Provincie Zeeland Nationaal Park Oosterschelde 1 De jongerentrailer op pad 4 Laban en zn. winnen vlucht uit St.-Ghislain Tennisdames pakken punten Uitzicht Ruucstoppelen op titel Koersballen Officiële Mededelingen Donderdag 3 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 18/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In beroep Door het Overlegorgaan Nationaal Park in oprichting Oosterschelde is op 1 maart 2001 het concept vastgesteld van het beheers- en inrichtingsplan voor de Oosterschelde. DE MAAND VAN DE VRIJHEID: 21 april tot en met 19 mei 5 Wegafsluiting St. Maartensdijk Tennis De Wilde zevende Frankrijk weert Hollandse duiven Verkeer en Vervoer Milieu Saneringsplan Hoenderweg 111 te Sint Annaland F Duivensport St.-Ghislain Semmerzake Abdij Nieuws Jongerendebat 16 februari 2001 te Vlissingen. In het kader van 'Jongeren Infor meren Jongeren', een meerjarig samenwerkingsproject tussen de provincie Zeeland en de Hoge school Zeeland, is een jongeren- trailertour in de maand mei geor ganiseerd. Voor deze tour is de Zeelanddebattrailer omgetoverd tot een aansprekende jongeren- trailer. De maand mei kent een hoog symbolische waarde, waar bij 'vrijheid' de belangrijkste is. Deze symboliek is op de trailer terug te vinden. Op zaterdag 5 mei begint de jongerentrailertour door Zeeland op het bevrijdings festival in Vlissingen. Hierna zal de jongerentrailer een klein aan tal scholengemeenschappen be zoeken. De jongerentrailer staat tijdens het bevrijdingsfestival in Vlissingen op de Zeilmarkt van 13:30 tot 18:00 uur. Een aantal leden van Provinciale Staten zul len aanwezig zijn om met jonge ren een gesprek aan te gaan. Er zullen ook diverse jongerenfilmp- jes worden gedraaid. Verder zal er een kleine foto-expositie wor den vertoond, waarin jongeren centraal staan. Speciaal voor deze tour is ook een cd gemaakt met een aantal Zeeuwse bands die zich hebben verdiept in thema's als vrijheid van menings uiting, vrede, democratie, politiek en angst. De tekst van het cd- hoesje gaat over recente ontwik kelingen in de wereld, Nederland en Zeeland. De provincie Zeeland wil door middel van deze tour jongeren op een originele manier benaderen. Voor de Statenleden van de pro vincie Zeeland is het belangrijk dat zij een gezicht krijgen bij jongeren. Uit onderzoek van R. Breedveld is gebleken dat slechts 13% van de jongeren in Zeeland de provincie het belang rijkste bestuursorgaan vinden. Deze lage uitkomst is voorname lijk te wijten aan de onbekendheid ervan. Persoonlijke benadering en aanwezigheid van de Zeeuwse provinciale politiek is erg belang rijk om dit lage percentage te lijf te gaan. Wie nieuwsgierig is geworden naar het uiterlijk van de jongeren trailer, wordt uitgedaagd een kijk je te komen nemen op de Zeil markt, tijdens het bevrijdingsfesti val in Vlissingen. Op 8 mei 2001 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen, komen de volgende zaken aan de orde: om 14:30 uur wordt het bezwaar schrift van mevrouw Matthiesen- Baumann te Schoondijke behan deld tegen een besluit van GS van 17 januari 2001 inzake de vaststelling van ernstige, niet urgente, bodemverontreiniging op de locatie Sasput 19 te Schoondijke. om 15:00 uur wordt het bezwaar schrift van Hercules bv te Middel burg, vertegenwoordigd door De Brauw Blackstone Westbroek, behandeld tegen een besluit van GS van 14 november 2000 inza ke het opleggen van een last onder dwangsom aan Hercules bv voor een overtreding van de Regeling