WIK spekt kas met moederdagmarkt Plaatselijk nieuws Scherpenisse krijgt tweede rotonde voorbij Engelaarsdijk Rijbewijs van 2 hardrijders ingenomen 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 mei 2001 Herstraten Molenhoek Zingen in visafslag Twee nieuwe leden Leven van blinden Slagboom vernield Fietstocht kerk Vier avonden wandelplezier Voorleesontbijt EHBO'ers geslaagd Poule D aan de leiding Voorlezen en trommelen Uitstapje kleuters Sporten op De Waaje Veertien geslaagden Ouders verbeteren speelgelegenheid Bestel-/Bedrijfsauto's ƒ1146,- voor Ethiopië Ruit vernield Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Van Gorsel winnaar Rommelmarkt Philadelphia Texacostation P. Dekker Zn St. Annaland 8 cent korting Zangavond mkz Wijkentoernooi Ouderenrit Poortvlietsedijk veiliger De eerste honderd euro had gymnastiekvereniging WIK zaterdagmorgen al voor het begin van de moederdag- markt in Sint-Annaland binnen. Dat was de beloning die middenstandsvereniging Activa gaf voor het uitreiken van de ontbijtpakketten met sap, thee en broodjes. Maar er werd in de bijna twintig kramen nog van alles ge kocht, waarmee WIK nog eens 3600 gulden verdiende. De gymnastiekvereniging was heel tevreden en wensen zijn er genoeg om een bestemming te vinden, zoals een opblaasbare tumblingbaan en een springpaard. Tholen De gemeente laat het eerste deel van de woonwijk Molenhoek her straten, terwijl ook reparatie nodig is van de riolering. Het betreft het door projectontwikkelaar Flipse aangelegde deel van de wijk. Voor het karwei is Gebr. Moerland te Sint-Annaland de laagste inschrij ver met ƒ94.000,-. C. van Haaften te Stavenisse wil het werk uitvoeren voor ƒ96.300,- en de aannemers combinatie Scherpenisse-Goedege- buure voor ƒ99.000,-. Heel wat inwoners werken op twee de pinksterdag mee aan twee con certen in de visafslag in Stellendam, georganiseerd door de stichting We reld Wijde Zending, 's Middags om drie uur is er een kinderconcert waar onder meer kinderkoor Sa- muël te beluisteren is. Onze stadge note M. Klavers-Wessels heeft de leiding over het samengestelde kin derkoor. Het avondconcert begint om zeven uur. Tholenaar P. Wilde man geeft dan leiding aan het Zeeuws Eilandenkoor en de koren Gloria en Mattanja, terwijl tenor J. Baay als solist optreedt. Tussen bei de concerten is er een zendings- markt. Concertkaarten zijn verkrijg baar bij boekhandel Oostdijk in de Kerkstraat. De opbrengst van deze dag is bestemd voor de hulporgani saties Woord en Daad, Maf, Ozo en Irs. Het ledental van Vogelvreugd is ge groeid naar 99. Secretaris Bazen meldde vrijdag op de ledenvergade ring in Meulvliet de aanmelding van twee nieuwe leden.Vogelvereni ging Vogelvreugd hield vrijdag een ledenvergadering in Meulvliet. De aanwezigen konden ringen bestel len voor het komende kweeksei- zoen. Na de pauze was het woord aan dhr. Van de Sluis, die al 25 jaar als verzorger werkt in vogelpark Avifauna in Alphen a.d. Rijn. R. Leddy uit Ossendrecht vertelde maandag voor de plattelandsvrou wen over zijn leven als blinde. Led dy, vergezeld van zijn blindengelei dehond Pepijn, besteedde aan de hand van een videofilm aandacht aan de voorzieningen voor deze speciale groep gehandicapten. Te vens showde hij enkele attributen zoals zijn elektronische agenda, zijn sprekende horloge en wekker. Ver der bekeken de dames een film met een blind meisje in de hoofdrol, die liet zien hoe zij op een gewone ba sisschool goed kan meekomen. Een 33-jarige man uit Halle (Bel gië) heeft zondagmiddag om drie uur een slagboom vernield op de Oesterdam. De slagboom die bij de Bergsediepsluis over de parallelweg hangt, werd door het wrikken afge broken en op de weg gegooid. De man ging er vervolgens vandoor in een busje. Dat werd later aangetrof fen en om kwart voor vijf is de man op de Oesterdam