Tholen en Smerdiek gaan verder bekeren Julian Roman wil v.v. Vosmeer weer aan het voetballen krijgen Wilfried Bastiaanse sterke winnaar in een slecht bezochte wielerronde C. de Graaf is snelste op vlucht uit Orleans Marco van Haaften laat zich zien in Thoolse straten Mening van spelers is voor mij heel belangrijk Extra banen badmintonclub Joram Dees 23e in Steenbergen Koersballen StarTravef Donderdag 30 augustus 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Zware 9-0 nederlagen voor WHS en SPS Tholense Boys en Smerdiek zijn de enige Thoolse clubs die verder bekeren. Echt overtuigend gebeurde dat niet. De Tholenaren verloren eenmaal en speelden nog een keer gelijk. Smerdiek haalde het op doelsaldo. Voor de andere Thoolse clubs was er geen eer weggelegd in het bekertoernooi. WHS en SPS kregen zware 9-0 nederla gen aan hun broek bij respectievelijk Unitas en Zwaluwe. Vosmeer-Smerdiek, het enige streekduel in de eerste ron de, eindigde in een 1-2 overwinning voor de bezoekers. Derby Beschamend Tropische hitte Tragedie Enige winst Zijn voorganger Leo Ha- vermans knapte af op het gebrek aan motivatie bij zijn spelers. Toch heeft Ju lian Roman, de 37-jarige nieuwe hoofdtrainer van Vosmeer, alle vertrouwen in het karwei. „De belang rijkste doelstelling is om de jongens het plezier in het voetballen terug te ge ven en ze weer naar de training te krijgen." Niveau Groepjesvorming Met Wilfried Bastiaanse uit Hoogerheide kreeg het wie- Iercomité van de ronde van Tholen in ieder geval een winnaar om trots op te zijn. Bastiaanse staat sinds jaar en dag te boek als de koning van de criteria in West-Brabant en Zeeland. Na een periode vol kommer en kwel won de postbode uit Hoogerheide eindelijk weer eens een koers. De manier waarop is mettertijd zijn handelsmerk gewor den: een ultieme uitval in de allerlaatste ronden. „Ik hoop dat ik weer op de weg terug ben." Moegestreden Finale Uitslag Jac. Reijngoudt wint Morlincourt Orleans Saran Morlincourt Marjolein Akkermans niet in de barrage TIK TAK TIK TAK TIK TAK TIK TAK TIK TAK TIK TAK TIK TAK TIK TAK de pauze op 4-0. Juist voor rust kon- Ondanks wisselvallige prestaties bereikte Tholense Boys de volgende ronde. Donderdag werd thuis verlo ren met 0-2 van zondagtweedeklas ser SC Gastel. Dinsdagavond werd in Steenbergen een 1-3 voorsprong uit handen gegeven. De thuisclub kwam in de slotfase nog terug tot 3- 3. Omdat Gastel op hetzelfde mo ment met 1 -0 won van ZPR, bekert het team van Henk Hagenaars toch door. Tegen Gastel trad Tholense Boys met zeven invallers aan. De Brabanders waren mede daardoor de betere ploeg. Halverwege de eer ste helft werd doelman Alex Hqogendoorn gered door de paal. Een kwartier na rust werd het na slecht uitverdedigen 0-1 voor de be zoekers. In de slotfase maakte Gas tel gebruik van de ruimte die het aandringende Tholense Boys ach terin weggaf: 0-2. Tegen Steenber gen was de zaterdagtweedeklasser slagvaardiger. Na een 1-0 voor sprong voor de thuisclub was het Jan Groenewegen die met twee treffers voor een 1 -2 ruststand zorg de. In de 57e minuut leek het een gelopen koers toen weer Groenewe gen doorbrak en de 1-3 liet aanteke nen. Het driftig wisselende Tholen se Boys gaf de zege in de laatste minuten weg. Het werd 2-3 en in de allerlaatste minuut zelfs gelijk: 3-3. De enige derby in de eerste beker ronde vond dinsdagavond in Oud- Vossemeer plaats. Smerdiek behaal de een moeizame 1-2 overwinning, juist genoeg om de tweede ronde te halen. Het team van Pim Potappel eindigde met zes punten op gelijke hoogte met Meto en TPO, maar gaat samen met de ploeg uit Hoogerhei- de