m Smerdiek profiteert van kwartier gatenkaas in defensie Stavenisse Patrick Ketting zes keer doeltreffend Tholen pakt laatste kans met een 3-1 winst op Bruse Boys WHS vol vertrouwen naar duels Meeuwen „Bewijzen dat we 3 keer van Yerseke kunnen winnen" Thuisclub wint met 4-2 voor veel toeschouwers Dees 6e in ronde van Yerseke Beslissingsduel tegen Yerseke bepaalt lot geel-zwarten Aanvoerder Michael de Jong: Patrick Ketting Thools topscorer Donderdag 10 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Smerdiek 2 veilig ondanks fors verlies Smerdiek maakt nog kans op promotie naar de derde klas. Die troostprijs willen de blauw-zwarten nog wel pakken als cadeau voor hun 60-jarig bestaan. De hoofdprijs ging naar ZSC uit Scharendijke, dat kam pioen werd. Smerdiek keek in de derby tegen Sta- venisse zaterdag nog tegen een verrassende 0-1 ach terstand aan, maar in de tweede helft trok de thuis club de zaak recht met een 4-2 overwinning. De spit sen van Smerdiek sneden door de verdediging van Stavenisse en maakten in een kwartier vier doelpun ten. „Het is in één keer ga tenkaas geworden", mop perde keeper Mare Hoo- gendoorn. Voorsprong Stavenisse Uitgekiend Teleurstellend Unieke reeks van WHS-topschutter Patrick Ketting zoveel mogelijk laten scoren. Dat was, meer nog dan de 3 punten pakken, de boodschap die WHS-trai- ner André Maas zaterdag voor het duel tegen Baronie aan zijn spelers meegaf. Ketting moest hoe dan ook topschutter van het Zeeuwse voetbal worden. Dat lukte. Ketting legde er zes in het net. Zijn directe concurrent Wemer Bisschop van Steen slechts twee. Het werd uiteindelijk 3-8 in Breda. Niet weg bij WHS Ingreep Resultaat gaat boven goed voetbal In twee duels met Meeuwen moet WHS zich zien te plaatsen voor de volgende ronde van de nacompetitie. De Setallanders beginnen met een uitwedstrijd in Zoute - lande. Na een sterke laatste fase van de reguliere compe titie is het vertrouwen bij WHS groot, zegt André Maas. „We moeten zorgen dat we met twee benen op de grond blijven." Niet kansloos Voetbal programma Zaterdag 12 mei uur Thol. Boys-Yerseke (terr. Kapelle) 14.30 Meeuwen-WHS 14.30 VVC5-SPS3 14.30 Smerdiek 3-Vrederust 3 14.30 Klundert 5-WHS 4 14.30 Noad da.-Hermandad 14.30 Dinsdag 15 mei Nacompetitie Smerdiek tegen SKNWK of Brouwershaven (uit of thuis) Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Thol. Boys-Bruse Boys 3-1 Derde kl.: Baronie-WHS 3-8, Noad- Breda 3-6. Vierde kl.: Smerdiek-Stavenisse 4-2. Zesde kl.: Lepelstr. Boys-Vosmeer 3-2. Dames: SSC-Smerdiek 1-6, Herman- dad-Noad 2-0. Tweede kl. res.: Papendrecht 2-Thol. Boys 2 2-6, Heerjansdam 3-Noad 2 4-1. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Klundert 3 3-7, SPS 2-Smerdiek2 3-l Vierde kl. res.: Thol. Boys 3-Kats 2 0- 3, DVO 4-Thol. Boys 4 1-3. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-Klundert 5 2-1Noad 4-VVC 7 3-1. