletjes gedaan, er is een poppen theater en er worden pannenkoeken gegeten. Scherpenisse De Gereformeerde Gemeente krijgt woensdag weer een predikant. Kan didaat A.A. Brugge doet dan zijn in trede. In verband met het grote aan tal gasten wijkt de kerkenraad uit Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg 13,- ♦Varkensschnitzels 500 gr. 8,50 ♦Bami- of nasivlees 500 gr. 6,- Magere speklappen 1 kg Schouderkarbonade 1 kg Rundergehakt 1 kg Eigen gekookte ham 100 gram 2,70 Boterhamworst 150 gram 1,95 Leverkaas 150 gram 1,95 Crème-paté 150 gram 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 7,80 8,90 X 8,90* Advertentie I.M. naar de Nederlandse Hervormde Kerk in Sint-Annaland, waar dui zend mensen kunnen zitten. De kandidaat wordt 's middags om half drie bevestigd door ds. L. Blok uit Ermelo, docent van de theologische school van de Gereformeerde Ge meente. 's Avonds om zeven uur doet ds. Brugge zijn intrede in de zelfde kerk te Sint-Annaland. Tus sendoor wordt in de Wellevaete voor de gasten een broodmaaltijd verzorgd. Woensdag 3 oktober opent wethou der van onderwijs W.C. van Kem pen de nieuwe basisscholen en de peuterspeelzaal onder de watertoren aan de Langeweg. De ontvangst is in het Holland Huis, waar ook de toespraken plaatsvinden, voordat de wethouder bij het complex de ope ningshandeling verricht. Zaterdag a.s. is het afsluitingsfeest van de oude Oosterscheldeschool aan de Laban Deurloostraat met van drie tot acht uur activiteiten, zoals een sponsorloop voor de kinderen van vroeger en nu, touwtrekken, een veiling van oude schoolspullen, een fototentoonstelling, zaklopen, een grabbelton, enz. OOSTÏRSCHÏtDÏRSGIO Advertentie I.M. De plattelandsvrouwen maakten tij dens hun eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen kennis met Schot land. Bij binnenkomst zouden de dames al in de sfeer worden ge bracht met een optreden van een doedelzakspeler, maar door omstan digheden was die afwezig, zodat het bij muziek bleef. Het plattelands vrouwenkoor had een Schots lied ingestudeerd o.l.v. J. Wesdorp. Daarna was Peter Broekhuysen aan zet met zijn Schotse vrouw Fiona Adams, beiden gekleed in Schotse outfit. Het Holland Huis was ver sierd met Schotse attributen en op ambachtelijke wijze vervaardigde craft en gift-artikelen. Na een teugje whisky uit de quaich kregen de da mes vol humor uitleg over de histo rie en cultuur van Schotland en de leefwijze van een gezin. De beteke nis van een clan, het ontstaan van de Schotse ruit en de regels voor het dragen van de kilt. Conflicten over vlaggen, de verschillende soorten whisky, het Britse eetpatroon met ontbijt en afternoon tea, het werd een ontspannen en leerzame avond. Met een nieuw kleed op het biljart en nieuwe ballen is biljartvereni ging Tolrust de onderlinge competi tie begonnen. De eerste uitslagen: W. Bijl-M. Uijl 10-8,62; G. de Jon- ge-C. Bal 4,12-10; A. Burgers-J. Uijl 9-10; G. de Jonge-A. Schot 7,35-10; C. Nagelkerke-G. de Jonge 4,62-10; C. Nagelkerke-M. Hage 10-6,52; A. Burgers-A. Schot 6,2- 10; G. de Jonge-M. Uijl 9,12-10; W. Bijl-J. Uijl 5,82-10. Elke derde maandag van de maand, dus nu 17 september, haalt de voetbalvereniging SPS oud pa pier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Dirigent Walter Siol van muziekver eniging Concordia kreeg maandag tijdens de repetitie een videoband overhandigd van het vorig jaar ge houden promsconcert. Maker Gerrit Bouwman legde uit dat het maan den werk kost om een goede en mooie band te realiseren. Hij vertel de verder hoe er met de muziek en zang wordt omgegaan om het tot een goed geheel te maken. Siol was erg blij met het eerste exemplaar. Voorzitter Bram Boon zwaaide hem lof toe voor zijn werk bij Concor dia, dat hij alweer bijna tien jaar doet. De beide Brabantse waterleidingbe drijven WNWB en WOB gaan fuse ren tot Brabant Water N.V. Omdat Sint-Philipsland tot het verzorgings gebied behoort van de WNWB, is de gemeente aandeelhouder. De ge meenteraad moet dan ook met de fusie instemmen en b. en w. stellen voor om dat ook te doen. In een ex tra algemene vergadering van aan deelhouders, op 10 oktober, zal de definitieve besluitvorming plaats vinden. De commissie gemeentelij ke