Blues Brothers en schiettent publiekstrekkers in Stavenisse 't Rehent houd Verburgh u. r m iQSIOBi Wapperend closetpapier in St.-Philipslandse sloot 'Op 31e gaat biologische klok toch nog tikken' Bouwvakvakantie en dan nog twintig weken werken Donderdag 19 juli 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Nooit meegemaakt Standhouders redelijk tevreden ondanks wisselvallig weer braderie Schorten AotWerpsestroot 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen ap Zoom tel. 0164 - 237940 Fox 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Geen pret-echo's 36 magische leeftijd Docent De braderie, haven- en kadefeesten in Stavenisse hadden zaterdag te kampen met regenachtig en kil weer. De standhouders waren redelijk te spreken over de opbreng sten. Enkelen verlieten echter ruim voor afloop het ter rein. Het optreden van de Blues Brothers was een topper en ook het buikglijden op de haven was een publieks trekker. De organiserende voetbalvereniging Stavenisse zelf is zeer te spreken over het verloop van de dag en de opbrengst voor de club. Willy Klippel: „Gezien de weers omstandigheden was het een goede braderie. We hebben vooral 's och tends een paar buitjes gehad, maar de standhouders waren redelijk te vreden. De Blues Brothers waren een topper. Ze stonden in de regen, maar er was veel volk. En voor de voetbalvereniging was het heel goed dit jaar. Vooral de schiettent bracht buitengewoon veel op." Klippel betreurt het wel dat de vis boer verstek liet gaan. „Hij staat er elk jaar, maar kon wegens perso neelsgebrek niet komen. Het halve dorp vroeg ernaar." Er waren 65 plaatsen bezet, tegen vorig jaar 52. Een kraam in de Voorstraat bleef leeg en de trouwe bezoeker Hakim uit Leidschendam met dameskle ding belde af omdat hij in Tholen was blijven steken met een kapotte auto. Bij de watersportvereniging Stave nisse zijn op de Stoofdijk allerlei maritieme zaken te koop. De sfeer is goed, maar ook de verkoop, zegt bestuurslid Marco van Meel. „De leden hebben de spullen inge bracht. Tien procent van de op brengst gaat naar de clubkas. Het loopt heel leuk." Topstukken vor men een kapiteinsstoel die voor 200 gulden wordt aangeboden en voor 140 van eigenaar wisselt, en een koelkast van 12 Volt. Voorzitter Frank Deboeure uit Ant werpen is vooral te spreken over het aantal van tien nieuwe leden dat zich tijdens de braderie heeft inge schreven. „Normaal gezien is het heel moeilijk om er nieuwe leden bij te krijgen; maar vandaag melden ze zich spontaan aan. Het is ook voor weinig geld dat men lid kan worden: 25 gulden en daarvan or ganiseren we twee keer per jaar een vaartocht." Op de haven ronken de gerestau reerde scheepsmotoren van onder meer Excelsior motoren restauratie uit Alphen aan de Rijn. Voor de liefhebbers valt hier op het rustige deel van de kade veel te genieten. Er staan bekende merken als Deutz en Lister, maar ook een miniatuur- wals. De meeste motoren moeten worden aangeslingerd en pruttelen dat het een lieve lust is. Wim Thijs- sebaard restaureerde in 1998 de Deutz motor van de TH 2 (later GO 49) van C en J. Moerland. En be zoekers worden via een bordje aan de terrastent gewaarschuwd: 'Draaiende motoren zijn gevaarlijk. Heet, spetterende olie'. De afdeling Tholen van 3VO is zeer tevreden over de deelname aan de prijsvraag en de ogentest. Bij de caravan van 3VO op het Van der Lek de Clercqplein vulden negentig bezoekers de lijst met twaalf vra gen in over verkeerssituaties. Er waren 17 goede antwoorden. Na lo ting kwam de heer Schoonbeek uit Den Oever als winnaar uit de bus. Hij krijgt 25 gulden. Elke twintig