Gemeente op zoek naar geld voor kunst Bewoners hebben meer moeite met basketbalplek dan trapveld Aanleg rotondes Poortvliet in volle gang Het mes moet in de subsidie bibliotheek Verburgh Voorziening voor jeugd in Thoolse wijk Buitenzorg Gemeente wordt aanvrager subsidie voor 't Lamsoortje Huis Oostvest voor 60 mille Start campagne veilig uitgaan in Sint-Annaland Voorbereiding op Pinksteren en bedevaart Akkoord met 55 ligplaatsen Sint-Annaland Woensdag 23 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Reservepotje is nu praktisch leeg In welke vorm dat gaat gebeuren, moet nog bekeken worden. Maar in ieder geval wil het gemeentebestuur ook in de toekomst geld stoppen in de aankoop van kunst. In een notitie die intern is gemaakt, komt onder meer aan de orde hoe dit financieel geregeld zou moeten worden. De reserve kunst is - nu alle woonkernen van een kunstobject in de open lucht zijn voorzien - prak tisch leeg. Prachtig stukje Doe een wens krijgt ƒ4250,- van Lions Tussen de Jonkheer van Vredenburchlaan en de Water- vliethof in de wijk Buitenzorg Tholen worden een trap veld en een basketbalcirkel met zitrand aangelegd. Om wonenden konden donderdag in Meulvliet hun mening geven over het plan. De reacties waren verdeeld. Ook over het plan voor de definitieve bestrating van Water- vliethof en Groot Verréhof was niet iedereen te spreken. Trottoir De gemeente Tholen moet dienst gaan doen als aanvra ger voor subsidies voor het multifunctioneel gebouw bij de kinderboerderij en heemtuin 't Lamsoortje in Sint-Maartensdijk. Gebeurt dat niet, dan dreigt een deel van de toegezegde subsidie niet te worden verleend. En komt de stichting platform leefbaar platteland Tholen in de problemen met het be talen van de bouwsom. De gemeente moet als subsi dieaanvrager wel gaan toe zien op de bouw en exploi tatie van het gebouw. Betalen bouwsom probleem voor platform Vijf jaar SGP en CU willen geen nieuw Haestinge Geen nieuwbouw van sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk, maar volstaan met een ingrijpende verbouwing. Dat willen SGP en CU, zo bleek maandag in de commissie middelen. Méér leden vallen over de alsmaar stijgende bijdrage voor de open bare bibliotheek. Zo willen b. en w. de komende driejaar een ton extra uittrekken bovenop de 1,1 miljoen subsidie die de bieb al krijgt. Leefbaarheid Juiste moment voor impuls aan smalstad b.u. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, (speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. De presentatie van een door de gemeente aangekocht 17e eeuws schilderij wordt aangegrepen om iets over het Thoolse kunstbeleid te vertellen. Maar veel nieuws heeft verantwoordelijk wethouder W.C. van Kempen niet. „We stoppen niet, maar bekeken gaat worden hoe we de pot weer kunnen vullen. Gezien de variatie in prijs van kunstobjec ten móet je wel met een fonds wer ken." Een mogelijkheid is om een percentage van de bouwkosten van een gebouw aan kunst te besteden. De wethouder gaf aan dat de ge meente initiatieven als de kunstrou te in Tholen, exposities in de Gast huiskapel en het tonen van de recordmerklap in de Grote Kerk on dersteunt. „We vinden het met na me een goede zaak dat mensen in hun vrije tijd met kunst bezig zijn. We subsidiëren ook een aantal za ken: Uit op Tholen, de muziekver enigingen en het cultuuraanbod op scholen." De gemeente wil zich niet afzijdig houden, aldus Van Kempen, die spreekt van een waardevolle on dersteuning van een stuk leefomge ving. De