Kippen leggen gouden eieren aan Nijverheids weg Gastarbeiders van toen, nu trouwe en vaste krachten van Goedhart 'Standhouder die zegt dat het niks is, komt jaar daarop als eerste terug' Broekhu Twee nieuwe directeuren benoemd bij Goedhart De grootste Leolux-Studio!? In Zonnemaire natuurlijk! Negen koperen jubilarissen vormen internationaal gezelschap tdaium. Mij m Tholen ook bij ZeelandPoort.nl Donderdag 21 juni 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Omzet boven de 50 miljoenwinst ruim verdubbeld Nog nooit eerder was de omzet bij koeltechnisch bedrijf Goedhart in Sint-Maartensdijk zo groot als vorig jaar. Voor het eerst werd de grens van 50 miljoen gulden overschre den met een omzet van 52 miljoen gulden; in 1999 was dat nog 40 miljoen, zodat er een omzetstijging is van 25%. En de winst is in 2000 ruim verdubbeld ten opzichte van 1999. „We worden geremd door onze capaciteit. De omzet kan omhoog als er meer mensen zouden zijn. Het aantrekken van medewerkers vormt een ernstig probleem", zegt alge meen directeur J.P.C. Matthijssen. Goedhart heeft in Sint- Maartensdijk 168 vaste personeelsleden en 42 inleenkrach- ten. In Tsjechië werken 55 medewerkers. Toonaangevend Israël Investeringen Toeverlaat Fouten Traditie 12» IF.OI.UX N. Jansen en W Quak gestopt in braderiecommissie Sint-Philipsland Sint-Philipsland staat zaterdag in het teken van de jaar lijkse braderie. Zo'n zeventig kramen zullen de Voor straat, Kerkring en een stuk van de Schoolstraat vullen. Een vertrouwd gezicht, maar iets is er toch anders deze keer. Wim Quak, compleet met marktmeesterspet, ont breekt voortaan. Hij is gestopt in de organisatie en ook Niek Jansen heeft de braderiecommissie vaarwel gezegd. Niks bijzonders, vinden ze: na achttien jaar is het tijd voor vers bloed. Lege tenten Helikopter i^SaaSi Versterking voor de toekomst De leiding van Goedhart Cooling Equipment b.v. in Sint- Maartensdijk is uitgebreid met de benoeming van twee directeuren. De 35-jarige Erik de Jonge uit 's Heer Abts- kerke en de 36-jarige Ron Bekker uit Roosendaal. „De raad van commissarissen heeft op deze versterking aan gedrongen", zegt president-directeur H. Zevenhuizen (58). Mede gezien zijn leeftijd en die van algemeen di recteur J.P.C. Matthijssen (57) wilden de commissaris sen ook de toekomst van Goedhart wat leiding betreft, veilig stellen. Matthijssen maakt zich zorgen over de loonontwikkeling in Nederland. „Het poldermodel, dat ons econo misch succes bracht, laten we een beetje varen. In Nederland zijn de loonkosten nu 45 gulden per uur, in Tsjechië f7,50. Wij gaan dan ook in Tsjechië uitbreiden. De machines zijn al gekocht, sanitaire voorzienin gen voor totaal 125 mensen zijn al klaar. Onze vestiging daar wordt meer dan verdubbeld. We laten daar veel seriematige en wat kleinere koelers maken. Ze werken er erg ef ficiënt als het om series gaat. Sinds we in Tsjechië begonnen zijn, heb ben we groei doorgemaakt. Onze concurrenten zijn jaloers op ons. En geland is voor ons een thuismarkt met middelgrote klanten die veel koelers afnemen en dankzij onze fa briek in Tsjechië kunnen we die concurrerend leveren." men. Er ligt veel bij Weggemans en we huren nog een hal in het bedrijfs verzamelgebouw. In 2002 kunnen we op ons laatste stuk grond zelf nog een opslaghal bouwen. Dan is ons bedrijf Sint-Maartensdijk com pleet. Zo'n 150 man is het eindplaat je in ons beleid", zegt Matthijssen. Naast het verkoopkantoor dat 12,5 jaar geleden in Engeland werd ge sticht, stelde Goedhart twee jaar ge leden in Duitsland een eigen verko per aan en vorig jaar juni kwam daar het Spaanse Barcelona bij. „Ons thuismarkt is niet alleen Nederland, maar heel Europa. En Duitsland is daarvan het belangrijkste afzetge bied. Frankrijk is nu goed voor 4% van onze omzet. Daar willen we ook een eigen verkoper, want dat is de meest moeilijke markt." De internationale jubilarissen van