College rond de tafel met heemkundekring Verburgh Veel tevreden middenstanders en volle terrassen op braderie Tholen Kleuren voor een step van Fixet PvdA en CDA zijn tegen convenant over onkruid Eresaluut gesneuvelden Indië tijdens raadsdebat Wethouder op cursus voor loco Kritiek op vroeg tijdstip van debat Ziekteverzuim ambtenaren hoog van floute 'Tien bollen met verkeerde kralen, betekenen 1000 vreemde bloemen' Donderdag 30 augustus 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Over toekomst van het gemeentearchief Het college van b. en w. gaat praten met de heemkunde kring Philippuslandt over de toekomst van het gemeente archief. Dat zei burgemeester W. Nuis maandagavond toe in de gemeenteraad op vragen van M.A.J. van der Linde (PvdA) en J. van den Donker (D66). Pijlstaartrog Sangria Zoutepolder Gekkenhuis Toeristen Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoem tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat. - Hi-end audiospeciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Kornaat wil geen blanco cheque tekenen PvdA en CDA blijven tegen het tekenen van een conve nant om het gebruik van bestrijdingsmiddelen op wegen en straten te beperken. Maandagavond lieten beide frac ties in de gemeenteraad weten niet akkoord te kunnen gaan met het voornemen van het college om deze over eenkomst op verzoek van de vereniging Zeeuwse ge meenten te ondertekenen. Het gebruik van gif moet jaar lijks verminderd worden en in 2005 tot nul zijn gereduceerd. Warmte houdt bezoekers ys middags thuis, maar kooplust niet minder Heel veel tevreden gezichten onder de deelnemers aan de braderie in Tholen. Dat ondanks de warmte er 's mid dags minder publiek op de been was, heeft bij velen nau welijks tot minder omzet geleid. En natuurlijk beleefde de horeca topdagen met overvolle terrassen. De kinder braderie zaterdagmorgen trok héél veel mensen, zo valt te beluisteren. Onvoldoende steun voor gedenksteen De leden van de vereniging oud militairen Indiëgan- gers (Vomi) zijn zwaar teleurgesteld in de meerder heid van de Thoolse gemeenteraad. Maandagavond bleek tijdens de raadsvergadering dat er wederom on voldoende steun is voor het plaatsen van een gedenk teken voor de gesneuvelde Thoolse militairen in het voormalig Nederland-Indië en Nieuw-Guinea bij het oorlogsmonument in Tholen. De Thoolse leden waren massaal naar het gemeentehuis gekomen om de raads vergadering bij te wonen. Met 27 mannen vulde de Vomi de publieke tribune en de perstafel. Een breed scala aan zonneschermen, rolluiken en sereens! mier Stvlc De vereniging is bang dat het ar chief verdwijnt van Tholen omdat er in het nieuw te bouwen gemeen tehuis in Tholen geen plaats zou zijn. Kostenbesparing en regelge ving zouden hierbij een rol spelen. De heemkundige kring nam van het voornemen van het college met 'on geloof en toenemende ontsteltenis' kennis, zo schreef het bestuur aan b. en w. Van der Linde zei die reactie niet te begrijpen. „Het gaat om het beheer van het archief waarin het respect voor de geschiedenis van Tholen voorop staat. Maar we moeten ook letten op de financiële gevolgen. Dat kan geen enkele Tholenaar ons kwalijk nemen." Het raadslid stelde het college voor om met het bestuur van de kring rond de tafel te gaan om over de kwestie te overleggen. J. van den Donker (D66) was het met hem Ambtenaren maar ook bestuurders moeten zich blijven scholen. Per jaar zou 2 procent van de loonkosten aan scholing van ambtenaren be steed moeten worden, maar dat