aankoop van een schilderij past eveneens in het kunstbeleid van de gemeente, zegt burgemeester W. Nuis. Inspelend op de regeling bij nieuwbouw, bekostigt Tholen de aan winst uit het geld dat opzij is gezet om een nieuw gemeentehuis te bou wen. Vijfïtg mille legde de gemeente raad op tafel voor het olieverfpaneel dat 37 bij 49 cm meet. „In een toch al mooie collectie krijgt dit een fraaie plaats", aldus een trotse Nuis. Voor lopig wordt het neergehangen in de bestuursvleugel, de ruimte bij de ach teringang van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Daar kan iedereen het bewonderen. Hoewel er ook al een bedrag is uitgetrokken om het werk eventueel te restaureren, blijft dit vooralsnog achterwege. Een galerie in Wenen benaderde de gemeente acht maanden geleden, na dat die het schilderij in Zweden op de kop had getikt. Het 17e eeuwse ge zicht op het stadje Tholen is naar alle waarschijnlijkheid geschilderd door Hendrick van Anthonissen, een na volger van Jan van Goyen. Het ge meentearchief bezit een gravure uit de Speculum Zelandiae die een treffende gelijkenis vertoont met het olieverfschilderij. Daarmee is vastge steld dat het inderdaad om een ge zicht op Tholen gaat, en wel vanuit het zuiden. De gravure zal naar het schilderij gemaakt zijn, zegt archiva ris J.P.B. Zuurdeeg. „Schilderijen waren ook in die tijd duur en daarom werden er etsen gemaakt." Op de af beelding zijn de in 1817 afgebroken Kruittoren en Waterpoort te zien en een aantal smalschepen die toenter tijd voor de beurtvaart in gebruik wa ren. De gemeente onderzocht of er voor de aankoop subsidie te krijgen was van de provincie of de Vereniging Rembrandt. „Laatstgenoemde vond de kwaliteit echter niet van dien aard dat dit een bijdrage rechtvaardigde. Bovendien stelde ze als voorwaarde dat het schilderij permanent toegan kelijk moet zijn voor het publiek en dat is niet onze opzet", aldus Nuis. Hij vindt dat de gemeente een 'prach tig stukje kunst' in huis heeft ge haald. „Dit soort schilderijen is bij particulieren in trek omdat het aardig is om naar te kijken." Het huis aan de Oostvest 41 in Sint- Maartensdijk is gisteravond tijdens een openbare verkoping in Haéstin- ge verkocht voor 60.000 gulden aan J. Knop uit Anna Jacobapolder. De verkoping vond plaats in opdracht van de ABN AMRO bank in Am sterdam wegens wanbetaling. Er lag een hypothecaire schuld van 135.000 gulden. Het pand stond al enige jaren leeg en verkeert in zeer slechte staat. De verkoping vond plaats via opbod en afmijning. Er waren ongeveer 25 belangstellenden. Afslager was M. Klippel. Voor de pauze zette Knop in met 10.000 gulden. Het bedrag ging omhoog naar 20.000 gulden en ging vlot met stappen van 1000 en 2000 gulden naar de 30.000 gulden. J. Beeris uit Oisterwijk bood uitein delijk 50.000 gulden waar niemand over heen ging. Hij ontvangt 1 pro cent van dit bedrag. Na de pauze vroeg mr. P.C. Knook te beginnen met 150.000 gulden, 'gezien de vordering van de bank' en met stappen van 10.000 terug te gaan tot 100.000 en daarna steeds met 1000 gulden. Bij 60.000 riep Knop 'mijn' en werd het pand aan hem gegund. Volgens het bestemmingsplan Kom rust er op het huis een bedrijfsbe- stemming, zoals op de hele straat, zo bleek uit een toelichting van Knook. „Het is nooit veranderd." Bovendien valt het binnen het be schermde dorps- en stadsgezicht. De eigenaar van het pand mag op de bestaande fundering bouwen, maar wil hij het huis groter maken dan zal de gemeente daar eerst toestem