Reconstructie Ten Ankerweg/Postweg akkoord, maar bezwaren Stadszicht OPRUIMING 50 Sloop van Bellevue op aandringen gemeente Mevr. E. Frigge zegt de gemeentepolitiek vaarwel Strandjes weer stukje hoger AL 56 JAAR DÉ THOOLSE COURANT Ongeval door bussen in bocht bij Vossemeer Zestig km op de Vossemeersedijk KUNSTSTOF In oktober begint aanleg rotonde voor nieuwe woonwijk Inhaalverbod op Broekseweg 2>vit ft -£■ Donderdag 21 juni 2001 57e jaargang no. 31 Ambulance mag van provincie op Tholen blijven KOZIJNEN SERRES GEVELBEKLEDING ROLLUIKEN ZONWERING GARAGEDEUREN MR nieuwbouw- en renovatie Met wat aanpassingen hebben de bewoners van de Ten Ankerweg/Postweg in Tholen vrede met de voorgeno men reconstructie van die belangrijke doorgaande weg tussen de Molensingel en de Luchtenburgseweg. Maar tegen bestemmingsplan Stadszicht, waarvoor gister avond een bijeenkomst was belegd, werden dinsdag avond in Meulvliet al diverse bezwaren geuit. Ook hiel den verschillende inwoners daar rekening met het feit, dat het nieuwe gemeentehuis aan de Luchtenburgseweg zal komen in plaats van aan de Nieuwe Postweg. Afslag de Tol dicht Huizen te hoog Verrassende ommezwaai VVD-raadslid Opvolgers mannen Deze week KORTINGEN TOT Wachten op uitspraak in hoger beroep De leegstaande woning aan de Molendijk 32 in Sint- Maartensdijk is woensdagavond door firma Elenbaas uit Poortvliet met een shovel gesloopt. Dat gebeurde op aan dringen van de gemeente Tholen. Het bouwval vormde een gevaar voor spelende kinderen. Bouwbedrijf M. van Houte uit Scherpenisse wil er gaan bouwen voor de fami lie Leeuwenhaag uit Sint-Maartensdijk, maar moet nog wachten op een uitspraak van de rechtbank in Den Haag. f Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 29,95 per halfjaar, 54,85 per jaar, per post 77,90 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 2,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,52 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 10,- contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. De provincie ziet geen enkele aanlei ding om de ambulance weg te halen van het eiland Tholen. Die geruststel lende mededeling deed wethouder mevrouw M.A.E. Velthuis donderdag in de commissie algemeen bestuur en welzijn. M.J. Klippel (SGP) citeerde uit een krantenartikel waarin directeur Verstraete van de ambulancedienst boven de Westerschelde zegt 'Er zijn vele opties en het sluiten van de post Tholen is er een van. Maar het is ze ker niet zo dat er nu al sprake is van een overname in Tholen'. Verstraete heeft dat, zo verzekerde hij de wet houder die juist dinsdag een overleg met hem had, helemaal niet gezegd. Wél is er het streven om de ambulan cezorg te optimaliseren. Later deze maand is daarover een gesprek voor zien tussen ambulancediensten uit West-Brabant en Zeeland. Velthuis: „Ik heb gezegd dat we over dit soort zaken mee willen praten. Van het overleg worden we in ieder geval op de hoogte gehouden." In hetzelfde krantenartikel staat, dat met het oog op het bedienen van Tholen, de Bra bantse ambulancedienst overweegt om een ambulance niet in Steenber gen, maar in Nieuw-Vossemeer te sta tioneren. Klippel benadrukte dat zijn fractie eraan hecht dat Sint-Maartens dijk zijn ambulance behoudt. Het arti kel wekte bij hem de indruk dat er zónder Tholen óver Tholen wordt ge sproken. Maar de wethouder kon hem geruststellen. Bij een ongeval is maandagmorgen een inwoonster van Sint-Annaland met haar auto op het talud van de dijk beland op de Mareweg. Omstreeks kwart voor negen reed op de Mare weg een bus van vervoersbedrijf BBA richting Sint-Annaland. In de bocht bij de Hiksedijk stopte de bus terwijl een collegabuschauffeur zijn voertuig een paar meter verder in de bocht, aan de overkant van de weg stil zette. Een achter de eerste bus rijdende automo bilist uit Tholen