Conditietest en vossenjacht op sport-doedag senioren in Tholen Verburgh TOY dames met overmacht kampioen Hoofdklasse voor Jac. van Beieren Dames Ruucstoppelen 4 pakken kampioenschap Ruucstoppelen 1 en 3 missen de promotie Festival van Thoolse bands in Haestinge Bomen kwijnen weg in groenstrook Dikke winst voor teams van Ruucstoppelen Tennislessen voor senioren Donderdag 17 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Een conditietest binnen en een vossenjacht buiten. Dat waren de twee onderdelen van de sport-doedag zaterdag in Tholen. 57 deelnemers van zes gymnastiekverenigin gen uit Zuidwest-Nederland namen er aan deel. De op roep voor de doedag was ook gericht aan de heren, maar die lieten het afweten. De vossenjacht werd gewonnen door gymnastiekvereniging SVT uit Terheijden. St. -Annaland voorkomt nipt degradatie Merklap Dik verlies Derde plaats Net geen titel b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Het eerste herenteam van Jacoba van Beieren uit Sint- Maartensdijk is gepromoveerd naar de hoofklasse. Dat is de eerste keer in de geschiedenis van de tennisvereni ging. Zaterdag speelden de heren de laatste competitie wedstrijd, maar ze waren al verzekerd van de titel in de eerste klasse B. St.-Annaland 2 wel een stapje hoger In 2 sets beslist Weggekaapt De sport-doedag is in de plaats geko men van de gym- en trimdag en wordt jaarlijks gehouden. Dit keer vond het evenement in Meulvliet in Tholen plaats met de dames van Spido uit Oud-Vossemeer, Excelsior uit Poort vliet, Sint Martinus uit Halsteren, Udi uit Bergen op Zoom, Astrow uit Sou burg en SVT uit Terheijden. Het aantal deelnemers valt dit jaar wat tegen. Ina Bolier van de werk groep recreatie: „Gewoonlijk hebben we 120 tot 130 deelnemers. Maar er waren mensen die dachten dat het al leen voor 55 plussers was. Je kan al meedoen vanaf 21 jaar. Dat gaan we volgend jaar vantevoren beter bekend maken." De oproep aan de heren om mee te doen, had geen succes. Tonnie Heij- boer van de werkgroep: „De heren konden hier eerst niet aan meedoen. Er is toen gevraagd om de heren ook uit te nodigen. Dat hebben we ge daan, maar er is niemand gekomen. Misschien volgend jaar. Het is ook Terwijl de dames van De Ruucstoppelen 4 een feestje bouwden om het kampioenschap te vieren, konden de dames van St.-Annaland drinken op een maar net afgewende degradatie uit de hoofdklasse. Het derde team van De Ruucstoppelen slaagde er net niet in de titel in de wacht te slepen. Tennis Dames 4 van De Ruucstoppelen behaal de in de laatste wedstrijd van de compe titie het kampioenschap. De thuiswed strijd tegen Kapelle 5 eindigde in 3-1. Die drie punten waren essentieel voor het behalen van de eerste plaats. Anja Jansen en Lydia van der Peet hielden in het begin gelijke tred met hun opponen ten, maar daarna liepen ze uit en wonnen in twee sets van 6-3. Bea Verwijs en Mart Steijn gingen tot 3-3 eveneens ge lijk op, maar ook zij pakten de winst met 6-3 en 6-4. De dames Jansen en Verwijs waren de enigen die hun partij verloren. De eerste set ging met 4-6 naar Kapelle. De Sint-Philipslandsen kwamen echter terug en pakte de tweede set met 6-4. Maar Kapelle had het laatste woord en won de derde set met 2-6. Dat maakte toen niet zoveel meer uit, want Lydia van der Peet en Corrie Walpot hadden toen het benodigde derde punt al ges coord. De eerste set wonnen ze eenvou dig met 6-3. In de tweede set gingen de zenuwen meespelen en ze gaven een 5-2 voorsprong weg. Kapelle kwam terug tot 5-5, maar toen werd de wil om kam pioen te worden sterker dan de zenuwen en de Sint-Philipslandse dames sloten wel zo dat er veel minder mannen aan recreatiegym doen." De deelname valt volgens haar uiteindelijk toch niet tegen. „Vorig jaar was het op Walche ren. Toen hebben we het af moeten gelasten omdat het voor 55-plussers uit Goirle en Terheijden bijvoorbeeld te ver rijden was. Daarom is het nu in Tholen gedaan. Dan is het niet zo ver." Het district Zuidwest-Nederland beslaat heel Zeeland en een deel van Noord-Brabant (tot Tilburg). 