HARTELIJK GEFELICITEERD CNS DE REGENBOOG IN THOLEN MET DE UITBREIDING f ©ui® b Twee nieuwe lokalen en nog ruimtegebrek RIEDIJK üs glaswerk spackspuitwerk schilderwerk behangwerk Onvoldoende steun voor verkeersbrigade jeugd Hoveniersbedrijf Hoofdaannemer uitbreiding CNS De Regenboog te Tholen li&of- Proficiat leerlingen, personeel, direktie en bestuur met de uitbreiding van 'De Regenboog'! CNS De Regenboog overweegt leerlingenstop Platbodems in Sint-Philipsland Woensdag 23 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Walpot Bouwconsult verzorgde: het ontwerp de aanvraag bouwvergunning de direktievoering bouwbegeleiding Kuipersdreef 32 4691 LS Tholen Telefoon (0166) 60 44 54 Telefax (0166)60 27 74 Wij leverden en monteerden de kunststof kozijnen nieuwbouw renovatie SCHILDERS EN AFWERKiNGS BEDRIJF GELUK Postbus 6, 4675 ZG Sint-Philipsland Telefoon (0167) 572664 Telefax (0167) 573064 Met het onthullen van een kunstwerk in de vorm van een regenboog, opende wethouder W.C. van Kempen vrijdag middag twee nieuwe lokalen van CNS De Regenboog in Tholen. De school kampt al geruime tijd met ruimtege brek. Iets wat met de twee nieuwe onderkomens nog steeds niet helemaal is opgelost. Men overweegt zelfs een leerlingenstop in te stellen. Ruimte op Parallelweg Molenvlietsedijk onbemand Te hard VOOR EEN MOOIE TUIN MOET U BIJ HOVENIERSBEDRIJF KI Bouw en ontwikkeling van woningen en utiliteitswerken Onderhoud en renovatie Bezoekadres: Slabbecoornweg 36 4691 RZTholen Postadres: Postbus 9 4690 AA Tholen Tel: 0166-60 39 81 Fax: 0166-60 71 80 Email: info@de-korte.nl Veilingweg 11 4697 RB Sint-Annaland tel.:0166-652904 fax: 0166-653453 Canadaweg 6 - 4661 PZ Halsteren Tel.: 0164-683425 Fax:0164-685756 Verder leveren wij o.a. serres, rolluiken, overheaddeuren, roldeuren, bouwprofielen en kunststof kozijnen. showroom eigen montage eigen servicedienst eigen fabricage Lease en financiering mogelijk s* Jf; Directeur Van Dis plantte samen met leerlingen een boom bij de school. Ruimtegebrek teistert De Regenboog al langer. Vorig jaar bouwde de school er op eigen kosten een lokaal bij om de grote toestroom van kleuters de baas te kunnen. Volgens het aantal leerlingen op de peildatum (oktober) was er geen reden voor de gemeente om extra lokalen toe te staan. In de loop van het jaar kwamen er echter zoveel leerlingen bij, dat de klassen te groot werden. Extra ruimte zat er niet in. Dan maar uit eigen zak betaald. De twee nieuwe lokalen die dit jaar wer den gebouwd, zijn echter wel door de gemeente gefinancierd. Het betreft één leslokaal en een gymnastieklokaal. Daarbij is het voormalige gymlokaal- tje tot gewone klas omgebouwd. Te vens werd gelijktijdig het computerlo kaal (ITC-lokaal, zoals het officieel wordt genoemd) geopend. Overigens was deze ruimte al langere tijd opera tioneel. Met de twee nieuwe aanwinsten is De Regenboog echter nog niet uit de brand. Het ruimtetekort blijft zich voordoen. Dat komt omdat met na me de aanwas van jonge leerlingen erg groot blijft. „We hadden op de peildatum al 74 kleuters (inclusief de aanmeldingen). Verdeel die over de drie combinatiegroepen 1 en 2 en dan kom je bijna aan 25 kinderen per groep. Voorheen hebben we uit nood dat aantal wel eens opgerekt naar 35, maar in het kader van de klassenver kleining is dat onacceptabel. Dus op het moment dat we de 75 leerlingen bereikt hebben, zullen we een leer lingenstop in moeten voeren. Die zal dan van oktober tot en met december duren. Vanaf januari willen we weer