WHS met hakken over de sloot naar laatste duel in nacompetitie Zenuwslopende ontsnapping van Tholense Boys aan de degradatie Tholense Boys en WHS in droomfinale Willem II niet naar WHS Donatello-serie korting Dees overeind in sterk bezette driedaagse Axel B. van 't Hof zes keer eerste Minimale winst en een nipt gelijkspel tegen Nieuwdorp Geel-zwarten nemen uit revanche voor verlies thuis Rhode wint de Bon Giornocup 11 /O irnabo mmummm Donderdag 31 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Tholencup zonder een trekpleister Smash tweede in kampioenschap Midden-Zeeland In de allerlaatste minuut van de return in Nieuwdorp werd WHS gered door de paal. Een treffer zou de stand op 2-1 in het voordeel van de thuisclub hebben gebracht. Een uitslag die, na de 1-0 overwinning in Sint Annaland voor WHS, geresulteerd zou hebben in een strafschop- penserie. Op die wijze had de Bevelandse ploeg in de eerste ronde van de nacompetitie ook The Gunners aan de kant geschoven. Het hart van WHS-trainer André Maas klopte even in de keel. „In die slotfase komen we goed weg. Al zeg ik dat we het daarvoor al dik hadden moeten afmaken. Over twee wedstrijden gezien was on ze overwinning terecht." Rozen Karakter Ingrediënten voor boeiende pot voetbal WHS en Tholense Boys gaan Tweede Pinksterdag op het veld van Smerdiek onderling uitmaken welke Thoolse ploeg volgend seizoen in de tweede klasse speelt. Een derby met de hiërarchie van het Thoolse voetbal als in zet. Om vijf uur 's middags is de aftrap. Een droomfinale wordt het al genoemd. „Dit is natuurlijk de wedstrijd waar veel mensen stiekem op hebben gehoopt", aldus linksachter Erik van Gorsel van Tholense Boys. Rampseizoen Druk Rumbiestone: nieuwe kleuren Tevens restanten tegen scherpe prijzen. Een tegenvaller voor het zeventig jarige WHS is de afmelding van eredivisieclub Willem II voor de vanavond geplande voetbalwed strijd in Sint-Annaland. Door het overlijden van een Nac-speler is de vorige week geplande competi tiewedstrijd van Willem II niet doorgegaan, waardoor die wed strijd naar vanavond is opgescho ven. „Een kwestie van overmacht", zegt WHS-voorzitter Sander Westdorp. Tot dinsdag toe is gezocht naar een andere betaalde club, maar er bleek geen vervanger te vinden te zijn. Willem II heeft toegezegd om aan het eind van het volgende voetbal seizoen, dus eind mei/begin juni 2002 alsnog naar Sint-Annaland te komen om de afspraak na te komen. Mensen die een kaartje gekocht hebben, kunnen dit inleveren bij de verkoopadressen en hun geld terug krijgen. Onder voorbehoud probeert WHS vanavond te spelen tegen een Thools elftal, dat wordt samenge steld door de vertrekkende Noad- trainer Kees Stoutjesdijk. Het was gisteren nog niet duidelijk of dit rond zou komen. De voetbal-trekpleister moet nu Tholense Boys-WHS worden, de beslissingswedstrijd om een plaats in de tweede klas die tweede pink sterdag om vijf uur op het terrein van Smerdiek wordt gespeeld. „Dat is de droomfinale, waar heel voet- balminded Tholen op afkomt. Prachtig gewoon", zegt Sander Westdorp. Organisator Smerdiek blijkt er niet in geslaagd te zijn om een ge renommeerde tegenstander te vin den die zaterdagavond 9 juni te gen een Thools elftal uitkomt. Dat is de laatste jaren gebruikelijk tij dens de Tholencup, die aan het einde van het voetbalseizoen wordt gespeeld. Bovendien ziet Tholense Boys af van deelname omdat ze op die datum een club dag organiseert. Tegenvallers voor het zestigjarige s.v. Smerdiek, dat de zusterverenigingen excuses heeft aangeboden voor het onge mak. Sinds februari zegt Smerdiek alles in het werk gesteld te hebben om een representatief elftal naar Tholen te halen, maar alle bena derde clubs (en via Eurosportring is ook in België gezocht) vonden 