's Morgens konden de deelnemers hun conditie op peil brengen op het circuit met 15 'stations' in de sport zaal van Meulvliet. Er waren onder meer til- en strekoefeningen aan het wandrek en op de mat. Om de mi nuut moesten de deelnemers in een groep van acht wisselen. winnend af met 7-5. Daarmee was de ti tel binnen. Het eerste damesteam van St.-Annaland kreeg met 4-0 om de oren van Zoutelan- de. Hanna Moerland en Marrie Quist speelden niet onaardig, maar kwamen toch te kort en verloren met 4-6 en 3-6. Er kwamen wel wat kansen, maar er werden te veel onnodige fouten ge maakt. Anja v.d. Repe en Corrie Bazen speelden een spannende eerste set die in een tie-break met 8-10 verloren werd. De tweede set ging met 2-6 naar Zoute- lande. De derde partij met Willy de Rij ke en Marrie Quist werd wel een drieset ter, maar ook nu werd de winst ingeleverd. Hanna Moerland en Corrie Bazen werden vervolgens vrij simpel weggespeeld. Na wat rekenwerk bleek dat St.-Annaland gelijk was geëindigd met het Halve Maantje uit Goes op de op één na laatste plaats. Aangezien er twee ploegen degraderen, geldt het on derling resultaat. Dat was echter 2-2. Dan worden de sets geteld en St.-Anna land behaalde in die partij een set meer. Dus zal St.-Annaland (met de hakken over de sloot) in de hoofdklasse blijven. Het tweede damesteam van St.-Anna land heeft de derde plaats bezet in de eindrangschikking na een 2-2 gelijkspel in en tegen Souburg. Het werd een moei 's Middags genoten de deelnemers van het prachtige zomerweer tijdens de vossenjacht door het stadje Tho len. In groepjes gingen de dames op pad. Ze kwamen aan de dijk langs de Eendracht een treurende Kniertje tegen, maar ook een militair, een voetballer, een scheidsrechter, een heks, een tuinman en een bloemen meisje. Alle groepen bezochten en passant de tentoonstelling van de Zeeuwse merklap in het koor van de Grote kerk. Bij de vossen kregen ze een kaartje met een woord of een deel van een zin voor de oplossing van de slagzin. Gemakkelijk was dat niet, zo bleek bij terugkomst in Meulvliet. 'Een gezond en fit leven is waar wij vandaag 12 mei 2001 naar streven'. SVT uit Terheijden was er het dichtst bij en liep de snel ste tijd. De ploeg kreeg een appel taart die ter plekke werd genuttigd. zame wedstrijd. Carolien van Sabben en Carina Droogendijk kwamen na een achterstand van 5-2 in de eerste set terug en wonnen met 6-7. De tweede ging met 4-6 naar de Sint-Annalanders. Gerda van Vossen en Yvonne Tebbens pakten in een driesetter de winst met 6-3,4-6 en 3-6. De dames Van Sabben en Van Vos sen moesten de punten afgeven met 7-6 en 6-3. Carina Droogendijk en Yvonne Tebbens speelden slecht en verloren met 6-4 en 6-1 De laatste wedstrijd van de competitie moest het eerste damesteam van De Ruucstoppelen verlies incasseren. De uit wedstrijd tegen Bru-Ten eindigde in 3-1. Lijdie Kot en Betsie Huijsmans konden in het begin van de eerste set hun oppo nenten nog bijbenen, maar ze verloren uiteindelijk met 6-3. De tweede set werd heel spannend, maar in de tie-break was Bruinisse de sterkste. Leni Verwijs en El- ly van Dijke speelden in de eerste set ge degen en wonnen met 3-6. In de tweede kwam de klad