„We kunnen de spelers ook niet uit de grond toveren" De voetbal is in Stavenisse maatschappelijk belangrijk Michael de Jong: „Op papier hebben we een mooie selectie" Pim Potappel houdt gordijnen dicht als Stavenisse van Smerdiek wint Tholense Boys begint bekerstrijd met monsterzege: 9-2 tegen ZPR lliiSl Meehobbelen in middenmoot lijkt aanvoerder Tholense Boys niks Wm&m Voor Smerdiek wordt het tijd om ook dat laatste stapje te zetten Zwaar verlies voor Noad; ook Stavenisse en Vosmeer tenonder Donderdag 23 augustus 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Peter Noordijke zet zich in voor SPS, binnen en buiten de lijnen Optimistisch Vertrouwen Aanvaller Kees van Putte wil plezier in het spelletje houden Linkerrijtje Voortbestaan De rangen gesloten houden. Dat lijkt dit seizoen voor Tholense Boys het voor naamste devies. In de voor bije jaargang haakte bijna een handvol gefrustreerde spelers af. Mede daarom werd het voor de Tholena- ren een teleurstellend sei zoen, waarin pas in een ul tieme finale tegen WHS het tweedeklasserschap werd veilig gesteld. Aan de nieuw aangetreden trainer Henk Hagenaars de taak om alle kikkers in de kruiwagen te houden. Aanvoerder Mi chael de Jong geeft toe dat Tholense Boys niet de mak kelijkste groep is om mee te werken. „Iedereen bij ons heeft een eigen mening en geeft die ook graag." Herkenbaar iiliilii» Mondigheid Jarenlang werkte Pim Potappel uit Stavenisse in de luwte buiten het eiland. Met Brouwershaven maakte hij bewo gen jaren mee. Promoties en degradaties wisselden el kaar af op Schouwen-Duiveland. Het afgelopen jaar stond hij aan het roer bij het onderling verdeelde Flakkee in Middelharnis. Dit seizoen debuteert Potappel in de ei gen gemeente. Bij Smerdiek notabene, de grote concur rent van de club in zijn woonplaats. Potappel is blij met Smerdiek. „Ik heb nu al meer genoten dan tijdens het he le vorige jaar." Uitdaging Ouverture Positief Strafschop Noad 2 begint sterk Opa Piet Noordijke maakte in de zestiger jaren deel uit van het al lereerste bestuur van SPS. Vader Sarien was één van de beste voet ballers van zijn generatie en schopte het zelfs tot het Brabants elftal. Peter Noordijke (30) treedt in hun voetsporen. Als fysiek ster ke aanvaller en als bestuurder zet hij zich in voor SPS. Noordijke is bescheiden over zijn mogelijkhe den als voetballer. „Ik ben nooit zo'n groot talent geweest. Ik ben zeker niet technisch begaafd, maar ik pik altijd wel mijn doelpuntjes Onder de nieuw aangetreden Ge rard Lazerom uit Bergen op Zoom hoopt SPS verder te gaan op de weg die vorig seizoen na de winter stop werd ingeslagen. Een periode vol blessureleed, en daaraan gekop peld matige resultaten, werd a(ge- sloten. SPS bleek, eenmaal op volle oorlogssterkte, een moeilijk te kloppen ploeg die de puntjes bij el kaar sprokkelde. Trainer Johan Sul kers had echter al zijn conclusies getrokken. Hij vond de spelers groep te smal en koos voor WHS. Peter Noordijke: „We zijn nu een maal een kleine vereniging. We hebben geen grote vaste kern. Met deze groep jongens moeten we nog een aantal jaren vooruit. We kunnen de spelers ook niet uit de grond to veren. Dat hebben we Gerard La zerom ook eerlijk verteld." Voor Lazerom was het geen be zwaar. De Bergenaar, in het verle den als trainer werkzaam bij ZPR, Grenswachters en Nieuw-Borg- vliet, zat zonder club en wilde graag aan de slag. Lazerom voelde zich bovendien aangesproken door de organisatie