'Superdruk' oranjefeest in Tholen Record rommelmarkt Sint-Annaland Worstelaars in Anna Jacobapolder Zonnig lijndansen in Stavenisse Veel animo voor volleybal Vossemeer AG» fe «iiÉiJiiiÈ mmI mÊmÊÊBÉ: tlf gf^ mi l^il^ Koninginnedag in Tholen-stad Donderdag 3 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 „Een recorddrukte", zegt secretaris Jan Slabbekoorn van de stichting Stad over koninginnedag in Tholen. „De au bade was superdruk (en dat is wel eens anders geweest), maar ook bij de kinderspelen hadden zo'n 380 deelne mers, terwijl dat er vorig jaar nog 260 waren. En aan de viswedstrijd deden 73 vissers mee, tegen 44 vorig jaar." Smet vy Na de aubade, afgenomen door bur- een lange rij wachtenden. Toen ein- gemeester W. Nuis en vijf mensen die een lintje in ontvangst mochten nemen, ging de rommelmarkt van start. Ook nu werd er weer enorm veel verkocht ten bate van scouting Heenetrecht en de stichting christe lijk jeugdwerk Tholen. De mooiste spullen gingen via opbod van de hand. Voor het eerst werden de kinderspe len op de sportvelden van Tholense Boys gehouden. Voorheen gebeurde dat op de voormalige oesterputten achter de Bosstraat. „We hebben ei genlijk alleen maar positieve reac ties gehoord op die verhuizing", zegt Slabbekoorn. „Veel meer ruim te, een schoon veld,mogelijkheden om even te zitten, naar de wc te gaan of wat te drinken. En we had den de kleedkamers om ballonnen op te blazen." Bij de kinderspelen was het bijzonder druk. Veel ouders waren meegekomen om te genieten van de kinderen die spelen deden zoals ringwerpen, zaklopen, doel- schieten, blikgooien en touwtrek ken. Ze vermaakten zich prima en kregen na afloop een pen en een lichtje in de vorm van een compu termuis als aandenken. Het opbla zen van de ballonnen verliep minder voorspoedig. Al snel ontstond er delijke de laatste kinderen met hun ballon het hoofdveld opkwamen, stonden de eersten er al een half uur. Er waren dan ook al de nodige ballonnen de lucht in gegaan. Maar uiteindelijk gingen er nog heel wat tegelijk de zon tegemoet. De uitslag van de wedstrijd wordt over 4 a 5 weken bekend gemaakt. Verweven in de kunstroute was er 's middags ook een vossenjacht georganiseerd door de buurtverenigingen. De 483 deelnemers (kinderen en volwasse nen) moesten vragen beantwoorden die te maken hadden met kunst en muziek. Via dat thema waren de 'vossen' ook te vinden. De familie A. Lindenberg uit de Mossellaan werd winnaar van de vossenjacht. Zij waren echter bij de prijsuitrei king niet aanwezig. Wie wat meer actie wilde, kon te recht bij de skatewedstrijd in het park bij molen De Hoop. Kinderen van de basisscholen konden hieraan meedoen. Per groep waren er twee bekers te winnen. De uitslag van de ze wedstrijd was: Groep 2: 1 Judith Hannewijk, 2 Jos v.d. Rhee. Groep 3: 1 Remco Bosmans, 2 Eline Rijs- tenbil. Groep 4: 1 Mandy Schot, 2 Lucas den Hartog. Groep 5: 1 Lise- lot Rijstenbil, 2 Joey Deurloo. Groep 6: 1 Eric de Ruiter, 2 Adriaan Noteboom. Groep 7: 1 Leonard van Dis, 2 Wilbert van Es. Groep 8: 1 Peter de Wijze, 2 Ricardo Verhoe ven. Nieuw was dit jaar de versierde-stra- tenwedstrijd. Een aantal straten deed hieraan mee. De Vossemeersepoort (waar men aan het begin een echte poort oprichtte) werd door de jury unaniem als winnaar aangewezen. De bewoners kregen een oorkonde en een waardebon. Zwarte bladzijde in het feestboek was dat in de nacht van maandag op dinsdag één van de torens van de poort