v= "MEULVLIET" THOLEN Renate Geuze: 'Het blijft toch tien meter en dat is heel hoog' Pupillen Emergo weer kampioen 0 Imabo adviseert Vriens-De Schelde als üw Schoonspringster voor 3e keer sportvrouw van het jaar De Lunch pakt kampioenschap Werkgroep Deelnemers Roparun over St.-Philipsland Donderdag 17 mei 2001 EENORACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 V* De pupillen van korfbalvereniging Emergo uit Sint- Maartensdijk zijn zaterdag kampioen geworden in de F10-klasse. Het zestal van de F-pupillen won op eigen veld met 2-1 van DSO F2 uit Klundert en pakte daarmee de titel. De strijd lag nog open omdat ook DSO kans maakte op het kampioenschap. Als DSO zou winnen, zou de titel naar Klundert gaan. korfbal Nog even geen titel Goed presteren op het Nederlands kampioenschap en be houd van de titel in de hoofdklasse. Dat is de enige am bitie die het eerste mixedteam van tennisvereniging De Ruucstoppelen nog rest. Het zestal werd vrijdagavond op het gemeentelijke sportgala uitgeroepen tot sportploeg van het jaar 2000. Sportvrouw van het jaar werd schoon springster Renate Geuze uit Oud-Vossemeer die daarmee al voor de derde keer deze prijs in ontvangst mocht ne men. Het beste aanstormend talent van het afgelopen jaar werd wielrenner Joram Dees uit Tholen. Hoeksteen Ruime winst A-team EK-ambities Karakter Zaalvoetbal Het sterke eerste mixteam van De Ruucstoppelen had weinig moeite met de concurrentie in de Zeeuwse hoofdklasse. Schoonspringster Renate Geuze is blij met haar 3e Thoolse sportprijs en heeft nog steeds ambities om (figuurlijk) hogerop te komen. De Lunch is in de Meulvlietcompetitie algemeen kampioen geworden. Naast de eerste plaats in de A-poule versloeg het team ook de winnaar van de B-poule, Van Meer Boys. In de laatste wedstrijd dagen veranderde er nauwelijks meer iets aan de stand in de beide poules. De koplopers waren niet meer in te halen en ook de degradant in de A-poule was be kend. Smits Boys stond met 1 punt uit acht wedstrijden moederziel alleen on deraan, hoewel Destina met zes punten ook niet hoog scoorde. De nummers 1 tot en met 3 waren respectievelijk De Lunch (22 punten), l'Esperance (16 p) en The Sixties (13 p). In poule B kwam Papbar Boys het hele seizoen niet aan het behalen van een punt toe. De rode lantaarndrager wordt voorafgegaan door Tholen United/Peperbus dat slechts vijf punten wist te behalen. De nummer 1 tot en met 3 waren hier respectievelijk Van Meer Boys (19 p), Hof van Holland (13 p) en Bunny's Boys (13 p). In de promo tie-degradatiewedstrijd tussen Destina en Hof van Holland, slaagde de laatste er niet in om naar de A-poule te promo veren. Ook de bekerstrijd is afgerond. Destina klopte in de laatste ronde Smits Boys met 6-5 en The Sixties won met dezelfde cijfers van Van Meer Boys. Tholen Uni ted legde met 5-3 het loodje tegen Bun ny's Boys. De bekerfinale ging tussen l'Esperance en De Lunch. Terwijl in de competitie l'Esperance altijd redelijk dicht bij de koploper wist te blijven, werd de ploeg nu ingemaakt met 0-6. Op de afsluitende feestavond in Meul- vliet kreeg De Lunch ook nog de sporti- viteitsprijs en Hof van Holland won de shoot-out-trofee. Het volgende seizoen is al in voorbereiding en men is op zoek naar versterking van de competitie waar in nu tien teams zitten. Er zal waar schijnlijk in één poule gespeeld gaan worden. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met C.D.C. Wolvekamp in Meulvliet, tel. 0166-603874. In de bedrijvencompetitie heeft Wie- rickx het kampioenschap behaald in de A-poule, nog voor Bloemenhal en Bu- delpack. In poule B werd Bouman Potter eerste, gevolgd door Kleinbouw dat (net als vorig jaar) op doelsaldo tweede werd. Op 11 juni spelen Wierickx en De Lunch om de Bloemenhalcup. Maar de 9-jarige spelers van train- ster Irene Farla maakten geen fout en wisten DSO op afstand te hou den, al kwam de ploeg uit Klundert in de tweede helft nog goed terug door een tegendoelpunt te maken. Emergo bleef met de winst op DSO ongeslagen in de competitie die uit zes wedstrijden bestond. Volgens Farla was het een sterke poule. Emergo kon slechts een keer met grote cijfers wirmen (7-0). In de an dere wedstrijden kwam de score niet hoger dan 1-0 of 2-1. In het laatste treffen tegen DSO opende Chantal Bentvelsen in de eerste helft de score. De rood-zwarten van Emergo hadden overwicht maar gingen de rust in met een marge van slechts een doelpunt. In de tweede helft werd de score opgevoerd door Sander Aarden: 2-0. Door een te gendoelpunt kwam de spanning even terug, maar Emergo won. De strafworpen gingen wel verloren: 18-24. Het is de derde achtereenvolgende maal dat de pupillen eerste werden. En ook het laatste jaar dat ze als F- pupillen op een klein veldje spelen dat ze allemaal mogen belopen (monovak). Volgend jaar worden Anke Vroegop, Chantal Bentvelsen, Hilbert Poot, Sander Aarden en Pas cal Farla ingedeeld bij de E-pupil- len en gaan ze in twee vakken spe len, in plaats van een. Na afloop kregen de spelers een be ker en ging de ploeg naar het zwem bad om te genieten van het kam pioenschap en het water op de warme laatste competitiedag. Emergo 2 heeft het kampioenschap een week uitgesteld door te verlie- Eigenlijk waren er weinig verrassin- klasse Zeeland is heel groot." Wei gen op het sportgala. Behalve dan misschien bij de aanmoedigings prijs, omdat die moeilijk te voor spellen valt. De keuze voor de sport ploeg van het jaar, was niet zo moeilijk. De beste prestatie werd ge leverd door het eerste mixedteam van De Ruucstoppelen uit Sint-Phi- lipsland. De ploeg, bestaande uit aanvoerder Marco van Herpen, Ray mond Booij, Roland Walpot, Mir jam Verwijs, Angela Kouwenberg en Gwendoline van der Wekke, werd met overmacht en ongeslagen eerste in de Zeeuwse hoofdklasse. De be haalde dertig punten, waren er vijf meer dan naaste concurrent Kapelle. Na het eerste mixedteam van St.- Annaland is De Ruucstoppelen de tweede Thoolse ploeg die zich Zeeuws kampioen mag noemen. Als gevolg van het behalen van de titel, mag de ploeg deze zomer Zeeland vertegenwoordigen op het Neder lands kampioenschap. Het is nog niet bekend wanneer dat gehouden gaat worden. Hoewel het een ruime overwinning was, is de weg naar het kampioenschap volgens aanvoerder Van Herpen niet over rozen gegaan. „Anders dan de cijfers doen ver moeden, heeft het heel wat zweet druppeltjes gekost", zegt Van Her pen. Voor zijn ploeg blijft er weinig ambitie meer over. „Proberen de ti tel te prolongeren natuurlijk en goed te presteren op het Nederlands kam pioenschap. Maar verder zitten we aan ons plafond. De hoofdklasse is in Zeeland het hoogst haalbare. Daarboven zit alleen de landelijke competitie, maar het niveauverschil tussen die wedstrijden en de hoofd licht dat er nog wat aan de individu ele speelsterkte gesleuteld kan wor den. De meeste spelers van het team van De Ruucstoppelen zijn B2-spe- lers en enkele Cl of C2. „Het is niet gemakkelijk om hoger te komen. Er zijn in heel Tholen maar een of twee BI-spelers. En het gat naar A is enorm. Want dat zijn de echte cracks die prof kunnen worden." Het ge heim achter de zegetocht van