Opgeruimd staat netjes" van floute pen huis districtskan Huis-aan-huis- krant Waterstand gemist? aterstand Voorzieningen bij stranden Zuid-Beveland www.wze.nl Geldhandelingen in postagentschap De Ronde Oud-Vossemeer verdwijnen KORTING TOT 50% interieurs Halteplan Thol Zeeuw tevreden over de politie Monitoren voor ambulancedienst Therapie tegen slechtziendheid 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 juni 2001 Dienstverlening PTT Post blijft wel in de dorpen Commissie bond plattelandsvrouwen op bezoek in Tholen Half volgend jaar zijn er geen geldhandelingen meer mogelijk op het postagent schap aan de Voorstraat in Oud-Vossemeer. De afde ling Postbank verdwijnt. Dat heeft postagentschap houdster Astrid de Ronde gisteren te horen gekregen van het rayonhoofd van Postkantoren b.v. Alleen de PTT-handelingen blijven mogelijk in Oud-Vosse meer. Stavenisse Bezorgd over negatieve gevolgen korting zorggelden Lederen 2- en 2,5-zitsbank Werkelijkheid Laserbehandelmethode oogheelkunde Lievensberg Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom beschikt over een nieuwe laserbehandelmethode. Hiermee hoopt de afdeling oogheelkunde de meest voorkomende oor zaak van slechtziendheid, slijtage van de gele vlek in het netvlies, tegen te gaan. Slechts in tien procent van de ge vallen wordt deze therapie met succes toegepast. In Maastricht, Amsterdam en Haarlem maakt men al ge bruik van deze methode. De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden Win een tweewieler met uw parel in de polder! 1. Opheffen van halten worden gebruikt; 2. Realiseren van reizigers in trek zijn; 3. Realiseren van Het waterschap sinds 1 juni op internet De agrarische commissie van de af deling Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen bracht donderdag een bezoek aan Tholen. Eerst werd men om kwart voor tien ontvangen in woonboule vard Poortvliet. Krijnie Hoek heette de dames welkom. Corine van Da len bedankte haar voor het vele werk dat ze voor de commissie heeft gedaan. Mevr. Hoek nam af scheid van de commissie omdat ze van Poortvliet naar Arnemuiden verhuisde. De groep splitste zich vervolgens op om twee bedrijven te bezoeken. Een ervan was de witlofkwekerij van dhr. Reijngoudt in Sint-Philips- land. De dames volgden het proces vanaf de aanlevering van de witlof wortels uit de vriescel tot aan de verpakking in doosjes voor de con sument. Dat proces neemt precies 21 dagen in beslag. Na afloop kre gen de dames zelf een doosje witlof mee naar huis. Na de lunch volgde een bezoek aan Perrennial Plants van dhr. Rietkerk in Tholen. Hij houdt zich al tien jaar bezig met het kweken van bloemen. Waren dat eerst vele soor ten zomerbloeiers, nu specialiseert hij zich voornamelijk in aronskel ken, sierkool en rozenbottels. Het is een arbeidsintensief bedrijf wat be treft het planten, onkruid en ziekte bestrijden, oogsten en veilingklaar maken. Na afloop kregen de dames een boeketje mee. De dames von den het prettig dat het mooi weer was, zodat ze overal op. hun schoe nen konden lopen en geen laarzen nodig hadden. De Zeeuwen zijn tevreden over de politie in de regio. Dat blijkt uit de politiemonitor die gisteren werd ge presenteerd. Landelijk neemt de po litie Zeeland de derde plaats in qua waardering door de burger. Diefstal en inbraken zijn gedaald ten opzich te van voorgaande jaren. Van de Zeeuwen zegt 81 procent zich veilig te voelen. Dat is vijf procent meer dan de laatste keer dat de monitor werd uitgevoerd, in 1999. „We waren destijds hartstikke blij met de computers, maar daardoor verdwijnt de Postbank nu