Jeugdige goochelaars openen feest Plaatselijk nieuws 'Hollandse Nieuwe' HOLLANDSE NIEUWE ZE ZIJNER WEER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 31 mei 2001 Vier fietsen gestolen Vaartocht Passage gratis proeven! DEURLOO Bloed van de dader Fietsen voor kerk Bovenmaatse ijscoupe Zeskamp Ten Anker Vier procent rijdt te hard Vakantiekoffer Cd's gestolen Grond Klaverveld Auto in sloot Ouderen op internet C0ióópeciciliöt Molendijkseweg Fietsen strandje Kamperen Smash Wandeltochten Geslacht in eigen slagerij l/oor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Grond rotonde Lustrum jeugdsoos Fietstocht voor kerk Drie keer teveel SGP en nazi-Duitsland Intrede ds. J.G. Blom Texacostation P. Dekker Zn St. Annaland 8 cent korting Verkoop landbouwgrond Bestel-/Bedrijfsauto's Rommelmarkt de Eevliet Bloed geven Avondvierdaagse Winnaars DSVF Kinderwagens nodig VZOS zingt in Parijs en ontmoet burgemeester Uitbreiding Van Dijke 1 Tholen In de nacht van maandag op dins dag is er tussen half twee en half ze ven ingebroken in een schuur aan de Touwslagersdreef. Vier fietsen, een driewielige motor (trike), een step, buggy en een skelter met aan hanger werden daarbij gestolen. De schade bedraagt duizenden guldens. De schuur was afgesloten, maar werd door de dieven opengebroken. Ter gelegenheid van het gouden ju bileum maakte de Passage onlangs met zeventig dames een vaartocht van Bruinisse naar Ouddorp. Met achttien auto's ging men van de Parksingel naar partyschip de Veer man. Mevr. Heemskerk-van der Laan verwelkomde de leden aan boord met koffie en wat lekkers. Dankzij het gunstige weer kon men al snel naar het zonnedek. De twee uur varen waren zo om, dankzij de gezellige sfeer en de uitleg van de kapitein. Van de consumptiebonnen werd ook gretig gebruik gemaakt. In Ouddorp stond het historisch RTM-trammetje klaar om de dames naar de oude remise en het RTM- museum te brengen. Met foto's en maquettes werd het vervoer tussen 1898 en 1996 op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden in beeld ge bracht. Terug in de tram reed men naar Port Zélande voor een korte tussenstop. Enige dames liepen de dam op tot aan de Noordzee. Weer terug op de boot stond er een brood maaltijd klaar, die erg in de smaak viel. De terugreis liep zo voorspoe dig, dat er voor de liederen geen tijd meer was. Onder leiding van orga- niste M. Hage werd het bondslied en het Zeeuws volkslied nog uitge voerd. De voorzitter sloot de maal tijd af met een meditatie van ds. A.F. Troost en gebed. Mevr. Deur- loo bedankte het bestuur en de acti viteitencommissie voor de zeer ge slaagde, gratis reis, die dankzij creativiteit en veel medewerking tot stand kwam. Dhr. Roggeband legde de reis, evenals de vorige jubileum activiteiten, op video vast. vangst 2001 en(dat spreekt vanzelf): Haring- en Vishandel Deurloo: de beste maatjes! Mossel- en zeevishandel Contr' Escarpe 11 Tholen, Tel. 0166-602799. Advertentie I.M. Een inwoner heeft tegenover de po litie bekend een ruit van een winkel pand in de Kerkstraat vernield te hebben. Het zoeken naar de dader was niet zo moeilijk, want er liep een bloedspoor vanaf de winkel met enige onderbrekingen tot bij de voordeur van de man. Het inslaan van de ruit gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De dader was eerst niet thuis, maar later is hij als nog op het politiebureau gehoord. Het motief voor de vernieling is on bekend. In de nacht van zaterdag op zondag zijn beide spiegels vernield van een in de Brugstraat geparkeerde auto. De schade bedraagt een paar hon derd gulden. De fietstocht van de restauratiecom missie van de Ned. Herv. kerk op