Provincie Zeeland Aanzet Strategische Visie Succes voor dames in tenniscompetitie De Ruucstoppelen 1 verstevigt zijn positie Sportprijs voor Moeliker, Geuze of Van der Zande Commissies Provinciale Staten lOfficiële Mededelingen Donderdag 10 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 19/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Gesloten Het Zeeianddebat werd op 17 februari van dit jaar afgesloten. De resultaten van de discussie dienen mede als basis voor het opstellen van een strategische visie. De projectcommissie Strategische Visie heeft eind april de 'Aanzet' vastgesteld. Klantenpanel openbaar vervoer op aanvraag lil beroep St.-Annaland veilig, Ruucstoppelen mist titel Tweede plek Spannende tie-break Knappe zege i Naar tweede plek Twee punten voor de tennisjeugd Diversen Plan jeugdhulpverlening Zeeland 2002-2005 Milieu Bodemverontreiniging Zuiddijk 20 te Sint Philipsland Ook aanmoedigings- en ploegenprijs Abdij Lli Voorafgaand aan een vergade ring van Provinciale Staten (PS) bespreken diverse commissies onder andere de door Gedepu teerde Staten (GS) ingediende voorstellen. De commissieverga deringen zijn openbaar en wor den gehouden in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreek recht voor het publiek. Welzijn De vergadering van de commis sie Welzijn is op 14 mei en be gint om 9.30 uur. Na opening en mededelingen is er gelegenheid voor het publiek om gebruik te maken van het spreekrecht. Gedeputeerde De Kok zal mede deling doen over de gang van zaken bij het Zeeuws Museum en er wordt een brief van GS be sproken inzake interim-manage ment en depotbeheer. In 1999 is het proefproject Cultuurhistori sche Hoofsstructuur in Noord- Zeeland gestart. Inmiddels is een inventarisatie gedaan van histori sche geografie op Tholen en St. Philipsland. De veldwerkzaamhe- den in Schouwen-Duiveland moe ten nog worden gestart. Het bud get van 1999 is echter niet toe reikend, zodat een aanvullend krediet wordt gevraagd. Andere agendapunten zijn de financiële problematiek van Stichting Pleeg- zorg Zeeland in het kader van de jeugdhulpverlening, een subsidie verzoek van de Ambulancedienst Boven de Westerschelde te Goes voor de aanschaf van monitoren voor pre-hospitalisatie tromboly- se, de jaarrekening 2000, begro tingswijzigingen 2001, le bestuursrapportage 2001 en de voorjaarsnota begroting 2002. Verkeer en Vervoer De commissie Verkeer en Ver voer vergadert ook op 14 mei. Deze bijeenkomst begint om 12.00 uur. Zoals gebruikelijk is er ook in deze vergadering spreekrecht voor het publiek. Het eerste agendapunt is de Fast Ferry; eindresultaat tender Wagenborg. Daarna worden de financiële zaken van de provincie zoals jaarrekening, begroting en bestuursrapportage afgehandeld. Om 13.00 uur begint de work shop "Experimenten Openbaar Vervoer Provincie Zeeland" o.l.v. de heren F. Blanker en H. Meurs van MuConsult. In de workshop worden diverse voorstellen voor experimenten nader besproken en getoetst op de te realiseren doelstellingen. Het is de bedoe ling dat een prioriteitenlijst wordt opgesteld van de voorstellen. Economie Woensdag 16 mei, aanvang 15.30 uur vergadert de commis sie Economie. De commissie bespreekt de jaarrekening 2000, de le bestuursrapportage 2001, de voorjaarsnota begroting 2002 en de 8e en 9e begrotingswijzi ging 2001. Aan het begin van de vergadering is er spreekrecht voor het publiek. Ruimte, Milieu en Water Vrijdag 30 maart, aanvang 9.00 uur, vergadert de commissie Ruimte, Milieu en Water. Na het spreekrecht voor het publiek wor den de 8e en 9e begrotingswijzi ging, de jaarrekening 2000, de le bestuursrapportage 2001 en de voorjaarsnota begroting 2002 besproken. Informatie De volledige agenda's en bijbe horende stukken van alle com missies liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook worden verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl Vrijdag 18 mei zijn de kanto ren van de provincie gesloten in verband met de provinciale sport- en contactdag. Maandagochtend 23 mei gaan de deuren van de pro vinciale kantoren weer open voor bezoekers en is ieder een weer bereikbaar. Nieuws De Aanzet Het perspectief voor de toe komst van Zeeland en de relevan te trends worden beschreven in een nota voor een Strategische Visie provincie Zeeland 2001 - 2015. In het eerste deel van de nota worden de relevante trends voor de toekomst en het per spectief voor Zeeland aangege ven. In het tweede deel is op ver schillende onderdelen de vraag stelling uit de discussienota met de uitkomsten van het Zeeland debat nog eens duidelijk neerge zet. De 'aanzet' is precies wat dit begrip inhoudt: een document dat richting moet geven aan de discussies die nu zullen volgen en die moeten uitmonden in een door Provinciale Staten gedragen visie op de Zeeuwse toekomst. Trends De relevante trends vormen als het ware het decor waartegen het toekomstbeleid zich afspeelt. De huidige trends - internationaal, nationaal en regionaal - zijn in feite allemaal te herleiden tot de enorme welvaartsgroei in West- Europa, de Verenigde Staten en Japan. Ze hebben gevolgen gehad voor onder andere indus triële ontwikkelingen en ze wer ken door in allerlei sectoren van de maatschappij, zoals cultuur, sport en zorgvoorzieningen. Uiteraard zijn er ook onzekere factoren: onverwachte gebeurte nissen, rampen, snelheid en intensiteit van ontwikkelingen. De verwachte daling van de natuurlijke bevolkingsaanwas, de verdienstelijking van de econo mie, de gevolgen van ICT-toepas- singen en de schaalvergroting in de dienstverlening zijn trends die voor Zeeland van belang zijn. Thema's In totaal zijn twintig discussiepun ten geformuleerd voor de Staten fracties. De uitkomsten van de discussies zijn van groot belang voor het opstellen van de Strate gische Visie. Enkele punten: Een keuze voor een industriële ontwikkeling die zich vooral richt op de maritieme mogelijkheden van de Westerschelde, is dat wel de juiste? Die keuze zou namelijk inhouden dat er vanuit milieuover wegingen geen nieuwe vestigin gen van de (petro)chemische industrie zullen komen. Willen de Staten dit? Heeft het huidige plattelandsbe leid voldoende potentie om de landbouwsector in te zetten als mede-beheerder van het landelijk gebied? Hoe wensen de Staten om te gaan met woningbouw in de dor pen: bouwen ten behoeve van de eigen aanwas, een beetje extra èn onderscheid aanbrengen tus sen de kernen, mag er ook wat bedrijvigheid bij? Inspelend op de vele reacties over het openbaar vervoer: zijn de Staten bereid zich sterk te maken voor het ontwikkelen van nieuwe vormen van vraagafhanke lijk vervoer? De procedure Eind mei brengen de statenfrac ties hun standpunten in op een miniconferentie. Dan wordt geke ken in hoeverre er op hoofdlijnen overeenstemming is of kan wor den gevonden over de verschil lende thema's die in de discussie nota van mei 2000 zijn aangege ven. De finale van het Zeelanddebat wordt de discussie in Provinciale Staten op 26 oktober aanstaan de. Dan zal de Strategische Visie haar beslag krijgen als een rich tinggevend document voor het Zeeuwse toekomstbeleid. Voordat het zover is zal een strak traject van discussie, hoor- en wederhoor worden afgelopen, met als belangrijk onderdeel de terugkoppeling naar de bevolking van de concept-visie wat in sep tember zal plaats vinden. De terugkoppeling naar de Zeeuwse bevolking wordt geen inspraaktra ject. Het wordt meer een verdui delijking van ingenomen stand punten, met een mogelijkheid erop te reageren. Informatie Op de website www.zeelanddebat.nl is de tekst van de nota volledig in te