toch op ons postagentschap", zegt mevr. De Ronde. „We doen dit werk nu twaalf jaar en toen de Rabobank met een geldautomaat is begonnen, is het aantal transacties teruggelo pen. Je kunt 24 uren per dag pinnen en de jeugd krijg je daardoor niet zo gemakkelijk meer aan de balie. Jon geren willen ook geen vijf minuten wachten. Maar voor de oudere men sen is de sluiting van de Postbank diep triest. Die willen een praatje maken, die hechten aan menselijk contact. Wat moeten die nu volgend jaar gaan doen? Maar ja, heel het le ven verandert en deze ingreep gaat volgend jaar ook gewoon door.' Zowel het opnemen als het storten van geld verdwijnt dus in de loop van 2002 bij het Oud-Vossemeerse postagentschap, dat een andere op zet krijgt. De enige service blijft de dienstverlening van PTT Post. Die maakt nog een onderscheid tussen vestigingen met een volledig assor timent en agentschappen met een nagenoeg volledig assortiment. Het enige verschil tussen die twee is volgens een voorlichtster van Post kantoren b.v. dat je in de tweede ca tegorie-agentschappen geen aange tekende postpakketten naar het buitenland kunt verzenden. In Stavenisse heeft Lies Priem zijn winkel in de Wilhelminastraat per april volgend jaar verkocht. De nieuwe eigenares Janny Oosdijk neemt wel de winkel over, maar niet het postagentschap. Een woordvoer der van Postkantoren b.v. zegt dat er een agentschap in een-andere win kel ondergebracht zal worden. Of daar dan ook de Postbank-afdeling vervalt, zoals in Oud-Vossemeer is aangekondigd, kon hij niet zeggen. Een voorlichtster laat weten, dat over vier weken duidelijk wordt welke postagentschappen op Tholen en Sint-Philipsland zullen blijven bestaan. De staatssecretaris van ver keer en waterstaat heeft met de Tweede Kamer het postvestigingen- plan 2000-2005 besproken, waaruit blijkt, dat het aantal vestigingen toe neemt van 2200 naar 3100. Het aan tal postkantoren/agentschappen met een volledig assortiment breidt uit van 800 naar 900. Deze kantoren zijn met name te vinden in landelij ke gebieden. Met dit voorstel komt het percentage Nederlanders dat binnen een straal van 5 km beschikt over volledige postale dienstverle ning op ruim 95%. Daarnaast ko men in het hele land zo'n 1200 ves tigingen met een nagenoeg volledige postale dienstverlening en nog eens 1000 vestigingspunten met het meest gevraagde assortiment, zoals postzegels en briefkaarten. Het provinciaal bestuur roept het ka binet via de staatssecretaris van volksgezondeid, welzijn en sport op om geen korting toe te passen op het budget voor verzorgingshuizen. „Het niet toedelen van de voor de zorgverlening vereiste middelen, alsmede het onttrekken van de fi nanciële middelen aan de Zeeuwse verzorgingshuizen zal negatieve en onaanvaardbare gevolgen hebben voor de zorgverlening aan de in Gedeputeerde staten van Zeeland willen ƒ140.000,- beschikbaar stel len voor de aanschaf van drie moni toren voor de ambulancedienst bo ven de Westerschelde. Deze zijn nodig om bij hartinfarcten vroegtij dig een antistolling-behandeling te kunnen starten. De huidige monito ren zijn daarvoor niet geschikt. De ze behandeling wordt al op meerde re plaatsen buiten het ziekenhuis toegepast, onder andere in Zeeuws- Vlaanderen. Door toediening van een stolseloplossend middel kan restschade aan het hart worden be- Hoe dit beleid uitpakt voor de ge meente Tholen is nog onduidelijk. Een voorlichtster van de Postbank zei gisteren, dat er na de zomer meer bekend zal worden. „Wij vol gen het beleid van Postkantoren b.v. Waar zij gaan zitten, daar gaan wij ook zitten, maar