Hemelvaartsdag heeft duizend gul den opgebracht. De 197 deelnemers genoten van de prachtige weersom standigheden. De tocht was onge veer 20 km lang en ging langs het Schelde-Rijnkanaal naar Nieuw- Vossemeer, waar men de molen kon bezichtigen. Op een nabijgelegen grasveld konden de fietsers con sumpties, pennen, c.d.'s, memo- bloks en wijn kopen voor het goede doel: restauratie van de Grote Kerk. Ds. den Ouden en zijn gezin be hoorden tot vreugde van de restau ratiecommissie tot de deelnemers en de predikant beviel de tocht zo goed, dat hij enthousiast toezegde om in de toekomst meer te gaan fietsen. „Er heerste ook een gezelli ge sfeer en we zijn zeer tevreden met de opbrengst", aldus Rita van Heemskerk van de restauratiecom missie. De Plattelandsvrouwen troffen dinsdag prima weer bij het uitstapje naar het natuur- en cultuurhistorisch gebied de Manteling bij Domburg. Na een koffiestop met gebak op het zonnige terras van de Orangerie wandelden de vrouwen door de prachtige bossen bij kasteel West- hove, onder de deskundige leiding van een vriendelijke gids van Staatsbosbeheer, die hen op veel de tails opmerkzaam maakte. Na een heerlijke lunch werden de leden door twee medewerkers van de heemtuin opgewacht, die een rond leiding gaven en veel wisten te ver tellen over alles wat er groeide, bloeide en kwaakte. Na nog wat lekkers op een zonnig terras te heb ben genoten, reed het gezelschap naar Domburg voor een duinwande ling. Het uitstapje werd besloten met een bovenmaatse ijscoupe. De Plattelandsvrouwen waren echt uit op deze zeer geslaagde, zonovergo ten dag. Ten Anker is zaterdag 9 juni organi sator van de zeskamp voor de zorg sector, waaraan twaalf tehuizen uit Wouw, Bergen op Zoom, Roosen daal, Dinteloord en Steenbergen meedoen, naast het plaatselijke zorgcentrum. Wethouder van volks gezondheid en maatschappelijke zorg mevr. drs. M.A.E. Velthuis ver richt om kwart voor tien de officiële opening. De spelletjes vinden rond om Ten Anker plaats en duren tot half vier. Bij een snelheidscontrole op de Oesterdam zijn woensdag vijftien automobilisten bekeurd die harder reden dan de toegestane 100 km/u. Tussen één uur en half drie passeer den 376 bestuurders, waarvan dus 4% in overtreding was. P. van Beusichem uit Oud-Vosse- meer heeft bij boekhandel Diele- man een vakantiekoffer gewonnen in het kader van een actie tijdens de week van het reisboek. De CPNB (collectieve propaganda voor het Nederlandse boek) had deze week georganiseerd, waarbij iedere boe- kenkoper een reiscatalogus ontving en bij een aankoop van ƒ24,50 een lot. Van Beusichem was zo gelukkig om daarbij de vakantiekoffer te winnen met vijf boeken ter waarde van 138 gulden. Oud-Vossemeer Uit een auto die in de Willem van Beierenstraat stond, zijn vrijdag in alle vroegte enkele tientallen cd's gestolen. De dader nam ook per soonlijke papieren mee. Van een an dere auto werd de ruit ingeslagen, maar hieruit wordt niets vermist. Aan mevr. A.M.A.J. Koenraadt uit Anna Jacobapolder hebben b. en w. 2516 m2 grond verkocht op het be drijventerrein Klaverveld. Een 19-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom is dinsdagavond rond half twaalf op de Leguitsedijk in de sloot terecht gekomen. In een bocht week de man - die richting Bots hoofd reed - uit voor een tegenlig ger, botste daarbij tegen twee boompjes en reed de sloot in. Hij bleef daarbij ongedeerd, maar zijn auto was total-loss. Een veertigtal vijftigplussers is dinsdagavond in de Wellevaete bij- vers van 't mes, prima kwaliteit natuurlijk bij: 8t £oianda cBouf ^T" Onbetwist uw vis- en mosselspecialist! Eendrachtsweg 15, 4691 EK Tholen, tel. 0166-605074 