9 juni te laat. De meeste beroeps voetballers zijn dan al op vakantie of nog in nacompetities verwik keld. Het wordt dus een Tholen cup zonder avondwedstrijd. In twee poules van drie ploegen ma ken SPS, Smerdiek, Stavenisse, WHS, Vosmeer en Noad uit, wie zaterdagmiddag 9 juni de Tholen cup in ontvangst mag nemen uit handen van voorzitter Hans van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie. Wielrenner Joram Dees uit Tholen toonde het afgelopen weekeinde aan, mee te kunnen met de wereldtop bij de junioren. Hij werd 41e in de internatio nale driedaagse van Axel, een wedstrijd die door maar 80 van de 170 gestarte renners werd uitgereden. Dat hij de laatste dag in de kopgroep meereed bij deze sterk bezette wedstrijd, stemde Dees tot tevredenheid. De Tholenaar eindigde vrijdag, in een rit in lijn, in het peloton. In een koers met hoge snelhe den, veel kasseistroken en valpartijen wist Dees overeind te blijven. De tijdrit op zaterdag werd voor hem een teleur stelling. „Het ging voor geen meter en ik werd 89e terwijl ik er meer van ver wacht had." 's Middags was er opnieuw een rit in lijn, met weer zenuwachtig koersen en veel valpartijen. Dees ein- Benjamin van 't Hof van WIK was za terdag de succesvolste Thoolse turner tijdens de toestelfinale voor heren in Koudekerke. De Sint-Annalander sleep te op alle onderdelen een eerste prijs in de wacht in deze laatste regionale wed strijd van het seizoen. Zijn clubgenoot Robin van Dijke pakte twee eerste prij zen, Leander van Schetsen één en Geof v.d. Lugt van Spido Oud-Vossemeer eveneens één. Vijf turners van WIK en vier van Spido kwamen met in totaal 26 medailles naar huis. De onderdelen wa ren vloer, voltige, ringen, sprong, brug en rekstok. Van 't Hof turnde bij de senioren niveau 1. Zijn beste prestatie zette hij neer op het onderdeel sprong met maar liefst 9,65 punten. Van Dijke (pupil 2, niveau 6) behaalde naast zijn twee eerste nog vier tweede plaatsen, met op twee on derdelen meer dan negen punten: sprong 9,45 en ringen 9,2. Van Schetsen (pupil 1, niveau 6) pakte nog twee tweede en een vierde plaats. Opmerkelijk is dat zijn beste resultaat - 9,15 punten aan de ringen - 'slechts' een tweede plaats ople verde. Maarten v.d. Harst van WIK pak te een tweede, derde en vierde prijs bij de jeugd (niveau 6), zijn clubgenoot Bart de Wilde werd op niveau 5C derde, vierde en zesde. Bij Spido was Van der Lugt het meest succesvol, met naast een eerste nog een tweede, derde en vierde prijs (instap, ni veau 9). Zijn tweede prijs aan de ringen was met 8,85 punten de beste prestatie. Dennis Uijl pakte bij pupillen 2 niveau 7 een tweede, derde en vierde prijs en scoorde met 8,4 punten hoog aan de rek stok. Merijn Dam (pupil 1, niveau 6) werd tweede, derde, vijfde en zesde, ter wijl Tommy v.d. Plas een derde en twee vijfde prijzen behaalde bij de jeugd ni veau 5. Titelverdediger Smash '76 is zonder ver enigingsbeker teruggekomen van het midden-Zeeuws kampioenschap. De or ganiserende vereniging Kapelle verza melde zestig punten meer dan de Sint- Annalanders. Scaldina uit Zierikzee eindigde als derde. Smash won elf prij zen: vijf in het dubbel- en zes in het en kelspel. Bij de senioren kon Christian van 't Hof zijn titel door ziekte niet verdedigen en in de H-klasse moest ook Chris Hage verstek laten gaan wegens een blessure. De jongere garde, Gabriël Gunter en An- né van Dijke, bereikte geen finaleplaats. Een hoofdprijs in het enkelspel was er voor Peter Bazen (heren F) en Matthijs v.d. Graaf (junioren B). Vier spelers moesten met een tweede plaats genoegen nemen: Martin v.d. Klooster (heren G), Marnix v.d. Graaf (heren H), Merijn v.d. Klooster (junioren A) en Remco Vroeg- op (kadetten A). Bij het dubbelspel was de titel