Provincie Zeeland Statenvergadering Meer wandelaars in de smalstad Perfecte start van aardappelseizoen Leren voor duurzaamheid m Strengere regel kan duikongeval niet voorkomen Tholen heeft nog 341 mille tegoed •Officiële Mededelingen Donderdag 21 juni 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 25/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Wegwerk zaamheden Vrijdag 29 juni, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. In beroep Het wandelen zit weer in de lift, zo lijkt het. Aan de wan deltochten van vier avonden in Sint-Maartensdijk doen dit jaar 126 deelnemers mee. Dat is 25 meer dan vorig jaar. De wandelaars troffen maandag en dinsdag prima weersomstandigheden. Maandag was het nog fris en winderig, dinsdag was de temperatuur ideaal voor de twee afstanden van het evenementencomité Smalstad. Tien jaar geleden ook fl,98 voor Doré De eerste aardappel veiling in Sint-Annaland heeft dins dag een prima start opgeleverd met een maximum prijs van ƒ1,98 voor een kilo Doré's. Totaal 137 ton aardappe len werden voor 218.000 gulden aan de man gebracht. „Een perfect begin", zei teler M. den Engelsman uit Poortvliet. „Kwaliteit wordt beloond", aldus een tevre den voorzitter G.H.M. Brooijmans. „Als je bijna 50 gul den voor een kistje aardappelen kunt maken, is dat goud", zei handelaar H. Westdorp. Voorverkoop Hebbes m Diversen 21 juni 2001 tot en met 9 augustus 2001 Voorontwerp Gebiedsplan Zeeland Haring Abdij Nieuws Met een bijdrage van de rijks overheid wil de provincie het pro ces ondersteunen om een meer duurzame en leefbare samenle ving te bereiken. Een samenle ving waarin de kinderen van uw kleinkinderen ook kunnen genie ten van bijvoorbeeld natuur, natuurlijke hulpbronnen, schoon water, vruchtbare landbouwgron den. Als we dit willen moeten we het denken nog meer omzetten in doen. Duurzaamheid moet als automatisme opgenomen worden in onze dagelijkse activiteiten; vergelijk dit met het evenwicht houden op de fiets. Dit is een leerproces. De provincie wil be drijven, overheden, maatschappe lijke organisaties en onderwijsin stellingen in dit proces financieel ondersteunen. Het resultaat moet zijn dat duurzaamheid opgeno men wordt in het beleid en de producten van deze organisaties. Samenwerking bi'nnen en tussen organisaties, uitwisseling van ken nis, zijn hierbij sleutelbegrippen. Subsidie Als ondersteuning van de uitvoe ring wordt subsidie beschikbaar gesteld voor projecten die ver nieuwend zijn, die anderen stimu leren om hetzelfde te gaan doen en die passen binnen het provin ciale beleid. Projecten mogen internationele, multi-culturele en of mondiale aspecten van duur zaamheid in zich hebben. Overheden en het bedrijfsleven dienen minimaal 25% van de pro jectkosten zelf te dragen. Voor maatschappelijke organisa ties en onderwijsinstellingen is deze grens 15%. Verder wordt vanuit het programma maximaal f 50.000,- toegekend aan een project. Subsidieaanvragen moet voor 1 oktober 2001 worden ingediend. Voorbeelden De gemeente Schouwen-Duive- land heeft een subsidie ontvan gen voor een Masterclass "Leren voor duurzaamheid". Een aantal sleutelfiguren op Schouwen-Duive- land gaan hun visie in groepsver band weergeven over duurzaam heid en leefbaarheid. De gemeen te neemt deze visie mee in haar beleidsvorming. De gemeente Tholen gaat haar milieubeleids plan opstellen waarbij zij de inwo ners van de gemeente actief laat meedenken over duurzaamheid en leefbaarheid. Dit wordt inter actieve beleidsvorming genoemd. Het ROC Westerschelde gaat duurzaamheid opnemen in het lesprogramma. Zij gaat dit in de proefperiode