Carrosseriebedrijf blijft in Poortvliet Delta Nutsbedrijven sluit vestiging Tholen Twee Adrie's eerste jubilarissen met 40 jaar trouwe dienst bij Elenbaas Bites-u-like maakt wat de klant wil hebben Verburgh Provincie houdt vast aan opheffing districten Schutse moet terugbetalen Hulde voor Ista uit Poortvliet en Lindhoud uit Tholen Donderdag 28 juni 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Omzet passeert de zes miljoen gulden Carrosseriebedrijf Elenbaas oriënteerde zich om de on derneming te verplaatsen naar industrieterrein de Poort in Rilland, maar uiteindelijk is toch besloten om aan de Paasdijkweg in Poortvliet te blijven. „We hebben er seri eus naar gekeken, maar voor de Poort komen we niet in aanmerking, heeft de gemeente Reimerswaal ons laten weten. Hoewel we in Poortvliet op dit moment weinig kunnen uitbreiden - bij de gemeente Tholen staat alles op een laag pitje - willen we voorlopig hier blijven zit ten", zegt directielid Hans Elenbaas. Bott Vario Noodvoorraden Paasdijkweg Poortvliet Wijziging waterschap Zeeuwse Eilanden Elenbaas in Poortvliet be leefde vrijdag een mijlpaal. Voor het eerst in de ruim 100-jarige geschiedenis van het carrosseriebedrijf waren er medewerkers die 40 jaar aan de onderne ming verbonden zijn. Twee Adries tekenden voor dit hoogtepunt. De 56-jarige Adrie Ista uit Poortvliet en de 55-jarige Adrie Lind houd uit Tholen. Ze kregen een fiets en een gratificatie van de directie, een oor konde van de brancheorga nisatie Focwa en elk een enveloppe van de perso neelsvereniging. Lindhoud gaat stug door, op naar zijn gouden jubileum. Ista moet het in verband met zijn ge zondheid kalmer aan doen. „Maar ik hoop het nog een tijd vol te houden, dan ben je er nog bij." Koppel Trots 20.000 overuren Zilveren legpenning Uit Schotland afkomstige chef-kok begint cateringbedrijf in St.-Annaland Zo'n tien jaar geleden verruilde het echtpaar Barnes-An derson het prachtige, bergachtige Schotse land voor het vlakke Nederland. Inmiddels heeft Debbie Barnes haar draai gevonden in Sint-Annaland en sindskort heeft ze haar eigen cateringbedrijf 'Bites-u-like'. Vaste menu kaarten zijn er niet bij, want - zo zegt de onderneemster - iedere klant heeft zijn eigen smaak. Thuis Eigen smaak 's Lands wijs Alle hens aan dek bij verkiezingen van waterschap Cultureel erfgoed begint met subsidie van 1.7 miljoen b.it. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat. - Hi-end audiospeciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling Het carrosseriebedrijf heeft een splinternieuwe spuitcabine geïnstal leerd, maar wel zodanig, dat die ge makkelijk verplaatst kan worden. Nu staat er een belangrijke vernieu wing van de voorkant van het be drijf op stapel, waarbij ook een reclamezuil komt. De nieuwe spuit cabine is een grote vooruitgang. „Hij zuigt veel beter af en het is er rustiger werken. De oude was ook dertig jaar oud. En onze tweede spuitcabine is compleet opge knapt." Elenbaas heeft in 2000 een bijzon der goed jaar achter de rug. De om zet steeg minder snel dan in 1999, maar dat kon ook bijna niet anders omdat het maximum van de capaci teit is bereikt. Desondanks was er nog een toename van de omzet van 5.8 naar 6 miljoen gulden, waardoor voor het eerst die mijlpaal werd be reikt. „En we hebben ook een goed bedrijfsresultaat gehad", zegt Hans Elenbaas. Hij stelde vast, dat de omzetgroei is behaald door een verschuiving van het standaard carrosseriewerk naar de speciaalbouw. „We hebben drie nieuwe boekenbussen gemaakt en er twee helemaal opgeknapt. En in dit eerste halfjaar van 2001 zijn er zes duiventrailers aangepast om