in de juniorenklasse voor Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp. Ook hier vier tweede plaatsen: Anné van Dij- ke/Gabriël Gunter (heren D/E), Matthijs Bruijnzeel/Peter Bazen (heren F), Arno Bruijnzeel/Remco Vroegop (kadetten) en Marnix v.d. Graaf met een speler van Kapelle (heren H). digde in het peloton en stond na twee dagen op de 59e plaats. De slotrit op zondag was een zware etappe van 118 km in de Vlaamse Ardennen (onder meer de bekende berg Berendries), waarvoor nog 130 renners zich meld den. Dees had aanvankelijk moeite om bij te blijven - en er vielen voortdurend renners af - maar herstelde zich en kwam in een sterke kopgroep van der tien man terecht. De voorsprong slonk echter, twee coureurs sprongen weg en sprintten uiteindelijk voor de ritzege in Strijpen. Met nog dertig kilometer te gaan, werd de groep met Dees terugge pakt door het peloton. De Tholenaar fi nishte als 42e en werd daarmee 41e in het eindklassement. Hij was de enige van vijf renners van de club Theo Mid delkamp die de driedaagse uitreed. De koers telt mee voor de wereldbeker voor junioren. Eerder verscheen Joram Dees aan het vertrek in een tweedaagse wedstrijd in Bretagne. Onder de 120 deelnemers was de hele Franse top, een Italiaanse ploeg en de Catalaanse selectie. De eerste etappe, over bergachtig terrein, draaide uit op een sprint voor het peloton. De winnaar zat één seconde los van de groep met daarin Dees, in de tijdrit de volgende morgen zat het de Tholenaar niet mee. Bij het vertrek liep zijn ket ting eraf en sloeg over, en daarna liep deze er nog twee keer af. Zijn 21e plaats was niet slecht, maar met slechts 36 se conden achterstand op winnaar - en ploeggenoot - Johnny Hoogerland had er zonder pech waarschijnlijk een podi umplaats ingezeten, 's Middags volgde een rit in lijn, waarbij Dees knechten- werk moest doen voor gele-truidrager Hoogerland. Hij reed veel op kop van het peloton, maar kon niet voor zijn ei gen kansen gaan. Niettemin sprong hij op een gegeven moment met een achter volgende groep mee, won daarvan de sprint en finishte als 25e. In het eind klassement leverde dat de 22e stek op en daarmee was Dees niet ontevreden. Hoogerland kwam op achterstand bin nen en eindigde nog zeven plaatsen on der de Tholenaar. Patrick Ketting glundert na zijn beslissende trejfer in de eerste wedstrijd tegen Nieuwdorp. Derde klasse In de thuiswedstrijd op Hemel vaartsdag had WHS na de pauze echter ook al het nodige met Nieuwdorp te stellen. In het laatste halfuur op De Waaje wankelde de thuisclub. Vincent de Jonge haalde toen een bal van de lijn, nadat keep er Arné van Vossen al verslagen was. Ook in de allerlaatste minuten kroop WHS door het oog van de naald bij een kopbal van een Nieuwdorpse aanvaller. Van Vossen redde bovendien nog eenmaal met de voet toen een tegenstander in vrije positie voor hem opdook. André Maas sprak van een taaie te genstander. „Nieuwdorp is een ploeg die tot de laatste snik door gaat. Dat hebben ze tegen ons twee maal bewezen." In de eerste helft in Sint-Annaland speelde WHS overduidelijk het beste voetbal. Na een halfuur na men de Setallanders de leiding. Mi chel Mosselman sneed gevaarlijk naar binnen en speelde aan de lin kerkant Richard de Jonge in de voeten, die een boogbal richting tweede paal losliet waar Patrick Ketting ineens zijn voet onder zet te: 1-0. William Vroegop kwam ook nog een keer dicht in de buurt van het vijandelijke doel, maar strandde op de keeper. De beste kans was echter op slag van rust voor Patrick Ketting. Richard de Jonge hield een eigenlijk niet te be lopen bal binnen en bij de tweede paal had de Zeeuwse topscorer de bal maar in het lege doel hoeven te knikken. De timing van de groen witte aanvaller was ditmaal