wordt niet helemaal gehaald, zo bleek maandagavond in de gemeen teraad waar wethouder K.A. Heij- boer en gemeentesecretaris S. Nieuwkoop ontbraken. Beiden vol gende een tweedaagse cursus, over het uitvoeren van het loco-burge meesterschap en over rampenbestrij ding, zo zei burgemeester W. Nuis aan het begin van de eerste gemeen teraadsvergadering na de vakantie. Verder ontbrak PvdA-raadslid LC. Moerland. Nuis deelde ook mee dat B. en w. houden steeds minder reke ning met raadsleden die overdag werken. Die kritiek uitten VVD en CU maandagavond in de gemeente raad. De beide fracties hebben kri tiek op het tijdstip waarop het poli tieke debat over de begroting zal plaatsvinden. Dat heeft het college op maandag 29 oktober om tien uur 's ochtends gepland. Op die dag wil het college mondeling reageren op de algemene beschouwingen. En de begrotingstukken verder behande len en vaststellen. Ook de gemeen- Het ziekteverzuim onder gemeen teambtenaren is hoog. Dat consta teerde drs. A.L. Piet (CU) maan dagavond in de gemeenteraad. Hij had er het sociaal jaarverslag 2001 op nagelezen en gezien dat het ziekteverzuim 8,67 procent be- eens. Hij zei dat het voor D66 be langrijk is om alle voor- en tegens van het archiefbeheer onder de loep te nemen. „Het is niet alleen een fi nanciële kwestie, maar het heeft ook te maken met nieuwe regelge ving." Voor E. Frigge-Hogesteeger (VVD) is het van belang dat de verschillen de mogelijkheden worden onder zocht en dat de kosten en de baten daarvan op een rijtje worden gezet. Volgens Nuis is er nog niets beslo ten. Wel heeft de stuurgroep (met de fractievoorzitters) voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis over de toekomst van het archief gesproken, zo zei hij. Verder wees hij erop dat er een nieuwe wet in de maak is die de archieven van verschillende ge meenten uit een regio op één plaats onder wil brengen. Hij zegde even wel toe met de heemkundigekring te gaan praten. gedeputeerde staten van Zeeland op dinsdag 11 september een bezoek 'van enkele uren' zullen brengen aan Tholen. De vergadering kende een lange lijst met ingekomen stukken. Maar liefst 38. De bespreking daarvan nam de meeste tijd in beslag (plus schorsing voor het eerbetoon van de oud-In- diëgangers). Bij de echte agendapunten kwamen er drie te vervallen waardoor er nog 13 overbleven na de ingekomen stukken. De meeste daarvan bleken hamerstukken waardoor de vergade ring in anderhalf uur werd afge werkt. Ook nu waren er weer beschuit met muisjes. Blauwe omdat het een jon getje bestreft. Raadslid P.W.J. Hoek (SGP) tracteerde vanwege gezinsuit breiding. telijke belastingen en rechten wor den dan vastgesteld. Veel te vroeg op de dag, vinden E. Frigge-Hogesteeger (VVD) en P. van Belzen (CU). „Er wordt steeds minder rekening gehouden met mensen die werken. Als het om tien uur begint, moeten zij een hele dag vrij nemen. Liever 's middags," zei mevr. Frigge. Van Belzen was het met haar eens. „Er is een toenemend aantal verga deringen overdag," zo constateerde hij. Burgemeester W. Nuis noemde het lastig om het iedereen naar de zin te maken, maar het is volgens hem zeker niet de bedoeling om va ker overdag te gaan vergaderen. draagt. „Dat is hoog. Een bedrijf zou daar niet gelukkig mee zijn." Hij stelde ook vast dat het verloop onder ambtenaren toeneemt. In en kele sectoren is het zelfs zorgelijk, zo zei Piet. Burgemeester W. Nuis ging niet in op de getalllen die het raadslid noemde, maar zegde toe het verslag te zullen bespreken in