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Steenbergen 4 8-3, Vosmeer 4-Alliance 6 4-2. Jeugd: Oostkapelle-Thol. Boys A 1-0, Thol. Boys C-Virtus 1-1, Thol. Boys Dl-DVO 6-3 (Thol. Boys prom'oveert), Halsteren-Thol. Boys D2 10-1, Dosko- Thol. Boys El 1-1, Thol. Boys E2-FSV 3-5, Thol. Boys F1-Moerstraten 1-4, Thol. Boys smurfen-Divo 1-5; VVC-Vo- smeer C 1-5, Vosmeer meisjes-Devo 5- 0, Vosmeer D-Moc 8-1, Val Aan-Vo smeer E 4-2, Lepelstr. Boys-Vosmeer F 4-6; Meto-Smerdiek B 3-4, Smerdiek C- Dinteloord 0-4, NVS-Smerdiek D 3-4, Smerdiek F2-Nw.Borgvliet 11-5; Inter- nos-Noad B 0-4, Noad C-Klundert 1-6, Oudenbosch-Noad D 2-6, Noad E- Grenswachters 9-3, Lepelstr. Boys-Noad F1 7-1, Noad F2-Dosko 3-1. Reserve derde klasse Smerdiek 2 delfde tegen Klundert 3 het onderspit met 3-7, terwijl eerder nog met 4-2 van hetzelfde team werd gewonnen. Er waren zaterdag wat mutaties bij Smerdiek. In het begin golfde het spel op en neer met een goed combinerend Klundert dat revan che zocht. Na 25 minuten was het dan ook al 0-2 door tweemaal verkeerd uitverdedi gen van Leander Brinkman. Maar binnen 5 minuten tekende Rachid el Morabit de 1- 2 aan en niet lang daarna vond Rick Zwa- gemaker uit een vrije trap het hoofd van Ramon Bijl die de bal voorgaf op Peter van Ast. Die scoorde 2-2. Net voor mst kopte een lange Klundert-spits goed in. De bal leek geen probleem voor doelman Martin Lindhout, maar hij vergiste zich in de afstand tot de doelpaal en verdween met bal en al achter de doellijn: 2-3. Na de thee kwam Klundert (door niet opletten van Smerdiek) al snel op 2-4 en zelfs 2-5. Voor Smerdiek kon alleen Leander Brink man nog wat terugdoen, maar men kon niet verhinderen dat Klundert uitliep naar 3-7. Smerdiek eindigt echter veilig in de ranglijst, mede dankzij hulp vanuit het der de team, de B-jeugd en eerste-elftalspelers die terugzakten, zoals Theo Rijnberg, Wim Vroegop en Herbert Vermaas. Vierde klasse Smerdiek had met deze overwin ning de nacompetitie bereikt voor de tweede promotieplaats. Maar de titel ging naar rivaal ZSC. Smer- diek-trainer Jan Verreijen keek daarom niet erg blij, ondanks de ze ge tegen Stavenisse. „Er is immers maar 1 prijs en het ergste is dat we die vorige week tegen SPS hebben weggegeven. We moeten nu nog volie bak verder in de nacompetitie en misschien komen we daarmee nog in de feestweek ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan en dat is ook niet fijn. Smerdiek heeft de ca paciteiten om te promoveren, dat is deze wedstrijd weer gebleken, maar helaas komt het er niet altijd uit", aldus trainer Verreijen. Zijn collega Rien Smits van Stave nisse legde zich neer bij de neder laag. „De eerste twee doelpunten van Smerdiek waren gewoon prach tige goals. Daar heb ik vrede mee, maar de derde en de vierde treffer waren het gevolg van even niet op letten. Daarna waren we gebroken en was de wedstrijd over." In de eerste helft wist Stavenisse (lichte shirts) goed partij te bieden aan Smerdiek dat zelfs aanvankelijk een achterstand opliep. Rechts de in aanbouw zijnde tribune van Smerdiek. goal", zo recapituleerde trainer Smits. Deze uitval was de enige keer dat Stavenisse het doel van Smerdiek belaagde, want de thuis club had een veldmeerderheid. Dat kwam o.a. naar voren in diverse hoekschoppen, waarbij Niels Hage nog een kopkans kreeg. Erik Scher- penisse had nog een scoringsmoge- lijkheid, maar keeper Hoogendoorn keerde de bal met zijn voet. Er was zaterdagmiddag veel pu bliek afgekomen op de derby. Het mooie weer trok heel wat voetbal liefhebbers, die gedeeltelijk op de in aanbouw zijnde tribune plaats konden