'Schelde college is ook een ontmoetingsplaats' Ina Bolier van kleuters naar de oude mensen in Poortvliet Meevallers ook te gebruiken voor lastenverlichting a iVIai üüzb iiiül; Leerlingen zitten niet vast aan één richting Christelijk jongerenevenement in Meulvliet trekt zo'n 130 bezoekers De grootstet Leolux-Studio!? In Zonnemaire natuurlijk! Negen kerkelijke gemeenten slaan de handen ineen Doré ƒ1,21 bij aanvoer 200 ton Roekeloos rijden en mobiel bellen gaan aanpakken Kiezen voor ICT of palingroken Na 23 jaar neemt leidster van kleutergym afscheid Donderdag 28 juni 2001 C. Reyngoudt uit St. -Philipsland decaan Het Schelde college in Sint-Maartensdijk is meer dan een leerinstituut, het is ook een ontmoetingsplaats. Dat zei vestigingsleider M. Spaapen maandagavond tijdens de di ploma-uitreiking in de kantine van de school. 63 van de 64 eindexamenkandidaten slaagden. Met 98,7 procent gedi plomeerden een hoge score. Leonie van der Jagt uit Poort vliet van de afdeling verzorging had de beste lijst met een gemiddelde van 7,3. De 49-jarige wis- en natuurkundele- raar C. Reyngoudt uit Sint-Philipsland volgt H. Venekamp op als schooldecaan. En voor het nieuwe schooljaar heb ben zich vijftig eerste klassers ingeschreven. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Tholen bij 25 goedkoopste gemeenten Als de gemeente de komende drie jaar financiële mee vallers heeft, wordt dat geld niet per definitie gebruikt voor het ontwikkelen van nieuw beleid zoals burgemees ter en wethouders wilden. De gemeenteraad steunde maandag - bij het vaststellen van de kadernota 2002 - unaniem een amendement van de PvdA waarin wordt gesteld dat de noodzaak van nieuw beleid moet worden afgewogen tegen het mogelijk minder verhogen (dan de voorgestelde 11%) van de gemeentelijke belastingen in 2003 en 2004. Drie andere amendementen van de SGP kregen geen enkele steun. Overigens werden alle amen dementen door b. en w. ontraden. Afgesloten Serieuze meisjes Rode Kruis Wervelband Met ongeveer 130 bezoekers is de organisatie van het christelijk jongerenevenement 2001 heel tevreden. Za terdagavond zat Meulvliet vol met jongeren tussen de pakweg 12 en 30 jaar. Ze luisterden naar een spreker, spraken zelf met elkaar in workshops en leefden zich vervolgens uit op de muziek van de Wervelband. The Matrix Muziekoefenlokalen Leerlingen van het voorbereidend beroepsonderwijs op het Schelde college in Sint-Maartensdijk kiezen na de school voor uiteenlopende richtingen. Dat blijkt ook dit jaar weer, zo zei de scheidende schooldecaan H. Vene kamp maandagavond tijdens de diploma-uitreiking. Ina Bolier vond het dinsdagmiddag rond vier uur wel een beetje vreemd, toen de kleuters op hun gewone schoen tjes en niet in gymkleding in de zaal aan de Burgemeet in Poortvliet verschenen voor het wekelijks turnuurtje. Het was wel de laatste keer van het seizoen en Ina Bolier stopte na 23 jaar ook als leidster, maar er volgden meer verrassingen. Ze werd geblinddoekt en de kleuters brachten haar vervolgens naar buiten, waar ze een trapje op moest. Toen de blinddoek afging, zat ze in een rijtuig van stalhouderij Elisabeth uit Halsteren voor een rondrit met haar 19 kleuters door het zonnige Poortvliet. Inflatie 1 In een volle kantine vertelde Spaa pen dat het een succesvol jaar was geweest, met een hoog percentage geslaagden. Slechts één kandidaat (van de grootste afdeling verzor