door op doelsaldo. Het was de mee opgerukte Jordy Hage die het sterkere Smerdiek na een kwartier aan de leiding bracht. Na een half uur werd het 0-2 door Erik van Haaften. Vanaf de aftrap mocht Ri chard Voshol alleen op de keeper af gaan: 1-2. Na de hervatting ging de strijd lange tijd gelijk op. In het laatste kwartier zocht de thuisclub nadrukkelijk een beter resultaat en kwam Smerdiek met de rug tegen de muur te staan. In de 85e minuut leek Michel van Leeuwen te gaan scoren, maar alleen voor het doel wist hij het net niet te vinden. Bij Meto was Vosmeer zondag nog kansloos onderuit gegaan. De thuis club opende sterk en liep snel uit naar een 3-0 voorsprong. Nog voor de thee kwam Vosmeer via treffers van Donald van Dam en Jasper de Regt terug in de wedstrijd. In de tweede helft liep het in de vierde klasse uitkomende Meto eenvoudig uit naar 6-2. Smerdiek haalde het zaterdag niet bij TPO. Soulyman el Bouazzaoui zette zijn ploeg nochtans op het goede spoor. Zowel voor als na rust scoorde de jonge aanvaller,waarbij de tweede treffer van grote schoon heid was. Van ruim dertig meter zorgde El Bouazzaoui voor 0-2 en leken de blauwzwarten in veilige haven. In het laatste kwartier wist de thuisclub, die inmiddels tot 1-2 was teruggekomen, de partij alsnog naar zich toe te trekken. Aan de winnende derde treffer zat volgens Smerdiek overigens een buitenspel luchtje. WHS wist zaterdag al dat het beker- avontuur voorbij was. Bij zondag tweedeklasser Unitas in Etten-Leur werd maar liefst met 9-0 verloren. Tot de rust konden de groenwitten het nog aardig bijbenen. Weliswaar nam de thuisclub snel een 2-0 voor sprong, maar daarna kreeg WHS enkele kansen om het tij te keren. Op slag van rust werd het echter 3- 0, meteen de genadeslag voor het team van Johan Sulkers. Het werd na de thee 4-0 en in het laatste kwartier liepen de Brabanders zelfs uit naar een voor WHS beschamen de 9-0 stand. Het drama bij Unitas spoorde WHS dinsdag wel aan tot een betere partij tegen het naar de derde klasse gepromoveerde Rood Wit uit Sint-Willebrord. Voor rust lieten de Setallanders enkele vlot lopende aanvallen zien. Na een fraai combinatie was het Michel Mossel man die in de 5e minuut de score openbrak: 1-0. Even later stond het 2-0 toen Patrick Ketting op de goe de plaats stond. Na een half uur maakte Matthijs Bruijnzeel er 3-0 van. Ketting bracht WHS nog voor den de Brabanders iets terug doen: 4-1. In de tweede helft zakte WHS ver terug. Gelukkig voor de thuis club wist Rood Wit uit diverse kan sen slechts eenmaal "het volle rende ment te halen: 4-2. Tegen zondagtweedeklasser Roo sendaal speelde Noad zaterdag een verdienstelijke partij. Twee treffers kort achter elkaar betekenden echter dat de Fluplanders halverwege de eerste helft tegen een 0-2 achters tand aankeken. Johan Reijngoudt bracht de thuisclub nog voor de thee terug in de wedstrijd. Na de hervat ting wilde het team van Peter van Poortvliet wel op zoek naar de ge lijkmaker, maar in de tropische hitte was de tank snel leeg. Dinsdag avond hield Noad een punt over aan het treffen met Grenswachters. De start van de Fluplanders was uitste kend en Ronald den Braber zorgde voor een op dat moment verdiende 1-0 voorsprong. De Brabanders kwamen nog in de eerste helft langszij: 1-1. Doelman Kees Lozo- koot redde fraai toen de bezoekers gevaarlijk doorstootten. In de twee de helft liep Grenswachters alsnog uit naar 1-3. Kees Jan Verstrate bracht zijn ploeg terug in de wed strijd: 2-3. In het laatste kwartier maakte de in een vriendschappelijk duel met Rillandia geblesseerd ge raakte Comé de Frel weer zijn op