kon nog stoppen, maar de Sint-Annalandse bestuurster die achterop kwam, kon dat niet meer. Om een aanrijding te vermijden, reed ze de berm in en raakte in een slip. Haar wagen tikte de auto van de Tho- lenaar nog even aan, zonder schade aan te richten. De Sint-Annalandse belandde met haar auto echter op het randje van het talud waardoor de wa gen naar beneden dreigde te rijden. De beide buschauffeurs (gestopt om een reiziger over te laten stappen) re den door. Een passant sleepte met hulp van de Thoolse automobilist de danig geschrokken Sint-Annalandse uit haar benarde positie. Ook haar voertuig bleef verder ongeschonden. De provincie gaat bij de S-bocht in de Oud-Vossemeersedijk tussen Tho len en Oud-Vossemeer borden plaat sen met daarop een adviessnelheid van 60 km per uur. Daartoe wordt overgegaan omdat hier veel ongeval len gebeuren. De bocht scoort hoog op de ranglijst van gevaarlijkste weg- stukken van Zeeland. Fabriek en showroom: Canadaweg 6, Halsteren Tel. 0164-683425 Veilingweg 11St. Annaland Tel. 0166-652904 showroom dagelijks geopend van 8.00-17.00 uur Advertentie I,M. Als er wat zaken aangepast worden, kunnen de omwonenden wel leven met een rotonde op de splitsing Ten Ankerweg/Postweg/Jonkheer van Vredenburchlaan in Tholen. De reconstructie van het laatste deel van de Ten Ankerweg wordt in okto ber uitgevoerd. De bestaande weg gaat er helemaal uit. „Ook de funde ring, zodat de eigendomsgrenzen goed aansluiten", vertelde ambte naar W. van Vossen aan de circa twintig mensen die op de inloop avond waren afgekomen. Op drie ta fels lag een tekening met het ont werp, waarbij drie medewerkers van het ingenieursbureau Van Kleef uit Roosendaal een toelichting gaven. De rijbaan, die opnieuw uit asfalt zal bestaan, komt lager te liggen dan het fiets- en voetpad. Als een belangrijk pluspunt werd gezien, dat de over steekplaats van fietsers even voorbij de afslag Molensingel verdwijnt. In de nieuwe situatie komt er aan beide kanten van de Ten Ankerweg een fietspad. Aan de zijde van de wonin gen van gemeente-archivaris Zuur deeg, oud-burgemeester Van der Munnik en burgemeester Nuis komt een voetpad langs de gereconstrueer de weg. De bomen worden gerooid, maar er worden nieuwe voor terug- geplant. Voor mevr. Czechskowski van café de Tol was het schrikken, toen ze kreeg te horen, dat de afslag bij haar café verdwijnt wanneer er 35 meter verder een ontsluiting wordt ge maakt naar het tweede deel van plan Stadszicht, achter de Luchtenburgse weg. „Hier word ik niet vrolijk van, want dan ben ik onbereikbaar en dan zit ik met mijn café in het schip", zo klaagde ze. Bereikbaar blijft de Tol wel, maar dan via een lus naar de Luchtenburgseweg, zo maakte Van Vossen duidelijk. Twee ontsluitingen op korte afstand van elkaar vindt de gemeente uit overwegingen van ver keersveiligheid echter niet aanvaard baar. P. Moerland, buurman van de Tol, kon zich dat wel indenken. Hij waarschuwde voor .levensgevaarlij ke situaties' wanneer een auto, ko mend vanaf de Ten Ankerweg, rich ting aangeeft om naar de Tol te gaan, terwijl die de tweede afslag naar Stadszicht zou moeten hebben. Au tomobilisten of fietsers die vanaf het parkeerterrein bij het café zouden komen, zouden dan wel eens in bot sing met de naderende auto kunnen komen. Bovendien loopt er na de re constructie ook nog een fietspad vlak voor de Tol. Zowel Moerland als de exploitante van het café zijn al bezig om bij de projectontwikkelaar van Stadszicht grond bij te kopen om daar meer mogelijkheden te hebben voor hun woning en bedrijf. De af slag naar de Tol gaat overigens pas dicht, wanneer die tweede ontslui ting naar Stadszicht klaar is en daar gaat nog wel een paar jaar overheen. Bij de reconstructie schuift de bus halte aan de kant van de fam. Berre- voets op naar de woning van Deuf- loo, vlakbij het