verbranden gevaarlijke afvalstoffen. om 15:30 uur wordt het bezwaar schrift van Stichting Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen te Terneuzen behandeld tegen een besluit van GS van 19 december 2000 inza ke het verlenen van een aanvul lende bijdrage van 64.800,- voor de uitvoering van de garan tieregeling "overgangsbewoners Coensdike". om 16:00 uur wordt het bezwaar schrift van V.O.F. Restaurant De Zeelandbrug te Zierikzee behan deld tegen een besluit van GS van 3 oktober 2000 inzake de vaststelling van de hoogte van het bedrag tot schadevergoe ding. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mw. C.W. Ramondt, telefoonnum mer 0118-631377. Het Overlegorgaan Nationaal Park in oprichting Oosterschelde is een samenwerkingsverband van het Rijk, gemeenten rondom de Oosterschelde, het water schap, belangenorganisaties en de provincie Zeeland. Het Over legorgaan telt twintig leden. Het opgestelde concept beheers- en inrichtingsplan voor de Ooster schelde wordt door de leden ge bruikt als richtlijn voor toekom stig beleid. Natuur Het natuurbeheer en de natuur ontwikkeling spelen bijna vanzelf sprekend een grote rol. In dat kader rijst al snel de vraag of moet worden ingegrepen om de zandhonger van de Oosterschel de te stoppen. Momenteel vindt afslag plaats van bestaande pla ten, slikken en schorren. Het slib daarvan bezinkt in de geulen die daardoor steeds verder worden opgevuld. Een oplossing voor dit probleem zou de aanleg van een schorrandverdediging kunnen zijn of vormen van zandsuppletie in bijvoorbeeld de Krabbenkreek. Visserij Natuur, recreatie en visserij heb ben veel gezamenlijke belangen bij het in stand houden van een gezond ecosysteem. Door het open houden van de Oosterschel de is de schelpdierenvisserij niet uit het gebied verdwenen. Daar waar er spanningsvelden zijn tussen natuur en visserij wor den er oplossingen bedacht. Een voorbeeld daarvan is het niet meer bevissen van de zeegras velden. Het advies van de Voorlopige Commmissie Nationale Parken gaat uit van inpasbaarheid van de visserijfunctie binnen het Natio naal Park Oosterschelde. Kortweg gezegd: De visserij moet blijven bestaan. Recreatie Vormen van natuurgerichte recre atie moeten mogelijk blijven. De mogelijkheden van de het gebied rondom de Oosterschelde en van de zeearm zelf zijn groot. De toe gankelijkheid van natuurgebieden is herhaaldelijk een discussiepunt. Momenteel wordt gedacht aan (beperkte) openstelling van be paalde delen van slikken en pla ten zoals de hoge schelprug aan de oostzijde van de Roggenplaat, de slikken die grenzen aan de Oesterdam bij het Marollegat. Andersom wordt gedacht aan vol ledige afsluiting van Schelphoek- west en beperking van de open stelling van het noordelijk deel van de Vondelingsplaat. Zienswijzen De opzet van het Overlegorgaan is om mede door de ingebrachte zienswijzen het plan nog beter af te stemmen op de wensen van alle betrokkenen en onduidelijkhe den in het plan te verhelderen. Tot 1 juli 2001 kunnen organisa ties, overheden en burgers hun zienswijze schriftelijk of per e-mail kenbaar maken aan Over legorgaan Nationaal Park in op richting Oosterschelde, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Het e-mailadres is: np.oosterschelde@zeeland.nl. Ter inzage Het ontwerp-Beheers- en Inrich tingsplan Oosterschelde ligt ter inzage bij de gemeenten rondom de Oosterschelde en bij het Infor matiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. 