Juf en brandweerman trouwen 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 juni 2001 Afsluiting Ten Ankerweg Eenrichting stadskern 2,3 en 4 juli GESLOTEN Boekhandel "OOSTDIJK" Busje in sloot Dag van het leven Draaivalramen Aanpakken verlichting Vrachtwagen ramt gevel Stadspomp verweerd Naar zijdemuseum Grond verkocht Maaier gestolen Barbecue Jong Vosmaer Straatspeeldag succes Confettiregen in De Ark Mevr. De Casembroot overleden De Lagune verhuurd SUMMERSALE! 25% 50% Ango-collecte Verplaatsing winkel Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Op reis en kamp Spelmiddag Smash Tekeningen De Schalm Woning Keetenweg Winnaars kleurplaat Druk op de Markt Naar Goes en Arsenaal Satellietontvanger weg Schieten twaalf meter Nieuwe leraar Salto's en radslagen Geslaagden EHBO Verkoop grond Dinsdag en woensdag is de Ten An kerweg tussen de rotonde Molen- vlietsedijk en de Molensingel volle dig afgesloten. Tussen half zeven 's morgens en zes uur 's avonds wor den er dan asfaltreparaties uitge voerd. De omleidingsroute wordt met borden aangegeven. Sinds anderhalve week geldt er een richtingsverkeer in diverse straten van de stadskern en dat is behoor lijk wennen. Met name ook de be voorrading van bedrijven is veel lastiger geworden. „Heel vervelend, het loopt helemaal vast", zegt de exploitante van café The Pub op de Markt. „Twee jaar geleden zijn we op een hoorzitting geweest over het verkeerscirculatieplan, maar is er helemaal geen notie genomen van onze bezwaren. Er is slecht over na gedacht en de gevolgen zijn nu merkbaar. De drankenhandel moet nu met een steekwagen vier horeca bedrijven vanaf onze vestiging be voorraden." Voor de Markt is de enige verandering dat de Paulina- straat eenrichtingsverkeer is gewor den, waardoor je niet meer van de Bosstraat naar de Markt kan met een auto. Alleen omgekeerd is dat nog het geval. Door de grootte van de vrachtwagens is het echter moei lijk tot bijna onmogelijk om in de stadskern nog bochten te nemen, zonder trottoirs e.d. te beschadigen. Wegens renovatiewerkzaamheden zijn wij D.V. Onze excuses voor dit ongemak Kerkstraat 19,4691 CD Tholen Tel. 0166-604901 Advertentie I.M. Een 44-jarige bestuurder van een be stelbus is zaterdagmiddag met zijn auto in de sloot naast de Broekse- weg beland. De man reed rond drie uur in de richting Sint-Annaland toen hij achter zich een klap hoorde. Hij keek om, maar stuurde daarbij de berm in en reed in de sloot. De afdeling Tholen van de vereni ging tot bescherming van het onge boren kind (VBOK) besteedde on langs aandacht aan de 'Dag van het leven'. Leden van de werkgroep vroegen er op enkele straathoeken aandacht voor en verkochten artike len. Ook was er wat te winnen: een babypop ging naar Elize Koster uit de Groot Verréhof. Noemenswaard vindt de organisatie dat een meisje haar 'laatste daalder' aan het werk van de VBOK spendeerde. De Eben-Haëzerschool kan twee draaivalramen aanbrengen in het computerlokaal. Het voorstel om daarvoor 6710 gulden beschikbaar te stellen, was maandag een hamer stuk in de gemeenteraad. In verschillende straten wordt de openbare verlichting vernieuwd of aangepast. In verband met de sociale veiligheid gebeurt dat in de Kerk straat, Hoogstraat, Brugstraat, Een- drachtsweg en Zoekweg. En in ver band met riolerings- en herbestra- tingswerk in de Verbrandestraat en de Parksingel. De kosten zijn 180.000 gulden. De aanpassingen zijn noodzakelijk, zeker nu een be heersplan voor de verlichting niet op korte termijn gereed kan zijn. Een vrachtwagen die gelost had bij de supermarkt aan de Eendrachts- weg, kwam donderdag