ontwikkeling praat maandag avond over de fusie. De werkgroep genealogie van heemkundekring Phiiippuslandt be legt woensdag haar eerste bijeen komst. Ook belangstellenden die zich niet al eerder hebben opgege ven (evenals niet-leden), zijn om acht uur welkom in De Wimpel. Jan Kempeneers laat op de computer en in allerhande boeken zien, welke Sint-Philipslandse families al gro tendeels zijn uitgezocht. Een een voudige cursus voor beginners be hoort tot de mogelijkheden. Op bijna alle vragen over de herkomst van iemands voorouders of waar ze gewoond hebben, zal een antwoord gegeven kunnen worden. De Ned. Hervormde vrouwenver eniging houdt zaterdag van tien tot vier uur een verkoping in De Wim pel. Naast bekende artikelen als ge bak, kaas, fruit, sokken en gebreide en genaaide kleding, is er dit keer ook confectie te koop. Verder is er een grote keus in cadeau-artikelen. De opbrengst komt ten goede aan de kerk. Het herinrichten van het trapveldje aan de Hogeweg in Sint-Maartensdijk kan nog wel een jaar op zich laten wachten. De SGP is tegen het plan omdat het veld te dicht bij de algeme ne begraafplaats ligt. Om de verkeers veiligheid te verbeteren, wordt de Ho geweg bij de ingang van het speel terrein een 30-km-zone. Dat bleek donderdagavond in de commissie al gemeen bestuur en welzijn. Op het veldje bedoeld voor jeugd vanaf 12 jaar, komen twee cirkels met een basketbalpaal en een tafeltenni stafel. Ook worden er dijkjes opge worpen en struiken en bomen aange plant. Kosten 45.000 gulden. M.J. Klippel (SGP) noemde het een 'leuk plan', maar vond de plaats vlak bij de begraafplaats ongeschikt. „Het zal niet lukken om de begraafplaats te vrijwaren van geluidsoverlast," zo zei hij. Zijn fractie vindt dat het college naar een andere plek uit moet zien. M.A. van Beek (CDA) stelde dat de jeugd rekening moet houden met de begraafplaats. Hij was ook niet erg gelukking met de plek, maar het plan kreeg van hem 'het voordeel van de twijfel'. Van Beek verwacht echter niets van een 30-km-zone. „Dat lost het pro bleem niet op. Zo'n zone is er om overtreden te worden." M.A.H. den Haan (PvdA) en P. van Belzen (CU) waren blij met het over leg dat de gemeente heeft gevoerd met omwonenden en de jongeren. Maar beiden wezen erop dat er wei nig tole-rantie is voor de jeugd. Den Haan: „Niemand staat te trappelen als er een trapveld wordt aangelegd, maar de jeugd moet wel wat te doen hebben." Van Belzen: „We zijn het er allemaal mee eens dat er wat moet komen voor onze jeugd, als het maar niet op ons plein is of in onze straat. In dit plan zie ik dat aan bijna alle ver zoeken is voldaan." Wel waarschuw de hij voor eventuele claims van om wonenden of weggebruikers als er bij het. balspel schade wordt aangericht omdat de ballenvangers niet worden aangepast. Volgens Velthuis is dat te duur en valt het risico van ongelukken wel mee, gezien de ligging van het trapveld (evenwijdig aan de Hoge weg). Volgens de wethouder is er in de smalstad geen andere plek waar iets voor de jeugd gemaakt zou kun nen worden. Ze benadrukte nog eens dat het hier niet om een jongerenont moetingsplaats gaat, maar om een trapveld met wat extra voorzieningen. Een van de activiteiten tijdens de verkoping in Scherpenisse is het raden van het gewicht van een grote bolus. De verkoping van het Thoolse co mité van de christelijke hulporga nisatie Woord en Daad heeft zater dag bruto 4140 gulden opgebracht. Het geld is bestemd voor een pro ject op de Filipijnen. Twee jaar ge leden werd er voor hetzelfde pro ject geld ingezameld. De verkoping bracht toen bruto zo'n 2700 gulden op. „Het is een aanzienlijk hoger bedrag. We zijn echt heel tevre den", zegt secretaris Jaap West dorp. Het was zaterdag dan ook druk in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Scherpenisse. De bezoeker moest zich door rijen fietsen werken om bij de deur te komen. In het vereni gingsgebouw kon men allerlei spul len kopen, zoals fruit, planten en kinderkleding (een nieuw item op de verkoping). Maar ook waren er een kleurwedstrijd en ballonnen wedstrijd voor de kinderen en men kon raden naar het gewicht van een enorme bolus. Sjoelbakken waren er voor de liefhebbers van het schij ven