ming voor moeten verlenen, via een vrijstellingsprocedure. Het perceel is 1 are en 17 centiare. De bouwver gunning die aan de vorige eigenaar was verleend, wordt door de ge meente ingetrokken. Buurman A. Alkema sprak de wens uit om samen met de nieuwe eige naar zo spoedig mogelijk de lekka ges te verhelpen waar hij al driejaar last van heeft. Met de verkoping is een eind gekomen aan een lang sle pende kwestie tussen de gemeente en de vorige eigenaar. Tot in de raadscommissies werd er over ge sproken. Stichting jeugd- en jongerenwerk start 2 juni de campagne Veilig uit gaan in Sint-Annaland. Naar aan leiding van het eindrapport Inte grale veiligheid in de praktijk van werkgroep 2000 heeft de gemeente bijeenkomsten georganiseerd met de horeca, bewoners, winkeliers, politie en het openbaar ministerie. In een plan van aanpak heeft men de problematiek in Sint-Annaland beschreven. Naast fysieke en re gelgevingsmaatregelen besteedt men hierin aandacht aan een pre ventieve aanpak van de proble men. De avondmanifestatie in het uitgaanscentrum begint om half tien en is om half twaalf afgelo pen. Met deze campagne wil men de uitgaande jeugd op het Haven plein bereiken. De activiteiten be staan uit muziek en een zogenaam de knock out-show. Deze heeft als doel de kennis te vergroten op het gebied van alcohol en drugs. Te vens nemen promotiemedewerkers kennistestjes af en gaan met de jongeren in gesprek over de gevol gen van alcohol- en druggebruik. Daarbij delen zij preventiemateri aal uit. Zij die vragen hebben, kunnen zich melden bij het Jonge ren informatiepunt. Het tweede onderdeel van de campagne is ge richt op de intermediaire doelgroe pen, zoals ouders, docenten en rij- instructeurs van de jongeren. De stichting coördineert het pro ject met ondersteuning van het Zcad en de politie Zeeland. Laatst genoemde neemt op 2 juni een blaastest af bij (brom)fietsers. Be stuurders met een positief resultaat ontvangen een beloning. De Lionsclub Tholen heeft woens dag een bedrag van 4250 gulden overhandigd aan de vertegenwoor digsters Van Belzen en Hertogh van de stichting Doe een wens. Presi dent L. Bout gaf de envelop aan de beide dames. De Lions hakken elke winter hout voor een goed doel. Het hout wordt verkocht en de kopers krijgen het thuisbezorgd. In verschillende kerken kan men zich in de week voor Pinksteren zingend, biddend en luisterend voorbereiden op het komende pink sterfeest. De eerste gebedsviering is op 30 mei in de Ichthuskerk in Tho len, op 31 mei in de Rooms Katho lieke kerk in Halsteren en op 1 juni in de Gcr. kerk van Oud-Vossemeer. Alle diensten in de pinksterketen beginnen om half acht 's avonds. Voor de laatste keer organiseert de reiscommissie van de R.K. Kerk in samenwerking met pastor W. Wiertz een bedevaart naar Santiago de Compostella en Lourdes. De bus vertrekt op 25 augustus en zal op 5 september weer in Halsteren arrive ren. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij mevr. A. Heydra tel. 672395. I»i4*'nii] ïnwuur.ifb fop-- 1 Advertentie j.M. De speelvoorziening - bedoeld voor de jeugd van 12 tot 16 jaar - komt aan het einde van een voetpad dat vanaf de Hertenkamp dwars door de nieuwbouwwijk naar de Jonkheer van Vredenburchlaan voert (een deel ligt er al). Het trapveld zal om zoomd worden met heesters en bo men, terwijl een met bomen beplan te grondwal het veldje afscheidt van de woningen aan de Watervliethof. Dit trapveld zagen de meeste bezoe kers van de inloopavond wel zitten, maar