de ventilatie te verbeteren. Onze be staande klanten in het standaard carrosseriewerk houden we natuur lijk in ere, maar in die sector is er toch een lichte teruggang in de ver kopen. De transportsector staat on der druk en de marges zijn laag en dat vertaalt zich in scherp inkopen. De grootste hectiek is er dan ook af. Hadden we voorheen voor 4 tot 5 maanden opdrachten, nu is dat nog 1 tot 2 maanden. Maatwerk, hele complexe opdrachten geven nog goed werk. Behalve de bibliobussen en duiventrailers maken we ook verschillende verhuiswagens. Prak tisch alle verhuizers in de omgeving hebben we als klant." Ter verbreding van het draagvlak heeft Elenbaas onlangs het dealer schap voor Zeeland en West-Bra bant verworven van Bott Vario be drijfswageninrichtingen. „Kwalitatief is dat heel goed en we verwachten er een behoorlijk poten tieel van", zegt Hans Elenbaas. „Voor bestelbusjes van bijvoorbeeld installateurs, aannemers, e.d. leve ren we complete inrichtingen. Pro fessioneel en veilig, voor allerlei ty pen bestelwagens. Binnenkort krijgen we een demonstratiewagen waarmee we actief de markt gaan bewerken. Je komt op deze manier bij een heel ander type bedrijven binnen dan we tot nu toe als klant hebben. Mogelijk komen daaruit weer nieuwe carrosserieopdrachten voort. Bott Vario heeft een heel mo dulair systeem, dat voor allerlei ver schillende soorten bedrijfswagens toepasbaar is. En aangezien er steeds meer bedrijven reclame op hun auto willen, gaan we dat ook in eigen beheer uitvoeren in samen werking met een reclamebureau." Elenbaas kreeg enkele jaren gele den al het dealerschap voor Lambe- ret koelcarrosserieën. Die promotie wil men ook stimuleren in combina tie met Bott Vario. Delta Nutsbedrijven verkoopt per 1 september de vestiging in de Slab- becoornpolder te Tholen, die hoofdzakelijk dienst dienst als opslag van materialen voor de elektriciteit, gas en waterleiding. Zaterdag diende het kantoor nog als tussenstop voor de grote fietstoertocht van de per soneelsvereniging van het nutsbedrijf. „Maar we zijn het gebouw al aan het leeg halen", zegt Fons Pijnen, hoofd van het district Noord van Del ta Nutsbedrijven in Zierikzee. Hij realiseert zich dat een aantal Thoolse medewerkers er niet zo blij mee is, maar volgens Pijnen is de vestiging Tholen achterhaald door de ontwikkelingen. „We kijken bin nen onze organisatie wat er overbo dig is en daar zijn we eerlijk en open over. Het plan is vorig jaar al aan de medewerkers voorgelegd en met steeds meer mobiele apparatuur is een eigen vestiging in Tholen niet meer nodig." Pijnen zit met het vrij nieuwe ge bouw beslist niet in zijn maag. „Het staat ook op een gewilde plaats. Na 1 september kunnen we het verko pen. Bij Poortvliet komt er overi gens bij ons station aan de Paasdijk- straat wel een minimale voorzie ning voor noodvoorraden bij calami teiten. Daarvoor willen we een aan tal containers plaatsen met een com puteropstelling, waarop alle kaarten met de leidingen te zien zijn. We hebben echter nog steeds geen ver gunning van de gemeente gekregen. Het gaat om een tijdelijke voorzie ning, want in de toekomst komt er misschien weer wat anders." De medewerkers van Delta Nuts werken steeds meer van huis uit via mobiele computers in hun bedrijfs wagens, waarop ze de klachten en storingen door krijgen. Ook via het pc-privcproject wordt steeds meer bedrijfsinformatie digitaal uitgewis seld. waardoor gebouwen overbodig worden. Zierikzee fungeert als dis trictskantoor voor Tholen en Sint- Philipsland. Delta Nuts had jaren een vestiging aan de Ten Ankerweg in Tholen. het vroegere PZEM-kan- toor, terwijl