'Vrijheid en verdraagzaamheid vergen een voortdurende inspanning', aldus gedeputeerde G.L.C.M. de Kok Daarom wordt ook dit jaar, voor de tweede keer, De Maand van de Vrijheid georganiseerd. Dit betekent dat overal in Zeeland, binnen, zoals in theaters en scholen, op stadspleinen en andere locaties vele duizenden mensen iets hebben' met de begrippen vrijheid en ver draagzaamheid. Behalve door diverse activiteiten wordt voor deze begrippen aandacht gevraagd door een speciale tv-clip. De Maand van de Vrijheid komt tot stand door samenwerking tussen de Provincie Zeeland, het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland, Scoop, het Bevrijdingsfestival Zeeland, festival Cultureel Gekleurd (COS Zeeland) en de Four Freedoms Awards. Vieren van verschillen Vieren van verschillen is de titel van een projectmap waarmee in het primair onderwijs, de basisscholen, gewerkt gaat worden. Doel is om leerlingen te laten omgaan met verschillen in vele vormen. Inmiddels hebben ruim zestig basisscholen uit heel Zeeland de projectmap aan gevraagd. Het Bevrijdingsfestival Zeeland Wie vorig jaar op de vijfde mei in Vlissingen is geweest, heeft ervaren dat een goede organisatie, prachtig weer en aansprekende artiesten een goede mix vormen voor een feest, waar de begrippen vrijheid en verdraagzaamheid centraal stonden. Ook dit jaar gaat het niet louter om het genieten van muziek van onder meer Racoon en Postmen. Zo zal de groep Zuco 103 aandacht vragen voor Braziliaanse straatkinderen. Ook kan gereageerd worden op drie stellingen over het thema Vrijheid is leven zonder angst. De jongeren trailer van de provincie Zeeland staat op de Zeilmarkt van 13:30 tot 18:00 uur. Leden van Provinciale Staten zijn in de trailer aanwezig om met jongeren te praten over de thema's van de maand van de vrijheid en de invulling daarvan door de politiek. Informatie De programmakrant in inmiddels huis aan huis verspreid. Nadere infor matie is te krijgen bij: De Maand van de Vrijheid: provincie Zeeland, Rolf Westerhout, tel. 0118 631426; Bevrijdingsfestival Zeeland: Uit in Vlissingen, Klaas Overdam, tel. 0118 415244; Festival Cultureel Gekleurd: COS Zeeland, Peter van Vooren, tel. 0113 250051; Drvkkery: Aagje Feldbrugge: tel. 0118 886882; Verbeeld Vrijheid: Scoop, Hubert Leeman, tel. 0118 682537; Vieren van Verschillen: RPCZ, Bob Latuheru, tel. 0118 628851. Alle actuele informatie is ook te vinden op de website: www.maandvandevrijheid.nl Si 4 :'./S ..ffl *24 ï'4 4 ■-4 In de week van 7 t/m 11 mei wordt de nog ontbrekende asfaltdeklaag aan gebracht op het gedeelte van de N286 nabij Sint Maartensdijk. Als gevolg van deze werkzaamheden zal de N286 vanaf de rotonde op het kruispunt N286-Veerdijkseweg te Scherpenisse tot en met de rotonde op het kruispunt N286-Onder de Linden te Sint Maartensdijk zijn afgesloten. Deze afsluiting gaat in op dinsdag 8 mei en duurt tot vrijdagmorgen 10 mei Als gevolg van slechte weersomstandigheden kan de afsluiting langer duren dan gepland. De omleidingsroute wordt door middel van borden aangege ven. In verband met de afsluiting wordt de bushalte te Sint Maartensdijk tijdelijk verplaatst naar de hoek Bloemenlaan-Onder de Linden. 