St.-Annaland en voetbalvereniging WHS horen gewoonweg bij elkaar Einde van illusie voor Smerdiek na nipt verlies tegen SKNWK WHS door naar tweede ronde van nacompetitie Voorzitter Westdorp: De betrokkenheid bij onze club is heel groot Waaje Ziengers Afwezigheid Pierre Withagen weegt zwaar; promotie verkeken Nieuwdorp: een constante ploeg die moeilijk te verslaan is Spitsen Zwaluwe onberekenbaar Rieburch vierde schoolvoetbal Koersballen Woensdag 23 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Er heerst volop bedrijvigheid op de Waaje, de accommo datie van voetbalvereniging WHS in Sint-Annaland. Jeugdspelers dartelen op de groene mat, terwijl vaders en moeders in het zonnetje toekijken. Oude voetbalrot- ten spelen een partijtje op het trainingsveld met kleine doelen. Voorzitter Sander Westdorp Mzn. geniet. „De betrokkenheid bij onze vereniging is groot. WHS en Sint-Annaland horen ook bij elkaar." Aantrekkelijker Aanvallend Sociale functie Om negen uur Waarden en normen Willem II Na matig gelijkspel tegen Meeuwen In het thuisduel tegen Meeuwen haalde WHS nooit het niveau van de eerste wedstrijd in Zoutelande. Na de 1-3 zege op Walcherse bodem was een 1 -1 gelijkspel voor de Setallanders echter ruimschoots voldoende om de twee de ronde van de nacompetitie te bereiken. Daarin moet in twee duels worden afgerekend met Nieuwdorp. Breekijzer Meer onrust Alleen invaller Serdar Üygün zeeg na afloop uit geteld ter aarde en leek het gras van ellende op te wil len eten. Het merendeel van de Smerdiek-spelers liep na het 0-1 verlies te gen SKNWK betrekkelijk onaangedaan naar de kant. De nederlaag betekende het eind van alle illusies om in het seizoen van het 60-jarig jubileum, promo tie naar de derde klasse af te dwingen. Smerdiek leek zich echter al op voorhand te hebben verzoend met een slechte afloop. Ook verliezend trainer Jan Ver- reijen waren de lauwe re acties opgevallen. „Dat heeft me misschien nog wel het meest zeer ge daan." Netvlies Afscheid WHS is zeventig jaar verankerd in de Sint-Annalandse gemeenschap. Op 1 juni 1931 werd de voetbalver eniging Wij Houden Stand opge richt. Van het eerste standaardelftal zijn er maar weinig spelers meer in leven: erevoorzitter Bram Soeters, Willem Fase, Jo Kooijman en Niek Burggraaf. De nieuwe generatie WHS'ers is groter dan ooit tevoren. „De vereniging groeit enorm", zegt een trotse voorzitter Westdorp. „In acht jaar zijn we van 220 naar 335 leden gegaan. Onze terreinknecht Merien Heijboer zegt nogal eens: de vereniging groeit en bloeit als nooit tevoren en daarin heeft hij zeker ge lijk. Bij onze vereniging zijn ruim zeventig vrijwilligers actief en dat is heel positief. Alle elftallen heb ben leiders, het bestuur is op volle sterkte. We hebben een tribune, kantine, kleedlokalen en materia- lenberging, kortom: het zit goed bij WHS!" Sander Westdorp zegt aan een heel bijzonder jaar bezig te zijn. „Zelf ben ik vorige week veertig gewor den, mijn vrouw vierde eerder dit jaar haar veertigse verjaardag en we zijn vijftien jaar getrouwd. En dan nu ook nog zeventig jaar WHS. De mensen zijn trots op hun vereni ging, want WHS is van de leden. En leden en vrijwilligers hebben deze accommodatie ook zelf opge bouwd. De tribune, de kantine, de zes kleedlokalen, de beregeningsin- stallatie. Ons doel is om de accom modatie steeds aantrekkelijker en gezelliger te maken. WHS is geen club met luxe, maar een vereniging met veel vrijwilligers die zich ook blijven inzetten, wanneer het spor tief minder goed gaat. Maar ons ze ventigjarig bestaan kunnen we ge lukkig vieren in een