wachting binnen de lijnen. De Sint- Philipslandse topscorer van het vorig seizoen liet in de 80e minuut zien dat hij het kunstje nog niet ver leerd is: 3-3. SPS heeft de knappe 3-2 zege op Moe in het eerste bekerduel geen vervolg kunnen geven. Zowel van Noordhoek als Zwaluwe werd ver loren. Met name de nederlaag bij Zwaluwe (9-0) loog er niet om. Za terdag leek de partij bij Noordhoek ook al op een tragedie uit te lopen. Na een 1-0 ruststand werd het 4-0 voor de thuisclub. SPS begon in het laatste kwartier aan een inhaalrace, maar kwam op de streep één goal tekort om alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Peter Noordijke, Jacco Jansen en Erwin Feijtel na men de doelpunten voor hun reke ning. Bij de sterke derdeklasser Zwaluwe speelde het team van Ge rard Lazarom lange tijd goed mee. Esmir Kustura en Peter Noordijke kregen in de eerste helft kansen om te scoren, maar faalden op het be slissende moment. De wel schot- vaardige spitsen van de thuisclub zorgden voor een 3-0 ruststand. Na de pauze was het over en sluiten met SPS. Het werd uiteindelijk 9-0. Stavenisse pakte dinsdagavond de eerste en enige overwinning in de bekercompetitie. NVS werd aan de Pilootweg met 2-1 verslagen. Het was de weer aan het voetballen ge slagen Bennard de Rijke die voor rust de 1-0 op het bord bracht. On middellijk na de hervatting werd het 2-0 door Kees van Putte. Halverwe ge de tweede helft kwam de ploeg uit Nieuw-Vossemeer terug tot 2-1. Verder liet doelman Marco Dorst, vervanger voor de zieke Mare Hoogendoorn, het niet komen. Bij Stavenisse ontbraken Jeremy Gier man en de nog altijd geblesseerde Adrie Smits. Bij Kaaise Boys kwam het team van Rien Smits er zaterdag niet aan te pas. Het werd in Fijnaart 5-1 voor de thuisclub. De enige treffer voor Stavenisse kwam kort na rust op naam van Matthias Moer land: 2-1. Het veel sterkere Kaaise Boys lie'p daarna eenvoudig uit naar 5-1. Beker: Thol. Boys-Gastel 0-2, Noad- Roosendaal 1-2, Unitas-WHS 9-0, Kaai se B.-Stavenisse 5-1, TPO-Smerdiek 3-2, Noordhoek-SPS 4-3, Meto-Vosmeer 6-2, Noad-Grenswachters 3-3, Steenbergen- Thol. Boys 3-3, WHS-Rood Wit 4-2, Stavenisse-NVS 2-1, Vosmeer-Smerdiek 1-2, Zwaluwe-SPS 9-0, Kloetinge-Smer- diek da. 2-1, Noad 2-FSV 2 4-3, Klun- dert 2-SPS 2 SPS niet opgekomen, Thol. Boys 2-Stavenisse 2 Stavenisse niet op gekomen, WHS 2-ZPR 2 14-0, Vosmeer 2-Bergen 2 3-6. Jeugd: Noad A-Zwaluwe 8-1, Noad B- Schutters 4-4, Noad C-Vosmeer C 4-1, Noad D-Kogelvangers 3-19; Vosmeer D- VVC 1-7; Thol.Boys A-Virtus 3-3, Thol.Boys C-WHS Cl 5-3, Thol.Boys D-SPS Dl 7-5; WHS meisjes-Steenber gen 0-9, Nw.Borgvliet-WHS D 10-0 Advertentie I,M. De eerste signalen zijn positief. In de voorbereiding stonden er op trai ningsavonden geregeld twintig man op het veld. „Dat hebben ze bij Vo smeer nog nooit meegemaakt. De sfeer is perfect. Natuurlijk is het af wachten. Het is de voorbereiding maar. Er zijn nog geen afvallers. Str aks gaat het regenen en waaien. Pas dan kun je conclusies trekken." De benoeming van Roman bij Vo smeer kwam onverwacht. Vosmeer is zijn eerste club. Als trainer deed hij ervaring op bij Tholense Boys, de vereniging waar hij zelf ook voet balde totdat een knieblessure hem noopte een punt achter zijn actieve carrière te zetten. Roman, technisch uiterst begaafd en snel, kwam fysiek tekort om zich definitief in het eerste elftal te kunnen spelen. Voortdurend pendelde hij heen en weer tussen de hoofdmacht en de reserves. Jeugdse- cretaris Ben Schot haalde hem als leider en trainer voor de B-junioren van Tholense Boys binnen. Roman behaalde het diploma jeugd voetbaltrainer en