anders was dat met de basket balcirkel. Met name de direct aan- wonenden uitten grote bezwaren. Ze zijn bang voor overlast. Een an der maakte zich zorgen om de vei ligheid van de kinderen. „Deze speelgelegenheid is ook bedoeld voor de jeugd uit de 'drevenbuurt'. Zij moeten om er te komen de Jonk heer van Vredenburchlaan overste ken, maar dat is een klein racebaan tje. Aan een oversteekplaats is ken nelijk niet gedacht." Langs het ge plande voetpad komen knotwilgen, sierperen en een haag. Omdat re genwater niet via het riool afge voerd mag worden, zijn langs het trapveld zogenaamde wadi's ge dacht waardoorheen het water naar een sloot wordt geleid. Een brugge tje hierover moet trapveld en bas ketbalcirkel met elkaar verbinden, maar volgens meerdere buurtbewo ners zal het iets verplaatst moeten worden om goed te kunnen functio neren. Met het uiteindelijke plan zal de gemeenteraad nog moeten in stemmen. De bewoners van het nieuwe woon- wijkje bij de Watervliethof leggen zich niet zonder slag of stoot neer bij wat de gemeente van plan is ten aanzien van de bestrating. De op de beeldkwaliteitskaart (uit 1999) aan gegeven groenstrook wordt name lijk vervangen door een trottoir en dat zint hen niet. Ook bewoners van het 'oude' deel van Groot Verréhof zijn bij de 28 ondertekenaars van een protestbrief aan de gemeente, evenals raadslid J. v.d. Donker, sta tenlid en oud-gemeenteambtenaar J. v.d. Merbel en topambtenaar A.G. v.d. Sande. Bij monde van G. Diet vorst maakten ze op de inloopavond kenbaar, te willen vasthouden aan het oorspronkelijke plan. Ambte naar W. van Vossen deed zijn best om hen ervan te overtuigen dat dit niet kan, maar tevergeefs. Hij stelde dat gekozen is voor verharding (trottoir) omdat de gemeente de plicht heeft van zoveel mogelijk percelen het regenwater gescheiden af te voeren. De drain die daarvoor aangelegd moet worden, zou niet overal kunnen liggen. Onder een trottoir ligt deze het beste be schermd, zo wijst de praktijk uit. Om in de toekomst van verstopping als gevolg van wortelgroei ver schoond te blijven, wordt afgezien van het planten van bomen in het trottoir. Dietvorst droeg het idee aan van worteldoek om tóch beplanting mogelijk te maken. „De insteek zou moeten zijn om zoveel mogelijk van het oorspronkelijke plan in stand te houden, ook al kost dat wat extra", zei hij. Diverse bewoners vonden dat de beeldkwaliteitskaart niet zomaar opzij gelegd kan worden. Ze ervaren het als een eenzijdige actie van de gemeente, terwijl zij wél diverse maatregelen hebben moeten treffen (vaak tegen behoor lijke extra kosten) in verband met het kwaliteitsbeeld. Maar volgens zowel Van Vossen als zijn collega C. Meijboom is dit een stedenbouw kundig advies en kan daarvan op goede gronden worden afgeweken. Als er niet wordt aangepast, zullen bewoners niet schromen om tot de laatste mogelijkheid bezwaar aan te tekenen, zo werd vast aangekon digd. Aan het laatste huis in deze wijk wordt nog gebouwd, de rest is op één na bewoond. De toegangs weg, Groot Verréhof, krijgt op de T- splitsing met de Hertenkamp een verhoogd kruisingsvlak en een inrit constructie. De plannen liggen nog tot en met 7 juni ter inzage in de leeshoek in het gemeentehuis. Het college wil dat alleen maar doen als de stichting en de stichting Scal- dis Naturalis zich bereid verklaren zich aan de voorwaarden te verbin den die horen bij de beschikking voor het verlenen van subsidie door de dienst landelijk gebied (DLG). Voor de bouw van het