erin nadat Leni Verwijs een bal in haar gezicht had gekregen. Eerder was ze al gevallen en het leek erop dat dit alles haar parten ging spelen. Maar het duo kon zich tijdig herstellen en won toch nog met 4-6. De dames Verwijs en Huijsmans hadden kansen in de eerste set, maar verloren de tie-break. In de tweede set kregen ze geen vat op het ge varieerde spel van hun tegenstandsters en ze verloren met 6-3. Lijdie Kot en Elly van Dijke verloren de eerste set nipt met 6-4. In de tweede konden ze de Bruse da mes onder druk zetten en pakten de winst met 3-6. Na een aanvankelijke achter stand ging het in de derde set gelijk op, maar het spel van de Sint-Philipslandse dames werd slechter en de tie-break ging naar Bru-Ten. Ondanks dit verlies eindigt De Ruucstoppelen op de derde plaats in de eerste klasse, achter Souburg en Zie- rikzee. Met drie driesetters ploegden de dames van De Ruucstoppelen 2 zich. naar een 2- 2 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen LTVS uit Sluis. Maddy Filius en Rian Baauw speelden een spannende strijd waar in de derde set nog een tie-break de beslissing moest brengen. Die viel uit ten gunste van LTVS: 5-7, 6-3 en 7-6. Lies- beth van Dijke en Riet Sondermeijer speelden eveneens een driesetter, maar behaaldeh wel een punt: 6-2, 3-6 en 2-6. Rietje Verwijs en Anja Koldijk speelden een verloren partij en ze gingen dan ook in twee sets van 6-1 tenonder. De dames Filius en Van Dijke werkten een zware partij af, maar ze behaalden wel de over winning met 6-12-6 en 5-7. Wetende dat ze op een gedeelde eerste plaats stonden (samen met Ovezande), gingen de dames van De Ruucstoppelen 3 ertegenaan tegen Den Haene uit Schud- debeurs. Er moest gewonnen worden, want als beide teams gelijk zouden spe len, werd Ovezande kampioen wegens een beter onderling resultaat. Lia Buijs en Lia van Dijke wonnen hun eerste set vrij eenvoudig met 6-1In de tweede was er meer tegenstand, maar de Sint-Philips- landsen wonnen met 7-5. Joke Bomas en Els v.d. Giesen hadden het zwaarder. Hun opponenten waren goed op elkaar inge speeld. De eerste set was voor De Ruuc stoppelen met 7-5, maar de tweede ging met 4-6 naar Den Haene. Na twee uren ging ook de derde set naar het Schouwen- Duivelandse duo. De dames Bomas en Van Dijke ging het gemakkelijk af. Ze wonnen met 6-2 en 6-0. Lia Buijs en Els v.d. Giesen maakten er een driesetter van. Het werd een partij met ellenlange ral ly's. De eerste set was met 5-7 voor Den Haene, terwijl de tweede met 6-0 naar De Ruucstoppelen ging. Toen gingen de da mes uit Schuddebeurs er weer tegenaan en ze wonnen met 3-6. Met het 2-2 ge lijkspel en winst van Ovezande op Zierik- zee, moest De Ruucstoppelen tevreden zijn met een tweede plaats op de ranglijst. In gemeenschapscentrum Haestinge te Sint-Maartensdijk wordt op zater dag 8 september een festival van Thoolse bands gehouden. Een aantal formaties heeft al medewerking toe gezegd aan het programma dat avondvullend zal zijn. Maar de orga nisatie is nog steeds op zoek naar bands en gelegenheidsformaties die op dit festival acte de présence wil len geven. Het is de bedoeling dat de groepen die optreden minimaal een link met Tholen hebben, hoewel niet perse de hele formatie uit Tholena- ren hoeft te bestaan. Wie zich op wil geven, kan dat vóór 6 juni doen bij beheerder H.C. Visser van Haestin ge, tel. 0166-662865. Daar kan men ook terecht voor inlichtingen om trent deelname. De bands werken overigens allemaal belangeloos mee en zien het als promotie voor bands in Tholen. Cultureel erfgoed. De stichting cul tureel erfgoed krijgt dit jaar 500.000 gulden subsidie