de commis sie middelen. „De vrijdag was wat minder, maar de zaterdag heeft dat goed ge maakt", zegt L. Tichem van de or ganiserende ondernemersvereni ging. „Zaterdagmiddag waren er toch best nog heel wat mensen op de been." Inderdaad waren ook 's middags de terrassen al goed ge vuld, maar in de straten hadden de standhouders het rustig terwijl je normaliter zowat over de koppen kunt lopen. Niettemin klinken te vreden geluiden. In de Bebouwden- dam brengt Jaap Hage scheepsmo dellen en andere zaken die met de scheepvaart te maken hebben, aan de man. Hij handelt daarin via in ternet, maar toont zijn waren nu op de braderie. En met succes: „Van de knopenborden heb ik net het Toen bleek dat het herhaalde ver zoek om een plaquette geen ge hoor vond, stond secretaris G.C. Meeuwse van de Vomi op en zei dat de uitkomst teleurstellend was. „Er komt dus geen eresaluut voor de negen Thoolse jongens. Staat u ons dan toe om een eresaluut te ge ven van enkele minuten voor de jongens die op de erevelden lig gen." De burgemeester stond dat toe en schorstte er de vergadering voor. Alle oud-Indiëgangers, waarvan de meesten Tholenaren, gingen staan en zorgden zo voor een ongebrui kelijk plechtig moment in de raadszaal. Toen het eerbetoon was afgelopen, nam de secretaris op nieuw het woord en zei weer te leurgesteld te zijn. Nu omdat 've len van de aanwezigen het saluut niet staande hebben gegeven.' Dat was gericht aan het college, de raadsleden en de overige aanwezi gen die waren blijven zitten. Maar volgens burgemeester W. Nuis was Zes glunderende kinderen ston den maandagmiddag met hun ouders, broers en zusjes bij Fixet Weggemans in Sint-Annaland. Zij kregen daar als winnaars van een kleurwedstrijd een mini-step uitgereikt. In een landelijke actig laatste exemplaar verkocht." Ook de woordvoerster van Deco Zee land meldt goede verkopen. „Tegen de middag kreeg ik een kop soep aangeboden, maar ik had geen tijd om die leeg te eten want de klanten bleven komen." Glaswerk en deco ratieve artikelen worden zelfs méér verkocht dan vorig jaar. De brade rie in Tholen hoort dit jaar voor het bedrijf bij de top in het Zeeuwse en is vergelijkbaar met die op de mos seldag in Yerseke. Voor Inema Mode had het wel wal kouder mogen zijn, maar over de omzet klaagt men niet. „Andere ja ren is het zo druk dat je voortdu rend op moet letten. Wij hebben veel vaste klanten en die konden we nu in alle rust helpen", aldus de van de Fixet-bedrijven konden kinderen een kleurplaat zo mooi mogelijk kleuren. Elke Fixet kreeg een aantal stepjes ter be schikking als prijzen. De onder nemers zelf jureerden naar eer en geweten en kozen z&de mooi- woordvoerster. Ook buurvrouw Ju welier Angelique op de Botermarkt kijkt terug op een goede braderie: „Het is ons erg meegevallen." En aan de overkant is slijterij Stad Tholen eveneens content. De soda- club-systemen die hier worden ver kocht, zijn zaterdagmiddag om half vijf al op. In de Dalemsestraat heb ben vader en zoon Contant het rus tig. Een c.v.