huis van burgemeester Nuis/transportbedrijf Schot. De bushalte aan de overkant van de Ten Ankerweg, ter hoogte van de fam. Stoutjesdijk, was op de teke ning wat meer opgeschoven ter hoogte van de fam. Nieuwenhuijzen. Verschillende bewoners, o.a. van de huizen er tegenover met de zitkuilen, vonden dat geen goede zaak. De hal te zal na het voltooien van de nieuwe woonwijk Stadszicht namelijk veel drukker worden. De plannenmakers zegden toe, dat de halte zonder pro blemen richting de huidige plaats ge schoven kan worden. Oud-raadslid J. v.d. Heuvel en zijn vrouw krijgen de rotonde die de nieuwe wijk Stadszicht en de nieuwe kerk van de Gereformeerde Ge meente ontsluit, vlak langs hun huis aan de Ten Ankerweg en daar zijn ze absoluut niet blij mee. Een voetpad is direct naast hun tuin geprojec teerd. Zowel aan de zijkant als aan de achterkant raakt het echtpaar Van de Heuvel flink wat vrijheid kwijt. De bezwaren aanhorende, conclu deerden de plannenmakers aan het eind van de avond, dat het voetpad zonder problemen meer naar de ro tonde te verleggen zou zijn. Dan komt er een bredere groene buffer met de woning van Van de Heuvel. Sommige aanwezigen meenden dat de geplande waterpartij bij de kerk van de Ger. Gem. in Stadszicht op te schuiven zou zijn, waardoor ook de rotonde opzij gelegd kan worden, maar zo'n aanpassing zou het recon structieplan drastisch aantasten. Hoewel formeel dinsdagavond niet aan de orde - pas gisteravond was er in Meulvliet een bijeenkomst over plan Stadszicht - werden er al wel verschillende bezwaren geuit tegen de toekomstige nieuwe woonwijk. Met name door het echtpaar Van de Heuvel, dat al door de rotonde ge plaagd wordt en straks ook nog nieuwe huizen in de directe omge ving krijgt. „Vijf meter van onze achtertuin komen er bejaardenflats van diverse verdiepingen en een kap erop en verder ook nog een kerk. Vlak op onze lip gebouwen van 15 en 17 meter hoog!", klaag de mevr. Van de Heuvel. Haar me de-bewoners van de rij bungalows aan de Ten Ankerweg lieten blijken, gezamenlijk bezwaren te zullen maken tegen de hoogte van de ach ter hen geplande woningen in Stadszicht. Zoals vorige week al gemeld, is er volgens het bestemmingsplan op drie plaatsen hoogbouw gepland voor appartementen met 4 tot 5 bouwlagen, goed voor 44 wonin gen. Tenminste een kwart van de 280 huizen in Stadszicht is bestemd voor ouderen. Omdat het kerkge bouw dominant aanwezig zal zijn, zal dit stukje van de wijk van huizen flats voorzien worden in oplopende bouwlagen: van 2 naar 5 zonder kap. Bij de kop van de zuidelijke entree moet volgens de plannenma kers een markant gebouw komen te genover de kerk. Minstens 4 bouw lagen met kap of 5 zonder. Tot 27 juni kunnen er bezwaren gemaakt worden bij de gemeente. Dinsdag avond 26 juni behandelt de raads commissie gemeentelijke ontwikke ling het voorontwerp-bestemmings plan en ontwerp-beeldkwaliteits- plan Stadszicht. Tot en met 2009 kunnen er in Tholen 1011 huizen komen, waarvan er al 224 gebouwd of gepland (waterfront) zijn. Van het restant van 787 worden er 280 in Stadszicht verwezenlijkt. Nadat eerder gemeenteraadslid P.K.M. Stouten van de VVD al had aangekondigd niet terug te zullen keren in de raad na de verkiezingen volgend jaar, gooit nu ook het tweede raadslid van de liberalen het bijl tje erbij neer. Zeer verrassend stelt mevr. E. Frigge-Hogesteeger uit Oud-Vossemeer zich bij de verkiezingen van maart 2002 toch niet meer herkiesbaar als lid van de gemeenteraad voor de y VD. Half april zei ze nog volmondig: „Ja, natuurlijk ben ik weer beschikbaar." In twee maanden is de situatie drastisch veranderd. „Ik kies voor mijn gezin. Thuis is de situatie belangrijker dan de politiek. Zelf heb ik ook al eens een waarschuwing gehad wat mijn gezondheid betreft en dat wil ik niet nog eens overkomen." De Thoolse gemeenteraad