van de provincie. Advertentie I.M. VERVOLG VAN VOORPAGINA De gemeente zou als reden op heb ben gegeven dat bomen in de strook weg zouden kwijnen. Maar de bewo ners constateren dat hun tuinen - di rect grenzend aan de strook - er met een simpele grondverbetering prima bijstaan. Dus zou dat ook voor de ge meente moeten kunnen. De gemeente wil verder in afwijking van het oorspronkelijke plan een drainageleiding leggen in de strook om regenwater van drie percelen af te voeren. Oorspronkelijk was daar gewoon een afvoer naar het riool ge pland en de bewoners zien niet in waarom dat nu zou moeten verande ren. Bovendien zou de drainage vrij diep komen te liggen en ondiep wor telende beplanting zou daar geen last veroorzaken. Ook zou de drainage onder de straat aangelegd kunnen worden,volgens de bewoners. Water- vliethof en Groot Verréhof staan na melijk voor dit en volgend jaar op de planning voor herbestrating. In hun brief pleiten de bewoners er voor om het tweede trottoir (aan een kant van de straat ligt al een voetpad) uit de plannen te schrappen en weer terug te keren tot de oorspronkelijke opzet van een groenstrook. Temeer omdat de bewoners niet zijn betrok ken bij de beslissing om de bestem ming van het stuk grond te verande ren. „Onttrek u niet eenzijdig aan het plan, vanuit de machtpositie die de gemeente hier heeft. Maak van de Watervliethof en Groot Verréhof geen Watervlietstraat en Groot Ver- réstraat." Het eerste jeugdteam van De Ruucstop pelen heeft een ruime 5-1 overwinning geboekt op Zierikzee. Martine Reijn- goudt won vrij simpel met 6-1 en 6-3. Amanda Jansen ondervond nog minder tegenstand: 6-1 en 6-0. Pim van der Est speelde een spannende wedstrijd en had drie sets nodig om zijn opponent op de knieën te krijgen: 6-7, 6-3 en 6-3. Mi- chiel van der Est werkte eveneens een spannende partij af, maar hij moest het punt aan zijn tegenstander laten met 6-3, 5-7 en 0-6. In het dubbelspel wonnen de Sint-Philipslanders overtuigend. Pim van der Est en Amanda Jansen pakten de winst in twee sets van 6-1. Ook Michiel van der Est en Martine Reijngoudt had den weinig moeite met hun tegenstan ders en wonnen met 6-2 en 6-1 De Ruucstoppelen 2 kreeg Lewedorp op bezoek. Het was warm op de baan, maar de strijd was er niet minder om. Bianca van der Peet was in topvorm en zij ver sloeg haar opponente met 6-1 en 6-0. In valster Alice van Dommelen was al even succesvol en zij won in twee sets van 6-1 De jongens konden vervolgens niet ach terblijven en Lars Steijn boekte winst met 6-0 en 6-1, terwijl Jos Boon de zege be haalde met 6-0 en 6-3. In het dubbelspel liep het even anders. Het sterke koppel van Lewedorp gaf Lars Steijn en Bianca van der Peet geen duimbreed toe; de gas ten wonnen dan ook met 6-4 en 6-3. Alice van Dommelen en Jos Boon hadden het veel gemakkelijker en zij lieten hun te genstanders niet scoren: 6-0 en 6-0. Van de zes wedstrijden wonnen ze er vijf. Meestal met royale cijfers, zo legt Kees Lindhout uit. „De laat ste wedstrijd tegen Oost-Souburg hebben we met 4-2 verloren omdat we minder vaste spelers op de been konden brengen. Maar de andere wedstrijden hebben we met over macht gewonnen. Van Westerschou- wen en Kruiningen hebben we bij voorbeeld met 5-1 gewonnen. Van de zwakste hebben we met 6-0 ge wonnen, van de nummer twee met 5-1." Het team van zes spelers behaalde 28 punten uit zes wedstrijden. En stond voor de laatste competitie wedstrijd al negen punten voor op de nummer twee. De ploeg speelt al vier jaar in de zelfde samenstelling met Jan Leeu wenhaag, Tonny Verjaal, Vincent de Kerf, Timo Bocxe, Frank Vinger- hoeds