nemen. Smerdiek had de uitwedstrijd met 4-3 verloren, dus moest de nummer 2 van de vierde klas B nog wat goedmaken, maar dat kwam de eerste helft niet uit de verf. Smerdiek probeerde wel, maar Stavenisse had de zaak onder con trole en kwam na een half uur in die eerste helft op voorsprong. „Jcrcmy Gierman gaf een goede pass op Adric Smits, die twee man om speelde en raak schoot. Een mooie In de tweede helft zette Smerdiek de druk voort. Niels Hage, bewaakt door Marco Klippel, miste in het centrum maar net een voorzet van Gertjan van Ham. Een schot van Carlo Opree ging naast, maar na tien minuten was het toch raak. Uit een afgeslagen hoekschop maakte William de Bie de verlossende ge lijkmaker: 1-1. Dat was het begin van een zeer sterk kwartier van Smerdiek. Drie minuten later kopte Potappel een vrije trap van Gertjan van Ham in: 2-1. De hlauw-zwar- ten hadden de smaak te pakken en profiteerden van de gaten in de ver dediging van Stavenisse. Withagen voerde de score met een diagonaal schot op tot 3-1 en drie minuten la ter betekende een uitgekiende vrije trap via Van Ham zelfs 4-1 Stavenisse was verslagen en Mari- nissen kreeg geel voor het haken van Withagen. Met twee hoek schoppen probeerden de bezoekers nog wat terug te doen, maar die bleven zonder resultaat. Soulyman el Bouazzaoui kreeg geel voor het onderuit halen van Gierman, want Stavenisse wilde de achterstand toch nog wel verkleinen. Smerdiek kon het rustiger aan doen. Niels Hage kreeg nog een scoringsmoge- lijkheid, maar hij schoot hoog over. Een onbesuisde actie van Gerrie Dorst - nadat de bal al weg was - le verde de derde gele kaart op van de goed leidende scheidsrechter Van Belzen. Stavenisse bleef proberen en de vrije trap van Martin Neele ging op een haar na naast.' De kopbal van El Bouazzaoui aan de andere kant uit een voorzet van Op den Brouw werd door de paal gekeerd en daarmee had Smerdiek pech. Hoogendoorn trad even later goed op door de bal voor de voeten van Op den Brouw te pakken. In de 47ste minuut maakte Adrie Smits zijn tweede treffer door bij een aanval door het centrum in de linker hoek te scoren: 4-2. Smerdiek begint dinsdag aan de na competitie voor een promotieplaats tegen de verliezer van de wedstrijd SKNWK-Brouwershaven die zater dag gespeeld wordt. Op zaterdag 19 mei spelen de blauw-zwarten dan tegen de winnaar. Stavenisse heeft 2 juni thuis nog een toernooi en 9 juni wordt de Tholencup gespeeld. Terugblikkend spreekt Rien Smits over een 'heel teleurstellend jaar.' „Teveel mensen zijn gestopt, we kampten met teveel blessures, waardoor teveel B-junio ren moesten invallen en alles bij el kaar genomen is dat voor Stavenisse toch een behoorlijke aderlating. Maar in het nieuwe seizoen houden we onze groep compleet. Ook kee per Hoogendoorn blijft na een goed gesprek en daar ben ik blij om, want het is een klassevent, die het elftal goed leidt. In verband met zijn werk kan hij echter geen twee trainingen volgen. We zijn overeengekomen dat hij wekelijks aan 1 groepstrai ning meedoet en dat hij daarnaast nog een keeperstraining volgt." Smerdiek: Corné van Haaften, Gertjan van Ham, Jordi Hage, Carlo Opree, Jacky op den Brouw (Souly man el Bouazzaoui), Remy Potap pel, Serdar Uygun (Stefan de Jong), William