wij weten nog niet welke dienstverlening er blijft. Waar is er behoefte aan? Wat blijft er mo gelijk?" Haar collega van Postkantoren b.v. zegt, dat de combinatie van PTT Post met de Postbank nu een logi sche combinatie is op de postkanto ren en -agentschappen. „Maar PTT Post moet aan wettelijke eisen vol doen en met de Postbank heeft de Tweede Kamer geen bemoeienis. Wij hebben echter voor wat betreft de postale dienstverlening water dichte afspraken met de staatssecre taris gemaakt.' Poortvliet en Scherpenisse hebben allebei mini-postagentschappen, in de andere woonkernen (behalve An na Jacobapolder, waar helemaal geen postagentschap is) zijn posta gentschappen met volledige dienst verlening. Gezien de aankondiging van de stopzetting van de Postbank-geld handelingen in Oud-Vossemeer, zou het kunnen gebeuren, dat de posta gentschappen in de andere dorpen met een gelijk of kleiner aantal in woners, hetzelfde lot ondergaat. Dat zou dan Stavenisse en Sint-Philips land betreffen. Zeeuwse verzorgingshuizen opge nomen ouderen." Uit een rapport van het college tarie ven gezondheidszorg blijkt, dat de verzorgingshuizen in Zeeland een aanzienlijk deel van het budget moeten inleveren. Volgens gedepu teerde staten wordt geen rekening gehouden met de zorgbehoefte van de opgenomen ouderen en die is in de Zeeuwse verzorgingshuizen ho ger dan het gemiddelde in Neder land. De provincie haalt een rapport van Zorgnet Zeeland aan, dat meldt dat in de afgelopen jaren ten onrechte al geld aan de verzorgingshuizen is onthouden. perkt of zelfs voorkomen, wanneer het middel binnen dertig minuten wordt toegepast. Voor een optimale toepassing van antistolling buiten het ziekenhuis zijn twaalf monitoren van ƒ40.000,- per stuk nodig. Om dat het ziekenhuis in Zierikzee geen 24-uurs functie meer heeft en het aanbod van cardiologen op Walche ren gering is, zullen de ambulances daar eerst uitgerust worden met de nieuwe apparatuur. Klaverblad. De provincie betaalt van april tot en met juni 131.460 gulden per maand als voorschotten voor de subsidie over 2001 aan de welzijnskoepel stichting het Klaver blad te Goes. O pruim prijs ƒ3.995,- Diverse kasten, eethoeken. salontafels en bankstellen sterk af geprijsd. Op alle niet afgeprijsde meubelen in de showroom 10% korting. Op alle kleinmeubelen 20% meeneemkorting (m.u.v. de nieuwe collectie). \Ah o n w" e* n s r n Worden Markt 23, 4695 CG Sint-Maartensdijk Telefoon 0166 66 23 82 van ƒ5.995, voor f3.995, Lederen fauteil van ƒ1.895,- voor 9 95,- Lievensberg heeft voor de unieke methode gekozen in verband met de sterke vergrijzing in de regio weste lijk West-Brabant en Tholen. Vijf tien procent van de bevolking is ou der dan 65 jaar. Met deze toenemende vergrijzing komt staar en de 'macula-degeneratie' dan ook steeds vaker voor. Macula betekent letterlijk gele vlek. In deze vlek be vinden zich de meeste lichtgevoeli ge cellen. Alleen via deze cellen kunnen we scherp zien. De oogziek te veroorzaakt slechtziendheid door slijtage van het netvlies. In het erg ste geval kan in een paar dagen ver slechtering van het beeld optreden. Door middel van een fotoactieve stof wordt getracht de slijtage van het netvlies tegen te gaan. In de afgelopen twee jaar kwamen 35 procent minder gevallen van slechtziendheid voor in de groep van fotodynamisch behandelde pa tiënten. Dit in tegenstelling tot de onbehandelde groep. De behande ling kan zo nodig herhaald worden. De verwachting is dat gemiddeld drie a vier behandelingen nodig zijn om het negatieve proces te stoppen. De behandeling is kostbaar. Een