en Kees Lindhout. Het team speelt op Cl-niveau, behalve Vin- gerhoeds (C2). De ploeg doet in de winter mee aan de Melanencompe- titie in Halsteren waar het zestal ook al twee keer kampioen werd (B2-niveau). Volgens Lindhout maakt het team niet alleen indruk door het goede spel maar ook omdat drie spelers van Jacoba van Beieren in het bui tenland wonen. Verjaal komt uit Duitsland om competitie te spelen, De Kerf uit België en Vingerhoeds vliegt over vanuit Schotland. „Als we uit spelen, dan rijden we met au to's met verschillende buitenlandse nummerborden: een Duits, een Bel gisch en een Engels. Dat maakt het wel bijzonder." Aan de samenstelling van het team voor de strijd in de hoofdklasse, verandert er volgens Lindhout niets. Wel aan de voorbereiding. „Verjaal, De Kerf en Leeuwenhaag kunnen dat niveau makkelijk aan, maar de rest zal toch naar trainingskamp moeten om mee te kunnen. De hoofdklasse wordt gewoon heftig." Met nog twee wedstrijden te gaan, bezet heren 1 van St.-Anna land de vierde plaats in de rang lijst. Er moet dus aan getrokken worden. Ruucstoppelen 1 miste de boot van de promotie naar de eerste klasse, ten gunste van Zier ikzee. Ruucstoppelen 3 kon pro moveren, maar zag dat koekje net voor zijn neus weggekaapt door de heren van St.-Annaland 2. De heren van St.-Annaland 1 schreven zondag een 2-4 nederlaag bij in de wed strijd tegen koploper Drive 2 uit Sas van Gent. De eerste twee enkelpartijen van Jaap Dekker en Leen Goedegebuure waren van hoog niveau. Vooral Dekker had een ouderwetse vorm te pakken en won de eerste set met 6-3. In de tweede set kreeg hij echter last van een oude liesblessure. Zijn tegenstander kon beter in het spel komen en op cruciale mo menten trok Dekker aan het kortste eind. Hij verloor met 5-7. De derde set was haast een formaliteit. Terwijl zijn opponent steeds beter ging spelen, kreeg Dekker almaar meer pijn en bij 1 - 3 moest hij opgeven. De start van Goe degebuure was juist minder goed. Bin nen twintig minuten stond hij met 2-5 achter. Vanaf dat moment nam Goede gebuure echter de regie over en hij won alsnog met 7-5. In de tweede set zette hij deze spelstijl voort en won met 6-1 Invaller Cent van Dijke trof een sterke tegenstander. Ondanks goed spel, trok hij in de eerste set aan het kortse eind: 2-6. In de tweede set probeerde Van Dij ke van alles, maar ook nu moest hij de winst aan de tegenstander laten: 2-6. Arjan Mosselman had een goede start. Binnen een kwartier veegde hij zijn te genstander van de baan met 6-0. In de tweede set nam hij wat gas terug en kreeg hij last van een oude hamstring blessure. Bij een 5-4 voorsprong for ceerde hij echter de beslissende break en won. Zo stond het 2-2 bij aanvang vari de dubbelpartijen. Luud van Dijke en Arjan Mosselman troffen goede op ponenten. Ondanks goede tegenstand verloren ze in twee sets van 1-6. Koen van Dijke en Leen Goedegebuure had den in de eerste set weinig in te brengen tegn de harde slagen van de Zeeuws- Vlamingen. In de tweede set kregen ze kansen om te winnen, maar op de be langrijke momenten lieten ze het regel matig afweten: 4-6. De Ruucstoppelen 1 speelde uit tegen Zierikzee met als inzet het kampioen schap. Bij winst of gelijkspel zouden de Sint-Philipslanders de overstap naar de eerste klasse mogen maken. Als ze ver loren, werd Zierikzee kampioen. Het werd een 4-2 teleurstelling voor De Ruucstoppelen. Omdat Jean-Paul Fleur- baaij er niet eerder dan half vier kon zijn, werd begonnen met de op één na sterkste dubbel. Harm-Jan van Dijke en Roland Walpot speelden weliswaar voor het eerst samen, maar ze bleken goed te kunnen