stroomde door naar de A-jeugd van de club in zijn woonplaats. Inmiddels heeft hij het diploma trainer-coach 3 in bezit en is hij gerechtigd om zelf een vereni ging onder zijn hoede te nemen. Vo rig jaar zomer praatte hij al met Vre derust, vooral om te kijken hoe een sollicitatiegesprek in zijn werk gaat. Het afgelopen seizoen was hij onder Leendert Geelhoed werkzaam als tweede trainer bij Tholense Boys. Via Vosmeerder Jacco Kouwen, een bekende van de opleiding tot jeugd voetbaltrainer en bij Tholense Boys leider bij de B-jeugd, kwam hij in gewoon niet inzitten. De oefenvor men zijn ook anders dan ze gewend zijn. Alles is nieuw voor de jongens. Daarom heeft het zijn tijd nodig. Door trainingen stop te zetten en veel uit te leggen moet het niveau omhoog." Tijdens de voorbereiding riep Ro man na elke trainingsavond drie jongens op voor een individueel ge sprek in zijn kleedkamer, om de we derzijdse verwachtingen in kaart te brengen. Ook is er in een spelers- raad ingesteld die regelmatig bij el kaar komt. Spelers van het tweede team zijn daarin eveneens vertegen woordigd. „De mening van spelers is voor mij heel belangrijk. Ik wil niet dat er achter mijn rug iets broeit. Eventuele onvrede moet in alle openheid vertelt worden." Julian Roman heeft ambities om door te groeien als trainer. contact met de zondagclub. „Voor mij is Vosmeer de perfecte club om in te stappen. Op termijn heb ik ze ker ambities om door te groeien. Volgend jaar wil ik beginnen met de opleiding Trainer-Coach 2. Mijn eerste prioriteit is nu echter om Vo smeer weer aan het voetballen te krijgen. Ik heb op de trainingen vastgesteld dat de jongens veel meer in hun mars hebben dan ze vorig jaar hebben laten zien." Doelman Michel Neele is het enige nieuwe gezicht in de selectie van Vosmeer. Hij moet de opvolger worden van de gestopte John Aarn- oudse. Elftalbegeleider wordt voor malig eerste elftalspeler Wil Koster mans. Jacco Kouwen is assistent trainer geworden. Roman wil een frisse wind laten waaien bij Vo smeer. „Het niveau is lager dan ik gewend ben. Met positiespelletjes zie je dat heel simpele dingetjes er Door de herstructurering van de KNVB mag Vosmeer zich komend seizoen vijfdeklasser noemen. De ploeg is ingedeeld in een klasse met vooral Zeeuwse ploegen. Wel is de derby met NVS gehandhaafd. De reistijd neemt fors toe, met onder andere uitstapjes naar Jong Ambon (Middelburg), Noormannen (West- kapelle) en Renesse. Roman heeft zich intern sterk gemaakt voor het inzetten van een bus naar de verre uitwedstrijden. „De sfeer wordt daardoor heel anders. Met vier au to's naar een wedstrijd is niet goed. Het leidt tot groepjesvorming, iets wat vorig jaar bij Vosmeer ook voorkwam, en dat kunnen we niet meer hebben." Roman weet nog niet of zijn wens gehonoreerd wordt. Evenmin heeft hij zicht op de sportieve mogelijk heden. „Uitgezonderd NVS en Ou- werkerk zijn alle ploegen nieuw voor Vosmeer. Het is daarom echt koffiedik kijken. Ik wil er in ieder geval alles aan doen om Vosmeer op de rails te krijgen. Ik ben zeven da gen per week met voetbal bezig." Wilfried Bastiaanse heeft de beker van de ronde van Tholen. Nummers 2 en 3 Frangois Franse en Martijn Simons rechtskregen echter ook de felicitaties van de rondemiss Anke Buikema uit Sint-Annaland die ook het startschot loste. Bastiaanse bewees reeds de dag na reur uit Wouw in de achterzak ge- Tholen dat hij zijn goede benen heeft teruggevonden door ook in Fijnaart als eerste over de meet te komen. De naam van Bastiaanse op de erelijst van de Thoolse braderie ronde verzachtte de pijn voor het comité, dat uiteindelijk slechts 