Smash huldigt vijf leden van eerste uur en lid van verdienste 'Een nieuwe speelzaal is alleszins bespreekbaar' Fa. Vroegop en Zn Sint-Annalandse tafeltennisvereniging bestaat 25 jaar W®ss@ïm w.®o£ Klusbedrijf v. Paassen Kees Matthiissen Ttóeetóieters B/STRO T BAEW1 PLEUNE Style W. Slager HOOFDSPONSOR SMASH'76 Hm <s£S33ij Grando Keukens Donderdag 30 augustus 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Bloemen voor sponsors Met huldigingen en waarderende woorden van het ge meentebestuur heeft tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint-Annaland zaterdagavond het 25-jarig bestaan ge vierd in de Sakofahal. In die voormalige gymzaal aan de Bierensstraat, tegenwoordig in gebruik bij de muziek- en de schietvereniging, lag een kwart eeuw geleden ook het begin van de tafeltennisclub. Vijf leden van het eerste uur werden met een bijzonder aandenken gehuldigd en Piet van Dijke werd tot lid van verdienste benoemd. De Smash-familie maakte er een gezellige ontmoeting van, maar de sportieve prestaties overdag werden op deze tro pische 25 ste augustus wat getemperd in de Wellevaete. Prestaties van formaat Wethouder W. C. van Kempen is positief Het gemeentebestuur van Tholen staat positief tegenover de plannen van tafeltennisvereniging Smash '76 en mu ziekvereniging Accelerando om op het trapveld achter de Wellevaete een nieuwe, gezamenlijke verenigingszaal te bouwen. De leden van Smash reageerden zaterdagavond tijdens de viering van het 25-jarig bestaan met applaus. Koekenpan Invitatietoernooi Jubileumboekje Robot Succes in de nieuiue competitie Voor al uw kluswerken hét juiste adres Bronsgeestweg 8 St.-Annaland Tel. 652998 - Mobiel: 06-53514288 Nieuwbouw renovatie (Keuken Consult Ned.) Wenst Siwssh '76 ^eel succes Bistro Cafetaria Café-poolbiljart ■■MIBBDBClBDliJBiBBClBflBBI Uw bouw-, tegel- en keukenspecialist Zeelandhaven 7 Bergen op Zoom Tel: (0164) 271500 - Fax: (0164) 245370 Electra-, Water-, Gas- en CV-installateur Ooststraat 30 Tel. 652487 Succes in de nieume competitief Yo«ng DAMES-, HEREN- EN KINDERMODE TEXTIEL - WONINGINRICHTING Zelfs de taartjes voor de jubileum avond waren in de blauwe Smash- kleuren vervaardigd en ook voor de verdere aankleding had ceremonie meester Ad van 't Hof met de andere leden van de jubileumcommissie (El- ly van Beek, Piet van Dijke en Jos IJ zerman) heel wat uit de kast gehaald. Zo werden de toespraken op het scherm geïllustreerd met teksten, fo to's en grafieken. En Smash beleefde de primeur van het eerste lid van ver dienste. Piet van Dijke was wel niet vanaf het eerste begin lid, maar hij is iemand van bijzondere waarde, ver telde voorzitter Kees Vroegop. „Je fungeerde als penningmeester, lid van de redactiecommissie van ons club blad, bode en nu als lid van de jubi leumcommissie. Kortom, altijd erg betrokken bij onze tafeltennisvereni ging. Wij kennen nog geen leden van verdienste. Dat is nieuw voor onze club, maar die waardering komt Piet van Dijke toe", aldus voorzitter Vroegop. Hij overhandigde hem daarvoor een bijzonder uitgevoerd klokje, vervaardigd door kunstenares Corry Ammerlaan-van Niekerk uit Bleiswijk. Datzelfde aandenken had den eerder ook de vijf zilveren jubila rissen ontvangen, mensen die vanaf het begin lid zijn van Smash. Deze vijf van het eerste uur waren allen ook enige tijd bestuurslid, zo vertelde se cretaris Christian van 't Hof tijdens de huldiging. Ere-voorzitter