bij SPS. Ook Noor dijke, zelf sinds een zestal jaar als wedstrijdsecretaris deel uitmakend van het bestuur, geeft hoog op over de structuur bij de vereniging. De sponsorcommissie is door Jan Overbeeke nieuw leven ingeblazen. De hoeveelheid reclameborden langs het hoofdveld is daardoor drastisch uitgebreid. Een door de voetballers Dick Uijl en Sjaak Quist in het leven geroepen suppor tersclub bloeit. Met de opbrengst van het lidmaatschap worden acti viteiten voor de jeugd georgani seerd. Na het komende seizoen wordt op sportpark D'n Aekerboam een jeugdhonk gebouwd, om op die manier de beloften aan de vereni ging te binden. Ook binnen de lij nen is goed over de organisatie na gedacht. Dick Uijl treedt definitief terug als eerste eftalspeler en gaat de reserves begeleiden. Rien Vos hol, nog zo'n crack uit het verle den, wordt speler en begeleider van het derde team dat grotendeels is Peter Noordijke is behalve speler, ook nog bestuurslid van SPS. samengesteld uit overgehevelde B- junioren. „Op die manier moet de doorstroom binnen SPS op gang komen", aldus Noordijke. De blessuregevoelige Noordijke miste vorig seizoen nagenoeg de eerste competitiehelft. Dit jaar hoopt hij vooral fit te blijven. Ge lukkig voor SPS is doelpuntenma ker Esmir Kustura, ondanks zijn verhuizing naar Bergen op Zoom, voor de club behouden gebleven. Kustura rijdt komend seizoen met Lazerom mee naar Poortvliet. Mede daarom is Noordijke optimistisch over de kansen voor SPS. „In de vierde klasse vind ik dat je tenmin ste altijd voor een periodetitel moet gaan. In de loop van het seizoen moet blijken of die verwachting re alistisch is." De streekduels tegen Smerdiek en Stavenisse zijn ook voor Noordijke een extra uitdaging. „Gezonde riva liteit mag je in het veld terug zien. De 3-3 tegen Smerdiek vorig jaar was voor ons natuurlijk het hoogte punt van het seizoen, zeker omdat we van 0-3 terug kwamen. Het ge lijkspel kostte Smerdiek het kam pioenschap. Dat zullen ze niet ver geten zijn. Stavenissé geeft ook nooit een duimbreed toe in de der by's. Het is inherent als zusterver enigingen tegen elkaar uitkomen. Ik vind het mooi. Daarom vind ik het ook jammer dat de Eendrachtcup zo gedevalueerd is." Noordijke rekent er op dit seizoen zijn bijdrage aan de prestaties te kun nen leveren. „Maar als er een jongere komt die gelijkwaardig is, moet La zerom zeker voor die jonge gast kie zen. Ik heb daar geen enkele moeite mee. Dan ga ik gewoon lager voet ballen. Bovendien slokt het wed strijdsecretariaat voor de senioren de nodige tijd op. Ik doe het met plezier. In die functie heb je veel contacten met andere verenigingen. Ik verdiep me ook graag in de geschiedenis van SPS en van andere clubs. Die infor matie kan ik kwijt in het programma boekje dat ik bij de thuiswedstrijden maak. Ik vind het ook leuk om daarin de historie van de tegenstander te be lichten." In feite vindt Noordijke de continuïteit van SPS belangrijker dan de eigen prestaties. „SPS is tenslotte een unieke vereniging die bestaat bij de gratie van samenwerking tussen twee dorpen. Wel blijft de aanwas uit Scherpenisse wat achter bij die van Poortvliet. De kerkgezindheid in Scherpenisse is ook wat groter. En je hebt natuurlijk het aspect vervoer. Dat maakt het moeilijker om als jon getje in Scherpenisse voor SPS te kiezen. Toch blijft het een echte com binatieclub, zonder dat het ooit pro blemen geeft. Ik heb dan ook alle vertrouwen in de