Goedhart. V.l.n.r. verkoper Phil Davidson, koelerbouwer Nikola Gudelj en afbouwer Crga Ancic. Bijna 22 jaar geleden kwamen ze als gastarbeiders naar Nederland uit het toenmalige Joegoslavië. Vrijdag werden ze gehuldigd als trouwe vaste krachten van Goedhart in Sint-Maartensdijk. De 56-jarige Niko la Gudelj en zijn collega Crga Ancic, afkomstig uit een dorp 80 km van Sarajevo. Met de Engelse verkoper Phil Davidson werden er voor het eerst drie internationals in het zonnetje gezet door president-directeur H. Zevenhuizen. Goedhart vaart wel bij de toenemen de vraag naar wit vlees, wat zich ver taalt in opdrachten voor koelers voor kippenslachterijen. BSE, mond- en klauwzeer, varkenspest doet wereld wijd de vraag naar kip toenemen. Een kippenslachterij in Israël was in 2000 de grootste klant. De export is van enorm belang voor Goedhart. „De trend is, dat die over de 35 mil joen gulden gaat. Het aandeel van het binnenland is teruggelopen van 40 naar 35%", aldus Matthijssen. Goedhart heeft momenteel een grote order voor een kippenslachterij in Saoedi Arabië onder handen. „In één maand hebben we voor 7,5 mil joen gulden verkocht. We hebben de wind in de zeilen, al zorgt dat zowel wat personeelsuitbreiding als maga zijnruimte betreft wel voor proble men. Een wervingscampagne lever de maar 4 a 5 mensen op en we kampen constant met opslagproble- Zevenhuizen en Matthijssen zijn allebei al dertig jaar aan het bedrijf verbonden. De president-directeur De bedoeling is dat de website van de gemeente Tholen vanaf 1 no vember te vinden zal zijn op het in ternet (www.tholen.nl). Het zal aan poten zijn om dat te halen, maar het blijft uitgangspunt, zei burgemees ter W. Nuis maandagavond in de commissie middelen. Eerder op de dag ondertekende Tholen mede het contract voor de bouw van Zeeland- Poort.nl, een online platform van Zeeuwse overheden in opdracht van de vereniging van Zeeuwse gemeen- De vraag naar koelers komt van alle kanten. Onlangs waren er mensen uit IJsland op bezoek bij Goedhart, dat ook veel exporteert naar verre landen als Nieuw-Zeeland en Au stralië. Verkoper Maarten van Bo- degom uit Sint-Annaland is momen teel in Bangladesh en Vietnam om daar een nieuw marktgebied te win nen. Egypte is al één van die nieuwe klanten geworden. „Goedhart heeft een goede naam", zegt Matthijssen trots. Twee orders voor aluminium lucht- koelers voor kippenslachterijen in Chili brachten meer dan 1 miljoen gulden in het laadje. Uit Noord-Ier- land kwam - ook al voor de kippen - een opdracht van zeven ton. Maar ook uit eigen land weet men Goed hart te vinden. Zo wordt er in Ber gen op Zoom een koelhuis van 35 meter hoog gebouwd voor de frites- fabriek van Meijer (voorheen Fri d'Or). „In samenwerking met TNO hebben we geheel milieuvriendelij- bezit met zijn broer en zuster zes tig procent van de aandelen van de onderneming. Matthijssen heeft ten. „We zijn aangehaakt nadat en kele onduidelijkheden naar tevre denheid waren opgehelderd", zei de burgemeester. De Thoolse website moet er uiterlijk 1 januari zijn. Los van informatie over bestuurders, commissies e.d. komt daarop allereerst de 'produc tencatalogus' van de gemeente, - dat heeft hoge prioriteit, aldus Nuis - de gegevens uit de gemeentegids en de teksten van alle gemeentelijke ver ordeningen. Binnenkort zal een ont- ke co2-koelers ontwikkeld: meer ammoniak in plaats van freon. Ook voor een vrieshuis van rederij Vro lijk in Scheveningen en het vroegere Groko in Zundert hebben we co2- koelers gemaakt. Goedhart is toon aangevend op het gebied van ammo- niakkoelers." Matthijssen wijst er verder op, dat zijn bedrijf geen temperatuur te hoog of te laag gaat. „Voor de nor male voedselindustrie produceren we koelers voor -25 tot -30 graden, maar voor een koffiefabriek van Nestlé in Engeland moesten we voor -50 graden zorgen. Het dieptepunt vormt echter -60 graden voor tonij nenjagers in