klem te zit ten in de Bakstraat. De 20-jarige be stuurder uit Gouda raakte de muur en de goot van het kantoor van Emergis bij het nemen van de bocht naar links de Brugstraat in. Het is al de vierde keer dat op dit punt een vrachtwagen klem rijdt. De draaicir- kel is simpelweg groter dan de bocht ruim is. Met behulp van een hef truck is de oplegger verplaatst, waarna de chauffeur zijn weg kon vervolgen. De auto had wat verf- schade. Restauratie van de stadspomp op de Markt vergt 380.000 gulden. De sterk verweerde natuursteen is de oorzaak van dit hoge bedrag, want het moet een conserverende behan deling ondergaan. Overigens heeft dit aspect extra subsidie opgeleverd: een bijdrage van 212.599 gulden op grond van het Deltaplan cultuurbe houd (zure-regensubsidie). De res terende dik 167 mille komt voor re kening van de gemeente. De plattelandsvrouwen hebben het seizoen afgesloten met een uitstapje naar zijdemuseum De Schans in Oud-Gastel. Met vier volle auto's reed men Brabant in en bij aankomst stond de koffie met appeltaart klaar., Daarna zag men op dia's het hele proces van het ontstaan van een zij den draad. De rupsen werden beke ken en in het museum waren ook jurken van zijde te zien. Het winkel tje bij het museum bood het nodige voor ieders gading. Na een glaasje fris en een dankwoord van de voor zitter was het bezoek ten einde. Het gemeentebestuur heeft grond aan de Bosstraat verkocht aan dhr. De Laet en mevr. S. Michels. Maandag besloot de gemeenteraad om medewerking te verlenen aan het plan van C.M. Bolier om een woning met schuur aan de Kadijk te verbou wen. Het bestemmingsplan wordt herzien, omdat gebouwd wordt op grond met de bestemming landbouw. Op de Oesterdam hebben onbeken den vorige week een container open gebroken en daaruit een bosmaaier en 180 liter benzine weggenomen. Een bosmaaier wordt gebruikt om lichte bomen en begroeiing op een terrein te verwijderen. Op de Eendrachtsweg is donderdag een auto beschadigd. Er werd een ruitenwisser vernield en op de ach terruit een kras aangebracht. Jeugdsoos Jong Vosmaer sloot het seizoen vrijdagavond af met een bar becue. Dat gebeurde bij fa. Bosters- van Wezel, waar men het afgelopen half jaar te gast was voor de disco nadat de brandweer de zolder van De Vossenkuil had afgekeurd. De vijftig aanwezigen genoten van een hapje, een drankje en een ijsje toe. Na het eten was er nog de tijd voor het be kijken van een film en wat dansen. Woensdagmiddag was een stuk van de Molenstraat (tot aan de Burg. Ver- sluijsstraat) het domein van de jeugd. In het kader van de nationale straatspeeldag (voor het eerst in het dorp gehouden) waren er tal van ac tiviteiten. Met 170 kinderen was de opkomst bijzonder geslaagd. De kin deren uit de groepen 7 en 8 van de basisschool konden o.a. graffiti spui ten, voor de groepen 4, 5 en 6 waren er diverse spelen en knutseltafels en de kleuters van de groepen 1 en 2 konden zich verkleden en laten schminken. Voor de allerkleinsten was er een zandbak gemaakt en ook een ritje op èen pony behoorde tot de mogelijkheden. De organisatie, die veel vrijwilligers kon begroeten, zorgde voor snoep en ijs. Foto's zijn op het internet te zien: www.Jong- Vosmaer.in.nl. Een daverend applaus en een con fettiregen sloten woensdag de musi calavond af van basisschool De Ark. Weken was er door de leerlingen in tensief geoefend en op haast profes sionele wijze vulden ze op de avond zelf het programma in. In feite werden drie musicals opge voerd: twee korte vóór de pauze en de grote musical erna. De gymzaal was goed gevuld met ouders, fami lie, vrienden, leerlingen en