ste deelnemer kreeg bovendien een reddingshamer mee. Met dit hamer tje kan de bestuurder zich bij nood uit de auto bevrijden door een raam in te slaan of de gordel door te snij den. Zo'n 35 mensen onderwierpen zich aan de ogentest. Bij de stand met betonnen tuinbeel den van de firma van Haaften-den Engelsman uit Sint-Annaland in de Voorstraat is het rustig, zo vertelt Esther van Hemert. „Het is niet echt druk geweest. Het weer is ook somber en niet aanlokkelijk. Men sen komen niet echt om te kopen, maar we zien ze later vaak terug op het bedrijf aan de Veilingweg. We doen het voor de reclame." Naast de kraam staat er ook een oplegger met grote beelden, zoals een sla pende hond die - liggend in het grint - geen vlieg kwaad kan doen en waar sommige voorbijgangers vertederd naar blijven kijken. Mark van Prooijen uit Stavenisse staat voor het eerst op de braderie. Hij vormt sinds februari samen met C.D. van den Berg vof handelson derneming BePro en verkoopt vor- namelijk bedrijfskleding, schoeisel en schoonmaakspullen. „Het is wel rustig maar de verkoop is redelijk," zegt hij. „Omdat je op Stavenisse zit, doe je mee, maar we gaan wel licht ook op andere braderieën staan. Het weer zit niet echt mee, maar er is voldoende belangstel ling. Ik heb geen reden tot klagen." Dat heeft wel B. de Vreugd van Pauls sokkenkraam. Rond zes uur ruimt hij op het plein zijn spullen in de bestelbus en houdt het voor ge zien. Hij had acht meter tafel met sokken en beenmode en staat al zo'n tien jaar op de braderie. „Maar zo slecht als dit jaar heb ik het nog nooit meegemaakt. Er komt hier van drie kanten muziek, en dan zijn er ook nog eens optredens met mu ziek. Ik kan mijn klanten niet ver staan. Ik heb matig omgezet. Het is zonde." De Vreugd rijdt naar huis. Naar Wekerom op de Veluwe. Even verderop zit fietshandelaar A. Duine uit Scherpenisse. Het is voor hem de eerste keer dat hij Stavenis se aandoet tijdens de braderie. Als of het vantevoren was afgesproken komt Duine met zijn kraam precies voor de nieuwe fietsenstalling te staan die de provincie er onlangs heeft neergezet bij de bushalte. „Dat kwam goed uit. Ik kon er zo negen fietsen in zetten. Overdekten al. Toen kon ik nog extra fietsen gaan ophalen omdat ik zo veel ruimte had. Ik heb hier nogal wat klanten, daarom ben ik hier naartoe Het optreden van de Blues Brothers (Koen en Arjan Hagenaarstrok ondanks de regen veel publiek op het Van der Lek de Clercqplein. gekomen. Ik denk dat ik het vol gendjaar weer doe." Vrijwillige molenaar G. de Moed komt rond zes uur op de fiets terug van de molen. Die was de hele dag open en versierd met vlaggen. De wieken draaiden niet omdat er geen wind was, maar er kwamen zo'n dertig bezoekers kijken, vertelt De Moed. Waaronder een Wit-Rus en een Griek. Ook de Nederlandse Hervormde kerk was open en de jeugdraad daarvan presenteerde zich 's ochtends in De Schuiplaats. Gerrie Dorst verkoopt voor SC Sta venisse in de Voorstraat rommel marktspullen. De kraam is aan het eind van de middag nog redelijk gevuld en ook op straat staat nog rommel. „De ochtend was goed. Tot elf uur was het druk. Dat ko men de mensen die op bepaalde za ken uit zijn. De betere spullen gaan dan het eerst weg." Vooral meubi lair zoals stoelen en kastjes. Maar ook stofzuigers, audiospullen en boeken doen het goed. De spullen waren vrijdagavond huis-aan-huis opgehaald, maar de oogst was niet bijster groot, zegt Dorst. Bij Marianne Buijs aan de Voor straat is het een uitdragerij van huisraad. Ze wilde eens opruiming houden omdat ze steeds meer spul len aanschafte en niets van de hand deed. De