samenspelen. Na een moeizame eerste set (die met 6-3 naar de Sint-Phi lipslanders ging), kwamen ze in de tweede met 5-4 voor te staan. Walpot mocht serveren en ze kregen bij 40-30 een matchpoint. Van Dijke kreeg een gemakkelijke volley te verwerken, maar hij sloeg de bal een centimeter achter de lijn. De game ging verloren en zelfs de 3-0 voorsprong in de uiteindelijke tie break smolt weg zodat Zierikzee alsnog won. Op de andere baan troffen Fleur- baaij en Patrick Walpot troffen een sterk koppel als tegenstander, maar ze gingen voortvarend van start en namen een 3-0 voorsprong. Toen kwamen hun tegen standers echter op stoom en zij wonnen de partij vrij simpel in twee sets. De punten moesten dus uit hel enkelspel komen. Van Dijke moest het opnemen tegen een zeer sterk, maar rustig spelen de routinier. In de eerste set kwam hij er dan ook niet aan te pas, maar toen zijn slagen beter vielen, kwam Van Dijke te rug en won zelfs na twee uren spelen. Roland Walpot was later begonnen dan Van Dijke, maar toch was hij nog eerder klaar. Zijn tegenstander was om tacti sche redenen op de tweede plek gezet. Het kostte Walpot even moeite zijn rit me te vinden, maar daarna was de klus in twee sets snel geklaard. Fleurbaaij trad op als kopman en moest spelen te gen een tegenstander die een zeer goede en zeer harde vlak geslagen forehand had. Emhij wist die goed te gebruiken. Fleurbaaij speelde goed, maar was te gen dit geweld niet opgewassen. Na twee sets kon hij de baan verlaten. Daarmee kwam alles aan op Patrick Walpot. Als hij won, zou er toch nog ge feest kunnen worden in Sint-Philips- land. Zijn tegenstander was een oude rot in het vak die Walpot voornamelijk het spel liet bepalen. Daar wist de Sint-Phi- lipslander zich geen raad mee. Sommi ge punten die hij scoorde waren klasse, maar de vele fouten voerden de boven toon. In twee sets werd het kampioen schap beslist ten gunste van Zierikzee. De laatste wedstrijd van het seizoen was erg belangrijk voor zowel De Ruucstop pelen 3 als voor tegenstander Oost-Sou burg 5. De Ruucstoppelen kon door een ruime zege (afhankelijk van het resul taat van St-Annaland 2) nog promotie naar de derde klasse afdwingen en Oost-Souburg had de punten hard nodig om degradatie te ontlopen. In het eerste enkelspel won Jack Neele de eerste set vrij eenvoudig met 6-2 en hij stond ook al snel met 4-1 voor in de tweede set. Zijn tegenstander kwam nog terug tot 5- 4, maar Neele serveerde de wedstrijd gedecideerd uit. Ook de tweede single werd een eenvoudige prooi voor De Ruucstoppelen. Jan Bolier won met goed severen en degelijk baselinespel met tweemaal 6-2. Sam Everaers daar entegen, had wat meer moeite met zijn opponent. Hij won de eerste set met 6-4, maar moest de tweede met 4-6 aan zijn tegenstander laten. De conditie van Everaers was in de derde set doorslag gevend. Zijn tegenstander kon het tem po niet meer Rolwerken en verloor de set dan ook kansloos met 1-6. Jan van Dijke had in het vierde enkelspel een taaie tegenstander. Na de eerste set met 6-4 gewonnen te hebben, kwam Van Dijke bij 6-5 in de tweede set op match point. Hij wist dit echter net niet te ver zilveren. Zijn tegenstander rook zijn kans en pakte de game en daarna zelfs ook de tie-break in de tweede set. Van Dijke speelt dit seizoen echter erg sterk (hij heeft bijna al zijn partijen gewon nen) en ook in deze partij was hij in de laatste set conditioneel te sterk: 6-2. Zo stond het na 4 singles dus 4-0 en was de kans op promotie nog steeds aanwezig. In de eerste dubbel hadden Sam Eve raers en Jack Neele geen enkel rpo- bleem met hun tegenstanders die meer met zichzelf en de hitte leken te worste len, dan met de bal: 6-3 en 6-2. De laat ste dubbelspelers van De Ruucstoppe len, Jan van Dijke en Jan Bolier, slaagden er echter niet in het feestje compleet te maken. Na twee spannende sets moest een derde de beslissing bren gen. Van Dijke kreeg echter wat last van zijn heup en kon niet voluit meer lopen. Deze derde set werd dan ook met 6-3 verloren. Na deze 5-1 overwinning blijft de Ruucstoppelen 3 toch nog steken in de vierde klasse, want St.