oud-leer lingen van de school. De groepen 1 t/m 3 speelden het vrolijke spel rond om de figuur Loetje de hoedenverko- per. Deze had een hoedje voor elk probleemkind en maakte daarmee ie dereen blij. Zelf kwam Loetje door een storm op de spits van de kerkto ren terecht, maar de brandweer wist hem te bevrijden en toen was er zelfs voor hem een hoedje. De groepen 4 en 5 speelden het ver haal van 'oom Lodewijk' de kater. Deze ontbrak tussen de fraai ge schminkte katten die over het toneel dartelden. Hij bleek in het bos ver dwaald te zijn en met zijn poot in een klem vast te zitten. De kater werd bevrijd en het spel eindigde op een manier dat iedereen weer blij kon zijn. De groepen 6 t/m 8 brachten de ca baretachtige musical 'De feestlift'. Deze bestond uit een serie korte sati rische acts rond het thema 'school'. Een professor in de kinderologie, een pijnlijk nette dochter, een vrolij ke schoolklas, een spijbelende leer linge, huiswerkproblemen en een koopman met candyfruit traden voor het voetlicht. Het stuk, doorregen met vrolijke liedjes, eindigde in een knallende pyjamafuif en een slotlied door de leerlingen van groep 8. Aan het einde van de avond was er nog een verkoping ten bate van de school. Op 92-jarige leeftijd is zaterdag mevr. S.C. De Casembroot-barones Van der Feltz in haar woning te Ga- pinge op Walcheren overleden. Zij was ambachtsvrouwe van Sint-An naland. Er is in de Huygensstraat- wijk ook een straat genoemd naar de familie. De weduwe van de legend arische commissaris van de koningin in Zeeland was vorig jaar juni nog drie keer in het dorp ter gelegenheid van de viering van 525 jaar Sint-An naland. Eerst voor de opening van het tijdelijk winkeltje aan de Ring voor de start van de kaartverkoop, vervolgens bij de voorstelling vaij het Setallands spektakel en tenslotte bij de optocht. Het echtpaar De Ca sembroot onderhield van oudsher nauwe banden met het dorp, o.a. via bezittingen van schorren en 13 ha landerijen aan de Weg van Kodde en de Kleine Dijk. De commissaris was donateur van Accelerando en betaal de net zoveel donateursgeld als de muziekvereniging jaren oud was. Hij overleed in 1965. Zijn echtgenote werd vanaf die datum ambachts vrouwe van Sint-Annaland.Sophia Constance barones van der Feltz werd in het Gelderse Eist geboren en trouwde in 1932 te Gorssel met Au- guste Francois Charles de Casem broot, die twee perioden burgemees ter van Westkapelle was (1932-1940 en 1946-1948) en vervolgens com missaris van de koningin van 1948 tot 1965. Het echtpaar had geen kin deren. De begrafenis van mevr. De Casembroot vindt vandaag plaats te Gapinge na een dienst in de Samen- Op-Weg-kerk te Veere. De familie Van Lammeren heeft res taurant de Lagune bij de jachthaven verhuurd aan dhr. Van Emmerik uit Bergen op Zoom. Angelique van Lammeren exploiteerde het restau rant van haar ouders de laatste jaren alleen nog in de vakantie. „Maar het werd toch een beetje teveel, naast mijn volle baan aan een school in Middelburg en mijn huishouden. Ik heb gekozen voor de school omdat ik het risico van het horecabedrijf met noodzakelijke investeringen toch te groot vond." De familie Van Lammeren exploiteerde de Lagune dertig jaar lang. Verkopen is nog niet aan de orde. „We hebben wel kopers gehad, maar verkopen willen mijn ouders nog niet. Mijn broer woont ook nog bij de zaak en mijn moeder, die met mijn vader naar Bergen op Zoom is verhuisd, houdt nog steeds de tuin bij. Daarom is tot verhuur besloten, maar tot onze verbazing heeft niemand van het eiland gere ageerd", aldus Angelique van Lam meren. Dhr. Van Emmerik wil het restaurant 2 juli heropenen en in de zomer zeven dagen per week geo pend zijn. 0><-, Do. 28, vrij. 29 en zat. 30 juni Op elk 2e Op elk 3e kledingstuk kledingstuk korting korting op onze hele zomercollectie Ring 14 St.