het mixedteam dat nog maar een jaar in deze samenstelling bestaat, is vol gens de spelers de goede sfeer in de groep in combinatie met goede speelsterkte en vooral ook sterk spe lende dames. Binnen èen mixedteam zijn ook de onderlinge combinaties belangrijk. „Natuurlijk. Je hebt al tijd mensen die beter met elkaar kunnen spelen. Twee linkshandigen kunnen bijvoorbeeld moeilijk sa menspelen, want dan is de backhand te kwetsbaar", legt Van Herpen uit. De Ruucstoppelen lijkt de ideale mix in elk geval gevonden te heb ben, al hoorde Van Herpen wel dat de concurrentie (met name Yerse- ke) versterking aan heeft laten ruk ken voor de competitie die zater dag begint. Bij de huldiging in gemeenschapscentrum Meulvliet was namens de KNLTB Zeeland erevoorzitter C. Zuidweg uit Tholen aanwezig. Hij roemde het team van De Ruucstoppelen, maar vooral ook de club. „Ik kan met een gerust ge weten zeggen dat De Ruucstoppelen momenteel de meest actieve tennis vereniging van Tholen is. En dat on danks het feit dat het de jongste is. De manier waarop De Ruucstoppe len naar buiten treedt, is een voor- Roosendaal kwam hij als eerste over de meet, in Kruiningen werd hij tweede en in het Belgische Grootbij- gaarde eindigde hij als vierde in een zware koers waarbij hij ook nog eens de derde prijs in het bergklassement op zijn naam schreef. In het NK voor clubteams eindigde Dees met zijn drie ploeggenoten van Theo Middel kamp op een vierde plek in zijn cate gorie. Bij zijn huldiging kreeg de Tholenaar ook nog een fax met de felicitaties van de KNWU en bloe men. Ook voorzitter Fester Aarts van Theo Middelkamp was aanwezig om zijn pupil toe te spreken. „Joram zit nu drie jaar bij de vereniging. In die periode zijn zijn prestaties enorm toegenomen. In de wielersport is ka rakter erg belangrijk. Mensen zeg gen wel eens dat de renners van te genwoordig geen karakter meer hebben. Maar als je ziet wat deze jongens voor hun sport over hebben naast hun studie en hun werk, dan is dat heel mooi", aldus Aarts. „Joram probeert altijd te ontsnappen. En dat lukt de laatste tijd eigenlijk elke keer. Binnenkort gaat hij meedoen aan een driedaagse in Frankrijk waar hij zich mag meten met het beste van het beste van de Europese wieleijeugd." Dees zelf is er vrij rustig onder. „Ik had niet gedacht dat ik een prijs zou winnen, maar toen ik hier kwam en de voorzitter zag zitten, begon er wat te dagen", zegt de Tholenaar die zich voorlopig even niet voluit op zijn hobby zal storten. „Mijn studie gaat momenteel voor. Maar ik blijf rijden." Op het gemeentelijke sportgala wor den alle kampioenen uit het voor zen van Oranje Zwart/Hoekse Waard 3. In Mijnsheerenland was een gelijkspel voldoende voor de ti tel, maar het cruciale duel eindigde in 6-5 voor de naaste concurrent. Als Emergo zaterdagmiddag wint van Ado 6, kan de kampioensvlag alsnog in top. Oranje Zwart kwam op een 3-0 voorsprong, maar Emergo kwam te rug en bij de rust was de achterstand al tot 3-2 geslonken. Na de hervat ting ging het de goede kant op voor de rood-zwarten. Ze kwamen aan de leiding (3-4), maar vervolgens kwam Oranje Zwart op 4-5. Emergo maakte gelijk en alles was weer mo gelijk. Maar uiteindelijk pakte Oranje Zwart de winst. Voor Emer go scoorden Maddy Muis (3x), An- nemiek Bentschap Knook en Jaco Rip. Ondanks een slordig begin boekte Emergo A een ruime 12-3 winst te gen Ado. Bij de rust stond het 4-2. Na de hervatting liepen de Tholena- ren door goed samenspel uit naar 7-3 en daarmee was de wedstrijd beslist. De Thoolse treffers kwamen op naam van Gerdie Dorst (3x), Marcel de Frel (3x), Nicole Dam (2x), Jaco van Heemskerk, Aswintha Konijnen burg, Rob Oudesluijs en Justine Weijenberg. De C-jeugd van Emergo had geen kans tegen een oppermachtig Julia na. Pas bij een 4-0 achterstand kon Steffïe Muis iets terugdoen. Maar de bezoekers uit Oud-Gastel gingen vrolijk verder en zetten een 1-9 eind stand op het scorebord. Emergo D won met 4-2 van Ado. Er werd naar hartelust gecombineerd en daardoor kwamen de kansen vanzelf. Hoewel Ado enkele keren scoorde, was het geen moment een gevaarlij ke tegenstander voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk. Ricky Bazen maakte drie van de vier doelpunten. Emergo F2 sloot de competitie af met een 2-0 overwinning op Ventura Sport. Door het warme weer waren de doelpunten schaars. Jeffrey Pals bracht zijn team aan de leiding en na de rust scoorde Gisela v.d. Ree. De strafworpen werden met 5-13 ge wonnen door de tegenstander uit Strijen. Programma 19 mei: Emergo-KVK 2 16 u„ Ado 6-Emergo 2; Good Luck-Emergo D. Trainster Irene Farla met de pupillen Anke Vroegop, Chantal Bentvelsen, Hilbert Poot, Sander Aarden en Pascal Farla. beeld voor de andere tennisclubs", aldus Zuidweg die de leden van de sportploeg van het jaar elk een flesje wijn overhandigde 'om de wedstrijd bij na te bespreken'. Drie genomineerden waren er voor de titel sportman of -vrouw van het jaar. Er waren tien kandidaten en uiteindelijk bleven Christian Moeli- ker uit Tholen en Renate Geuze en Frank van der Zande uit Oud-Vosse meer over. Schoonspringster Renate Geuze kreeg in 1990 de aanmoedi gingsprijs en in 1995 en 1997 werd zij al sportvrouw van het jaar. In dat laatste jaar werd ze zowel Neder lands kampioene op de toren als bij het synchroonspringen. Diezelfde ti tels behaalde ze vorig jaar opnieuw. Wat dat betreft, was er geen progres sie in haar prestaties. Die zat in het verbeteren van haar persoonlijke re cords op de twee onderdelen. Ze be haalde twintig punten meer dan de voorgaande keer en dat is heel wat, aldus de Vossemeerse. Rugbyer Christian Moeliker uit Tholen maakte het afgelopen jaar zijn opwachting in het nationale zes tiental. Inmiddels behoort hij tot de vaste spelersgroep van oranje, maar een basisplaats zit er even nog niet in. Wel speelt hij regelmatig en hij maakte al twee interlands mee tegen en in Roemenië en Portugal. De voormalig voetballer bij Tholense Boys ging na een flinke blessure even uit de sport, maar pakte tijdens zijn studie in Eindhoven het rugbyen op. Tot slot werd Frank van der Zande ge nomineerd. Deze visser van hengel sportvereniging 't Scharretje uit Oud- Vossemeer, werd individueel Euro pees kampioen kusthengelen in 2000. Hij maakte samen met zijn clubgeno ten Ernest Ripson en Theo Rijnberg ook deel uit van het nationale heren team dat op het EK goud won. Wethouder R. Ravensteijn kon de spanning niet lang vasthouden. Hij gaf enkele hints en maakte toen be kend dat Renate Geuze de winnares was. Die had niet verwacht te win nen. Maar het verbeteren van haar persoonlijke records bij het behalen van de nationale titels op de 10-me- tertoren en het synchroonspringen samen met Amanda van Gennip, wa ren voldoende om voor een derde keer Tboofs sportvrouw van het jaar te worde». En dat voor iemand die eigenlijk -Bpott van plan is geweest van de 10-meteitoren te springen. „Ik heb altijd gezegd 'daar ga ik nooit van*f'Maar je bent bezig op de vijf meter en dan probeer je eens wat op de 7,5 fneter. Je gaat steeds verder, op aanwijzingen van de trai ner; ÉtfCnlijk word je er naartoe ge praat. ÜWKimtetvjk