vol strekt verkeerd en de kopstoot ging over. Die misser kwam WHS na de rust bijna duur te staan. Met oppor tunistisch voetbal bracht Nieuw dorp de thuisclub danig in verle genheid. André Maas: „We hadden thuis in de tweede helft moeite met hun lange ballen richting de kop- sterke spitsen. Daarom wilden we in Nieuwdorp per se vooruit voet ballen en niet op onze 1-0 voor sprong leunen." De thuisclub werd zaterdag verrast met de offensieve speelwijze van WHS. Al in de 3e minuut schoot Vincent de Jonge rakelings naast, nadat de fel opzittende Ketting de bal veroverd had. Ketting was in de 10e minuut zelf ook dicht bij een treffer, maar de doelman redde. Kort daarop ontsnapte het doel van Van Vossen aan doorboring bij een kopbal van de lange spits van Nieuwdorp. Toch controleerden de bezoekers de wedstrijd. Nieuwdorp kreeg geen tijd om de bal rond te spelen, de meeste duels werden door WHS gewonnen en ook de kansen bleven komen. In de 35e minuut was het raak. Een door Hans van den Ouden ingeleidde aanval kreeg een voortzetting door William Vroegop die precies in de loop van de oprukkende Leon de Witte speelde. Diens schot werd Jan Groenewegen rechts) probeerde tegen Zwaluwe tevergeefs het doel te vinden. Op Hemelvaartsdag gaven de supporters geen cent meer voor de kansen van Tholense Boys. In een miserabele partij werd op eigen terrein met 1-2 verloren van Zwaluwe. De degradatie leek een feit. Tot bijna ieders verbazing herpakten de geel-zwarten zich zaterdagavond in de return. Op Brabantse bodem werd in een zenuwslopende partij met 1-3 gezege vierd. De benauwde ontsnapping was voor de spelers en voor hemzelf geen verrassing, aldus trainer Leendert Geelhoed. „Na de thuiswed strijd geloofden de jongens er nog in. Die stemming proefde je in de kleedkamer. Veel slechter dan thuis tegen Zwaluwe kon het ook niet. En zulke duels worden altijd pas in de tweede confrontatie beslist." eerste Brabantse aanval werd de paal geraakt. Na een kwartier werd het 0- 1. De uitlopende doelman Alex Hoogendoorn maakte hands buiten het zestienmetergebied en de vrije trap werd naast de zwak opgestelde muur in de hoek geschoven. Hoogen doorn stond erbij en keek er na. Het tTweedeklasse Tegen derdeklasser Zwaluwe kregen de Tholenaren op De Bent een lesje in het benutten van kansen. Al bij de pleitte voor de mentale veerkracht van Tholense Boys dat daarna de aan val werd gezocht. Simon Jansen schoot uit de draai knap in, maar de Brabantse doelman redde. Wim Schot had aan de rechterkant een goede ac tie in huis en zette Arie Draaijer vrij voor de keeper. De rechterverdediger schoot hopeloos over het leer heen. In de 35e minuut werd het verdiend ge lijk. Erik van Gorsel, met zijn altijd positieve instelling dit seizoen een be langrijke factor bij de zwalkende tweedeklasser, begon op eigen helft aan een solo en passeerde drie verde digers op rij. Van afstand schoot hij op doel en tot vreugde van heel Tho len dook de Zwaluwe-goalie over de houdbare bal: 1-1. Na de thee bakte de thuisclub er bijna niets meer van. Jansen schoot via de keeper op de lat en aan de overkant mikte Zwaluwe op de paal. Tholense Boys vocht vooral tegen zichzelf en verloor alle organisatie. Telkens kwam juist Rik van de Velde op het middenveld aan de bal, terwijl dra gende spelers als Johan Schot en Ja- ben Kortland buiten beeld bleven. Geelhoed haalde de ongelukkig spe lende Van de Velde naar de kant en hoopte met de fysiek sterke Stefan Zoeteweij wat meer aanvallende im pulsen te krijgen. Een kwartier voor het einde viel de beslissing. Na een counter over de linkerkant mocht een Brabantse centrumaanvaller ongehin derd inkoppen: 1-2. Geelhoed bracht door de Nieuwdorpse goalie losge laten en uiteraard stond Ketting op de