de Bie, Erik van Haaften, Pierre Withagen, Niels Hage (Elmar v.d. Griek). Stavenisse: Mare Hoogendoorn, Wim Marinissen, Martin Neele, Gerrie Dorst, Sander Smits (Leen Lemson), Paul Oosdijk (Jan-Kees Wesdorp), Marco Klippel, Martin Moerland (Gerard v.d. Korput), Kees van Putten, Jeremy Gierman en Adrie Smits. ZSC '62 Smerdiek SKNWK Brouwershaven Duiveland Mevo SPS Halsteren Stavenisse Vrederust 18 13 3 18 13 1 18 11 1 9 3 6 9 2 7 8 2 8 7 3 8 4 2 12 4 2 12 1 3 14 2 42 4 40 6 34 6 30 7 29 8 26 8 24 14 14 6 53-24 53-25 47-31 52-38 37-3 31-35 39-33 28-47 23-58 24-66 danaars bracht Ketting zijn seizoen- Derde klasse De overwinning tegen Baronie kwam eenvoudig tot stand, aldus Maas. „Deze wedstrijd bood geen enkele maatstaf. Niemand van ons heeft zich voor de volle honderd procent hoeven in te spannen. Baronie laat bij balbe zit het balletje aardig rondgaan. Bij balverlies zakt de ploeg echter niet te rug. Daardoor krijg je verschrikkelijk veel ruimte om te voetballen." Nadat de thuisclub in de eerste mi nuut de leiding had genomen, wist WHS al voor de thee de stand in 1-3 om te buigen. In de 5e minuut kwam de gelijkmaker reeds op het bord. Ri chard de Jonge ging goed door en be reikte in het centrum Ketting die met een leep puntertje in de benedenhoek voor de 1-1 zorgde. Na een kwartier kwamen de bezoekers op voorsprong. Michel Mosselman speelde weer Ket ting aan die niet aarzelde, 1-2. In de 35e minuut nam Hans van den Ouden het voorbereidende werk voor zijn re kening. De manier waarop Ketting de bal controleerde en binnen schoot was van grote klasse: 1-3. Na de thee stoomde WHS gewoon door. Vincent de Jonge speelde Ket ting aan die 1-4 liet aantekenen. Op de rand van buitenspel kwam Baronie even terug: 2-4. Daarna was het weer WHS wat de klok sloeg. De doorge broken Richard de Jonge werd foutief gestuit en Ketting benutte de toege kende strafschop: 2-5. Vervolgens passeerde Peter Saarloos twee man om uiteindelijk ook de doelman kans loos te laten: 2-6. Baronie scoorde te gen (3-6) en vervolgens tilden Ketting en Richard de Jonge de stand naar 3- 8. Patrick Ketting bleef na afloop nuch ter onder zijn prestatie. „Ach, een paar schuivertjes, twee puntertjes en een penalty. Die eerste goal had Ri chard zelf ook kunnen maken. Hij gunde het mij. Met die tweede was het eigenlijk precies zo. Die had Mi chel Mosselman er ook in kunnen leggen. Natuurlijk is het wel leuk om dit te beleven. Ik heb het ook niet eer der meegemaakt. Vorig jaar legde ik er een keer vier in een wedstrijd in, toevallig ook tegen Baronie." Met de zes treffers tegen de Bre stotaal op 29, drie meer nog dan in de vorige jaargang. „Ik ben constanter geweest dan vorig seizoen." Allicht volgen er in de nacompetitie nog een paar goals. „Tenzij ik zaterdag alles vergooid heb. Ik verwacht het niet trouwens. Binnen de ploeg leeft de overtuiging dat we wel de tweede ronde van de nacompetitie zullen ha len en Meeuwen aan de kant zetten." Een spits die er bijna dertig in een sei zoen inschiet, wordt veel gevraagd zou je denken. Niet in het geval van Ketting. „Ik heb van andere clubs niets gehoord. Het hoeft ook niet. Ik heb het naar mijn zin bij WHS. Alles wat ik heb, zit hier op de voetbal. Ik ben ook jeugdleider. Dat