multi-functio- neel centrum bij de kinderboerderij vroeg de stichting in 2000 subsidie aan bij het ministerie van landbouw en visserij van 163.544 gulden. Het verzoek werd toegekend. Ook het bestuur van het nationaal park Oos- terschelde droeg met 100.000 gulden bij. De gemeente verleende 25 mille aan subsidie voor het hoofdgebouw. De provincie Zeeland zou 77.500 gulden bijdragen. Het verzoek daar toe kwam van het platform, maar de provincie wees erop dat er ook Euro pese subsidie mogelijk was, maar dan moest het door de gemeenté worden aangevraagd (50 procent van de overheidsbijdrage). Als het plat form het zou doen, dan kon er geen beroep gedaan worden op Europees geld. De begroting van het platform zou dan ook niet sluitend zijn. Het platform heeft daarop de wet houder R. Ravensteijn verzocht om de gemeente de subsidieaanvraag te laten doen zodat er geld uit Brussel zou komen. Bij de co-financiering betaalt EG de helft terug van de mid delen die door een lidstaat zijn uitbe taald aan een project: in dit geval een ton van het nationaal park Ooster- schelde, 25 mille van de gemeente en 77.500 gulden van de provincie. Omdat er Europees geld kwam, heeft de provincie haar subsidie verhoogd van 77.500 naar 155.000 gulden. Het nationale park krijgt 50 mille terug, de gemeente 12,5 mille. Zonder de extra 77.500 zou het gebouw niet verwezenlijkt kunnen worden. De dienst landelijk gebied betaalt het geld uit. Op deze manier werkt de Europese subsidie als stimulans voor nieuwe projecten: geld dat reeds be steed is, komt weer vrij voor een an der doel. Voor een termijnbetaling voor de bouw van het centrum wil het plat form geld aanvragen bij de DLG. Dat kan alleen als de gemeente de aanvraag ondertekent. Maar het be tekent ook dat de gemeente verant woordelijkheden draagt voor de bouw en de exploitatie van het cen trum. En dat de gemeente vijf jaar lang niets wijzigt aan het doel waar voor het gebouw is opgericht. De bouw en inrichting moeten zo blij ven en het moet geschikt zijn voor onder meer educatie en voorlichting aan schoolkinderen, verkoop van streekeigen producten, dependance Zeeuws biologisch museum en dag opvang verstandelijk gehandicapten. Het college wil als aanvrager optre den omdat ze ervan uitgaat dat de stichting Scaldis Naturalis niet zal afwijken van de gestelde doelen. Als de gemeente weigert om als aanvra ger op te treden, komt de stichting in de problemen met de betaling van de bouwsom. „Als gemeente betalen we nu 48 gulden per inwoner voor de biblio theek; terwijl de landelijke norm slechts 28 gulden is", zei M. Dijke (SGP) Zijn fractie vindt dat er haast gemaakt moet worden met het op zetten van een nieuwe, goedkopere structuur. „We gaan ervanuit dat we nog dit jaar voorstellen hieromtrent zullen ontvangen, zodat de bijdrage voor 2002 behoorlijk naar beneden bijgesteld kan worden." Tholen scoort nu al hoog met de subsidie aan de bibliotheek, zei P. van Belzen (CU). Hij verwees naar vergelijkbare gemeenten: Steenber gen trekt ƒ897.604,- uit en Reimers- waal ƒ800.000,-. „Een open poort betekent niet een open eind. Afge zien van het feit dat er structurele veranderingen zullen komen, lijkt ons een vooraf verhogen van subsi die niet conform de gemaakte af spraken." De CU vindt dat eerst de provincie aan zet is. CDA'er J.P. Bout zei dat de inzet van vrijwilligers het mogelijk maakt dat de gebruikers van de bibliotheek in hun eigen woonplaats terecht kunnen. „Maar ondanks die vrijwil ligers blijven