29 vertrekkers aan de start mocht ver welkomen. Favoriet Ruud Zijlmans uit Roosendaal meldde zich ziek af en de verwachte bijschrijvers uit de sportklasse-A kwamen, waarschijn lijk vanwege de drukkende hitte op vrijdagavond, niet opdagen. Ook het publiek liet verstek gaan, zodat de koers in een matte ambiance werd gereden. Secretaris Jacques Dekkers plaatste vraagtekens bij de toekomst van de ronde in de huidige opzet. „We zullen op een rijtje moe ten zetten wat we er mee gaan doen. Het zijn weinig deelnemers, maar 30 tot 40 coureurs is bij criteria in Zeeland tegenwoordig gebruikelijk. De hitte werkte natuurlijk ook niet ons voordeel. Bovendien zegt de hoeveelheid renners niet alles. Het gaat ook om de kwaliteit en die was in ruime mate aanwezig." Uitgezonderd de afwezige Zijlmans was inderdaad de hele regionale cri- teriatop naar Tholen gekomen. Het was Martijn Simons, vorig jaar nog de sterkste op de Ten Ankerweg, die zijn neus het eerst aan het venster stak. Een lucratief drie-rondenklas- sement werd door de bebrilde cou- stoken. Van meet af aan werd het tempo hoog gehouden. Zeker toen de ploegmaten Dennis Raadtgever en de snelle Lex Nederlof het ha zenpad kozen, liep de teller op tot boven de veertig kilometer in het uur. Oud-Tholenaar Patrick de Gra ve, tegenwoordig woonachtig in Kapelle, behoorde tot de eerste uit vallers. Marco van Haaften uit Sta venisse hield het langer vol en liet zich enkele malen in de voorste ge lederen zien. Van Haaften was de enige Thoolse renner in de koers. Zijn oudere broer Arjan is op va kantie, Peter Metske herstelt van de ziekte van Pfeiffer en wordt dit jaar niet meer in de wedstrijden ver wacht. De jonge Van Haaften (20) was tevreden over zijn verrichting in Tholen. „Ik had moeite om op gang te komen. Ineens kwam ik goed in mijn ritme. Een fietsvakan tie in de Franse Alpen heeft me goed gedaan. Ik kwam sterker en frisser terug dan ik er heen ging. Veertien dagen heb ik bijna dage lijks in de cols gefietst. Het ging misschien wel te goed. Ik heb me even over de kop gefietst. Na zeven tig kilometer ging het licht uit." Met de jonge Werner van Zimmeren uit Kruisland, dit jaar de revelatie in de criteria, was de gretige Simons echter de meest actieve renner in de eerste koershelft. De man uit Wouw sloeg een gaatje van honderd meter, maar raakte nooit buiten schot. Si mons zag het zinloze van zijn uit looppoging in en liet zich inlopen. Vervolgens gingen de minder be kende Stef Clement en René Smits samen op avontuur. Met nog dertien ronden voor de wielen volgde een hergroepering en kon de koers op nieuw beginnen. De moegestreden Van Haaften loste en verliet enkele ronden later de koers. „Toch ben ik blij dat ik me in Tholen heb kunnen laten zien. Ik zit nog maar drie jaar op de fiets en heb dit seizoen weer ontzettend veel geleerd. Als die groei zich doorzet, moet ik de ko mende jaren tot in de finale mee kunnen blijven doen." Van Haaften heeft een uitgesproken mening over de Thoolse ronde. „Het is geen aangenaam rondje met al die drempels en obstakels. Van mij mogen ze de koers in het bui tengebied laten verrijden. Ook de koppeling met de braderie hoeft voor mij niet. Er is te veel publiek dat niets om de koers geeft en er geen rekening mee houdt dat wij sport bedrijven. In Tholen is er al tijd de dreiging dat mensen overste ken, vooral in de buurt van de Markt. Zeker als je gelost bent en er geen auto meer voor je rijdt, is het levensgevaarlijk." Het waren Simons en Frangois Franse uit Kwadendamme die, met nog tien ronden op het bord, de fi nale inluidden. Samen piepten ze er tussenuit. Mare