-kachel is niet direct een artikel waar mensen bij deze temperaturen warm voor lopen, re aliseren ze zich. Maar toch is het zaak om je verwarming in orde te hebben vóór het kouder weer wordt. Een man die truien ver koopt, doet evenmin zaken. Hij pakt voortijdig in. Dat doen ook de dames van zangkoor VZOS uit Sint-Philipsland, die zoals altijd oliebollen bakken. „Vrijdag hebben we alles verkocht, maar zaterdag was het minder. Toch mogen we niet klagen", vertelt Anja Neele. De warmte bleek slecht voor het deeg, zodat zes emmers wegge gooid moesten worden omdat het te slap bleef. „Tot overmaat van ramp viel nog een uur de stroom uit, zo- ste tekeningen uit in een paar leeftijdscategorieën. Bij Fixet Sint-Annaland waren de win naars: Dinanda den Braber uit Stavenisse, Thirsa den Engels man en Cora Verburg uit Sint- Annaland, Michaela de Wilde uit dat we de olie helemaal opnieuw moesten verwarmen. Op een gege ven moment hebben we besloten om te stoppen met bakken. We heb ben nog wel de voorraad oliebollen verkocht." Op de Eendrachtsweg is het bij de stand van dierenspeciaalzaak Van Tienen bijzonder rustig. Ernaast zitten Jan Zuidweg en zijn vrouw net aan een frietje. Hun tuinbeelden zijn dit jaar minder in trek. „We verkopen de helft minder dan nor maal", zegt de Sint-Philipslander. Andrea Laban van Laban living is daarentegen tevreden. „Het is een goede braderie. We krijgen ook mensen binnen die niet wisten dat we hier zaten, dus dat is meegeno men." Ook Jolanda Bout van de vishandel is enthousiast: „Het was top. We waren zaterdagavond door al onze spullen heen. Het mag dan warm zijn, ze eten er geen kibbe ling minder om." Vrijdag lag bij de winkel een pijlstaartrog op ijs, waarvan het gewicht geraden kon Nuis is overigens wel voorstander van zo'n gedenkteken, maar de standpunten in de fracties bleken niet gewijzigd. Alleen de Christen- Unie zegt volmondig ja tegen zo'n plaquette. P. van Belzen van deze partij wilde er een discussie over uitlokken en vroeg hoe de andere fracties over de kwestie dachten. Maar Nuis kapte dat af omdat het verzoek van de Vomi geen agenda punt was maar op de lijst van inge komen stukken stond. Bij de VVD is alleen E. Frigge-Hogesteeger voor: „Het plaatsen van de steen is verantwoord. Waar een wil is, is een weg. Helaas wenst de meer derheid van de raad deze weg niet te nemen." Bij de SGP is er vol gens M.J. Klippel onvoldoende steun in de fractie. Hij zei het standpunt van het college te steu nen. De leden van de Vomi waren fysiek sterk vertegenwoordigd, maar gingen met lege handen naar huis. Luid mopperend uitten ze nogmaals hun teleurstelling. Oud-Vossemeer, Annerie Hof land uit Poortvliet en Elline Ver wijs uit Tholen. Zij kregen hun prijzen uit handen van de mede werkers Ad Slager, Marco van Meel, Carla Kastelijn en Anja Verheijen. worden. „In verband met de warm te hebben we dat zaterdag niet meer gedaan." De vis woog 18,7 kilo en de heer Van Houte uit de Herten kamp zat daar het dichtst bij. Op de Wal heeft autobedrijf Bal een flink aantal auto's uitgestald en een aan tal buitenboordmotoren. „Ik heb al enkele orders genoteerd", meldt Kees Bal. Vlakbij op de Contr' Es- carpe vliegt de helikopter van Prin ce uit Zierikzee af en aan. Velen maken van de gelegenheid gebruik om Tholen gedurende een vijftal minuten eens vanuit de lucht te be kijken. De broers Henk en Kees Boer trek ken de aandacht bovenaan de Kerk straat. Ze draaien (spring)touwen en hebben voor dat oude ambacht toepasselijke kleding aangetrokken. Kinderen mogen het draaien zelf proberen op het werktuig dat uit streekmuseum De Meestoof komt. Menig touwtje wordt verkocht en in de stand ernaast zijn oude schoolboekjes, het Zeeuws lees- plankje en ansichtkaarten van het museum verkrijgbaar. Ook de res tauratiecommissie van de Ned. Hervormde kerk heeft een kraam met artikelen. Een raadspel levert Jeanet Pollie-de Vos uit Oud-Vosse meer en mevr. Bajramovic-Gaakeer uit de Molenvlietsestraat op als winnaars van respectievelijk