Smerdiek geeft 0-3 voorsprong en het kampioenschap weg Eindelijk weer eens winst voor Stavenisse SPS F2 gehuldigd door Smerdiek WHS scoort elf keer in laatste drie duels Vosmeer seconde van de winst verwijderd Slechts zijden draadje houdt Thol. Boys in tweede klasse Noad verliest van ZPR: 1-0 SPS komt in streekduel op karakter terug van achterstand Smerdiek treft nationaal team Donderdag 3 mei 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Noad 4 klopt Vrederust Smerdiek heeft het kam pioenschap in de vierde klasse B niet meer in eigen hand. De blauw-zwarte equipe van trainer Jan Ver- reijen riep zaterdag in het streekduel bij SPS het on heil over zichzelf af. Een veilige 0-3 voorsprong werd uit handen gegeven. Eén van de meest memora bele derby's van de laatste jaren werd uiteindelijk af gesloten op 3-3. Concur rent ZSC won de uitwed strijd bij SKNWK: 2-4. De anders zo rustige Verreijen was na afloop bijzonder te leurgesteld. „Hier ben ik een week ziek van." Stormloop Dees tweede in Hoboken Winst WHS 2 Noad 2 verliest Na ontluisterende 4-0 nederlaag bij Rillandia Het doek lijkt gevallen voor Tholense Boys. Na de 4-0 nederlaag bij Rillandia hangt het tweedeklasserschap voor de Tholenaren aan de spreekwoordelijke zijden draad. Een beslissingswedstrijd met als inzet rechtst reekse degradatie is voor het team van Leendert Geel hoed na het ontluisterende verlies in Rilland het maxi maal haalbare resultaat. Dan moet zaterdag thuis wel gewonnen worden van Bruse Boys en dient Yerseke te verliezen bij het voor de kampioenstitel spelende SSV. WHS is klaar voor de nacompetitie. Tegen FSV werd de derde achtereenvolgende overwinning geboekt. Boven dien lijken de groen-witte voorwaartsen op tijd scherp te zijn voor de reeks wedstrijden die het team een plaats in de tweede klasse moet opleveren. In totaal werd in de laatste drie duels maar liefst elf maal gescoord. De at tractieve partij tegen FSV eindigde in 4-3. Patrick Ketting (WHS) 23 Esmir Kustura (SPS) 17 Pierre Withagen (Smerdiek) 15 Met nog één competitieronde voor de boeg is Patrick Ketting zeker van de over winning in het Eendrachtbode topscorer klassement. Hij schopte er zaterdag één in. SPS'er Kustura trof twee keer doel, maar voor zijn team is de competitie al klaar dankzij het terugtrekken van Dosko uit de vierde klasse. Kustura kan nog ge passeerd worden door Withagen of dienst teamgenoot Niels Hage. Martin Moer land en Gerry Dorst van Stavenisse en Theo van Eekelen van Vosmeer maakten hun eerste competitiedoelpunt. Zaterdag 5 mei uur Thol.Boys-Bruse B.(Rijnders) 14.30 Baronie-WHS(dRoij) 14.30 Noad-Breda(Spek) 14.30 Smerdiek-Stavenisse(vBelzen) 14.30 Papendrecht 2-Thol.B. 2(Keijzer) 12.30 Heerjansdam 3-Noad 2(Stiegelis) 12.30 WHS 2-VVGZ 3(Uitterhoeve) 14.30 WHS 3-Meeuwen 3(Malipaard) 13.30 Smerdiek 2-Klundert 3(vSchilt) 14.30 Gravendeel 3-SPS 2(Eversdijk) 14.00 Thol.Boys 3-Kats 2 14.30 Stavenisse 2-Noad 3(Schot) 14.30 DVO 4-Thol.Boys 4(Akkerman) 14.30 Smerdiek 3-Klundert 5 14.30 Noad 4-VVC 7 15.00 SSC-Smerdiek da.