De Vossebloazers pakt de titel op dweilbandfestival Oud-Vossemeer Bildtstar haalt de gulden nog 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 12 juli 2001 Telefoon gestolen Blikschade Plan dierenwinkel Auto tegen bomen Alle banden lek Twee auto's beschadigd Kerkeblokstraat Teveel leerlingen Hervormde kerk en de Schuilplaats open Bestel-/Bedrijfsauto's Ster van ambulance Opruimspektakel 260 jongeren in schuim Huurwoningen Meerkoetlaan Dr. J.H.E. Janssen is afwezig van 28 juli t/m 19 augustus Blikseminslag Wieldoppen gestolen Bestrating scholen Geslacht in eigen slagerij 1foor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Huizen Laban Deurloo Intrede 19 september Zomerschieting Zand-trainingsveld Wateroverlast Antieke bus weg Vaccinatiegraad moet hoger dan 90 zegt de GGD Dronken man slingerend over Krabbekreekweg Het open Zeeuws kampioenschap voor dweilorkesten groeit. Al enkele jaren wordt dit festival gehouden en za terdag was het tijdens de 'evenementendag Oud-Vosse- meer' een publiekstrekker. Voor het eerst waren er twee podia, of eigenlijk drie. De Vossenbloazers uit Nieuw- Vóssemeer gingen met de eer strijken. Kanonsschoten STOC Bunnik Zoomvlietcollege SOSA Vlissingen Markiezaatcollege Diversen i Tholen Aan de Slabbecoornweg is maan dagmiddag rond tien voor vijf een mobiele telefoon uit een auto gesto len. De eigenaar had even zijn voer tuig verlaten en toen hij terugkwam, was de gsm weg. li Twee auto's liepen woensdagmid dag rond kwart voor drie op de Oes- terdam schade op. Een 20-jarige au tomobilist uit Bergen op Zoom reed langs de parkeerplaatsen bij de Bergsediepsluis om een plaatsje te zoeken. Toen hij een lege parkeer plaats zag, stopte hij en reed een 1 stukje achteruit. De Bergenaar liet bij deze manoevre een achter hem ''rijdende 31-jarige automobilist uit Halsteren niet voorgaan. De auto van een 54-jarige Thoolse raakte zondagmiddag rond half zes bij een kop-staart-botsing in Kats beschadigd. Een achter haar op de N 256 rijdende 36-jarige automobi liste uit Krabbendijke had te laat in de gaten dat de Thoolse remde. Ook hier was alleen blikschade. De 18-jarige Mariska Ponse uit Poortvliet wil in het voormalige cafetaria aan de Ring 28 een winkel in dierbenodigdheden beginnen. Ze heeft een optie op het pand. Op het perceel rust echter een horecabe- stemming. Alvorens tot de koop over te gaan, wilde ze van de ge meente weten of deze bereid is de bestemming te wijzigen. Het colle ge van burgemeester en wethouders reageert positief op het verzoek. 'Omdat het perceel gelegen is in het centrumgebied van Oud-Vossmeeer en de kern nog geen dierenwinkel kent, zijn wij voornemens mede werking te verlenen aan uw ver zoek,' schrijven b. en w. Volgens artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening kan de ge meente vrijstelling verlenen. Daar voor moet het plan echter wel vier weken ter inzage liggen (tot en met 31 juli). De jonge onderneemster heeft be wust gekozen- voor een plaats in de gemeente waar nog geen dierenwin kel aanwezig is.jMariska werkt nu bij haar ouders die Golden Retrie vers en Labradors fokken en zelf el ders in het land 25 jaar lang een die renwinkel runden. Ze is nu bezig de papieren te halen voor vakbe kwaamheid honden en katten. In de nieuwe winkel is straks voer en al lerlei andere benodigdheden voor huisdieren te koop. Ook een klein assortiment aan paardenartikelen. Verder wil Mariska er cavia's en hamsters gaan verkopen. Als het plan