een tuinbank en een hardanger kleed. Vrijwilligers van de kerk fungeren deze dagen op de toegangswegen als verkeerspost en krijgen daar voor een vergoeding. Ruim 5000 gulden levert de braderie zodoende op voor de restauratie van het mo nument. Even verderop blijkt het gekoelde bronwater van slijterij Bon vi Vant een gouden greep. De stand is zo mers aangekleed met het oog op een actie met een ander drankje: Sang ria. „Binnen twee dagen was ik he lemaal los. Ik heb nog geprobeerd bij te krijgen, maar dat lukte niet", aldus de onderneemster. Bij cafeta ria De Lunch staan de mensen in de rij voor een ijsje, want dat is een welkome verfrissing. Eigenaar H. Slooff heeft gezorgd dat hij vol doende voorraad heeft en kan ieders wensen vervullen. Op de binnen plaats van de aangrenzende Gast huiskapel is bij de Hervormde Ge meente Immanuël iets te eten of te drinken verkrijgbaar. De EHBO- vereniging staat op de hoek van de straat en kan een aantal mensen in schrijven voor een cursus eerste hulp bij ongelukken. „Als we er nog enkelen bij krijgen, kunnen we op 10 september met een cursus starten", zegt Ineke Peper. De EH BO was er ook om zonodig hulp te bieden, maar dat was niet nodig. „Een paar pleisters bij wat kinde ren, meer gelukkig niet. Maar we hadden water en dergelijke klaar staan." Op de Markt hebben Anita en Ed Kouwenhoven (Tof) een live optre den bij radio Tholen. Het is zweten VERVOLG VAN VOORPAGINA Lindhout werkte daarna voor ver schillende boeren en is in al die ja ren een specialist geworden in de gladiolenteelt. Al vijftien jaar is hij samen met Van Haaften bezig om het ras Charm Clow te verbeteren, dat wil zeggen zo zuiver mogelijk te oogsten. „Toen ik daarmee begon was 65 procent van de bloemen vreemd, dus niet van dezelfde kleur. Nu zit ik op 0,3 procent. Ik wil na tuurlijk naar de 0 procent. Daar gaat het om." Bij het oogsten gaat het namelijk om de zaadjes die aan de bol zijn ge groeid: de kralen. „Tien bollen met verkeerde kralen, betekent 1000 vreemde bloemen. Dat maakt het te len zo moeilijk." Charm Clow heeft in de bloemkelk een wit streepje. Elke bloem dient dan ook zo'n wit streepje te bezitten. Is dat niet het geval dan hoort de bloem er niet in thuis. Elke bloem met een rood streepje in de kelk - hoe mooi ook - gaat er onherroepe lijk uit. Een leek ziet het verschil nauwelijks. Zeker niet op afstand. Om het ras zuiver te krijgen, duurt jaren. Jaren van intensieve arbeid. Steeds weer opnieuw door het veld lopen, tussen de rijen door als er weer bloemen opengegaan zijn. Elke dag en dat ongeveer vier weken lang. Lindhout heeft een geoefend oog. Hij kan van ver al zien of er ondeug delijke exemplaren tussen staan. Dan gaat het niet om een witte in een veld met rode gladiolen, want dat ziet een leek ook. Nee, het on derscheid dat hij maakt gaat vele malen verder. Van afstand kan hij zien of de nerf in het bloemblad bij voorbeeld afwijkt, wit in plaats van rood is. „Het is de gloed waar ik dat aan kan zien. Maar kom ik de vol gende dag terug en de wind is ge draaid en de bloemen staan iets an ders, dan kan ik die bloem van veraf niet meer vinden." De acht soorten aan de Rand zijn maar een greep uit het grote assorti ment gladiolen die de zaadhandelaar kweekt. Volgens Lindhout zijn er wel 600 soorten. „Maar om een par tijtje goed te krijgen, duurt wel twin tig jaar. Er blijven er maar een paar over voor de markt. Van de kralen wordt weer plantgoed gemaakt. Als bollen komen ze uiteindelijk op de geblazen in de