toekomst van SPS." Doordeweeks woont Kees van Put te in Wageningen. De 21-jarige aanvaller van Stavenisse houdt er zich fit met trainingen op de uni versiteit waar hij landbouwtech niek studeert. In het weekeinde keert hij terug naar het eiland. Om nog even de handen uit de mouwen te steken op de bcnjerij van zijn ouders. En om te voetballen, met vrienden die hij al van jongs af aan kent. „Ik heb nog altijd genoeg re denen om terug te komen." Toch werd het plezier in de voetbal sport bij Van Putte vorig seizoen snel minder. Stavenisse zakte na de win terstop ver weg. Het werd in de vierde klasse een kleurloos seizoen voor de kleinste club van het eiland. Bennard en Peter de Rijke haakten af, omdat het bouwen van een huis alle aan dacht en tijd vroeg. Jeremy Gierman vertrok voor een militaire missie op de Balkan. Een handvol anderen raakten geblesseerd. De neergang zet te zich in. „Af en toe was het niet fijn meer. Met een kleine selectie kun je dat soort tegenslagen niet opvangen. De resultaten bleven uit, maar geluk kig bleef de sfeer goed. Het was niet zo dat wel elkaar gingen uitvloeken na de wedstrijd. Het is natuurlijk ook zo dat wij meer voor de lol voetbal len, dan bijvoorbeeld een tweedeklas ser. Toch wil je elke wedstrijd die je begint graag winnen, ook in de vierde klasse. Onnodig verliezen van een te genstander geeft een vervelend ge voel. Vorig seizoen was het echter bij na altijd overmacht. Daarom konden we ons er wel gemakkelijker bij neer leggen." De voortekenen dit seizoen zijn niet veel gunstiger dan tijdens de vorige jaargang. „We moeten proberen te overleven", aldus trainer Rien Smits. „We hebben nauwelijks genoeg men sen voor twee seniorelftallen." Van wege de problematiek in de jeugdaf delingen werd bijna een heel team B-junioren overgeheveld naar de se nioren. De gebroeders De Rijke zijn echter nog altijd aan het bouwen. Topschutter Adrie Smits haakte tij dens de voorbereiding af met ge kwetste kniebanden en wordt voorlo pig niet terug verwacht. Vanwege verhuizing vroeg Ronald Post over schrijving aan naar ZPR. De in Ber gen op Zoom woonachtige Gerard van de Korput, die halverwege het seizoen de rangen van Stavenisse kwam versterken, gaat voetballen voor Vrederust. Van de Korput, ooit spelend voor NAC, was een aanwinst voor Stavenisse. Iemand bovendien die goed in de groep lag. Van Putte: Kees van Putte verwacht niet dat Stavenisse een periodetitel zal pakken. „Voor ons is elke vertrekkende speler een gemis." Twee seizoenen geleden was de stem ming nog heel anders bij Stavenisse. Bijna pakte de ploeg een periodetitel. Zo ver zal het dit jaar niet komen, ver wacht Van Putte. „Voor een periodeti tel moeten alle stukjes van de puzzel precies in elkaar vallen. Onze doel stelling is plezier in het spelletje hou den. Een plek in het linkerrijtje zou mooi zijn." Stavenisse opent de com petitie thuis tegen streekrivaal Smer diek. „Natuurlijk zijn dat de wedstrij den die leven. Vorig jaar wonnen we thuis met 4-3, in de laatste minuut. Voor ons toen het absolute hoogte punt van het seizoen. Dat zijn de wed strijden waar je het voor doet. Ergens voor spelen is toch altijd leuker, dan zomaar onderin meehobbelen. Dat Stavenissenaar Pim Potappel nu bij Smerdiek trainer is, geeft het duel nog een extra lading. Maar het mag niet zo zijn dat we ons uitsluitend concen treren op de wedstrijden tegen Smer diek en SPS en daarvoor en daarna al le punten verliezen. Dan