aangehouden. Hij bekende de vernieling en zal zich voor de rechter moeten verantwoor den. De restauratiecommissie van de Hervormde Gemeente organiseert op Hemelvaartsdag een fietstocht van ongeveer 20 kilometer. Het ver trek is tussen half twee en drie uur 's middags bij verenigingsgebouw de Wingerd. De opbrengst is be stemd voor de restauratie van de Grote Kerk. Wandelliefhebbers kunnen vanaf 18 juni deelnemen aan de avondwan delvierdaagse. De tocht door de omgeving van Tholen wordt georga niseerd door wandelsportclub Vos meer. Vanaf zes uur kan men zich inschrijven in sporthal Meulvliet aan de Zoekweg. Om half zeven gaan de wandelaars van start. Drie avonden vijf of tien kilometer mee lopen is voldoende voor een herin nering. Op de laatste avond worden de wandelaars ingehaald door mu ziekvereniging Concordia. Voor de grootste groep, de oudste en de jongste deelnemer staat een beker klaar. Voorinschrijving kan bij F. Janmaat, Oesterstraat 37, tel. 604116. De Veste deed gisteren mee aan het nationaal voorleesontbijt. Daarom brachten de leerlingen van de spe ciale school voor basisonderwijs hun eigen ontbijt mee en ze veror berden dat gezamenlijk in de 'grote zaal'. De een had gewoon bruine boterhammen bij zich, de ander ge kookte eieren of cornflakes. Voor wie daarna nog honger had, waren er krenten- en bruine bolletjes. De juffen zorgden voor thee, melk en chocolademelk. Het voorleesontbijt stond dit keer in het teken van de muziek, vertelde juf Joke. Daarom was Dirk de Vreugd jr. van de band The Jolly Beggars uitgenodigd om het ontbijt muzikaal op te luisteren. Hij speel de op verschillende Ierse fluiten en de kinderen waren duidelijk onder de indruk van zijn verschijning en zijn muziek. Daarna las De Vreugd een Iers volksverhaal voor over een fee en kabouters. In de verschillen de lokalen werd aansluitend door de leerkrachten en een aantal vrijwilli gers (die wekelijks helpen bij het niveaulezen) voorgelezen uit een boek dat ook weer te maken had met muziek. Zo kreeg het voorlezen eens op een andere manier aan dacht. M Oud-Vossemeer Vijftig leerlingen uit de groepen ze ven en acht van de Sint Anthonius- school en Die Heenetrechtschool slaagden maandag voor het examen jeugd-EHBO A. De gehele school dag zijn de kinderen bezig geweest om verbanden aan te leggen, pop pen te beademen en de 'slacht offers' in de stabiele zijligging te leggen. Tevens slaagden alle deel nemers voor het theorie-examen. In samenwerking met de leerkrachten hebben vrijwilligers van het Neder landse Rode Kruis, C. de Neeff, mevr. J. de Neeff-Verspeek en mevr. M. Zuidweg, de kinderen met goed gevolg opgeleid. In de tweede ronde van het biljart- toernooi tussen Hof van Holland en De Treffers speelden,A. Deurloo en J. van Gorsel de kortste partij met 25 beurten. P. Vroegop maakte de hoogste serie van 13 caramboles en had niet 2,7 het beste gemiddelde. Aan de leiding gaat poule D met 85,73 p. Tweede is poule A met 84 p. Poule C staat op de derde plaats met 80,71 p en vierde is poule B met 69,78 p. De verdere uitslag: C. Burgers-H. van Daalen 12-8,09; P. de Leeuw-Arj. Hommel 7,14-12; W. Dorst-L. van Wezel 12-8,33; J. van Gorsel-Th. de Reus 12-7,08; K. Hommel-M. Punt 12-9,58;'M. Goe- degebuure-J. van Daalen 8,33-12; P. Vroegop-J. Hommel 8,37-12; A. Deurloo-R. Plompen 12-7,18. De Sint-Anthoniusschool deed gis teren mee aan het nationaal voor leesontbijt. Omdat dit in het teken stond van de muziek, kwam een tamboer van de muziekvereniging iets vertellen en ook voorlezen. De kinderen ontbeten samen op school en lieten zich dat goed smaken. De leerlingen van de groepen 1 en 2 van de De Casembrootschool had den een uitstapje naar speeltuin Vrouwenhof in Roosendaal en cam ping de Krabbenkreek. Voor de kin deren van groep 1 begon de dag met een spelletjescircuit rondom