een instroomgroep opstarten. Daarbij kunnen we gebruik maken van een LIO-stagiaire (leraar in opleiding) voor hele dagen", zegt Van Dis. Toch blijft het een beetje dweilen met de kraan open. Tholen-stad groeit en dus groeien ook de scholen. De ruimte aan de Molenvlietsedijk is echter zeer beperkt geworden. Voor De Regenboog is het eigenlijk hele maal op. „We kunnen nu nergens meer naartoe. De laatste noodoplos sing zou nog zijn om een lokaaltje te proppen tussen het nu in gebruik ge nomen lokaal en de personeelska nten Maar dat is zeer onwenselijk", aldus Van Dis. „Bovendien is het he lemaal niet ondenkbaar dat er over een tijdje twee lokalen bij moeten komen. Als ik kijk naar de toekom stige wijk Stadszicht, dan zal dat on herroepelijk een toename van het aantal leerlingen betekenen. En niet alleen voor De Regenboog. Alle scholen zitten hier zo'n beetje aan hun tax qua ruimte. Er zal over een structurele oplossing nagedacht moe ten worden." De gemeente denkt wel na over de problematiek. Punt is dat er eigenlijk een geheel nieuwe plek zou moeten komen voor de scholen. Maar die is niet zomaar gevonden. „We hebben voor de lange termijn daar wel ge dachten over. Tholen zal groeien tot zo'n 8000 a 9000 inwoners. En met de ontwikkeling van Stadszicht en het Havenfront in het vooruitzicht, moetje vooruit durven kijken. Overi gens is het onbetaalbaar om alle scholen te verhuizen", zegt sector- hoofd algemeen bestuur en welzijn A.G. van de Sande van de gemeente. „Maar op den duur zul je er niet aan ontkomen in elk geval één school te verhuizen naar een nieuwe plek en de overige schoolruimte te herverde len. We hebben daar nog geen be paalde plaats voor in gedachten, maar wel in de nabijheid van de be staande lokatie." Als het aan D66 ligt, krijgen de Thoolse handelshavens een meer re creatieve functie. In St.-Philipsland bijvoorbeeld zou een soort platbo demhaven gemaakt kunnen worden die past bij de uitstraling van het dorp, opperde J. van den Donker maandag in de commissie middelen. „Dan kan er wellicht ook een beperk te mate van handelshaven blijven be staan, zodat de thuishaven voor een aantal schippers gehandhaafd blijft." Het raadslid meent dat de handelsha vens te kleinschalig zijn voor de toe komst. Als er dan toch één moet zijn voor overslag, is het volgens D66 misschien zinniger om met de ge meente Bergen op Zoom te gaan pra- ten. Het idee van de Christenunie om de haven van Sint-Maartensdijk in ere te herstellen, spreekt de democraten eveneens aan. Geld is er niet voor, maar Van den Donker verwees naar Europese subsi- diepotten. Met geld uit Brussel is bij voorbeeld in Etten-Leur dé haven te ruggebracht, met een belangrijke toe ristische functie. „Ga samen met de provincie eens bij die gemeente en de provincie Noord-Bra- bant te rade", adviseerde hij het gemeentebestuur. In de kademota wordt het ontwikke len genoemd van een structuurvisie voor het haventerrein in Sint-Anna- land. „Wij verwachten dat de uit komst van dit onderzoek een uitbrei ding van de jachthaven inhoudt. Hier tegen hebben wij principiële bezwa ren in verband met het gebruik op zondag", zei M. Dijke (SGP). Hij wil ■de kosten die voor de jachthavens ge maakt worden, tegen het licht hou den. „We vragen ons af of alle kosten con sequent worden doorberekend. Wor den bijvoorbeeld de kosten van de parkeervoorzieningen volledig in re kening gebracht?" Het oprichten van een jeugd ver keersbrigade (JVB) in Tholen is mislukt. De oversteekplaatsen op de