Heren Ruucstoppelen zijn goed op dreef Dames St.-Annaland 2 hebben een slechte dag Denk en Zet ruikt de kampioenstitel Gezin met auto in sloot Broekseweg B-junioren Smerdiek kampioen Reserves van Emergo gaan aan de leiding Eerste jeugdteam Ruucstoppelen begint met winst Guus Meeuwis en Twarres op de Grote Markt Koersballen Bart de Wilde mist turnfinale NK maar net Nieuwe loods waterschap staat ter discussie Borstrock in Nw-Vossemeer Presentatie cd van oud-inwoner Anna-Jacobapolder J. v.d. Velde Donderdag 26 april 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 St. -Annaland verliest dik van Capelle Het gaat goed met het eerste herenteam van De Ruuc stoppelen uit Sint-Philipsland. De ploeg won tot nu toe alle wedstrijden en ook TEBO uit Heinkenszand moest eraan geloven. Ook het derde team van De Ruucstoppe len is in vorm. Het won de derby tegen TOV uit Oud- Vossemeer met 4-2. Derby Ruucstoppelen houdt het op gelijkspel De dames van De Ruucstoppelen en Kapelle hielden el kaar redelijk in evenwicht en dat resulteerde dan ook in een gelijkspel. St.-Annaland 2 daarentegen, wil de dag bij Zer Oirts in Serooskerke het liefst zo snel mogelijk vergeten. Geen leuke dag 7-8. r korfbal Mede-koploper Vlissingen verslagen Bij een eenzijdig ongeval op de Broekseweg te Tholen is vrijdagmorgen een 26-jarige man uit Schiedam gewond geraakt. De auto waarin hij reed, raakte total loss. Schaakvereniging Denk en Zet uit Scherpenisse heeft in een directe confrontatie met 5-3 gewonnen van mede koploper Vlissingen 2. Denk en Zet heeft nu in de laatste ronde voldoende aan een gelijkspel om kampioen te wor den in de eerste klasse van de Zeeuwse schaakcompetitie. Dat zou tevens promotie naar de hoofdklasse betekenen. De B-junioren van s.v. Smerdiek zijn zaterdag kampioen geworden in de tweede klasse B1Het elftal verloor wel iswaar met 2-0 uit in Wernhout, maar heeft een riante voorsprong van 8 punten op nummer twee Hoeven. Deze club verspeelde een punt tegen Sprundel waardoor Smerdiek het kampioenschap niet meer kan ontgaan. Ook al wint Hoeven de laatste drie wedstrijden en Smer diek zou de resterende partijen verliezen, dan nog be houden de junioren twee punten voorsprong. Noad 4 te zwak Tennis De heren van De Ruucstoppelen 1 won nen de eerste drie wedstrijden van het seizoen en in de thuiswedstrijd tegen TEBO uit Heinkenszand werd deze ze gereeks voortgezet. Omdat men was ver geten dat er vier teams thuis moesten spelen, liepen de wedstrijden veel uit. Het eerste dubbel met Jean-Paul Fleur- baaij en Roland Walpot kon pas om half drie beginnen, in plaats van het geplande tijdstip van één uur. De heren maakten er een spannende strijd van. Ze wonnen de eerste set met 6-4, maar toen kwam (zoals vaker) het spook van de tweede set om de hoek kijken. Ze verloren, maar wisten met een uiterste krachtsinspan ning de derde set te winnen in de tie break. Intussen waren Marco van Her pen en Patrick Walpot ook begonnen aan hun dubbelspel. De kwaliteit was niet hoogstaand, maar het krachtsverschil was wel groter dan bij het eerste duo. De partij ging dan ook met 6-2 en 7-6 naar De Ruucstoppelen. Om half vijf waren de overige teams klaar en kon er op meerdere banen worden gespeeld. Mar co van Herpen speelde als eerste in het enkelspel en was snel klaar: 6-1 en 6-0. Harm Jan van Dijke trad aan voor zijn enige wedstrijd deze dag en hij maakte er een echte thriller van. Hij won de eer ste set met 6-3, maar werd vervolgens met even goed spel in de tweede set aan de kant gezet met 4-6. De derde set had alles in zich: korte, lange, harde en zach te slagen. Totdat de Bevelandse speler door zijn mg ging en opgaf. Fleurbaaij maakte in het enkelspel geen fouten en met gedegen spel liet hij zijn tegenstan der geen kans om door te breken: 6-2 en 6-4. Toen