Japan." Goedhart opent via de vestiging Tsjechië de Oost-Europese markt. Commerciële koelers moeten bin nen vier weken klaar zijn en daar voor zijn de nodige investeringen gedaan. „We zijn daar redelijk snel geïnnoveerd, waardoor we twee jaar een goede stijging achter de rug hebben", zegt Matthijssen. Qua in vesteringen in Sint-Maartensdijk is er een ultramoderne lamellenstamp van ruim negen ton aangeschaft en een computersysteem van 1,5 mil joen gulden voor een betere produc tiecontrole. Kwaliteitsnormen zijn belangrijk. Goedhart concentreert de kennis in Sint-Maartensdijk, waar ook de staf zal groeien. Rondneuzen in andere fabrieken doet president-directeur H. Zeven huizen ook af en toe, maar hij gaat voorzichtig te werk en hij is er be ducht voor om een kat-in-de-zak te kopen. Het gaat nu goed. Qua hoog te - niet wat percentage van de om zet betreft - is de winst in 2000 op een record uitgekomen. Een mime verdubbeling ten opzichte van 1999, maar in dat jaar moest Goedhart met teveel inleenkrachten werken en dat kostte veel geld, waardoor het resul taat toen flink gedrukt werd. Gezien de goed gevulde orderportefeuille zal het koeltechnisch bedrijf uit Sint-Maartensdijk in 2001 ook mooie cijfers laten zien, zo is de ver wachting. Vrijdagmiddag lichtte di recteur Matthijssen het personeel in aan de hand van het thema ,De wind in de zeilen.' Met begin 1999 een omzet van 30 miljoen, die uiteinde lijk vorig jaar uitkwam op 52 mil joen gulden, zat de vaart er goed in aan de Nijverheidsweg in Sint- Maartensdijk. een beperkt percentage. Twee in vesteringsmaatschappijen zijn even eens aandeelhouder van Goedhart. Jan Onderdijk (voorheen Transoil) is al vanaf 1987 president-com missaris van het bedrijf. Twee commissarissen komen uit de koeltechniek. Voor De Jonge en Bekker kwam de benoeming als een verrassing. „We hadden het pas eind dit jaar verwacht en dan ook nog eerst als adjunct", aldus De Jonge, die sinds 1989 bij Goedhart werkt. Na de hts werktuigbouw en militaire dienst kreeg de Zeeuw zijn eerste baan in Sint-Maartensdijk. „De Oesterdam was net open en het be drijf sprak me enorm aan." De Jonge begon bij de productontwik keling, deed een tijd de service, richtte zich op het kwaliteitsbeleid en later ook op de expeditie, ma gazijn en planning. Tenslotte werd hij bedrijfsleider in de productie. „Ik heb hier alles meegemaakt wat past bij mijn technische achter grond", zegt de nieuwe directeur productie en logistiek. Zijn collega Bekker werkt nog maar sinds 1999 bij Goedhart. „We zijn elkaar per ongeluk tegen gekomen bij een bemiddelaar. Ik had bij Whirlpool en Bauknecht gewerkt, vijf jaar in Duitsland in de verkoop gezeten in Stuttgart en Berlijn en met die internationale achtergrond wilde ik in Nederland aan de slag. Ik was met wat anders bezig, maar Goedhart was op zoek naar een verkoopleider cn zo ben ik anderhalf jaar geleden hier ge komen. En de doelstelling was om directeur te worden en dat is nu het geval", aldus de nieuwe directeur verkoop. werp gereed zijn voor de startpagi na. De commissie adviseerde posi tief over het beschikbaar stellen van 175.000 gulden voor het opzetten van intranet en een website, alsmede het aansluiten op internet. Mevrouw J. Polderman uit Tholen maakte haar bezwaren kenbaar tijdens het spreek recht, maar de commissie liet blijken er anders over te denken. Achttien Zeeuwse gemeenten én de provincie doen nu mee aan Zeeland- Poort. Reimerswaal en Middelburg zullen naar verwachting later aanha ken en ook waterschap Zeeuwse Ei landen is bij de besprekingen be trokken. Het door Gemeente Web geleide project heeft als eerste doel om bestuurlijke informatie van di verse overheden uit te wisselen. „De eerste stap is het ontsluiten van de raads- en statenstukken", zegt me vrouw Van den Driest van de pro vincie. Agenda's en besluitenlijsten zullen op den duur digitaal door kruist kunnen worden, waardoor