kan het beter andersom zijn." Van Putte staat zelf aan de vooravond van zijn vierdejaar in de hoofdmacht. Tamelijk snel, een goede passeerbe weging, lang. Toch scoorde hij, on danks zijn lengte, vorig jaar slechts eenmaal met het hoofd. Dat moet dit seizoen beter, vindt hij. „En ik moet beter worden in de combinatie. In fei te geldt dat voor het hele elftal. Voor waarde daarbij is dat je altijd in de zelfde samenstelling moet kunnen spelen, en dat zal ook dit jaar wel weer niet gebeuren. Tegenslag kom je altijd tegen, en dan moet er weer ge rouleerd worden. Dat is de vicieuze cirkel van een kleine club." Rien Smits staat ook dit seizoen weer aan het roer bij de club in het eigen dorp. Van Putte is blij met zijn trainen „Hij weet als geen ander wat er leeft in het dorp. Hij weet met de mensen om te gaan en gaat helemaal voor de, club. Andere trainers zijn passanten, hij niet." Van Putte stond als klein ventje al langs de lijn bij Stavenisse. Het lot van de club gaat hem ter harte. „We moeten trots zijn op onze vrij willigers. Ze doen verschrikkelijk veel voor de club. We moeten met z'n allen opkomen voor het voortbestaan van de vereniging. Waar moeten klei ne jongens die op het eigen dorp wil len sporten anders naar toe? De voet balclub Stavenisse is maatschappelijk belangrijk." Bij Tholense Boys willen ze het liefst niet teveel meer omkijken. De dreigende leegloop werd beperkt tot de technische staf. Naast eindver antwoordelijke Leendert Geelhoed verdwenen ook assistent-trainer Ri- ni Broeren en tweede trainer Julian Roman. Hersteltrainer Erwin de Nijs hield het eveneens voor gezien en werkt nu met de junioren van RBC. Elftalleider Marco van der Wielen stopte eveneens en is inmid dels vervangen door oud-speler Aad Gunter. In de overige vacatures is nog niet voorzien. Routiniers als Johan Schot, Piet den Boef, Hassan El-Jilali en Jan Groe- newegen besloten daarentegen alle maal om er nog een jaartje aan vast te knopen. In de voorbereiding vie len ook Stefan Maas, Francel Kou semaker en René van de Berge, de belangrijkste afvalligen van het vo rig seizoen, in positieve zin op. Ha genaars begon in alle opzichten met een schone lei. Michael de Jong, on- danks zijn 23 lentes alweer voor het vierde seizoen aanvoerder bij de geelzwarten, is blij met de ontwik kelingen. „Op papier hebben we een mooie selectie. Het is echter nog te vroeg om te juichen. Het is zaak dat straks ook de afvallers het op de trai ningen blijven laten zien en niet hun kont tegen de krib gooien." De nu vertrokken Geelhoed blonk niet uit in het communiceren met de nummers twaalf en hoger. Ook de wel veel op de afvallers inpratende routinier Johan Schot kon de reser ves niet binnenboord houden. Het lukte aanvoerder De Jong evenmin. Het conflict escaleerde in hoog tem po. De ploeg kwam in een neer waartse spiraal terecht. Ook De Jong zelf zakte ver weg. „Het is moeilijk om als enkeling jezelf staande te houden als het niet draait. Alleen Ja- ben Kortland was de positieve uit zondering. Als het slecht gaat, ben je als aanvoerder misschien ook wel teveel met anderen bezig en ga je zelf alleen maar slechter voetballen. Zonder vertrouwen wil je het liefst de bal ook zo snel mogelijk kwijt, in plaats van er iets goeds mee te doen. Voor mezelf wil ik dit seizoen in ie der geval constanter gaan spelen. El ke wedstrijd moet een voldoende opleveren. De uitschieters naar be neden moeten eruit." Het is nog