-Annaland Tel. 0166-652115 Advertentie I.M. De collecte voor de Ango (algeme ne Ned. gehandicapten organisatie) heeft ƒ1608,50 opgebracht. Boetiek Mary-Ann wordt verplaatst van de Ring naar de Voorstraat. De gemeenteraad is bereid de woonbe stemming van het betreffende pand daartoe te wijzigen. De raad vindt vestiging van detailhandel in het cen trumgebied van het dorp passen en stemt daarom in met het plan van J.W. Rijnberg. Ook aanpassing van het bestem mingsplan ten behoeve een plan van Beter Wonen was maandag in de raadsvergadering akkoord. De wo ningcorporatie gaat aan de Kerke- blokstraat drie woningen met twee garages bouwen, maar komt gedeel- Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag Bieflappen 500 gr. ♦Tartaar 5 halen ^Varkensfilet 500 gr. 9,90 4 BETALEN 9,- Malse riblappen 1 kg Saucijzen 500 gr. Hamburgers 5 halen Olé 100 gram 2,- Palingworst 150 gram 2,25 Gekookte lever 150 gram f 1,95 Meloensalade 100 gram f 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN X Advertentie I.M. telijk op grond met de bestemming verkeersdoeleinden en blijft minder dan de voorgeschreven drie meter van de erfscheiding. De groepen 3 en 4 van de De Casem- brootschool zijn woensdag op schoolreis geweest naar de Efteling. De 66 kinderen en elf begeleiders be keken eerst het sprookjesbos. Daarna gingen ze in de attracties als fata morgana, droomvlucht, wildwater baan en villa volta. De jongelui kwa men tijd tekort, ze aten nog gezamen lijk en daarna werd de terugreis aanvaard. Op camping Kruijtenburg te Poort vliet zetten de groepen 5 en 6 vorige week de tenten op voor hun mini- kamp. De eerste dag knutselden ze wat en fietsten na de lunch naar Go- rishoek. Vanaf het strandje maakten ze een speurtocht met opdrachten. Terug op de camping stond de barbe cue al klaar, zodat de kinderen volop energie konden opdoen voor de 'bon te avond'. De volgende dag werd de groep rondgeleid door de boomgaard van familie Van Kempen. Nu stonden er voor de lunch pannenkoeken op het menu. Na nog wat spelletjes werd er opgebroken en fietste men huis waarts. Onderweg werd nog friet en ijs gegeten. Tegelijk met groep 7 en 8 arriveerde men op de Javadijk en in de Spuistraat stond Accelerando klaar om de jeugd de laatste meters naar de school te begeleiden. De 42 leerlingen van de groepen 7 en 8 vertoefden drie dagen in Hoeven. Ze gingen er op de fiets heen, met een stop om te eten en te drinken bij de voetgangersbrug te Oud-Gastel. Bij aankomst konden de slaapzalen ingericht worden, waarna een bezoek aan het bosbad volgde, 's Avonds stond een zeskamp op het program ma. De volgende dag nam men een kijkje bij het waterleidingbedrijf, weer in het bosbad en na de barbecue stonden de 'bonte avond' en disco op het programma. De dag erop moest alweer opgebroken worden. In Ou denbosch werden nog inkopen ge daan, waarna het richting Nieuw- Vossemeer ging om er zich de friet met snack en limonade goed te laten smaken. Vervolgens werden de laat ste kilometers naar huis afgelegd. Tafeltennisvereniging Smash '76 sloot zaterdag het seizoen af met een spelmiddag en een etentje voor de se nioren. Liefst 41 leden kwamen 's middags in actie om zaalvoetbal en zaalhockey te spelen. Bij het etentje in bistro 't Baeken was de deelname matig, maar het smaakte er niet min der om. Smash bereidt zich voor op de viering van het zilveren jubileum op 25 augustus. Het