Bijna drie mille op kindervrijmarkt AUTOSCHADE Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 juni 2001 IJsclub overgenomen De mountainbikeprijs Brandweerkazerne later Ontevreden met politie HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf 12,- per m2 M. Verkerke wint trofee Laatste avondgebed Batho kampeert Subsidie ambachtsheren Aanrijding Hiksedijk Sponsorloop voor plein Gebonden door Geest Scholieren op reis Dertig hardrijders Onderhoud Wellevaete Diploma's Smash Groter warenhuis Naar De Meestoof Oosdijk neemt winkel Priem over Trapveld met cirkels Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Geen voorrang Zomeravondconcert Postzegels gestolen Woning vergroten Muyepolder Zilveren tuinman Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Naar Visserij museum Ondersteboven in sloot VERF NODIG? Auto over de kop Lege jerrycans Ango-collete I -b Vandaag - op de langste dag - begint de zomer en dus denken waar schijnlijk weinig mensen aan schaatsen. Toch is er beweging op dat gebied. De ijsclub Tholen en haar activiteiten worden namelijk overgenomen door stichting STAD. Er komt een werkgroep die zich met het schaatsen en een ijsbaan gaat bezighouden. Een veilige ijsbaan die al bij matige vorst beschikbaar is, staat zeker op het verlanglijstje, meldt STAD. De stichting begroet graag mensen die willen helpen bij het opzetten van de werkgroep (tel. 604872), waarin van het oude ijs- clubbestuur L. Geuze zitting neemt. De ijsclub zat al jaren in een dal en de vier overgebleven bestuursleden zagen graag jongeren met nieuwe ideeën die energie in de club wilden steken. STAD zag daar een taak en neemt die, na overleg, op zich. Ko mende maand oriënteert men zich op de mogelijkheden. Zodra er meer bekend is, wordt voor belang stellenden een bijeenkomst belegd. is gevallen op lotnummer 665 blauw U kunt hem afhalen bij: C1000 Moerland Eendrachtsweg 5 Tholen Advertentie I.M. De aanpassing van de brandweerka zerne, voor dit jaar voorzien, wordt waarschijnlijk uitgesteld. Door de arbo-wetgeving en uitbreiding van materieel in de toekomst, zal de ver bouwing ingrijpender zijn dan was gedacht. Totale nieuwbouw valt evenmin uit te sluiten, zo bleek don derdag uit de woorden van burge meester Nuis in de commissie alge meen bestuur en welzijn. „Is de kazerne nog wel aan te passen, want hij is niet al te groot en op het aan grenzende terreintje is dat moei lijk", zei P. van Belzen (CU). „U zegt het", reageerde Nuis. „Het zou kunnen dat we vierkante meters te kort komen en dan volgt er een an der voorstel." Gisteren is de politiemonitor gepre senteerd, het tweejaarlijkse onder zoek naar het functioneren van de po litie. Daarvoor zijn in januari en februari 'klanten' van de politie geën- quêteeerd. In Tholen is kennelijk niet iedereen even tevreden over de poli tie. Een onbekende heeft namelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag een steen gegooid door een ruit van het politiebureau. Het middelste raam in de zijgevel langs de Ten Ankerweg werd getroffen en is tijdelijk met planken dichtgespijkerd. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. Marie Verkerke heeft de Jan Jansen- trofee gewonnen bij klaverjasclub Stad Tholen. Ze had na vier ronden gemiddeld het hoogste puntenaantal (4877). Tweede werd Carlo Hage met 4820 p; 3. Marion Opree 4519 p; 4. Magda Noordijke 4502 p en 5. Herman Oldenburg 4425 p. De laatste ronde werd een overwin ning voor Julian Poot met 4501 p; 2. Marion Opree 4343 p; 3. Herman Oldenburg 4253 p en 4. Aad Vol- werk 3915 p. In de Ichthuskerk aan de Doelweg wordt woensdagavond om half acht het laatste oecumenisch avondge bed vóór de zomervakantie gehou den. Na een half uur bidden en zin gen wordt er koffie gedronken en het seizoen geëvalueerd. Met het avondgebed is in 