zien. In de loop van juni houdt het pro vinciaal bestuur een klantenpanel openbaar vervoer met als onder werp het collectief vraagafhanke lijk vervoer. In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt al gereden met taxi's en taxibusjes ter vervanging van de lijnbussen, die op veel plaatsen op het plat teland niet meer voldoende pas sagiers krijgen. Het alternatieve openbaar ver voer rijdt op aanvraag en van deur tof deur. De prijs is daarom hoger dan de strippenkaart in de lijnbus. Om te weten welke wensen er in de dorpen, gehuchten en het bui- Op woensdag 16 mei 2001, aan vang 09.15 uur, is er een zitting van de Hoorcommissie bestem mingsplannen. De zitting is open baar en wordt gehouden in het gebouw van directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De heer H.T. Leendertse te Wissenkerke, de Inspectie Ruimtelijke Ordening te Eindhoven en de heer/ mevrouw Reijen te Wissenkerke zijn uitgenodigd om hun beden kingen tegen het bestemmings plan "Bedrijventerrein Cruijckel- creke" van de gemeente Noord- Beveland toe te lichten. De ge meente Noord-Beveland is even eens uitgenodigd om te reageren op de ingebrachte bedenkingen. Het bestemmingsplan is aan de orde geweest in de Subcommis- Ook de resultaten van de Zee- landwijzer zijn er opgenomen. De tekst van de nota kan ook wor den opgevraagd bij het Informa tiecentrum van de provincie Zee land, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. tengebied leven over het open baar vervoer op aanvraag, belegt de provinciale directie infrastruc tuur en vervoer het klantenpanel. Het is de bedoeling, dat in alle regio's bijeenkomsten met (toe komstige) gebruikers van het openbaar vervoer komen om de wensen en verlangens te inventa riseren. Aanmeldingen en verzoeken om informatie over het klantenpanel kunnen worden gericht aan de directie infrastructuur en vervoer, de heer F. Chervet, postbus 524, 4330 AM Middelburg, tel. 0118- 631644. sie voor de gemeentelijke plan nen. Deze commissie heeft ver- - deeld geadviseerd aan Gedepu- - teerde Staten (GS). De provincia le vertegenwoordigers adviseren het plan goed te keuren, de rijks- vertegenwoordigers adviseren aan het bestemmingsplan inte graal goedkeuring te onthouden. Om 10.00 uur is de gemeente Middelburg uitgenodigd te reage ren op het advies van de Sub commissie voor de gemeentelijke plannen om gedeeltelijke goed keuring te onthouden aan het bestemmingsplan "Lage Landen". De gemeente kan dan tevens reageren op de ingediende bedenkingen door diverse appel lanten. Na het horen zullen Gedeputeerde Staten tot besluit vorming overgaan. Tennis De dames van De Ruucstoppelen 1 hebben hun kansen op het kam pioenschap verspeeld door té ver liezen van de koploper Souburg. St.-Annaland 1 is door winst op Scharendijk vrijwel zeker van handhaving in de hoofdklasse. De damesteams boekten deze week vrijwel allemaal succes in de com petitie. Het eerste damesteam van St.-Annaland zette Scharendijke met 3-1 aan de kant. Willie de Rijke en Hanna Moerland had den echter geen succes. Ze verloren hun partij met 3-6 en 5-7. Anja v.d. Repe en Corrie Bazen deden het beter en pakten winst met 6-0 en 7-5. De dames Moer land en v.d. Repe wonnen de derde partij gemakkelijk met 6-3 en 6-1 en ook de laatste partij van Willie de Rijke en Cor rie Bazen was voor St.-Annaland. De beide laatste dames hadden het overigens wel moeilijk in de eerste set, maar kwa men toch terug na een 1-5 achterstand. Ze wonnen met 7-6 en 6-1 St.-Annaland 2 behaalde de maximale score in de thuiswedstrijd tegen Tebo uit Heinkenszand. Caroline van Sabben en Gerda van Vossen klopten hun tegen standsters in twee sets van 6-2. Carina Droogendijk en Yvonne Tebbens rond den hun partij af in 6-1 en 6-4. De dames Van Sabben en Droogendijk hadden geen moeite met hun opponenten en wonnen met 6-2 en 6-1De eerste set van de wed strijd van Gerda van Vossen en Yvonne Tebbens verliep moeizaam, maar de St.