wo - do - vr za GRATIS PROEVEN met een glaasje korenwijn Advertentie I.M. gepraat over internet. De Rabobank had het initiatief genomen om de maatschappelijk achterstand van ouderen weg te werken via een drempelverlagend praatje over in ternet, zei Eric de Ruiter (hoofd fi nancieel advies) in zijn welkomst woord. Elektronische post, e-mail, is de meest gebruikte toepassing van internet. Inleider Rob Borst ver telde, dat je op internet de kauw gomplaatjes van 2001 kunt vinden, zoals hij illustreerde met de website van de zangeres Britney Spears. Om te voorkomen dat je ongewenste on derwerpen op je scherm krijgt, is een zogenaamd familiefilter moge lijk, waarbij dat van de NCRV met 85% het grootste effect heeft. Het koninklijk huis heeft een omvang rijke website, nog zonder Maxima, maar daarover is ook van alles via internet te achterhalen. Dhr. Borst liet ook de snoepkraam zien, waar mee je drop kunt bestellen. Volgens hem is e-commerce, kopen en ver kopen via internet, zeer bedreigend voor de gevestigde middenstand. Ook de mogelijkheden van bankie ren via internet kwamen aan de or de, waarbij Borst een lovend rap port van de Consumentenbond over de Rabobank optie citeerde. Elke belangstellende kreeg dat pakket gratis aangeboden. De bouwgrond is buitengewoon schaars in het dorp, maar aan de Mo lendijkseweg mag J.P. van Dijke een huis bouwen. De gemeenteraad nam maandagavond een voorbereidings- besluit om via een artikel-19-proce- dure de bouw van een woning met garage mogelijk te maken. Aange zien volgens bestemmingsplan Kom gebouwd wordt op grond met de be stemming erf was planologische aanpassing nodig. „Je breekt de benen over de fietsen bij het strandje. Een fietsenstalling zou daar gewenst zijn", zei raadslid M.A.H. den Haan (PvdA) maandag avond in de gemeenteraad. Volgens wethouder R. Ravensteijn was tegen de palen die op de dijk de afschei ding voor de koeien vormen, een voorziening gemaakt om er fietsen tegen te zetten. Den Haan betwijfel de echter of dit voldoende was. De wethouder wilde het nog wel eens laten controleren. Zo'n vijftig leden van tafeltennisver eniging Smash hebben vrijdag en za terdag gekampeerd in België als op warmertje voor de viering van het zilveren jubileum op zaterdag 25 au gustus. De tenten werden opgeslagen op een camping in Herentals, waar o.a. een speurtocht, een zeskamp en een quiz werden gehouden. Na het kampvuur was het bedtijd, maar voordat iedereen sliep was het bijna licht. Enkele actieve leden waren 's morgens om zes uur al aan het voet ballen. De ontbijtservice van de bak ker uit de Nieuwstraat reikte zelfs tot in België, zodat men vol energie aan de oriëntatietocht kon beginnen, waarbij uithoudingsvermogen en durf op de proef werden gesteld. Met kompas en kaart werden opdrachten vervuld. Omstreeks vijf uur werd de terugreis aanvaard met een tussen stop bij Non Plus Ultra in Woens- drecht, waar van een warme maaltijd werd genoten. Met twee dagen zo merse temperaturen was het genie ten, maar de meesten waren enorm moe van de inspanningen, die op fo to en film werden vastgelegd door bestuurslid Carla v.d. Steen. Sint-Maartensdijk Het evenementencomité Smalstad houdt van maandag 18 tot en met Donderdag, vrijdag en zaterdag Dinsdag en woensdag ♦Kipfilet 500 gr. ♦Magere hamlappen 1 kg ^Varkensschnitzels 500 gr. ♦Nasivlees 500 gr. 8,- ƒ14,- 9.