(vRijsingen) 10.30 Hermandad-Noad da. 14.00 Zondag 6 mei uur Lepelstr.Boys-Vosmeer( Versluis) 14.30 Vosmeer 2-Steenbergen 4 12.00 Ves 6-Vosmeer 3 12.00 Vosmeer 4-Alliance 6 10.00 Tweede kl.: Rillandia-Thol.Boys 4-0. Derde kl.: WHS-FSV 4-3, ZPR-Noad 1- 0. Vierde kl.: SPS-Smerdiek 3-3, Stavenis- se-Mevo4-l. Zesde kl.: Vosmeer-Oudemolen 2-2. Dames: Smerdiek-Woudrichem 2-0. Tweede kl. res.: Dinteloord 2-WHS 2 2- 3, Noad 2-Wieldrecht 2 2-3, Dinteloord 2-Thol. Boys 2 7-1, VVGZ 3-Noad 2 2-1. Derde kl. res.: Mevo 2-WHS 3 6-2 (WHS gedegradeerd), SPS 2-Smerdiek 2 afgelast. Vijfde kl. res.: Dosko 2-Smerdiek 3 af gelast. Zesde kl. res.: Lepelstr.B.3-Vosmeer 2 7- 3, Vosmeer 3-NSV 5 6-2, Cluzona 7-Vo- smeer4 5-l. Jeugd: Vosmeer F-Moc 2-7; Smerdiek B-Unitas 6-3, Kaaise Boys-Smerdiek D 5-2, Smerdiek E-NVS 2-3, Stavenisse F- Smerdiek F 3-3. Reserve viifde klasse l Noad 4 heeft in de voorlaatste wedstrijd de nummer twee van de ranglijst, Vrederust 4, met 2-3 geklopt. De thuisclub begon zeer aanvallend, scoorde na tien minuten ook maar de treffer werd afgekeurd we gens vermeend buitenspel. Dat zorgde voor commotie, wat de concentratie bij Vrederust niet ten goede kwam. Noad kreeg hierna wat meer grip op de aanvallen van de tegenstander. Men werd ook ge vaarlijker doordat het middenveld de aan vallen via Hans de Jonge en Sven Buijs goed opzette. Het resulteerde in een zuiver doelpunt van Rien Steijn, maar ook dit keurde de arbiter af wegens buitenspel. Noad bleef drukken. Tien minuten voor de rust gaf De Jonge een dieptepass op Eric Breeman en deze verschalkte de Bergse doelman met een boogbal. De Sint-Phi- lipslanders bleven aanzetten, maar de scheidsrechter had kennelijk iets met bui tenspel want hij floot er te pas en te onpas voor. Na de thee vervolgde Noad het aan- valsspel en stichtte veel gevaar voor het doel van Vrederust. Na een kwartier liep Breeman door op een pass van De Jonge en verraste opnieuw met een boogbal: 0-2. Nu moest de thuisclub komen en risico ne men. Bij één van de aanvallen raakte inval ler-doelman Michael Hartogs een tegen stander op de rand van het strafschop gebied. De bal ging op de stip en Vrede rust maakte 1-2. Maar Noad liet zich niet uit het veld slaan. De debuterende B-junior Sven Buijs veroverde de bal op het mid denveld, speelde zijn man uit en gaf de de fensie het nakijken. Alleen voor de doel man bleef Buijs beheerst en scoorde 1-3. Met nog tien minuten te gaan zette Vrede rust nu alles op alles. Via een slechte in- worp van Michel v.d. Reest kon een aan valler vrij op het Noad-doel afgaan en op de valreep 2-3 scoren. In de slotfase was het alles Noad wat de klok sloeg. Er had den nog zeker twee treffers ingezeten als niet de arbiter opnieuw bij - volgens de Sint-Philipslanders - dubieuze buitenspel situaties in het nadeel van de bezoekers had gefloten. Vierde klasse Ruim een uur lang leek Smerdiek op rozen te zitten. Kort na de her vatting tekende Pierre Withagen na een fraaie dieptepass van Gert Jan van Ham voor 0-3 en leek de koers gelopen. Zeker in de wetenschap dat de ruststand bij het onderlinge duel tussen de twee andere kam pioenspretendenten SKNWK en ZSC 1-0 in het voordeel van de ploeg uit Nieuwerkerk was. Op dat moment leek de titel voor Smerdiek binnen handbereik. Een benutte pe nalty van Peter Noordijke (1-3) zet te alle scenario's op zijn kop. Jan Verreijen: „Die strafschop was de ommekeer. We verloren de organi satie. Iedereen ging bij ons door el kaar lopen. Ik miste rustbrengende spelers, op het middenveld. We ge ven hier het kampioenschap weg. Droevig." Het jonge middenveld van Smer diek werd na de tegentreffer van SPS plots aan alle kanten overlo pen. Serdar Üygün, Souleyman el Bouzzaui en Stephan de Jong gin gen kopje onder en alleen Erik van Haaften, de vierde