- Annalandsen wonnen met 7-5. De twee de set was daarna 'een eitje' met 6-0. Om nog voor de titel in aanmerking te komen, moesten de dames van De Ruuc stoppelen minstens gelijkspelen. Corrine Reijngoudt en Betsie Huijsmans begon nen goed en wonnen de eerste set vrij simpel met 1-6. De tweede moesten ze echter inleveren met 6-2. In de beslis sende set kwamen de Sint-Philipsland- sen met 2-5 voor te staan. Even kwam de klad erin, maar ze wisten toch met 4- 6 te winnen. Leni Verwijs en Elly van Dijke hadden in de eerste set niets in te brengen en verloren met 6-0. In de twee de set ging de strijd redelijk gelijk op en bij 4-5 hadden ze een kans er een derde set uit te slepen. Het werd in de tie-break echter 6-5 voor Souburg. Ook de dames Verwijs en Huijsmans kregen in de eer ste set geen vat op het spel van hun op ponenten: 6-1In de tweede set gaven ze goed partij, maar ook nu verloren ze met 6-4. Tot slot kwamen Corrine Reijn goudt en Elly van Dijke op de baan. In beide sets werkten ze een grote achters tand weg, maar ze konden niet op tegen het goede, constante spel van de Wal- cherse dames het werd tweemaal 6-3. Gezien het onderlinge resultaat, is Sou burg nu zeker van het kampioenschap en in de laatste wedstrijd tegen Bru-ten kan Ruucstoppelen alleen nog tweede wor den. Eerder versloeg Ruucstoppelen nog Vo gelvlucht uit Vogelwaarde met 4-0. Leni Verwijs en Lijdie Kot wonnen de eerste set met 6-4, kwamen in de tweede met 3-0 voor te staan, maar konden de partij toch pas in de tie-break afmaken. Betsie Huijsmans en Corrine Reijngoudt speel den foutloos en dat bleek uit de eind stand van tweemaal 6-0. De dames Kot en Huijsmans speelden een gelijkop- gaande partij en hoewel ze niet echt lek ker in het spel zaten, wonnen ze toch met 6-3 en 6-4. Leni Verwijs en Corrine Reijngoudt stonden in de eerste set steeds één game achter en verloren met 4-6. Ook de tweede set verliep niet goed en ze kwamen met 2-5 achter te staan. Toen zetten ze alles op alles en kwamen terug tot een tie-break die ze wonnen. In de derde set was het verzet van de dames uit Vogelwaarde gebroken en het werd 6-1. Ook het tweede team van Ruucstoppelen was in Oostkapelle succesvol tegen Spink. Rian Baauw en Rietje Verwijs verloren de eerste partij in twee sets van 6-4. Liesbeth van Dijke en Riet Sonder- meijer haalden het eerste punt binnen in twee sets van 3-6. Anja Koldijk en Rietje Verwijs gaven hun tegenstanders geen kans en wonnen snel met 2-6 en 1-6. De dames Baauw en Van Dijke verloren de eerste set met 6-4, maar kwamen in de tweede sterk terug: 1-6. De derde set liep op 6-6 uit en dus op een tie-break. De toeschouwers kregen een spannende par tij te zien waarbij de Sint-Philipslanders eerst met 1-6 achter kwamen te staan, maar uiteindelijk met 7-9 wonnen. Ruucstoppelen 3 trof Bathsekreek als te genstander. Na vier wedstrijden stond Ruucstoppelen op een gedeelde tweede plaats, dus winnen was belangrijk. Lia Buijs en Lia van Dijke wonnen hun eer ste set met 6-2. In de tweede set kreeg Buijs een dip en het werd 5-7 voor de Rillandse dames. Maar de Sint-Philips landers herstelden zich in de derde set en wonnen met 6-2. Els van der Giesen en Joke Bomas wonnen vrij simpel in twee sets van 6-1. Ook Lia van Dijke en Joke Bomas bleken het samen goed te doen: 6-0 en 6-1. De dames Buijs en Van der Giesen hadden het iets zwaarder. In de eerste set werd het 5-5, maar ze wisten met 7-5 te winnen. Door onnodige fou ten kwamen ze in de tweede set achter te staan met 1-4, maar ze herstelden zich op tijd en pakten met 6-4 de winst. Het vierde damesteam van De Ruucstop pelen speelde thuis tegen Animo 7 uit