de kosten stijgen. Van uit de bibliotheek zal dan ook ge dacht moeten worden aan een inspanningsverplichting die men zelf kan leveren." Lezen is, afgezet tegenover andere vormen van vrij etijdsbesteding, goedkoop, aldus Bout die dat 'stof tot nadenken' noemde. De bibliotheek is een zaak van lange adem, meende A.P. Kor- naat (PvdA). „Wanneer gaat daar het mes eens in?" Inderdaad had er al lang iets gebeurd moeten zijn, zei P.K.M. Stouten (VVD). Doordat aan het einde van de discussie de kader nota werd teruggenomen, kwamen er geen antwoorden van het college op alle vragen. Die worden meege nomen in het nieuwe voorstel. In een investeringsplanning van 5,7 miljoen euro zijn de nieuwbouw van het gemeentehuis en van Haes tinge de koplopers. Van Belzen zou dat niet allemaal tegelijk willen uit voeren, maar is voorstander van fa sering om de lasten voor de burger te beperken. Daarom wil zijn fractie volstaan met een renovatie van Haestinge. Ook de SGP vindt een 'facelift' van het gebouw voldoen de. Daarom zou maximaal een mil joen euro gereserveerd moeten wor den in plaats van de 2,5 miljoen die b. en w. voor nieuwbouw opzij wil len zetten. „Zolang geen officieel besluit over nieuwbouw is geno men, hoeven wij niet voor nieuw bouw te reserveren", aldus Dijke, daarmee het standpunt ondersteu nend van SGP-wethouder Heijboer. Sinds in de gymzaal in Oud-Vosse- meer de legionellabacterie is aange troffen, worden de waterleidingen in een aantal Thoolse accomodaties wekelijks doorgespoeld. Het CDA vindt dat een taak voor de beheer ders, terwijl de SGP de kosten ervan wil doorberekenen bij de gebrui kers. Voorzitter J. Westdorp van de Thoolse bond van muziekgezel schappen gebruikte het spreekrecht om b. en w. te bedanken voor het opnemen van muziekoefenlokalen in de kadernota. Hij legde het be lang daarvan nog eens uit, evenals het maatschappelijk belang van de muziekverenigingen. Daarmee had Westdorp een punt, want de SGP vindt dat bij de evaluatie van de subsidieverordening nagegaan moet worden, of gesubsidieerde vereni gingen ook daadwerkelijk een bij drage leveren aan de leefbaarheid in de kleine woonkernen. L.J. van Doorn - van de partij Alge meen Belang Tholen in oprichting - wees in het spreekrecht op bedrei gingen voor de leefbaarheid die de kop opsteken: de veiligheid in het verkeer, de toekomst van het open baar vervoer, de afname van het aantal winkels, en de stroperigheid bij de gemeente bij het uitvoeren van plannen en beleid. Hij wees op de mogelijkheid van subsidiëring van plattelandsontwikkelingspro jecten in het kader van Leader en het ontwikkelingsplan 2000-2006 voor Midden- en Noord-Zeeland. „Maar dan moeten er wél projecten ingediend worden." Om die reden moet er, aldus Van Doom, spoed ge zet worden achter het opstellen van de toekomstvisie Tholen 2025. Er ligt een positief advies van het overlegorgaan Nationaal Park in op richting Oosterschelde (de vroegere stuurgroep) voor uitbreiding van de jachthaven Sint-Annaland met 55 lig plaatsen. „De Sint-Annalandse jacht haven is een moderne jachthaven met veel faciliteiten op het gebied van mi lieubeheer. De uitbreiding is reeël en realisatie is op niet al te lange tijd te verwachten. Wel dient de voorwaarde te worden opgenomen, dat een en an der ook bestemmingsplanmatig 'gere geld moet worden", aldus het advies aan het bestuur van het overlegor gaan, dat hierover maandagmiddag een beslissing neemt. De gemeente Tholen had in 1997 om 100 ligplaatsen extra gevraagd, maar