door vandalen werd vernield. „Een voor ons niet te accepteren smet op een zeer ge slaagde dag", zegt Slabbekoorn. Ook de traditionele viswedstrijd werd deze keer zeer goed bezocht. Met 73 deelnemers en veel toe schouwers, is de organisatie dik te vreden. Zeventien vissers kregen een buit boven water met een totale lengte van 13 meter en 56 centime ter. De uitslag van de wedstrijd is: 1 John Nouwens 378 cm; 2 Peter Ver burg 205 cm; 3 Danny Lindhout 170 cm; 4 Gerco Schot 107 cm; 5 Niels v.d. Berge 57 cm; 6 Martijn Over- beeke 57 cm; 7 Thijs 53 cm; 8 Jas per van Dijke 53 cm; 9 Leroy v.d. Heuvel 49 cm; 10 Gerard Quist 43 cm. Joris Kodde ving de grootste vis met een lengte van 42 cm. Aan de wedstrijd deden zelfs vissertjes uit Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Roosendaal en Heinkenszand mee. „Een zeer, zeer geslaagde dag", concludeert Slabbekoorn. Stemmen van lezers Een goed geslaagde happening, mooi weer, iedereen zijn beste hu meur uit de kast gehaald en toen de stad in. Lekker meezingen bij de au bade ter ere van het vorstenhuis, toen rommelmarkten en een pilsje drinken. Verder meegedaan aan de vossenjacht die mede werd georga niseerd door de buurtverenigingen en naar de muziek geluisterd op de kiosk, 's Avonds lekker uit je bol gegaan. Moet toch kunnen op ko ninginnedag! Dan naar huis, want de andere dag moet je weer werken of naar school. Fijn toch! Maar dan kom je in de Vossemeersepoort en je weet nog van 's morgens dat daar een paar mooie torens van de buurt vereniging staan, waar mensen we kenlang aan gewerkt hebben. Dus wat doe je dan als flinke vent? Die toren moet plat, want anders hebben wij geen goede koninginnedag ge had! Stoere kerels, bedankt! Namens de buurtvereniging G. v.d. Hoven Vossemeersepoort 26 Tholen. De rommelmarkt in Sint-Anna land heeft alle verwachtingen overtroffen. Met een opbrengst van maar liefst 14.000 gulden netto is het resultaat van vorig jaar (bruto 4538 gulden, netto 3000 gulden) meer dan vervier voudigd. De verhuizing van het eigen repetitielokaal naar de vei ling heeft muziekvereniging Ac celerando geen windeieren ge legd. In de half open neerzethal waren veel meer activiteiten mo gelijk dan in de kleine Sakofahal. De verkoop bij opbod overtrof de stoutste ramingen met een totaal van 2812 gulden. Twee stoelen gingen weg voor maar liefst 600 gulden, evenals een kastje. Twee armstoeljes' brachten 330 gulden op, een klein kastje 120 gulden, een koffiemolen 85 gulden, een oliestel 65 en een klok 55 gulden. Veertig ronden rad van avontuur van 33 gulden vlogen er door heen. Naast de gebruikelijke fles wijn en een taart was er nu ook een brandemmer van het Setal- lands spektakel als prijs bij en die herinnering aan de festivitei ten rond 525 jaar Sint-Annaland bleek zeer gewild. En als extra had Accelerando dit jaar ook de oliebollenverkoop omdat gym nastiekvereniging WIK geen be slag te pakken kon krijgen door een vakantiewisseling bij de twee bakkers. De muziekvereniging wist de koks van de Schutse hier voor warm te maken en dat lever de Accelerando 3283 gulden op. Verder was er nog een geranium- markt, sjoel- en dartwedstrijden en een druk lopende consumptie verkoop met o.a. Brusselse wa fels. Accelerando gebruikt het re sultaat voor de aankoop van instrumenten. Hoewel de par- keermogelijkheden bij de veiling aanzienlijk groter zijn dan bij de Sakofahal, stonden de bermen van de omliggende wegen toch ook vol met