Terneuzen. Anja Jansen en Corrie Wal pot wonnen de eerste set moeizaam met 6-4. De tweede en derde set gingen met 3-6 naar Animo. Lydia v.d. Peet en Mart Steijn verloren de eerste set snel met 0-6. Maar de dames lieten dat niet op zich zit ten en pakten de tweede en derde set met 6-1. Lydia v.d. Peet en Corrie Walpot hadden geen zin in een driesetter en pak ten dan ook de winst met 6-1 en 6-3. Tot slot kwamen Bea Verwijs en Mart Steijn op de baan. Zij kwamen aanvankelijk met 1-3 achter te staan, maar vochten zich terug en wonnen met 6-3 en 6-0. Het eerste herenteam van de Ruuc stoppelen houdt uitzicht op promotie naar de eerste klasse. De Sint-Phi- lipslanders wonnen zaterdag met 5-1 van de Puie. Komend weekeinde tref fen ze Zierikzee, dat nog een bedrei ging vormt. De Puie stond in de ranglijst gelijk met de Ruucstoppelen en daarom werd vooraf de tactiek uitvoerig doorgespro ken. Jean-Paul Fleurbaay en Roland Walpot speelden de eerste dubbelpartij. Dat ze eerder die week waren gewor den, was absoluut niet te merken. Met de alles zeggende cijfers 2-6, 0-6 wer den ze van de baan geveegd door tegen standers die een superdag hadden, waarbij de harde wind nog als excuus werd aangevoerd. Inmiddels kwamen op de andere baan Patrick Walpot en Harm-Jan van Dijke een beetje op gang. Ze verloren de eerste set nog wel met 5-7, maar wat toen volgde had in een film van Hitchcock niet misstaan. De tweede set was een prooi voor de Fluplanders en de derde mondde uit in een marathonset. Na eerst nog twee matchpoints tegen te hebben gekregen, wist de Ruucstoppelen deze in de tie break te winnen met 10-8. Als tweede man van de ploeg mocht Roland Walpot met de singles begin nen. Hij trof een sterke tegenstander en zodoende stond het binnen drie kwar tier 4-6 en 0-3. Op dat moment besloot Walpot om gebruik te gaan maken van de wind. Dat lukte en hij won de twee de set dan ook prompt met 7-5. In de derde liep de tegenstander uit naar een 4-1 voorsprong. Walpot rechtte de rug en wist alsnog met 7-5 te winnen. De talentvolle Harm-Jan van Dijke - die de afgelopen weken sterk voor de dag kwam - liet in zijn partij verschillende sterke staaltjes tennis zien. Hij was zijn tegenstander op alle fronten de baas en won overtuigend met 6-1 en 6-3. Uit die 3-1 voorsprong putten de Sint-Phi- lipslanders moed. Fleurbaay nam het op tegen de sterke kopman van de Puie. Deze plaatste alle ballen gecontro- leeerd in de hoeken, maar Fleurbaay was er steeds op tijd bij en speelde zelfs een hoger tempo. Ook maakte hij ge bruik van de wind om zijn tegenstander te dollen, en won met twee keer 6-2. Tenslotte trad Patrick Walpot in het strijdperk. Met zijn machtige dubbel- handige backhand sloeg hij de ballen in alle hoeken van het veld, waarop zijn tegenstander het antwoord schuldig moest blijven. Met hoge ballen pro beerde deze het tij te keren, maar tever geefs: 6-3,6-4. Sint-Annaland boekte in Sint-Maar tensdijk een knappe 2-4 zege op Jacoba van Beieren. In de enkelpartijen nam Jaap Dekker het op tegen Mathijs Steenpoorte, terwijl Leen Goedege- buure Johnny Geluk trof. Dekker won de eerste set met 6-3, waarna Steen poorte sterk kwam opzetten en de twee- de met 5-7 in zijn voordeel besliste Bij een 4-3 stand in het voordeel van Dek ker, in de derde set, kreeg Steenpoorte kramp en zo kon de Sint-Annalander de winst gemakkelijk naar zich toe trek ken. Op de andere baan had Goedege- buure minder problemen met zijn oppo nent: hij won met 6-4 en 6-2. Vervolgens stond Merien Poot tegen over Martin Oostdijk en Arjan Mossel man ontmoette Rick Zwagemaker. Oostdijk won fraai met 2-6, 1-6 van Poot, terwijl Mosselman met 7-5 en 6-4 aan het langste eind trok. In het dubbel spel hadden Goedegebuure en Luud van Dijke weinig kans tegen Oostdijk en Geluk (4-6, 