nieuwe tafelten- nisseizoen begint op 14 augustus. De zijkant van het schoolgebouw van de openbare basisschool De Schalm is door ouders opgesierd met Disney-tekeningen. Dit in het kader van de grondige opknap beurt van het plein met vervanging van verschillende speeltoestellen. „Een heel fleurig gezicht", zegt directeur G. Coldeweijer. „We moeten alleen nog houtsnippers aanbrengen in de bak met een speeltoestel. In plaats van een uit gave van 2200 gulden bij een pro fessioneel bedrijf, kunnen we in Oud-Vossemeer houtsnippers krij gen voor 75 gulden vervoerskos ten. Van het geld dat we daarmee uitsparen, kunnen we rijdend ma teriaal kopen voor de peuters." Coldeweijer bereidt samen met de ouders plannen voor om in het be gin van het nieuwe schooljaar het vernieuwde schoolplein officieel in gebruik te nemen. De bouw van een burgerwoning aan de Keetenweg kan rekenen op planologische medewerking van de gemeenteraad. Die besloot maandag om het bestemmingsplan aan te passen, zodat de familie Ha- ge deze woning kan bouwen op grond die nu de bestemming land bouw heeft. Aan de kleurwedstrijd van de mid denstandvereniging Smalstad voor vaderdag hebben 199 kinderen meegedaan. Bij inlevering van een kleurplaat kregen ze een waarde bon van 7,50 gulden om een ca deautje voor hun vader te kopen. Voor de vijf mooiste kleurplaten was nog een extra waardebon be schikbaar van 25 gulden. Behalve het inkleuren werd de kinderen ook gevraagd een slagzin te ma ken. De kleurplaten werden ingeleverd bij de bibliotheek waar ze tot na de jurering te zien waren. De jury be stond uit mevr. Van Helmondt, haar dochter Joyce en Henny en Siem Schot. Maandag werden in de bieb de prijzen bekend ge maakt. Er waren verschillende leeftijdsca tegorieën. Martijn Brinkman won bij de kinderen tot en met 6 jaar, Joyce Hoek (tot en met 8 jaar), Hilbert Poot (tot en met 9 jaar), Sherwan Abbas (tot en met 10 jaar).- Elisa Hengstmengel maakte de mooiste slagzin en kreeg daar voor een extra prijs: '17 juni is niet de enigste dag, dat ik mijn va der verwennen mag'. Velen grepen de zwoele zaterdag avond aan om op de Markt te ko men luisteren naar het zomer avondconcert van Euterpe. De muzikan- ten trakteerden de men sen op een luchtig, populair pro gramma. Tussendoor legde voor zitter Theo Stcketce uit waarom de leden elkaar aan het begin over en weer feliciteerden: één was er jarig en elf andere waren juist die och tend geslaagd voor hun muziek- examen. Zij kregen les bij de Zeeuwse muziekschool, terwijl di rigent Peter de Rooij en zijn doch ter Monique de opleiding binnen de vereniging verzorgen. Het pu bliek beloonde een en ander met een extra applaus. De Rooij werd ook in het zonnetje gezet, want hij is een kwart eeuw dirigent. Bij Eu terpe leidt hij naast de fanfare ook de samenspelgroep en het jeugdor kest. In zijn carrière werkte hij eerder bij korpsen in Goes, Oost- Souburg, Colijnsplaat, Dirksland, Sprundel en Kapelle. Wat de muzikanten betreft is met het pleinconcert (het eerste in ruim vijfjaar) de toon gezet voor de ko mende jaren. In besloten kring werd de dag afgesloten met een barbecue. De groepen 1 en 2 van de Juliana van Stolbergschool zijn woensdag op schoolreis geweest naar Goes. Eerst werd de kinderboerderij be zocht en daarna de speeltuin. Na dat iedereen nog een ijsje had ge had, ging men huiswaarts. De groepen 3 t/m 6 waren vrijdag aan de beurt en zij togen naar het Arsenaal in Vlissingen. Onder lei ding van een bioloog kregen ze een educatief programma over die ren die in het water leven. Er wer den dia's getoond en ze konden proefjes doen. Daarna