1994 be gonnen en dit vindt afwisselend in verschillende kerken plaats, om de veertien dagen. De nieuwe reeks be gint op 5 september en dan in de R.K. kerk aan de Markt. Met 21 jeugdleden heeft badmin tonclub Batho een kampeerweek- end gehouden. Op camping Den In- kel in Kruiningen was een tenten kamp gebouwd. Na vrijdagavond eerst te hebben gebarbecued, werd in het donker een tocht gemaakt naar een 'raketbasis', met opdrach ten onderweg. Zaterdag begon de groep met ochtendgymnastiek aan een actieve dag. Op het programma stonden slagbal, een survivaltocht in het bos en een bezoek aan het zwembad. In het kamp stond een springkussen waarvan veelvuldig gebruik werd gemaakt. De kinderen werden aan het eind van de dag door de ouders weer opgehaald. Het weer zat tijdens het kamp niet mee, maar ondanks hevige regenbuien zat de sfeer er goed in. i De provincie betaalt over vorig jaar 5000 gulden subsidie in de onder houdskosten van het ambachtshe renhuis. De bijdrage, die 20% be draagt van de totale kosten, wordt overgemaakt naar de Onroerend goedmaatschappij Oud-Nieuw Vos- Een 19-jarige en een 30-jarige auto mobilist zijn maandagavond met el kaar in botsing gekomen op de Hik sedijk. De 19-jarige kwam uit de Nieuweweg de dijk op, hield niet goed rechts en kwam in aanraking met de 30-jarige die hem tegemoet kwam. Beide auto's liepen door de aanrijding schade op. Morgenochtend om kwart voor ne gen wordt bij de voetbalkantine op het sportpark het startschot gegeven voor een sponsorloop van Die Hee- netrechtschool. De opbrengst ervan wordt gebruikt om het plein van de school te verfraaien. Ook de rest van de dag staat in het teken van sport en spel. De groepen 1 t/m 6 zullen, onder leiding van beide oud ste groepen, een circuit met spelle tjes en aangepaste atletiekoefenin- gen afwerken. In de N.H. kerk wordt zondagavond om half zeven een jeugddienst ge houden met als thema 'Gebonden door de Geest'. Ds. D.A. Snijder en het interkerkelijk jeugdkoor Poly hymnia werken aan de dienst mee. De collecte is bestemd voor een jongerenuitwisselingsproject van de protestantse kerken in Breda met de Lutherse gemeente in Arad (Roe menië). Daar is ook Nathalia Bolier bij betrokken, die tijdens de dienst iets zal vertellen over dit project en over de reis die zij, met een tiental jongeren, in augustus naar Roe menië hoopt te maken. De leerlingen van de Die Heene- trechtschool maakten vorige week hun jaarlijkse schoolreis. De groe pen 3 t/m 6 togen naar het attractie park Duinrell bij Wassenaar. De ou dere kinderen brachten daar de dag vooral door in de aqua-shute, cyclo monorail, airwalk, kikkerrad en na tuurlijk de splash en de kikker-8- baan. De nieuwste aanwinst, de mad mill, werd door enkele durfal len uitgeprobeerd en kreeg het pre dikaat 'gaaf'. De jongste kinderen vermaakten zich met wat minder spectaculaire dingen. Een bezoek aan Wonderland, een ritje met de minitrein, de botsbootjes en vooral de speeltuin vielen in de smaak. Ook het kopen van een souvenir bij een van de vele winkeltjes, vaak na lang wikken en wegen, werd niet vergeten alvorens de thuisreis te aanvaarden. De groepen 1 en 2 bezochten de kinderboerderij iri Mijnsheerenland. Daar aangekomen werd op de pick nickplaats eerst wat gegeten en ge dronken. Daarna werd de boerderij in spelvorm goed bekeken. Vooral de pauw met vijf kuikentjes maakte veel indruk en ook waren veel jonge geitjes te bewonderen. Nadat de lunchpakketten waren aangespro ken, genoten de kinderen in de gro te speeltuin. Vóór de thuisreis kreeg iedereen nog een ijsje. Op de Krabbenkreekweg naar Sint- Philipsland - waar 100 km/u als maximum snelheid geldt - zijn zon dagmiddag 30 hardrijders door de politie bekeurd. Tussen twee en vier uur passeerden 372 voertuigen de radarwagen. Er is achterstallig onderhoud