auto's. Accelerando- voorzitter Jack Westdorp noemt het resultaat van de rommel markt ,niet normaal.' „Er was bij sommige leden wel scepsis over de nieuwe plaats omdat die niet midden in het dorp ligt, maar mede dankzij het goede weer is het een groot succes geworden. Ie dereen roept erover. De oliebol lenverkoop was een incidenteel, extra kassucces, maar de 'rom mel' kunnen we nog wel uitbou wen door het hele jaar spullen in te nemen en eventueel op te knap pen." Het veilinggebouw, dat Ac celerando gratis ter beschikking kreeg, zou volgens Westdorp wel eens een blijvertje kunnen zijn. De koninginnedag in Sint-Anna land begon met de traditionele au bade. De vlag werd gehesen door Bonita Huibrechtse van De Ca- sembrootschool en Nienke Roe land van de School met de Bijbel. Er waren toespraken van de nieu we voorzitter van de Dorpsge meenschap, Tj. Heijboer en van wethouder K.A. Heijboer, die een driewerf hoera aanhief voor de Oranjes. In zijn toespraak stond hij ook stil bij de getroffenen van het mond- en klauwzeer in het land. De zanghulde was dit keer op een nieuwe leest geschoeid; leerlingen, VZOS en mannenkoor allemaal gezamenlijk, dus niet meer afzonderlijk zoals vorige ja ren. Accelerando, die 's morgens nog voor koraalmuziek uit de to ren had gezorgd, begeleidde de zang van de volks- en andere va derlandse liederen. Bij de aubade werd een nieuwe geluidsinstallatie in gebruik genomen, die de Rabo bank voor de Rabotheek heeft ge kocht, zodat elke vereniging er ge bruik van kan maken. Dankzij de goede weersomstandig heden slaagden ook de kinderspe len bij de basisscholen. Ook de open dag in het atelier van Jos Boogaard trok veel kijkers. Burge meester Nuis woonde 's middags het eerste uur van de zeskamp bij en de fancy fair van peuterspeel zaal Olleke Bolleke. De belangstel ling was groot. „We hebben geen moment rust gehad", zegt pen ningmeester Hannie Hagenaars van Olleke Bolleke. De bruto op brengst van 2163 gulden komt on geveer overeen met die van twee jaar geleden. In tegenstelling tot de zon 's morgens, werd het 's middags bewolkter en frisser en dat voor de waterbak van de zes kamp minder gunstig. Na een leu ke, sportieve strijd was er een verrassende winnaar in de Laat bloeiers o.l.v. Chris van 't Hof, die 84 punten behaalden. 2. WHS lei ders o.l.v. Wim Snoep 70,5 p 3. EHBO o.l.v. Sjaak Schouten 70 p 4. De Deurzetters o.l.v. Kees van Dijke 55,5 p 5. De C-tjes 54,5 p 6. WHS B o.l.v. Hans Vroegop 53,5 p 7. l'Esperance o.l.v. Jacco Goede- gebuure 47,5 p 8. Smithstraat jong o.l.v. Evelien Moerland 40,5 p 9. De Piraten o.l.v. Marco Elenbaas 36,5 p 10. De Keutjes o.l.v. Koos van Vossen 35,5 p 11. De Knallers o.l.v. Mariska van 't Hof 34 p 12. Smash o.l.v. Henny Westerlaken 27,5 p. De prijs voor het leukste team ging naar de Keutjes o.l.v. Koos van Vossen, terwijl de Pira ten o.l.v. Marco Elenbaas de prijs voor het sportiefste team won. De koninginnedag in Sint-Anna land werd besloten met een muzi kale rondgang van Accelerando, gevolgd door 94 kinderen met ver sierde fietsen, steps en karren, als mede vele ouders. Diana Heijboer van Smash (inzet) en WHS-leider Barnes worstelen in de waterbak. De sumo-worstelaars in Anna Ja cobapolder hebben even dikke buiken als hun Japanse collega's maar het is allemaal namaak. De organisatoren van de koningin nedag-festiviteiten hebben spe ciale pakken weten te vinden, waardoor het allemaal net echt lijkt. En Kees Vroegop uit