deuren van de werkplaats naast haar woning staan open en haar kraam staat vol met vazen, glazen, keukengerei, potjes en sier voorwerpen. Er ligt ook nog een fo totoestel (jaren zeventig) dat aan het eind van de dag verkocht wordt aan een echte liefhebber. Bij de kraam van het Rode Kruis op het Van der Lek de Clerqplein is mevrouw G. van Haaften te spre ken over de belangstelling voor de zelfgemaakte schorten, tafelkle den, truien, sokken en andere ge haakte, geborduurde of gebreide artikelen. Tegen betaling kunnen bezoekers hun naam invullen om een kans te maken op een tafella ken. Er staan rond zes uur al meer dan honderd namen in het schriftje. Het geld van de verkoop is be stemd voor de aanschaf van de ma terialen om weer verder te kunnen met het welfarewerk. „De op brengst is niet zo belangrijk. Het gaat er meer om dat we de mensen bezig kunnen houden." Wat over blijft, wordt bij een andere gele genheid verkocht. „Ja, want een schort blijft een schort. Maar met truien maken we korte metten. Die gaan naar Roemenië." De heer Postman uit Gemert vindt de braderie een 'gezellig marktje', maar is minder te spreken over de organisatie. Hij staat met model auto's op het plein, maar vindt dat er teveel stands zijn met speelgoed. „Er is te veel concurrentie. Ik kom hier al drie, vier jaar. Graag zelfs, maar nu staan er teveel verkopers met dezelfde spullen. Dat heb ik ook gezegd tegen de organisatie." Hij is van plan eerder op te breken. Wachten tot half negen betekent dat hij nog later thuis is. Met zijn nering naar Gemert rijden, kost hem drie uren. En daar had wat hem betreft meer tegenover moeten staan. Rond vijf uur begint het optreden van de Blues Brothers. De twee broers Koen en Arjan Hagenaars uit Stavenisse hebben een jaar ge leden voor de grap opgetreden als het Amerikaanse duo uit de jaren zeventig in een playbackshow in het dorp. Met de act wonnen ze de show, maar stalen er ook de harten van de toeschouwers mee. Ze huur den een fdmband van de Blues Brothers en begonnen hun imita ties te verbeteren en uit te werken tot een volwaardig optreden van een half uur tot drie kwartier. Ze zijn nu al vaak gezien op bruiloften en partijen. Samen met geluidsman Johan Kerkhof spelen ze, gekleed in zwarte pakken, zwarte hoeden, zwarte zonnebrillen en lange bak kebaarden op het Van der Lek de Clerqplein voor het publiek dat massaal is op komen dagen. Alle nummers zijn playback, behalve Stand by a man. Dat zingen de broers life. Het optreden waarin ook een dranknummer is opgeno men en de 'genever' op de toe schouwers belandt, wordt met ap plaus gewaardeerd. Er waren meer optredens. Het straatorkest Dak d'r af van Euterpe zorgde voor een muzikaal inter mezzo in de Voorstraat en op het plein en de eilandelijke volksdans vereniging Dodi Dodi liet zeven Is raëlische dansen zien. De fiets die 's avonds werd verloot, ging naar door de familie Vos aan de Molen dijk. DJ Alex verzorgde in De Sto ve de muziek tijdens de feestavond waar zo'n 250 betalende bezoekers kwamen. WerEJtuj [ugWerènlugWefènlugWerèntugWcrèni Reacties van lezers op de rubriek zijn welkom bij de dialectgroep Tholen, tel. 0166-602226 Wat me 't toch dikkels over 't weer. In vooral noe at voor ons de vekansie in 't zicht komt. Van 't jaer was 't mit Paese oak nie heweldig mit 't weer (zwaer bewolkt in laehe temperatuur). Misschien julder, net as ons, hoopt at't mi Pienkstere beter zou weze, want dat is zo'n bitje de ervaerieng ee? leder jaer zitte m'n oak nog mit de ies- heiligen (11 tot 15 maaje). Dat is nie typisch Nederlans, want in Engeland en ze daer oak een prachtehe