sportief hele goede fase gezien de promotiekan sen van ons eerste elftal van de der de naar de tweede klas." Sander Westdorp traint zelf op woensdagavond nog mee met het vierde elftal. In zijn actieve voetbal loopbaan bereikte hij het tweede elf tal, totdat blessures (kniebanden en meniscus) de voorstopper noopten aan de zijlijn te blijven. Zeven jaar zat hij in het jeugdbestuur, voordat Westdorp elf jaar geleden de stap naar het bestuur maakte. Eerst coördineerde hij de activiteitencom missie, acht jaar geleden werd de jonge bestuurder onverwacht in het diepe gegooid om de plotseling te ruggetreden voorzitter G.T. Bril op te volgen. „Toen ben ik gestopt met voetballen, want als voorzitter moet je met het eerste elftal mee en bij thuiswedstrijden de scheidsrechter ontvangen. Bij het voetballen was ik verdedigend bezig, maar in het bestuur moet je aanvallend actief zijn." En Sander Westdorp maakt duide lijk, dat daar tegenwoordig veel bij dag met een kindershow ,Op het puntje van je stoel' en met de KNVB-voetbaltruuk. Donderdagavond 31 mei speelt WHS B tegen de C-junioren van de KNVB-zuid als voorprogram ma voor de wedstrijd tussen WHS 1 en eredivisieclub Willem II met o.a. de bekende spits Bombarda, aanvang 19.30 uur. Vrijdagavond is er muziek met de band So far so good. Zaterdag 2 juni staat in het teken van de ge zelligheid met clubkampioen schappen en jeugdattracties als springkussen, suikerspin, draai molen, rodeostier, ballonnenfesti- val en schmink. Om zes uur wordt er nog gevoetbald tussen oud-da- mes van WHS en Chrislandia, voordat om acht uur het feestcon- cert begint m.m.v. Accelerando en de Waaje Ziengers. In totaal 48 spelers, vrijwilligers en leden van WHS vormen het gelegenheidskoor De Waaje Ziengers ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan. Voorzitter Sander Westdorp traint zelf nog mee met het vierde van WHS. komt kijken. „Je moet heel alert zijn en organisatorisch enorm veel rege len. In onze kantine hebben we met de sociaal-hygiënische code te ma ken, de drank- en horecawet en de wet milieubeheer. En voor de trainer is de flexwet weer van toepassing. Het bestuur zet de grote lijnen uit en delegeert steeds meer naar commis sies. We hadden al een activiteiten en een sponsorcommissie, maar daar komt in elk geval nog een onder- houdscommissie bij. Naast een alge meen verenigingsbeleid hebben we een jeugdplan en een technisch plan. Als vereniging hebben we ook heel duidelijk een sociale functie. We wil len mensen met open armen ontvan gen en ze gezelligheid bieden, zodat ze zich bij WHS thuisvoelen. We hebben heel wat jeugdelftallen en op zaterdagmorgen zie je dan ook veel ouders. En die willen wel eens koffie of wat anders drinken en dan moetje zorgen dat de kantine Often is." Ondanks dat Westdorp voorzitter is van een goed draaiende vereni ging, is het niet zo dat het komt aanwaaien. „We hebben alles no dig om WHS draaiende te houden. De gemeentesubsidie is ontoerei kend. Die bijdrage gaat op aan de huur van de velden. Dat is dus broekzak/vestzak. Gelukkig heb ben we over sponsoring niet te klagen. We staan goed aange schreven. Onze vereniging be schikt over een goed kader. Sint- Annaland is wat inwonertal betreft een redelijke woonkern en bovendien voetbalminded. Dat werkt door in de betrokkenheid bij onze vereniging. Vroeger zeiden we al met 1 F-pupillenteam dat de toekomst van WHS verzekerd was, nu hebben we vier F-teams en nog smurfen. We komen met deze groei in de knoop met onze accommodatie. Omdat we maar twee velden hebben, moeten we nu zaterdagmorgen al om