- 6,- Grillham 100 gram f 2,75 Rosbief 100 gram f 3,25 Casselerrib 100 gram f 2,75 Russisch eislaatje 600 gram f 5,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Malse riblappen 1 kg Magere speklappen 1 kg Hamburgers 5 halen 4 BETALEN Advertentie I.M. donderdag 21 juni de jaarlijkse wandeltochten. Er zijn zoals ge woonlijk weer twee afstanden, van vijf en tien kilometer. Onderweg zijn er enkele controleposten. Ook de EHBO is aanwezig. Het vertrek- en eindpunt is elke avond aan de Haven. De wande laars vertrekken steeds om 18.30 uur. Op de laatste avond worden de deelnemers van beide afstanden bij Maartenshof ingehaald door mu ziekvereniging Euterpe. De deelne mers aan de vijf kilometer starten dan wat later. Bij Maartenshof zul len de medailles uitgereikt worden en om 20.00 uur vertrekt de stoet dan in de richting van de Haven, via de Bloemenlaan, Hogeweg, Achter 't Bos, Vier Meistraat, Oos- terscheldestraat, Ds. de Bresstraat, Markt en Kaaistraat. Op de Haven krijgen alle deelnemers nog een traktatie aangeboden. Ter afsluiting speelt Euterpe nog een stukje mu ziek. Voorverkoop is bij de firma Van Houdt op de Markt 6, of aan de Ha ven bij het vertrekpunt. In verband met de aanleg van de rotonde Provincialeweg/Onder de Linden heeft de gemeente een grondoverdracht geregeld met enerzijds de provincie Zeeland en anderzijds mevr. A.L. Groenewe- ge-de Rijke en mevr. J.C. van Gorsel-de Witte. J.&E's partytime viert vrijdag het eerste lustrum in Haestinge. Vijf jaar geleden richtten Jan de Viet, Erik Scherpenisse en Benny Leeu wenhaag de jeugdsoos op. De laat ste is na twee jaar gestopt, maar komt zaterdag voor een gastoptre den terug. De organisatoren willen de jeugd op vrijdagavond muzika le ontspanning bieden aan de hand van thema's zoals sneeuw, miss verkiezingen, verkleed als ster, e.d. Ter gelegenheid van het eerste lustrum worden er gasten in het zonnetje gezet. De jeugdsoos heeft inmiddels een eigen website: www.j-e-partytime.nl. De Hervormde Gemeente Reho- both organiseert zaterdag een fietstocht ten bate van de verbouw van de kerk aan de Westvest. De start is om half twee. Na afloop is er een broodmaaltijd. Organisato ren zijn Bet en Tom Viergever, Le- ny Potappel en Jannie van Dijke. Een 35-jarige automobilist uit Bergen op Zoom is in de nacht van zaterdag op zondag rond kwart voor twee Achter 't Bos aangehouden wegens het rijden onder invloed van alcohol. Uit de ademanalyse bleek, dat de man drie keer teveel had gedronken. Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs werd ingenomen. Omdat hij bij zijn aanhouding een valse naam opgaf, werd het proces-ver- baal nog wat langer. Scherpenisse Studievereniging Calvijn organi seert woensdag om half acht in het verenigingsgebouw van de Gerefor meerde Gemeente een lezing over SGP en nazi-Duitsland. Dhr. A.B. Goedhart, voormalig hoofdonder wijzer van de Juliana van Stolberg- school in Sint-Maartensdijk en daarna directeur van de Eben Haë- zerschool in Leerbroek, is de inlei der. Op tweede pinksterdag om half drie doet ds. J.G. Blom uit Melissant in trede in de Hervormde Gemeente. Daarmee wordt de vacature vervuld die ontstond na het vertrek van ds. A. Egas. 's Morgens om tien uur wordt ds. Blom bevestigd door ds. W. Arkeraats uit Werkendam. op benzine en diesel gratis rocksen voor gratis cadeaus Advertentie I.M. Aan de Geerweg hebben b. en w. 35,15 are grond verkocht aan Van Bemden en Neele v.o.f. voor ƒ21.968,75, wat neerkomt op 62.500 gulden per hectare. Deze gemeentegrond was pachtvrij geko men. De raadscommissie gemeen telijke ontwikkeling bracht een po sitief advies uit. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Openbare basisschool de Eevliet houdt zaterdag 16 juni tussen twee en vier uur de jaarlijkse rommel- markt/fancyfair op het schoolplein aan de Julianastraat. Er is een di vers aanbod van allerlei goederen. Iedereen is van harte welkom. Vrijdag 8 juni is er een bloeddo noravond in De Wimpel. Iedereen tussen 18 en 65 jaar die gezond is, kan tussen half zeven en kwart voor negen een halve liter bloed geven. Naast het invallen van een vragenlijst over uw gezondheid, worden temperatuur, bloeddruk en ijzergehalte gemeten. Het kost u ongeveer een half uur. Na afloop kunt u onder het genot van een kop koffie nog even napraten. In schrijfformulieren zijn verkrijg baar op Schoolstraat 28, tel. 572741. De avondwandelvierdaagse wordt van maandag 11 tot en met don derdag 14 juni gehouden. Er zijn twee afstanden: 5 of 10 km. Vanaf zes uur kan men zich maandag 11 juni inschrijven bij de Druiventros in de Voorstraat, waarna om zeven uur de start plaatsvindt. J. v.d. Weteringh sr. is met 33 pun ten uit 18 wedstrijd bij DSVF win naar geworden van de damcompe- titie 2000/2001. J. v.d. Velde werd tweede met 27 p en A. Slager der de met 25 p. 4. J. Noorthoek 18 p; 5. G. v.d. Velde 16 p; 6. J. v.d. We teringh jr. 16 p; 7. J. den Braber 15 p; 8. W. Drenth 11 p; 9. A. v.d. We teringh 11 p; 10. R. Backer 8 p. De bekerronde werd gewonnen door J. v.d. Weteringh sr. Ook bij het snel- dammen was deze speler heer en meester met 16 p voor G. v.d. Vel de met 12 en J. v.d. Velde met 10 P- Voor de nationale straatspeeldag die 20 juni in de Voorstraat en op de Kerkring wordt georganiseerd, zijn twee oude kinderwagens no dig. Wie er één over heeft, kan bel len met Mieke Kot van 3VO, tele foon 572387. De christelijke gemengde zangver eniging VZOS heeft een driedaag se tocht naar Parijs gemaakt. Het koor vertrok op Hemelvaartsdag om één uur met de bus naar de Franse hoofdstad, met een koffie stop in het Belgische Kortrijk. In Parijs aangekomen, werd eerst het diner genuttigd. Vervolgens maak te men een boottocht van een uur over de Seine, de bekende rivier. Toen het donker werd, genoten de leden van de imposante, verlichte gebouwen en de flikkerende Eifel- toren. Inmiddels was de uit Sint- Annaland afkomstige Hans Moer land, zwager van de voorzitter, gearriveerd. Hij woont al meer dan twintig jaar in Frankrijk en was de gids van VZOS. Even buiten de stad, Torcy, werd de nacht in een hotel doorgebracht. Vrijdagmorgen ging men na het ontbijt richting het centrum van Parijs, waar om elf uur gedurende vijftig minuten werd gezongen in de prachtige kathedraal St. Eusta- che. Voor een eenvoudig dorps koor een hele belevenis. Vervol gens werd een stadswandeling gemaakt langs monumentale ge bouwen, o.a. de binnenplaats van het Louvre. Op Place de la Con corde waagden enkele zangers zich nog in het enorme reuzenrad, waarna de schilderswijk Mont- martre werd bewonderd, ledereen beklom de bijna tweehonderd trap pen om de hoog gelegen Sacre Coeur te bezichtigen. Na het diner werd een kleine wandeling ge maakt door het gedeelte van de Vera Vroegop en Thomas van Popering assisteren de professionele goochelaars in de feesttent van WHS. Vera Vroegop en Thomas van Po pering fungeerden gisterenmid dag als gelegenheidsgoochelaars tijdens de voorstelling ,Op het puntje van je stoel', waarmee voetbalvereniging WHS uit Sint- Annaland de viering van het ze ventigjarig bestaan begon. De 200 kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar werden in de feesttent welkom geheten door Jeanine Pleune, waarna de kindershow begon. De jeugd deed enthousiast mee en de consumpties smaakten gezien het zonnige weer ook goed. Ook de ouders genoten op het ter ras. Gisteravond kwam de KNVB voetbaltruuk naar Sint-Annaland voor de C-junioren, D-pupillen en het meisjeselftal. Vanavond om zes uur spelen de B-junioren van WHS tegen het C-juniorenselec- tie-elftal van dé KNVB zuid. Om half acht speelt WHS 1 tegen een Thools elftal als vervanger van Willem II, die door competitie verplichtingen niet kan komen. Vrijdagavond komt de band So far so good naar de feesttent en zaterdag worden de festiviteiten besloten met clubkampioenschap pen, om zes uur een dameswed strijd en om acht uur een concert van Accelerando met medewer king van het gelegenheidskoor de Waaje Ziengers. Pinksteren zondag 3 en maandag 4 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 11 en 19 u. ds. Den Ouden, ma 11 u ds. Kommers, Stavenisse. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. Balk, Oostburg. GEREF. KERK zo 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaat. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Schoonderwoerd, Maas sluis. ma 9.30 u. ds. Korving, Kerkwerve. GEREF. GEM. zo 9 en 16.30 u. ds. De Jongste, ma 9 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. evang. Pieper, (in de Stoe- lemat, Bergen op Zoom). VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.45 u. ds. Van der Poel, Den Haag. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 19 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 9.45 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Snijder, gez. dienst met Ger. kerk. ma 10 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. GEREF. KERK zo 10 u. dhr. Jansen Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Korving. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. ma. 11 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. (HD) ds. Hoek 18 u. ds. Burger, Waddinxveen. ma 10 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Schipper. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.45 leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Klein, St. Philipsland. ma 10 u. ds. Snijder, Oud-Vosse meer. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Molendijk. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Zoet, Maartensdijk. 14.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. ma 9.30 u. ds. Kot, Borssele. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. do 7/6 19.30 u. ds. Roos, Opheusden. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. kand. Zoet, Maartensdijk. ma 9.30 u. ds. Lohuis, bev. lidmaten. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. ma 10 u. stud. Brugge, Hardinx- veld-Giessendam. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. ma 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. Roodsant, Dirks- land. ma 10 u. ds. Arkeraats, Werkendam, bev. ds. Blom. 14.30 u. ds. Blom, intrede. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Kerssies, Breda. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, ma 10 u. ds. Moens, Goes. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Kommers, Stavenisse. ma 9.30 u. ds. Klein. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 9.30 u ds. Hofman, Waarde. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Kerssies, Breda. stad waar ooit Parijs is ontstaan. Onderaan de Seine, tegenover de Notre Dame, werden spontaan en kele liedjes gezongen. Aan de overkant zagen de VZOS-leden plotseling een groep mensen zwaaien en applaudiseren. Dat bleek de personeelsvereniging van de gemeente Tholen te zijn met o.a. burgemeester Nuis en wethou der Van Kempen, die ook Parijs bezocht. Na een schitterende licht- toer door de stad, gingen de zan gers moe maar voldaan naar het hotel. Op zaterdag werd eerst de Eifeltoren bezocht en daarna de Notre Dame. Na een korte wande ling verliet yZOS om twee uur Pa rijs. Het afscheidsdiner was in het Belgische Nazareth, waarna de bus rond tien uur bij de Wimpel arri veerde. Op het bedrijventerrein heeft de gemeente 1435 vierkante meter grond verkocht aan Van Dijke Zee land Beheer b.v. voor ƒ52,50 per vierkante meter exclusief omzet belasting. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 2 juni en Pinksteren zon dag 3 en maandag 4 juni Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, Sint-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo tandarts Teixeira, Hooger- heide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 31 mei t/m vrijdag 8 ju ni donderdag 31 11.27-23.53 vrijdag 1 12.42 zaterdag 2 1.07-13.47 zondag 3 2.12-14.47 maandag 4 3.07-15.32 dinsdag 5 3.52-16.17 woensdag 6 4.37-16.57 donderdag 7 5.17-17.37 vrijdag 8 6.02-18.17 wo 6/6 3.41 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Pak even uw zakboekje THOLEN 9 jun Zeskamp, Zorgcentrum Ten Anker. 11 t/m 14 jun Zwemvierdaagse, de Spetter. 12 jun Voorjaarsrejs Anbo, Schut tershof, 14 u. 13 jun Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 15 jun Bingo bejaardensoos. 18 jun Avondwandelvierdaagse, Meulvliet, 18.30 u. 26 jun Fietstocht, Anbo Schutters hof 14 u. OUD-VOSSEMEER 5, 12, 19 en 26 juni Koersbal Anbo, Vossenkuil 14 u. 6 jun Bingo en diner Anbo, Vossen kuil 14.30 u. 13 jun Fietstocht Anbo, vertrek Vos senkuil 13.30 u. 11 jun Inspraakavond jeugdhonk, Vossenkuil 19.30 u. 14 jun Musical Sint Anthonius- school, Vossenkuil. 15 en 16 jun Kermis. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Van leesplankje naar leesoefeningen en Met de TH 21 op kreeftenvangst, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 5 jun Diploma-avond Smash begin ners, Wellevaete, 19 u. 8 jun Fancyfair Casembrootschool 18-20 u. 12 jun Diploma-avond Smash ge vorderden, Wellevaete, 19 u. STAVENISSE t/m 2 jun Fototentoonstelling, De Stove. 6 t/m 8 jun Fietsdriedaagse Kwiek, start Voorstraat 18.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 6 jun Vergadering comm. middelen, gemeentehuis, 19.30 u. 11 jun Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. 11 t/m 14 jun Zwemvierdaagse, zwembad Haestinge. SCHERPENISSE 5 jun Vergadering gebiedscommis- sie waterschap, Holland Huis 19.30 u. SINT PHILIPSLAND 2 jun Open dag dorpshuis De Wim pel, 10-16 u. 6 jun Reisje comm. ouderenbeleid, vertrek Ons Dorpshuis 12.45u. en De Wimpel 13 u. 8 jun Bloedafname Rode Kruis, de Wimpel. 11 t/m 14 jun Avondwandel vier daagse. BERGEN OP ZOOM 3 jun Hortus Musicus Religiosus, St. Gertrudiskerk, 10 u. 15 jun Nachtmarkt, Grote Markt, 18 u. 15 en 16 jun Vestingconcert, Rave lijn, za 20.30 u en zo 15 u. 17 jun Koffieconcert Markiezaats kamerkoor, Hofzaal Markiezenhof, 12 u. +fihn+++film+++fihn+++film+ ROXY I: The mummy returns - do, di en wo 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo en ma 14 en 20 u. ROXY II: De kleine vampier - za en wo 14 u„ zo en ma 14 en 16.15 u. Dude, where's my car? - do en di 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo en ma 16.15 en 20 u„ wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL: Along came a spider - vr t/m zo 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 20 u. Pokemon 3, in de greep van het onbe kende - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14,16.30 en 18.45 u„ ma en wo 14 u. The mummy returns - do en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u.,zo 14, 16, 18.45 en 21.30 u„ ma en wo 14 en 20 u. The mexican - do en wo 20 u„ vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u. 102 echte Dalma- tiërs - za t/m ma en wo 14 u. Verrassingsvoorpremiere: do 20 u. C'est quoi la vie - ma 20.30 u. Feli cia's journey - di 20.30 u. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2