Adri Fase, één van de oprichters, was twaalf jaar voorzitter tot zijn vertrek naar Woer den in 1988. Ter gelegenheid daarvan kreeg hij de titel ere-voorzitter. Hij volgt Smash nog op de voet en maakt vele activiteiten zelf mee. Wim Slager is ook zo'n oprichter die nog in de zwarte schuur van de gebr. Heijboer aan de Kloosterstraat speelde. Hij was vier jaar secretaris en maakt zich nu verdienstelijk als hoofdsponsor voor de shirts en de bloemen. Martin v.d. Klooster is nog wel actief als compe titiespeler en ook als trainer. Hij was tien jaar bestuurslid, o.a. secretaris. Elly van Beek was de eerste vrouw in het bestuur van Smash. Zij fungeerde drie jaar, zowel als penningmeester en als secretaris. Ze maakte deel uit van de jubileumcommissie en wordt ge zien als de tafeltennismoeder, zo ver telde Van 't Hof. De vijfde zilveren jubilaris was voorzitter Kees Vroeg op, die dertien jaar geleden de voor zittershamer overnam van Adri Fase. Hij maakt al 23 jaar (en geen 25 zoals vorige week abusievelijk vermeld) deel uit van het bestuur. Eerst als wedstrijdsecretaris, hoewel hij zelf nooit aan de competitie heeft meege daan. Vroegop treedt ook altijd als toemooileider op. „Jullie verdienen het alle vijf om in het zonnetje gezet te worden en ik hoop dat jullie nog lang bij onze vereniging betrokken blijven", aldus Van 't Hof, die de vijf als herinnering aan dit 25-jarig be staan van Smash het bijzondere klok je overhandigde. Wethouder W.C. van Kempen van culturele zaken, die zijn collega van sport R. Ravensteijn deze zaterdag avond verving, was getroffen door de sobere, maar enthousiaste start van Smash, tussen de poterkisten in de schuur van Theo en Marus Heijboer. „Er kwam 20 augustus 1976 in deze zaal aan de Bierensstraat een echte vereniging uit voort, die 25 jaar later een bloeiende club vormt met negen tig leden. Daar mag u best trots op zijn. Niet alleen op het ledental, maar ook op de prestaties van formaat. Niet alleen de geroutineerde ouderen de den van zich spreken, maar ook de jeugd! Er moet ook wel eens een stap terug worden gedaan en soms lukt een promotie niet. Maar het plezier in het spel heeft voor de meesten toch de hoogste prioriteit. Je bent lekker bezig met een zinvolle vrijetijdsbesteding. Toch moet er een hele organisatie achter zitten die mogelijkheden schept om deze sport te kunnen beoe fenen. Juist voor die vrijwilligers heeft het gemeentebestuur veel waar dering. Ik ga nog geen koppeling leg gen met het jaar van de vrijwilliger - al zou dat best passen - maar het met elkaar zorgen dat wc onze vrije uren „Klap niet te vlug, want zo'n zaal ven. „Met meer activiteiten krijg je vergt behoorlijk veel tijd en geld" zo zette Van Kempen de tafeltennis sers weer met beide benen op de grond. De wethouder erkende wel, dat er wat moet gebeuren, al was hij wel gecharmeerd van de gezellige Sakofahal, die door de wandbekle- ding van Accelerando volgens Van Kempen de cultuurtempel van Sint- Annaland geworden is. Maar de al gemene wet milieubeheer heeft ge volgen voor de muziekverenigingen en daarom moet er wat gebeuren. Een gezamenlijk initiatief van Acce lerando en Smash is .alleszins be spreekbaar.' „Deze waardering vormt de basis voor verdere stappen, maar we moeten zuinig en zorgvul dig met onze middelen omgaan", zei wethouder Van Kempen. „Dank voor uw bemoedigende woorden", zei ceremoniemeester Ad van 't Hof en ook