doe je dan eens een van die 10-meterto- fèfi. ÉpïKfjca Je toch verder", vertelt Renaé ÓJize. De 25-jarige aero- Hes^et) ftwresinstMKtrfee zegt ech ter EÜtt feet «Soit echt went. „Het Mij ft tiffe meter èn dat is heel hoog. Maar duik fcvèr met mijn hoofd eerst «aar bëneden. Dat is minder eng.'" Aferer t^jdens de huldiging een filmpje van Renate Geuze wordt ver toornd, en dc camera laat van bovenaf een s^tbng vgfe de schoonspringster zien. khflken er j» de zaal verschrikte vanwege de- getoonde hoogte* ©e moeilijkste sprong die de kampioene,'momenteel uitvoert, is 2,J,saRo binnenwaarts gehoekt. Het synchroonspringen is eigenlijk uit een geintje geboren, vertelt ze. „Bianca Baan en ik gingen voor de grap tegelijk springen. Dat ging zo goed dat we zijn doorgegaan en we zijn kampioen geworden. Nu doe ik dat met Amanda van Gennip en we zijn weer nationaal kampioen. Maar het is voor mij toch een bijzaak. Met het torenspringen kan ik veel meer bereiken." Renate Geuze heeft nog aspiraties genoeg. Zo wil ze zich bij voorbeeld kwalificeren voor het Eu ropees kampioenschap. „Ik heb al wel aan Europacupwedstrijden mee gedaan waarbij je met een team springt. Iedereen maakt twee spron gen en die resultaten worden bij het totaal van het land geteld." Als ze zich individueel voor het EK plaatst, zal de Oud-Vossemeerse al blij zijn. Over winnen durft ze nog niet na te denken. „Het verschil tussen de Ne derlandse schoonspringers en de top van Europa en de wereld is groot. Dat komt omdat in andere landen de sporters vaak hele dagen trainen. Ik werk en moet het met twee keer per week trainen doen. Daarvoor moet ik naar Amersfoort, want we hebben in Nederland maar twee baden met een 10-metertoren." Tot zijn verrassing werd de 17-jarige wielrenner Joram Dees uitgeroepen tot meest talentvolle sporter van 2000. De jonge sporter is lid van de wielerploeg Theo Middelkamp en maakt deel uit van de districtsselec tie Zuidwest-Nederland. Op grond van zijn vijfde plaats in het districts kampioenschap Zeeland/West-Bra bant plaatste hij zich voor het NK. Omdat hij hier viel, waren zijn kan sen verkeken. In de wielerronde van gaande jaar gehuldigd. Dat betekent dat er met name veel jeugd aanwe zig is. Gymvereniging Olympia had met vijf kampioensteams een groot aandeel in het prijzenfestijn. Ook Tholense Boys leverde vijf D- E- en F-teams als kampioenen. Overigens was het voor de ploegen van Tholense Boys El en Stavenis- se El nog wel teleurstellend. Zij moesten juist vrijdagavond voor de Tholencup spelen in Stavenisse. De ploegen werden zo snel dat kon van het veld geplukt, maar toen ze in Meulvliet aankwamen, was de ceremonie al voorbij. Alle kam pioenen kregen een standaard met het logo van de gemeente Tholen erop en de aanduiding dat het om de sportprijzen 2000 ging. Er was dus veel jeugd in Meulvliet. Die jeugd kon niet stil blijven zitten ge durende de toespraak van de sport wethouder Ravensteijn. Halverwe ge gingen er al diversen hun consumptiebon verzilveren. „Het college van b. en w. - en dat is re centelijk nog uitgesproken in een vergadering over het te voeren sportbeleid - is van mening dat de verenigingen de hoeksteen vormen van onze samenleving. De sport verenigingen zorgen voor een goe de tijdsinvulling voor veel mensen, zowel jong als oud. Velen hebben plezier in het uitoefenen van hun hobby en dat moeten we als over heid vooral blijven stimuleren. De groep mensen die nog niet aan sport doet, zou steeds kleiner moe ten worden. De lokale overheid moet dat stimuleren door een actief beleid te voeren", aldus