uutdruk- kieng vo, ek heleze: 'Die zijn schapen scheert voor Sint Servatius, houdt meer van de wol dan van de schapen'. dag in 23 hraeden. Niks pae- repluus in niks blaffende on- den. En hoe dan ook, we gaan toch' naar de zomer toe, zij het met horten en stoten, want wisselvallig blijft het. Toch hebben we er een prachtige uitdrukking aan overgehouden. Na een dro ge, meestal koude periode, als de gewassen nog moeten groeien, kon je ineens van dat zachte weer krijgen en dan vielen er soms van die zachte, malse buien. Dan werd er gezegd: 'Noe is't pas hroeizaem. Ja, noe rehent 't houd.' In dan öört 't zeumer, wèrrem in wekenlang droag. Mens in dier en last van de wèrremte in dan öör je: 'Wat is 't êêt, de mossen valle van 't dek'. Ma noe emmen êêl ons leven hedocht da dae 'mussen' mee bedoeld wie re, ma 't sloeg op 't mos dat at op de daeken hroeiden, in dus los liet deu de droagte. Eb' ons noe allêên die ver- kêêrde hedachte h'ad of ebbe andere mensen dat oak? Lae- te julder as lezers dat noe 's even wete. Iederéén een móóie zeumer toehewenst. Tonnny en Jacob Duijzer. Toen a m'n 't êêste stikje van dit artikeltje schreve, was 't vuuf juni in 't was prachtig weer hewist (ongeveer 20 hraeden) ma sint a m'n bezig waere, zaehe m'n at te lucht êêlemael dichttrok in at te wind wegviel, i Weer luus- tert', zèhhe me dan. Onder tussen bi m'n op reis hewist nar Noorwehen. De reislei der behon mi te zèhhen: 'Twee dingen zijn belangrijk om een reis te doen slagen: gezondheid en het weer', 't Bliek dus dat ieder land z'n eihe uutdrukkiengen eit over 't weer. De stad Bergen stae t'r vö be kend dat'r êêl vee in langdu rig rehen valt. In dae he- bruuke ze de uutdrukkieng: 'A je héén paereplu bie j' eit, dan blaffe d'onden op je'. Ma wat dienk je; toen at ons d'r waere was 't 'n straelenden 1 IjJ Advertentie I.M. Stemmen van lezers Over riolering en wateroverlast te Sint-Philipsland zijn in de raadzalen en door verslaggeving in de pers al vele woorden gewisseld en geschre ven. Weliswaar is daar sinds de water overlast in september 1998 veel aan dacht aan besteed, maar het verdient wederom onze aandacht. Op zaterdag 7 juli kreeg Sint-Philipsland in ruim een half uur verspreid over het dorp tussen de 29 en 35 millimeter water te verwerken. Helemaal geen uitzonde ring, maar de straten in wijk Noord stonden weer een poosje helemaal blank. Voor veel bewoners betekent dat, dat het onder de vloeren goed mis gaat. Al snel ging de pieper bij de brand weer om uit te rukken naar de familie Mol aan de Zuiddijk. Gelukkig bleef de woning deze keer gespaard voor instromend water. Een half uur na de bui had de overloop in de Eendracht- straat en in de Zijpestraat zoveel ri oolwater gespuid, dat de straten weer droog kwamen. Mede omdat we in februari op de in spraakavond voor het uitbreidings plan Graefnisse over de bergingssloot langs de westrand van het dorp heb ben gesproken, heb ik de gelegenheid waargenomen om ter plaatse de zaak in ogenschouw te nemen. Theoretisch wordt het vanachter het bureau bere kend, maar als het ijzer heet is, moet ter plaatse worden bekeken hoe de vervuiling toeslaat. Nog tijdens de bui begaf ik me naar de overstort aan de Eendrachtstraat, waar het sterk ver vuilde rioolwater zichtbaar wds. Wel iswaar zal een gedeelte van het (V)uil (I Instortend (R)iool (VIS) riool direct naar de zuivering zijn gegaan, maar met deze grote hoeveelheid neerslag en een beperkte persleiding (110 ku bieke meter per uur), gaat er onge twijfeld een groot gedeelte van dat opgespaarde bezinksel mee in de ber gingssloot. Wat ik daar zag, loog er niet om. Het