kokende zon, maar dat laat het tweetal niet merken. Als hun oude succesnummer 'A la vie' weerklinkt, wagen enkele paartjes zich op straat spontaan aan een dansje. De Lamsöören uit Oud-Vos semeer blazen even uit tussen twee optredens door in de feesttent. Bij de caravan van 3VO is het uitermate rustig. Rinus Quist meldt slechts 25 deelnemers aan de ogentest en 49 mensen die aan de quiz hebben meegedaan. Van hen hebben er ne gen geen fouten; Elina Kot uit de Oudelandsepoort wordt uitgeloot en wint 25 gulden. Ook uitzendbureau Flexexpress heeft een prijsvraag. De antwoorden zijn in de stand te vinden en hebben te maken met be drijven die het uitzendbureau als klant heeft. De voorbijganger krijgt een bokkenpootje aangeboden, dat in de diepvries tegen het smelten van de chocolade is behoed. Bij de katholieke kerk weet men alle won- der(bloem)bollen, net als vorig jaar, weer te slijten. Niemand raadt de naam van de uit terrapotten ge maakte pop: Poppelientje. De terrassen op de Markt en aan de Kaaij zitten vol. En dat is twee da gen lang zo. „Het is een gekkenhuis geweest", aldus René van Ee van The Sixties. Ook Jolanda van The Pub, die tevens de tent op de Markt heeft geregeld, spreekt van een top drukte. „Niet alleen 's avonds. Overdag had ik evenmin te klagen." Om de overlast voor omwonenden te beperken, worden de drankjes in plastic bekertjes verkocht. Ook zijn overal portiers ingezet en lopen mensen rond om de zaak in de gaten te houden. Onenigheid tussen café bezoekers is, zeggen beide, geluk kig uitgebleven. „En de buren zijn erg tevreden over hoe het is verlo pen", aldus Van Ee. Dat de veegwa- gen zaterdagavond om elf uur bra- deriegangers die op de Markt op straat stonden wat besmeurde, stelt de uitbaatster van The Pub teleur. „Ik begrijp dat er op zondag niet ge veegd kan worden, maar doe het dan op maandag. De Markt ruimen wij in ieder geval zelf altijd hele maal op", zegt ze. „Maandag kan niet, we moeten het van de gemeen te zaterdag doen en nog diezelfde avond wordt er gecontroleerd", re ageert Leen Tichem van de onder nemersvereniging. „De mensen zien de auto langzaam aan komen rijden, maar ze willen niet opzij gaan." Overigens is hij tevreden over het verloop van de braderie. „Het parkeren op de voormalige oesterputten ging een stuk beter dan vorig jaar. De gemeente had daar voor verwijzingsbordjes gemaakt." Tichem meldt dat zaterdagmorgen om kwart voor acht de eerste deel nemers aan de kinderbraderie al buiten zaten en toen al zaken deden ook. „Het vuurwerk was weer een heel goede afsluiting. Ik sprak ie mand uit Yerseke die zei dat het nog vele malen mooier was dan in zijn dorp." markt." Naast de zwarte (Black Magie) staan er oranje met een geel hartje, roze met een gekarteld bloemblaad je, roze met een wit keeltje, lila met een rood hartje (Vera Lynn) en don kerpaars: „Violetta heten die. Daar zijn de Japanners dol op." Lindhout roemt de lichtglooiende grond in de Zoutepolder tussen de Stoofdijk en de Randweg. „Het is hier ideaal. Pure zandgrond. Als het regent, dan loopt het water eraf. Als het droog is dan geeft de grond op. Al regent het 100 millimeter per dag, dan kun je hier nog de hele dag werken. Het zijn ook de beste gla diolen die ik in heel mijn leven heb gehad." Aan de scheurtjes in de zan derige aarde is te zien dat de kralen aan de bollen flink aan het groeien zijn. Ze hebben ruimte nodig en du wen de grond omhoog. De bollen zetten zich, heet het in het jargon van de teler. De afgesneden bloemen worden