negen in plaats van tien uur beginnen. Doorstroming is belangrijk. Voor heen viel de helft af, maar nu blijft men langer bij de club. Je zit wel met ploegendiensten en dat merk je bij de senioren. Voor het vierde elftal hebben we maar liefst 28 spelers, maar daar is ook een categorie ouderen bij die een hal ve wedstrijd voetbalt. Dat is dan ook ons recreatieve team." Gaat het WHS voor de wind. in de contacten met zusterverenigingen merkt Sander Westdorp wel dat kleine verenigingen het steeds moeilijker zullen krijgen. „Ik zie daarbij dan ook een rol voor de gemeente omdat verenigingen be langrijk zijn voor de levendigheid van een dorp. We doen ook aan jeugdwerk. Volgens ons jeugdplan willen we de pupillen en junioren niet alleen leren voetballen, maar ze ook normen en waarden bij brengen. Leden hebben rechten en plichten, dat vinden wij belang rijk." De WHS-voorzitter is er echter van overtuigd, dat de voetbalver enigingen meer zullen moeten gaan samenwerken. „De Thoolse voetbalfederatie zal regelmatiger bij elkaar moeten komen om geza menlijke onderwerpen te bespre ken. De nieuwe opzet van de Tho- lencup is daar een mooi voorbeeld van. Maar een Thools elftal in de competitie zie ik niet zitten. Bij WHS bestaan daarvoor geen am bities. Men voelt zich betrokken bij de eigen voefbalvereniging en wil hier in Sint-Annaland actief zijn." Ondanks de goede accommodatie blijft WHS bij het 70-jarig bestaan nog wensen houden. „Een betere geluidsinstallatie, verbetering ook van de parkeergelegenheid, zeker met het oog op de nieuwe woon wijk Vroonstede. En we hebben het gemeentebestuur een brief ge schreven over de capaciteit van onze speelvelden omdat we met zoveel jeugdspelers meer ruimte nodig hebben. Regeren is vooruit zien", aldus WHS-voorzitter San- der Westdorp. Het 70-jarig bestaan wordt van woensdag 30 mei tot en met zater dag 2 juni gevierd. Woensdagmid- Een goed voorbeeld van de betrokkenheid bij de eigen club noemt WHS-voorzitter Sander Westdorp het gele genheidskoor dat gevormd is voor de viering van het ze ventigjarig bestaan. „De Waaje Ziengers heet het koor, dat bestaat uit 48 voet ballers, supporters en oud-le den. Hans Vroegop is de be denker van dit leuke initiatief. Op twee zaterda gen peilde hij de interesse en we hadden tegelijk 48 zan gers bij elkaar. We hebben twee keer geoefend o.l.v. Jaap Wesdorp, zanger van het Smalstads mannenkoor en één keer met Pierre van Broekhoven, de dirigent van Accelerando. Tijdens het ju bileumconcert op zaterdag avond zingen we met de fan fare drie liederen: twee Nederlandstalige en één in ternationaal getint Engels nummer. Er zit ook een nieuw clublied bij, waarvan de tekst gemaakt is door Kees van Broekhoven, die destijds ook actief was bij het Setallands spektakel. Na 'Citroen, citroen, WHS wordt kampioen' verdient onze vereniging het om na zeventig jaar een eigen clublied te krijgen. Er wordt heel enthousiast geoefend en we oefenen nog samen met Accelerando om de jubi leumactiviteiten zaterdag 2 juni tussen acht en negen uur mooi te kunnen besluiten. Zo'n gelegenheidskoor is aan de ene kant iets ludieks, maar aan de andere kant toch ook een blijk van saamhorigheid. Hieruit komt toch ook weer de kracht van onze vereni ging naar voren", zegt WHS- voorzitter Sander Westdorp, die zelf ook één van de 48 Waaje Ziengers is. Tegen Meeuwen kwam WHS op De Waaje enkel in de laatste twintig mi nuten in de verdrukking. Een fout van doelman Amé van Vossen leidde voor de thuisclub een benauwde slotfase in. Van Vossen trapte over een terug speelbal van Michel de Jonge