iedereen al van de banen was en aan het eten en drinken was geslagen, moest Roland Walpot nog aan de slag. Met een slechte motivatie begon hij aan de partij. Door redelijk spel en veel fou ten van zijn opponent, won hij de eerste set met 6-2 en kwam hij in de tweede voor te staan met 4-0. Toen pakte zijn te genstander een ander racket en sloeg zich terug tot 4-4. Walpot, die al aan de soep stond te denken, moest nu alsnog aan de bak om de winst zeker te stellen. Dat lukte en hij won met 6-4. De Ruuc stoppelen ligt nu gelijk met de Puie uit Vlissingen dat ongeveer dezelfde scores behaalde in de afgelopen weken. Tegen die ploeg mogen de Sint-Philipslanders het in de laatste ronde op gaan nemen. Eerder won De Ruucstoppelen 1 al de uitwedstrijd tegen het tweede team van Yerseke. Marco van Herpen, Jean-Paul Fleurbaay en Roland Walpot moesten het zonder Harm-Jan van Dijke doen. Patrick Walpot viel daarom in. De eerste dubbelpartij van Roland Walpot en Jean- Paul Fleurbaay verliep goed. Zij wonnen de wedstrijd met 4-6 en 2-6. Ook Patrick Walpot en Marco van Herpen wonnen met 3-6 en 4-6. Marco van Herpen had een voortvarende start in zijn enkelpar tij, maar verloor aan het einde van de tweede set zijn concentratie. Toch won hij ook de laatste twee sets. Het enkel spel van Patrick Walpot duurde maar liefst twee en een half uur. Hij verloor de wedstrijd met minimale verschillen in drie sets. Roland Walpot sloot zijn partij winnend af in drie sets. Na drie uur wachten ging Jean-Paul Fleurbaay de baan op om binnen het uur weer aan de kant te staan. Met 0-6 en 1-6 versloeg hij zijn tegenstander. Met een positief saldo van 13 punten voor en 5 tegen maakt De Ruucstoppelen kans op het kampioen schap en de promotie naar de eerste klas. Het derde team van De Ruucstoppelen is de laatste weken goed op dreef en pakte ook in de derby tegen TOV 1 de winst met 4-2. Arkesteijn en Neele kwamen met 1-3 achter te staan, maar kwamen ook weer goed terug met fraaie rally's. Ze lieten echter op beslissende momen ten na de wedstrijd naar zich toe te trek ken, zodat de eerste set voor TOV was. Ook de tweede verliep zo. Nu wisten de Sint-Philipslanders het nog tot de tie break te brengen, maar die ging met 6-7- naar TOV. Everaers en Van Dijke speel-" den soepeler waarbij vooral Everaers goed in vorm was en strakke passeersla- gen leverde. Van Dijke plaatste de ballen goed en samen wisten ze de TOV'ers te" kloppen in twee sets van 6-4. Arkesteijn speelde in het enkelspel tegen Michael van TOV. Arkesteijn had niets in te bren gen en verloor de eerste set met 1-6. De- twee verging hem ineens veel beter en, hij bracht het tot de tip-break. Die ver loor hij echter en zo stond het 1 -2. Ever aers wist vervolgens Van Loon te klop pen met 6-2 en 6-4 en daarmee trok hij de stand weer gelijk. Neele trad aan te-, gen Verbogt en had het in de eerste set" moeilijk doordat zijn tegenstander alle" ballen retourneerde. Neele ging over op aanvallend spel. Dat lukte niet en hij!, verloor in de tie-break met 6-7. De Sint-1 Philipslander zag een bekend patroon voor zich en wilde niet weer zo verlie zen. Alsqf er een knop werd omgezet,^ klopte hij Verbogt in de tweede en derde set met 6-1. Van Dijke was toen bezig; zijn eerste set te winnen voor De Ruuc stoppelen. Het werd 6-1. De tweede ver-' liep wat stroever, maar via de tie-break werd het toch 7-6 en daarmee was de winst voor De Ruucstoppelen een feit. De ploeg van St.