ampul kost tweeduizend gulden. Slechts een zeer beperkte groep pa tiënten komt in aanmerking voor de behandeling. Voorzitter Klaverblad. Mevr. G.E. Huisman is als voorzitter van de stichting Het Klaverblad Zeeland opgevolgd door mevr. G.K.T. van der Giessen. De vertrekkende preses was vanaf de oprichting bij Het Kla verblad betrokken. Haar opvolger is al voorzitter van het conservatorium en de dansacademie, beide in Rotter dam. aterstand Deze week bezorgt de PTT de nieuwe editie van de jaarlijkse huis-aan-huiskrant Water stand. Deze keer vindt u daarin onder ande re waterproefjes voor kinderen, de prijsvraag 'Parel in de polder' en informatie over de waterschapsbelasting omslag gebouwd en ongebouwd. Heeft u aanstaande maandag deze krant toch niet ontvangen (bijvoorbeeld omdat u een nee/nee- of nee/ja-sticker op de brievenbus hebt) en u wilt 'm toch lezen, bel dan even met het waterschap: (0113)241000. Ö5- «ssod VWS wstmrtvfx ïSimtex Op Tholen zijn buiten de bebouwde kom veel bus halten aanwezig die niet of nauwelijks gebruikt den door passagiers. Bovendien is het niveau bij deze halten minimaal. Meestal is haltepaal aanwezig. Om het gebruik van het vervoer te stimuleren en financiële middelen zo gericht mogelijk in te zetten, hebben de gemeente Tholen, provincie Zeeland, waterschap Zeeuwse Eilanden en het vervoerbedrijf BBA een halteplan ont wikkeld. Het plan bestaat uit drie onderdelen: Er komt een nieuwe halte ter hoogte van de N286-Nijverheidsstraat in Sint Maartensdijk. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Visser van de provincie Zeeland, 0118-631537 Sinds begin juni beschikt Zeeuwse Eilanden over een bewaakte fietsenstalling. De stal ling is te vinden aan de Strand weg nabij Dishoek. Voor 1,50 per dag kunt u uw fiets in de stal ling kwijt. In de maanden juni, juli en augustus is de stalling dage lijks geopend van 09.00 tot 18.00 uur. In de maanden juli en augustus is op het parkeerterrein bij de Veerse Dam (nabij het Vrouwen- polderse strandje) ieder weekend een EHBO-post te vinden. Voor kleine verwondingen kunt u bij de hulpverleners terecht. Uiteraard weten zij ook wie er gewaar schuwd moet worden, in geval jf/an grotere ongevallen. Op zaterdag 30 juni van 10.00 tot 12.30 uur staat de deur van ons nieuwe dis trictskantoor Eindewege voor zowel jong als oud open. De medewerkers van het waterschap ontvangen u met een kopje koffie of een glaasje fris. Naast het bezich- tigen van het kantoor en de werkplaatsen, kunt u ook het materieel van Zeeuwse Eilanden bewonderen. Op het parkeerterrein staan kranen en tractoren opge steld en ook de mobiele pompen die het waterschap sinds anderhalf jaar bezit, kunt u bekijken. Het districts kantoor is te vinden op het industrieterrein Eindewege, Ambachtsweg 8. Komt u zaterdag 30 juni ook een kijkje nemen? ■HM K* Üs- - Wat doet het waterschap bij u in de buurt? U kunt het nalezen op de gloednieuwe website van Zeeuwse Eilanden door op de regiokaart uw eiland aan te klikken en vervolgens datzelfde te doen met uw woon plaats. Verder vindt u informatie over het takenpakket van het water schap, de vestigingen, de belastingen, het bestuur en voor de kinderen is er een aparte, leerzame knop. Neem 's een kijkje bij het digitale waterschap! Waterschap Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: Danielle Laing (01 13-241368) of Sandra Minneboo (0113-241422). E-mail: communicatie@wze.nl Internet: www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Telefoon (0113)241000 Telefax (0113)227528

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 12