goede plaats: 0-1. WHS leek op rozen te zitten. Toch kregen de bezoekers het zwaar te verduren. Nieuwdorp zette er na de hervatting een extra aanvaller bij en schoof ook uit de achterste lijn steeds meer pionnen door. Omdat WHS ver van het eigen doel bleef spelen, kwamen er geen echte kan sen uit het offensief voort. Nadat de kopsterke spits van Nieuwdorp ge blesseerd naar de kant moest na een luchtduel met Michel de Jonge, werd de thuisclub vreemd genoeg moeilijker te bestrijden. Het voor spelbare spel met de hoge ballen werd plots gevarieerder en WHS had in de 65e minuut geluk bij een inzet op de lat. Een kwartier voor het einde werd het gelijk. Arthur de Jonge zat er even naast en ook Arné van Vossen had geen verweer tegen de fraaie stiftbal: 1-1. De voor Ket ting in de ploeg gekomen Hans Leune kreeg een goede mogelijk heid om WHS in veilige haven te brengen en zette ook nog een keer Vroegop in kansrijke positie voor het doel. Beide aanvallen haalden niet het gewenste rendement, zodat het spannend bleef tot in de laatste seconden. Toen ketste de effectvol le kopbal van Nieuwdorp tegen de paal en kwam WHS met de hakken over de sloot. Terecht, vond Maas. „We waren voetballend toch wat verder dan Nieuwdorp." met Ali Oumhamed en later de 15-ja- rige Ishichan Bemhammou nog twee offensieve krachten in het veld, zon der resultaat. In Lage Zwaluwe kwam Tholen in de 20e minuut op grotere achterstand toen een Brabantse speler van afstand in de kruising kogelde: 1-0. Die treffer kwam aan als een mokerslag bij het goed begonnen Tholense Boys. Het elan van de openingsfase verdween. Bijna werd het 2-0 toen een speler van de thuisclub vrij voor Hoogendoorn opdook. Gelukkig voor de Tholenaren ging diens bal rake lings naast. Pas in het zicht van de rust herpakten de bezoekers zich. Een hoekschop van Ronnie de Graaff viel in de 40e minuut bij de tweede paal op het hoofd van Johan Schot die te midden van een woud van verdedi gers de 1-1 op het bord kopte. De Graaff stond na een schorsing weer in de basis, evenals Piet den Boef. De routinier nam achterin de positie over van Hassan el Jilali, die met Hemel vaartsdag nog teruggekeerd was van vakantie maar nu verkoos om in Luxemburg te blijven. Nog voor de thee juichtte Tholense Boys opnieuw. Bij een scrimmage voor het doel pro fiteerde De Graaff van een fout van de Brabantse doelman: 1-2. In de tweede helft probeerde Zwalu we met lange ballen de bakens te ver zetten. Tholense Boys maakte de fout in het simpele spelletje van de thuis club mee te gaan, waardoor het spel peil zienderogen zakte. Een kwartier voor het einde was het Wim Schot die zijn ploeg met 1-3 aan de leiding bracht. Schot kreeg de bal verkeerd op het hoofd, maar tot zijn eigen ver bazing verdween het leer in de verste hoek. Geelhoed: „Hij weet nu nog niet, hoe hij die bal gemaakt heeft." De slotfase was bloedstollend. Een te gentreffer van de thuisclub zou heb ben geleid tot een strafschoppenserie. Zwaluwe drong met een slotoffensief een handvol comers af, die voor de nodige dreiging zorgden. Bij uitvallen had Jan Groenewegen tot tweemaal toe een vierde en alles beslissende Thoolse treffer op de schoen. De Graaff ging neer in het zestienmeter gebied en claimde tevergeefs een strafschop. De scheidsrechter verloor de controle over de wedstrijd en liet, vanwege alle oponthoud, bijna een kwartier extra spelen. Invaller Bem hammou speelde zich schitterend vrij, maar besloot op de paal. De overwin ning kwam echter niet meer in gevaar. Trainer Geelhoed roemde het karak ter van zijn ploeg in de terugwed strijd. „Als het er echt op aan komt, komen er bij de jongens extra krach ten vrij." WHS-trainer André Maas had Zwa- geheel andere orde. Meer dan een luwe als tegenstander in