Blok, Dennis Raadtgever en Rob Meiland sloten na een ronde achtervolgen aan, de slag was gevallen. Enkel Bastiaan se, Nederlof en de sterke Eric Ver- eecken (onlangs winnaar in Sint Jansteen) konden met een laatste krachtsinspanning hun karretje nog aanpikken. Op vier ronden van het einde waagde Bastiaanse een eerste uitval om de concurrentie te testen. Vervolgens probeerden oud-be- roepsrenner Franse en ook Meiland het nog een keer. De beslissende jump volgde in de voorlaatste ron de. Aan de achterzijde van het par cours knalde Bastiaanse uit het wiel. Een val bij een koers in Zwe den zette hem eerder dit seizoen vijf weken buitenspel. De snelle postbo de knokte zich terug en won in Oud-Beijerland en Clinge om ver volgens eind juli, na de Draai van de Kaai, wegens ziekte andermaal buiten beeld te raken. Ruim voor de streep wist de weer herstelde Basti aanse dat de zege hem niet meer kon ontgaan. „Iedereen zat kapot. Ik sloeg een gaatje en dan is het wachten tot er iemand breekt. Ge lukkig waren dat de anderen." Uitslag elite, neo's en sportklasse- A: 1. Wilfried Bastiaanse (Hooger heide) 80 km in 1 uur 59 minuten en 30 seconden; 2. Frangois Franse (Kwadendamme); 3. Martijn Si mons (Wouw); 4. Lex Nederlof (Oostvoorne); 5. Eric Vereecken (Hulst); 6. Rob Meiland (Hooger heide); 7. Marco Blok (Heinkehs- zand); 8. Dennis Raadtgever (Goes); 9. Davy Dubbeldam (Sluis kil); 10. Twan den Braber (Hoeven); 11. Jacques Schuit (Arnemuiden); 12. Barry van der Ham (Heerle); 13. René Smits (Lage Zwaluwe); 14. Edgar van Meer (Roosendaal); 15. Frangois Nooten (Dorst); 16. Ro bert Jongenelen (Oudenbosch); 17. Ad van der Maden (Nieuwdorp); 18. Jack Broeren (St.Willebrord); 19. René Minneboo (Roosendaal); 20. Stef fclement (Breda). De 1752 Thoolse duiven die zaterdag in Frankrijk werden gelost, kwa men met een zuidoostenwind huiswaarts. Om kwart over zeven gingen in Orleans 771 jonge duiven de lucht in voor een reis van 431 tot 441 ki lometer. C. de Graaf van De Reisduif Scherpenisse had met 1249,03' meter per minuut de snelste. Uit Morlincourt kwamen een half uur la ter 981 duiven terug. Hier noteerde Jac. Reijngoudt van De Vredesduif met 1475,746 meter per minuut de snelste, na een vlucht van 232 tot 244 kilometer. J.W. Heijboer 12, 55, 64, 70; L. de Kwak Koolaard 15, 54, 63, 67, 69, 72; L. Potter 16, 38; J. Moerland 18, 19, 28, 31, 33, 42, 45; L. Hage 22, 39, 40; C.D. Uijl 25; A. Hage 30, 37, 41, 49; mevr. M. Ponse 46, 60, 61; M. Potappel 50; D.J. Menheere 65; J. Suurland 71. De Trouwe Duif Tholen, 55 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 13.29.26 u. is 1158,806 m/min, laatste duif 14.39.19 u. is 976,545 m/min. P. Laban 1, 3, 5, 14; J. van Dijke 2; C. Laban 4, 13; K. v.d. Berge 6, 7, 8, 10, 12; M.J. Laban en Zn. 9. De Vredesduif Sint-Philipsland, 361 duiven van 14 deelnemers. Eerste duif 13.26.34 u. is 1186,587 m/min, laatste duif 16.57.13 u. is 757,481 m/min. Comb. Hoek 1, 2, 4, 7, 11, 14, 15, 22, 23, 26, 34, 39, 59, 69, 71; gebr. Reijn goudt 3, 5, 9, 13, 16, 18, 60; A. Goud zwaard 6; J.D. Quist 8, 10, 19, 21, 24, 54, 57, 61, 68; L. Reijngoudt 12, 55, 81, 86; M. Meijer en Zn. 17, 52, 83; P. Wa- gemaker 20, 48, 51, 56, 63, 79, 80; J. Walpot 25, 33, 38, 53, 64; A. Verwijs 27; comb. Reijngoudt en Zn. 28, 49, 72; K. van Dommelen 29, 30, 31, 32, 35, 37, 40, 41, 44, 45, 46, 58, 62, 65, 66, 67, 73, 74, 76, 77, 82, 85, 87; R. Reijngoudt 36, 42, 50, 78; K. de Frel 43, 88; J.C. Ver wijs 47, 70, 75, 84. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 140 dui ven van 13 deelnemers. Eerste duif 13.13.01 u. is 1221,004 m/min, laatste duif 15.09.37 u. is 920,974 m/min. A. Havefmans 1, 2, 3, 25, 28, 30; J. Ca- pelle 4, 10, 11, 15, 19,21,23,24; F. Bal 5, 6, 17; D.A. Vaders 7, 16, 20, 33; A. Capelle 8, 22, 27, 31; C. Hommel 9; D.H. Vaders 12, 18, 29; A. van Daalen 13; P. de Wilde 14, 32; P. Hommel 26, 34, 35. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 83 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 13.37.40 u. is 1151,69 m/min, laatste duif 16.53.17 u. is 745,42 m/min. Mevr. I. Quist 1, 2, 5, 6, 8, 10, 11. 12, 13, 14, 18, 20; H.T. van Hemert 3, 9, 15, 16, 21; W.H. Openeer 4, 17; A. Bijl 7; D. de Wilde jr. 19, 22. De Reisduif Scherpenisse, 132 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 13.01.35 u. is 1249,03 m/min, laatste duif 15.46.52 u. is 846,8 m/min. C. de Graaf 1, 3, 27, 36; J. Moerland 2, 7, 14, 24, 35, 37; P. Stoutjesdijk 4, 8, 22, 26, 31, 39, 40, 41; J.J. Bolier 5, 6, 16, 17, 18, 19, 42; D.J. Menheere 9, 10, 11, 15, 21, 23, 25, 30; A. Moerland 12, 20; mevr. M. Ponse 13; mevr. M. Zoon 28; M. de Viet 29, 34, 38, 43; J.W. Heij boer 32; P. Potappel 33, 44. De Trouwe Duif Tholen, 94 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 10.25.51 u. is 1461,798 m/min, laatste duif 11.00.49 u. is 1198,671 m/min. K. v.d. Berge 1, 2, 7, 9, 15, 17; C. Moe- liker en Zn. 3, 5, 6, 11, 24; M.J. Laban en Zn. 4, 8, 12, 18; P. Laban 10, 14; J. Kegge 13, 23; D. Noom 16, 20; L. v.d. Kleijn 19,21,22. De Vredesduif Sint-Philipsland, 201 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 10.29.02 u. is 1475,746 m/min, laatste duif 11.27.56 u. is 1086,272 m/min. J. Reijngoudt 1, 3, 37, 41, 42; comb. Reijngoudt en Zn. 2, 4, 5, 10, 16, 18, 19, 20, 24, 26, 30, 33, 38, 39; J.F. Neele 6, 12, 22, 27, 31, 49, 51; A. Vermaas 7, 21, 48; R. Reijngoudt 8, 9, 11, 14, 35, 47, 50; comb. Reijngoudt 13, 17, 25, 28, 32, 44; J.C. Verwijs 15, 36, 43; gebr. Reijngoudt 23, 34, 40, 45; A. Goud zwaard 29; comb. Hoek 46. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 191 dui ven van 14 deelnemers. Eerste duif 10.28.36 u. is 1455,505 m/min, laatste duif 11.11.45 u. is 1151,111 m/min. P. Hommel 1, 11, 12, 16, 18, 19, 26; D.A. Vaders 2, 10, 13, 24, 25, 28, 29, 31, 34, 39, 41, 43; A. Havermans 3, 6, 17, 21, 22, 35, 37, 38; J. Capelle 4, 5,7, 8, 9, 14, 15, 23, 30, 36; R. Hendrikse 20; F. Bal 27, 40; A, van Daalen 32, 44. 45; D.H. Vaders 33; P. de Wilde 42, 46, 47,48. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 280 duiven. Eerste duif 10.34.33 u. is 1427,05 m/min, laatste duif 11.30.26 u. is 1045,32 m/min. Mevr. I. Quist 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 21, 35, 36, 38, 39, 40, 41, 43, 58, 59, 62; A.W.A.P. Bolijn 7, 11,13, 25, 26, 28, 29, 44, 47, 67; D. de Wilde jr. 9, 24, 31, 34, 37, 45, 60, 69; H.T. van Hemert 17, 66; comb. Bolijn 20, 22, 23, 42, 46, 48, 49, 50, 51, 63, 64; A. Bijl 27; A.D. v.d. Ree 30, 68; C. Potappel 32, 55, 56, 71; J. de Rijke 33, 52, 54, 57; J. Heijboer 53, 61; D. de Wilde sr. 65; W. Beurkens 70. De Reisduif Scherpenisse, 215 duiven van 17 deelnemers. Eerste duif 10.26.34 u. is 1456,4 m/min, laatste duif 11.24.20 u. is 1067,39 m/min. P. Potappel 1, 7, 10, 26, 34, 43, 52, 68; A. Moerland 2, 3, 13, 44, 51, 57, 8, 62, 66; J.J. Bolier 4, 5, 9, 20, 29, 36; C. de Graaf 6, 11, 14, 17, 21, 35, 53, 56, 59; mevr. M. Zoon 8, 23, 24, 29, 32, 47, 48; Badmintonclub Batho brengt in het nieuwe seizoen twee senioren- en drie jeugdteams op de been in het district Brabant. Naast deze compe titiespelers is er een huisvrouwen groep en het bestuur beziet of mo gelijk nog twee recreantenteams ingeschreven kunnen worden. Doordat de vereniging