doorgaat, hoopt ze in septem ber de winkel te kunnen openen. Een 23-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom is maandagmorgen om kwart over vier tegen twee bo men gereden. Of de man verwon dingen had, was de politie niet be kend. De auto was zwaar beschadigd en de twee bomen wa ren aan de onderkant ontveld. De man reed vanuit de Duivekeetseweg over de Hogeweg, toen hij na een flauwe bocht naar links zijn auto niet goed onder controle had. De wagen slipte en kwam tegen twee bomen tot stilstand. In de Kalisbuurt zijn in de nacht van zaterdag op zondag de banden van een fiets, bromfiets en auto lek ge stoken. De drie voertuigen waren van dezelfde eigenaar. Ook de slo ten van de auto waren vernield. In dezelfde nacht is er elders in de Ka lisbuurt één band van een auto lek gestoken..Of er verband tussen de twee vernielingen is, kon de politie niet zeggen. Sint-Annaland mmmmëmmmMBmmsmmy De aanleg van een rotonde op het kruispunt Langeweg/Veilingweg/ Stoofweg staat in 2002 op de inves teringslijst van de gemeente en tot die tijd blijven er botsingen voorko men. Donderdagmiddag even na half vijf was het weer raak. Een 57- jarige automobilist uit Antwerpen reed over de Stoofweg, komende uit de richting Sint-Maartensdijk en verleende geen voorrang aan een voor hem van rechts komende 68- jarige automobilist uit Bergen op Zoom. Beide auto's liepen blikscha de op. De aanleg van de rotonde gaat volgens de begroting 2002 van de gemeente 272.000 gulden kos ten, waarvan ruim 127 mille uit het dividend van Delta Nutsbedrijven (de gemeente is daarvan aandeel houder) wordt betaald en bijna 91 mille uit de onderhoudspost. Het perceel aan de Kerkeblokstraat waar de bejaardenwoningen zijn ge sloopt, ligt inmiddels weer al gerui me tijd braak. De woningstichting Beter Wonen is van plan hier drie levensloopbestendige huizen terug te bouwen, waarvan er twee voor zien worden van een garage. Het gaat om verkoopwoningen, waar voor zich al enkele kandidaten heb ben gemeld. Gezien de grootte van de kleuter groep 0/1 zijn niet alle aangemelde leerlingen op de School met de Bij bel ook daadwerkelijk ingeschre ven. Het aantal kinderen is zo tal rijk, dat de groep al vrij snel in het nieuwe schooljaar te groot wordt. Elk kind dat 4 jaar wordt, mag naar de kleuterschool, maar zowel voor de leerkracht als de groep moet het een werkbare situatie blijven, zegt bestuurslid G.D. Roeland. Perso neel, ouderadviesraad en bestuur zoeken naar oplossingen die het beste zijn voor het kind. „Het laat ste waarvoor we kiezen, is een leer lingenstop", zegt Roeland. „Dat is de minst leuke oplossing. Je kunt wel zeggen dat een paar leerlingen meer ook niet zoveel uitmaken, maar het gaat erom waar je de grens legt. Voor de leerkracht en de groep moet het namelijk werkbaar blij ven." Twintig kinderen hebben de basis school verlaten. Daarvan gaan er tien naar het Calvijncollege in Tho len, vier naar zowel Prins Maurits in Middelharnis als 't Rijks in Bergen op Zoom; twee jongens gaan naar het Scheldecollege in Sint-Maar tensdijk. Stavenisse De jeugdraad van de Hervormde Gemeente presenteert zaterdag tij dens de braderie in verenigingsge bouw de Schuilplaats het jeugdwerk voor iedereen die daar belangstel ling voor heeft. De leiding wil meer jongeren bij de activiteiten betrek ken. Van negen tot twaalf uur zijn er in de Schuilplaats informatieborden te zien en om tien en om elf uur zijn er kleine zondagsschooluurtjes. Er wordt een verhaal verteld, een werkje gemaakt en een lied geleerd, 's Middags van twee tot vijf uur is de N.H.