de afslui tende partij ook niet erg gevonden. „Zwaluwe is een ploeg die we ken nen en die ons goed ligt. Nu gaan we het onderling uitmaken met Tholense Boys, een ploeg die voet- baltechnisch beter is dan wij. Op zich is het de mooiste finale die je je kunt voorstellen. Beide ploegen hebben weinig of geen geheimen voor elkaar. Verrassende tactische zetten zijn bijna uitgesloten." Op voorhand lijken alle ingrediën ten aanwezig om er een boeiende pot van te maken. De inzet is hoog. Beide ploegen zijn nagenoeg com pleet. Bij Tholense Boys ontbreekt Wim Schot wegens een schorsing. Aan WHS-zijde is het meespelen van de geblesseerde Michel Mos selman hoogst onzeker. Na de wed strijd is het meteen einde seizoen. Voor WHS geeft de viering van het 70-jarig bestaan een extra dimensie aan de wedstrijd. Erik van Gorsel: „WHS is bezig aan een goed sei zoen. Met zo'n feest is de stemming natuurlijk opperbest. Voor hen een extra reden om het potje eruit te willen slepen." De derby's dit seizoen in het Thool se voetbal waren bijna allemaal al memorabel. SPS verstoorde in een rechtstreeks duel de kampioensam bities van Smerdiek door in de tweede helft een 0-3 achterstand goed te maken. Ook Stavenisse deed er op de laatste competitiedag alles aan om een feestje van Smer diek in de war te sturen. NOAD maakte thuis een einde aan de onge slagen reeks die WHS de eerste pe- riodetitel en een toegangsbewijs voor de nacompetitie opleverde. Omgekeerd hervond WHS in het thuisduel tegen de Fluplanders zich zelf na een zwakke periode. De winst op NOAD leidde een eind sprint in, die de Setallanders in de eindronde van de promotie/degrada tie-wedstrijden heeft gebracht. Aan voerder Leon de Witte. „De thuis wedstrijd tegen NOAD betekende de ommekeer. We zijn net op tijd weer in vorm gekomen. We spelen sindsdien ook wekelijks constant met dezelfde groep. Dat vertaalt zich in het spel." Het vertrouwen bij WHS aan de vooravond van het alles-of-niets du el met Tholense Boys is volgens De Witte groot. „We gaan van onze ei gen kwaliteiten uit. We zullen dan ook zeker vooruit voetballen en niet wegkruipen. De aanval is zeker bij ons, met Patrick Ketting voorin, de beste verdediging. Natuurlijk zullen we op gepaste wijze aanvallen en niet als blinden naar voren rennen. We zullen gecontroleerd op zoek moeten gaan naar de winst. Het is natuurlijk mooi dat deze wedstrijd eruit is gerold. Beide ploegen ken nen elkaar door en door. Het wordt een open wedstrijd." De aanloop van Tholense Boys naar de droomfinale was van een handvol potentiële basisspelers haakte in de loop van het rampsei zoen af. Motivatieproblemen, ru zies van ontevreden spelers met trainer Leendert Geelhoed. Er bleef de Tholenaren weinig be spaard. Tenminste viermaal wer den de geelzwarten de voorbije weken dood verklaard. Met nog drie wedstrijden voor de boeg leek handhaven in de tweede klasse een illusie. Een overwinning tegen Yerseke zette de ploeg echter weer op het paard. Een week later volg de een 4-0 nederlaag bij Rillandia en leek het lot van de Tholenaren alsnog beslecht. Dankzij winst op de slotdag tegen Bruse Boys, en gunstige uitslagen op andere vel den, sleepte het team van Geel hoed een beslissingswedstrijd te gen Yerseke uit het vuur. De 2-0 winst leverde de Boys een plek op in de tweede ronde van de nacom petitie. Thuis werd met 1-2 verlo ren van Zwaluwe en leek de degra datie weer een feit. Verrassend werd zaterdag alsnog, dankzij een 1-3 overwinning, de finale tegen WHS afgedwongen. Erik van Gor sel: „Ik moet stiekem toch wel een beetje lachen dat we met deze groep zo ver zijn gekomen. On danks al die schorsingen, blessures en spelers die niet meer voor het eerste wilden uitkomen. We heb ben veerkracht getoond. Zelfs toen