voorzitter Kees Vroegop was ingenomen met de op stelling van de wethouder. „Fijn, dat het gemeentebestuur zo positief staat tegenover onze plannen." De voorzitter zei dat Smash in een eigen zaal meer trainingen kan ge- een grotere binding van de leden met de vereniging. Al vier jaren kijken we uit naar een eigen accommodatie. We hadden een schuur op het oog, maar de gemeente had daar grote be zwaren tegen. Nu zijn we samen met Accelerando bezig aan een geza menlijk onderkomen achter de Wel levaete. Wij zien daar als vereniging grote voordelen in. Burgemeester Nuis heeft al erg positief gereageerd op ons plan en binnenkort zullen we een verzoek aan het gemeentebe stuur sturen", aldus voorzitter Vroegop. Hij herinnerde nog aan de verhui zing van de vroegere gymzaal (de huidige Sakofahal) naar de toen pas geopende sportzaal de Wellevaete. „Smash had een grote voorkeur om in de gymzaal te blijven voor een huur van 1000 gulden per jaar. We waren fel tegen de verhuizing, want in de Wellevaete moesten we 4000 gulden per jaar betalen. We dachten daar niet te kunnen overleven, maar met meer gemeentesubsidie is het toch gelukt", zei de voorzitter van Smash. langrijker dan het winnen, zeker ge zien de tropische temperaturen van deze dag. Wim Slager en Martin v.d. Klooster kwamen als winnaars uit de bus. Beiden maakten ook deel uit van het eerste kampioensteam in 1980. De tweede prijs was voor Piet Ridderhof en Adrie Vroegop-op den Brouw. Bij het ludiek tennissen werd er ge speeld met o.a. een koekenpan, cas settes van videobanden, zelfgemaak te houten planken, e.d. Martin v.d. Klooster had het meest originele bat- je: een houten plankje met daarin 25 uitgesneden. Oud-leden die meede den waren o.a. Chris en Jacco Bruijnzeel, Jan den Engelsijian, Rien Bruijnzeel. Marjan Bruijnzeel-Rid- derhof en Elly van Beek. Na die inspanning was het tijd voor ontspanning in de Sakofahal, waar Smash de eerste zeven jaren van haar bestaan doorbracht. Voor de jeugd was er een maaltijd met patates-fri- tes, snacks en ijs. Ondertussen werd de videoband gedraaid van het twee daagse kamp in België, in mei de eerste jubileumactiviteit van Smash. Na de receptie en de toespraken 's avonds volgde er nog een koud buffet voor de senioren. Wedstrijdse cretaris Chris Hage reikte daar tus sendoor de percentagetrofee nog uit aan Rafaël Fructuoso. Smash viert zaterdag a.s. het derde lustrum van het invitatietoernooi in de Wellevaete, een open torenooi met zo'n 100 spelers uit Zeeland, Noord- Brabant, Zuid-Holland, Utrecht en België. De wedstrijden beginnen om kwart over negen en duren tot zes uur. Naast individuele prijzen is er ook de verenigingsprijs, die Smash zelf vorig jaar definitief in de prijzenkast mocht zetten. Nu staat er een nieuwe bokaal gereed: de Pedro van Heumen-trofee. Titelverdediger Christian van 't Hof is de grote favoriet in de hoogste klasse bij de heren. Hij won de laatste vier keer, maar de vraag is of hij voldoen de geconcentreerd is omdat Van 't Hof elk moment vader kan worden. Andere kanshebbers zijn Kees de Joode uit Woerden, Jan Horst van het Markiezaat uit Bergen op Zoom en Joris Gerritsen van Smash '70 uit Noordhoek. In de hoogste jeugdklas- se verdedigt Harm Westdorp uit Sint- Annaland de titel. Andere clubs die meedoen zijn Sar '72 uit Kloosterzan- de. Westerzicht uit Middelburg, Arne- muiden, Yerseke, Hotak '68 uit Hoogerheide, Witac uit