Ravenste ijn die de term 'breedtesport' nog aanroerde. Sport als ontspanning, maar tegelijk als middel om maat schappelijke problemen op te los sen. De rijksoverheid geeft aan projecten hiervoor subsidies (mits de gemeenten ook de helft beta len). „Een vereniging is een prima instituut om deze doelstellingen te verwezenlijken. Dat betekent dat de sport niet alleen in clubverband beoefend moet worden, maar dat er meerdere activiteiten moeten ko men waardoor er veel mensen bij de club betrokken kunnen worden. Ik wil de verenigingen van harte uitnodigen om over dit onderwerp van gedachten te wisselen." Ra vensteijn denkt dat de sportvereni gingen met zo'n aanpak ook meer vrijwilligers kunnen trekken. Na afloop van het sportgala kon men nog wat drinken in de foyer waar de band Stikkie Djoo voor het amusement zorgde. Maar de mees ten besloten het voor gezien te houden en gingen naar huis. De nominaties voor de jaar lijkse sportprijzen komen niet zomaar uit de lucht vallen. Ie dereen kan nominaties aandra gen bij de gemeente, maar er moet dan nog een keuze wor den gemaakt. Aanvankelijk was de commissie sport daar voor verantwoordelijk. Die ga ven een advies aan het college van b. en w. dat vervolgens een besluit nam wie er sportman (of vrouw), sportploeg en ta lent van het jaar werden. Maar de commissie sport (waarvoor het verenigingsleven kandida ten leverde) is opgeheven. Nu wordt het sportgala voorbereid door een werkgroep. Deze be staat voor het grootste deel uit leden van de voormalige com missie sport. Volgens gemeen- tevoorlichter F.A.P.M. Bakx worden deze mensen elk jaar 'ad hoe' gevraagd om zich over de sportprijzen te buigen. Wat dat betreft is er dus geen democratische controle meer. „Maar ze doen hun werk heel integer", aldus Bakx. In de werkgroep zitten J. van Nieu- wenhuijzen, J. Oudesluijs, J. Rijsdijk, J. van 't Hof en mevr. J. Moerland. Ambtenaar sportzaken P. van der Vlies is voorzitter. Wielrenner Joram Dees ziet zich aangemoedigd om zijn prestaties te verbeteren. In Rotterdam gaat woensdag de Roparun van start. Deze non-stop estafetteloop voert van Rotterdam naar Parijs waar men vrijdag 25 mei aan hoopt te komen. Er doen zo'n 150 teams mee aan de Ropa run met elk acht lopers en zo'n zes tien begeleiders, variërend van chauffeurs, fietsers en kaartlezers tot fysiotherapeuten en cateraars. De teams worden gesponsord en zo wordt geld opgehaald waarmee zie kenhuizen en andere gezondheids instellingen speciale projecten voor kankerpatiënten op kunnen zetten. Projecten die niet door de overheid worden gesubsidieerd, maar het le ven van de patiënten wel wat ge makkelijker maakt. De route van de Roparun (waaraan ook enkele Tholenaren meedoen) voert over Sint-Philipsland. Via de Philipsdam gaan de lopers over de brug richting Steenbergen. De lo pers passeren de Philipsdam woens dag tussen vijf en acht uur. Het deel van de teams dat op dat moment niet hoeft te lopen of begeleiden, komt langs bij voetbalvereniging Noad, tennisvereniging De Ruuc stoppelen en de brandweerkazerne in Sint-Philipsland om te eten, zich op te frissen en te laten masseren. De Thoolse deelnemers aan de Ro parun zijn Jan Oudesluijs uit Sint- Maartensdijk (loper) en Ton van Os uit Tholen (fysiotherapeut en loper). En als één van de grootste inkoop- W: organisaties kan Imabo het weten. Een showroom- bezoek bij Vriens-De Schelde is gegarandeerd een succes. Bergen op zoom Zeelandhaven 7 Telefoon: (0164) 271500 Fax: (0164) 245370 Advertentie I.M. V i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 7