schuiven en de kinderen kon den in een knutselhoek potjes of dozen decoreren. Op de verkoping was er ook een stand van de Woord-en-Daad-win- kel die secretaris Westdorp onlangs oprichtte. Bij Westdorp thuis (Bos 13 in Stavenisse) zijn nu diverse ar tikelen te koop ten bate van de hulporganisatie. Vooral de foto kaarten vinden gretig aftrek. Maar ook kan men andere kaarten, post zegels, boeken, cd's en muziekcas- settes, bladmuziek, kantoor- en ca deau-artikelen kopen. De opbrengst van de verkoping wordt besteed aan de bouw van een internaat bij een vakschool op de Filipijnen. Eerder voerde men al actie voor de bouw van de school zelf, waar onder meer automon teurs worden opgeleid. Nu wordt daar ook een internaat bij ge bouwd. De leerlingen verblijven daar (afhankelijk van de cursus duur) drie of zes maanden. De bouw van de eerste verdieping kost 285.000 gulden. De nationale com missie voor internationale samen werking en duurzame ontwikkeling (NCDO) geeft een ton subsidie. De rest moet worden opgebracht door de zes Zeeuwse comités van Woord en Daad. Aan de deur van het ver enigingsgebouw zag men overigens een briefje met daarop de uitnodi ging om ook de verkoping van de Hervormde Gemeente in Scherpe nisse fe bezoeken. In verenigingsge bouw De Hoeksteen verkocht de ge meente onder meer planten, tweedehands boeken en er was ook een rommelmarkt. De netto op brengst van de verkoping ten bate van de kerk bedroeg 1200 gulden. Zondag 16 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9 en 11 u. ds. Kaars, Papendrecht. 18.30 u. ds. Korteweg, IJzendoorn. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. Van Rijn, Katwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK 10.30 u. installatie pastoor Schuer- man (kerk Halsteren). VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Peters. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maasland, Scheveningen. 18.30 u. ds. Lingen, Sommelsdijk (jeugddienst). GEREF. KERK 10 u. ds. Poppe, 's-Hertogenbosch. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Kievit, Rotterdam. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. dienst. zo 10.30 u. installatiedienst pastoor Schuerman (kerk Halsteren). SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.)en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. kand. Brugge. 14.30 u. leesdienst. do 20/9 19.30 u. ds. Van Gelder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 20/9 19.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 19/9 14.30 u. bev. kand. Brugge (N.H. kerk St.-Annaland). 19 u. intrede ds. Brugge (N.H. kerk St.-Annaland). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Krol, Gorinchem. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. kand. Brugge, Scherpenis se. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 20/9 19.30 u. ds. Klok, Urk. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. De jeugd van Jong Vosmaer in Oud- Vossemeer kan nog voor de winter terecht in een container aan de Pa- trijzenweg, maar de gemeente praat met de vereniging Van 't Hof-Quist over een permanente oplossing voor de jongeren. Dat zei wethouder M.A.E. Velthuis donderdagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn. De raadsfracties stemden in met de tijdelijke oplossing, maar vroegen zich ook af wat er op de langere ter mijn gaat gebeuren voor de jeugd die niet langer in de soosruimte bo ven in De Vossenkuil mag vanwege de brandveiligheid. Het inrichten van het terrein, de kosten van de voorbereiding en aan schaf van een container, plus de ex ploitatiekosten belopen 129.000 gulden. „Een behoorlijke schep geld," zei M.J. Klippel (SGP). P. van Belzen (CU) zei dat de ge meente wel verplicht is om de jon geren een alternatief te bieden om dat ze door de lokale overheid ook uit De Vossenkuil zijn gezet. Alle fracties waren tevreden over het ge voerde overleg tussen de gemeente en de jongeren die zich in het plan kunnen vinden. De tijdelijke huisvesting is voor drie jaar. Dat de jongeren er voor de winter al gebruik van kunnen ma ken, komt omdat de gemeente een 'verkorte planologische procedure' volgt bij de provincie. Zou er nu al een aanvraag voor een permanente plek zijn