verliest daarmee een lid dat volop meedeed aan de discussie. Een raadslid dat in woners het volle pond gaf door nogal eens als doorgeefluik van klagende burgers te fungeren, maar ze had ook veel hooi op haar vork. Gids bij de Zeeuwse VVV en bestuurslid van het platform leefbaar platteland Tho len naast het drukke raadslidmaat schap en haar baan als directiesecre taresse bij Bruynzeel keukens en kasten. Recent werd haar taak daar uitgebreid met gastvrouw zijn. „Dat kan wel eens uitlopen en als je pas om kwart over zeven klaar bent met je werk en je moet om half acht in het gemeentehuis zijn voor een ver gadering, dan levert dat te veel stress op. En ik wil niet nog een keer het ri sico lopen dat ik er een tijdje uit lig. Ik moet aan mezelf denken", zegt mevr. Frigge. „Bovendien zal ik ook meer naar het buitenland moeten. Het werk als VVV-gids blijf ik wel doen. Dat valt namelijk goed te plan nen en te regelen. Het raadswerk vergt te veel tijd en legt ook op on verwachte momenten beslag op je." Voor de ledenvergadering van half april, toen het VVD-bestuur van de zittende kandidaten wilde weten of ze doorgingen, zei van de liberale fractie alleen P.K.M. Stouten uit Sta- venisse nee tegen een nieuwe perio de van vier jaar. De VVD heeft er nu een tweede vacature bij. „Ik vind het raadslidmaatschap nog steeds leuk en we gaan een interessante periode tegemoet met het nieuwe gemeente huis en de toekomstvisie Tholen 2025", zei mevr. Frigge half april in de Eendrachtbode. Daar staat ze nog steeds achter. „Het raadswerk heeft nog steeds mijn hart, maar zowel voor de VVD als voor mijzelf is het niet goed om dingen half te doen. In de privé-situatie zijn er de laatste twee maanden ontwikkelingen ge weest, die me genoopt hebben tot de ze keuze. Onze paarden en de huif kar zijn al weg en ik houd rekening met de gezondheid van mijn man. Ik wil meer thuis zijn en meer samen op vakantie gaan. Nu kan het nog. Ik word ook een dagje ouder. Maar het is wel een ontzettend moeilijke be slissing." Mevr. Frigge zegt wel bang te zijn dat haar beslissing een vrouw in de gemeenteraad van Tholen zal kosten. O. Huiskamp en H. Noteboom, twee mannen uit Tholen, zijn de grootste kanshebbers voor de vacatures Stou ten en Frigge. „Er zijn best wel capa bele vrouwen in de VVD, maar ze moeten wel op een verkiesbare plaats komen. Zelf blijf ik wel op de kandidatenlijst staan, maar dan als lijstduwer." Frigge heeft maandag haar fractie ingelicht, evenals secre taris Goossen van de VVD-afdeling Tholen en burgemeester W. Nuis. Het bestuur van de VVD was verrast door de mededeling van Frigge, maar toont begrip voor haar situatie. En over opvolgers hoeft men zich dus niet ongerust te maken. Het bete kent overigens wel dat de liberalen volgend jaar met een geheel onerva ren fractie te maken zal krijgen. Al leen wethouder R. Ravensteijn zit dan nog meerdere jaren in de raad. Mevr. Frigge zegt dat ze beter nu de ze moeilijke keuze kan maken, dan in de nieuwe raadsperiode van vier jaar tussentijds te moeten afhaken. Els Frigge kwam samen met de hui dige wethouder R. Ravensteijn in 1994 voor het eerst in de gemeente raad. „Overigens heb ik nog een jaar te gaan en ik zal me in die tijd zeker nog voor de volle honderd procent inzetten." Toen haar collega in 1998 wethouder werd, kreeg ze automa tisch het fractievoorzitterschap. Ove rigens heeft de Oud-Vossemeerse er inmiddels elf jaar opzitten als raads lid. Eerst drie jaar in de voormalige gemeente Halsteren en nu acht jaar in de gemeente Tholen. De bezoekers van de strandjes in Stavenisse en Gorishoek kunnen deze zomer profiteren van de extra laag zand die vorige week en deze week is aangebracht. In opdracht van de gemeente heeft Van Oord ACZ uit Vlissingen de strandjes opgespoten met zand uit het Bra bants Vaarwater in de