de school. In een versierde tractor en kipkar maakten de leerlingen ver volgens een rit naar de speeltoestel len en de 'piratenboot' van de cam ping. Onder het spelen was er ook nog tijd voor een maaltijd, waarna de kleuters via een omweg met de tractor naar school terugkeerden. Groep 2 vertrok om negen uur 's ochtends via een toeristische route (de Philipsdam) richting Roosen daal. Daar genoten de kinderen op de speeltoestellen. Na het nuttigen van een ijsje keerden ze weer huis waarts. De School met de Bijbel organi seerde donderdag de jaarlijkse sportdag voor de leerlingen van de groepen 3 tot en met 8. Onder een stralend zonnetje vonden de sport activiteiten voor de eerste keer plaats op sportveld De Waaje. Hier werkten de kinderen twaalf onder delen af, variërend van sprint en es tafetteloop tot kogelstoten en hoog springen. Daarnaast waren er creatieve onderdelen, zoals het sta pelen van blokken, zaklopen en on der een net doorkruipen. Voor de leerlingen was het touwtrekken het meest favoriete onderdeel. Er wer den zelfs extra wedstrijden georga niseerd. De resultaten werden geno teerd door de aanwezige ouders. Verder waren er EHBO'ers aanwe zig om hier en daar een pleister te plakken. Een van de leerlingen liep een rugblessure op en werd door verwezen naar een huisarts. De fina le bestond uit een afstandsloop waarbij de groepen 3 en 4 zo snel mogelijk zeshonderd meter moesten afleggen. De groepen 5 tot en met 8 liepen de duizend meter. Vrijdag ontvingen alle leerlingen een sport- diploma met daarop vermeld de persoonlijke prestaties. Veertien kandidaten ontvingen maandag hun EHBO-diploma in De Wellevaete. Cursusleider praktijk mevr. C. van Leeuwen-Wessels reikte de diploma's uit aan Dick Bruijnzeel, Gerda van Golverdin- gen, Betty van Poortvliet, Bert Pot- appel, Gabrie Heijboer, Leo Moer land, Amanda Hermans en Johan Eggebeen uit Sint-Annaland, Men zo en Marjolijn van Halm uit Oud- Vossemeer, Petra Bolier-Jonker en Jan-Willem Bolier uit Tholen, Jolanda Suurland uit Scherpenisse en Koos Poot uit Sint-Maartensdijk. De theorielessen waren in handen van dokter Mangnus uit Bergen op Zoom. Drie cursisten bedankten de arts, het kader van de EHBO-afde- ling en de Lotus voor de fijne raa- nier waarop deze cursus was gege ven. Verder werd de avond gevuld met bingo en een verloting ter be strijding van de onkosten. Bij vol doende deelname start er in oktober weer een nieuwe cursus. Geïnteres seerden kunnen zich opgeven bij Sylvia Menheere, tel. 652715. Ouders van leerlingen van De Schalm uit Stavenisse hebben de laatste weken heel wat werk verzet om de speelmogelijkheden op het schoolplein te verbeteren. Zowel 's avonds in de regen als in het zonne tje werd er doorgewerkt. Zelfs op ko ninginnedag offerden verschillende vaders hun vrije tijd op om werk op het schoolplein uit te voeren. Die dag had men de beschikking over een kraantje en dat kwam goed uit voor het verkleinen van de zandbak. Voor de nabij gelegen speelwerktui- gen was volgens de nieuwe regels namelijk meer ruimte vereist. „De enorme hulp van de ouders valt mij hier wel op", zegt directeur G. Col- deweijer uit Bergen op Zoom, die vorig jaar de Schalm onder zijn hoe de kreeg. „Het is grandioos. Om half acht 's morgens waren de ouders er op koninginnedag al. Door de nieu we regelgeving waren onze oude toestellen afgekeurd. Er is een oud huisje gesloopt en een nieuw klim- werktuig geplaatst. Mede door een sponsorloop is het geld daarvoor bij elkaar gebracht. We gebruiken val- dempende materialen zoals bijvoor beeld houtsnippers." Behalve de Schalm gebruikt ook peuterspeel- speel 't Stavertje, die in hetzelfde ge bouw is ondergebracht, de nieuwe speelmogelijkheden. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De stroopwafelactie van Woord en Daad heeft ƒ1146,- opgebracht. De netto-opbrengst van deze actie wordt besteed aan een onderwijsproject in Gambella in Ethiopië. Woord en Daad helpt hier 240 kinderen aan goed onderwijs, bijbelles, medische zorg en dagelijks warm eten. Sint-Maartensdijk Aan de Markt is in de nacht van vrijdag op zaterdag een ruit van een Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Haaskarbonade 1 kg 13,- *Ribkarbonade 1 kg 12,- JShoarmavlees 500 gr. 6,50 Magere runderlappen 1 kg 15,- Rundergehakt 1 kg Saucijzen 500 gram Ardenner snijworst 100 gram Palingworst 100 gram Runderrrookvlees 100 gram Asperge-hamsalade 100 gram 1,75 1,60 3,25 2,25 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 8,90 X 4,25 Advertentie I.M. woning vernield. Het schadebedrag is niet bekend. J. van Gorsel won vrijdag met 5379 punten de competitiewedstrijd van klaverjasvereniging de Pendelaars. M. van den Berg werd tweede met 5247 punten. 3. R. van Putten 5025 p; 4. M. den Haan 4865 p; 5. A. Koetsier 4716 p; 6. A. Arts 4604 p; 7. J. van Splunter 4478 p; 8. L. Kampman 4411 p; 9. S. Polman 4403 p; 10. P. van Iwaarden 4395 p. Scherpenisse De stichting Ontspanning gehandi capten organiseert zaterdag 26 mei haar jaarlijkse rommelmarkt. Ieder een is welkom van half twee tot half zes bij het clubgebouw Ons Huis aan de Langeweg. De opbrengst van de verkoop van nieuwe en gebruikte artikelen komt ten goede aan de we kelijkse ontspanningsavondenvoor gehandicapten in Tholen en Sint- Philipsland. op benzine en diesel gratis rocksen voor gratis cadeaus Advertentie I.M. Poortvliet Op 26 mei om half acht is er een zangavond in de N.H. kerk. Man nenkoor Dirksland o.l.v. F. Comet, jeugdkoor Sjaloom uit Tholen o.l.v. mevr. W. Eggebeen en Crescendo o.l.v. P. Heijboer zullen hun zang kunsten ten gehore brengen. Het or gel wordt bespeeld door M. de Wit, mevr. M. Klavers, C. Zwaai en J. de Graaf. De collecte is bestemd voor de actie Help de mkz-boeren van de stichting Draagt elkanders lasten in Apeldoorn. Elke derde maandag van de maand, dus nu 21 mei, haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Voetbalvereniging SPS organiseert zaterdag een wijkentoernooi. In ploegen van minimaal zeven spelers vanaf 15 jaar kan meegedaan wor den. In zowel Poortvliet als Scherpe nisse worden verschillende teams gevormd, terwijl de SPS'ers uit alle overige woonkernen in één wijk worden ingedeeld. Gezelligheid staat voorop. Voor vrijdagavond dient men zich op te geven bij Peter Noor- dijke tel. 662149, A.P. v.d. Belt tel. 612490 of Rien Voshol tel. 612888. Sint-Philipsland De commissie ouderenbeleid orga niseert op 6 juni een rondrit door Zuid-Beveland, Walcheren en Schouwen-Duiveland. De ouderen vertrekken om kwart voor één bij Ons Dorpshuis in Anna Jacobapol- der en om één uur bij De Wimpel. Via de Oesterdam gaat de reis rich ting Middelburg. In Koudekerke staat een bezoek aan de orchideeën- kwekerij op het programma, waar men koffie en gebak zal nuttigen. Verder gaan de ouderen over de pij- lerdam naar Haamstede. Hier rijden zij langs de vuurtoren naar Brou wershaven. De dag wordt afgesloten met een diner in Bruinisse. Geïnter esseerden kunnen zich tot 25 mei opgeven bij mevr. Verwijs-Faasse, tel. 572345 of bij mevr. Ten Hove- Vaders, tel. 572740. VERVOLG VAN VOORPAGINA Naast de twee rotondes bij Sint- Maartensdijk en de twee bij Poort vliet ligt er één rotonde bij Scherpe nisse. Volgens Schuhmacher komt daar in de toekomst bij de Lange weg een tweede voor Scherpenisse bij. En de verkeerslichten bij de T- kruising (Nieuwe) Postweg/Rei- merswaalseweg worden op termijn ook vervangen door een rotonde. Dat zijn er dan zeven, zodat de ro tonde in de Nieuwe Postweg de achtste zou zijn op dat traject. Na het gesprek tussen gedeputeerde Hennekeij en wethouder Heijboer is er binnenkort ambtelijk overleg tus sen medewerkers