de waterleidingmaat schappij een kantoor op de hoek Bo- termarkt/Dalcmsestraat had. Na de sluiting van het kantoor aan de Ten Ankerweg werd in de Slabbecoorn- polder een splinternieuw magazijn gebouwd, dat nu ook zijn tijd heeft gehad. Gedeputeerde staten van Zeeland houden vast aan de opheffing van kiesdistricten bij de waterschapsverkiezingen. Dat kan heel ongunstig uitpakken voor Tholen en Sint-Philipsland, dat momenteel gegaran deerd drie leden in de algemene vergadering (hoofdingelanden) heeft en één lid (gezworene) in het dagelijks bestuur. Als het aan g.s. ligt zijn de zetels van J.M. Aarnoudse uit Oud-Vossemeer, J.L. Noom uit Scher- penisse, M.A. van Beek uit Sint-Annaland en gezworene J.L.C. Mol uit Sint-Maartensdijk echter niet zeker meer. Het risico bestaat, dat Tho len bij de waterschapsverkiezingen van maart 2002 slechts met 1 verte genwoordiger terugkomt. Tot en met 25 juli ligt het ontwerp-staten- voorstel ter inzage en kunnen er volgens de in de Waterschapswet voorgeschreven procedure bezwaren worden ingediend bij g.s. Het ont werp ligt in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk ter inzage. De grote meerderheid van de alge mene vergadering van Zeeuwse Eilanden had gepleit voor handha ving van de kiesdistricten. Behal ve voor Tholen, kan ook Schou- wen-Duiveland er de dupe van worden. Uit het oogpunt van een modern bestuur wil de provincie eenzelfde systeem als bij de sta tenverkiezingen, waar Tholen evenmin op een minimum aantal zetels aanspraak kan maken. Ook het systeem van plaatsvervangers vervalt. Nu zijn er nog duo's aan elkaar gekoppeld, waardoor bij het wegvallen van de zittende be stuurder automatisch de plaatsver vanger de opvolger is, ongeacht het aantal stemmen. Mol kwam destijds op deze manier in het wa terschap na het overlijden van A.C. Breure. Volgens het gewij zigde waterschapsreglement wordt de man of vrouw met het op één na hoogste aantal stemmen van de desbetreffende lijst dan de opvol ger. Een andere verandering be treft de ingang van de benoeming. De nieuwe hoofdingelanden tre den voortaan pas zes in plaats van nu drie weken na de verkiezingen in functie. Dat is gelijk aan de provinciale staten- en gemeente raadsverkiezingen. Drie weken bleek te kort in verband met even- tele beroepsprocedures bij de Raad van State, zoals Zeeuwse Ei landen in 1998 is overkomen, Zorgcentrum De Schutse in Sint- Annaland moet 5696 gulden subsi diegeld uit 1997 terugbetalen aan de prqyincie. Van dat bedrag is 1000 gïtlden teveel uitbetaald als bijdrage in cursussen HACCP en kwaliteitsmedewerker. Die kostten 5000 gulden, waarop drie mille subsidie kon worden verleend maar een voorschot van vier mille was uitbetaald. De resterende 4696 gulden is als voorschot betaald in het kader van het thema 'intern beleidsplan'. Die subsidie is echter ingetrokken, om dat De Schutse niet vóór 13 april van dit jaar rekening en verant woording aan Middelburg overge legd heeft. Beide Adries kwamen vanaf de la gere technische school in Sint- Maartensdijk direct bij Elenbaas te recht. „Ze kwamen het thuis bij mij in Sint-Annaland vragen", herin nert Lindhoud zich nog. „Ik woon de zelf in Poortvliet, dus vond ik het gemakkelijk om in het eigen dorp aan de slag te kunnen. Daar om ben ik zelf naar Elenbaas ge stapt", vertelt Ista. Het bedrijf was toen nog in de Langestraat geves tigd en onderhoudswerk aan huizen behoorde nog tot het werkpakket. Ista had een opleiding voor timmer man gevolgd en de eerste drie jaar ging hij nog op karwei. Lindhoud was een metaalman en hij ging ge lijk in de carrosserie aan de slag. „We bouwen toen veel