bevalt me ook. Het liefst ga ik met WHS naar de tweede klasse. Al denk ik niet dat we daar klaar voor zijn. Aan de andere kant: alleen door het mee te maken, kun je erachter komen." JPS The Gunners WHS Zwaluwe ZPR '84 FSV Noad '67 Olympia '60 Klundert Breda DVO'60 Baronie 22 14 6 22 14 4 22 14 0 22 10 6 22 11 3 22 10 4 22 7 5 22 7 5 22 22 22 22 2 48 4 46 8 42 6 36 8 36 8 34 10 26 10 26 12 24 6 2 14 20 5 4 13 19 5 2 15 17 7 3 62-30 52-26 60-32 64-40 41-44 55-44 35-47 38-56 52-63 39-64 39-49 47-89 Wielrennen Wielrenner Joram Dees uit Tholen is za terdag in de ronde van Yerseke als zesde geëindigd. Een goede prestatie, omdat er een sterk deelnemersveld was met flink wat toppers en zelfs leden van de natio nale selectie. Vroeg in de koers reed er al een kopgroep van vier man weg. Omdat Dees naar eigen zeggen een 'diesel' is, kon hij toen niet volgen. Op 11 kilomter voor de finish zette hij samen met vier andere renners de achtervolging in. Het gat was echter te groot en de kopgroep was niet meer te achterhalen. In de sprint om de vijfde plek, moest Dees het uitein delijk afleggen tegen een renner uit de nationale selectie. De Tholenaar is tevre den over zijn prestatie in de zware koers met veel wind die tijdens een klimmetje (een dijk waar zelfs een 'bergprijs' te winnen viel) recht van voren kwam. De supporters leken zich op voor hand al te hehben verzoend met degradatie. Opvallend weinig toe schouwers waren zaterdag getui ge van de 3-1 winst van Tholense Boys op Bru. Door de overwin ning sleepte het team van Leen- dert Geelhoed een beslissingswed strijd tegen Yerseke uit het vuur. In dat duel wordt uitgemaakt wie, samen met Bruse Boys, afdaalt naar de derde klasse. Johan Schot haalde na afloop, net als de rest van zijn teamgenoten, opgelucht adem. „We wisten wat we moes ten doen: winnen." Tweede klasse Drie punten pakken tegen het zwakke Bruse Boys was maar de helft van het verhaal voor de Tholenaren. Tegelij kertijd werd in Goes over hel lol van de geelzwarten beschikt. SSV, de voormalige ploeg van trainer Geel hoed, moest thuis winnen van Yerse ke. Alleen dan maakte Tholense Boys op voorhand kans op behoud van het tweedeklasscrschap. SSV deed wat heel Tholen hoopte. Het nam na rust afstand van de mossclploeg (2-0) en sleepte zodoende het kampioenschap in de wacht. Johan Schot: „We gingen er vanuit dal SSV zou winnen. Daar moesten we ook wel vanuit gaan. An ders hoef je zelf helemaal niet aan de wedstrijd te beginnen." Toch waren de voortekenen allesbe halve gunstig voor Tholense Boys. De spelers zaten vorige week na de 4- 0 nederlaag bij Rillandia volgens trai ner Geelhoed als dooie vogeltjes in de kleedkamer. Aangeslagen door het verlies en de onverwachte winst van Yerseke op Kogelvangers. Bovendien had de ploeg de nodige gele kaarten geïncasseerd, wat resulteerde in schorsingen voor Piet den Boef, Wim Schot en Michael de Jong. Den Boef (3 wedstrijden) en Schot (2 partijen) zijn zaterdag tegen Yerseke ook nog niet speelgerechtigd. Het geloof op een goede afloop kreeg tegen Bruse Boys na ruim tien minuten nog eens een stevige knauw. De Thoolse verde diging liet zich aan de linkerkant heel simpel uitspelen en ook doelman Alex Hoogendoorn had geen verweer tegen het schot bij