ging) zakte. Ze vertelde dat 47 van de kandidaten het Schelde college in vier jaar hebben doorlopen en dat er 16 leerlingen afkomstig waren van andere scholen. Bovendien slaagden volgens Spaapen de mees te leerlingen op het hoogste niveau waarop ze examen deden (er zijn vier niveaus, van A tot en met D). Het halen van het diploma kan vol gens Spaapen niet alleen op eigen kracht. Docenten en ouders/ verzor gers spelen daarin een belangrijke rol, maar ook de sfeer op school speelt mee. Het was haar opgeval len dat er soms al leerlingen om kwart over acht op school kwamen, terwijl ze pas na de pauze om tien uur les hadden. „Dat vonden ze ge zellig, zomaar samen wat kletsen, zeiden ze dan. Dat gaf me een goed gevoel. Een school is meer dan een leerinstituut. Het is ook een ont moetingsplaats." Voor de leerlingen wacht volgens haar nu een nieuwe uitdaging, in een nieuwe omgeving, met nieuwe mensen en nieuwe kansen. Ze wenste de leelringen veel succes. J. de Jonge van de centrale directie vroeg de leerlingen een keuze te maken tussen een korte en een lan ge toespraak. Het werd de korte. Hij las een krantenbericht voor waarin duidelijk werd dat leerlingen dank zij mobiele telefoons elkaar kunnen helpen bij de examens (onder meer via sms-berichten) en vroeg zich af of dit ook op deze school was ge- Bij een aanvoer van 200 ton haalde de Doré gisteren op de veiling Sint-An- naland nog ƒ1,21 per kilo en dat is aanzienlijk beter dan vorig jaar toen eind juni de aardappelprijs wegzakte tot 30 a 35 cent. In juli krabbelde de prijs weer op tot maximaal 71 cent. Dinsdag werd er met een hogere aan voer van 229 ton nog ƒ1,20 gehaald, zodat de omstandigheden nu aanmer kelijk gunstiger zijn. De eerste Glo ria's zijn ook via de veilingklok ver kocht voor 80 cent en ook de eerste Eigenheimers werden aangevoerd. Voor deze speciale aardappel voor de fijnproevers hadden de handelaren 85 cent per kilo over. Qua prijs zijn de eerst achterblijvende Première en ook de Frieslander bijgetrokken. Voeg daarbij de groei van de laatste week, beurd. Niemand die daarop re ageerde. Waarop De Jonge conclu deerde dat de school normen en waarden hoog in het vaandel heeft staan. Op de vraag wie van de leer lingen het examen 'een eitje' vond, staken twee leerlingen hun vinger op. Wie er geluk heeft gehad, werd ook met slechts enkele vingers be antwoord. Volgens De Jonge is hel echter niet gepast om nu al de schooltas buiten te hangen. „Het is geen gezicht en er klopt ook niks van. Die tas kun je nog gebruiken. Blijf doorleren. Dat doen de docen ten ook. Dat houdt ook niet op. Jul lie carrière eindigt niet hier, hier begint ze pas." Ook namens de oudercomisse wa ren er felicitaties. Voorzitter S.C. de Feijter wees erop dat er na de basis school nu weer een hoofdstuk is af gesloten en dat de leerlingen op de drempel van een nieuwe wereld staan. Ook zij wees erop dat het le ren nu niet afgelopen is. „Je moet er niet versteld van staan dat je tegen woordig tot je pensionering blijft le ren. Maak wat van je verder leven. Later kom je er wel achter dat dit een fijne tijd is geweest." Op de afdeling bouwtechniek slaag den alle 14 leerlingen. Ook bij de afdeling metaaltechniek was dat het geval. Daarvan behaalden 8 jongens ook nog eens het lasdiploma (6 booglassen en 2 Mig/Maglassen). De afdeling motorvoertuigen telde 8 kandidaten die allen slaagden. Van de afdeling