verbindingsspe ler, wist zich met enkele gevaarlijke rushes aan de rechterkant nog te onderscheiden. Toch leidde juist een misser van de ervaren Jordy Hage de ineenstorting van Smer diek in. Hage, tot dan uitblinkend als een betrouwbare laatste man, maaide in de 68e minuut over de bal heen en bood op die manier Es mir Kustura vrije doortocht: 2-3. Kustura was zaterdag bij de thuis club veruit de gevaarlijkste aanval ler. Kort na de aansluitingstreffer zag de Bosniër een inzet van de lijn gehaald door Jacky op den Brouw. Uitstel van executie, zo bleek. Een kwartier voor het einde werd het alsnog gelijk. In eerste instantie miste Johan Scheermeijer vrij voor doelman Alex Stoutjesdijk, Wim de Groen zette opnieuw voor en weer Spits Esmir Kustura van SPS (midden voor) scoorde tegen Smerdiek zijn laatste twee competitietreffers. toonde Kustura zich een goaltjes- dief: 3-3. „We hebben de nodige veerkracht getoond", stelde SPS- trainer Johan Sulkers na afloop te vreden vast. „We zijn te tam aan de wedstrijd begonnen. Daarover heb ben we in de rust gesproken. We hadden niets te verliezen. Als je zo terug komt, dan heb je karakter. Voor het publiek was het zo wel een aantrekkelijke wedstrijd." Smerdiek profiteerde in de ope ningsfase optimaal van de defen sieve zwakte bij SPS. Al na drie minuten lag de bal achter doelman Peter van der Male. Nadat Jaco Jansen voor de thuisclub al een keer gevaarlijk was doorgestoten, sloeg Smerdiek na goed voorberei dend werk van El Bouzzaoui via Niels Hage toe: 0-1. Jordy Hage schoot een vrije trap op de boven kant van de lat, nadat een doorbre kende Pierre Withagen was neerge legd door Erwin Feijtel. In de 20e minuut werd het 0-2. Feijtel speel de tekort terug op de doelman en Withagen toonde zich alert. „Weg gevertjes", oordeelde Sulkers over de goals van Smerdiek. „Tegen alle afspraken in lopen we in het begin op drie, vier meter van de tegen stander te dekken. Terwijl we zo naar deze wedstrijd hadden toege- leefd." Ook voor rust speelde SPS in aan vallend opzicht goed mee. Kort na de 0-2 van Withagen schoot een vrijstaande Scheermeijer bij de eer ste paal naast. Ook van het spel van Kustura ging de nodige dreiging uit. Toch had Smerdiek al in de eer ste helft de zege definitief naar zich toe kunnen trekken. El Bouzzaoui bood Withagen een ideale kans op een grotere voorsprong, maar de uitlopende Van der Male redde. Kort daarop werd Withagen in de diepte aangespeeld door William de Bie, maar de geroutineerde aanval ler besloot nonchalant naast. In de 50e minuut rondde Withagen wel af (0-3) en leek de partij beslist. Na de overtreding van De Jong op de doorbrekende Kustura werd echter alles anders. Via de binnenkant van de paal benutte Noordijke de straf schop: 1-3. Sulkers bracht Sjaak Quist als extra aanvaller binnen de lijnen voor Corné van der Male en Smerdiek stortte ineen. De bezoe kers ontsnapten bij een inzet van Kustura op de buitenkant van de paal. Even later ging Jordy Hage in de fout en werd het 2-3. Bij een uit val had Van Haaften mogelijk de stormloop kunnen bezweren, maar de lob van de diep spelende mid denvelder ging juist voorlangs. Ook na de 3-3 van Withagen had Van Haaften enkele malen de be slissing op zijn schoen. In een bizar slotkwartier leek Smerdiek alsnog de zege naar zich toe te trekken. Van Haaften zocht een keer zelf het geluk in de korte hoek en bood bij een volgende actie Withagen bij de