doen met een aan tal Vlaamse scholen. De bedoe ling is dat op termijn duurzaam heid in alle lesprogramma's opge nomen is op een tiental scholen in Zeeland en Vlaanderen. Het ROC doet het project in nauwe samenwerking met het bedrijfsle ven, de toekomstige werkgever van de studenten. Informatie en aanvragen Informatie over het programma 'Leren voor duurzaamheid' wordt verstrekt door S. Bleyerveld, directie Ruimte, Milieu en Water, tel. 0118-631734. Met hem kunt u ook een concept-aanvraag be spreken. Dit kan vragen voorko men en bijdragen aan een snelle afhandeling van de subsidieaan vraag. De subsidieverzoeken kunt u richten aan: Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de heer S. Bleyerveld, postbus 165, 4330 AD Middelburg, e-mailadres: milieufonds@zeeland.nl Vanaf 14 juni wordt gewerkt aan de verbreding van het fietspad aan de zuid-westzijde van de N665 tussen Nieuw- en St. Joos- land en de Torenweg te Middel burg. Door de verbreding wordt fietsverkeer in twee richtingen mogelijk. Het noordoostelijk fiets pad, tussen de Eendrachtsweg en de Torenweg, komt te verval len. Het opbreken van dit deel zal na de bouwvakvakantie plaats vin den. Tijdens de werkzaamheden zullen fietsers en bromfietsers in beide richtingen over het noordoostelijk fietspad worden geleid. Als gevolg van de werkzaamheden is er voor het wegverkeer een rij baan afgesloten. De verkeersaf wikkeling wordt geregeld via ver keerslichten. Als alles volgens planning verloopt zal het nieuwe fietspad voor de bouwvakvakan tie (14 juli) gereed zijn. Herindeling Direct na de opening van de ver gadering door de Commissaris van de Koningin, de heer Van Gelder, komt het herindelingsad vies Zeeuwsch-Vlaanderen aan de orde. Provinciale Staten brengen advies uit aan de minister van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties over de wijzigingen van de gemeentelijke grenzen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het advies wijkt af van het ontwerp van 27 februari 2001: de herindeling van Sluis-Aardenburg en Oostburg gaat een jaar later in en de ge meente Axel gaat ongedeeld over. Geadviseerd wordt de her indeling in te laten gaan op 1 januari 2003 en voor de ge meenten Sluis-Aardenburg en Oostburg op 1 januari 2004. Zeeuwse Bibliotheek Het convenant budgetfinanciering tussen de gemeente Middelburg, de provincie Zeeland en de Zeeuwse Bibliotheek liep tot 1 januari van dit jaar. Er ligt nu een voorstel van van Gedepu teerde Staten (GS) om een con venant aan te gaan voor de perio de 2001-2004. Tevens heeft de bibliotheek een beleidsplan voor diezelfde periode opgesteld, 'Ondernemen in kennis, cultuur en ontmoeting'. Het onderhouds- en vervangingsplan 2001-2021 wordt ook in dit voorstel van GS behandeld. Aansluitend wordt voorgesteld de heer C.P. Polder man te benoemen als bestuurslid van de Zeeuwse Bibliotheek. Hij moet de opvolger worden van de heer Van Heukelom. wordt met de coördinatie, af stemming en het mogelijk samen brengen van herdenkingsactivitei ten. Strategische visie Het Zeelanddebat kende een grote respons. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het opstellen van een concept strate gische visie. Voor fase drie, het opstellen van de visie, worden nog een aantal activiteiten voor zien waarvoor een aanvullend kre diet wordt gevraagd van twee- honderduizend gulden. De terug koppeling zal geen inspraaktra ject worden maar een gedachten- wisseling tussen politiek en bevol king, waarin de keuzes nader kunnen worden toegelicht. Overige voorstellen De hier voor beschreven agenda punten zijn niet de enige. Op de agenda staan verder de ontwikke lingen Euregio Scheldemond, een bijdrage aan het project Land- bouwzorg voor ouderen, deelna me van provincies is de Stichting Landelijk Meldpunt Afvalstoffen, kwaliteitsborgingssystematiek, de relatie provincie - gelieerde instel lingen, subsidie Proefboerderij Rusthoeve en ZLTO, jaarstukken Zeeuws Participatiefonds, veror dening Plattelandsontwikkeling Zeeland, aankoop van een stukje grond en de invoering van het hoofdstuk verlof in de Collectieve Arbeidsvoorwaarden. Informatie De agenda van de Statenverga dering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. iliiïsiiïaïw Monumentenfonds Het jaarverslag Monumenten fonds 2000 bevat onder andere een overzicht van ingetrokken, verleende en uitbetaalde subsi dies voor onderhoudskosten van kerken, kastelen, landhuizen, bui tenplaatsen en molens. Na aftrek van reeds gedane toezeggingen bleef er op 31 december een bedrag over van 93.000,-. GS overwegen dit bedrag beschik baar te stellen als subsidie voor de verplaatsing naar Goes van de goederenloods aan de Ka- naalweg te Middelburg. Landschapsverordening Deze regeling heeft als doel het beschermen van landschaps- schoon. Dit is vooral aan de orde in gebieden buiten de bebouwde kom. Bedrijventerreinen buiten de bebouwde kom vallen niet onder de regeling. Met het instel- WÊÈÊKHHÊÊËÊÊÊÊÈÊÊËÊÈBÈÈÊÈÈÈ len van de landschapsverorde ning wordt beoogd dat allerlei objecten, die kennelijk bedoeld zijn als reclame, uit het land schapsbeeld verdwijnen. GS stel len voor de 'Landschapsverorde ning Zeeland 2001' vast te stel len en de Provinciale Milieuveror dening Zeeland te wijzigen. Delta 2003 De herdenking van de water snoodramp in 1953 zal in 2003 leiden tot tal van activiteiten. GS zijn van mening dat het van belang is dat die activiteieten op elkaar worden afgestemd. Voor deze afstemming is organisatie structuur nodig. De voorberei ding en afstemming van de her denkingsactiviteiten is vooral een zaak van de getroffen provincies, Zeeland, Zuid-Holland en Noord- Brabant. GS stellen voor een pro jectbureau in te stellen dat belast Op 26 juni 2001 zal de advies^ commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 14:30 uur wordt het bezwaar schrift van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg behandeld tegen een besluit van GS inzake het subsidieverzoek voor de activiteit 15e Historische Studiedag in het kader van het Stimuleringsprogramma Cultuur participatie Zeeland 2001-2004. om 15:00 uur wordt het bezwaar schrift van Greenpeace Neder land te Amsterdam behandeld tegen een besluit van GS inzake het verlenen van toestemming aan Broomchemie B.V. voor het uitvoeren van een proefproductie voor het FR-720 proces. om 15:30 uur wordt het bezwaar schrift van Sagro Recycling Zee land BV te Terneuzen behandeld tegen een besluit van GS inzake de afwijzing van het verzoek om toezending van een aantal stuk ken. om 16:00 uur wordt het bezwaar schrift van Hercules, thans Eastman te Middelburg behan deld tegen een besluit van GS inzake het opleggen van een last onder dwangsom voor een over treding van de Regeling verbran den gevaarlijke afvalstoffen. Voor meer informatie over deze zaken kunt u contact opnemen met de secretaris van de advies- I commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tel. 0118-631377. De wandelaars op de vijf kilometer liepen maandagavond over het fietspad langs de Pluimpotdijk in de richting van de Oosterschelde. De meeste wandelaars kozen voor de vijf kilometer: 104. De overige 22 lopen in vier avonden veertig kilometer. Maandag ging het rich ting Gorishoek (5 km) en