verzorging slaag den 27 leerlingen. waardoor de aardappeltelers positief gestemd zijn. Ten opzichte van de ƒ1,98 op de eerste veiling hebben de Doré's natuurlijk wel een deukje op gelopen. Gemiddeld krijgen de boe ren nu ƒ1,10 voor een kilo. De veiling Scherpenisse is dinsdag als aanvoer- punt begonnen, zodat de kopers op twee plaatsen de partijen gaan selec teren, voordat ze in Sint-Annaland in de veilingbankjes gaan zitten. De te lers gaan nu de laatste dagen in voor de beslissende rooidatum 1 juli. Dat zal de aanvoer hoog houden, wil men om de 2 in plaats van de gebruikelijke 3 jaar aardappelen kunnen telen. Woensdag 27 juni 2001: Doré 95- 1,21; Première 67-74, Gloria 68-75, Frieslander 60-74, drielingen 25-32, kriel 117-1,31aanvoer 200 ton. Dinsdag 26 juni 2001: Doré 1,00- 1,20; Première 67-74, Gloria 73-80, Frieslander 63, Eigenheimer 80-85, drielingen 25-31, kriel 1,10-1,45; aanvoer 229 ton. „Hartstikke leuk, het was echt een verrassing", zegt Ina Bolier. Haar dochter uit Beverwijk was er spe ciaal voor gekomen om dit af scheid op videofilm vast te leggen. Het werd een rondrit van 4500 me ter lang die een uurtje in beslag nam. Er werden kinderliedjes ge zongen in het rijtuig en voorbij gangers zwaaiden naar de gymjuf of naar (klein)kinderen in de wa gen. Bij de molen in de Molen straat werd even uitgestapt. Limo nade smaakte wel op deze warme middag en Ina Bolier deelde ook snoep uit. Daarna kwamen de paarden weer in beweging voor het tweede deel van de rondrit, die eindigde bij de gymzaal. Excelsi- or-voorzitter Riet Krijger sprak de vertrekkende gymleidster toe en bedankte haar met bloemen voor 23 jaar leiding geven aan de kleu tergroep. De kinderen hadden een boek gemaakt met tekeningen en foto's als blijvende herinnering. En de juf gaf haar pupillen ter af scheid een,p,en, bellenblazer en stempeltje mee. Ina Bolier kon met een gerust hart vertrekken, want haar rechter hand Trudie Schot volgt haar op. Er was nog een derde leidster bij de kleu- tergym in Poortvliet - Rianne van Akkeren - maar die is beheerster geworden van het woonzorgcen trum in de Molenstraat. Trudie Schot wordt nu geassisteerd door Majanka van Dijke en Jeanine Elenbaas. „We zitten dus gelukkig niet zonder leiding", zegt Ina Bo lier. „Die twee helpers zijn serieu ze meisjes die in feite de toekomst van Excelsior vormen." De kleutergroep vormde 23 jaar lang een stabiel onderdeel van de Poortvlietse gymnastiekvereniging met zo'n twintig deelnemers. Ina Bolier gaf ook les aan de meisjes onderbouw en de jongensgroep, al was die laatste categorie een lastig onderdeel van de gymvereniging in verband met concurrentie van de voetbal. Het langst leidde ze echter de kleuters. „Het ene jaar had je meer jongens, het andere seizoen meer meisjes. Het begin in september was meestal heel matig, maar in de loop van oktober zaten we altijd weer op sterkte. En er is tegenwoordig van alles te doen. Paardrijden, jazzballet, noem maar op. Je pakt de auto en je bent weg. Die keuzemogelijkheden had je vroeger veel minder. De kleuters zijn ook veel mondiger geworden. mengpaneel is daar onder meer de oorzaak van. Maar als het program ma begint, is de zaak opgelost. In tussen draait op een scherm een pre sentatie over het thema. De bezoekers schrijven zich in op een lijst en maken daar de keuze voor twee van de vijf workshops later op de avond. De intekenlijsten worden