laadbakken en ik moest die aflassen." Wegens de grootte van de voertuigen ge beurde dat op de stoep en vanuit het gemeentehuis kwam er wel eens een ambtenaar vragen om het wat zachter te doen omdat men hinder had van het geklop. Rond 1962 was dat leed geleden, want toen werd de nieuwbouw aan de Paasdijkweg in gebruik geno men. Een sprong vooruit, maar in middels is er al heel veel uitgebreid en vernieuwd. Ista en Lindhoud be gonnen er met zes mensen, nu wer ken er 28 bij Elenbaas'. Begon Ista als timmerman, het hout is steeds meer op de achtergrond komen te staan. „Ik maakte vroeger veel houten kleppen en voorschot ten, maar nu gebruiken we alleen Een fiets, gratificatie, oorkonde en zilveren penning waren er voorAdrie Ista links) en Adrie Lindhoud. In midden directeur Hans Elenbaas. nog hout voor de vloeren. Dat is nog steeds de sterkste methode, maar voor de rest zie je veel alumi nium en kunststof. En het hand werk is sterk teruggedrongen. Vroeger maakte je alles op maat met de hand, maar al vele jaren is de zaagmachine er. En tegenwoor dig maak ik veel aluminium deu ren." Ista hoeft niet lang na te den ken, waarom hij het 40 jaar bij Elenbaas uithield. „Ik had het qua werk goed naar mijn zin en boven dien kon ik goed met mijn collega's samenwerken", vertelt hij. Vele ja ren vormde hij samen met Piet v.d. Male een uitstekend koppel bij het carrosseriebedrijf, totdat die na een ernstige ziekte overleed. In 1995 kreeg Ista met een teruglopende ge zondheid te maken, waardoor hij uiteindelijk voor driekwart in de wao terecht kwam, maar die ene kwart houdt de jubilaris graag aan bij Elenbaas, want dan blijft de vrijgezel nog bij het bedrijf en zijn collega's betrokken. Lindhoud denkt evenmin aan stop pen. „Ik ben nog goed gezond, het is afwisselend werk en je maakt hier iets moois. Als je onderweg bent en ik zie een vrachtwagen die ik gespoten heb, dan ben ik daar trots op. Een bibliobus die je in vier kleuren hebt gespoten, dat vind ik iets moois. Er is een behoorlijke di versiteit hier. En de ene week ben je aan het schuren, de andere aan het spuiten. Ik heb pas een splinter nieuwe spuitcabine gekregen, dus dat werkt ook prettig." Lindhoud was metaalbewerker en laste veel, totdat spuiter Karei Elenbaas ziek werk. „Toen moest iemand anders het spuitwerk overnemen en die taak kreeg ik erbij. Ik vind het mooi werk, het afmaken van het product. Alles moet er mooi uitzien. De pre sentatie is belangrijk tegenwoor dig." Lindhoud krijgt soms wel met extra druk te maken, want wat in het voortraject vertraging oploopt, moet hij inhalen. „Het product moet namelijk op tijd de deur uit. En als je om vijf uur met je spuit werk halverwege bent, kun je niet ophouden. Dan moet dat eerst klaar. Dan kan het 's nachts drogen." Lindhoud zit daarom nog op het aantal uren waarmee hij veertig jaar geleden begon: 50, al is de officiële werkweek dan 38. Maar twaalf uren overwerk is stan daard: drie avonden per week en zaterdagmorgen. Dat laatste was in de beginjaren ook een normale werkdag. Zowel Ista als Lindhoud zijn mee gegroeid met het bedrijf en met de werkzaamheden. „Als ik weer zou moeten kiezen, zou ik geen tim merman meer worden, maar voor de metaal kiezen", zegt Ista, die na de l.t.s. overigens diverse lasdi- ploma's haalde. De directie prees hem dan ook als een allround vak man Hetzelfde gold voor Lind houd, die zich het vak van plaat bewerker (vroeger deed Elenbaas ook aan autoschadeherstel) en spuiter srigen maakte. De huldiging van beide jubilaris sen gebeurde vrijdagavond tijdens een personeelsuitje in country- en westernstijl in Breda. Onderweg werd