onduidelijk in welke sa menstelling Hagenaars aan het kar wei begint. In de bekerwedstrijden bleven Wim Schot en Piet den Boef wegens schorsingen uit het vorig seizoen aan de kant. Simon Jansen Wie veel praat, moet dat ook in het herstelt van een operatie en wordt nog niet terug verwacht. Bovendien gaan nog een drietal spelers bij de start van de competitie op vakantie. Opvallend was wel dat Hagenaars in de oefenperiode experimenteerde met Johan Schot in een opbouwen de rol in de laatste linie. Volgens Michael de Jong moet het niet uit- veld laten zien, vindt De Jong. maken wie er speelt. „Belangrijker is dat we een manier van spelen hebben die herkenbaar is. Dan is het veel makkelijker om iedereen, ook invallers, in te passen. Van een hoog verwachtingspatroon bij Tholense Boys heeft De Jong geen last. Zeker de supporters vin den dat de ploeg elk jaar voor de bovenste plek moet meedoen. De Jong is het er grotendeels mee eens. „Tholense Boys mag natuurlijk nooit meer voor degradatie voetbal len. Ik ga ook niet roepen dat we voor de titel kunnen spelen. Maar de supporters hebben gelijk dat we beter kunnen dan we vorig jaar lie ten zien. We moeten de top nastre ven. Of het haalbaar is, weet ik niet." De veel gekritiseerde mondigheid van de Thoolse spelers hoeft geen beletsel te zijn, vindt De Jong. „Daar zitten ook positieve punten aan. Je moet elkaar vertellen wat je van bepaalde zaken vindt. Ook als dat leidt tot een meningsverschil. Het houdt je scherp. Wie veel praat, moet dat tenslotte ook in het veld laten zien." De Jong rekent in ieder geval op een boeiende competitie in de tweede klasse, waarbij de ken nismaking met de oude rivaal WC uit Halsteren wordt vernieuwd en ook het Zevenbergse Seolto weer van de partij is. Beide ploegen de gradeerden uit de eerste klasse. Vee- re, Arnemuiden en Terneuzense Boys lijken ook weer voor de prij zen te gaan voetballen. „Ik ga er vanuit dat we meedoen. Dit wordt mijn zesde seizoen in het eerste en in al die jaren hebben we nacompe- titie gespeeld, hetzij voor promotie of degradatie. Ik hoop dat het dit maal precies andersom is dan vorig jaar. Zo maar in de middenmoot meehobbelen lijkt me niks. Ik wil wel ergens voor gaan." Vol ambitie startte Potappel het afge lopen seizoen bij vierdeklasser Flak kee. Nauwelijks rolde de bal, of de geruchten staken de kop op. Flakkee, van origine een zondagvereniging, wilde de zaterdagtak opheffen. Maandenlang wisten Potappel en zijn spelersgroep niet waar ze aan toe wa ren. In december hakte Potappel de knoop door. Smerdiek had zijn inte resse kenbaar gemaakt, hij wilde niet langer wachten. Inmiddels is Flakkee weer een zondagclub, met ex-Noad- trainer Kees Stoutjesdijk als kapitein. De zaterdagvoetballers hebben onder de naam De Jonge Spartaan een ei gen vereniging opgericht die ruim 300 leden telt. Potappel heeft er ken nis van genomen. Hij concentreert zich nu echter op Smerdiek. „Einde lijk gaat het nu enkel en alleen over voetbal. Bij Flakkee werden we alle maal in beslag genomen door het randgebeuren." Potappel (41) kwam in zijn jonge ja ren als actief voetballer uit voor Sta venisse. Eén jaar speelde hij ook bij WHS. Drie enkelbreuken stonden een grote carrière in de weg. De aan valler van weleer leek zelfs voor de voetbalsport verloren. Jarenlang wijdde hij zich aan het duivenmel- ken. Totdat oudste zoon Mark zich aanmeldde bij Stavenisse. Potappel raakte verzeild in de begeleiding