Ooster- schelde. Donderdag is het bedrijf in Stavenis se begonnen om 2415 kubieke meter zand bij de nol te brengen. Ook vrij dag was de zandzuiger daar actief. Zaterdag en maandag is het strandje bij Gorishoek opgespoten. Daar moest 5760 kubieke meter nieuw zand op. Voor beide strandjes is uit gegaan van een extra laag van 20 centimeter. Vooral bij Gorishoek waren er vele buizen nodig om het mengsel van water en zand op het strandje te bren gen. Het aanlanden van het zand- schip moet immers in diep water ge beuren. Dat gebeurde hier ongeveer ter hoogte van hotel-café-restaurant De Zeester. De leidingen werden over een afstand van ongeveer 400 meter op de buitenberm gelegd. Het winnen van zand in de Ooster- schelde is aan strenge eisen gebon den. Dat mag alleen overdag tussen 8 uur 's morgens en 4 uur 's middags. Het ontgronden mag slechts plaats vinden bij opkomend tij. Na het opspuiten en het verwijderen van de pijpen zal firma Van Haaften uit Stavenisse de laag zand egalise ren. Bij de strandjes staan waarschu wingsbordjes voor drijfzand, maar de gemeente verwacht er geen proble men omdat het maar om een beperkte suppletie gaat. Door de goede weers omstandigheden zijn de werkzaam heden vlot verlopen. Met het opho pen van de strandjes is 125.000 gulden gemoeid. Chris van 't Hof heeft al 25 jaar 'standplaats' in Thoois onderwijs Open tuinen trekken veel bezoekers van buiten Tholen Gymvereniging WIK viert 40-jarig bestaan met een cruise EN VERDER... Budelpack toont op open dag bedrijf en nieuw logo W. Quak en N. Jansen stoppen in braderiecommissie van Sint-Philipsland Internationale jubilarissen en twee nieuwe directeuren bij Goedhart Meer animo voor wandelvierdaagsen Tholen en Sint-Maartensdijk Vrienden uit Oud-Vossemeer op de fiets naar Zwisteriand WIE EEN VRIEND KWETST, SPILT EEN ZELDZAAM KLEINOOD Dit nummer bestaat uit 18 pagina's De provincie gaat op de provincia- leweg net buiten Oud-Vossemeer een inhaalverbod instellen. Er komt een doorgetrokken streep op het wegdek in de doorgaande route ter hoogte van de splitsing Kreekweg/ Hiksedijk/Broekseweg. De provin cie gaat over tot het plaatselijke in haalverbod, omdat er ter plaatse on voldoende zicht is, vanwege hellingen (waar de weg vanaf de brug naar Nieuw-Vossemeer de Hiksedijk op gaat en waar de Broekseweg omhoog loopt naar de Broeksedijk en Zoetendijk). KORTEMEESTRAAT 35 BERGEN OP ZOOM Advertentie LM. 4 Het pand, bekend als de Bellevue, was jarenlang inzet van een juridi sche strijd. Dat ontaardde eind januari vorig jaar in een zware mishan deling van de onroerend goedhandelaar C. Bazen uit Sint-Maartensdijk die het huis na een procedure bij de rechtbank was toegewezen. De bei de verdachten, vader en zoon S. uit de smalstad werden daarop aange houden en vorig jaar oktober door de politierechter veroordeeld tot ge vangenisstraf en dienstverlening. Zij gingen in hoger beroep, maar de uitspraak laat op zich wachten. Zolang er nog geen beslissing is in deze zaak, wordt er niet gebouwd, zegt Van Houte. „Bazen is nog steeds de eigenaar," zegt van Houte. „De gemeente heeft mij gebeld omdat ik er wil gaan bouwen. Vanochtend kreeg ik een telefoontje dat de situatie gevaarlijk was. Er was al een schoorsteen naar beneden gekomen. Ik heb toen meteen opdracht gegeven om de boel tegen de vlakte te du wen." De familie Leeuwenhaag wil graag gaan wonen op het kavel van 880 m2 dat over de Oudelandpolder uitkijkt en aan de achterzijde grenst aan het voormalige zilveruienbedrijf van Polderman. Ze hebben al een idee over hoe het huis eruit moet gaan zien. In dezelfde stijl, dus met de deur in het midden en aan beide zijden twee ramen. Maar dan wel een maatje groter. Firma Elenbaas uit Poortvliet is bezig met de sloop van de Bellevue op de voormalige molenberg in Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 1