verlaagde dat in 1998 tot 25 om ,geen irreëel aantal' te claimen. Nu de wa tersportvereniging het uitbreidings plan verder heeft uitgewerkt (met mobiele vingerpieren die in de winter verwijderd worden ten gunste van de beroepsvaart), vroeg de gemeente er 55 aan. Sint-Annaland heeft nu 239 boxen met 263 m afmeergelegen- heid. Het overlegorgaan heeft nog 179 lig plaatsen ,in de aanbieding' die uiter lijk in 2003 aan de man moeten zijn. Daarvan krijgt Sint-Annaland er .we gens het principe van rechtvaardig heid' 55, zodat er nog 124 in reserve zijn. De watersportvereniging wil het hui dige passantensteiger van totaal 77 meter laten vervallen. Dit betreft 17 m aan de kop van meidsteiger A/B.en 3x 17 m en 9 m aan de kop van steiger I/J. Daarvoor in de plaats komt een zogenaamd winkelsteiger van 70 me ter langs de kade, aan de kant van het dorp. Overdag kunnen watersporters daar aanmeren om hun inkopen in Sint-Annaland te doen en 's nachts fungeert deze voorziening als passan tensteiger. De uitbreiding met 55 ligplaatsen wordt gecombineerd met de al ge plande grote onderhoudsbeurt van de haven in het vooijaar van 2002, wan neer palen worden vervangen en bag- gerwerk zal plaatsvinden. Het ,zeer actieve milieubeleid van de w.s.v., een adequate toiletvoorziening, een eigen havenontvangstinstallatie en een vuilwaterstation' noemt het over legorgaan positieve punten om het verzoek mede toe te staan. VERVOLG VAN VOORPAGINA In het landschapsplan wordt behalve plan Wulpdal ook het plan van de fa milie Schot-Oudesluys voor een land goed in de Muijepolder meegenomen. Bouwbedrijf Uijtdewilligen zag vijf tien jaar geleden wel brood in het plan Wulpdal en kocht bijna 12 ha. grond rond de gelijknamige boerderij van J. Versluys aan de Gorishoekse- dijk. Een Duitse projectontwikkelaar beloofde gouden bergen, maar dat bleek een luchtkasteel te zijn. De eis van gemeente en provincie voor een elk-weer-accommodatie zoals een overdekt zwembad bleek steeds een te grote barrière te zijn. Dat kostte in de ogen van de projectontwikkelaars teveel om het plan rendabel te maken. Ook Uijtdewilligen vond dat risico te groot. Toen er bij dat bouwbedrijf door vertrek en overlijden een aantal mensen wegvielen, kwam Wulpdal verder op een laag pitje te staan. Het bouwbedrijf is inmiddels overgeno men door Goldeweijer, maar de grond in Scherpenisse bleef daarbuiten en kwam in privé-handen van P.A.W.M. Uijtdewilligen, die nu zo goed als rond is met Roos over de verkoop van de 12 ha. Nu het gemeentehuis uit Sint-Maar tensdijk gaat vertrekken, wordt plan Wulpdal door verschillende mensen gezien als een mogelijke compensatie voor de smalstad, waarbij ook een vernieuwd Haestinge en een overdekt zwembad betrokken worden. 'Het is het juiste moment om een impuls te geven aan Sint-Maartensdijk', zo wordt gezegd. Advertentie I.M. Woordvoerder G. Dietvorst in discussie met ambtenaar W. van Vossen (links) over de inrichting van Groot Verréhof en Watervliethof. Links achteraan luistert wethouder K.A. Heijboer mee. Wie regelmatig over de Bram Groenewegeweg bij Poortvliet rijdt, is het niet ontgaan. Het waterschap Zeeuwse Eilanden is volop bezig met de aanleg van twee rotondes bij de splitsing met de Bitterhoekseweg en de kruising met de Zwarteweg en Engelaarsdijk. Er zijn stoplichten weggezet om het verkeer te regelen en ter hoogte van de Pjtterhoekseweg wordt het verkeer zelfs via het fietspad omgeleid.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 5