tweede paal een niet te missen kans. De paal redde SPS. Ook Niels Hage was nog dicht bij de winnen de treffer. Na een hoekschop vuur de Hage echter op het lichaam van de SPS-goalie. Verreijen spoog na afloop hartgrondig op de mat. „Het had zo mooi kunnen zijn. Jubi leumjaar, tribune, kampioenschap. Ook voor mezelf was het als ver trekkend trainer leuk geweest. En dan gebeurd dit. Onverklaarbaar." SPS: Peter van der Male, Erwin Feijtel, Corné van der Male (60. Sjaak Quist), René van Vossen, Wim de Groen, Jan Overbeeke, A.P. van der Belt, Jaco Jansen, Johan Scheermijer, Peter Noordijke (80. Dennis Boer), Esmir Kustura (85. Jeroen Boer). Smerdiek: Alex Stoutjesdijk, Gert- Jan van Ham, Jordy Hage, William de Bie, Jacky op den Brouw, Step han de Jong, Erik van Haaften, Ser dar Üygün, Souleyman el Bouazza- oui, Niels Hage, Pierre Withagen. ZSC '62 Smerdiek SKNWK Brouwershaven Duiveland SPS Mevo Stavenisse Halsteren Vrederust 17 12 17 12 17 11 18 9 2 39 4 37 5 34 6 30 6 29 8 24 8 23 11 14 12 11 13 6 50-23 49-23 46-29 51-38 36-27 39-33 29-34 21-54 27-46 24-65 Joram Dees is dinsdag tweede geworden in een wedstrijd in Hoboken bij Antwer pen. Het is zijn beste prestatie in een klas sieker tot nu toe. Op koninginnedag finish te de Thoolse wielrenner in Breda als zesde. In België verscheen Dees aan de start bij de GP Memorial Marcel Janssens over 114 km. Het parcours lag vooral in stede lijk gebied, er zat redelijk veel vals plat in en ook nog wat kasseien. Dees maakte deel uit van een kopgroep van negen ren ners die na 64 km van het peloton weg reed. Twee coureurs uit dit groepje kwa men ten val en op 5 km van de finish reed de Belg Thomas weg en liet zich niet meer achterhalen. Inzet was dus de tweede plek. Met nog een kilometer te gaan demarreer de Dees en het lukte hem om vóór te blij ven tot de finish die bergop lag. De Tholenaar is blij met zijn tweede stek: „Ik ben weer uit mijn dipje." Dat de goede vorm er aan zit te komen, concludeerde Dees maandag al na zijn zesde plaats in Breda. „Die koers op zich stemde niet echt tot tevredenheid, maar de uitslag wel. Die heb ik puur op karakter behaald." Dees voelde zich niet best en moest zich beper ken tot meerijden. In de tweede ronde reed een groepje van vijf weg en dat liet zich niet meer terugpakken. Tegen het einde van de koers voelde Dees zich wat beter en probeerde uit het peloton weg te komen. Dat lukte vier ronden voor het einde, sa men met een medevluchter die hij op de meet met gemak versloeg. Het zat de Tholenaar de afgelopen tijd niet mee. Hij raakte overtraind en nam daarom gas terug. Twee weken geleden kwam hij in vorm, maar toen kreeg Dees in Stein in de laatste ronde een klapband. Vervolgens speelde een verkoudheid hem parten. Maar nu is het vooruitzicht op de cruciale wedstrijdmaand mei een stuk beter. Damesvoetbal Smerdiek dames houdt een theore tische kans op de titel, maar wacht in ieder geval een prachtig slot van een prima verlopen competitie. Op 26 mei komt namelijk een mix van het nationaal dameselftal als tegen stander naar de smalstad. Dit in het kader van het jubileum van Smer diek. De voorlaatste wedstrijd wonnen de dames met 2-0 van Woudrichem, maar best was het allemaal niet. De thuisclub dacht er te gemakkelijk over - de tegenstander beschikte over maar tien speelsters - en het tempo lag te laag. Ook was er erg veel balverlies. Van achteruit werd de bal steeds in de voeten