parallelweg aan de Molenvliet sedijk blijven daardoor onbe mand. Het blijkt ook moeilijk de volwassen verkeersbrigade (VVB) uit te breiden. Reden om te kijken naar het oprichten van een jeugd verkeersbrigade is om voor voldoende aanwas voor de volwassen groep te zorgen. De bezetting van deze groep was in september namelijk tot een mini mum teruggelopen, namelijk 32. Na werving zijn er echter vijf nieuwe brigadiers bijgekomen en bestaat de groep nu uit 37 mensen die op de hoofdweg van de Molenvlietsedijk twee oversteekplaatsen bedienen. Per dienstrooster zijn er vier bri gadiers nodig. Voor beide oversteek plaatsen zijn tussen de dertig tot veertig brigadiers nodig. Zouden ook de oversteekplaatsen op de parallelweg worden bemand, dan zijn er 80 brigadiers nodig. Het in zetten van leerlingen kan soelaas bieden, maar de kinderen moeten dan wel de volledige steun van de volwassen brigade, de directies van de vier scholen en de ouders krijgen. Uit een enquête blijkt dat bijna drie kwart van de volwassen verkeersbri- gadiers zegt niet veel te voelen voor een jeugdbrigade. Oudere brigadiers vrezen dat de kinderen te zwaar worden belast als ze automobilisten en andere weggebruikers moeten la ten stoppen. Zeven van de volwasse nen gaf aanvankelijk zelfs te kennen niet te willen samenwerken met de jeugd. Met deze groep is toen ge sproken; een van de volwassen bri gadiers bleek desondanks niet bereid ingeroosterd te willen worden met de jeugd. Een andere kink in de kabel om tot een jeugdverkeersbrigade te komen, is de opstelling van de scholen. Uit gangspunt was dat alle scholen ach ter het initiatief zouden staan. De di recties van De Kraal en de Eben- Haëzerschool staan positief tegen over het oprichten van een jeugdbri gade. Ze vinden wel dat alle scholen mee moeten doen. Maar door de ne gatieve respons van de VVB hebben Ter Tolne en de Regenboog laten we ten de oprichting niet te ondersteu nen. Zij laten de mening van de vol wassen brigadiers zwaar meewegen. Eenderde van de VVB staat namelijk niet te trappelen om de jeugd in te zetten. Begin maart is dan ook vast gesteld dat het project in Tholen nu geen kans van slagen heeft. De over steek op de parallelweg blijft zo doende onbemand. Op de Molenvlietsedijk werden snelheidsmetingen gehouden. In no vember vorig jaar bleek zestig pro cent harder dan vijftig te rijden. In januari was dat teruggelopen tot veertig procent. De werkgroep ver keer raadt aan regelmatig metingen te laten verrichten op dit drukke stukje weg. Het onderzoek naar het oprichten van een jeugdbrigade is uitgevoerd door de gemeente, in samenwerking met de politie Tholen, de VVB en 3VO-afdeling Tholen. De commis sie gemeentelijke ontwikkeling praat erover op woensdag 30 mei. Alles op het geb van: Tuinadvies, tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud, tuinhout en blokhutten, sierbestrating Zweedijkseweg 29 - 4401 NH Yerseke - Tel. (0113)573823 - Mobiel (06)534031 01 Wij leveren: Vijverartikelen - Beplanting - Tuinverlichting - Bestrating, grind - Blokhutten - Tuinhout, zoals: Ook voor al uw kleinschalig grondwerk! Wij verzorgen voor u: - Advies en ontwerp - Aanleg - Onderhoud, spitten, snoeien, maaien, bomen rooien - Bestrating - Grindpartijen Renovatie - Vijveraanleg - Waterpartijen - Dakterras enz. enz. Schuttingen - Vlonders - Pergola's - Rozenbogen - Picknicktafels - Tafels en stoelen - Tuintegels - Bloembakken Kinderspeeltoestellen enz. enz.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 11