Willemstad, Dordrecht en De Leugenberg uit Bel gië. Piet van Dijke, harde werker achter de schermen, is het eerste lid van verdienste van Smash. Hij toont hier zijn klokje, vervaardigd door een kunstenares, dat ook de vijf jubilarissen ontvingen. Voorzitter Vroegop was bijzonder in genomen met het jubileumboekje. „We zijn maar een kleine vereniging en als je dan zo'n boekje krijgt over 25 jaar Smash is dat hartstikke leuk!" Hij bedankte vervolgens diverse sponsors. „We zijn erg blij, dat de Ra bobank weer voor drie jaar het spon sorcontract heeft verlengd en de bij drage is zelfs verhoogd. Er zijn voor Smash wel enkele activiteiten aan toegevoegd. Zo moeten wij een toer nooi organiseren voor het personeel van de bank en daarnaast dienen we een bedrijventoernooi op touw te zet ten. Dat betekent wel meer werk voor Smash, maar we zijn toch erg geluk kig met de hogere bijdrage. Daarnaast heeft Turbana voor alle competitie spelers een trainingsshirt en voor alle jeugdspelers een petje geschonken. In deze reeks past ook Piet Ridderhof uit Oud-Vossemeer, al vele jaren lid van onze vereniging en na zijn actieve ta- feltennisperiode nu ook sponsor. Het- Schildersbedrijf Ridderhof uit Oud-Vossemeer heeft nauwe betrekkingen met de tafeltennissport. Piet Ridderhof is oud-speler van het eerste team van Smash '76 en in 1991 besloot hij het vlaggenschip van de vereniging als sponsor te dienen. In 1997 sloot hij een nieuw contract en ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan ging Piet Ridderhof (rechts) zaterdagavond een nieuwe sponsortermijn aan met Smash door middel van het schenken van trainingspakken aan v.l.n.r. Gabriël Gunter, Anné van Dijke en Christian van 't Hof. (Advertentie I.M.) De vijf jubilarissen van Smash die vanaf de oprichting lid zijn en allemaal bestuursfuncties ver\>ulden of die nog hebben zoals voorzitter Kees Vroegop (tweede van rechts). Verder v.l.n.r. Wim Slager, Adri Fase, Elly van Beek en Martin v.d. Klooster op een goede manier kunnen door brengen, draagt bij aan de leefbaar heid van een gemeenschap. Geduren de 25 jaar hebt u dat al in de praktijk gebracht en daarmee wenst het ge meentebestuur u van harte geluk", al dus Van Kempen, die voorzitter Vroegop nog een enveloppe aanbood. „Zo'n jubileum komt niet als een ver rassing", zei ere-voorzitter Adri Fase, bij wie vele herinneringen boven kwamen. „Er was veel animo voor het spelletje, zoals tafeltennis wel werd genoemd, maar het is in 25 jaar uitgegroeid tot een volwaardige sport, die niet meer weg te denken is. Met meerdere senioren- en juniorenteams en aansprekende prestaties tot op lan delijk niveau timmert Smash aan de weg. Om deze vereniging draaiende te houden, is een aantal leden van on schatbare waarde. Dankzij een aantal talenten konden bepaalde niveaus be reikt en behouden worden, maar ook door het bestuur, dat de juiste keuzes maakte voor competitie- en recreatie ve spelers." Fase wees op de vele veranderingen die ook de taleltennissport niet koud laten. Van groene tafels zijn we naar blauwe gegaan, van witte naar oranje balletjes, van groene/rode naar zwarte badjes voor de forehand en rode voor de backhand. En de balletjes werden groter: van 38 naar 40 mm, al merken dat alleen topspelers. En een set is str aks bij 11 in plaats van 21 punten al klaar, dus dat wordt opletten. Al die veranderingen moeten ertoe bijdragen dat het voor de kijkers en sporters