de bus door twee cowboys aangehouden en één passagier werd zelfs meegenomen. Die trof fen de medewerkers van Elenbaas later, vastgebonden in de zaal waar allerlei spelletjes gedaan moesten worden, passend bij het thema. En ter afsluiting was er een barbecue. Namens de directie sprak Hans Elenbaas de jubilarissen toe. Hij zei ontzettend trots te zijn op de twee medewerkers, die de onder neming mede hebben opgebouwd door mee te groeien met hun taken en vraag van de klanten. Ista nu in een wat lager tempo, maar Lind houd nog voluit. „Je hebt ontzet tend veel uren gemaakt. Adrie Lindhoud is het schoolvoorbeeld van de loyale, toegewijde mede werker, die al die 40 jaren klaar stond voor de organisatie en zijn collega's. Het aantal overuren dat hij heeft gemaakt - en nog steeds maakt - beloopt ongeveer 20.000! Het is knap wanneer je zoiets presteert", aldus Elenbaas. Hij wees ook op de goede beoordelin gen die Lindhoud bij zijn spuitop- leidingen krijgt. „Je scoort de hoogste cijfers en dat verdient lof en waardering." Elenbaas haalde verder nog anecdotes op uit de lange loopbaan van zowel Ista als Lindhoud. W.J. Barnas van de Nederlandse vereniging van ondernemers in het carrosseriebedrijf Focwa overhan digde de twee jubilairssen de zil veren legpenning en een oorkonde. Hij schetste de veranderingen van het in 1890 gestichte timmerbe drijf, in 1910 uitgebouwd met een wagenmakerij en in 1923 met een carrosserietak. „Specialisatie, kwa liteit, betrouwbaar en innovatief zijn de sleutelwoorden van Elen baas. Die doelstelling verwezenlij ken, kan de leiding van een onder neming niet alleen. Die staat of valt met vakbekwame medewer kers, zoals Ista en Lindhoud, die sinds 1961 in dienst zijn. Beide heren zijn gouden mensen voor Elenbaas", zei Barnas. Hij noemde het 'een speciale hob by' van eerste autospuiter Lind houd om zoveel overuren te ma ken. „Heeft dat te maken met de studiekosten van zijn vier kinderen of was er teveel werk aangenomen door de leiding?" De Focwa-verte- genwoordiger noemde Lindhoud een vakman die zijn mannetje staat voor de klant. „Opgevoed met ter pentine, groeide hij naar de water gedragen lakken. De arbo en de milieuzorg drukten een groot stempel op zijn werkzaamheden." Ten aanzien van Ista zei Barnas, dat ,kan niet en bestaat niet' niet voorkwam in zijn woordenboek. „Een allround vakman die keihard werkte en waaraan het bedrijf veel te danken heeft." De Focwa-verte- genwoordiger was het opgevallen, dat Ista ondanks zijn arbeidsonge schikt zoveel mogelijk bij de orga nisatie betrokken wil blijven. Fa milieleden van de beide jubilaris sen woonden de gezellige bijeen komst in Breda bij. Debbie Barnes in haar 'werkplaatsin de voormalige fietsenzaak van Dirk Bruijnzeel aan de Nieuwstraat te Sint-Annaland. De 32-jarige Debbie Barnes woonde met haar gezin vlak bij de grote stad Glasgow in Schotland. Na 'highschool' (zeg maar de middelbare school) ging ze naar een 'college' om het koksvak te leren. „Eigenlijk wist ik niet goed wat voor opleiding ik moest kie zen. Maar ik hielp wel eens in de keuken bij bars en disco's en zo. Dat vond ik leuk werk en dus be sloot ik maar om naar de koksop leiding te gaan", vertelt mevr. Barnes. Ze kwam uiteindelijk te werken als chef-kok in een hotel. Maar toen haar man zonder werk kwam te zitten, kwam er verande ring in de situatie. „Ik wilde niet in de w.w., maar aan de slag. En kennissen van ons woonden in Breda. Die zeiden dat er in Neder land werk genoeg was. Dus zijn we hiernaartoe gekomen", vertelt Barnes. De beide Schotten vonden het niet erg moeilijk om hun vaderland! achter zich te laten. „Je