een mix van informatie ontstaat. „Je tikt bijvoorbeeld het woord duikvergun- ning in en krijgt dan een overzicht van welke gemeenten er recent be sluiten met betrekking tot dit onder werp hebben genomen. En als je dan daarop klikt, ga je naar de betreffen de homepage." Eer het zover is, moeten gemeenten nog een heleboel gegevens digitaal verwerken. In een volgende fase wordt gekeken of sa menwerking mogelijk is met andere Zeeuwse overheidsinstanties en_ ge lieerde instellingen. In het Holland Huis te Scherpenisse herinnerde hij eraan, hoe in de zeven tigerjaren er ook sprake was van een overspannen arbeidsmarkt. Het was de tijd van de koppelbazen. „Op zoek naar mensen kwamen wij in contact met een Joegoslavisch uitzendbureau met prima vakmensen: Yugo monta ge. Van de negen mensen waarmee we begonnen, zijn er nog vier over die nu allemaal in vaste dienst zijn. Twee jubileren er vandaag (de andere twee zijn pas later in vaste dienst ge komen). Bij jullie proef ik hetzelfde hart voor de zaak-gevoel als bij Ne derlandse collega's. Crga als afbou wer en Nikola als autogeenlasser en koelerbouwer. Een beter voorbeeld van volledige integratie kan ik niet bedenken", aldus Zevenhuizen. De twee Kroatische medewerkers kwa men na een inleensituatie op 2 no vember 1987 in vaste dienst bij Goedhart, waardoor ze als koperen jubilarissen werden gehuldigd. Niko la en Crga rijden elke dag met twee collega's uit hun woonplaats Rotter dam naar Sint-Maartensdijk. De derde international bij Goedhart, Phil Davidson, werkt sinds december 1988 in het Engelse verkoopkantoor van het koeltechnisch bedrijf. De in dustrie in Groot Brittannië staat er niet zo best voor en dat merkt Goed hart met dalende verkopen. Zeven huizen gaf Davidson echter hoop met de opmerking, dat wanneer de socia listen er langere tijd aan de macht zijn, het pond daalt, waardoor de in dustrie weer uit het dal komt. Aange zien Engeland de tweede thuismarkt is voor Goedhart, is het verkoopkan toor daar van groot belang. Zeven huizen schetste Davidson als een toe gewijde medewerker die de wensen van de klanten goed weet te vertalen en daarmee heeft bijgedragen aan het succes van. Goedhart in het Verenigd Koninkrijk. Een Engelsman kent de lokale mentaliteit, heeft er meer rela ties en krijgt een opdracht gemakke lijker en tegen een betere prijs dan voorheen met agenten. Er waren vrijdag nog zes koperen ju bilarissen, onder wie twee steunpila ren uit de thuisbasis Sint-Maartens dijk: chef tekenkamer Theo de Hond en hoofd onderhoud Peter Poot. De Hond was op de tekenkamer eerst nogal eigenwijs, vertelde Zevenhui zen, maar toen de periode van jeug dige onbezonnenheid voorbij was, werd hij gevraagd voor productont wikkeling en kort geleden promo veerde hij tot chef tekenkamer, waar door hij ook de stafvergaderingen bijwoont. Poot heeft als hoofd on derhoud geen gemakkelijke baan in een fabriek vol machines en regel; matig oververhitte productie. „Maar je hebt je opgewerkt tot een allround vakman die bereid is om de handen uit de mouwen te steken. Zowel in Tjsechië als hier een toeverlaat", zei Zevenhuizen. Directiesecretaresse Diana Poot uit Scherpenisse begon bij de admini stratie, ging daarna naar de verkoop en is al weer zes jaar de rechter hand van Zevenhuizen, wiens handschrift zij nu als de beste kan lezen. De an dere drie koperen jubilarissen waren lasser André Weterings uit Nieuw- Vössemeer, verkoper Duitse markt Rob Zwueste en tenslotte verkoper binnendienst René Dercks uit Ber gen op Zoom ontvingen een enve loppe. Namens de personeelsvereni ging voegde Rien Smits zijn felicitaties daar nog bij, inclusief een enveloppe. Zevenhuizen herinnerde de jubilaris sen eraan, dat het 12,5 jaar geleden ook goed ging met het bedrijf, want op vele fronten werd er uitgebreid. „Fabriek, onderhoud, tekenkamer, administratie en verkoop zijn hier vertegenwoordigd en we kunnen