bij 98 deelnemers aan de kant ge legd, omdat er een rij tot buiten staat. Als om half acht Rolant Quist het startsein voor de avond geeft, zijn er zo'n 130 bezoekers in de zaal. Iets waar de organisatie (die gerekend had met een maximum van 150) best tevreden mee is. Na enkele huishoudelijke medede lingen, beklimt spreker René de Boer het podium. De Boer is in het dagelijks leven parttime docent aan hogeschool De Wittenberg waar hij les geeft aan christelijke jongeren werkers in opleiding. Ook geeft hij aan jeugd judo- en jiu-jitsules u| een sportschool. Op een eigentijdse en vaak ook geestige manier leidt hij het thema van de avond in. Een op- Ze zeggen het echt wel, maar ik vond het leuk werk.' Ina Bolier blijft aan Excelsior ver bonden. Ze zit ook al 23 jaar in het bestuur en vervult momenteel het secretariaat. Ze organiseert samen met Tonny Heijboer uit Oud-Vos- semeer de recreatiegroep Zee land/Brabant. De bijscholing voor 55+-gym in Arnhem of andere plaatsen volgt Ina Bolier om haar trainerslicentie te behouden. „Ina Smulders geeft nu les aan de da mes senioren en dames 50+ en die behoort ook niet meer tot de jong- sten. Ik gym nu zelf mee, maar misschien moet ik haar taak nog eens overnemen. Ik, ga nu toch van de kleuters naar de oude mensen, want voor het Rode Kruis ga ik in het pas geopende woonzorgcen trum in Poortvliet activiteitenbege leiding doen." Ina Bolier zit dus niet stil. Ze is ook lid van het activiteitencomité dat mo menteel voorbereidingen treft voor de organisatie van de braderie. De Poortvlietse blijft zich actief inzetten voor haar dorp. Is het niet voor de jeugd, dan wel voor de ouderen. vallend element daarbij is een frag ment uit de film The Matrix waarin de hoofdrolspeler Neo opnieuw ge programmeerd wordt en zo een nieuw en heel ander leven krijgt. De Boer weet een directe koppeling te leggen met het bijbelverhaal over het gesprek tussen Jezus en Nico- demus. Een gesprek waardoor ook het leven van Nicodemus drastisch veranderd en vernieuwd wordt. Na De Boers bijdrage, verspreiden de jongeren zich over de kleinere za len van Meulvliet om in verschillen de workshops verder praten over vijf thema's: 'Virus detected', 'Bezig met downloaden', 'Bookmarks', 'Nickname/identity' en 'Inloggen bij God'. Met per workshop twee bege leiders spreken de jongeren twee keer drie kwartier met elkaar over deze onderwerpen. De mensen van de organisatie en De Boer gaan de diverse workshops langs om er wat van 'te proeven'. De Boef sluit ver- Het PvdA-amendement was mede ondertekend door D66, VVD, CDA en CU. „We onderkennen dat in Tholen nog veel wensen leven en zullen onze verantwoordelijkheid ook niet uit de weg gaan, maar we willen de vinger aan de pols hou den", lichtte fractievoorzitter M.A.J. van der Linde toe. De SGP ging schoorvoetend mee. M. Dijke: „Het streeft ongeveer het doel na van ons amendement, maar wij wil len onze handen vrij houden met betrekking tot nieuw beleid." De SGP sprak in haar amendement uit sluitend over het verlagen van de gemiddelde belastingtarieven. „Ik ken de SGP en ik weet dat u niet wegloopt voor noodzakelijk nieuw beleid", probeerde Van der Linde de staatkundig gereformeerden over de streep te trekken. Met enige aarzeling ging Dijke akkoord met het PvdA-amendement. Met een gemiddelde tariefsverho ging van 9% volgend jaar stemden alle fracties in. CDA'er J.P. Bout maakte