Sint- Philipsland heeft zelfs een week geoefend, zodat de deelnemers de wedstrijden ook serieus opvat ten. Scheidsrechter Huib van Westen wees Vroegop als win naar aan in de finale tegen Rini Vermaas. Bij de dames won Jeanette van der Male-Burgers van Helène Dieleman-v.d. Velde. Zowel bij de dames als de heren waren er veertien deelnemers. Het trapveldje leende zich uitste kend voor dit evement, dat vele belangstellenden trok. De prijs uitreiking was in Ons Dorpshuis, waar vrijdagavond het program ma al begon met een koninginne- bal m.m.v. Oquido. Sponsoring van vier plaatselijke bedrijven maakte de gratis toegang moge lijk. „Het was druk, gezellig en zeer laat", aldus Van Westen. „Vier jaar geleden zijn we ermee begonnen, toen Sint-Philipsland met het Oranjebal stopte." Het initiatief in AJP blijkt aan te slaan gezien de animo, niet in het minst ook uit Sint-Philipsland. Een aubade opende 30 april het programma op het plein bij Ons Dorpshuis. Het was een feestelijk gezicht met versierde fietsen, steps en driewielers. En de kin deren hadden hun ouders, opa's en oma's meegenomen. Concor dia zorgde voor de muzikale op luistering. Voor de jeugd van basisschool het Kompas was er aansluitend een speurtocht, waarbij de na druk lag op de in het dorp aan wezige gebouwen, kunstwerken en monumenten. De leerlingen werden op deze manier bepaald bij alle bijzonderheden in hun woonplaats. De historie, ligging en natuur werd niet vergeten. Onderdeel van de speurtocht vormden ook een aantal spelle tjes, waarbij de behendigheid van de deelnemers op de proef werd gesteld. Tevens werd de jeugd verrast met een rondrit in de brandweerauto. Winnaars van de speurtocht werden Ruben Tobé, Ben Verwijs, Wilbert ten Hove, Mariëlle Tichem en Amy Schults. Een ander onderdeel dat AJP van Sint-Philipsland overnam, was de puzzel-/oriëntatierit. Deze rit werd acht jaar geleden voor het laatst gereden onder verant woordelijkheid van de destijds nog actieve Oranjevereniging Sint-Philipsland. Adrie en Elly van Dijke hadden een rit georga niseerd, die een ware lust was voor de 48 veelal fanatieke deel nemers. Uren later werd nog ge sproken over de vele valkuilen in de route. Drie Sint-Philipslandse winkeliers zorgden voor de prij zen. Naast de poedelprijs een fles wijn voor de nummers 6 tot en met 15. Levensmiddelen waren er voor de vijf besten: 1. R. Ti chem- 2. S. Steijn 3. F. Simons 4. C.K. Doornekamp 5. C. Weijler. Hélène Dieleman (links) en Jeanette v.d. Male kunnen toch nog lachen voor hun gewichtige finale. De stichting Actief Stavenisse had gezien de weersvoorspellingen (re gen) de op koninginnedag geplande buitenactiviteiten op het Van de Lek de Clerqplein verplaatst naar de lokalen van de Schalm. Het viel 30 april echter alles mee en de leer lingen van Lenie van Prooijen kon den dan ook in het zonnetje op het schoolplein hun demonstratie lijn- dans geven, gebaseerd op country- en westernmuziek. De belangstel lenden genoten ervan. De kinderen hadden bij hun witte T-shirt een oranje sjaaltje aan. In de school waren er allerlei spel letjes voor de leerlingen en in de ge meenschapsruimte dromden de ou ders samen, want daar was er kof fie, thee, limonade, cake, slaatjes, tosti's, hamburgers, poffertjes, babbelaars en advocaat. Voor de kleintjes was er een nog een grab belton. 