-kerk open voor bezichti ging. Bijzonder is het grafmonu ment van Van Tuyll van Seroosker- ke achter de preekstoel. De jonge organist Hubert Westdorp bespeelt het orgel zaterdagmiddag. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Van de aan de Westvest geparkeerde ambulance is in de nacht van don derdag op vrijdag de Mprcedes-ster van de motorkap gestolen. Het openbaar lichaam afvalstoffen- verwijdering Zeeland Olaz organi seert zaterdag 4 augustus op de Ha ven het super troep opruimspek takel. Qui Vive evenementen en at- tractieverhuur uit Middelburg is door het Olaz in de arm genomen om een spannende show te geven. Een groep zwerfafvalbcstrijders waaronder Rick de Blickveger en Mijke de Troepkijker gaan weer de strijd aan om alle kinderen het pro bleem van zwerfafval duidelijk te maken. Naast het kindertheater zijn er een werpspel, een quiz en een groot luchtkussen. Het schuim spoot vrijdagavond in de sportzaal van Haestinge meters hoog tijdens een drive-in-show waarbij slechts een enkeling van de 260 bezoekers droog bleef. Het schuimkanon zorgde voor extra ver tier tijdens de zomerse muziek die de dj's Jan de Viet en Erik Scherpe- nisse lieten horen. Lichteffecten verhoogden de sfeer en de eilandbe woners, campinggasten en jongeren uit Halsteren en Bergen op Zoom begaven zich massaal op de dans vloer. De handen gingen de lucht in en gewapend met duikbrillen, re genjassen en zwembandjes ging men het schuim te lijf. Heel wat jongens deden hun Hawaï-bloesjes uit en weerstonden het schuim in hun kleurrijke korte broeken. Om streeks half twaalf werd een mister en miss wet-T-shirt verkiezing ge houden. Met muziek van Mc Ray deden 12 meisjes en 8 jongens één voor één hun ronde door het schuim. Bij de jongens zorgde Philip Zwar- tepoorte voor een plaatselijk succes, bij de meisjes won Myrna van Gij zen uit Halsteren. Zij wonnen ieder een jaar lang gratis entree bij alle feesten van J&E's party-time in Haestinge. Om twee uur was het fes tijn afgelopen. De tevreden organisa toren spraken over een ideale start van de zomervakantie. Aan de Meerkoetlaan bouwt de wo ningstichting Beter Wonen acht le vensloopbestendige woningen voor de verhuur. Het ontwerp is van de Sternergroep uit Rotterdam. Aan de Bloemenlaan is bouwbedrijf De Rooy uit Sprundel bezig met de ver bouw van acht huurwoningen tot zes koophuizen. Het gaat hier om de tweede fase van het verbeterings project Bloemenlaan omdat langdu rige leegstand van een groot aantal huurwoningen niet bevorderlijk was voor de leefbaarheid in de wijk. Eén van de zes huizen is inmiddels ver kocht. De prijzen lopen uiteen van 316.00 tot 326.000 gulden. Waarneming alleen in dringende gevallen door dr. D.J.J. Panis, tel. 0166-662400 Wilt u s.v.p. tijdig uw medicijnen laten bijvullen Advertentie I.M. Scherpenisse Zaterdagavond is tijdens een hevige onweersbui de bliksem op verschil lende plaatsen in het dorp ingesla gen. Stoppen sprongen, een televi sietoestel en elektrische huishoude lijke apparaten werden beschadigd. De brandweer van Sint-Maartens dijk rukte nog uit voor bliksemin slag in de hervormde pastorie van de familie Lohuis in de Kerkstraat, maar bij controle bleek er volgens de brandweer niets aan de hand te zijn. Van een auto aan de Hoge Markt zijn in de nacht van vrijdag op za terdag alle wieldoppen verwijderd. De eigenaar is voor