het voorbehoud dat dan wel de verkoop van afvalverwerker Olaz aan Delta Nutsbedrijven door moet gaan (dat levert Tholen de noodzakelijke financiële meevaller op). Dijke maakte zich nog wat on gerust over het al dan niet doorgaan van die deal, maar volgens wethou der R. Ravensteijn twijfelen b. en w. daar niet aan. Het Olaz-bestuur heeft een beslissing over het bod van Delta overigens uitgesteld tot het najaar, terwijl inmiddels ook af valverwerker Gansewinkel zich op de Zeeuwse afvalmarkt roert. Het voorstel van b. en w. om de ta rieven in 2003 en 2004 met 11% te verhogen, vond alleen genade in de ogen van PvdA, VVD en CDA. Een ruime meerderheid, vond de wethouder. Maar J. van den Don ker (D66) trok dat in twijfel. Door de afwezigheid van de raadsleden Moerland en Kornaat (PvdA), Frigge (VVD) en Hoek (SGP) was het in feite een 9-6 meerderheid. Van den Donker wil eerst afwach ten wat er terechtkomt van de toe zeggingen omtrent een efficiency- onderzoek binnen het ambtelijk apparaat van de gemeente en het zoeken naar creatieve ideeën om de financiële huishouding in de toe komst op orde te houden. „D66 is niet bereid om het voorzieningen niveau aan te tasten", zei hij. En de VVD wil de nieuwe gemeenteraad (die treedt in april volgend jaar aan) mee laten praten, aldus P.K.M. Stouten die constateerde dat er een spanningsveld is tussen het wensenpakket en de wens om dat te betalen. P. van Belzen (CU) miste het efficiencybeleid en vond verder, dat nieuw beleid in de plaats van oud beleid moet kunnen komen. Van der Linde noemde dat laatste wat al te gemakkelijk. „Er zijn vele wensen en ze lopen uit een. Oud te schrappen beleid is er gewoon niet, maar er dienen zich nieuwe dingbn aan en die kosten geld." De wethouder merkte nog op dat de inflatie inmiddels 5,4% be- draagt, terwijl in de kadernota nog 3,5% als uitgangspunt gehanteerd is. „Door de tarieven te verhogen drijft de gemeente zelf de inflatie op", reageerde A.L. Piet (CU). Maar dat valt volgens Ravensteijn wel mee, want Tholen behoort wat de woonlasten betreft tot de 25 goedkoopste gemeenten van het land. „Roosendaal is met 2177 gul den per inwoner de duurste, dus dan doet Tholen het met 982 gul den nog zo slecht niet." Van der Linde wees hem erop, dat de raad na begrotingsbehandelingenvaker met grote meevallers geconfron teerd is. Dijke zei dat zijn fractie voorstander is van een evenwichtig beleid; waarbij bezuinigingen alle sectoren treffen. M.A. van Beek (CDA) stelde dat de oorspronkelijk voorgestelde lastenverhogingen al flink zijn bijgesteld. „Anders had er flink geschrapt moeten worden in de kadernota. Wij zijn dan ook niet ongelukkig met de meevaller van Olaz." LEOLUX Zuidweg 20a, Zonnemaire. Tel. 0111 -401318. www.interieur-paauwe.nl Advertentie I.M. Het thema van de avond is 'Ben jij online?', hetgeen verwijst naar het contact tussen jongeren onderling en het contact met God. Het jongerene venement is een initiatief van negen kerkelijke gemeenten: de Gerefor meerde kerken van Tholen, Anna Ja- cobapolder, Oud-Vossemeer en Poortvliet, de Christengemeente uit Tholen, de Nederlandse Hervormde Kerk van Oud-Vossemeer, de Her vormde Gemeenten Immanuël uit Tholen en Rehoboth uit Sint-Maar tensdijk en Rafaëlgemeente De Schuilplaats uit Bergen op Zoom. De gemeenten kwamen op het idee naar aanleiding van een vraag varft het jeugd- en jongerenpastoraat en - diakonaat van