aan De Wellevaete. Dat is aan het licht gekomen toen er bij de gemeente ruimte was voor wat intensievere controle. De ketel en regelappara- tuur zijn aan vervanging toe en daarnaast is er houtrot geconsta teerd en moet een deel van de dak bedekking vervangen worden. Bij elkaar is 98.000 gulden nodig om dit te verhelpen. D.V. maandag 25 juni wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De jaarlijkse diplomatesten van ta feltennisclub Smash '76 hebben 29 deelnemers getrokken. Verdeeld over drie categorieën (13 beginners, 10 A en 6 B) werkten ze tien spel- onderdelen af op tafeltennisgebied. Het aantal behaalde punten bepaalt of een jeugdspeler de volgende keer in een hogere categorie mee mag doen. De diploma's worden hoogst waarschijnlijk aan het begin van het nieuwe seizoen uitgereikt. Vergroten van het warenhuis van maatschap G. en W. Vroegop aan de Veilingweg stuit bij de provincie niet op planologische bezwaren. Weliswaar wordt er minder dan tien meter uit de erfafscheiding ge bouwd, wat in strijd is met de voor schriften van het bestemmingsplan, maar de provincie neemt genoegen met de 'goede ruimtelijke onder bouwing' die bij de aanvraag is ge voegd. Groep 3 van de School met de Bij bel is donderdagmiddag naar streekmuseum De Meestoof ge weest. Ze werden door mevr. Nelis- se ontvangen in het oude klaslokaal. En ze zagen hoe men vroeger leerde lezen: niet met een mooie methode zoals de 'leesbus', maar met een leesplankje. De meester liet 's mor gens al zo'n aap-noot-mies-plankje met letterdoosje zien en de kinderen kregen een stempel in hun schrift. In het museum zagen de kinderen ook de smid aan het werk, waarbij één van hen de zware hamer mocht hanteren. Ook draaiden ze een springtouw, waarbij het lied over Michiel de Ruyter werd gezongen. Bij de wagenmaker mocht iemand de eerste letter van zijn naam in de werkbank slaan als merkteken. De expositie van de leesplankjes viel, evenals het oude speelgoed, in de smaak. Zowel de kinderen als hun begeleiders waren onder de indruk van wat ze zagen. Stavenisse De winkel van de 54-jarige Lies Priem in de Wilhelminastraat wordt april volgend jaar voortgezet door de 34-jarige Janny Oosdijk. Maar zonder het postagentschap. Dat contract loopt per 8 maart 2002 af en mevr. Oosdijk wil dat niet voort zetten. „Voor mij is de winkel een hobby en met het postagentschap erbij wordt dat een belasting. Ik wil open zijn wanneer mij dat uitkomt." Het echtpaar Oosdijk had in eerste instantie het pand van Priem alleen als woning gekocht, maar bij nader inzien blijft de winkel gehandhaafd. „Als die diéht zou gaan, is dat weer iets dat weggaat. Bovendien is het voor andere winkels in ons dorp nadelig", zegt mevr. Oosdijk. „Ik houd de winkel in stand voor het dorp. Anders moet men voor een rits, garen, sokken, cadeau-artike len, boeken naar elders en daar heeft dan ook onze supermarkt weer last van." De winkel zal alleen op vrijdag en zaterdag een hele dag ge opend zijn, maandag tot en met donderdag halve dagen. Wim Oos dijk heeft een vaste baan en houdt die gewoon aan. Hun woning aan het Van der Lek de Clercqplein is inmiddels al verkocht. Een woordvoerder van Postkanto ren b.v. laat weten, dat er tot vol gend jaar maart geen verandering komt in het postagentschap. Waar het agentschap daarna komt, kon hij nog niet zeggen. „Maar ik weet ze ker dat we terugkomen in Stavenis se", aldus de woordvoerder van Postkantoren b.v. Jongeren en omwonenden gaan in grote lijnen akkoord met het herin- richten van het trapveld aan de Ho- geweg. Het plan werd dinsdagavond met zo'n twintig jongeren en tien Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Malse biefstuk 250 gr. «Drumsticks vers of ^gemarineerd 1 kg ♦Kalkoenschnitzels 500 gr. 7,- Rundvlees met randje 1 kg 13,- 1,30 7,90 8,50 ♦Kalkoen-satévlees 500 gr. 8,- Spekblokjes 200 gr. Magere speklappen 1 kg Blinde vinken 5 halen 7,501 Beenham 100 gram 2,95 Mosterdrollade 100 gram 1,95 Eigen leverworst 200 gram 1,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. volwassen buurtbewoners bespro ken in Haestinge. Het plan behelst het verkleinen van het voetbalveld je, het aanbrengen van twee (geas falteerde) cirkels voor een tafelten nistafel en een basketbalpaal, en het opwerpen van twee lage dijkjes langs de Hogeweg en tussen de cir kels. Daarop moeten bomen komen. De herinrichting gaat tussen de 40.000 en 45.000 gulden kosten, zei wethouder M.A.E. Velthuis. Omwonenden wezen op de onveili ge toegang tot het trapveldje via de Hogeweg. Daar wordt volgens ver schillende sprekers te hard gereden. Een stoep langs de weg zou al enig soelaas bieden, maar er werden ook drastischer voorstellen gedaan zoals het aanbrengen van een drempel, het plaatsen van bloembakken en het versmallen van de weg. Ook werd aandacht gevraagd voor het type beplanting. Die zou zo dicht moeten zijn dat de struiken geluid opvangen, vanwege de nabijheid van de begraafplaats. Maar daar staat tegenover dat dit het zicht op het trapveld vanaf de weg ontneemt. De jongeren vinden dat het veld te hobbelig is om goed te kunnen voetballen en vroegen of het geëga liseerd kan worden. De doelen zou den weer van netten moeten worden voorzien, maar dan van zo'n kwali teit dat ze niet te vernielen zijn. Ook moeten er ballenvangers komen. De twee cirkels (diameter van 12 me ter) worden geasfalteerd, maar als het plan op andere punten duurder uitvalt dan moet de gemeente vol gens Velthuis voor tegelverharding kiezen. Doordat een 57-jarige automobilist geen voorrang verleende, ontstond maandagavond een aanrijding op de T-splitsing Schakelweg/Gorishoek- sedijk. Hij raakte de auto van een 50-jarige bestuurder en beide voer tuigen liepen bij de botsing schade op. Voor het eerst sinds een aantal jaren verzorgt muziekvereniging Euterpe een buitenconcert. Zaterdagavond is vanaf 7 uur op de Markt lichte en populaire muziek te beluisteren. In het verleden gooiden de weersom standigheden nogal eens roet in het eten. Daardoor hebben veel nieuwe, jonge leden nog geen enkele erva ring met een buitenconcert waarbij wind, spelende kinderen en langs rijdend verkeer nogal eens voor de ongewenste afleiding zorgen. Na het concert sluit een barbecue voor de leden het voorseizoen van Euter pe af. Onbekenden hebben voor een paar honderd gulden aan postzegels ge stolen uit een pand aan de Markt. Tussen donderdagmiddag 3 uur en vrijdagmorgen forceerden de daders de toegang en doorzochten een aan tal bureauladen. Tegen het vergroten en opknappen van een woning, alsmede het bou wen van een dubbele garage, aan de Provincialeweg heeft de provincie geen planologische bezwaren. Wel iswaar strookt het plan van H.J. Gaakeer niet met het bestemmings plan Buitengebied (bij een burger woning mag maximaal 25 m2 aan bijgebouwen staan en dat op tien meter van de erfafscheiding), maar de provincie acht de 'goede ruimte lijke onderbouwing' die is bijge voegd, toereikend. De gemeente heeft het bouwrijp maken aanbesteed van een gedeelte van de Westpoort in het plan Muye polder. Straatmakersbedrijf N. de Rijke schreef in voor 32.500 gulden en L. Bolier voor 33.558 gulden (beiden exclusief btw). Scherpenisse Op de Groen van Prinstererschool is donderdagmiddag stilgestaan bij het zilveren jubileum van A.P. Polder man, die al 25 jaar de tuin bijhoudt van de kleuterschool. De heer Pol derman en zijn vrouw werden toe gezongen door de kleuters van groep 1 en 2, die ook allemaal een tekening voor de tuinman hadden gemaakt. Tijdens een meer officieel gedeelte stond voorzitter A.W. Bazen stil bij de achterliggende 25 jaar, haalde di verse