enkele honder den guldens gedupeerd. Aannemingsbpdrijf C.A. Scherpe nisse en zn. uit Sint-Annaland/Ber- gen op Zoom legt voor 292.000 gul den, exclusief btw, de bestrating aan bij de nieuwe basisscholen en de peuterspeelzaal. Direct na de bouw vakvakantie wordt het met karwei begonnen. Het komt er allemaal fleurig uit te zien met gebakken ste nen in de kleuren oranje, oker en bruno (rood), allemaal dik formaat van de steenfabriek Henson in Doorwerth. Het Beginnerspad, de toegang vanaf de Laban Deur- loostraat, wordt aangelegd met paars-rode voetgangersstrookjes. Er wordt ook een voetpad aangelegd tussen de Watertorenstraat en de La- ban Deurloostraat. Op het school terrein worden aan de kant van de Langeweg parkeerplaatsen aange legd. Naar de Bakkersdijk komt er een tegelpad en een bruggetje voor voetgangers. En verder zal er een grijs schoolplein komen van tegels. Donderdag, vrijdag en zaterdag ■Maandag, dinsdag en woensdag Magere runderlappen 1 kg 15,- ♦Magere Hamlappen 1 kg 13,- ♦Varkensschnitzels 500 gr. 8,50 jKalkoenschnitzels 500 gr. 8,50 Rundergehakt 1 kg Slavinken 5 halen ♦Gemarineerd kalkoen- ♦satévlees 500 gr. 8,- Grillham 100 gram f 2,75 Kipfilet 100 gram f 2,35 Boerenmetworst 100 gram f 1,50 Rauwkostsalade 150 gram f 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 8,90 4 BETALEN J Advertentie I.M. Bij de aanbesteding schreef M.J. Oomen uit Sprundel in voor 297.500 gulden en gebr. Moerland uit Sint- Annaland deed een aanbieding voor 306.000 gulden. Op de plaats van de enkele jaren ge leden uitgebrande woning van de familie Vroegop en de woning er naast worden twee nieuwe huizen onder één kap met garage gebouwd voor de verkoop. Het gaat om een project van de woningstichting Be ter Wonen. Kandidaat A.A. Brugge uit Har- dinxveld-Giessendam doet woens dag 19 september zijn intrede. Aan gezien er heel veel gasten worden verwacht, is het gebouw van de Ge reformeerde Gemeente in de School straat te klein. Daarom wordt uitge weken naar de Nederlandse Her vormde kerk in Sint-Annaland, waar ook de intrede van de vorige predi kanten plaatsvond. Kandidaat Brugge deed onlangs voor de classis met goed gevolg ker kelijk examen. Schuttersvereniging Cloveniersgil- de heeft zaterdag op aangepaste doelen een zomerschieting gehou den. A. van Dijke werd winnaar met -1,71 punten voor C. v.d. Gouwen met -2,44 p en H. Kloet met -2,52 p. De verdere uitslag: 4. T. de Wilde - 2,87 p 5. D. van Gijlswijk -2,99 p 6. K. Jansens -3,20 p 7. R v.d. Gouwe -3,29 p 8. K. Poot -3,46 p 9. L. Kop- penhol -3,67 p 10. J. Bijnagte -4,36 P- Een grondige opknapbeurt van het zandtrainingsveld aan de Deestraat voor 29.000 gulden is het enige kar wei ter plaatse dat de gemeente op de investeringsplanning 2002 heeft gezet. Of het moet de vervaardiging van een nieuwe voorlichtings- en bedrijfsacquisitiefilm zijn voor 16.000 gulden, waarvan ook de plaatselijke ondernemingen kunnen profiteren. Maar die kampen al met ruimtegebrek, zodat er wat dat be treft geen werving nodig is. Elke derde maandag van de maand, dus nu 16 juli haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsl, Tijdens een onweersbui is zaterdag avond tussen half acht en acht Uur wateroverlast ontstaan aan de Zuid- dijk/Hengelosestraat, in de Korte Schoolstraat, Mosselkreekstraat en Zijpestraat. Binnen een half uur werden er neerslaghoeveelheden gemeten tussen 25 en 37 mm. De riolering kon die enorme plensbui in zo'n korte tijd niet aan. Bij de fa