heen en Meeuwen profiteerde dankbaar: 1-1. De bezoekers roken alsnog hun kans en gingen nadrukkelijk op zoek naar een tweede treffer die WHS definitief aan het wankelen zou hebben ge bracht. Gelukkig voor WHS herstelde Van Vossen zich goed en ontbrak het de Walcherse voorwaartsen tot twee maal toe aan scherpte voor de goal. WHS-trainer André Maas probeerde met enkele wissels orde op zaken te stellen. Eerst ging Jan van de Repe naar de kant voor Comé van Til- beurgh, later kwam Egbert Moerland in de ploeg voor de zwak spelende Ri chard de Jonge. Naast de wel balvaste Ketting bleef De Jonge, zeker in de tweede helft, in gebreke. Maas: „We konden te weinig gebmik maken van de ruimte die Meeuwen achterin bood. We konden de diepte niet meer vinden. Met Egbert voorin lukte dat beter." Het was inderdaad een rush van Eg- bert Moerland die in de laatste minu ten WHS bijna nog de volle winst had bezorgd. Zijn voortzetting hield ech ter in het midden tussen een schot en een pass, zodat de Walcherse defensie nog voor de lijn redding kon brengen. Ook William Vroegop was daarvoor bij een uitbraak nog dicht bij een tweede WHS-treffer geweest, maar vuurde op de benen van de uitlopende doelman. Winst zou voor WHS ook teveel van het goede hebben bete kend. Meeuwen toonde zich geduren de het gehele duel minstens gelijk waardig en trok vanaf de aftrap richting Van Vossen, om alsnog te proberen de op eigen terrein opgelo pen schade te herstellen. Opvallend was ook het verzorgd spelletje dat de bezoekers op de mat legden. Maas: „Ze kwamen inderdaad beter uit de verf dan in hun thuiswedstrijd. Toen zochten ze vooral de lange bal. Nu deden ze het meer voetballend. Toch hadden ze lang te weinig dreiging naar de goal om echt gevaarlijk te worden. Pas na het foutje van Amé veranderde dat, ook al omdat er toen bij ons angst in de ploeg sloop." Gerek^id naar het aantal kansen had WHS de partij naar zich toe moeten trekken. De weer bijzonder nuttig spelende Hans van den Ouden schoot in de derde minuut al rakelings naast en ook Michel Mosselman stootte in de openingsfase nog een keer gevaar lijk door de Walcherse linies. De bes te kans was in de 26e minuut voor Patrick Ketting, die het leer ineens voor de voeten kreeg na een geblokt schot van Van den Ouden. Voor de zoveelste maal dit seizoen fungeerde laatste man Leon de Witte als breek ijzer. De WHS-aanvoerder rukte in de 35e minuut ongezien op over de as van het veld om, geheel vrijstaand voorbij de tweede paal, een voorzet op maat van Jeroen Moerland met het hoofd achter de Walcherse doel man te werken: 1-0. De kopkracht van De Witte is voor WHS een bij zonder welkom wapen, zeker wan neer Ketting in de voorste linie aan banden wordt gelegd. Maas: „Leon is bij ons één van de weinigen die aan vallend kan koppen. Bij een goede voorzet is hij bijna niet te verdedi gen." Kort na zijn openingstreffer leidde De Witte voor het eigen doel met een achterwaartse kopbal nog een hache lijk moment in, waarbij uiteindelijk keeper Van Vossen redding bracht. In defensief opzicht leidde de afwezig heid van de geschorsten Arthur en Vincent dc Jonge tot wat meer on rust, zonder dat Meeuwen daar ge bmik van kon maken. Ook na de thee hleef WHS met counters gevaarlijk. William Vroegop zag een mooie solo stranden en De Witte kon met een voorzet van de rechterkant de meege komen Richard dc Jonge net niet be reiken. De Witte was zelf met een fraaie kopbal ook nog dicht bij de 2- 0, maar de reflex van de Walcherse goalie hield Meeuwen op dc been. Zeker toen de bezoekers kort daarop de blunder van Van