-Annaland in de zon dagcompetitie ging in de tweede wed strijd van het seizoen tenonder tegen Ka— pelle. Het spits in de uitwedstrijd werd" afgebeten door Jaap Dekker die een Be speler tegenover zich trof. Deze speelde" toch een klasse te hoog voor Dekker die. dan ook met 6-0 en 6-2 verloor. Arjan Mosselman won de eerste set vrij ge makkelijk met 2-6, maar in de tweede ging de strijd lange tijd gelijk op. Uitein-. delijk trok Mosselman aan het langste eind en hij won met 4-6. Koe van Dijke", begon zeer sterk aan zijn enkelspel en kwam al snel op een 0-3 voorsprong in de eerste set. Maar zijn tegenstander kwam goed terug en won alsnog met 6- 4. Toen was de weerstand van Van Dijke- gebroken en hij verloor ook de tweede set met 6-0. Merien Poot kwam als laat ste single op de banen. Hij speelde een" constante partij, maar moest toch ook de punten aan de Capellenaar laten: 6-3 en 6-2. Na de lunch volgden de dubbels. Poot en zijn medespeler namen het voor touw, maar hun opponenten waren te sterk en ze verloren met 6-0 en 6-2. Dekker en Van Dijke waren nu de enigen die nog een extra puntje voor St.-Anna land konden scoren. Maar ondanks hun goede spel verloren ook zij: 6-3 en 6-4. Daarmee won Kapelle met 5-1 Tennis partij. In de tweede set stonden de Sint- Philiplandse dames met 3-0 voor. De te genstanders uit Yerseke kwamen terug tot een 3-3 gelijkstand. Toch wonnen de da mes van De Ruucstoppelen uiteindelijk met 6-4. Ook de derde set eindigde in het voordeel van de dames uit Sint-Philips- land. Deze wonnen zij met 6-1Winy Int- ven speelt sinds kort bij De Ruucstoppe len en nam eveneens de plaats in van Lia van Dijke. Samen met Joke Bomas speel de zij de vierde partij. De eerste set verlo ren zij met 4-6. In de tweede set kwamen de dames op een 7-5 overwinning en de derde set wonnen zij met 6-4. De wed strijd eindigde in een 4-0 overwinning voor De Ruucstoppelen 3. De dames van de hoofdklasser uit Sint- Annaland speelden tegen Kruiningen. Corrie Bazen en Anja v.d. Repe speelden de eerste partij en wonnen deze met 6-3 en 6-2. Willy de Rijke en Manie Quist verloren hun eerste set met 4-6. In de tweede set hadden de dames meer geluk. Deze wonnen zij met 7-5. In de derde scoorden de dames eveneens met 6-3. Met een 2-0 voorsprong begonnen Willy de Rijke en Corrie Bazen aan de derde partij. Deze verloren zij met 5-7 en 2-6. Hanna Moerland en Anja v.d. Repe kre gen in de laatste partij de kans om de winst definitief binnen te halen. Zij won nen de eerste set met 6-4. De tweede set werd met 5-7 gewonnen door de tegen- partij._De derde set eindigde in een tie- break die door de Sint-Annalandse dames gewonnen werd. De wedstrijd eindigde in een 3-1 overwinning. Sint-Annaland 2 beleefde geen leuke dag op de banen van Zer Oirts uit Seroosker ke. De Sint-Annalandsen voelden zich ongastvrij bejegend met het ontbreken van een ontvangst in welke vorm dan ook. Op de baan was het al niet anders. De dames van Zer Oirts kregen onderling bonje en ook met de spelers van St.-An naland kregen ze mot. De eerste partij van Gerda van Vossen en Caroline van Sabben was zo klaar. Zij werden vrij snel weggespeeld, ondanks goede weerstand' in de tweede set: 6-1 en 7-5. Marion van Houdt en Yvonne Tebbens delfden ver- - volgens snel het onderspit met 6-3 en 6-0. De dames Van Sabben en Van Houdt wa-- ren de enigen die een puntje mee konden pakken voor St.-Annaland. Ze hadden er drie sets voor nodig, maar ze wonnen met 6-3, 2-6 en 3-6. Gerda van Vossen en Yvonnen Tebbens speelden ook drie sets, maar konden net niet winnen: 1-6, 7-5 en Na twee keer gelijkspel, behaalden de da mes van De Ruucstoppelen 1 een over winning in Temeuzen. Lijdie Kot en Leni Verwijs wonnen de eerste set met 3-6. Ook de tweede set ging hen goed af. Deze wonnen zij met een stand van 2-6. Betsie Huijsmans en Elly van Dijke lieten in hun tweede set een 0-2 en 2-4 voorsprong uit handen glippen en verloren met 6-3 en 6- 4. Leni Verwijs en Elly van Dijke wonnen de volgende wedstrijd met 0-6 en 2-6. Lij die Kot en Betsie Huijsmans werden in de eerste set verslagen door de dames uit Temeuzen. In de tweede set waren de rol len omgedraaid