kunt het jezelf ook moeilijk maken. Wij zijn daar juist gemakkelijk in. En nu we eenmaal hier in Sint-Anna land wonen, willen we nooit meer weg. Ook niet terug naar Schot land. Maar dat wil niet zeggen dat we niet trots zijn op onze afkomst. Natuurlijk wel. We leren onze kin deren ook waar hun familie van daan komt", legt Barnes uit. Zijn vrouw vertelt verder: „Eerst heb ben we in Breda gewoond en daar heb ik ook Nederlandse les ge volgd. Maar we hadden het er niet naar onze zin. Een grote stad waar de mensen elkaar voorbij lopen. In onze stad in Schotland kende ie dereen elkaar en het was er gezel liger. Hoewel Sint-Annaland veel kleiner is, is het gevoel hier wel hetzelfde. We voelen ons er hele maal thuis. De mensen zijn hier ook ontzettend aardig." Na de geboorte van hun kinderen, wilde Debby Barnes niet meer fulltime werken. Maar het bleef toch kriebelen en uiteindelijk be sloot ze de stap te nemen om een eigen bedrijf te beginnen;. „Ik had al bij vrienden en kennissen regel matig voor hapjes gezorgd en dat beviel heel goed. Het werd steeds drukker en toen hebben we maar besloten om een bedrijfje op te zetten. Dat wilde ik altijd al, maar ik durfde nooit", zegt mevr. Bar nes. „We zijn eerst naar de ge meente gegaan om vergunning te vragen om vanuit huis te mogen beginnen. Ik wil in het begin geen bedrijfsruimte, want dat is veel te duur. Misschien later wel, maar nu nog niet. Ik mocht gelukkig vanuit huis gaan werken en daarna ga je naar de kamer van koophandel en je krijgt allerlei adviezen en voor al veel papierwerk mee." Maar dit voorjaar was het dan toch zover. Het cateringbedrijf Bites-u- like wds geboren. Een naam die een beetje dubbele bodem heeft. Vrij vertaald betekent het 'Hapjes waar u van houdt'. Maar er zit ook nog een beetje in 'zoals u ze graag heeft', want dat vindt mevr. Bar nes belangrijk. Geen standaardlijst waaruit de klant kan kiezen. „Nee, ik werk niet met vooraf bepaalde menu's. Iedere klant heeft een ei gen smaak. Dus ik ga praten met de mensen over wat zij lekker vin den en wat ze graag willen hebben. En al zijn dat dingen die ik nog nooit heb gemaakt, dan krijgen ze die toch. Dan ga ik zelf recepten zoeken en uitproberen tot het goed is. Dat maakt dit vak zo leuk. En het geeft me de kans veel verscha lende dingen te maken op een ma nier die ik wil. In een restaurant of hotel ben je verplicht je aan een bepaald recept te houden." Inmiddels heeft Bites-u-like al di verse klanten op en rond Tholen. Dat is ook het werkgebied van het bedrijf. Hoewel mevr. Barnes van huis uit werkt, heeft ze wel de juiste apparatuur in haar keuken staan. Bovendien staat alles in een speciale volgorde. „Zoals het voor mij het makkelijkste werkt. Dat heb je in de keuken van een restau rant ook", vertelt de kersverse on derneemster. Overigens kookt ze thuis niet altijd bijzonder. „Dat zou ook niet kunnen; elke avond een uitgebreid diner koken. Maar ik houd er wel van om veel te va riëren. Elke dag aardappelen, groente en vlees (zoals hier nog vaak gebruikelijk) gaat er bij ons niet in. Wij eten meer rijst en pas ta's." Het gezin Barnes heeft sowieso moeten wennen aan de smaak van de Nederlanders. Het eten van nieuwe haring bijvoorbeeld. „Ik snap niet dat mensen dat lekker vinden om zo'n rauwe vis naar binnen te laten zakken. En toen we hier voor het eerst een frikan- dcl speciaal bestelden, verbaasden we ons erg. Mayonaise, ketchup en uien op een worst! En dan ook nog mayonaise op patat. In Schot land kun je een broodje friet ko pen waar we dan zout en een ster ke azijn op doen", zegt mevr. Barnes. Maar ze realiseert zich wel dat ieder