herinneringen op en bedankte dhr. Polderman voor zijn inzet. Na mens het bestuur bood hij de jubila ris een enveloppe met een geldbe drag aan. Directeur J.W. Duvekot blikte eveneens terug. Polderman begon toen juffrouw Slager hoofd leidster was, waarna juffrouw Brou wer en juffrouw Wisse volgden. In OOSTÏRSCHEIOERSGIO Advertentie I.M. 1985 ging de kleuterschool op in de nieuwe basisschool. „Uw inzet was goed. Altijd trouw heeft u dit werk gedaan, hartelijk dank! God gaf u de gezondheid en de kracht en de lust om dit werk te doen", aldus Duvekot die namens het personeel een plant aanbood. Polderman be dankte voor de fijne samenwerking, herinnerde aan verschillende zaken en zei te hopen dit werk nog af te mogen ronden. Daarna was men on der het genot van een kop koffie met wat lekkers nog enige tijd bij een. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De groepen 3 t/m 8 van de Groen van Prinstererschool zijn vrijdag op schoolreis geweest. Nadat de drie bussen bij de Beneluxtunnel in de file hadden gestaan, arriveerden ze bij het Visserij museum in Vlaardin- gen. Daar kregen de kinderen, in vier groepen verdeeld, een film te zien over de haringvisserij vóór de Tweede Wereldoorlog. Een gids leidde hen rond, waarna in het mu seumpaviljoen haring geproefd mocht worden. Op de zeillogger Balder zagen de kinderen onder welke omstandigheden de jonge matrozen en vissersknechtjes leef den en werkten. Daarna ging het richting Blijdorp, waar in groepen eerst het nieuwe gedeelte (Oceanië) werd bekeken. Aansluitend dwaalden ze door heel de speeltuin, waar nogal wat jonge dieren te zien waren. In de speeltuin vermaakte de jeugd zich prima, na eerst friet te hebben verorberd. Aan het einde van de middag werd de te rugreis aanvaard. Een 26-jarige inwoner van Nieuw- Vossemeer is zondagnacht met zijn auto ondersteboven in een sloot langs de Langeweg beland. Hij en een 29-jarige inzittende moesten door de politie worden bevrijd. De bestuurder bleek teveel alcohol te hebben genuttigd en kreeg een boe te van 410 gulden. Het ongeluk gebeurde rond drie uur. De man reed over de Langeweg ten noordwesten van het dorp en raakte in een haakse bocht naar rechts via de linkerberm in de sloot. De auto kwam ondersteboven tot stilstand, docht raakte slechts licht bescha digd. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING 4f|| Schilderspeciaalzaak iilfeilll Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Twee kinderfietsen, een kinderpor temonnee, fietssleutel en sleutelbos zijn tussen 8 en 14 juni bij de politie als gevonden voorwerpen gemeld. Ook volwassenen tonen belangstelling voor knuffeldieren op de vrijmarkt van de Eben-Haëzerschool. De eerste kindervrijmarkt en de tweedehands-artikelenmarkt op het schoolplein en in het gebouw van de Eben-Haëzerschool in Tholen - voor de bouw van de kerk van de Gereformeerde Ge meente - heeft zaterdag bijna 3000 gulden opgebracht. Dat is meer dan het Rehoboth activitei tencomité had verwacht. De verkoping zou van half tien tot één uur duren, maar toen het om half twaalf hard begon te rege nen, pakten veel kinderen hun boeltje om naar huis te gaan. Bij het ponyrijden raakte een kind gewond nadat het van het dier was gevallen en een klap had ge kregen. De leerling van de school is ter observatie naar het zieken huis gebracht. Contactpersoon Marga van der Dussen is zeer te spreken over de opbrengst van de markt. „Het is de eerste keer dat we dit zo doen. We wilden iets organiseren dat niet te veel werk kost. Daarom hebben we kinderen gevraagd of ze hun spulletjes wilden verkopen en volwassenen of ze tweedehands artikelen wilden aanbieden." Ruim twintig kinderen gaven daar gehoor aan en konden tegen bet aling van vijf gulden een plaatsje zoeken op het schoolplein. Zij za ten buiten met hun