closetpapier dwarrelde in het over- stortwater en het was duidelijk te zien dat het water sterk vervuild was. De bergingssloot waarin het werd ge stort, staat momenteel nog voor een groot deel vol met riet en zegge, zodat een deel van de vaste stoffen daarin blijven hangen. Dat was een week la ter nog te zien aan het wapperende closetpapier en het water dat een teer- achtige kleur heeft. Tijdens de bui en één week later ben ik ook naar de Luijsterkreek gegaan, waar het water werd geloosd. Dat moet je echt ge zien hebben: wat een vervuiling vond daar in enkele uren tijd plaats. De doorgaans heldere Luijsterkreek gaf een week later ter plaatse van de in stort nog een erg vervuilde indruk. De bergingsloot ligt er - nu ik dit schrijf (17-7) - nog erg vervuild bij. Maan dagavond 16 juli waren in de berm en op de bodem nog meerdere kinderen aan het spelen. Ook dat heb ik aan schouwd en onwillekeurig moet je dan denken aan de laatste polio-epi demie. Op school moest extra aan dacht worden besteed aan de toiletten en de kinderen werd ingeprent dat ze hun handen na een bezoek aan het toi let goed moesten wassen! In het nieuwe plan Graefnisse wordt de overstort verlegd naar de plaats waar vijverpartij komt en de ber gingssloot blijft in stand. Vijver en sloot krijgen kindvriendelijke oevers. De overstort ligt nu op de grens van deelgebied 1 van het nieuwe plan Graefnisse. Daarop aansluitend komt een grote waterpartij (vijver) met veel groen. Bij die vijver, dus tussen de Eendrachtstraat en het verlengde van de Zijpestraat, komt de nieuwe over stort. Als dat doorgaat, zal het toe komstige plan Graefnisse sterk ver vuilde waterpartijen krijgen. Ik hoop dat de gemeente Tholen, het water schap Zeeuwse Eilanden en Stienstra projectontwikkelaars zich over deze milieuvervuilende zaken buigen, zo dat Sint-Philipsland daarvoor be waard zal blijven. De gemeente Hulst is momenteel bezig een plan te ont wikkelen wat mogelijk ook voor Gra efnisse bruikbaar is. Ze moeten nog kiezen uit drie opties, zo vertelde mij een milieuambtenaar van deze ge meente. Ze willen in samenwerking met het waterschap Zeeuws-Vlaande ren bassins bouwen waar het overtol lige water in wordt opgevangen. In zo'n /zulke bassin(s) moet het instor tend water zoveel mogelijk tot rust gebracht worden, voordat het over stort op het polderwater. Ik hoop dat de gemeente Tholen in ons plan Gra efnisse iets dergelijks kan doen om ernstige overlast te voorkomen. Een riooloverstort bij een vijverpartij is natuurlijk niet aanvaardbaar. Jan Kempeneers, Mosselkreekstraat 12, Sint-Philipsland. VERVOLG VAN VOORPAGINA Toen dokter Padt met de bevallin gen stopte, konden de verloskun digen dat nog niet overnemen. „Oud-Vossemeer en Tholen, dat was vanuit Steenbergen net de brug over, maar Poortvliet was te ver. Zeker als er een vrachtwagen of een tractor voor je rijdt. Zo kwam het ons vorig jaar mei ook niet uit, toen huisarts A. v.d. Ber ge in Sint-Annaland met de beval lingen stopte. Na hartklachten moest hij een keuze maken en aangezien verloskunde heel onre gelmatig werk is, stootte hij dat af. Voor de mensen in Sint-Anna land was dat lastig, maar wij za ten net met een wisseling in de maatschap, zodat we dat er echt niet bij konden doen. Men moest toen een paar maanden naar het ziekenhuis, maar per 1 oktober hebben wij zowel de bevallingen van dokter Van den Berge als van huisarts Panis uit Sint-Maartens dijk overgenomen. De laatste vond het ook te druk worden. En hoewel dokter Janssen de beval lingen graag doet, stopt hij er in oktober ook mee. Alleen dokter Veldman blijft het nog doen en dat