van de jeugd en van het een kwam het ander. Ko Stoutjesdijk, toentertijd hoofdtrainer bij Rillandia, haalde hem naar de reserves van de club aan de boorden van de Westerschelde. Daarop volgden vier jaren bij Brou wershaven, waarbij telkens heen en weer werd gependeld tussen de vier de en de derde klasse. Via Flakkee is hij nu bijna thuis, op het eiland. Een bewuste opbouw, zegt Potappel. „Ik wilde eerst ervaring opdoen buiten het eiland. Zeker als jonge trainer word je nauwlettend in de gaten ge houden. Buiten je eigen gemeente heb je toch iets meer rust, er ligt wat minder druk op je. Hier hoor en weet je alles. Een ruzietje of een conflict, hetzij bij de eigen club of bij een zus tervereniging, ligt op straat. Bij Brou wershaven was vaak alweer iets voorbij, voordat ik het hoorde." Potappel vindt het een uitdaging om bij Smerdiek aan de slag te gaan. Hij is niet bang van de geschiedenis. Vijf jaar achtereen pakten de blauwzwar ten naast de titel en ging het ook in de nacompetitie mis. Geen toeval, ,,lk ben niet beter dan Ard Beurkens of Jan Verreijen zegt Potappel. vindt ook Potappel. „Bij sommige jongens wordt blijkbaar de druk te hoog als het er echt om gaat span nen. Ik zeg niet dat het onder Pim Potappel ineens anders zal gaan. Ik ben geen betere trainer dan Ard Beurkens of Jan Verreijen. Wel ben ik ervan overtuigd dat Smerdiek de voetbalkwaliteiten heeft om in de top mee te draaien. Het wordt alleen tijd om ook dat laatste stapje te zetten." Potappel kan voorlopig nog geen be roep doen op Pierre Withagen. De routinier is weliswaar teruggekomen op zijn besluit om te stoppen, maar kampt nog altijd met de knieblessure die hem en Smerdiek in de nacompe titie uitschakelde. Veel wordt ver wacht van de van Dosko overgeko men Hoa Pham, die het in het verleden zelfs tot de reserves bij NAC schopte maar toen door een ka potte knie alle hoop op een carrière in het betaalde voetbal uit het hoofd moest zetten. Hoa Pham kan uit de voeten op bijna alle posities in het elftal, beschikt over een groot loop vermogen en moet door zijn over zicht ook andere spelers op een ho ger niveau brengen. Tegenover de komst van Hoa Pham staat het terug treden van de talentvolle Serdar Uygün, die te kennen heeft gegeven niet meer voor de hoofdmacht te wil len spelen. Ook enkele beloftevolle jeugdspelers verdwenen bij Smer diek. De B-junioren werden in hun geheel doorgeschoven naar de twee de elftal, dat drastisch wordt ver jongd en onder leiding komt te staan van de ook al uit Stavenisse afkom stige Rien Klippel. Voormalig SPS- er en Halstcrcndoelman René Uijl gaat de keepers onder handen ne men. Potappel moet een keus maken tussen Corné van Haaften en Alex Stoutjesdijk. Het door zijn voorgan ger Jan Verreijen ingestelde roulatie systeem bij de keepers wordt over boord gezet. De talentvolle Rick Zwagemaker gaat in het tweede kee pen. De verliezer van de concurren tiestrijd komt in het derde terecht. Nieuw bij Smerdiek is ook een elftal onder de 23 jaar dat regelmatig zal spelen en wordt samengesteld uit zo wel eerste als tweede elftalspelers. Potappel: „Als we naar de derde klasse willen, moet het tweede elftal dichter naar het eerste toegroeien. Mede door dit combinatie-elftal moet de doorstroming meer op gang komen." Smerdiek opent de competitie uitge rekend met de derby in en tegen Sta venisse. Potappel, wiens drie kinde ren voetballen bij respectievelijk WHS (Mark), Smerdiek (Leonie) en