en wonnen zij met 2-6. Na een 2-5 voorsprong in de derde set kwamen de dames uit op 4-6. Uiteindelijk betekende dit een 1-3 overwinning voor De Ruucstoppelen. De dames uit Sint- Philipsland blijven zodoende in de boven ste regionen van de eerste klas. De dames van De Ruucstoppelen 1 ont vingen eerder het eerste team uit Kapelle. Voor Lijdie Kot en Betsie Huijsmans be gon de eerste wedstrijd direct heel goed met een stand van 6-1 in de eerste set. De tweede en derde set verliepen minder soe pel. Ze hadden moeite om het spel onder controle te krijgen. Het werd twee keer 2- 6. Leni Verwijs en Elly van Dijke wonnen ondanks de hevige wind de eerste set met 6-2. De tweede set leverde meer moeite op, maar uiteindelijk werd de partij in twee sets afgerond met 6-4. Na de koffiepauze verloren Leni Verwijs en Bet sie Huijsmans de eerste set met 3-6. In de tweede werd er orde op zaken gesteld en kwamen zij op een stand van 6-4. In de derde set kwamen de dames uit op een 6-0 overwinning. Tot slot lieten Lijdie Kot en Elly van Dijke in de eerste set een 3-1 voorsprong uit handen glippen. In de tie break was de tegenpartij net iets beter. Ook in de tweede set was er geen verbete ring mogelijk. Met 6-7 en 2-6 ging het punt naar de gasten uit Kapelle. De wed strijd eindigde in een 2-2 gelijkspel. De Ruucstoppelen 3 was te gast in Zierik- zee, waar het de overwinning behaalde met 1-3. Eerder hadden de dames het team uit Yerseke op bezoek. Els v.d. Gie- sen en Marleen Walpot, plaatsvervangend speelster voor de geblesseerde Lia van Dijke, wonnen in twee sets met 6-2 en 6- 1 van de Yersekenaren. Lia Buys en Joke Bomas wonnen eveneens met 6-4 en 7-5. De derde partij werd gespeeld door Els v.dl Giessen en Lia Buys. De eerste set gii% met een stand van 2-6 naar de tegen- In Vlissingen haalde Peter van Oeve- len als eerste het volle punt binnen. Hij versloeg zijn opponent in korte tijd en hij kon als eerste van de Tho- lenaren zijn stukken weer in de doos opbergen. Theo Blonet kon het evenwicht met zijn tegenstander niet doorbreken en de partij liep dan ook uit op een pun- tendeling. Op het vierde bord bouwde Jan de Graaf een goede stelling op met dui delijk voordeel. Dit buitte hij be kwaam uit en pakte de winst. Bij Sebastiaan Koedoot ging het op het tweede bord beduidend minder goed. Na een Siciliaanse verdedi ging, verbruikte hij (net als eerder dit seizoen) te veel tijd en kwam in een slechte positie. Toen hij door een fout ook nog zijn dame verspeelde, was de partij verloren. Op het eerste bord was Dig de Graaf duidelijk beter dan zijn tegenstander. De partij begon met een Siciliaanse verdediging en na 25 zetten moest de Vlissinger opgeven. Emergo 2 begon moeizaam aan de partij tegen DVS 6. De vorige ontmoeting tus sen deze twee ploegen liep uit op 7-2 voor Emergo. Maar dat begon nu niet lek ker aan het duel. Er werd weliswaar tel kens een voorsprong genomen, maar tot 3-3 wisten de gasten uit Hendrik-Ido- Ambacht iedere keer weer langszij te ko men. Vervolgens vonden de rood-zwarten een paar gaatjes om de voorsprong te ver groten tot 5-3. Na de rust was de wed strijd snel bekeken. Binnen tien minuten kwam het team uit Sint-Maartensdijk op een 9-3 voorsprong. De wedstrijd werd rustig uitgespeeld en Emergo won uitein delijk met 13-4 door doelpunten van Maddy Muis (5x), Jos Oostdijk (2x), Er- win Stapel, Renate Breure, Kees Klomps, Jaco Rip en Annemiek Slootweg. Rip was voor het eerst in twee maanden weer temg in de ploeg. Emergo blijft met dit resultaat koploper in zijn klasse. Tennis Het eerste jeugdteam van De Ruucstoppe len uit Sint-Philipsland is zaterdag aan de competitie begonnen met een thuiswed strijd tegen Scelveringhe uit Renesse. Amanda Jansen won met 6-2 en 6-4, ter wijl Pim v.d. Est zijn partij in twee sets van 6-1 