land in de ogen van anderen merkwaardige gewoonten heeft. Neem bijvoorbeeld een ty pisch, traditioneel Schots gerecht, de haggis. Een schapenmaag ge vuld met schapenhart en -lever, niervet, havervlokken, uien, bouil lon en kruiden. „Dat soort dingen zal ik hier maar niet introduce ren", lacht mevr. Barnes. Haar hapjes vallen bij de mensen waarvoor ze werkt zeker in de smaak. Of het nu eenvoudige be legde broodjes zijn, of geraffi neerde hapjes met kruidenkaas, zalm of gerookte paling. In princi pe is alles mogelijk, zegt mevr. Barnes. Heimwee naar het hotel vak heeft ze niet. „Dit is veel leu ker. Je doet van alles. Niet alleen het koken, maar ook het contact met mensen. Een stukje verkoop." Ze doet zelf haar boodschappen en daarin is ze behoorlijk kieskeu rig. „Vanuit je vak weet je wat goede spullen zijn. Vers is voor mij heel belangrijk", aldus de on derneemster die voor een beetje buffet een flinke tijd in de weer is. „Als het voor een flink aantal mensen is, ben je een dag kwijt aan boodschappen doen. De dag voor de aflevering, ga ik al voor bereidingen maken. Bijvoorbeeld de marinades. Wat je vooraf kunt doen, moet je ook wel af hebben, want op de dag zelf is het heel druk. Alles moet snel, want je werkt met verse producten. De laatste twee uren is het een gek kenhuis. Maar dat vind ik juist wel leuk. Dan werk je toe naar hef resultaat." Plannen voor de toekomst heeft het echtpaar Barnes maar weinig. „In ons huis moeten nog wat klei ne dingen gedaan worden. Maar ik weet nu al dat ik hier nooit meer weg wil. En de start van Bites-u- like is goed verlopen. Ik hoop het nog wat uit te kunnen breiden en heel misschien komt er in de toe komst wel een bedrijfsgebouw, maar daar denk ik nu nog maar niet aan", zegt Debbie Barnes. En heel even roert ze toch nog een andere toekomstdroom aan: een eigen pension. Maar dat is nog verder-weg dan een pand voor Bi- tes-u-like. Op 6 maart 2002 zet het waterschap Zeeuwse Eilanden bijna alle perso neelsleden in voor de verkiezingen van een nieuwe algemene vergade ring. Alleen voor de gladheidsbestrij- ding worden er mensen vrijgesteld van het bemannen van de stembu reaus. Ook blijft er per district één persoon beschikbaar voor calamitei ten alsmede één opsporingsambte naar. Een aantal aangewezen mede werkers binnen de afdelingen onderhoud technische installaties (de gemalen) en zuiveringsbeheer moe ten ook op hun post blijven en moe ten de verkiezingen op afstand vol gen. Het dagelijks bestuur heeft de vergoedingen per stembureaulid vast gesteld op 120 euro, 60 euro voor een reservelid en 30 euro voor een teller die 's avonds komt bijspringen om de uitslag te bepalen. De provincie verleent aan de sinds 1 april opererende stichting cultureel erfgoed Zeeland een instandhou dingsubsidie van 1.684.586 gulden voor 2001. Directeur W. de Meuri- chy had een incidentele bijdrage van 110.000 gulden gevraagd voor het ontwerpen van de huisstijl, nota- riskosten van de statuten, wervings kosten nieuw personeel, p.r. en or ganisatiekosten startconferentie, meubilair en pe's en huur van het kantoor Walplein in Middelburg. De structurele subsidie omvat ruim 1,5 miljoen gulden. De voormalige mo- numentenwacht is in de nieuwe stichting opgenomen, de provincia le museumconsulent, de stichting regionale geschiedbeoefening, het provinciaal archeologisch centrum Zeeland en overgang van personeel. Foiuci's waterschap. Zeeuwse Eilan den heeft nieuwe folders over het ont trekken van en het lozen op opper vlaktewater. Ze zijn aan te vragen via tel. 0113-241368 of www.wze.nl. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 5