spulletjes: speelgoed, autootjes, boeken, knuf fels en kleine snuisterijen. Maar ook met bakjes aardbeien, potjes met plantjes, snijbloemen, zelfge bakken cake en eierkoeken. Volwassenen die tweedehands arti kelen inleverden, kregen de helft van de opbrengst. De andere helft is bestemd voor de kerkbouw. On geveer 25 ouders brachten aller hande spullen, zoals platen, fietsen, lampen, autostoeltjes, skeelers, een raam en elektrische apparaten. Al ledrie de fietsen en de fletss tocltjes werden verkocht. De aanbieders mochten zelf de prijs bepalen. De kinderen brachten na afloop vaak ook nog een deel, of zelfs de totale opbrengst, van hun verkoop bij het comité. „Sommige gaven een tien tje of 25 gulden, maar er was er ook eentje die 85 gulden bracht en eentje van 100 gulden zelfs." Ook de koffiehoek deed goede zaken. Alle appelflappen gingen op. Dat zelfde gebeurde met het ijs en de frikan dellen. Het activiteitencomité dat uit on geveer tien personen bestaat, is van plan om de kindervrijmarkt gezien het succes nog een keer te houden. 'redikbeui Zondag 24 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE (kerkgebouw Ger. Gemeente) 11 en 19 u. ds. Kunz, Hollandsche- veld. vr 29/6 13.45 u. (huw. bevest.). HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Van Doorn, Vuren. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. 9 en 16.30 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn. 19 u. zangdienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Oberink, Bruinisse. 18.30 u. ds. Snijder (jeugddienst). GEREF. KERK 10 u. drs. Van Schouwen, Honse- lersdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Ham. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Molenaar, Dordrecht. GEREF GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Smit, Putten. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Reinders, Maar tensdijk. do 28/6 14.30 u. ds. Den Ouden, (huw.bev.). HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 28/6 19.30 u. ds. Monster, Bar- nevcld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.), 14 en 18.30 u. ds. Ka reis, Middelharnis. wo 27/6 19.30 u. ds. Van Gelder, Middelburg. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 14.30 u. dhr. Van Westen, Borssele. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14 ds. De Jongste, Tholen SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Kromhoudt van der Meer, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 26/6 19.30 u. ds. Kort, Rijssen. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Boersma. Een 25-jarige Bergenaar kwam in de nacht van dinsdag op woensdag met de schrik vrij nadat zijn auto op de Philipsdam van het talud reed en over de kop sloeg. Hij voelde zich alleen wat duizelig. Het ongeval gebeurde tegen vier uur. De man reed in de richting van de Grevelingendam en kwam door onbekende oorzaak in de linker berm terecht. Toen hij zijn auto te rug op de weg probeerde te krijgen, schoot deze het talud af, sloeg on deraan over de kop en kwam op zijn wielen tot stilstand. De auto bleek niet verzekerd te zijn. De vorige week in de Campweg aangetroffen gedumpte jerrycans zijn niet door de brandweer gevon den, maar door Richard van Duuren en Hubrecht van Harberden. Ze meldden dat bij het wegsteunpunt van de provincie, waar Richards va der als kantonnier werkt (Richard wist dat de plek waar de jerrycans lagen van de provincie is). Deze heeft de politie gebeld om het ver der af te handelen. De collecte voor de algemene Ne derlandse gehandicapten organisa tie (Ango) heeft in Stavenisse ƒ749,75 opgebracht, in Scherpenis- se ƒ1188,15 en in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder ƒ1335,70. Gevers en collectanten worden be dankt voor hun bijdragen. Een kwart van de collecteopbrengst mag plaatselijk besteed worden. Van de opbrengst van Sint-Philips land gaat een deel naar het gezins vervangend tehuis De Annewas in Sint-Annaland. HUISARTSEN Zaterdag 23 en zondag 24 juni Tholen, Poortvliet, Oud-Vossèr meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel'. 