van de provincie en de gemeente. „De laatste is de vragende partij, dus die moet met plannen komen. Als provincie zeg gen we: zoek voor het nieuwe ge meentehuis een ontsluiting in com binatie met een bestaande verbin ding, zoals de Grindweg." Overigens werkt de Grontmij in op dracht van de provincie al aan een rotonde op het kruispunt Oud-Vos- semeersedijk/Deltaweg, waar het verkeer van en naar het industrieter rein Slabbecoornpolder op uitkomt. Dit wordt een grote rotonde met een doorsnede van 18 meter. De twee recent aangelegde rotondes bij Sint- Maartensdijk zijn 14 meter. Bij Scherpenisse wil dé provincie dus in de toekomst een tweede ro tonde aanleggen. Volgens Schuhma cher worden daarmee meerdere vliegen in één klap geslagen. „We gaan de Poortvlietsedijk veiliger in richten." De verkeersonveilige situ atie bij de Langeweg ter hoogte van de watertoren wordt opgeheven. Die ontsluiting op de Poortvlietsedijk vervalt. Tientallen meters verder richting Poortvliet komt dan de nieuwe ontsluiting bij de aan te leg gen rotonde. Aan de ene kant komt de Langeweg daar op uit. „Ten oos ten van Scherpenisse heeft die weg ook een functie voor de toekomsti ge woonwijk (aansluitend op de Maluslaan/Pyruslaan - red). Tevens krijg je daarmee een ontsluiting van het recreatiegebied Gorishoek. Aan de andere kant van de Poortvlietse dijk vervalt ook de T-splitsing met de Engelaarsdijk omdat er vanaf die Engelaarsdijk een parallelweg naar de nieuwe rotonde komt. Dit idee is met interesse begroet door gemeen te, waterschap en provincie, en het biedt zeker perspectief. Maar het kost wel de nodige centen. Het is echter allemaal nog in studie. De plannen moeten nog concreter wor den. Voor 2004/2005 worden ze niet uitgevoerd, ook al omdat er geen geld voor is. Het vervallen van een aantal verkeersgevaarlijke aanslui tingen (Langeweg, Engelaarsdijk) is echter zeker een doel om na te stre ven", aldus Schuhmacher. Mevrouw Snoep-Scherpenisse heeft beet bij het opvissen van een horloge. „Vooral de wat duurdere artikelen gingen grif van de hand. Daar heb ben we de beste omzet mee be haald", zegt WIK-voorzitter Peter Moerland. Hij kreeg voor deze eer ste moederdagmarkt op het par keerterrein aan het Havenplein veertig vrijwilligers op de been. „Ze vonden het leuk om dit te doen, en wat ons betreft mag dit volgend jaar weer. Als midden standsvereniging Activa dan op nieuw met ons wil samenwerken, want dat ging nu heel spontaan." Om zes uur werden de kramen op gezet, waarna winkeliers om acht uur hun spullen brachten die door leden van WIK tegen een bepaalde provisie werden verkocht. Een grote variatie aan schoonheidsarti kelen, handdoeken, huishoudelijke artikelen, tuinbeelden, kleding, portemonnees, sandalen, originele bokkenpootjes, Setallandse drank jes, bloemen, glaswerk, snoep en ijs. 'Pure verwennerij' allemaal. Het praathuisje waarin oudere in woners hun dagelijkse ontmoetin gen hebben, fungeert als voorraad- ruimte. Op de zonovergoten moe derdagmarkt zijn er ook kaarsen te koop, zelfs in de vorm van manda rijntjes. Die zou je eerder op een kerstmarkt verwachten. „De stroom kan echter uitvallen. Dat hebben we pas nog meegemaakt en dan heb je kaarsen nodig", zo toont Gerry de Jonge zich een goe de verkoper. Voor het terras van het WIK-plaza was het eigenlijk te zonnig, zegt Peter Moerland. „Men ging liever in de schaduw zitten." Toch was er speciale, ei gengemaakte WI K-cake en wie zich daarna schuldig voelde, kon 'Dromen van maatje 48' in de vlakbij gelegen stand van Herbali- fe. Een speciale attractie was het hen gelen naar een horloge in een bak met water. Wie de snelste tijd no teerde, maakte kans op één van de vier prijzen. Het horloge lag soms erg moeilijk, maar dat was afhan kelijk van hoe het uurwerk in de bak werd teruggegooid. Maar liefst 219 