Stavenisse (Perry), kent de gevoelig heden van het Thoolse voetbal als geen ander. De kraker tegen zijn ou de club is de mooist denkbare ouver ture, vindt Potappel. „Derby's zijn altijd beladen en zeker deze. Ik kan de eerste wedstrijd in ieder geval te voet naar het veld. Ik reken op een supergemotiveerd Stavenisse. Ze zullen graag van Smerdiek winnen en zeker van Pim Potappel en Rien Klippel. Het heeft zijn charmes. Als we zouden verliezen houd ik op zon dag de gordijnen dicht." Conclusies kunnen er aan de deze week begonnen bekercompetitie niet verbonden worden. Vrijwel elk team heeft nog te maken met vakanties, schorsingen of bles sures. Toch is de eerste klap een dpalder waard. Dat geldt zeker voor Tholense Boys dat ZPR met een 9-2 nederlaag huiswaarts stuurde. Smerdiek (1-0) en SPS (3-2) wonnen ook van respectieve lijk Meto en MOC. Nederlagen waren er voor Noad, Stavenisse en Vosmeer. De Fliplanders verlo ren bij het uit de eerste klasse ge degradeerde Seolto met 6-1. WHS-WC eindigde op 2-2. Tholense Boys had zaterdag geen kind aan de bezoekende derdeklasser ZPR, een ploeg waar eerder in de voorbereiding nochtans met 0-3 van verloren werd. Met 9-2 nam de ploeg van de nieuw aangetreden Henk Ha genaars revanche. Ondanks de afwe zigheid van meer dan een handvol potentiële basisspelers lag de bal al na zeven minuten in het net. Na een fraaie combinatie schoot Ronnie de Graaf de 1-0 binnen. Jan Groenewe- gen tilde met een loepzuivere hat trick de stand naar 4-0. Die gerust stellende voorsprong zorgde voor nonchalance achterin, waardoor ZPR nog voor rust wist tegen te scoren: 4- I. Na de thee liep Tholense Boys eenvoudig uit naar een monsterscore. Stefan Maas omzeilde de buitenspel- val en bekroonde zijn goede spel met de 5-1. Uit een dubieuze strafschop kwamen de Bergenaren terug tot 5-2. Daarna drukte René van de Berge zijn stempel op het duel. Eerst stelde hij met een prima voorzet Francel Kousemaker in staat om de 6-2 te maken, vervolgens scoorde ook hij een hattrick. Dankzij de drie treffers van Van de Berge werd het uiteinde lijk 9-2. WHS had in de voormalige eerste klasser WC een sterke tegenstan der. Het duel met de Halsterse ploeg, straks in de competitie oppo nent van Tholense Boys, eindigde in 2-2. In de openingsfase strafte een attente Patrick Ketting foutief terug spelen af: 1-0. Het werd 1-1 toen een Halsterse speler handig de bui- tenspelval omzeilde. Nog voor de rust werd het met een fraaie lob van afstand 1-2 voor de op dat moment sterkere bezoekers. Pas in het laatste kwartier kwam WHS langszij dank zij William Vroegop: 2-2. Beide teams speelden met een fantasieop stelling vanwege de vele afwezigen. Bij WHS ontbraken onder andere Richard, Vincent en Michel de Jon ge. Ook Leon de Witte deed niet mee. Noad had eveneens een ex-eerste klasser als tegenstander. In Zeven bergen werden de Fluplanders op vrijdagavond al afgedroogd met 6-1. Het team van de nieuwe trainer Pe ter van Poortvliet kwam niet aan voetballen toe. Invaller-doelman Kees Ligtendag hield de thuisclub lang van scoren af, maar moes) zich kort voor de thee voor de eerste maal gewonnen geven: 1-0. In het eerste kwartier na de hervatting was de organisatie bij Noad helemaal weg en liep Seolto eenvoudig uit naar 4-0. Na een vrije trap legde Jaap van Oudenaarde met het hoofd terug op Corné de Frel die vervol gens prima afrondde: 4-1. Seolto scoorde daarna nog tweemaal: 6-1. Smerdiek