vinden wij niet erg, want Stave nisse is ver weg. Maar wanneer hij op vakantie is of geen weekend dienst heeft, dan doen wij ook de bevallingen in Stavenisse." Doet een huisarts er al veel met 30 tot 40 bevallingen per jaar, voor de verloskundigen is het een spe cialisme. „Wij begeleiden zwan gere vrouwen vanaf de eerste con trole tot en met de controle zes weken na de bevalling. De eerste keer ontvangen we ze altijd in on ze praktijk te Steenbergen omdat we daar een echo kunnen maken. Hoewel men zelf kan kiezen, ge ven wij er de voorkeur aan dat vrouwen uit Sint-Maartensdijk, Scherpenisse, Poortvliet en Tho len naar onze praktijk in Tholen komen. En patiënten uit Sint-An naland, Oud-Vossemeer en Sint- Philipsland ontvangen we in onze praktijk in Steenbergen. In no vember openen we daar een nieuw gebouw, vlakbij restaurant Chez le Port aan de haven in Steenber gen." Iedereen krijgt bij de eerste con trole door de verloskundigen een echo. „In 1972, toen ik opgeleid werd, was dat nog heel bijzonder. Je had toen ook enorm grote appa raten. Nu is de tijd veranderd. De mensen willen het. Het werkt niet meer om te zeggen, dat een echo alleen in twijfelgevallen kan, bij verhoogde risico's. De mensen zijn mondig en dat vraagt ook meer tijd. Heeft de huisarts tien minuten voor een patiënt, bij ons is er in principe meer tijd beschik baar. Meer echo's maken we al leen op medische indicatie. Als we twijfelen aan de ligging van het kind of de plaats waar de placenta ligt. We willen geen pret- echo's, waarbij mensen een half uur onder het echo-apparaat lig gen en dan een film opnemen waarbij ze ook het geslacht kun nen vaststellen. Overigens zijn er ook mensen van het eiland die naar Deventer of Heerlen rijden om voor 350 gulden zo'n pretcho te laten maken." Wennekers en zijn drie collega's hebben regelmatig overleg met de gynaecologen in Bergen op Zoom en Roosendaal om ervaringen uit te wisselen en goede contacten te onderhouden. Want hoewel ver loskundigen specialist zijn op hun vakgebied (naast verloskunde krij gen ze ook een klein beetje gynae cologie en kindergeneeskunde tij dens hun opleiding) verwijzen ze ook regelmatig zwangere vrouwen door. „In het grijze gebied hebben we wel meer ervaring dan de huis artsen, maar een vrouw die een tweeling verwacht, gaat bijvoor beeld altijd naar het ziekenhuis." In de gemeente Tholen worden jaarlijks zo'n 340 kinderen gebo ren. „Er zijn heel veel derde en vierde kinderen bij. En zesde, ze vende en achtste kinderen zijn op Tholen ook niet bijzonder." Wen nekers maakt zwangerschappen mee van jonge meisjes onder de 20 en vrouwen van boven de 40. „Op Tholen zegt de autochtone bevolking overigens: maak eerst je school maar eens af, zorg dat je werk hebt en een huis voordat er kinderen komen. Aan de andere kant zijn er door import ook wel carrièrevrouwen die pas veel later kinderen krijgen. Sommigen hoor je op hun 25ste eerst wel zeggen: in mijn leven passen geen kinde ren. Maar als ze dan 31 zijn, dan gaat de biologische klok toch tik ken. 36 is in Nederland een magi sche leeftijd, want op die leeftijd heeft een zwangere vrouw recht op een vruchtwaterpunctie, maar op je 37ste/38ste kun je nog prima gezonde kinderen krijgen. Naar mate je ouder wordt, nemen de ri sico's echter toe. In 6% van de zwangerschappen wordt tot een vruchtwaterpunctie overgegaan. Elke ingreep houdt een zeker risi co in, dat moet je altijd voor ogen houden." De Thoolse verloskundige is er van overtuigd, dat het overgrote deel van de vrouwen geniet van de zwangerschap. „Vroeger over kwam het je, nu is het meer een bewuste keus, al