winnend afsloot. Patrick v.d. Gouwe had nog minder tegenstand en won met 6- 0 en 6-1. Martine Reijngoudt kreeg daar entegen veel oppositie en moest de meer dere erkennen in haar tegenstander. Ze verloor met 3-6 en 1 -6. In het dubbelspel waren de punten weer zonder problemen voor De Ruucstoppelen. Pim en Amanda wonnen met 6-1 en 6-0 en Patrick en Mar tine boekten winst met 6-3 en 6-2. Het tweede team van De Ruucstoppelen kreeg het zwaarder met DOS uit Vlissin gen als tegenstander. Remco Buijs bleef in de eerste set goed bij, maar bleef op vier games steken. In de tweede set zette de jongen van DOS er een tandje bij en won met 1-6. Bianca v.d. Peet delfde met 0-6 en 2-6 het onderspit. Esther Sondermeijer sleepte er nog een driesetter uit, maar uit eindelijk moest ook zij capituleren: 6-4,2- 6 en 4-6. Jos Boon was de enige die een Twarres, Clouseau, Anita Meijer, Guus Meeuwis Vagant en Jan Rietman's Crazy Piano's zijn en kele van de tien bekende artiesten die donderdag 3 mei in Bergen op Zoom te zien en te horen zijn. Op de Grote Markt worden dan opna men gemaakt voor twee afleverin gen van het televisieprogramma 'Staatsloterij Muziekland' van RTL4. Het programma wordt ge presenteerd door Chiel van Praag en Beertje van Beers. De opna men, tussen half 7 en half 10 's avonds, kunnen gratis bijgewoond worden. Ze worden op 18 en 25 mei - tussen vijf en zes uur - uitge zonden. Gevonden. Bij de politie zijn de vol gende gevonden voorwerpen afgege ven: een bankpas, een mobiele tele foon, een uitschuifbare ladder en een sleutel. Meer informatie is bij het po litiebureau in Tholen te krijgen. De bestuurder van de in de sloot geraakte wagen, wordt in de ambulance gelegd. Rechts op de achtergrond boerderij de Blauwe Bloem. De man reed met zijn vrouw en kind over de Bartelmeetweg uit de richting van Sint-Annaland. In de bocht bij boerderij de Blauwe Bloem kwam hij in de berm terecht waarop hij scherp naar de linker-1' kant stuurde. Daarna schoot de wa gen de weg over en reed aan de lin kerkant de berm in. Daar schoot de wagen door, reed het talud van de diepe sloot aan de noordkant van de Broekseweg af, sloeg over de kop en belandde in het water met de neus in de richting van de Blauwe Bloem. De brede sloot was flink ge vuld en de auto (die in het midden lag) kwam dan ook voor een groot deel onder water te staan. Hoe de bestuurder en zijn gezinsleden uit de auto zijn gekomen, meldt de po litie niet. De bestuurder is per am bulance afgevoerd naar het zieker!» huis, maar over de aard van zijn ver wondingen is ook niets bekendge maakt. Een voorbijganger bracht de vrouw en het kind naar huis. Een vrachtwagenchauffeur van een be drijf uit Nieuwegein zag wat er ge beurd was en bood ook de helpende hand. De auto werd bij het ongeval totaal vernield en in het talud werd een reflectorpaaltje afgereden. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 J. Geuze en L. Soomers 38 p; 2 N. Moerkerken en M. van den Houten 26 p; 3 mevr. C. Wilsing en me vr. R. Burrows 24 p; 4 J. Bal en D. Schellinger 18 p; 5 mevr. D. Pigmans en mevr. C. Praat 16 p; 6 mevr. Y. Verkam man en mevr. F. Schellinger 7 p. Oud-Vossemeer: 1 mevr. L. van Poort vliet en mevr. C. van Mierlo 28 p; 2 mevr. N. Minheere en mevr. A. Bosters 25 p; 3 mevr. M. v.d. Zande en W. Lind- hout 24 p; 4 mevr. D. van Dijke en A. van Dijk 17 p; 5 mevr. C. Lindhout en F. Schoep 10 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. C. van Mierlo 40 p; 2 mevr. L. v.d. Klooster en A. Leemreijze 39 p; 3 mevr. C. Free en W. Bijl 28 p; 4 mevr. M. Dane en C. van Gorsel 26 p; 5 mevr.W. Lutt en mevr. S. Wolse 24 p; 6 mevr. M. Bijl en mevr. L. Verschoor 14 p. voor de geel-groenen. Al in de eerste fa se van de wedstrijd was Zwaluwe dui delijk sterker. Reeds na tien minuten was de stand 0-2. Na