de eerste paal: 0-1 Het duurde een flinke tijd voor de thuisclub zich kon herpakken. Johan Schot: „Het was zaak om geen rare dingen te gaan doen. De rust bewaren stond voorop. Dat lukte in die fase vrij aardig, al speelden we verre van goed." Al voor de openingstreffer van Bruse Boys hadden de geelzwarten afstand kunnen en moeten nemen. Carlo Heijboer speelde bij de eerste aanval van de middag Jan Groenewegen aan die van de naïef spelende defensie van de bezoekers vrije doortocht kreeg. De routinier leek te schrikken van zijn kans en stuitte op de keeper. Achter cjé op lijn spelende Schouwse verdediging gaapte een levensgroot gat, waar de thuisclub onvoldoende Jan Groenewegen (links), Simon Jansen en Ali Oumhamed (nr 14) vieren uitbundig de 2-1 die Jansen op zijn naam schreef. van profiteerde. Groenewegen kreeg nog tweemaal een vrij veld en ook Si mon Jansen, vanwege de schorsing van Wim Schot als tweede spits opge steld, stootte gevaarlijk door. De lob van de jonge aanvaller was echter net te kort om Tholen aan de leiding te brengen. Het was illustratief voor de schotloosheid bij Tholense Boys dit seizoen, dat de 1-1 vanaf de straf schopstip tot stand kwam. Groenewe gen werd na een half uur neergelegd en benutte zelf de kans vanaf elf me ter. Bij de volgende aanval was het weer bijna raak. Jansen had ineens een goede actie in huis, de inlopende Groenewegen kwam echter net niet aan schieten toe. Na een vrije trap op de rand van het zestienmetergebied schoot Ronnie de Graaf nog een keer goed in, maar de Schouwse doelman tikte de bal weg uit de benedenhoek. Omdat SSV en Yerseke gingen rus ten met een 0-0 stand, leek het team van Geelhoed bezig aan een verlo ren race. Kort na de hervatting kreeg een Schouwse verdediger echter de rode kaart, nadat hij de doorbrekende Jansen haakte. Het duurde een dik kwartier, voordat de thuisclub de numerieke meerder heid kon uitbuiten. Geelhoed had juist Ali Oumhamed binnen de lij nen gebracht als extra aanvaller en middenvelder Carlo Heijboer naar de kant gehaald. De ingreep was no dig, aldus Geelhoed. „We wisten aanvankelijk geen raad met het overtal. De organisatie klopte niet. Er kwamen in de opbouw jongens aan de bal die dat juist niet moeten doen. Met Ali erbij werd de veldbe- zetting gelukkig veel beter." Bij zijn eerste actie ontsnapte Oum hamed over de linkervleugel en bood Simon Jansen in het centrum een niet te missen kans: 2-1. Twee minuten later was de wedstrijd be slist. Johan Schot vond precies het, gaatje om Groenewegen vrij voor het doel te zetten: 3-1. Met nog een kwartier op de klok werd Arie Draaijer, verrassend snel terug naar een blessure, vervangen door Jeroen Nieuwkoop. De bezoekers geloof den het verder wel en Tholense Boys kreeg nog enkele droomkan- sen om de score op te voeren. De beste mogelijkheid werd gecreëerd door Groenewegen die zich onna volgbaar langs drie verdedigers slingerde. In plaats van de voor open doel staande Jansen aan te spelen, zocht de routinier echter het eigen succes. Zijn stiftje ging rake lings over de lat. Ook Erik van Gor- sel en Jansen lieten goede mogelijk heden op een vierde treffer onbenut. Aan de overzijde moest Hoogen doorn nog een keer in actie komen bij een vrije trap. Opvallend