wandelden de leerlingen richting de Boule vard om hun boterhammen op te eten. Weer terug in het Arsenaal bekeek men maquettes van boten en een vlootschouw, alsmede de onderwaterwereld. Ook konden roggen geaaid worden. Daarna stapte het gezelschap de bus in om naar speeltuin Meiveld in Middel burg te gaan. Na friet te hebben gegeten bij McDonald's ging het op huis aan. Een woning aan de Eerste Dijk kreeg vorige week ongewenst be zoek. Men forceerde zich een toe gang en ging ervandoor met een stereo-installatie en een satellie- tont- vanger. Jan Verwijs, Hans Koese, Bart Reijngoudt en Jan-Willem Bijnag- te hebben de verschillende disci plines gewonnen bij de huishoude lijke wedstrijd van schietvereni ging Prinses Juliana. Voor het eerst was de opzet niet om zo hoog mo gelijk te eindigen in een bepaalde klasse, maar juist om het eigen ge middelde van dit jaar zo dicht mo gelijk te naderen. Dat geeft ook de beginnende schutter kans op een hogere klassering. Er werd op vier kaarten geschoten en vervolgens het totaal door vier gedeeld om het verschil te berekenen tot twee cij fers achter de komma. Andere ja ren was deze wedstrijd op de 100- meter buitenbaan bij Gorishoek, maar nu was de 12-meter binnen baan het decor. Het onderdeel lig gend geweer telde 25 deelnemers, karabijn zeven, pistool vier en jeugd drie. De uitslagen per cate gorie: Geweer: 1. J. Verwijs -0,05; 2. M. Moerland +0,10; 3. M. Joppe +0,17; 4. L. Bijnagte +0,22; 5. V. Cras +0,22. Karabijn: 1. H. Koese -0,11; 2. J. v.d. Vlies +0,81; 3. J. Verwijs - 0,90; 4. T. Geuze -1,50; 5. B. Reijn goudt -2,64. Pistool: 1. B. Reijngoudt +0,05; 2. H. Koese -1,39; 3. E. Anthonisse -2,01; 4. J. v.d. Vlies -2,05. Jcu^3: 1. J.W. Bijnagte +0,25; 2. Het bruidspaar Corné van der Graaf en Carola Klippel wordt opgewacht door kinderen van de Rehobothschool en de brandweerauto van Stavenisse. Stavenisse was vrijdagmiddag sterk vertegenwoordigd in Sint- Maartensdijk bij het huwelijk van Corné van der Graaf (25) en Caro la Klippel (22). Nadat het stel in de echt was verbonden door de amb tenaar van burgerlijke stand A. Smits uit Stavenisse, werd het bui ten opgewacht door 27 kinderen van groep 1 van de Rehoboth school waar Carola sinds een jaar juffrouw is. Daarachter stond de glimmende brandweerauto van de blusgroep Stavenisse waar Corné als vrijwillig chauffeur/pompbe- diener aan verbonden is. En nog tientallen ouders en andere kinde ren die het bruidspaar wilden zien en fotograferen. De kinderen hielden allemaal een t versierde staf omhoog toen het stel het gemeentehuis verliet. En post- commandant J. van Dijke van de blusgroep liet niet alleen de zwaai lichten van de brandweerwagen draaien, maar zette ook de sirene even aan. Het bruidspaar kon nu kiezen: of met de bruidsauto naar De Stove of met de brandweerwagen. Het echtpaar koos voor het laatste, maar Van der Graaf mocht zelf niet rijden: hij werd gereden. Sa men met zijn vrouw mocht hij ach ter Van Dijke plaatsnemen in de ruime cabine waarvan het dash board was versierd met geurende jasmijn. De blusgroep is overigens op 1 september weer compleet met dj: benoeming van John Ponsteen. Zondag I juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9 en 11 u. ds. Den Ouden (koor kerk). 18.30 u. ds. De Vries, Elspeet. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. de Goei (H.A.). GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud Gastel. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Beek, Eemdijk. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. 19 u. geen zangavond. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Roos, Leiden. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bijl, Middelburg. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Daleboudt, Zevenbergen. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 14.30 u. ds. R. van Beek. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 en 18.15 u. (openb. bel.) kand. Treur. 14.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Kómmers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 5/7 19.30 u. ds. Van Prooijen. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Heikamp, Vrie- zenveen. do 5/7 14.30 u. ds. Lohuis (huw.bev.). HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. mevr. Van Briem, Rot terdam. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 28/6 19.30 u. ds. Monster, Bar- neveld. di 3/7 19.30 u. ds. Kort, Rijssen. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Vries, El- speet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 4/7 19.30 u. ds. Schot, Krimpen a.d. IJssel. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Scholten, Poortugaal. GEREF. GEM. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 5/7 19.30 u. ds. Monster, Barne- veld. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. P. Poot +1,55; 3. C. Lindhoud +1,59. Poortvliet De 43-jarige J.G. Gruppen uit Klundert is benoemd tot leraar aan de openbare basisschool De Ee- vliet. Hij werkt nu in Zierikzee en eerder in Breda. Daarvoor was hij in Moerdijk directeur van een school. Door een fusie viel Jacob Gruppen echter als directeur in de nieuwe situatie buiten de boot. De Eevliet prijst zich gelukkig in het nieuwe schooljaar voor groep 7/8 een leraar met veel ervaring te krijgen als opvolger van H. Capel- lo, die directeur wordt in Rilland. Gruppen treedt ook op als adjunct bij afwezigheid van directeur J.H. Kers. Gymnastiekvereniging Excelsior heeft het seizoen 2000/2001 afge sloten. Voor de jeugd was er de tumblingbaan, waar de leden sal to's konden maken, radslagen en streksprongen. De dames gingen donderdag op de fiets naar Goris hoek om te midgetgolfen. Het nieuwe gymseizoen begint maan dag 20 augustus weer. D.V. maandag 2 juli hoopt de zending weer oud papier op te halen vanaf half zeven. Advertentie I.M. Kinderen van De Eevliet hebben EH- BO-examen gedaan en zijn allemaal geslaagd. Enkelen waren bijzonder goed en kregen complimenten van jen die het examen afnamen. De degene HUISARTSEN Zaterdag 30 juni en zondag 1 juli Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts H. Navest, Ossendrecht, tel. 0164-672475. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma, wo en vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATEEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 juni t/m vrijdag 6 juli donderdag 28 9.57-22.17 vrijdag 29 11.02-23.22 zaterdag 30 12.07.-- zondag 1 0.27-13.17 maandag 2 1.42-14.17 dinsdag 3 2.37-15.12 woensdag 4 3.37-15.57 donderdag 5 4.22-16.47 vrijdag 6 5.07-17.27 do 28/6 5.21 u. EK do 5/7 17.05 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 geslaagden zijn Ruwaida Atsushi, Dan Dinu, Marlien Kaat, Adrien Mullie, Martine Nortier, Irma van Ommeren, Bram van Schilt, Jacobina Schot, Susan van der Sterren, Mirjam v.d. Velde, Jurgen Vogel, Job Zegers, Eric Boer, Jurian Hage, Leroy v.d. Heuvel, Rowin Konings, Stefan Lindhout, Christie v.d. Mark, Janine Schot, Carlo van Tiggele, Arne van Tiggele, Jurrien Tuitert, Bart Vane, Daisy Vermeulen en Sven Zegers. Door het gemeentebestuur is grond aan de Geerweg verkocht aan Van Bemden en Neele v.o.f. ZIE VERDER PAGINA*1.'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2