enkele kleine kan sen voor Noad bleef het in de eerste helft bij deze stand. Na de mst kregen Jan Roggeveen en Hans de Jonge een drietal kansen. Zij waren echter niet doeltreffend. In de slotfase scoorde Zwaluwe 4 het derde punt, waardoor de wedstrijd eindigde in een 0-3 overwin ning. Een overwacht positieve ontwikke ling was er voor Eniz Kustura. De he le tijd leek het erop dat zijn partij in remise zou eindigen, maar Kustura wist er meer uit te persen. In het eind spel was hij zijn opponent te slim af en haalde alsnog de volle winst. Daarmee kwam Denk en Zet op een beslissende 4,5-2,5 voorsprong. Hans Dijke gaf op dat moment me teen op. Nadat hij eerst goed uit de opening was gekomen, maakte hij in het middenspel een fout waardoor hij een stuk verloor. Om toch nog wat te genspel te bieden, probeerde hij nog op de aanval te spelen, maar dat mocht niet baten. Op het achtste bord besloot Corné van der Slikke - gezien de stand - tot remise. Hij had de hele partij iets be ter gespeeld en kwam wat beter te staan. Maar omdat de overwinning voor Denk en Zet al een feit was, kon hij een puntendeling accepteren. De eindstand kwam daarmee op 5-3 voor Denk en Zet dat nu alleen aan de leiding gaat. In de laatste ronde krijgt Denk en Zet een zware tegen stander in het vorig jaar uit de hoofd klasse gedegradeerde Zierikzee. Een gelijkspel is dan voldoende om het kampioenschap te behalen. Emergo A heeft de hele veldcompetitie nog niet verloren en ook nu pakte het de winst tegen Oranje Wit A4. Bij rust had de Sint-Maartensdijkse ploeg nog een 2-4 voorsprong. Toch ging het in de tweede helft nog bijna mis. Oranje Wit wist nog terug te komen tot 5-6, maar verder lieten de rood-zwarten het niet komen. Jaco van Heemskerk scoorde drie doelpunten, Marchel de Frel twee en Nicole Dam. Met 3-1 moest Emergo D de punten bij Ventura Sport D laten. De Tholenaren speelden een leuke partij tegen de ploeg uit Strijen, maar was duidelijk de minde re. Ricky Bazen scoorde de eretreffer voor de rood-zwarten. Tegen Juliana speelde Emergo F1 een spannende wedstrijd. Er werd pittig ge speeld en er waren veel kansen waarvan Emergo er als eerste een wist te benutten. Via Pascal Farla werd het 0-1Dat bleef zo tot aan de rust. In de tweede helft bleef het de hele tijd spannend, maar het score bord bleef onveranderd en dat betekende de vierde overwinning op rij voor de Tho lenaren. Emergo F2 behaalde uit de vorige twee wedstrijden slechts drie punten, maar bracht het er tegen Vios uit Willemstad aanmerkelijk beter vanaf. De ploeg uit Sint-Maartensdijk kwam al voor mst op een 0-2 voorsprong. Daarna werd het echter weer spannend. Vios kwam temg tot 2-2. Emergo nam hierop weer de lei ding, maar de thuisploeg kwam weder om langszij. Uiteindelijk was het toch Emergo dat aan het langste eind trok en met 3-4 won. Jeffry Pais en Gisela v.d. Ree scoorden elk twee keer voor Emer go, dat de strafworpen wel verloor met 19-11. punt binnenhaalde in een spannende wed strijd: 6-4 en 7-6. In de dubbels wonnen Esther Sondermeijer en Lars Steijn met 6- 2 en 7-5, maar Bianca v.d. Peet en invaller Pim v.d. Est verloren. Zo won DOS met 2- 4. In de Thoolse jeugdcompetitie heeft het eerste team van Eegedima de reserves van diezelfde club verslagen met 12-0. Judith Geuze won van Juriaan Bout met 7-0. Al leen Adriaan Noteboom kon namens het tweede echt wat games halen in de partij tegen Marc Pekelsma die echter toch met 3-6 won. In het dubbelspel kwamen er meer kansen voor Eegedima 2. Mare Pe kelsma en Leonard van Dis klopten Adri aan Noteboom en Martijn Geluk met 4-2. Judith Geuze en Jaco Pekelsma overtroef den Martin Geluk en Juriaan Bout met 9- 2. In Oud-Vossemeer speelden TOV 2 en De Ruucstoppelen 4 tegen elkaar. De thuis ploeg won met 8-4. Wisse Abma en Melis- sa Schot wonnen afgetekend van de Sint- Philipslandse Ben Verwijs en Liana de Kok. Michel Vermaas won met 5-3 van Sam Douw van TOV. Ben Verwijs en Veerle van Dijke wonnen voor De Ruuc stoppelen het dubbelspel van Lonneke v.d. Weijer en Sam Douw. Melanie Jansen en Michel Vermaas moesten de winst echter aan de TOV'ers Melissa Schot en Priscilla Hommel. Het combinatieteam van St.