stellen dat het succes van toen, met dipjes in 1994 en 1999, is voortgezet tot vandaag. Sterker nog, vorig jaar zijn wij in staat geweest omzet en winst sterk te doen groeien. De redeb van ons succes ligt bij mensen zoals u. Bij onze concurrenten zien we steeds meer vervlakking optreden. Mensen maken en verkopen een pro duct in een bedrijf. Wij hebben een bedrijf, waar onze mensen interesse hebben in onze producten. Dat is de reden dat wij trots kunnen zijn op ons bedrijf. Het wij-gevoel is een bet langrijke motivatie; het geeft aan, dat je je veilig voelt op je werk. Slechts af en toe wordt de trots lichtelijk ge deukt door een onvermijdelijk men selijk foutje. Ieder mens maakt fou ten, maar bij ons hoeft niemand de grootste fout te maken, namelijk de ze te verdoezelen. Leer ervan, want foutjes maken mag, maar onze klan ten hoeven niet te weten, dat wij ook maar gewone mensen zijn." Zevenhuizen zei verder, dat het vol- doen aan de veranderende wensen van klanten vernieuwing vraagt. „Maar vernieuwing zonder kennis van gemaakte fouten geeft vaak een herhaling hiervan. Een rijke ervaring is een optelling van je fouten. Door de kennis en ervaring die in u en ve len van ons zit, zie ik onze zonnige toekomst vol vertrouwen tegemoet", aldus de president-directeur van Goedhart. groot", zegt Jansen. En het is ook gebeurd dat er plots een aantal Co- lombianen opdoken met een zak koopwaar, die ze op een kleedje aan de man probeerden te brengen. „Pri ma, dat probeer je in goede banen te leiden. Maar ze moeten wél betalen. En ze zijn erg vasthoudend." Het aantal deelnemers en het publiek zijn volgens Jansen de factoren dip bepalend zijn voor het succes vaji een braderie. „Wij als organisatie zorgen dat de zaak klaar staat, we re gelen de publiciteit en - als het kan - het weer. Maar de portemonnee van de standhouders vullen, kunnen we niet. Dat moet je in de handel altijd nog zelf doen." En kennelijk lukt dat laatste in Sint-Philipsland altijd nog aardig, want tot uit de Achterhoek toe komen mensen er met hun spulj len staan. „En degenen die hét hardst roepen dat het niks was, schrijven het jaar daarop als eersten weer in." Het tweetal is blij dat het overblijvende commissielid Adrie van Dijke na hun vertrek versterking heeft gekregen in de persoon van Jaap Neele. Ten aanzien van de toe komst van de Sint-Philipslandse bra derie zijn ze niet ongerust. Quak: „Als je het financieel niet meer rond kunt krijgen, houdt het op. Maar de mensen willen dat het blijft, het is een traditie." Spijt dat ze er niet meer bij zijn, hebben ze niet. „Het is tijd voor jongere mensen met nieu we ideeën. En ikzelf ben dit jaar trouwens met vakantie als het brade rie is", aldus Jansen. Zuidweg 20a, Zonnemaire. Tel. 0111-401318. www.interieur-paauwe.nl H S W M»1 1ÖH' Advertentie I.M. Niek Jansen rechts) en Wim Quak laten het organiseren van de Sint-Philipslandse braderie voortaan aan anderen over. braderiecommissie bedruipt zich fi nancieel helemaal zelf, dus van de kraamhuur moeten alle kosten be taald worden. En dat lukt tot nog toe steeds. Jansen nam het administra tieve werk voor zijn rekening. Quak deelde het braderieparcours in, gaf iedereen een plek en fungeerde als marktmeester. „Dan had je alles in gedeeld en dan kwam Niek met nog twee of drie gegadigden. Maar op een gegeven moetje natuurlijk stop pen." Eén jaar hadden ze meer dan honderd kramen, waardoor ook de Achterstraat erbij werd getrokken. „Prachtig. Maar doordat Nederland moest voetballen op het W.K. was in de vooravond al het publiek weg." Overigens noemt het tweetal de Voorstraat een ideale plaats voor een braderie: gezellig, en breed zodat je aan weerskanten kramen kunt zetten en er toch genoeg ruimte overblijft voor het publiek. En dat publiek weet Sint-Philipsland nog altijd in grote getale te vinden. „Onvouptel- haar Sampn mpt Thnlpn is tJp.t f»i- Al sinds jaar en dag organiseert