was de onrust die het spel van de thuisclub, ook na de 3-1, kenmerkte. Johan Schot had het ook gezien. „Het is het manco van dit seizoen. Het lukt ons niet om de rust te besvaren en het balletje bij elkaar in de voeten te spelen." Toch overheerste na afloop de vreugde in het Thoolse kamp. Geel hoed: „We hebben karakter getoond door na de domper bij Rillandia toch weer terug te vechten. Geluk kig hebben we ditmaal geen gele kaarten gepakt. We krijgen dus weer te maken met dezelfde span ning als vorig seizoen. Tenminste nog één finale erbij, en hopelijk meer. Vorig seizoen was het voor promotie. Nu staan er andere belan gen op het spel. Een laatste stohalm vastpakken kan echter ook heel mooi zijn." SSV '65 Veere Arnemuiden Terneuzense B. SSC '55 Kogelvangers Hr.Arendskerke Dauwendaele Rillandia Tholense Boys Yerseke Bruse Boys 22 15 3 22 14 5 22 10 7 22 9 6 22 10 3 22 8 6 9 2 7 5 6 7 5 6 5 6 2 8 4 48 3 47 5 37 7 33 9 33 8 30 11 29 10 26 9 25 11 21 11 21 12 14 54-25 46-19 41-28 45-38 43-40 42-45 30-41 39-44 29-43 27-34* 33-51' 38-59 Bijna twintig treffers scoorde WHS in de laatste vier wedstrijden. Niet tegen de minste ploegen bovendien. Maas waarschuwt echter voor te veel optimisme. „Natuurlijk zijn we de tijdens de laatste wedstrijden uit het dal gekropen. Toch geven we achterin nog teveel kansen weg. Opbouwend en aanvallend ziet ons spel er goed uit. We moeten echter niet vergeten dat Meeuwen in de andere derde klasse de laatste perio de heeft gepakt. Ze zijn dus scherp. Ook zij hebben veel gescoord, met name in thuiswedstrijden. En ik neem aan dat ze daar ook kranten lezen. Ze zullen Patrick Ketting in de gaten houden. Daar moeten an dere spelers weer gebruik van zien te maken." Het resultaat is de komende wed strijden heilig, aldus Maas. „Goed voetbal interesseert me nu even minder. De vorm van de dag zal veel beslissen. Het is zaak om zater dag niet te verliezen. Zelf creëeren we bijna elke wedstrijd kansen. Daar moeten we op vertrouwen.We moeten vooral niet angstig worden en met brutaliteit durven voetballen. Als we dezelfde durf als de laatste weken tentoonspreiden, zijn we ze ker niet kansloos. We gaan ervoor." De winnaar van Meeuwen-WHS speelt op 24 mei (Hemelvaartsdag) thuis tegen de winnaar van The Gunners-Nieuwdorp. Op zaterdag 26 mei zijn de returns. De derde en laatste ronde is op 2 juni op neutraal terrein. De tweede winnaars van de tweede ronde strijden dan in een fi nale om een plaats in de tweede klasse. Voor Tholense Boys is het zater dag tegen Yerseke erop of eronder. De verliezer van de beslissings wedstrijd, die wordt gespeeld op het veld van Kapelle, degradeert rechtstreeks naar de derde klasse. De winnaar mag hopen op pro longatie van het tweedeklasser schap. Dat moet dan wel worden veilig gesteld in duels op 24 en 26 mei tegen de winnaar van Apol- lo-Zwaluwe. De derde en laatste ronde is op 2 juni op neutraal terrein. Beide winnaars van de tweede ronde van de nacompeti tie spelen dan voor één plaats in de tweede klasse. Zover wil aan voerder Michael de Jong van Tholense Boys niet denken. „Eerst moeten we bewijzen dat we drie keer van Yerseke kunnen winnen." Zeker voor Michael de Jong is het dubbel leuk dat Tholense Boys nog een extra duel uit het