-Annaland en Jacoba van Beieren (Sint-Maartensdijk) pakte een maximale 12-0 zege op Eegedi ma 3. Ondanks het verschil in leeftijd en niveau beleefde de kinderen veel plezier aan de wedstrijden. De B-junioren werden in de bloemen gezet vanwege het behaalde kampioenschap in de BI-klasse. In deze competitie spelen twaalf elf tallen. Tegen Wernhout liepen de B- junioren voor het eerst in deze com petitie tegen een nederlaag aan. Wemhout (tiende op de ranglijst) was gebrand op een overwinning op de koploper, en won verdiend. Vanaf het begin van het seizoen speelde de B-junioren uit Sint- Maartensdijk echter op een constant niveau en maakte weing of geen misstappen. Alleen voor de beker speelde de ploeg gelijk tegen Klun- dert. Met strafschoppen werd Smer diek toen alsnog uitgeschakeld, maar voor de rest werden - tot zater dag - alle competitiepartijen gewon nen. De jongens van 14 tot en met 16 jaar spelen al enige jaren met elkaar en weten het doel van de tegenstander makkelijk te vinden. Met achttien wedstrijden gespeeld, hebben de ju nioren onder leiding van trainer Jan van Pieterson 87 doelpunten ge maakt en slechts 23 tegendoelpun ten moeten toelaten. „Het is een heel erg leuke ploeg. Een goed collectief. Ze werken voor elkaar en dat is be langrijk. Ze kunnen straks heel goed mee op seniorenniveau,"zegt trainer Jan van Pieterson. Volgend jaar gaan de meeste spelers naar het tweede elftal. Van Pieterson wisselt van club. Hij wordt trianer van de B-junioren in Middelharnis op Goeree Overflakkee die in de A1 klasse voetballen. Van Pieterson is aan een nieuwe uitdaging toe, zo zei hij desgevraagd. Bart de Wilde uit Sint-Annaland is zaterdag in de halve finale van het Nederlands kampioenschap tur nen als twaalfde geëindigd. In Prinsenbeek kwam Bart maar 0,225 punten te kort om zich te plaatsen voor de play-offs. Als dat wel was gelukt, had hij nog een kleine kans gehad om in de finale te komen. Ondanks het feit dat hij de finale dus niet heeft gehaald, is Bart de Wilde bepaald niet ontevreden. Het is namelijk voor het eerst dat hij uitkomt in de categorie 5C en een twaalfde plaats in een deelnemersveld van 26 is niet slecht. Ook trainer Jeroen Moerland was blij met het behaalde resul taat. Zijn pupil behaalde de volgende pun ten: vloer 7,5 p; voltige 8,75 p; ringen 7,6 p; sprong 8,8 p; brag 6,8 p; rek 4,35 p. Zijn totaal kwam daarmee op 43,8 punten. Bart traint nu - net als zijn broer Joost - tweemaal per week bij SDS in Rotterdam. Daar heeft hij de beschikking over een zaal met vast opgestelde toestellen en een zogenaamde 'valkuil'. Hij kan daar beter trainen dan bij de Thoolse clubs die het met minder materieel moeten doen. De resterende tijd in dit seizoen gebruikt Bart de Wilde om te werken aan het verbeteren en uitbouwen van de oefeningen. Volgend jaar wil hij tot de finale van het NK door dringen. Joost de Wilde herstelt goed van zijn bles sure en zal volgend seizoen weer aan wedstrijden meedoen. Joost is door de stichting Topturnen Rotterdam uitgeno digd om de Maasstad te vertegenwoordi gen op een wedstrijd in Finland. Hij gaat daar samen met twee andere turners en een grote groep andere sporters van 23 tot en met 27 mei naartoe. In het Finse Turku ontmoeten de Nederlanders dan andere sporters uit verchillende Europese landen. Samen met de overige turners geeft Joost de Wilde dan een demonstratie op de vloer. „Misschien komt er geen nieuwe loods