gedaan, dan zouden de le den van Jong Vosmaer het komend seizoen nog in de kou staan, zo leg de Velthuis uit. De verkorte proce dure verplicht de gemeente echter wel naar een andere oplossing te zoeken. Dat wil het college en daar over is er overleg met de vereniging Van 't Hof-Quist. M.A. van Beek (CDA) wilde vaart zetten achter de zaak en vroeg of het college de procedure al kon star ten als de commissie er zijn goed keuring aan gaf, en niet hoeft te wachten tot de raad ermee heeft in gestemd. Maar dat vond Velthuis iet^ te snel. HUISARTSEN Zaterdag 15 en zondag 16 septem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, St.-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vega Sanchez, Bergen op Zoom, tel. 0164-250152. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Provinciale Kraamzorg en Entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Verloskundigen: tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 sept. donderdag 13 12.07-—.— vrijdag 14 0.52-13.32 zaterdag 15' 2.13-14.47 zondag 16 3.17-15.42 maandag 17 4.07-16.27 dinsdag 18 4.52-17.17 woensdag 19 5.37-17.57 donderdag 20 6.17-18.37 vrijdag 21 7.07-19.17 ma 17/9 12.28 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten Dt ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. THOLEN t/m 29 sept. Tentoonstelling 'Uit land en water'bibliotheek. 19 sept. Oecumenisch avondgebed, R.K. kerk. 19 sept. Tweedehands boekenmarkt Passage, 18.30-19.30 u. 19 sept. Grote Opdracht School, ge bouw Christengemeente 19.30 u. 22 sept. 8.30 u. Tweedehands kin derkleding- en speelgoedbeurs, De Wingerd, 8.30 u. 25 sept. Voorlichting De Schutse over dagopvang verstandelijk ge handicapten, zaal Ger. Gem., Hoog aarsstraat, 19.30 u. 27 sept. Ds. J. Beider over 'Het ge zin in de branding van deze tijd', De Wingerd 19.30 u. 6 okt. Soesja Citroen Kwartet, Meulvliet 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 20 sept. Voorlichting De Schutse over dagopvang verstandelijk ge handicapten, Vossenkuil, 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Van leesplankje naar leesoefeningen en Met de TH 21 op kreeftenvangst, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 20 sept. Jaarvergad. De Meestoof, Wellevaete 20 u. 21 sept. Jubelconcert Accelerando, Wellevaete 20 u. 5 okt. Voorlichting De Schutse over dagopvang verstandelijk gehandi capten, Ceciliaweg 4, 19.30 u. STAVENISSE 15 okt. Cursus EHBO, De Stove. SINT-MAARTENSDIJK 14 sept. The neXt episode met J&E's Party-time, Haestinge 20.30 u. 21 sept. Alg. ledenvergadering s.v. Smerdiek, kantine 19.30 u. SCHERPENISSE 15 sept. Reüniedag Oosterschelde school, v.a. 15 u. BERGEN OP ZOOM t/m 31 jan. A.M. de Jong expositie, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. t/m 30 sept. Torenbeklimming, St. Gertrudiskerk, di t/m do en za 13- 16 u. 14 sept. De Dijk, Stoelemat, 21 u. 21 sept. Country orkest, De Stoele mat, 20 u. 22 sept. Cabarestafette, De Maagd, 20.15 u. 23 sept. Tinkerbells, De Maagd, 14.30 u. 23 sept. Gehandicaptendag, De Stoelemat, 11 u. 27 sept. R.E.S.P.E.C.T., De Maagd, 20.15 u. 28 sept. Fiesta Flamenca, De Maagd, 20.15 u. 29 sept. Bergs Bierfestival, De Stoelemat, 13 u. 29 en 30 sept. Musical Memories, De Maagd, 20.15 u. 30 sept. Snuffelmarkt, De Stoele mat, 10 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Planet of the apes - do en ma t/m wo 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14 en 20 u. Dr. Dolittle 2 - zo 16.15 u., wo 14 u. ROXY II: The animal - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Shrek (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1-2-3: Rat race - do, ma en di 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. Keizer Kuz- co (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Swordfish - do en ma t/m wo 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u.,zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Lara Croft: Tomb raider - za, zo en wo 14 u. Jurassic Park 3 - vr en za 18.45 u„ zo 16.15 en 18.45 u. Scary Movie 2 - vr en za 21.30 u„ zo 16.15 en 21.30 u„ wo20u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Almost famous - ma en di 2^).30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2