's Middags vertrokken vanuit de Voorstraat 133 deelnemers aan de fiets- puzzeltochten: 86 volwasse nen op de 25 km, 30 jongeren tot en met 14 jaar op de 6 km en 17 kinde ren tot 8 jaar op de 3 km. Met 37 begeleiders erbij waren er totaal 170 mensen die aan de puzzeltoch ten deelnamen. Hoewel de opgaven niet eenvoudig waren, haalden 79 volwassenen de eindstreep, bij de jeugd kwamen 27 deelnemers terug met een compleet ingevuld formu lier en van de kleinsten kwamen al le 17 deelnemers binnen. Onder weg kreeg men een appeltje bij Van Rossum en de jeugd ontving een snoepzak bij het cafetaria. Antoon van Haaften uit de Boswei won een waardebon van 50 gulden bij de volwassenen. Nellie Potappel uit de Schoolstraat ontving een waarde bon van 35 gulden en Wim Steen- dijk uit de Poststraat was derde en kreeg een waardebon van 20 gul den, allemaal dqnkzij sponsoring van de plaatselijke winkeliers. Voor de jeugd waren er bekers: 9 t/m 14 jaar: 1. Dennis Moerland 2. Perry Potappel 3. Ellen van Driel. Groep 3 t/m 8 jaar: 1. Romano Hagenaars 2. Maria Karsenberg 3. Wendy Poot. De mooist versierde fietsen hadden: 1. Sven Dorst 2. Lyonie Walhout 3. Wendy Poot De laatste won deze koninginnedag dus twee bekers. De prijsuitreiking was in de Stove, waar voorzitter Flip de Rijke van de stichting Actief Stavenisse vele tevreden reacties kreeg op de puzzeltochten, die de inwoners voor herhaling vatbaar vonden. Op bevrijdingsdag 5 mei is er zater dagavond nog een Oranjebal in de Stove. En van 26 mei tot en met 2 juni organiseert de stichting Actief Stavenisse weer een fototentoon stelling in het dorpshuis. Met 24 deelnemende teams was de belangstelling voor het stratenvol- leybaltoernooi in Oud-Vossemeer groot. En hoewel het 's middags dreigde te gaan regenen, bleef dat tot enkele druppels beperkt. De teams streden - de een fanatiek en de ander meer ontspannen - om de hoogste sportieve eer, waarbij de regels van het beachvolleybal werden toegepast. Eerst werd in vier poules gespeeld, gevolgd door eindrondes. Het toernooi, dat voor de zevende keer werd georgani seerd, werd gewonnen door Kalis- buurt 3. De verdere uitslag: 2. Leguitsedijk 1; 3. Leguitsedijk 2; 4. Onder de Molen 1; 5. Molen straat 2; 6. Molenstraat 1; 7. Dorpsweg 2; 8. Boahert 4; 9. Bo ahert 5; 10. Boahert 3; 11. Onder de Molen 2; 12. Ring; 13. Molen straat 3; 14. Boahert 2; 15. Kalis- buurt 2; 16. Renesstraat 1; 17. Corn. Frankenstraat; 18. Leguit sedijk 3; 19. Boahert 1; 20. Dorps weg 1; 21. Dorpsweg 3; 22. Kalis- buurt 1; 23. Renesstraat 2; 24. Bou Kooijmanstraat. Terwijl er druk werd gesport, ver maakte de kleinste jeugd zich el ders op het sportpark op een springkussen. Verder was er een grote rommelmarkt en fancyfair van peuterspeelzaal De Pluus, die ook goede belangstelling trok. Voor de oudere inwoners was er in de Vossenkuil een bingo, 's Mor gens nam wethouder Ravenstein bij het dorpshuis de aubade af. Ook gingen hier ballonnen de lucht in. Daarna ging de jongste 9TORK. Een van de Kalisbuurtteams in actie tijdens het volley baltoernooi. schooljeugd op een zonovergoten van de bovenbouw maakten een ten met een rondgang van versier- sportveld aan de slag met aller- speurtocht door het dorp. De ko- de fietsjes e.d. door het dorp, hande spelletjes. En 66 kinderen uinginnedag werd 's avonds beslo- voorafgegaan door OVM. V Deze kinderen wachten met hun ballon boven op een dug-out op het sein om de oranje glimmerikken de lucht in te laten. Geconcetreerd zetten de kinderen hun beste beentje voor.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 9