Vossen afstraften, leek de tweede ronde voor WHS nog even niet zo zeker. Uiteindelijk haal de de ploeg van André Maas echter zonder verdere kleerscheuren het eind. De WHS-trainer was tevreden over het bereikte resultaat. „Wc heb ben al met al weinig kansen wegge geven. Ook vandaag wilden we graag winnen. Wc hebben druk naar voren gezet en niet met opzet verdedigende stellingen betrokken. Voor rust had den we de kansen moeten verzilve ren. Dan speel je een makkelijkere tweede helft." De eerste klap in de nacompetitie kreeg Smerdiek al op de donderdag avond voor het cruciale duel met SKNWK te verwerken. Bij een duel op de training tussen Jordy Hage en Pierre Withagen raakte laatstge noemde ernstig geblesseerd aan de kniebanden. Voor Withagen was het seizoen meteen voorbij. Zijn afwe zigheid woog zwaar, vond Verreijen. „Pierre is toch degene die bij ons het verschil kan maken, zeker in belang rijke wedstrijden. Al loopt hij er maar bij, zeg ik altijd maar. De rest gaat dan vanzelf beter spelen." Verreijen had in de aanloop naar de wedstrijd voortdurend op zijn man nen ingepraat, in een poging om de moraal op te vijzelen. De bijna 60- jarige oefenmeester had gewezen op de sterke wedstrijd in Brouwersha ven (2-6 zege) die Smerdiek een pri ma uitgangspositie voor een vervolg in de nacompetitie had opgeleverd. Ook wees Verreijen in zijn voorbe spreking op de vele wedstrijden die Smerdiek dit jaar zonder Withagen had afgewerkt en die vaak toch in winst waren omgezet. Het lukte niet om de ploeg op de rails te krijgen, ook al omdat de geschiedenis in het nadeel van Smerdiek werkt. De ze perd tegen SKNWK betekende dat de blauwzwarten voor de derde maal in successie in de nacompetitie de promotie missen. Verreijen: „Dat zit in de hoofden en het is me niet gelukt om dat eruit te praten. Jam mer, want dc capaciteiten hebben de jongens zeker. Dat hebben ze tegen Brouwershaven, en ook eerder, laten zien. Vandaag ontbrak echter de scherpte. Bij een aantal jongens zat de spanning ook in de benen. Het was twee klassen minder dan tegen Brou. Al moet ik zeggen dat ik SKNWK geen draad beter vond." Natuurlijk draaide heel Smerdiek de film van de inderdaad matige partij tegen SKNWK duizend maal terug. Telkens kwamen de zelfde scènes op het netvlies. De kopbal van Niels Hage, die bij een stand van 0-0 door de Nieuwerkerkse verdediging in ui terste nood van de lijn werd gehaald, voerde de boventoon. Ook de kop stoot van Erik van Haaften na een snel genomen vrije schop van Gert Jan van Ham keerde telkens terug. De geheel vrijstaande Van Haaften had nog voor de rust voor de 1-1 kunnen zorgen, maar kopte recht in de handen van de Schouwse goalie. Na een halfuur hadden de bezoekers onverwacht, en met het nodige ge luk. dc leiding genomen. Na een overtreding van Soulyman el Baouz- zaoui verdween de toegekende vrije schop, via de muur, achter de plots volkomen kansloze doelman Comé van Haaften: 0-1. „Het is zuur als zo'n lullig doelpunt je de das om doet", aldus Verreijen. De opening was nochtans voor de bezoekers geweest. In het eerste kwartier zocht SKNWK vooral de rechtervleugel, waar linksback Jac- ky op den Brouw regelmatig op snelheid werd geklopt. Ook liet keeper Van Haaften een stuiterende inzet los, al kon hij zich op tijd her stellen. Na een goed lopende aanval schoot SKNWK nog een keer juist naast. Bij Smerdiek moest het ge vaar vooral komen van de in de eer ste helft bijzonder sterk spelende Gert Jan van Ham, die door Verreij en in de voorste lijn was geposteerd. De voorzetten van Van Ham zorgen voor de nodige onrust