van de te genstander gespeeld en voorin leek men te denken dat de bal vanzelf in het doel zou rollen. Na verkeerd uit verdedigen was Woudrichem zelfs dicht bij de openingstreffer. Maar keepster Connie Gulden voorkwam dat. Zonder uitgespeelde kansen kreeg Smerdiek weinig scoringsmo- gelijkheden. Op het middenveld liet men de tegenstander vrij lopen. Co- rina Oudesluijs toonde veel inzet, maar doordat ze soms te wild was bij het aannemen van de bal, gingen aanvallende acties teniet. Na de rust, waarbij in de kleedka- jner een hartig woordje was gespro ken, een ander Smerdiek. Er werd veel feller gespeeld, Woudrichem ver teruggedrongen, en zo kwamen er kansen. Ilse Polderman schoot maar net naast. Na een kwartier liet Simone Scherpenisse twee tegen standers de hielen zien en gaf voor op Josca Jansen. Zij kon de bal zo in het doel lopen: 1-0. Later soleer de de uitblinkende Anke de Jong door de verdediging, maar ze had geen geluk bij de afwerking. De zelfde speelster zorgde met een scherpe voorzet opnieuw voor ge vaar, maar opnieuw lieten de spitsen het afweten. Een kwartier voor tijd schoot Anne Hage 2-0 binnen, waarna Smerdiek de wedstrijd zon der problemen uitspeelde. De laatste speeldag moet de beslis sing brengen over het kampioen schap. Smerdiek (dat het opneemt tegen het al gedegradeerde SSC) staat derde met één punt achterstand op de koploper. De nummer twee heeft net zoveel punten als de blauwzwarten, maar heeft een wed strijd minder gespeeld. Wieldrecht Peursum Smerdiek Capelle Woudrichem Nieuwdorp GJS Kerkwijk Zeeland Sport Everstein SSC '55 19 15 18 14 19 14 20 10 18 8 19 7 19 8 19 4 19 4 19 5 19 0 3 46 1 45 2 45 8 32 8 26 7 26 9 26 10 17 11 16 1 13 16 2 17 2 64-24 92-14 56-17 57-65 39-36 34-27 ,48-51 26-48 26-49 36-60 9-96 Reserve tweede klasse De tweede keus van WHS heeft Dintel oord 2 geklopt met 2-3. De Sint-Anna- landers speelden een goede partij voet bal en opereerden zoals altijd met drie spitsen. De thuisclub werd vanaf het begin onder druk gezet en wist daar geen raad mee. Op het middenveld ver tolkte Rien Fase een hoofdrol. Halver wege de eerste helft nam WHS de lei ding door een treffer van Sander Westdorp. Tien minuten later maakte Jan v.d. Repe er, op aangeven van Hans Leune, 0-2 van. Na de rust gingen de Sint-Annalanders opnieuw voortvarend van start. Na ze ven minuten spelen kwam B-junior Leander Vroegop in het veld voor Arie Fase. Vroegop kreeg meteen een goede doelkans, maar miste. Voorstopper Pe ter Saarloos zette de bezoekers op 0-3. Pas een kwartier voor het einde scoorde Dinteloord tegen. En in de laatste mi nuut werd het nog 2-3 voor de Braban ders. Na eerder in de week van VVGZ 3 te hebben verloren (2-1), moest Noad 2 zaterdag ook de meerdere erkennen in Wieldrecht 2: 2-3. De laatste weken is het voor leider Bram Filius steeds moeilijk om genoeg spelers op de been te krijgen. Maar nu had hij het geluk dat de voetballers die hij aan het eerste had afgestaan, terugkwamen omdat die wedstrijd was afgelast. Noad kreeg al vroeg een kans, maar alleen voor de keeper kreeg Jaco de Jonge de bal er niet langs. Op rechts kon Van de Velde telkens oprukken tot aan de achterlijn. Zijn voorzetten werden echter niet goed verwerkt door de spitsen. Toen doel man Ligtendag de bal, uit een hoek schop, onvoldoende wegwerkte, scoor de de spits van Wieldrecht 0-1. Maar Noad kwam terug via spits Kees van Tiggele, die zijn twintigste