Hartogs- weg naar Scherpenisse (10 km). Dinsdag via de Westkerkseweg - Scherpenisse - en Veerhoekseweg (5 km). De 10 km ging via de Ou- delandseweg, Nieuwe weg, Rand weg en Veerweg. Woensdag ging de 5 km via het schelpenpad in de Pluimpot naar de Kastelijnsweg en de 10 km naar Gorishoek, langs de zeedijk naar Tuttelhoek. Vandaag (donderdag) haalt mu ziekvereniging Euterpe de wande laars om acht uur in bij Maartens- hof. Daar worden ook de medailles uitgereikt. De 5 km heeft er dan de route via de Wouthoekweg, Oude- landseweg en Kastelijnsweg opzit ten, de 10 km de route via de Ho- geweg, Eerste Dijk, Poppenoord- weg, Provinciale weg, Tweede Dijk, Krommeweg en Eerste Dijk. Met een fondgang door het dorp eindigt de tocht weer op de Haven. Op 7, 8 en 9 augustus houdt het comité een fietsdriedaagse over twee afstanden: 15 en 25 kilome ter. Aanscherping van de regelgeving zal tragische duikongevallen zoals onlangs bij Gorishoek niet kunnen voorkomen. Dat heeft de provincie laten weten aan burgemeester W. Nuis. Twee duikers uit België kwa men met Pinksteren om het leven, toen ze in de Oosterschelde te snel opstegen. Naar aanleiding daarvan informeerde de burgemeester in Middelburg naar de verantwoorde lijkheden van de gemeente. Die blij ken er niet te zijn: gedeputeerde sta ten gaven vergunningen af voor het duiken in openbaar water, waarbij veiligheidsvoorschriften en advie zen worden verstrekt. Zo is de mini mum leeftijd voor een vergunning 14 jaar, moeten duikers over een geldig duikbrevet beschikken en moet een vergunning elke vijf jaar opnieuw aangevraagd worden. „De provincie vindt de regelgeving ade quaat", zei Nuis in de commissie algemeen bestuur en welzijn, waar M. Dijke (SGP) ernaar informeer de. Bussen voor toeristen. De provin cie trekt 24.000 gulden uit voor busmaatschappij Connexxion voor de ontwikkeling van een informa tiefolder over het openbaar ver voer in Zeeland voor toeristen/re creanten. De gemeente heeft ruim 341 mille aan achterstallige posten te innen. Zowel wethouder R. Ravensteijn als sectorhoofd middelen F.W. Keur gin gen er in de commissie middelen vanuit dat dit geld alsnog zal worden ontvangen. M. Dijke (SGP) toonde zich sceptisch, aangezien er dik 54.000 gulden van vóór het jaar 2000 dateert. „Het bedrag van de vervallen posten wordt regelmatig opge schoond", legde Keur uit. Dat bete kent dat oninbare bedragen wegge- boekt worden, wat voorkomt bij faillissementen en als mensen met onbekende bestemming zijn vertrok ken. De wethouder legde uit dat bij het innen van achterstallige posten de nodige coulance in acht wordt geno- V men. Zo worden indien nodig, rege lingen getroffen voor betaling in ter mijnen. „Prima, maar zit er kort op", adviseerde M.A.J. van der Linde (Pv dA). Hij was wat ongerust over het hoge bedrag - bijna 13 miljoen gul den - dat Tholen op 1 mei te vorderen had. „Dat komt doordat in april de belastingaanslagen (dik tien miljoen gulden) de deur uit zijn gegaan", stelde Ravensteijn hem gerust. Dijke had in een artikel gelezen dat de gemeente Leiderdorp een belang rijk deel van de betaalde ecotax heeft kunnen terugvragen van de belasting dienst. En dat gold eveneens voor de bibliotheek in die gemeente. Hij kreeg de toezegging dat ook Tholen de mogelijkheden gaat bekijken. Goud was het ook voor de 71-jarige commissionair J.W. van Houdt uit Scherpenisse, die vertelde vijftig jaar in de veilingbankjes te zitten. Hij vierde zijn jubileum door flink op de knop te drukken. Van Houdt was dinsdag de grootste koper met 1650 kisten en hij betaalde met ƒ1,98 per kilo voor 312 kisten van teler