deelnemers waagden hun ge luk voor 1 gulden en die opbrengst was volledig voor WIK. De fa. Walhout kon 's middags de prijzen uitreiken. Joop Vroegop had in 2,82 seconden het horloge opgevist en daarmee was hij de snelste. Hij won een herenhorloge. Anja Hage werd met 4,22 seconden tweede en won eveneens een horloge. Mevr. J. Quist uit Sint-Philipsland werd derde met 4,9 sec. Zij kreeg een I wekker met fototoestel. Annet Vroegop uit Stavenisse won de vierde en laatste prijs dankzij haar tijd van 5,03 sec.: een horloge. Activa-voorzitter W.J. Mosselman verrichtte na vier uur ook de prijs uitreiking van een fotowedstrijd die middenstandsvereniging Activa rond moederdag had georgani seerd. Anja v.d. Repe (Hoender- weg) won de eerste prijs, een totale metamorfose bij de kapper, schoen- handel en schoonheidssalon. Marja Heijboer (Huygensstraat) won een schoonheidsbehandeling en de der de prijs, eveneens een schoon heidsbehandeling, was voor Caro line Dorst uit Stavenisse. „Sint-Annaland blinkt.weer uit met deze moederdagactie", zei een trotse voorzitter Mosselman. „Ve len zijn jaloers op onze activitei ten, waarmee we de koopkracht in Sint-Annaland proberen te behou den. De vijf weken durende moe derdagactie is met 25 deelnemende winkeliers goed geweest. Voor de moederdagmarkt van WIK was het vandaag misschien te goed weer, maar ook dat is leuk geweest. Het is in elk geval voor herhaling vat baar", aldus de Activa-voorzitter. Zondag 20 mei en hemelvaarts dag 24 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Voets, Arnemuiden. 19 u. ds. Den Ouden, do 11 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Bijl, Middelburg. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. 17 u. ds. Speelman, Barendrecht. do 10.15 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. ds. Velema, Nunspeet. do 9 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 9 en 16.30 u. ds. De Jongste, do 9 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. 19 u. zangavond. do 10 u. evang. Pieper. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. do 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. 18.30 u. ds. Quist, Scheveningen. do 10 u. kand. Prins, St. Annaland. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen, do 10 u. dhr. Glas, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Velema 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. do 11 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst, zo 9.30 u. eucharistieviering, do 11 u. hemelvaartviering (Lepel straat). SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Prins. 18 u. ds. Hoek. do 10 u. ds. Van Harten, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. do 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Harten, Ridderkerk. 18 u. ds. Kommers. do 10 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Hoek, St. Annaland. 14.30 u. kand. Zoet, Maartensdijk, do 9.30 u. kand. Kaptein, Nieuw- Lekkerland. 14.30 u. ds. Lohuis/ds. V.d. Zwan, zendingsmiddag. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van de Graaf, Rotterdam. 19 u. ds. Van der Maas, Wemeldinge. do 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. stud. Treur, Reste ren do 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18 u. ds. Olie, Spijk. do 10 u. ds. Hoek, St. Annaland. GEREF. KERK 10 u. dhr. Smouter, Rhoon. 14.30 u. ds. Krol, Gorinchem. do 9 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zorge, Krimpen a.d. IJssel. 