in Sint-Philipsland een commissie de braderie. Vanuit de middenstands vereniging en de andere verenigin gen zitten daar - op persoonlijke titel overigens - afgevaardigden in. Jan sen en Quak zijn in 1983, toevallig, tegelijk in deze organisatie gestapt. Jansen bracht de nodige ervaring mee, want de drogist organiseerde de braderie ook al vele jaren in zijn woonplaats Tholen. En waarom is Quak eraan begonnen? „Ja, waarom eigenlijk. Als je voorzitter van de muziekvereniging bent, dan weten ze je te vinden. Maar het is ook een soort hobby om in het verenigings leven actief te zijn", zegt de Sint- Philipslander. Was hij met name op de braderiedag zelf in touw, voor Jansen zat het werk er dan eigenlijk op. „Aan het begin van het jaar al gaat het draaien", zegt deze. Brieven met aanmeldingsformulieren gaan de deur uit en er wordt gekeken wat voor attracties mogtWjk zijn. De genlijk de enige échte braderie, 's Avonds gaat er een complete file over de Krabbenkreekweg naar Tho len", zegt Quak. De kracht van een braderie is dat je een aaneengesloten geheel van kra men moet maken, aldus Jansen. „Gaat dat niet met alleen de plaatse lijke middenstand en verenigingen, dan moet je opvulling zoeken." Dat betekent bellen en schrijven. „Maar de meeste nieuwe standhouders ko men naar hier door mond-op-mond- reclame." Jansen heeft heel wat 'klanten' die zowel in Tholen als in Sint-Philipsland op de braderie staan. Om een goed overzicht te heb ben van de lege plekken, werd stand houders die al eerder waren geweest, het volgende jaar dezelfde plek toe gewezen. Het tweetal onderkent dat de deelname van de plaatselijke mid denstand minimaal is. Quak: „Die is veel groter geweest, maar was nooit bepalend voor het beeld van de bra derie." Op de avond vóór de braderie arri veerden de kramen en die werden op aanwijzing van Quak geplaatst. Een karweitje van zo'n anderhalf uur. Op zaterdagochtend was hij al voor vij ven present. „Om te kijken of alles nog staat, want er moeten om de een of andere reden 's nachts altijd wel een paar kramen omver." Vanaf vijf uur, half zes druppelen de standhou ders binnen. Quak wees ze hun plaats, hielp ze aan eventueel extra materiaal en haalde lege kramen weg als iemand niet kwam opdagen. „Le ge tenten is het ergste wat je op een braderie kunt hebben." En dan zijn er de deelnemers die, om wat voor reden dan ook, niet tevreden zijn met hen plek. „Je probeerde het iedereen zo goed mogelijk naar de zin te ma ken. Maar er is ook weieens iemand kwaad weggelopen." Via het aan meldingsformulier probeert de com missie het aanbod zo gevarieerd mo gelijk te houden, bijvoorbeeld één suikerspin en één verkoper van Viet namese loempia's. Maar als iemand met een artikel komt dat tevoren niet is opgegeven, gaat het weieens mis. „Bijvoorbeeld textiel is erg moeilijk. Want daarin is de verscheidenheid Tussen tien uur 's morgens en negen uur 's avonds is er zaterdag in het dorp volop te beleven. Zo is er, telt het middaguur, de kinderbraderie op de Kerkring. En vanaf elf uur kan er vanaf de haven een rondvlucht in een helikopter gemaakt worden. Bij de brandweerkazerne is de nieuwë brandweerauto te zien en het Rodé Kruis demonstreert de materialen die ze hebben ten behoeve van de op vang van slachtoffers na een ramp. Verder tonen modelbouwers voor beelden van hun hobby, ze laten schepen varen in een bassin. Mu ziekvereniging Concordia treedt ge durende de dag enkele keren op. Middenstanders bieden hun waren aan en verenigingen verzorgen tal van attracties. De inwendige mens wordt niet vergeten, want er is onder meer vis te koop, friet, poffertjes, pannenkoeken, oliebollen, ijs, saté, hamburgers en loempia's. Als het weer meewerkt, belooft het een ge zellige dag te worden in Sint-Philips land. Advertciitie I.M. De nieuwe directeuren Ron Bekker (links) en Erik de Jonge.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 7