2-6). Uiteindelijk stel den Dekker en Koen van Dijke de over winning voor Sint-Annaland veilig, door te winnen van Noud Hoogendoorn en Zwagemaker (6-4, 6-4). Door de 2-4 overwinning op Ruucstop pelen 3 schuift Sint-Annaland 2 een plaats op in de rangschikking. De Sint- Philipslanders, die tweede stonden, be gonnen met een punt voorsprong aan het treffen. Arkesteijn en Van Dijke hadden het in de eerste dubbelpartij moeilijk tegen Potappel en Slager. De harde wind zorgde voor problemen. De eerste set was met 6-2 voor de Sint-Phi lipslanders, maar de Sint-Annalanders boden flink tegenstand en wonnen de tweede. In de derde set moest een tie break de beslissing brengen. Deze was met 7-3 voor de Ruucstoppelen, zodat die de partij wonnen (6-2, 3-6, 7-6). Neele en Bolier namen het daarna op tegen De Moed en Van Leeuwen. Laatstgenoemd duo had het beste van het spel en won eenvoudig met 1 -6. De Sint-Philipslanders hervonden zich en wonnen de tweede set zowaar met 6-4. Een derde was nodig, maar na een sterk begin verloor de Ruucstoppelen deze met 3-6. In het enkelspel stonden Van Dijke en Slager tegenover elkaar. Eerst genoemde liet zich tot aanvallend spel verleiden, maar was ongelukkig in de afronding en verloor kansloos (0-6, 4- 6). Nog slechter verging het Everaers, die geen antwoord wist op de topspin ballen van De Moed. Pas in de tweede set kon hij serieuze tegenstand bieden, maar de beslissende punten in de lange games werden merendeels door De Moed gescoord. Deze won dan ook met 0-6, 2-6. De wedstrijd tussen Arkesteijn en Verbruggen kende twee gezichten. In de eerste set was Arkesteijn opper machtig (6-2), maar in de volgende wa ren de rollen omgedraaid. Met zijn ken merkende spel - extra slice in de aanvalsballen - kreeg Verbruggen zijn tegenstander op de knieën (6-3). Hij vervolgde dit succes in de derde set (6- 1). Tot slot kwam Bolier uit tegen Van Leeuwen. Met diepe en met veel top spin geslagen ballen bracht eerstge noemde de Sint-Annalander in de pro blemen. Bij Bolier lukte, met uit zondering van de service, bijna alles en in zeer korte tijd stonden de eindcijfers 6-2 en 6-0 op het scorebord. De 2-4 ne derlaag betekent dat de Ruucstoppelen moet proberen om tegen Souburg de promotie naar de derde klasse te be werkstelligen. 7 Het tweede jeugdteam van de Ruucstop pelen nam het op tegen Waarde, maar bracht slechts twee punten mee terug naar huis. In de enkelpartijen kwam Bianca v.d. Peet niet verder dan 0-6,4-6. Esther Sondermeijer maakte er een spannende partij van, maar moest in een driesetter het hoofd buigen (4-6, 6-3, 4- 6). Ook Jos Boon kon het in de derde set net niet bolwerken (7-6, 2-6, 6-7). Lars Steijn ging het beter af, hij maakte korte metten met zijn tegenstander (6-0, 6-0). De dubbelpartij van Van de Peet en Steijn verliep in de eerste set vlot, maar in de tweede moesten ze aanzetten (6-3, 7-5). Sondermeijer en Sander Buijs had den het zwaar: 1-6,4-6. In de Thoolse jeugdcompetitie won Ruucstoppelen 1 met 11-1 van het twee de team. Het niveauverschil bleek be hoorlijk te zijn. Toch waren vooral de gemengd dubbels spannend. Anoeska v.d. Berg redde de eer van team 2 door Nicky Walpot op 2-2 te houden. Op zijn beurt klopte TOV Ruucstoppelen 1 met 10-2. Ruucstoppelen 3 had weinig moei te met het vierde team: 12-0. Zeeuws sportgala. Morgen, vrij dag, wordt op dezelfde avond als dat in Tholen gebeurt, in Terneuzen het Zeeuwse sportgala gehouden wor den. Op deze 'Night of the sports' wordt de Zeeuwse 'sporter van de eeuw' bekend gemaakt. Dat gebeurt door cabaretier Freek de Jonge en NOC/NSF-voorzitter Hans Blan- kert. De avond begint om half acht. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een voorontwerp van het Plan jeugdhulpverlening Zeeland 2002-2005 vastge steld en voor inspraak vrijgege ven. In het Plan jeugdhulpverlening is vermeld welke uitvoerders van regionale voorzieningen voor jeugdhulpverlening in 2002 voor bekostiging in aanmerking ko men, hoeveel subsidie zij maxi maal zullen ontvangen en, wan neer van toepassing, welke capa citeit zij hiervoor moeten leveren. Voor de jaren 2002, 2003 en 2004 wordt in het beleidsplan aangegeven welke wijzigingen hierin worden voorzien. Het voorontwerp ligt vanaf 10 mei 2001 tot 22 juni 2001 ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, Middel burg. Een ieder kan tot 22 juni 2001 schriftelijk op de inhoud van het voorontwerp reageren bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten ontvangen van de gemeente Tholen met betrekking tot de bo demverontreiniging op de locatie Zuiddijk 20 te Sint Philipsland. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen (artikel 29 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 10 mei tot en met 12 juni 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Tho len, Markt 1-5 te Sint Maartens dijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische af spraak (0166-668200 tst 13). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-be schikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631778. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. Hordijk (tel. 0118-631778). Rugbyer Christian Moeliker, schoonspringster Renate Geuze en sport visser Frank v.d. Zande zijn door b. en w. van Tholen genomineerd voor de individuele gemeentelijke sportprijs 2000. Voor de sportploeg van het jaar en de aanmoedingsprijs is de spoeling zo dun, dat het colle ge daarvoor geen nominatie heeft. Er is 1 team en 1 aankomend talent aangewezen voor deze prijzen, die vrijdagavond om half acht in Meul- vliet worden uitgereikt. Wat resultaat betreft, komt het eerste gemengde team van tennisvereni ging de Ruucstoppelen uit Sint-Phi- lipsland voor de ploegenprijs in aan merking. Het zestal behaalde de Zeeuwse titel. Internationale roem was er met een bronzen plak voor Thoolse dames bij het wereldkam pioenschap kustvissen in Italië. Bij het Europees kampioenschap be haalde het herenteam met Ernest Ripson uit Tholen en de Vössemeer- ders Theo Rijnberg en Frank v.d. Zande goud. De laatste is als win naar van het individuele klassement bij de Europese titelstrijd genomi neerd voor de titel sportman van het jaar. Renate Geuze werd al een keer sportvrouw, maar is wegens haar na tionale titels en persoonlijke record opnieuw kandidaat. Ze werd Neder lands kampioene toren en samen met Amanda van Gennip won ze ook de nationale titel synchroon- springen. Christian Moeliker debu teerde vorig jaar in het nationale zestiental en is daar inmiddels een vaste speler. Er zijn tien kandidaten ingediend voor de individuele sport prijs. Buiten de boot vielen doelman Jorg van Nieuwenhuijzen die met het Roosendaalse RBC naar de eredivi sie promoveerde en plaatsgenoot John Schot, die zich met het Neder lands elftal tot 16 jaar kwalificeerde voor het Europees kampioenschap. Ze kunnen ook worden beschouwd als aankomende talenten, evenals de 16-jarige Danny Steijn uit Sint-Phi- lipsland, die bij het darten tot de lan delijke toptien doordrong. Of is Ke vin v.d. Berge uit Tholen als Zeeuws jeugdkampioen aangewezen duiven en als winnaar van de senioren oude duiven een potentiële prijswinnaar. In de gehandicaptensport is er ook keuze. De tweeling Patrick en Mark van Dijke uit Sint-Annaland werden landskampioen rolstoelhockey met hun jeugdteam en Ard Burgers reed in Spanje de Ronda Ciclista voor verstandelijk gehandicapten. Tijdens het sportgala in Meulvliet worden vrijdagavond alle door de Thoolse sportwereld aangedragen kampioenen door het gemeentebe stuur gehuldigd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17