8®HM In de hoofdklasse heeft het eerste damesteam van Sint-Annaland ^nog alle kans op handhaving na de puntendeling tegen Ovezande. Sint-Annaland 2 won met 4-0 van Hulsterambacht. En Ruucstoppe- len 2 boekte in de tweede klasse een 3-1 zege op Aardenburg. Sint-Annaland werkte de eerste partijen af met een sterke, lastige wind. Marrie Quist en Willy de Rijke verloren met 3- 6, 6-4 en 3-6 van hun sterke opponen ten. Door in een driesetter de winst te pakken, brachten Corry Bazen en Anja v.d. Repe de stand weer in evenwicht (5-7, 7-6, 7-5). De laatste partijen waren de weersomstandigheden beter. Maar De Rijke en Bazen hadden te weinig in huis om de derde partij te pakken; in twee sets ging het punt naar de tegen stander. Quist bereikte in de laatste par tij eindelijk haar oude vorm en dwong samen met Van de Repe een gelijkspel af (7-6, 6-3). Met één overwinning, twee gelijke spelen en één nederlaag houdt het team uitzicht op handhaving. Tegen Hulsterambacht had Sint-Anna land 2 twee driesetters nodig, maar de dames kwamen met een 4-0 winst naar huis. Caroline van Sabben en Carina Droogendijk wonnen de eerste partij vrij eenvoudig (2-6, 4-6), maar vervol gens hadden Gerda van Vossen en Yvonne Tebbens meer moeite met hun tegenstanders (4-6, 7-5, 5-7). Van Sab ben en Van Vossen wonnen de derde partij (4-6, 1 -6) en toen was het de beurt aan Droogendijk en Tebbens. Na 4-6 en 6-4 werd de derde set op een tiebreak beslist (6-7). Het tweede team van De Ruucstoppelen versloeg Aardenburg met 3-1De partij van Maddy Filius en Rian Baauw was snel bekeken in het voordeel van Aar denburg (2-6, 1-6). Liesbeth van Dijke en Riet Sondermeijer hadden vervol gens tot 2-4 in de tweede set moeite met hun tegenstanders. Maar ze vochten zich terug en wonnen in een driesetter (2-6, 7-5, 6-3). In een gelijkopgaande strijd haalden Filius en Van Dijke daar op het tweede punt binnen (6-3, 7-5). Tenslotte wonnen ook Baauw en Son dermeijer (6-3, 6-1). Ruucstoppelen 2 kwam met een 2-2 ge lijkspel terug uit Burgh, waar enkele Sint-Philipslandse dames moeite had den met de betonbanen (daarop is het spel sneller en de ballen stuiten hoger op). In de eerste partij verloren Lia Buijs en Lia van Dijke beide sets (2-6, 3-6). Joke Bomas en Els v.d. Giesen kwamen zowel in de eerste als de twee de set met 3-4 achter, maar wonnen twee keer met 6-4. De derde partij werd door Van Dijke en Bomas vlot afge werkt (6-0, 6-0), maar de laatste was een ware thriller. Buijs en Van der Gie sen verloren de eerste set met 6-0 en wonnen de tweede met 6-1. De derde set ging, met ellenlange ralley's en steeds juice gelijk op tot 3-3. Burgh maakte 3-4, maar verloor de servicega- me en dat betekende 4-4. Van der Gie sen serveerde en verloor de game, na vele keren juice, door een dubbele ser- vicefout. Ook in de servicebeurt van Burgh werd het vele keren juice, maar na twee uur spelen ging de set naar de thuisclub. Ruucstoppelen 4 ging dinsdag op be zoek bij Lewedorp 2 en boekte een 4-0 overwinning. Anja Jansen en Lydia v.d. Peet wonnen de eerste partij gemakke lijk (6-1, 6-2). Vervolgens hadden Bea Verwijs en Mart Steijn het in hun eerste set moeilijker en verloren met 6-3. De tweede wonnen ze met dezelfde cijfers en de derde - na een 5-5 stand - óók, met 7-5. Jansen en Steijn speelden in de derde partij een makkelijke eerste set (6-0). In de volgende kwamen de dames uit Lewedorp terug met 4-2, maar moes ten uiteindelijk hun meerdere erkennen in de Sint-Philipslanders (6-4). Verwijs en Van de Peet maakten er tenslotte een spannende wedstrijd van. Ze wonnen met 6-3 en 6-4. Na de 1-5 winst van het eerste herenteam van De Ruucstoppelen tegen het Halve Maantje, staat komend weekeinde de doorslaggevende wedstrijd tegen De Puie op het programma. De