v-uur heeft weten te slepen. Afgelopen zaterdag tegen Bruse Boys was hij geschorst. „Ik heb de jongens uit voerig bedankt dat ze me nog wat speeltijd gunnen. Geschorst aan de kant zitten en dan degraderen, zou al te schlemielig zijn geweest." De benauwde ontsnapping van af gelopen zaterdag heeft de geel zwarten weer moed gegeven. Te meer omdat eerder in de gewone competitie al twee maal van Yerse ke werd gewonnen. Trainer Leen- dert Geelhoed kent geen waarde toe aan de statistiek. „Als je twee keer verloren hebt, ben je altijd dichter bij de overwinning", zei Geelhoed afgelopen zaterdag in een filosofische bui van Cruijffi- aanse proporties. Ook De Jong is voorzichtig. „Laten we hopen dat het voor Yerseke geen drie keer is scheeprecht wordt. Het is een ech te vechtersploeg die zich kan vast bijten in de tegenstander. Wel slaat bij hen, als ze achter komen, de twijfel toe. Wat dat betreft, zijn ze te vergelijken met ons." Toch is het vertrouwen bij de geelzwarten groeiende, aldus De Jong. „Voorin, en zeker bij Jan Groenewegen, is er sprake van een opgaande lijn. We scoren weer, behalve dan tegen Rillandia. Na tuurlijk was het zaterdag tegen Bru niet echt goed, maar dat doet er in deze fase niet meer toe. Het is overleven en klaar. We moeten er echt alles aan doen om in de tweede klasse te blijven. Dat het nu door de achterdeur moet, maakt me niet uit. Als we het maar halen." Trefzeker Topscorer Patrick Ketting (WHS) 29 (J) Esmir Kustura (SPS) 17 Pierre Withagen (Smerdiek) 17 Corné de Frel (Noad) 15 Niels Hage (Smerdiek) 15 Was het al niet schier onmogelijk dat Pa trick Ketting nog ingehaald zou worden als koploper in de ranglijst van het Een- drachtbode topscorerklassement, na za terdag is die kans geëlimineerd. De WHS'ers kregen van trainer Maas de in structie Ketting naar het topscorerschap in de Zeeuwse competitie te helpen, en die opzet slaagde. In de partij tegen Ba ronie vond de goaltjesdief van WHS maar liefst zes keer het doel. Daarmee schrijft hij geschiedenis, want in de af gelopen veertien jaar (zolang het Een- drachtbode topscorerklassement bestaat) heeft nog geen eerste-elftalspeler dat to taal in één wedstrijd gehaald. De hoog ste score was tot nog toe vijf treffers en die stonden op naam van Leen Lemson vair Stavenisse (seizoen 1994/1995) en zij» clubgenoot Erik Post (seizoen 1998/1999) en Niels Hage van .Smerdiek (seizoen 1998/1999). Ketting is ook de eerste WHS'er die topscorer is gewor den (zaterdag was namelijk de laatste competitiedag). Daarbij komt ook nog eens dat zijn 29 doelpunten een Thools record vormen. Vorig jaar won Pierre Withagen van Smerdiek met 28 treffers. Withagen werd dit jaar samen met Esmir Kustura van SPS tweede met 17 doel punten. Corné de Frel van Noad en Niels Hage van Smerdiek (winnaar 96/97 en 98/99) werden derde met 15 treffers. Jacco Vaders van Vosmeer kon het lang bijbenen en stond zelfs een tijd in de top 3. Maar met één treffer per wedstrijd kom je niet in aanmerking voor de eerste plaats, zo blijkt uit de ranglijst. Winnaar Patrick Ketting pikte gedurende zeven tien wedstrijden één of meer doelpunten mee. Volgende week de complete uitslag van het doelpuntenklassement.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13