competitie treffer liet aantekenen. Vlak voor rust bleef een overtreding op Bram Filius onbestraft en zo kon de Dordtse spits 1 - 2 scoren, wat tegen de verhouding in was. Voor de tweede helft leverde Noad ver dediger Cenny Reijngoudt in voor aan valler Ronald den Braber. De spits was deze middag kansrijk. Zo schoot hij de bal via de keeper tegen de lat. Filius en De Jonge verlieten het veld voor Erik Fonteijne en Jeroen Reijngoudt. De thuisclub drukte en kreeg volop kansen. Het doelpunt viel, zoals zo vaak, aan de andere kant. Uit een counter werd het 1-3. In de slotfase maakte Den Braber er nog 2-3 van, maar daar bleef het bij. Stavenisse lijkt zich op te laden voor de derby bij Smerdiek, komen de zaterdag. Na het goede spel te gen SPS werd nu met 4-1 gewonnen van Mevo. Al bij de rust (3-0) was de ploeg van Rien Smits in veilige haven. Na de thee zorgde de 37-jari- ge goalie Mare Hoogendoorn er met goede reddingen voor dat de zege niet meer in gevaar kwam. De voortekenen waren niet gunstig voor Stavenisse. Op de ochtend van de wedstrijd kwamen er onver wachte afmeldingen van de zieke Paul Oostdijk en Gerard van de Korput. Gelukkig voor de thuisclub zag het tweede team zijn partij bij Tholense Boys afgelast, zodat Smits toch over voldoende man schappen kon beschikken. Al in de 10e minuut nam Stavenisse de lei ding. Een hoekschop werd in eerste instantie door de Mevo-keeper weggewerkt, maar Martin Moer land stond precies op de goede plek om af te ronden: 1-0. Halverwege de eerste helft werd de marge ver dubbeld. De hard werkende Jeremy Gierman veroverde bal en omspeel de de doelman: 2-0. In de 40e mi nuut proefde voorstopper Gerry Dorst het zoet van een treffer. Weer werd een hoekschop door de Schouwse verdediging onvoldoen de weggewerkt en met een fraai schot in de kruising zorgde Dorst voor 3-0. Na de pauze kwam Mevo sterk op zetten. Hoogendoorn, die intern zijn afscheid heeft aangekondigd bij Stavenisse, toonde andermaal aan van grote waarde te zijn voor de rood-gele brigade. Met enkele sterke reacties hield hij de bezoe kers op veilige afstand. In de 80e minuut maakte Gierman met zijn tweede treffer van de middag aan alle onzekerheid een eind: 4-0. Pas in de laatste minuten redde Mevo de eer: 4-1. De competitiewedstrijd van zaterdag werd afgelast, maar dat mocht de pret niet drukken. De F2-pupillen van voetbalvereniging SPS konden hun kampioensfeestje toch wel vieren, want ze stonden ruim aan kop. Vlak voor aanvang van de derby tussen SPS en Smerdiek mochten de pupillen het veld op om vervolgens uit handen van de Smerdiekse voetballers de bloerhen in ontvangst te nemen. De spelertjes deden het dit seizoen heel goed in de derde klasse F26. Het team bestaat uit Leon Hubert, Davey Visser, Fabian van Beveren, Artjan Hage, Cas Heijboer, Douglas van Steenpaal, Justin van Tiggele, Joos v.d. Werf, Patrick Houke, Thiemo Heijboer en Joey Hage. Ze staan onder leiding van Diana v.d. Werf en Adrie Schot (deze ontbreekt op de foto). Arbiter Hofman was na afloop bij Tholen de gebeten hond. De leids man uit Deil had in de ogen van de bezoekers twee keer een zuivere strafschop over het hoofd gezien. Na een kwartier werd de doorbre kende Wim Schot getorpedeerd, zonder dat Hofman de fluit naar de mond bracht. Ook een overtreding op Jaben Kortland bleef onbestraft. Overigens stond het duel in Rilland in het teken van de angst. Beide teams speelden uiterst