milie Walpot liep een oude smeer- put in de garage onder. Bij de fami lie Mol dreigde eveneens de schuur onder te lopen, maar door er een plankje voor te zetten en te pompen werd dat voorkomen. De gewaar schuwde brandweer pompte ruim een half uur bij de Zuiddijk 56 en 58 waardoor het water ging zakken en het gevaar van overstroming week. Uit een tuin aan de Deensestraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een antieke bus met een buxus erin gestolen. De bus, die vroeger ge bruikt werd voor het afwegen van graan, is groen geschilderd met ro de randen en is voorzien van hand vatten. Vrouw gevonden. Een voorbijgan ger heeft gisterenochtend omstreeks kwart over negen een bewusteloze vrouw gevonden bij de Kreekkrak- sluizen aan het eind van de Oester- dam. De vrouw is met onderkoelings- verschijnselen naar het ziekenhuis gebracht. Ze verkeert buiten levens gevaar, maar kan nog geen verklaring afleggen. De politie heeft nog geen idee van wat er zich heeft afgespeeld en stelt een onderzoek in. Uit een inspectierapport blijkt, dat de vaccinatiegraad onder kinderen in Tholen, Reimerswaal en Borsele la ger is dan 90%. De provinciale ent administratie maakt afspraken met medewerkers van de productgroep infectiebestrijding van de GGD Zee land over een plan van aanpak om de vaccinatiegraad te verhogen. De pro ductgroep individueel onderzoek en advisering van de GGD neemt deel aan een overleg tussen de drie betrok ken afdelingen infectieziektebestrij- ding, gezondheidsbevordering en in dividueel onderzoek en advisering. „Een heleboel mensen zijn slordig", zegt GGD-directeur V.A.J. Slenter over de lagere vaccinatiegraad. Naast de bekende doelgroep van mensen die om godsdienstige redenen tegen inenten zijn, komen er nieuwe doel groepen bij. „Kinderen van hoog op geleide mensen en allochtonen. Bij de eerste groep gaat het om een lan delijk probleem. Beide ouders wer ken en hoog opgeleiden zijn vaak ook meer eigenwijs dan anderen. En bij allochtonen speelt het taalpro bleem. Asielzoekers worden bij bin nenkomst gevaccineerd, zodat die groep geen nadelige invloed heeft op de vaccinatiegraad", aldus Slenter. Een 40-jarige inwoner liet zich de tweede zaterdag van de vakantie te goed welgevallen. De politie kwam hem omstreeks negen uur 's avonds tegen op de Krabbenkreekweg. De dienders besloten hem aan de kant te zetten voor een nadere kennisma king, omdat de automobilist slinge rend over de weg reed. Een blaas- test wees uit dat de feestganger maar liefst 4,5 keer te veel had ge dronken. Daarop vorderden de agenten zijn rijbewijs in en gaven hem in ruil daarvoor een dagvaar ding mee. Van de Doré is inmiddels twee dub beltjes af ten opzichte van vorige week, maar voor de Bildtstar wordt nog een gulden per kilo betaald. De aanvoer was gisteren op de veiling Sint-Annaland overigens bijna hon derd ton meer dan vorige week. De prijzen van de Doré, Première, Glo ria en Frieslander zitten heel dicht bij elkaar. De Eigenheimer steekt er nog bovenuit, maar Bildtstar is de top. Woensdag 11 juli: Doré 45-61, Première 40-62, Gloria 50-60, Frieslander 48-61, Eigenheimer 58- 66, Bildtstar 90-1.00, bonken 90- 1.03, drielingen 19-28, kriel 1.11- 1.66, aanvoer 341 ton. Dinsdag 10 juli: Doré 50-62, Pre mière 62, Gloria 51-68, Frieslander 50-58, Eigenheimer 56-71, Bildtstar 95-1.01Nicola 54, bonken 96-1.15, drielingen 18, kriel 95-1.47, aan voer 313 ton. Enkele dweilbands, zoals hier 't Kliekse uit Halsteren, dosten