meer in Sint-Maartensdijk", zegt gezworene J.L.C. Mol van het waterschap Zeeuwse Eilanden. „Er wordt veel werk uitbesteed en het oorspronkelijke plan om bij de zui veringsinstallatie aan de Oudeland- seweg een loods te bouwen, kan ge makkelijk herzien worden. Over een jaar weten we meer." De nieuwe loods zou als vervanging dienen van de loods die op het Ha venplein in Sint-Annaland verkocht wordt. „Maar dat is een langdurige kwestie", zegt Mol. Er waren lief hebbers genoeg, maar de aanbiedin gen bleven allemaal ver beneden de taxatie. Onzekerheid over eventuele vervuiling van de bodem remde de prijs behoorlijk. Er is inmiddels bo demonderzoek uitgevoerd, maar welke maatregelen er genomen worden, hangt af van de bestem ming. „Voor een parkeerterrein gel den weer andere criteria dan voor een bedrijfsruimte. Eerst moet er duidelijk zijn, wat daar wel of niet mag. Daarom staat de verkoop van de loods in Sint-Annaland nu stil", aldus gezworene Mol. Rockliefhebbers kunnen op 19 mei genieten van het Borstrock- festival in Nieuw-Vossemeer. Ver schillende bands uit binnen- en buitenland zullen hun repertoire ten gehore brengen in de feesttent aan het Schelde-Rijnkanaal. Mad Cows, Rattlesnake-Shake, Bluefish, de metallica coverband The Un- forgiven, de Nederlandse powerme- talband Wicked-Mystic en de heavy- metalband Saxon uit Groot-Brittan- nië zullen deelnemen aan deze twaalfde editie. Nummers als 'He avy metal thunder', 'Strong arm of the law' en 'Wheels of steel' zullen door laatstgenoemde band vertolkt worden. Een metallica coverband uit eigen land is The Unforgiven. Deze band staat bekend om de ste vige livesound en podiumpresenta tie. De Rattlesnake-Shake komt met een geheel nieuw repertoire, bestaande uit ruige rockcovers en vooral actuele' rockmuziek met nummers van onder andere Nirva na, Blurr, Pearl-Jam en Korn. Deze muzikale slangenmensen brengen dus een mix van klassiekers en ac tuele hits. Het eerste festival werd georgani seerd in 1990 op een veldje naast het verzorgingstehuis in Nieuw- Vossemeer. Op dit festival kwamen ruim 500 bezoekers af. Vierhon derd meer dan verwacht. Inmiddels telt het Borstrockfestival jaarlijks ongeveer 1200 bezoekers. De aanvang van het festival is om half drie 's middags. Het terrein is om half twee geopend. Op dit ter rein bij de brug richting Oud-Vos- semeer is gratis kampeergelegen heid. De Jan van de Velde groep presen teert zondag 6 mei haar cd Fiets. Het is het resultaat van 25 jaar mu- ziekmaken, waarin zijn Zeeuwse achtergrond en Brabantse klanken zich vermengd hebben tot een ver zameling liedjes die vertellen over het platteland, herinneringen, mar kante streekfiguren, maar ook meer eigentijdse zaken. Van de Velde is geboren in Anna Jacobapolder en was jarenlang postbode op Sint- Philipsland. Hij maakt al meer dan een kwart eeuw muziek, aanvanke lijk alleen als zanger met een gi taar. Waar hij optrad, vond hij vaak herkenning in de zaal en vaak vroeg men of zijn liedjes op cd of cassette stonden. Daarom zocht Van de Velde iemand die arrange menten kon schrijven. Dat werd Tilly Verbraak. En toen kwam er ook een groep die naast Van de Velde bestaat uit violiste Tilly Ver braak, klarinettiste Marie-José v.d. Klundert, dwarsfluitiste Caroline Schwarz en cellist Rien de Jongh. Na de cd-presentatie, om drie uur in café Voorwaarts in Nieuw-Vossemeer, neemt Ilona Leenaerts overigens de dwarsfluit over van Schwarz. Infor matie over de cd Fiets is te krijgen op tel. 0167-503104 of via e-mail: jan.velde.5@planet.nl. Reserve vijfde klasse Zaterdag kreeg Noad 4 het elftal van Zwaluwe 4 op bezoek. De koploper in deze klasse werd kampioen. Noad verl oor reeds in de uitwedstrijd met 9-0 van dit elftal. Ook dit keer was de nederlaag

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17