voorzich ting. Ook de thuisclub was op voor hand niet zeker van prolongatie van het tweedeklasserschap. Niet ver liezen was zeker voor de Beveland- se ploeg het parool. Het leidde tot behoudend spel aan beide kanten, zonder al teveel kansen voor de doelen. Pas na de rust brak de wedstrijd open. Helaas voor Tholense Boys met desastreuze gevolgen. Piet den Boef moest tijdens de pauze ge blesseerd afhaken. Geelhoed bracht Jeroen Nieuwkoop binnen de lijnen en Hassan el Jilali ging achterin op de positie van Den Boef spelen. De thuisclub haalde het maximale ren dement uit de omzettingen bij Tho len. Al in de 46e minuut werd Nieuwkoop op de vleugel uitge kapt. Tot ieders verbazing viel de als voorzet bedoelde bal van de Ril- landia-aanvaller bij de tweede paal achter doelman Alex Hoogendoorn: 1 -0. Geelhoed wilde na die domper met Simon Jansen als extra aanval ler voor Rik van de Velde de bakens verzetten. Nog voordat Jansen ech ter was warmgelopen, lag de bal al weer in het net: 2-0. In de 56e mi nuut werd het drama compleet. Weer sloeg de thuisclub toe: 3-0. Carlo Heijboer kwam nog in de ploeg voor de aan zijn enkel ge kwetste Wim Schot. Effect sorteer de die wissel niet meer. Jan Groe- newegen zorgde nog voor het belangrijkste wapenfeit. Zijn vrije trap eindigde op de kruising. Uit eindelijk maakte de thuisclub er nog 4-0 van. Het was meteen de zwaarste nederlaag van het seizoen voor Tholense Boys, dat bovendien nog een handvol gele kaarten incas seerde. Geelhoed, die zaterdag koos voor dezelfde opstelling als tegen Yerseke de week tevoren, lijkt in het alles-of-niets duel met Bruse Boys dan ook flink te moeten gaan improviseren. SSV '65 Veere Arnemuiden SSC '55 Terneuzense B. Kogelvangers Arendskerke Rillandia Dauwendaele Yerseke Tholense Boys Bruse Boys 21 14 21 13 21 10 21 11 4 45 3 44 5 36 7 36 7 32 8 29 11 26 9 24 10 23 10 21 11 18 8 11 14 52-25 43-19 39-26 45-35 43-36 39-42 28-40 26-40 36-44 33-49 24-33 37-56 De vrije trap verdween alsnog ach ter doelman Arne van Vossen: 2-2. WHS bleef de meer aanvallende ploeg en in de 70e minuut werd het 3-2 door Patrick Ketting die vanaf de rand van het zestienmetergebied zijn goaltje meepikte. Toch leek de partij op een gelijkspel te eindigen. In de 85e minuut kwam FSV, dat over een aantal bijzonder gevaarlij ke spitsen beschikt, weer op 3-3. Het laatste woord was echter voor Richard de Jonge. In de 89e minuut ging hij goed door aan de linkerkant om, na een tegenstander te hebben uitgespeeld, zijn actie met een knap schot in de kruising te besluiten: 4- 3. Derde klasse WHS trof in FSV een ploeg die moest winnen om, als nummer vier op de ranglijst, nog een plek in de nacompetitie af te dwingen. De thuisclub zocht van meet af aan het offensief. Na 25 minuten kon er voor het eerst gejuicht worden. De FSV-keeper liet een bal van Patrick Ketting glippen en Richard de Jon ge profiteerde: 1-0. Michel en Vin cent de Jonge misten daarna goede kansen op een hogere score. Kort voor de thee werd het onverwacht gelijk. Vincent de Jonge bleef han gen toen de rest van de WHS-defen- sie op buitenspel speelde en FSV kwam op gelijke hoogte: 1-1. Onmiddellijk na de pauze nam WHS weer de leiding. Na een mooie combinatie was William Vroegop het eindstation: 2-1. Kort daarop verspeelde Corné van Til- beurgh de bal en kon een doorbraak van de bezoekers enkel ten koste van een overtreding worden gestuit. JPS 21 14 5 2 47 