zich uit in de sfeer van het thema. Tot nu toe waren de feestvierende de gaten werden gehouden om ver orkesten uitsluitend te bewonderen op een podium aan de Ring bij de Vierwindenstraat. Op het tegen overliggende parkeerpleintje werd dan een terras ingericht. Dat was ook nu weer het geval, maar deze keer stond er ook een podium op het plein bij de Raadhuisstraat en werd er tevens gemusiceerd in café De Hoop. Het thema voor dit jaar was 'Het leger'. Het gevolg was dat het hele festival in legerstijl werd uitge voerd. De podia werden voorzien van camouflagenetten en zelfs van een parachutist (nou ja, een pop). Op het plein aan de Raadhuisstraat waren diverse legervoertuigen weg gezet die overigens nauwlettend in nielingen te voorkomen. Met in de ochtenduren fikse regenbuien, zag het ernaaruit dat de bands letterlijk een dweil zouden kunnen gebrui ken. In der haast werd een grote le gertent opgezet. Uiteindelijk was die niet nodig om de bezoekers droog te houden, maar diende juist als schaduwplaats. De organiserende dweilband De Lamsöóren uit Oud-Vossemeer beet om kwart over één zelf het spits af. Dat gebeurde samen met de majo rettes van muziekvereniging OVM die met Zeeuwse en Nederlandse I vlaggen rond de muzikanten liepen. Na een rondje over de braderie stond iedereen op het hoofdpodium. Daar werden drie kanonsschoten gelost, waarna De Lamsöóren ver volgde met nog een aantal num mers. Tussen de bedrijven door luis terden de muzikanten die niet op hoefden treden naar de verrichtin gen van de collega's of ze struinden wat over de braderie. Sommige bands maakten van de gelegenheid gebruik om aan werving te doen, getuige het papier dat op een raam was geplakt met de tekst 'Dringend gevraagd: leraar bas en trombone voor dweilband'. In totaal kwamen dertien bands aan bod, verspreid over de drie podia. De meeste dweilorkesten speelden op elk podium een keer. Voor het eerst waren er geldprijzen te winnen en dat maakte de taak voor de jury nog moeilijker. Maar om negen uur had deze de uitslag gereed. Winnaar werd De Vossebloazers uit Nieuw- Vossemeer. De band kreeg 187 pun- I ten en waren er maar 2,5 meer dan de nummer twee, De Hazelnoten uit Heerle. Better Sound uit Bergen op Zoom werd derde met 179 punten. De overige bands eindigden als volgt: 4 Dongens Kaboal uit Don gen; 5 Oge Nood uit Bergen op Zoom; 6 't Kliekske uit Halsteren; 7 Ut mak nie uit uit Bergen op Zoom; 8 De Spuipuiten uit Berkel Enschot; 10 De Neutekraekers uit Oud-Vos- semeer (zij vermaakten tussendoor ook nog de wandelaars van de Ze- vendorpentocht door op een wagen in de Molenweg te spelen); 11 Bergse Leut Brigade (in Schotse rok) uit Bergen op Zoom; 12 Dikke Mik uit Tilburg en 13 La Mar Waai en uit Halsteren. De Hazelnoten uit Heerle schoten met hun tweede plaats voor het tweede achtereen volgende jaar net naast de roos. Maar de ploeg won wel de origina- liteitsprijs, namelijk een vat bier. De Neutekraekers die vorig jaar derde waren, strandden nu op een heel wat lagere plek. Zondag 15 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9 en 11 u. ds. Gielen, Middelharnis. 18.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk, Oostburg. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 17 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. kand. Da. Brienen, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. V.d. Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 17/7 19.30 u. kand. Treure. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 12/7 19.30 u. ds. Schot. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Nagel, Vlaardingen. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 12/7 19.30 u. ds. Klok. do 19/7 19.30 u. ds. Monster. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 U. ds. Kot. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Sinke, Oost-Souburg. 19 u. kand. Baggerman, Utrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30'u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 18/7 19.30 u. ds. Van der He ijden, Alblasserdam. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. dhr. Seele, Nieuwerkerk a/d IJssel. 14.30 u. mevr. ds. Van der Zwaag, Numansdorp. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. kand. Tuinier, H.I.Ambacht. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. drs. Van Veldhuizen, Delft. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. vr 13/7 14.30 u. ds. De Jongste (huw. bev.). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. Van Bragt-Spoelstra, Putten. Mevr. J.M. Riedijk-Moerland uit Stavenisse, mevr. A.J. Manneke- Bouwense uit Sint-Maartensdijk en mevr. M.C. Rijstenbil uit Scherpe nisse zijn geslaagd voor het diploma verzorgende C thuiszorg. Aan het Zoomvlietcollege te Bergen op Zoom slaagden voor de verkorte opleiding 3 IG mevr. C.C. Koese- Griep uit Scherpenisse. Mevr. D.M. Verhage-Moerland uit Sint-Philipsland slaagde voor deel kwalificatie 304 verplegende ele menten. Gerrianne Baaij uit Tholen en Nata- scha Torcque uit Sint-Maartensdijk zijn geslaagd voor mbo sociale dienstverlening. Ine de Deugd uit Oud-Vossemeer slaagde voor hbo maatschappelijk werk en dienstverlening. Aan het Markiezaatcollege te Bergen op Zoom slaagden voor ondernemer kleinbedrijf 4MM4N (motorvoertui gentechniek) Landa Bax uit Tholen en Artwin Otte uit Poortvliet. Voor autotechnicus 4MB2A slaag den André Oostdijk uit Sint-Maar tensdijk en Sjors Stoutjesdijk uit Tholen. Voor bedrijfsautotechnicus 4MB2A slaagden Remco Geuze uit Oud- Vossemeer en Lizanno Riedijk uit Stavenisse. Voor machinist grondverzetmachi- nes slaagde Arno Duijzer uit Sint- Annaland. Mireille van der Maas uit Sint-An naland is bij de Helicom-opleidin- gen aan de middelbare agrarische school te Boxtel geslaagd voor le vensmiddelentechnologie. HUISARTSEN Zaterdag 14 en zondag 15 juli Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vogels, Steenbergen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer); tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest; Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma, wo en vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u.,vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 12 t/m vrijdag 20 juli donderdag 12 8.37-20.47 vrijdag 13 9.22-21.37 zaterdag 14 10.07-22.27 zondag 15 11.07-23.37 maandag 16 12.17 dinsdag 17 0.47-13.22 woensdag 18 1.52-14.27 donderdag 19 2.52-15.22 vrijdag 20 3.47-16.12 vr 13/7 20.48 u. LK vr 20/7 21.46 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Mevr. M. Dane-van As uit Scher penisse is bij Exempla zorg en wel zijn te Eindhoven geslaagd voor de applicatiecursus wijkziekenverzor gende. P. Wagemaker uit Sint-Philipsland is aan het seminarium voor orthope dagogiek geslaagd als gespeciali seerd leerkracht primair onderwijs. Karin Dijke uit Scherpenisse is aan de hogeschool Zeeland geslaagd voor hbo verpleegkunde. k

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2