weet ook wat zware ne derlagen zijn. In de oefencampagne werd met 13-0 en 8-0 verloren van respectievelijk Goes en De Jonge Spartaan. Daarom was er het team van trainer Pim Potappel veel aan gelegen om tegen bekertegenstander Meto een positief resultaat neer te zetten. Halverwege de tweede helft viel de enige treffer. Na een goede voorzet van Erik van Haaften rond de Soulyman el Bouazzaoui af: 1-0. Stavenisse redde het thuis niet tegen Vivoo uit Huijbergen: 3-4. De Bra banders liepen snel uit naar 0-2. Mattias Moerland kopte na een halfuur de 1 -2 binnen. Uit een straf schop bracht Martin Moerland na rust de stand op 2-2. Even later maakte hij er met een fraaie vrije trap zelfs 3-2 van. Stavenisse kon de voorsprong echter niet vasthouden en moest toestaan dat de bezoekers nog tweemaal scoorden: 3-4. SPS en MOC openden vorige week donderdag al het bekerprogramma. SPS legde een verzorgd spelletje op de mat en Martin Quist zorgde voor 1 -0. Na de Bergse gelijkmaker was het René van Vossen die zijn ploeg andermaal op voorsprong bracht: 2- 1Weer kwam het met diverse inval lers spelende MOC op gelijke hoog te, waarna in de slotfase een Bergse verdediger de bal in het eigen doel werkte: 3-2. Vosmeer kon het zondag niet bol werken tegen TPO. De ploeg uit Moerdijk, op papier een gelijkwaar dige tegenstander, trok na de rust de zege naar zich toe: 2-4. Een verdedi- gingsfout bij Vosmeer bracht de be zoekers al vroeg op voorsprong: 0-1. In de 10e minuut benutte Donald van Dam een strafschop die werd toegekend nadat hij zelf tegen het gras was gewerkt: 1-1. Uit een vrije trap namen de Brabanders wederom de leiding: 1-2. De jagende Van Dam veroverde in de 33e minuut de bal en stelde Rinie Plompen in staat om de gelijkmaker aan te tekenen: 2-2. Na de thee was Vosmeer de be tere ploeg. Van Dam en ook Richard Voshol kregen kansen om hun ploeg aan de leiding te brengen. In de slot fase was het echter de geblesseerde Vosmeer-goalie Michel Neele die nog tweemaal moest vissen: 2-4. Finalist van vorig seizoen Noad 2 nam het in de nieuwe bekercompetitie als eerste op tegen eersteklasser Kogelvangers 2 en won met 3-5. De verwachting vooraf was, dat het team uit Willemstad in een hoog tempo zou beginnen. Maar dat bleek niet het geval en Noad drong de thuisclub terug op de eigen helft en kreeg voldoende sco ringskansen. Uiteindelijk rondde Leo Zuidweg een pass van Reini Reijngoudt af en dat betekende 0-1. Reijngoudt zelf maakte er daarna 0-2 van op aangeven van rechtsback Sander Verwijs die goed mee opgekomen was. Het middenveld van de Sint-Philipslanders was balvast en pass- zuiver. Toch kwam de pass voor de 0-3 van de voet van laatste man Erwin Kot. Zuid- weg schoot het leer in de lange hoek. Ook spits Kees van Tiggele pikte, op aangeven van Bram Filius, zijn doelpuntje mee (0- 4). Voor de tweede helft kwamen Ron v.d. Ree en Johan Reijngoudt bij Noad in het veld voor Aijan Moerland en Hans Polder man. De Sint-Philipslanders verloren de greep op de wedstrijd en Kogelvangers wist terug te komen tot 3-4. De bezoekers kregen voldoende kansen om definitief toe te slaan, maar pas tien minuten voor het einde van het duel gebeurde dat ook. Uit een voorzet van Filius schoot spits Van de Ree de hoop van de thuisclub aan diggelen (3-5). S. Fonteijne viel nog in voor Cenny Reijngoudt, terwijl bij Noad Leo Polder man ontbrak door een schorsing.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 20