winnaar van dit duel wordt waarschijnlijk de nieuwe kampioen. Het Halve Maantje was op papier geen lastige tegenstander, maar het blijft af wachten. In Goes traden voor het dubbel spel Jean-Paul Fleurbaay en Roland Wal pot aan alsmede het gelegenheidsduo Harm-Jan van Dijke en Patrick Walpot. Door een tijdens de training opgelopen ernstige rugblessure moest Marco van Herpen verstek laten gaan. Ondanks de moeilijk te controleren harde wind won nen Fleurbaay en Walpot vrij eenvoudig. Ook het andere Sint-Philipslandse duo hield het hoofd koel en trok de partij in twee sets naar zich toe. De enkelpartijen verliepen een stuk moei zamer. Roland Walpot ging dit keer als eerste de baan op, maar dat leek aanvan kelijk geen goede keus. Hij verloor de eerste set kansloos met 6-2. Halverwege de tweede set keerde het tij volkomen on verwacht en na dik twee uur stapte Wal pot alsnog als winnaar van de baan. Intus sen was Van Dijke begonnen en hij snoerde zijn tegenstander gaandeweg de partij de mond. Na ruim een uur was ook hij winnaar (6-4,7-5). Na een overtuigen de 6-2 winst in de eerste set kwam er bij Fleurbaay de klad in. Zijn tegenstander kreeg hoop en schuwde geen gemeen spel - lawaai maken tijdens de service - om de Sint-Philipslander uit zijn concen tratie te halen. Fleurbaay kon het tij niet meer keren en verloor beide volgende sets. Tenslotte kende Patrick Walpot een wat moeizaam begin, maar vervolgens kreeg hij vat op het snelle spel van zijn te genstander. Walpots backhand ging lo pen, waardoor het met de tegenstand was gedaan en hij beide sets won. Uitslagen van de wedstrijden van: Oud-Vossemeer: 1. mevr. M. v.d. Zande 28 p; 2. mevr. C. van Mierlo en mevr. A. Bosters 19 p; 4. mevr. C. Lindhout 18 p; 5. W. Lindhout 13 p; 6. A. van Dijk en mevr. D. van Dijke 12 p; 8. mevr. L. van Poortvliet 11 p; 9. F. Schoep 9 p. Meulvliet (25 apr.): I. G. Bolier en W. Bijl 49 p; 2. mevr. J. Bos en mevr. L. Verschoor 35 p; 3. B. Melching en W. Schot 25 p; 4. mevr. T. Goode en mevr. B. Schot 22 p; 5. mevr. T. Soomers en mevr. G. Melching 14 p; 6. mevr. R. Bolier en mevr. D. Lin- denberg 10 p. 18 apr.: 1. G. Bolier en mevr. B. Schot, én B. Melching en mevr. L. Verschoor 35 p; 3. W. Schot en mevr. R. Bolier 29 p; 4. mevr. G. Melching en mevr. T. Goode 27 p; 5. mevr. Soomers en mevr. Bos 24 p. Bart de Wilde is zaterdag zevende ge worden op de open jongensdag van ray on Rotterdam-Zuid van de KNGU. De turner uit Sint-Annaland gaf tevoren aan de wedstrijd niet zo belangrijk te vinden en turnde daarom ontspannen. Iets té ontspannen zelfs en dan ontstaan slor digheden. Niettemin turnde De Wilde een goede wedstrijd in categorie 5C met twaalf deelnemers. Zijn punten op de verschillende toestellen: vloer 6,6; volti ge 9; ringen 7,4; sprong 8,7; brug 7,1; rek 5,5. Tot augustus is Frankrijk verboden gebied voor Nederlandse postduiven, vanwege het mond- en klauwzeer. Dat gooit het wedstrijdschema voor de Thoolse duivenmelkers danig in de war. Er wordt naarstig gezocht naar alternatieven, meldt voorzitter M.J. Laban van Zeeland '96. Over leg met de Fransen heeft hen nieyop andere gedachten kunnen brengen. Daarom is er nu contact met Duits land, maar dat gaat moeizaam omdat met de deelstaten afzonderlijk moet worden gesproken. Als het op korte termijn mogelijk wordt om in Luxemburg of Duitsland te lossen, dan is het seizoen volgens Laban nog gered. Tot nog toe missen de duivenliefhebbers vier vluchten. Ko mende zaterdag wil Zeeland '96 een vlucht organiseren vanuit Chimay in het zuidoosten van België. mmm® WÊ "Kijkt u verder dan uw eigen neus lang is?" "Denk mee over het openbaar vervoer in Zeeland in een klantenpanel" Denk mee over openbaar vervoer in het buitengebied! De gewone bus is in sommige dun bevolkte gebieden van Zee land al verdwenen. In andere delen rijden nog maar een paar bussen per dag, die vaak ook nog eens bijna leeg zijn. De pro vincie wil in deze gebieden een nieuw en beter passend vervoers systeem introduceren. Het gaat dan om het collectief vraag afhankelijk vervoer (CW). Voor deze nieuwe vorm van openbaar vervoer moet van tevoren worden gereserveerd. Er wordt gereden met taxi's of kleine busjes. Er is een kans dat het voertuig moet worden gedeeld met anderen. CW rijdt van deur tot deur, dus naar de halte lopen is niet meer nodig. Verder is er van 's och tends vroeg tot 's avonds laat de mogelijkheid om te vertrekken. In de gemeente Reimerswaal en in Zeeuws-Vlaanderen lopen nu al projecten met CW. Uw wensen De provincie kan voor een groot deel zelf bepalen hoe ze het sys teem gaat vormgeven. Uiteraard wil de provincie het CW zo goed mogelijk afstemmen op de wen sen van de (potentiële) klant. Dat kunnen dus ook mensen zijn die nu nog geen gebruik maken van CW of andere vormen van open baar vervoer. Daarom vragen we u om met ons mee te denken in een klantenpanel! Panel Elke Zeeuwse regio heeft een eigen klantenpanel voor het open baar vervoer. De bijeenkomsten worden dus in uw eigen omge ving gehouden. Het panel komt gemiddeld twee keer per jaar bij elkaar. Elke keer komt een ander aspect van het openbaar vervoer aan bod. De uitkomsten worden door de provincie gebruikt om samen met de vervoerders ver beteringen aan te brengen. In juni 2001 vinden bijeenkom sten over het CW plaats. Reiskosten van en naar de panel bijeenkomsten worden vergoed. Als u niet zelf met de bus, auto of fiets kunt komen, zorgt de provincie voor een taxi. Aan het eind van de bijeenkomst ontvangt u een aardigheidje. Aanmelden Kijkt u verder dan uw bus lang is, en denkt u graag mee over alter natieven? Meldt u dan aan. Dat kan op de volgende manieren: - Telefonisch bij Annemarie Willeboordse, 0118-631658. - Via internet: www.zeeland.nl - Met een briefje, waarin u naam, geslacht, adresgegevens, tele foonnummer en geboortejaar aangeeft. Dit kunt u sturen naar Provincie Zeeland, t.a.v. Anne marie Willeboordse, antwoord nummer 75, 4330 WB, Middel burg. Een postzegel is niet nodig. Graag ontvangen wij uw reactie uiterlijk 11 mei. Eind mei ont vangt u dan een uitnodiging. Bij teveel aanmeldingen maken wij een selectie uit de reacties. Mensen die nu niet uitgenodigd kunnen worden, zullen voor latere bijeenkomsten een uitnodiging ontvangen. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Ferry Chervet, 0118-631644. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een saneringsplan ontvan gen van de gemeente Tholen met betrekking tot de bodemveront reiniging op de locatie Hoender- weg 111 te Sint Annaland. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 3 mei tot en met 5 juni 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9- 12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166- 668200 tst 13). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631778. 