we zaterdag met 1-0 achter kwa men bij Zwaluwe, bleven we kalm." De afloop van de finale is volgens Van Gorsel onvoorspelbaar. „Wij kennen WHS en WHS kent ons. Alle sterke en zwakke punten zijn bekend. Dat wij tweedeklasser zijn en WHS derde klasse speelde, zegt in deze fase niets meer. Ook onze 0-3 bekerwinst dit jaar op WHS doet er niet toe. We zijn aan elkaar gewaagd. Het wordt een open ver haal. We zullen er alles aan doen om te winnen. Degradatie zou voor ons een klap zijn. Zeker ge zien de hele voorgeschiedenis van dit seizoen. We zijn zo vaak terug gekomen uit verloren positie. Het is nu of nooit. Iedereen in de groep voelt dat zo." Volgens Leon de Witte ligt de druk bij Tholense Boys. „Als Tholen verliest, dan is het degradatie. In ons geval verandert er niets. Dan nog hebben we een mooi seizoen gedraaid. Aan de andere kant: als je er zo dicht bij bent, wil je na tuurlijk ook graag promoveren. Daar moeten we niet voor weglo pen." Het publiek moet volgens Leendert Geelhoed de grote win naar 'worden. „Dit is een schitte rend scenario. WHS-Tholen leeft altijd en nu, met zoveel belangen, zeker. Ik hoop op een geweldige ambiance met lekker veel publiek. Het moet een hoogtepunt in de ge schiedenis van het Thoolse voetbal worden." Rhode uit Sint-Oedenrode heeft het toernooi voor A-junioren om de Bon Giornocup gewonnen. Het or ganiserende Tholense Boys eindig de als vijfde. Het driedaagse toer nooi, voor de zesde keer gehouden, verliep gesmeerd. Alleen op de slot dag was er de tegenvaller dat Goes verstek liet gaan, nadat het hoofdbe stuur van deze club vier spelers had opgeëist voor het onder-23-toernooi in Kapelle. Dat stuurde het wed strijdschema danig in de war. Twaalf teams deden mee aan het toernooi, dat op hemelvaartsdag be gon. De voetballers verbleven gedu rende drie dagen in Stavenisse, Poortvliet, de Speelmansplaten, Bergen op Zoom en Ossendrecht. Na de opening door jeugdvoorzitter Albert Walpot en sponsor Piet Swarthoff speelden alle teams twee wedstrijden. Na het eten werd er voetbal gekeken en vervolgens was er disco in de kantine op sportpark De Bent. Vrijdag stonden drie wed strijden op het programma, 's avonds gevolgd door een zeskamp bij het zwembad. Deze werd ge wonnen door de Treffers uit Groes- beek. Bij het schoonspringen voor leiders toonde VV '94 van Texel zich de beste. Zaterdag begonnen de kruisfinales, waarbij Rhode verrassend tweevou dig toernooiwinnaar de Treffers uit schakelde. Goes werd naar de laat ste plaats teruggezet in verband met het voortijdig afhaken. De finale ging tussen SDV 1 uit Barneveld en Rhode. De Brabanders wonnen met 2-1 en kregen daardoor de wisselbe ker voor een jaar in hun bezit. Swarthoff reikte ook nog andere be kers uit: Blauw-Geel '38 uit Veghel won de fair-playcup, Niek Wijers van de Treffers werd uitgeroepen tot beste keeper en Geert Sinten van Rhode tot beste speler van het toer nooi. Scheidsrechter Bart Keur uit Sint-Annaland werd in de bloemen gezet omdat hij zijn laatste toernooi had gefloten. De eindstand is als volgt: 1Rhode, 2. SDV 1, 3. de Treffers, 4. ASWH, 5. Tholense Boys, 6. Blauw-Geel '38, 7. Fortitudo, 8. OVV, 9. SDV 2, 10. VV '94, 11. All Stars en 12. Goes. Oldtimers. Zondagmorgen verza melen zich meer dan 200 oldtimers op de Grote Markt in Goes voor de Molentocht, een toertocht voor old timers. In de Zeelandhallen te Goes wordt op 2, 3 en 4 juni een oldti merbeurs gehouden. BOUWMATEWAtgM öeot»n«' Ma. Vm Vr.; 07,39 -17.30 u, ZMKtSag: 08.00 12.00 u. CjfW (icfttjMn - Aasai (jfijstiwes) (to®, OUuw/^ïas, gwl, MM) Toscane («xsO. tetracoSa. Informatie aan de mkoopbalie. Sergen op Stoom ZMtamltamn 7 Tefotoon: (016*) 271500 F«x; {916*} 9*5379 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17