-Annaland 2 wist verassend met dezelfde cijfers van Eegedima 2 uit Tholen te winnen, waar door de Sint-Annalanders promoveren. De gezamenlijke tennisverenigingen van Tholen en Sint-Philipsland bieden seni oren de mogelijkheid om gratis tennis lessen te volgen. De lessen zullen in juni gaan beginnen bij de diverse verenigin gen. Volgens de clubs is gebleken dat di verse senioren nog bij het arbeidsproces betrokken zijn en dus niet overdag kun nen lessen. Voor hen wordt er gezocht naar een oplossing zoals les in de avon duren of op zaterdag. Men kan zich nog aanmelden bij de vijf betrokken tennis verenigingen. Het tweede damesteam van TOV uit Oud-Vossemeer is kampioen geworden in de vijfde klasse. Jessie Aarden, Corry Egberts, Juliette Geluk en Cindy Reijn goudt wonnen al hun zes wed strijden en noteerden slechts drie verliespunten. Bij terugkeer uit Biervliet, maandagmiddag, werden ze door het bestuur in de bloemen gezet, samen met de re serve-speelsters Marja Egberts, Els Frigge en Lia Hopmans. „We hebben een leuke en gezellige competitie achter de rug", ver telt teamcaptain Corry Egberts. De gezelligheid staat centraal bij de dames, die er wekelijks een maandag of dinsdag voor uit trekken om hun partijen te spe len. „We zorgen dat we om tien uur aanwezig zijn en drinken dan eerst koffie met iets lekkers erbij. Gezelligheid moet je zelf maken." Een wedstrijd bestaat uit vier dubbelpartijen en kan dus een behoorlijk deel van de dag in beslag nemen. TOV 2 speelt al een aantal jaren in praktisch dezelfde samenstel ling. Cindy Reijngoudt debu teerde deze competitie, als ver vangster van Annelie Hommel (die de kampioenen met een klei ne attentie verraste). „Het is de eerste keer dat we kampioen worden." Het team versloeg De Bongerd 3 uit Goes, Noord-Be veland 4 en Axel met 4-0, en won met 3-1 van Souburg 5, Driewe gen 2 en Biervliet. Laatstge noemde tegenstander uit Zeeuws-Vlaanderen won de eer ste partij - tegen het koppel Eg- berts/Reijngoudt - met 6-2 en 6- TOV 2 met achteraan v.l.n.r. Cindy Reijngoudt, Marja Egberts, Corry Egberts en Lia Hopmans. Vooraan v.l.n.r. Els Frigge, Jessie Aarden en Juliette Geluk. 3, maar de resterende drie gin gen naar de Thoolse dames. Eg- berts/Aarden en Aarden/Geluk liepen met 0-6, 0-6 over hun te genstanders heen, terwijl Ge- luk/Reijngoudt met twee keer 1- 6 zegevierde. „Eigenlijk waren we vooraf al kampioen, dus we konden ontspannen spelen", zegt Corry Egberts. Het eerste damesteam van de Vossemeerse club, dat in de der de klasse uitkomt, is op de vijfde plaats geëindigd. Het herenteam van TOV l^eelt in de vierde klasse. Zaterdag begint de mix competitie en daarin brengt TOV één team uit. De groep dames van Excelsior ontmoet de heks (Anneke Kamstra uit 's-Gravenpolder) en de voetballer (Ina Bolier uit Poortvliet) in de tuin van de Grote Kerk. ■■H Met champagne vieren Vincent de Kerf, Timo Bocxe, Kees Lindhout, Tonny Verjaal en Frank Vingerhoeds (v.l.n.r.) van Jacoba van Beieren hun promotie naar de hoofdklasse. Op de foto ontbreekt teamlid Jan Leeuwenhaag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13