de Gereformeerde Kerk van Tholen. Men constateert dat de jeugd vanaf de middelbare- schoolleeftijd een groep is binnen en buiten de kerkelijke gemeenten die aandacht verdienen. In de regio Tholen is er geen grootschalig, christelijk evenement voor deze jon geren. Daarom sloeg men de handen ineen en zette zo'n evenement op poten. De grote zaal van Meulvliet is zater dag versierd met symbolen met be trekking tot internet. Er hangen cd't- jes op die het sfeerlicht yj de zaal weerkaatsen. Als de eerste bezoe kers al binnenkomen, is de geluids technicus nog druk bezig met het in stellen van de apparatuur. Een defect volgens de bijeenkomst af. Hij be handelt kort de thema's van de workshops en geeft aan dat iedereen, hoe dan ook, keuzes zal moeten ma ken in zijn of haar leven. „Net als Neo in The Matrix die moest kiezen tussen een rode of een groene pil, zullen wij moeten kiezen voor het nieuwe leven of niet. Als je met Je zus in zee gaat, kies je voor een nieuw leven. Durf je af te stemmen op God? In te loggen, online te zijn?", daagt De Boer de jongeren uit. Vervolgens is de beurt aan de Wer velband. Deze landelijk bekende tie- nerpraiseband hakt er stevig in en krijgt het publiek al snel op zijn hand. Het is het laatste zelfstandige optreden van de Wervelband die stopt met optreden. De gezinssitu aties van diverse bandleden maken het samen optreden niet meer moge lijk. Met Kerstmis volgt er nog een laatste toernee voor de Evangelische Omroep en dan is het afgelopen. „Maar dan moeten we ons aanpassen aan wat de EO wil. Nu is de laatste keer dat we helemaal kunnen doen wat we zelf willen", zegt zangeres Bertine v.d. Oever-ter Beek. Zij is één van de bandleden die een specia le binding met Tholen hebben. Zij groeide namelijk op in Tholen waar haar ouders nog steeds wonen. Ook haar broers Johan (bassist) en Henri co (toetsenist) komen uit Tholen. Net als zangeres Caroline v.d. Mo len-Uijl. „Het is echt leuk om einde lijk (voor het eerst) hier in Tholen op te treden. Dat heb ik altijd al een keer willen doen", zegt Johan. Mocht de organisatie het evenement volgend jaar weer willen organise ren, dan lijkt een beroep op de Wer- x velband dus niet mogelijk. Hoewel het publiek daar wel een oplossing voor weet: „Reünie!" Er komt nog een evaluatievergadering van het evenement waarna beslist zal wor den of er een vervolg komt. Het pu bliek roept op de vraag of deze avond voor herhaling vatbaar is, in elk geval massaal 'ja!'. Men kan ook een enquête invullen en (geheel in stijl) staan er een paar computers waarop reacties ingetikt kunnen wor den. Alle reacties zullen op de websi te van het evenement na te lezen zijn: www.jongerenevenement.cjb.net. De SGP diende nog twee andere amendementen in. Het eerste be oogde ook voor 2003 en 2004 een lastenverzwaring van 9 in plaats van 11%, door minimaal 120.000 gulden te bezuinigen op sport, kin deropvang en bibliotheekwerk. „Gezien de drie genoemde onder delen steun ik dat zeker niet", zei Van den Donker. Het volgende wil de aan de 11% lastenverhoging voor 2003 een 2004 een richting gevend karakter toekennen om de meerjarenbegroting sluitend te krijgen. Beide kregen geen enkele steun. Een vierde amendement van de SGP betrof, zo legde burge meester W. Nuis uit, in feite een stemverklaring. De fractie wil geen 2,5 miljoen maar slechts één mil joen euro in een reserve stoppen voor nieuwbouw van