60-28 The Gunners 21 13 4 4 43 49-24 WHS 21 13 0 8 39 52-29 ZPR '84 21 11 3 7 36 40-40 FSV 21 10 4 7 34 53-40 Zwaluwe 21 9 6 6 33 59-39 Noad '67 21 7 5 9 26 32-41 Olympia '60 21 6 5 10 23 33-49 Klundert 21 6 3 12 21 45-61 Baronie 20 6 1 13 19 42-76 DVO'60 20 5 2 13 17 35-45 Breda 21 5 2 14 17 33-61 Zaterdagmiddag probeert Noad thuis tegen Breda de competitie met een overwinning af te sluiten, want dinsdagavond werd de inhaalwed strijd bij ZPR nipt met 1-0 verloren. De Sint-Philipslanders kregen voor rust drie grote kansen, maar spits Corné de Frel en junior Danny Ste ijn faalden voor het doel. De thuis club kon daar maar één vrije trap op de paal tegenover zetten. Noad was de betere ploeg in deze leuke wed strijd, waarin het spel op en neer golfde. In de tweede helft zakten de Sint- Philipslanders wat terug. Halverwe ge ontstond het enige doelpunt na een misverstand in de verdediging, toen twee Noad-spelers elkaar in de weg liepen. Erik Fonteijne werd als extra spits ingezet en de druk op het ZPR-doel werd enorm opgevoerd. Dat resulteerde in wel tien hoek schoppen, maar de Bergse keeper hield zijn doel schoon. Een goede vrije trap van Arjan Moerland en twee kopballen en een schot van Jaap van Oudenaarde bleven zonder resultaat. „We hebben al 3,5 wed strijd niet gescoord en dat is ons probleem", zegt trainer Kees Stout jesdijk. Hij hoopt zaterdag zijn pe riode bij Noad te besluiten met een overwinning. Voor de Sint-Philips landers stond er niets meer op het spel. ZPR maakt dankzij de winst nog kans op de nacompetitie. Vosmeer speelde in de thuiswedstrijd tegen Oudemolen een alleszins rede lijke partij voetbal. Het team van Leo Havermans nam zelfs een 2-0 voor sprong. De geslepen tegenstander wist echter terug te komen tot 2-2. Het eindsignaal kwam voor Vosmeer een seconde te vroeg. Wim Dorst was in de laatste minuut de keeper al gepasseerd toen de scheidsrechter affloot. de minuut terug in de wedstrijd: 2-1 De strijd ging daarna gelijk op. Oude molen bestaat vooral uit veteranen, die kunnen blijven wachten op dat ene kansje. Halverwege de tweede helft werd het dan ook 2-2. Toch leek Vosmeer aan het langste eind te trek ken. Dorst ging goed door en om speelde de keeper. Op dat moment floot arbiter De Crom voor de laatste maal, zodat Vosmeer de zege door de neus werd geboord. Voor rust trok Vosmeer vanaf de af trap het initiatief naar zich toe. In de 10e minuut juichte de thuisclub. John Vroegop krulde een vrije trap fraai over de muur in de bovenhoek. De treffer werd echter afgekeurd omdat de vrije schop, tegen de regels in, di rect was genomen. Even later was het wél prijs. Vroegop leidde de aanval in en Theo van Eekelen tekende voor de 1-0. De eerste helft bleef voor Vos meer. Jacco Vaders stootte nog enkele malen gevaarlijk door maar de Oude molen-keeper hield zijn ploeg met goede reddingen in de racé'. In de 46e minuut was echter ook de Brabantse doelman kansloos bij weer eèn inzet van Vaders: 2-0. Helaas voor Vosmeer kwamen de bezoekers nog in dezelf- Val Aan 21 16 3 2 51 51-17 Rimboe 21 12 4 5 40 38-27 Nw.Borgvliet 21 12 2 7 38 73-33 WW '67 21 112 8 35 45-31 Oudemolen 21 10 4 7 34 36-28 NVS 21 8 7 6 31 35-36 Ouwerkerk 21 7 7 7 28 29-43 Vivoo 21 8 2 11 36 33-40 Welberg 21 7 3 11 24 26-39 Lepelstraatse B. 21 3 8 10 17 16-43 Vosmeer 21 3 7 11 16 26-42 Moerstraten 21 2 5 14 11 19-48

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17