in de SKNWK-verdediging, waar met na me de keeper er op los grabbelde. Kort na de openingstreffer was Re- mi Potappel, bij de zoveelste flater van de doelman, niet attent genoeg om dc losgelaten voorzet binnen te werken. Op slag van rust ontsnapte Smerdiek verloor zeker niet doof overmacht van SKNWK, fiaar de Schouwse ploeg was fortuinlijker in het afmaken van de kansen. Zo kopte spits Niels Hage (hier midden achteraan) recht op de goaÏÏie toen hij oog in oog met de doelman stoncl. Smerdiek toen een voorzet via de lat en keeper Van Haaften juist over ging. Na de thee was het vreemd ge noeg volledig gedaan met de thuis club. „De koppies gingen steeds meer naar beneden", zei Verreijen. „We gingen steeds meer tegen ons zelf lopen voetballen. Het was over en sluiten." Smerdiek wist in het tweede deel geen fatsoenlijke aanval meer te pro duceren. Van Ham viel ver terug en Niels Hage kwam steeds meer op een eiland te staan. Na een uur haal de Verreijen Remi Potappel naar de kant voor Serdar Üygün, in een po ging om alsnog een gelijkspel en daarmee een vervolg van de nacom petitie af te dwingen. Effect leverde de wissel niet op. Smerdiek ging steeds meer risico's nemen en mocht niet klagen toen een penalty uitbleef bij een overtreding van Jordy Hage op een Schouwse aanvaller. Stefan de Jong kwam nog in de ploeg voor dc moegestreden Van Ham, maar ook dat zette geen zoden meer aan de dijk. SKNWK was bij uitvallen noch het dichtst bij een treffer. Van Haaften redde echter knap hij een vrije trap en zag na een hoekschop de boomlange spits van de bezoe kers op de lat koppen. Verreijen was zwaar teleurgesteld. „Want dc ver wachtingen waren hoog gespannen. Ik had Smerdiek graag het kam pioenschap bezorgd. Dat had ge kund. maar bij SPS hebben we het seizoen en het kampioenschap ver loren." Opvallend waren ook dit seizoen weer dc twee gezichten van Smer diek. De cnc keer lijken de blauw zwarten alles te kunnen, om vervol gens even gemakkelijk onderuit te gaan. Het was een euvel waar ook Ard Beurkens, de voorganger van Verreijen bij Smerdiek en tussen tijds afgehaakt, mee worstelde. Smerdiek lijkt qua instelling niet goed genoeg om uit dc kelder van het zaterdagvoetbal te klimmen. Bij wat mogelijk zijn definitieve af scheid als trainer was, keek Verreij en met gemengde gevoelens op het seizoen terug. „Dat wispelturige lijkt een beetje bij Smerdiek te ho ren. Eeuwig zonde, want de kwali teit is er. De trainingsopkomst was ook prima. Bijna iedereen van de se lectie was, ondanks ploegendien sten. altijd aanwezig. Dat is klasse. Daarom is het jammer voor de jon gens dat we het weer niet gehaald hebben. Ook voor mezelf houd ik cin vervelend gevoel aan deze af loop over." Voetbal programma Donderdag 24 mei uur Thol.Boys-Zwaluwe 18.00 WHS-Nieuwdorp 14.30 Zaterdag 26 mei uur Zwaluwe-Thol.Boys 17.00 Nieuwdorp-WHS 14.30 Smerdipk da.-(oud-)Nederland 17.00 Voetbal Uitslagen Derde kl.: WHS-Meeuwen 1-1. Vierde kl.: Smerdiek-SKNWK 0-1 Beker: Noad 2-Halsteren 2 2-3. WHS moet in de tweede ronde Nieuwdorp aan de kant zetten om de finale van de nacompetitie te be reiken. Nieuwdorp versloeg zater dag tot veler verrassing The Gun ners, een bekende uit de derde klasse B waarin ook WHS dit sei zoen uitkwam. Er moesten in Nieuwdorp strafschoppen aan te pas komen om de winnaar aan te wij zen. André Maas zei nog geen goed beeld te hebben van de tegenstan der. „Maar het is een constante ploeg die moeilijk is te verslaan. Het hele seizoen hebben ze zo rond de derde en vierde plaats gestaan. In die zin is het een heel ander team dan Meeuwen, dat