Haestinge in Sint-Maartensdijk. Ook wil de fractie niet nu al 450.000 euro uit het fonds gebouwenbeheer reserve ren (voor 2003) voor nieuwbouw van muziekoefenlokalen, maar eerst discussiëren over welk onder houdswerk eigenlijk onder dit fonds valt en wat de consequenties zijn van een eventuele reservering. Roekeloos rijgedrag. Dat is het thema waaraan de politie de mees te aandacht zou moeten schenken in de verkeershandhaving. Tenmin ste, dat blijkt uit een enquête van het regionaal orgaan verkeersvei ligheid Zeeland. De meeste onder vraagde Zeeuwen storen zich aan het roekeloos rijden. Het niet dra gen van de autogordel (zowel voor in als achterin) wordt als gevaarlijk gezien, net als het rijden onder in vloed (van drugs of alcohol) en het bellen in de auto. Wat dat laatste betreft, wil 67 procent van de geënquêteerden dat gewoon bellen in de auto verboden wordt. Net geen driekwart van de mensen vindt echter ook dat handsfree bel len wel toegestaan moet blijven. Advertentie I.M. Gaan de meesten wel verder in het vak waar ze op school voor kozen, anderen kiezen iets geheel anders: van informatietechnologie (ICT) tot palingroken. Van de 63 geslaagden gaan er 32 verder naar een vervolg opleiding. 27 leren door maar doen dat maar 1 dag in de week, de overi ge vier dagen werken ze. Vier van de leerlingen gaan werken. De vervolgopleidingen zijn zeer di vers. Van de afdeling bouwtechniek kiezen zeven van de 14 geslaagden voor een vervolgopleiding in de bouw. Anderen kiezen voor de meu belbranche (1), transport en logis tiek (2), ICT (1) grafisch lyceum (1) en het brugjaar van de politieschool (1). „Het bewijst maar des te meer waar het vbo toe kan leiden. Je zit als leerling niet vast aan één rich ting." Van de metaalafdeling gaan van de 14 geslaagden vijf verder in ver wante richting. Andere kiezen voor ICT (2), elektrotechniek (1), motor voertuigen (1), transport en logis tiek (1), detailhandel (1), Shell (1) en Fokker (1). Op de afdeling motorvoertuigen gaan zes van de acht leerlingen ver der in dezelfde branche. Eentje kiest voor de landmacht, de ander wordt palingroker. Bij de afdeling verzorging gaan drie van de 27 ge slaagden door in de verzorging, 6 gaan de sociaal-pedagogisch werk opleiding volgen, 3 uiterlijke ver zorging, 3 dierenverzorging, 2 Cios, 2 administratie, 3 politie brugjaar en 5 detailhandel. Venekamp had ook bekeken hoe het was gesteld met het niveau (van het eenvoudige A tot het moeilijke D). Van het aantal geslaagden hadden er 25 leerlingen examen gedaan op D- niveau. Het aantal leerlingen dat een diploma haalde met minstens 3 vakken op C/D-niveau was bij de technische afdelingen 22 (61,1 pro cent), bij de afdeling verzorging 19 (70,4 procent). Twaalf leerlingen slaagden met meer dan zes vakken (42,9 procent). In de bouw haalde Vincent Goede- gebuure uit Sint-Annaland met 7,4 het hoogste gemiddelde, bij de me taal was dat Bram Smits uit Stave- nisse met 7,4. Bij de voertuigen Hein op den Brouw uit Tholen met 6,6 en verzorging Leonie van der Jagt uit Poortvliet met 7,3. Ina Bolier geniet van de rondrit door Poortvliet, temidden van de kleutergroep van Excelsior. De Wervelband trad bij het jongerenevenement voor het laatst solo op met onder meer Caroline v.d. Molen-Uijl en Bertine v.d. Oever-ter Beek rechts vooraan) die uit Tholen afkomstig zijn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13