A.M. v.d. Reest uit Sint-Anna- land ook de hoogste prijs. „De vraag is heel goed. Oude wil de consument niet meer en de aanvoer uit het buitenland is minder." Dat was te merken aan de prijzen in Sint-Annaland. „Het is lang gele den dat we zulke bedragen hebben gezien", vertelde directeur D.L. Hage die over 'een succesvolle vei ling' sprak. Op 12 juni 1991 werd ook de ƒ1,98 gehaald op de eerste veildag. De top was dat overigens niet, want op 6 juni 1989 werd ƒ2,05 bereikt bij een lage aanvoer van 16,5 ton tegenover dinsdag 137 ton. Het record staat op 13 juni 1984, toen er ƒ2,42 werd betaald voor een kilo Doré's bij een beperk te aanvoer van 18 ton. Aangelokt door de hoge prijs van dinsdag, gingen de telers massaal aan het rooien en dat leverde giste ren 170 ton aardappelen op met te gelijk een flinke deuk in de prijs: ƒ1,86 was het maximum voor een enkele partij maar de meeste gingen voor voor enkele dubbeltjes lager weg. Den Engelsman had maandag via bemiddeling van de veiling nog 10 ton los in kubkisten verkocht voor ƒ1,80. Voor de klok dinsdag ging draaien, waren er al 348 ton aardappelen via bemiddeling van de veiling verkocht en dat is een enorme hoeveelheid. „We hebben nog nooit zo'n grote vorm van voorverkoop gehad als dit jaar. Iedereen wilde van de hoge prijzen profiteren", aldus directeur Hage. En het seizoen begon laat, want meestal gaat de klok in de eer ste week van juni draaien, maar dat is nu veertien dagen later. Een koud en nat voorjaar, gevolgd door een droge periode leverde duidelijk zichtbare structuurschade op. Som mige telers gingen tot beregening over en zaterdag vielen er bij on weersbuien flink wat millimeters vocht om de groei erin te houden en om het rooien te vergemakkelijken. De kilo-opbrengsten zijn ook op Tholen maar matig. De veilingdirec teur onderstreepte dat ,ook' omdat ook vanuit Zuid-Europese landen aanzienlijk minder importaardappe len komen. „Op dit moment zijn we dan ook optimistisch gestemd ten aanzien van de prijsvorming, al geeft dit nog geen garanties voor de rest van het seizoen." Hage wees nog op het belang van de teeltregi stratie, zodat de voedselveiligheid en milieubelasting inzichtelijk wor den gemaakt. „We hopen dat al deze extra inspanningen mogen leiden tot meer afzetmogelijkheden van onze producten. De Thoolse veilingen zijn nog steeds een belangrijke scha kel bij het vermarkten van de Alvan- tho-aardappelen", aldus de directeur in zijn toespraak voor de klok ging draaien. De mijnzaal zat dinsdagmorgen vol met belangstellenden, telers en ko pers. „Hebbes", riep handelaar G. Verkerk uit 's Gravendeel enthou siast, toen hij de koper werd van de eerste partij van 77 kisten Doré's van teler W.H.Hage uit Sint-Anna land voor ƒ1,94. Commissionair Van Houdt ging daar bij de tweede partij van 72 kisten van de maat schap Moerland uit Sint- Annaland overheen met ƒ1,96. Na wat minde re partijen, die tussen de ƒ1,60 en ƒ1,70 weggingen, kwam de uit schieter van 312 kisten van A.M. v.d. Reest voor ƒ1,98. De prijzen voor het ras Première (9 aanvoerders) vielen wat tegen ten opzichte van de Doré (14 telers). De eerste 158 kisten van de gebr. Heij- boer uit Scherpenisse gingen voor ƒ1,25 naar Van Houdt. De hoogste prijs van ƒ1,35 werd geklokt voor 103 kisten van de v.o.f. Den Engels man uit Poortvliet; Verkerk was de Het voorontwerp Gebiedsplan Zeeland ligt met ingang van 21 juni tot en met 9 augustus 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren (na telefonische afspraak met J.K. Wandel tel. 0118-631787), alle gemeenten in Zeeland, op de voor de gemeenten gebruike lijke