aantrekkelijk wordt. Of er nu kortere broeken of langere sokken zullen ko men, de tafeltennissport zal steeds in beweging blijven, voorspelde Fase. De ere-voorzitter was onder de indruk van het 48 pagina's tellende jubileum boekje dat Piet van Dijke en Ad van 't Hof hadden samengesteld. Dit om te voorkomen dat teveel verhalen voor goed verloren gaan. Diverse foto's werden zaterdagavond tijdens de toe spraken op een scherm geprojecteerd en in de Sakofahal was ook een ten toonstelling van foto's en kranten knipsels van 25 jaar Smash te zien. Fase overhandigde het eerste exem plaar van hel jubileumboekje aan voorzitter Vroegop, waarna alle leden er één ontvingen. De ere-voorzitter besloot met de wens, dat de toekomst van de Sint-Annalandse tafeltennis vereniging net zo sportief mag verlo pen als de voorbije 25 jaar. zelfde geldt voor Wim Slager, die alle competitiespelers van nieuwe shirts voorziet." Zaterdagavond vond de prestatie plaats. Het donkerblauw is vervangen door een moderne tint lichtblauw, met daarbij ook zwart en wit. De stof is dunner en dat juichen de spelers toe. Voorzitter Vroegop bedankte de sponsors met bloemen. Zo'n ruiker had hij ook voor de leden van de ju bileumcommissie, die tevens het eer der gehouden kamp in België organi seerden en het jubileumboekje samenstelden. Bloemen waren er verder voor Carla v.d. Steen die alle tafeltennisactiviteiten op foto of film vastlegt en voor de jarige Wik Wes- terlaken, die voor Smash altijd de verjaardagskaarten verzorgt en on danks haar verjaardag toch de jubi leumviering bijwoonde. Ook wet houder Van Kempen, die tot negen uur zaterdagavond bleef, kreeg ter compensatie bloemen mee naar huis. De jubileumviering was 's morgens in de Wellevaete begonnen met een sport- en sjtelochtend voor de jeugd met hun familieleden. Er waren acht onderdelen waaronder het spelen te gen een tafeltennisrobot, darten en basketballen. Cindy v.d. Klooster werd samen met haar broer Rob win naar met 1997 punten. Alieke Vroeg op werd samen met haar moeder Maijan tweede met 1869 p. 3. Jo- chem v.d. Klooster met vader Martin 1755 p 4. Maurits Keur met Merijn v.d. Klooster 1592 p 5. Niels van Oudenaarde met vader René 1534 p 6. Martine Bruijnzeel met moeder Marjan 1521 p 7. Martijn v.d. Kloos ter met broertje Huif) 1422 p 8. Leander van Driel met Jan Aarnoud- se 1238 p 9. Kaley Scherpenisse met Stephanie Goedegebuure 1095 p 10. Beppie Moerland met broertje Jan 933 pil. Mareolm-Jan Macgregor met broertje Markt-Peter 906 p. Tot besluit van het ochtendprogram ma reikte Christian van 't Hof na mens de trainingscommissie de di ploma's uit aan de jeugd voor de in juni gehouden diploma-avonden, 's Middags was er voor senioren een dubbeltoernooi en dat werd een ge zellig evenement met oud-leden ach ter de tafel. Het meedoen was be- In den Gulden Bakkershoorn Brood- en Banketbakkerij Nieuwstraat 10 - St.-Annaland Tel. 652517 Autobedrijf Van Vossen v.o.f. voor vertrouwd en prijsbewust autorijden Spuistraat 1 4697 BB Sint-Annaland J j Tel. 0166-657100 kunststof ramen - deuren - serres - bouwprofielen rolluiken - zonwering - garagedeuren - recycling Veilingweg 11 Sint-Annaland Tel. 652904 Canadaweg 6 Halsteren Tel. 0164-683425 Markt 10a/11 Poortvliet 0166-617040 Molendijk 6, St.-Annaland Tel. 0166-653262 Voorstraat 5-7,4697 EH St. Annaland, Tel. 0166-657084

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 9