zich met één sterke periode voor de nacompetitie heeft geplaatst. Bovendien, als je van The Gunners wint, dan kun je wat. The Gunners is in onze compe titie toch vlak achter kampioen JPS geëindigd. Ze waren negen wed strijden op rij ongeslagen, en verlie zen dan toch ineens van Nieuwdorp. Het wordt dus oppassen voor ons." Tholense Boys-trainer Leendert Geelhoed was zaterdag een aan dachtig toeschouwer bij het duel tussen Zwaluwe en Apollo. De Bra bantse ploeg won op eigen terrein met 3-0 en plaatste zich voor de volgende ronde. Ook enkele spelers van Tholense Boys bekeken de wedstrijd van de aanstaande tegen stander. Op De Bent vindt morgen om 18.00 uur het eerste duel plaats. Zaterdag volgt de return in Lage Zwaluwe. Geelhoed raakte onder de indruk van de voorhoede van de Brabantse ploeg. „Ze hebben onberekenbare spitsen, dat is hun grootste kwali teit. Voetballend is het allemaal niet geweldig, ze kunnen een hele wed strijd de mindere zijn en toch met 1 - 0 winnen. Het zijn spitsen die van een halve kans een doelpunt kunnen maken. Met twee van die jongens erbij hadden wij dit seizoen boven aan gespeeld. We zullen ons op die specifieke kwaliteiten moeten in stellen. We hebben een kans als we het gevaar voorin bij Zwaluwe kun nen uitschakelen. Lukt dat niet, dan krijgen we een zware dobber. Het kan, door die onberekenbaarheid van de spitsen, alle kanten op." Tholense Boys moet het cruciale duel op Hemelvaartsdag beginnen zonder de geschorsten Michael de Jong, Ronnie de Graaf en Carlo Heijboer. Ook Piet den Boef moet nog een wedstrijd aan de kant blij ven. De absenties zijn geen reden voor Geelhoed om de speelwijze aan te passen. „We zullen spelen, zoals we dat altijd doen en ons niet aanpassen aan de tegenstander. Als je dat doet, kan het enkel fout gaan. Wel is de kans groot dat we met een aantal A-junioren moeten starten." Het jongenselftal van De Rieburch uit Sint-Maartensdijk is woensdag middag vierde geworden bij de re giokampioenschappen schoolvoet bal in Oudenbosch. De Zeeuwse kampioen ontmoette in de eerste wedstrijd opnieuw De Tweern uit Goes. In Yerseke werd van deze ster ke ploeg gewonnen. De strijd ging gelijk op, maar nu delfde De Rie burch met 1-0 het onderspit tegen het op revanche beluste De Tweern. Tegen het elftal van een school uit Hendrik-Ido-Ambacht kwam De Rieburch op achterstand. Door de gelijkmaker te scoren, gloorde er weer wat hoop. Maar door een dis puut over een beslissing van de scheidsrechter betreffende een bal die wel of niet óver de doellijn was gegaan, raakten de spelers aange daan. De tegenstand was ook erg groot: 3-1 Die lijn zette zich voort in de wed strijd tegen Pius X uit Roosendaal, waar De Rieburch fysiek en mentaal de meerdere in moest erkennen. De Pius won royaal met 10-0 en was uiteindelijk ook winnaar van de poule. De Rieburch won van een school uit Gorinchem en wist ook tegen een school uit Hoeven dp wed strijd met winst af te sluiten. In bei de gevallen met 4-1, maar men be haalde onvoldoende punten om door te kunnen gaan. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. C. Wilsing en J. Geuze 31 p; 2 D. Schellinger ert M. van den Houten 30 p; 3 mevr. R. Burrows en J. Bal 23 p; 4 mevr. D. Pigman en N. Moerkerken 21 p; 5 mevr. F. Schellinger en L. Soomers 19 p. Meulvliet: 1 W. Bijl 34 p; 2 J. Vroegop en mevr. R. Vroegop 26 p; 3 mevr. T. Soomers en mevr. B. Schot 19 p; 3 mevr. T. Goode en mevr. L. Verschoor 19 p; 5 G. 3olier ijn mevr. L. van Bale 18 p„»f> W. Schot en mevr. R. Bolier 13 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 15