664126. I Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts v.d. Pas-Voskuilen, Bergep op Zoom, tel. 0164-211148. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliej za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen et? Oud-Vossemeer): tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel, 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Roj de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-043: (gratis). HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 t/m vrijdag 29 juni donderdag 21 4.07-16.32 vrijdag 22 4.52-17.17 zaterdag 23 5.37-18.02 zondag 24 6.27-18.47 maandag 25 7.12-19.37 dinsdag 26 8.07-20.27 woensdag 27 8.57-21.17 donderdag 28 9.57-22.17 vrijdag 29 11.02-23.22 do 21/6 13.59 u.NM do 28/6 5.21 u. EK '1 Tijden gelden voor Stavenisse. Vóór Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje 1 THOLEN n t/m 30 jun Expositie schilderwerk Adriënne Deurloo-Kusters op xuanT papier, tijdens openingstijden biblvt otheek. 21 jun Informatieavond La Lêche League, Kreeftenstr. 21, 20-22 u. c) 23 jun Amstel Saxofoonkwartet me( T. Mellema, stadhuis, 20.15 u. 25 jun Informatieavond nieuw ger meentehuis, Meulvliet 19.30 u. 25 jun Inloopavond bestemmingsi plan Buitengebied, Meulvliet 19-22 u. 26 jun Fietstocht Anbo, Schutters; hof 14 u. 27 jun Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 30 jun Openstelling depot Dorkasj Mossellaan 53, 9.30-11.30 u. OUD-VOSSEMEER 26 jun Koersbal Anbo, VossenkuiJ 14 u. SINT-ANNALAND 21 jun Inloopavond bestemmings plan Buitengebied, Wellevaete 19- 22 u. j 22 jun Barbecue plattelandsvrouw wen, Oude Zeedijk, 19 u. 23 jun Afsluiting seizoen Smash. t/m 30 okt. Van leesplankje naar leesoefeningen en Met de TH 21 op kreeftenvangst, Meestoof, di t/m za 14-17 u, SINT-MAARTENSDIJK 23 jun Pleinconcert Euterpe, Markt 19 u. 25 jun Vergadering gemeenteraad; gemeentehuis 14 u. j 26 jun Vergad. comm. gem. ontwikT keling, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 30 jun Openstelling depot Dorkas, Platteweg, 9.30-12 u. SINT-PHILIPSLAND j 23 jun Braderie, 10-21 u. 26 jun Informatie-avond borstvoe-t ding, Voorstraat 32 20 u. 28 jun Inloopavond bestemmings3 plan Buitengebied, Wimpel 19-22 u. I BERGEN OP ZOOM t/m 23 jun Dansspektakel De won| dere reizen van Knirff, De Maagd. 27 jun Beiaardconcerten, St. Gert-t rudiskerk, 20 u. 29 jun Volumia, De Stoelemat. 1 jul t/m 31 dec A.M. de Jong expo-, sitie, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 1 jul t/m 30 sep. Keramiek exposi-j tie, Keldergalerie 't Lievevrouwke) 13.30 u. +film+++film+++film+++film+ O ROXY I: The mummy returns - do en zo 20 u., vr en za 21.30 u. Spy kids (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u.A, wo 14 u. Pearl Harbor - ma, di eq wo 20 u. ROXY II: Spot (Ned. gespr.) - vq 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 eq 16.15 u„ wo 14 u. Dude, where'? my car? - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30. CINEMACTUEEL: Spy kids (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u„ zo 14, 16.15 en 18.45 u:j wo 14 u. Dracula 2000 - do 20 u>* vr, za en zo 21.30 u. Pearl Harbor -j ma, di en wo 20 u. Keizer Kuzco (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Bridget Jone's diary - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en, 21.30 u. Pokemon 3, in de greep van het onbekende - za, zo en wo 14, u. Exit wounds - vr, za en zo 18.45 en 21.30 u., wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Quills - ma en di 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2