9 «I «t *1 •I •I M -I «i -» V, 'I -a M 'M 'M «I Lj «i tl «4 i Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. Hordijk (tel. 0118-631778). Liefst 994 Thoolse duiven werden zaterdag om 11.45 uur gelost voor een vlucht vanuit St. Ghislain. Met mooi weer en een harde zuid westenwind vlogen de duiven een afstand van 124 tot 133 kilometer. M.J. Laban en Zn. van De Trou we Duif uit Tholen had met 1657,889 en 1646,18 m/min de snelste duiven, vóór clubgenoot Joh. Kegge. De Vredesduif Sint-Philipsland, in concours 344 duiven van 21 deelne mers. Eerste duif 13.06.19 u is 1635, 488 m/min, laatste duif 13.17.06 u is 1445,227 m/min. Comb. Hoek 1, 13, 28, 42. J. Reijn- goudt 2, 4, 6, 76. L. Reijngoudt 3, 50, 53, 75, 85. J.D. Quist 5, 9, 49, 52, 59, 67, 83. Comb. Reijngoudt en zn. 7, 8, 10, 12, 15, 16, 22, 23, 25, 36, 37, 47, 56, 57, 58, 60, 62, 65, 77, 80, 84. A. Goudzwaard 11, 27, 31. R. v.d. Reest 14, 19, 26, 34, 35, 38, 41, 43, 63, 64, 78. Gebr. Reijngoudt 17, 21, 40, 44, 45. K. v. Dommelen 18, 33, 51, 81. J. Suurland 20, 46, 73. J. Zuidweg 24, 39, 54. J. Quist 29,. 32. A. Verwijs 30, 48, 61. J. Zuidweg jzn 55, 70. R. Reijn goudt 66, 69, 71, 72, 74, 79. A. Ver maas 68. J. Walpot Gzn 82, 86. De Trouwe Duif Tholen. in concours 160 duiven van 13 deelnemers. Eer ste duif 12.59.59 u is 1657,889 m/min, laatste duif 13.05.15 u is 1560,269 m/min. M.J. Laban en zn. 1, 2, 8, 10, 13, 28. Joh. Kegge 3, 9, 26. C. Laban 4, 12, 23, 32. K. v.d. Berge 5, 7, 15, 24, 27, 29, 40. C. Moeliker en zn. 6, 18, 34. L. Hage 11, 36. C.J. Deurloo 14, 31, 37. P. van Driel 16, 25. P. Laban 17, 19, 22, 30, 33, 35, 38. J. Baay 20. L. v.d. Kleijn 21, 39. De Zwaluw Oud-Vossemeer, in con cours 264 duiven van 19 deelnemers. Eerste duif 13.04.09 u is 1620,350 m/min, laatste duif 13.10.35 u is 1495, 572 m/min. T. de Graaff 1, 15, 17, 40, 41, 62. P. de Wilde 2. J. Toetenel 3, 6, 8, 30. J. Ca- pelle 4, 7, 12, 24, 34, 58, 65. R. Hend- rikse 5, 21, 38, 39, 51, 64. S. Berkeij 9, 54, 55, 56. A. Capelle 10, 22, 43, 44, 46. D.H. Vaders 11, 32, 50. D.A. Va- dersl3, 14, 16, 18, 25, 26, 28, 45, 47, 48, 49, 52, 57, 59. H. Buitenhuis 19, 42. P. Hommel 20, 23, 27, 33, 37, 53. T. van Daalen 29, 66. A. Havermans 31, 35, 36, 63. K. Rijnberg 60. L. Hoek 61. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, in concours 226 duiven van 7 deelne mers. Eerste duif 13.07.51 u is 1603,39 m/min, laatste duif 13.15.19 u is 1391,34 m/min. Mevr. I. Quist 1, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 15 t/m 22, 28, 30, 35, 40, 41, 43, 44, 51, 52, 53, 55, 56. H.T. van Hemert 2, 11, 12, 27, 32, 33, 39, 46, 49, 50. W.H. Openeer 6, 29, 42. D. de Wilde jr 7, 14, 25, 31, 38, 45, 57. D. de Wilde sr 36, 58. W. Beurkens 13, 23, 24, 26, 34, 37, 47,48. J. Benningshof 54. De Vredesduif Sint-Philipsland, in concours 249 duiven van 16 deelne mers. Eerstelt.16.06 u is 1231 m/min, laatste duif 11.33.15 u is 1007 m/min. J.D. Quist 1, 2, 3, 6, 9, 13, 14, 18, 61. A. Goudzwaard 4, 17, 22, 42, 45, 53. Comb. Hoek 5, 20, 21, 34, 35, 36, 39. J. Reijngoudt 7, 52, 63. Comb. Reijngoudt en zn. 8, 23, 43, 59. A. Verwijs 10, 51, 54, 58. R. v.d. Reest 11, 26, 27, 31, 33, 38, 44. J. Quist 12,47,48. R. Reijngoudt 15, 16, 19, 28, 46, 50, 55, 56, 60. K. van Dommelen 24, 57. L. Reijngoudt 25,41. Gebr. Reijngoudt 29, 30, 32, 37, 49. J. Suurland 40,62. Voorzitter Hans Blankert van NOC- NSF maakt tijdens het Zeeuwse sportgala op 11 mei bekend wie geko zen is tot Zeeuwse sporter van de (20e) eeuw. Eén van de genomineer den is wielrenster Keetie van Oosten- Hage afkomstig uit St.-Maartensdijk. i S 'M l

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 19