tijdstippen, en de Water schappen in Zeeland, even eens op de voor de waterschap pen gebruikelijke tijdstippen. Het voorontwerp Gebiedsplan betreft onder meer de begren zing van natuurgebieden in Zee land, met daarbij een beperkt aantal wijzigingen ten opzichte van de huidige begrenzingenplan nen Natuurbeleidsplan. Omdat de evaluatie van de beheersgebie den eerst in 2002 zal plaatsvin den, wijzigt de begrenzing van de beheersgebieden vooralsnog niet. Daarnaast worden in het vooron twerp gebiedsplan de natuurdoe len en doelpakketten (Programma Beheer) aangegeven. Een ieder kan tot en met 10 augustus 2001, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, zijn/ haar zienswijze(n) ten aanzien van het voorontwerp Gebiedsplan Zeeland naar voren brengen. Het voorontwerp plan en nadere informatie is voor belanghebben den verkrijgbaar bij Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en WatertJ.K. Wandel, telefoon 0118-631787). koper. Ook Frieslanders (3 telers) werden dinsdag aangevoerd en de eerste partij, 92 kisten van de fa. A.W. Quaak uit Scherpenisse, haal de met f 1,40 gelijk ook de hoogste prijs. Koper was Kruythoff uit Strij- en. Op de eerste veilingdag hanteerde directeur Hage een minimumprijs van 1,60 voor Doré's, ƒ1,10 voor Première en ƒ1,05 voor Frieslander. Zo lichtte elf keer ,niet verkocht' op. Sommige kopers hadden spijt en riepen ,zet maar op David'maar de directeur willigde die verzoeken niet in. „Morgen weer jongens", liet hij de handelaren weten. „We hebben afgesproken, dat we in de mijnzaal alleen nog via de klok ver kopen. Roepen bij ingehouden par tijen is dus voorbij. Dan wordt het een rommeltje", zegt de directeur. Overigens worden ingehouden par tijen via bemiddeling na de veiling nog grif verkocht als kopers toch nog vraag hebben of krijgen van klanten. Dat de schaalvergroting ook daar heeft toegeslagen, illustreert Van Houdt. „Vijftig jaar geleden had ik 62 klanten, nu nog 12. De groente boeren zijn grotendeels verdwenen, maar die 12 van nu zetten meer om dan die 62 van toen. In Amsterdam zijn er nog 3 van de 32 grossiers overgebleven. Dat tekent de schaal vergroting heel duidelijk." Bij de consument wordt de aardap pel volgens handelaar Westdorp nog steeds onderschat. „Voor een Hol landse Nieuwe betaal je in Scheve- ningen 3 gulden, maar de mensen zijn niet gewend om voor aardappe len te betalen. Voor ƒ1,- of ƒ1,50 willen ze een kilo aardappelen, voor 5 gulden een zak vol. Ze komen maar uit de grond, wordt er dan ge zegd. Met ongekend hoge prijzen als ƒ1,98 zoals bij deze eerste vei ling, zal de consument dieper in de buidel moeten. Ik heb vandaag niet gekocht, want ik heb gisteren nog een vracht naar Oudewater verkocht en voor een lagere prijs", aldus aardappelhandelaar H. Westdorp. De aanvoer van aardappelen naar de Sint-Annalandse veiling loopt ver traging op door de aanleg van twee platondes in de Bram Groenewege- weg. Met twee stoplichten wordt het verkeer belemmerd en daar heb ben ook de vrachtwagens die aard appelen komen laden, hinder van. De veiling Scherpenisse wordt op dit moment nog niet als ontvangst ruimte aangemerkt, zodat alles nog in Sint-Annaland is geconcentreerd. Dinsdag 19 juni 2001: Doré 1.60- 1,98; drielingen 60-85, kriel 2.01- 2.14; Première 1.10-1.35; drielin gen 60-65, kriel 2.18-2.20; Frieslander 1.05-1.40; drielingen 65, kriel 2.18; aanvoer 137 ton. Woensdag 20 juni 2001: Doré 1.30-1.86; drielingen 35-40, kriel 2.10; Première 95-1.20; drielingen - 35, kriel 2.15; Frieslander 1.00- 1.07; kriel 2.11; aanvoer 170'ton.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17