17 u. ds. Klein. do 9.30 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 19.30 u. stud. Brugge, Hardinx- veld-Giessendam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Breda. do 10 u. ds. Schneider, De Lier. Bij snelheidscontroles op de Stave- nisseweg en de Priestermeetpolder is zondagmiddag een bestuurder be keurd die liefst 52 km te hard reed. De politie had motoragenten inge zet om snelheidsduivels staande te kunnen kunnen houden. Dat ge beurde drie keer en in twee gevallen werd het rijbewijs ingevorderd. Er werd gecontroleerd tussen half twee en half vier. In die tijd passeer den 544 bestuurders, waarvan er zestig harder reden dan de geldende maximumsnelheid van 80 km/u. Cliëntenraad. Mevr. J. de Waal-de Vos en P. van Belzen van de cliën tenraad van zorgcentrum Ten Anker zijn benoemd in de Regionale Cliëntenraad. Mevr. De Waal na mens het verzorgingshuis, Van Bel zen namens het verpleeghuis. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 19 en zondag 20 mei, he melvaartsdag 24 mei Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt Poortvliet)vr 18 u.-za 10 u.), tel. 612400. dr. Mellema, Tholen (za. 10-23.30 u.), tel. 602377. dr. v.d. Weijer, Oud-Vossemeer (za 23.30 u.-zo 15 u.), tel. 672400. dr. Bakkerus, Tholen (zo 15 u.-ma 7 u.), tel. 602350. do. dr. Bakkerus, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. do en vr dr. Veldman, Stavenisse, 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. do dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schaffer, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 mei donderdag 17 12.07 vrijdag 18 0.32-13.22 zaterdag 19 1.37-14.12 zondag 20 2.27-14.57 maandag 21 3.17-15.37 dinsdag 22 3.52-16.17 woensdag 23 4.32-16.57 donderdag 24 5.12-17.37 vrijdag 25 5.52-18.17 wo 23/5 4.48 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Pak even uw zakboekje THOLEN 17 mei Kerkhistorische lezingen, de Wingerd 19.30 u. 18 mei Bingo bejaardensoos. 19 mei Concert Barok: religieus en profaan, stadhuis, 20.15 u. 24 mei Fietstocht t.b.v. restauratie Grote Kerk, vertrek De Wingerd 13.30-15 u. 26 mei Openstelling depot Dorkas, Mossellaan 53, 9.30-11.30 u. 29 mei Fietstocht Anbo, vertrek Schuttershof, 14 u. OUD-VOSSEMEER 22 en 29 mei Koersbal Anbo, Vos- senkuil, 14 u. 23 mei Fietstocht Anbo, vertrek Vossenkuil, 13.30 u. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Van leesplankje naar leesoefeningen en Met de TH 21 op kreeftenvangst, Meestoof, di t/m za 14-17 u. STAVENISSE 19 mei Rommelmarkt zendings commissie N.H. kerk, Schuilplaats, 9.30-15 u. SCHERPENISSE 26 mei Openstelling depot Dorkas, Platteweg, 9.30-12.00 u. 26 mei Rommelmarkt Philadelphia, Ons Huis 13.30-17.30 u. 26 mei Braderie. POORTVLIET 19 mei Verkoping bloemen en plan ten voor zendingswerk, hoek Markt/Smidsstraat, 10-15 u. 19 mei Wijkenvoetbaltoernooi SPS. 26 mei Zangavond in N.H. kerk, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 18 mei Cabaret Reinder van der Naait, De Maagd, 20.15 u. 19 mei Familie-dansmusical Een Midzomernachtsdroom, De Maagd, 20.15 u. 20 mei Snuffelmarkt, De Stoelemat. 20 mei Sunday Singers, Ontmoe- tingskerk Bolwerk, 14 u. 22 mei Klassiek concert Concertge bouw Kamerorkest, De Maagd, 20.15 u. 24 mei Asperge-fietstocht, wijkge- bouw De Moerkens, 9.30 u. 25 mei Van Dik Hout, De Stoele mat, 20.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The mummy returns - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15 en 20 u„ wo 14 en 20 u. ROXY II: Costa! - vr en za 18.45 u„ zo 16 u. De kleine vampier - za, zo en wo 14 u. Save the last dance - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 21.30 u. CINEMACTUEEL: 15 Minutes - do en ma 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u.,zo 16.15, J8.45 en 21.30 u. 102 echte Dalmatiërs - za en zo 14 u. The mummy returns - do, ma en di 20 u„ vr. 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. Ratjetoe in Parijs (Ned. gespr.) - za en zo 14. u. The Mexican - vr en za 18.45 en 21.30 u. zo 16.15, 18.45 en 21.30 u„ di 20 u. Verrassingsvoorpremiere: do 20 u. Crouching tiger, hidden dragon - ma en di 20.30 u. 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2