tus sen de rijen gelegd. Vaak neemt Lindhout wat bossen mee die hij bij oude mensen thuis brengt. Ook de omwonenden van het perceel krij gen regelmatig een bos. En toen Lindhout gladiolen kweekte in de Noordpolder vlakbij een mini-cam ping bracht hij de toeristen ook een boeket. „Om er maar voor te zorgen dat de mensen ze niet zelf gaan snij den. Want dan kan ik niet meer zien of het een goede of een vreemde bloem is geweest, begrijp je wel." De grootste verandering in de teelt is de sproei methode. Ging Lindhout vroeger met de gifbus op zijn rug door de gladiolen (met pet op, zak doek voor de mond, oliepak, hand schoenen en laarzen) nu rijdt er een sproeitractor op hoge banden door het veld die in een keer alle rijen be strijkt en geen planten beschadigt. In de bloeitijd moet er volgens Lind hout wekelijks gespoten worden te gen ziekten. Niet alleen de sproei- methode is beter, ook de middelen om de ziekten te bestrijden zijn dat, zegt hij. De omstandigheden zijn volgens de telers ideaal. Maar dat zag er in het begin van dit jaar anders uit. De winter was zacht, het voorjaar nat. „Het waren allemaal 'kluten' en nog eens 'kluten'. Maar als je het nou ziet. De natuur regelt het zelf wel, hoor. Dan doen wij niet." y Advertentie I'M. Volgens A.P. Kornaat (PvdA) is niet duidelijk hoe de bestrijding van het onkruid gaat plaatsvinden als de chemische middelen niet meer ge bruikt mogen worden. Ook is vol gens zijn fractie niet duidelijk wat de alternatieve methode de gemeen te gaat kosten. „Er kan best nog wel een ander middel worden gevonden voor 2005. Dat gebeurt in de land bouw ook vaak. Wij willen geen blanco cheque tekenen." Ook J.P. Bout (CDA) was tegen het convenant en sloot zich aan bij Kor naat. Bout wees erop dat het borste len van de straten om het onkruid te verwijderen nog onvoldoende ont wikkeld is en dat de gemeente Goes daar zelfs al mee gestopt is, omdat de kosten daarvan de pan uitrijzen. Hij stelde voor om het onkruid handmatig te bestrijden door selec tief te spuiten. „En niet met zo'n mooi karretje. Al lopend kun je overal komen. Het is goed met het blote oog waar te nemen." Drs. A.L. Piet (CU) was het in grote lijnen met PvdA en CDA eens, maar zei dat er geen andere keus is. Als het niet gebeurt, kunnen de ge meenten sancties worden opgelegd. Wat de kosten betreft, is het ook voor de Christen Unie 'een sprong in het duister.' Volgens burgemeester W. Nuis mag de gemeente een eigen plan van aanpak maken, maar zal de nieuwe methode zeker meer gaan kosten. „Toch moeten we als overheid een voorbeeld geven. Dat is ook deel van de afweging." Een meerderheid van de raad was voor het ondertekenen van de over eenkomst. PvdA en CDA bleven te gen, inclusief wethouder W.C. van Kempen. Zittend op een terrasje kon de bezoeker van de braderie in Tholen soms bijzondere (muzikale) tafereeltjes voorbij zien komen. het heel ongebruikelijk om vanaf raad toe te spreken. „U hebt het de publieke tribune tijdens de woord gekregen. Wij hebben een raadsvergadering het college en de gebaar gemaakt." De prijswinnaars van de kleurwedstrijd van Fixet Sint-Annaland. Vooraan v.l.n.r.: Dinanda den Braber, Thirsa den Engelsman. Michaela de Wilde, Annerie Hofland, Elline Verwijs en Cora Verburg. Achter hen Anja Verheijen, Ad Slager en Carla Kastelijn van Fixet. (Advertentie l.M.) interieurs Bel uw adviseur P. Pietjouw, telefoon 06-53429168, Markt 23, 4695 CG Sint-Maartensdijk. Advertentie I.M. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 5