heb je het niet even voör het zeggen. En ondanks alle zorg kun je voor verrassingen komen te staan. Zo heeft een col lega van 27 een mongooltje gekre gen. Dan stort je wereld even in, maar ieder kind is kostbaar. En ook al heb je eerst een vervelende tegenslag te verwerken, dan nog zeggen we: probeer het te aan vaarden, want ook een mongooltje kan zoveel levensvreugde, plezier en geluk geven." Wennekers is niet alleen een man van de praktijk, hij gaf tot voor kort ook volop theorie. „Na 26 jaar stop ik daar nu mee, zodat ik me volle dig aan de eerste lijns praktijk - waartoe onze zelfstandige medi sche beroepsgroep toch behoort - ga wijden. Vanaf 1977 tot 1999 gaf ik les aan verpleegkundigen in Goes, Rotterdam en Vlissingen. En ik was tot de zomervakantie docent aan de opleiding voor verloskundi gen in Rotterdam. Alleen de prak tijk is me echter te nauw. Daarom blijf ik bestuurslid van de konink lijke Nederlandse organisatie voor verloskundigen, waarmee we ook overleg hebben met minister Borst. Gelukkig dringt steeds meer de op vatting door, dat we ons unieke Ne derlandse systeem van thuisbeval- len in tact moeten houden en dat vergt de nódige financiële midde len." Nu er steeds meer huisartsen stop pen, moet het aantal verloskundi gen groter worden. „Er is een ge weldig tekort", zegt Wennekers. „Naast de bekende opleidingen in Kerkrade, Rotterdam en Amster dam komt er in september een nieu we opleidingsplaats bij: Groningen. Dan kunnen totaal 240 studenten aan de slag en dat biedt in de toe komst verlichting", aldus verlos kundige Ton Wennekers. De vier verloskundigen die de maatschap in Tholen/Steenbergen vormen, v.l.n.r. Petra Timmers, Ton Wennekers, Sytske Michels en Grace Alfons. Medewerkers van bouwvavakantie af. aannemer t Moerland te Sint-Annaland maken aan het Groot Verréhof in Tholen hun laatste karwei voor de Het aantal vakantiegangers op Tholen en Sint-Philipsland is sterk gestegen. Vrijdag legden de bouwvakkers hun troffel, hamer of schop neer. Vlakbij het bruggetje tussen de wijken Buitenzorg en Molenhoek in Tholen maakten medewerkers van aannemingsbe drijf gebr. Moerland vrijdagmiddag hun laatste karwei af. „Het laatste halfuur en dan nog twintig weken tot de kerst", roept Wim Deurloo, terwijl hij een kruiwagen vol met zand schept. „Het mag ook wel weer en we hebben dit keer zelfs vier in plaats van drie weken vakantie." Deurloo gelooft niet dat de lange vakantie - verband houdt met gebrek aan werk, hoewel Moerland bij de laatste aanbesteding van de gemeente Tholen naast de bestrating rond de nieuwe scholen in Scherpenisse pakte. In Tholen ging het om een bestek van 94.000 gulden waaraan vijf weken is ge werkt. Achterstallig onderhoud van de wijk Molenhoek waarover de gemeente lang onderhandelde met projectontwikkelaar Flipse voor het tot een akkoord kwam. De bewoners hadden toen al heel wat geklaagd. De riolering en bestrating in de Rosmolen, Water molen en Windmolen moesten grondig nagekeken worden. De finale vormde vrijdagmiddag de bestrating voor het bruggetje van Groot Verréhof naar Rosmolen. Alles opruimen en dan met vakantie. Deurloo hoefde weinig in te pakken. Hij blijft 'rund hausen.' Ook Nilles Gerards blijft lekker thuis om uit te blazen en nieuwe energie op te doen Uitvoerder André Krinkels gaat va kantie houden in de buurt van Harderwijk. De overige twee gaan naar warme oorden. John van Treijen vliegt naar het Griekse ei land Kos en Wilco v.d. Boogaart reist naar Italië. In augustus staan de bouwvakkers weer hun mannetje na vier weken ruift.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 5