voortaan 7 in plaats van 5 badmintonvelden heeft in sporthal Meulvliet in Tholen, zijn er meer mogelijkheden voor vrij spelen. De stop op seniorleden kan zodoende opgeheven worden (wie belangstelling heeft voor badmin ton, kan vier weken op proef spe len). Getraind wordt er op donder dagavond (jeugd vanaf zes uur, senioren om kwart over zeven). De competitie begint op zaterdag 8 sep tember en dan wordt er 's morgens gespeeld vanaf 9 uur. Joram Dees is 23e geworden in de West-Brabantse Pijl. De driedaagse wielerwedstrijd voor junioren in Steenbergen telde 138 deelnemers, verdeeld over 23 ploegen van zes renners. Vrijdagavond was de eer ste etappe. Dees zat in de kopgroep van veertien man en finishte, door dat hij ingesloten raakte tijdens de eindsprint, als twaalfde. De tijdrit over 8,9 kilometer leverde de Tho- lenaar een 21e plaats op. Doordat de achterstand gering was, stond hij in het algemeen klassement achtste, 's Middags volgde een rit van 106 kilometer over een zwaar parcours met diverse kasseistro ken. Dees had veel last van de warmte, miste daardoor de slag en kwam met een achterstand als 33e binnen. In de totaalklassering kel derde hij zodoende naar de 28e stek. Zondag volgde de laatste etappe, over 125 kilometer, met omlopen rond Steenbergen. Dees voelde zich beter en probeerde di verse keren vergeefs te ontsnap pen. Ruim tien kilometer voor het einde ontstond een kopgroep van veertien met de Tholenaar in de ge lederen. Met nog een kilometer te gaan sprong hij als tweede weg en pakte zodoende de tweede plaats. De ook uit Tholen afkomstige Johnny Pollie kwam in de slotfase ongelukkig ten val en moest met flinke schaafwonden de strijd sta ken. Joram Dees eindigde als 23e, winnaar werd Mare de Maar van de nationale selectie. Het nationaal kampioenschap tijd rijden was een week eerder op een teleurstelling uitgelopen voor de Tholenaar. Hij had last van de hitte en kon geen tempo maken, zodat hij 31e werd in een veld van 35 ge selecteerde junioren. Daags erna ging het bij het N.K. op de weg weliswaar beter, maar Dees kon niet volgen toen aan het begin een groepje de beslissende demarrage plaatste. Na een zware wedstrijd waarin maar 53 van de 150 deelne mers de eindstreep haalden, finish te de Tholenaar als 46e. Marjolein Akkermans van de Een- drachtruiters reed het afgelopen weekeinde mee in het concours om het Zeeuws kampioenschap te 's- Heer-Abtskerke. De amazone reed op haar paard Misty in de M2-dres- suur. Ze kreeg voor haar proef 142 punten van de jury en dat was niet genoeg voor een winstpunt. Bij het springen haalde de combinatie de barrage niet. Daarvoor waren de 4,25 strafpunten te veel. De uitslagen van de wedstrijd van Tholen-stad: 1. N. Moerkerken en L. Soomers 29 p; 2. mevr. F. Schel- linger en mevr. R. Burrows 20 p; 3. M. v.d. Houten met wisselende part ner 18 p; 4. mevr. C. Wilsing en J. Geuze 14 p; 5. J. Bal en D. Schel- linger, én mevr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman 12 p. Wedstrijd Oranje op scherm. De WK-kwalificatiewedstrijd van Ierland tegen Nederland is voor veel voetbal liefhebbers reden om alles aan de kant te zetten en voor de buis te gaan genieten. Zaterdag is de partij op een groot scherm te zien vanaf vier uur in de kantine van s.c. Stavenisse. Het aftellen is begonnen! Op 15 september a.s. opent Star Travel Reisburo haar deuren aan de l|gj Molenvlietsestraat 4 in Tholen! REISBURO WERELDS OR REIS Star Travel Reisburo Molenvlietsestraat 4 4691 BV THOLEN e-mail: tholenSstartravel.nl www.startravel.hl Advertentie^!.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 11