Gemeente houdt oog voor eigen Thoolse bedrijven Gezin Geense sprak in Den Haag altijd Zeeuws met de kinderen Sportactiviteiten slaan aan bij jeugd PvdA wil één jaar voor de verkiezingen duidelijkheid scheppen Verkiezingen kosten waterschap 1,1 miljoen Evenwicht in college was weg Echtpaar in Sint-Philipslandse Rozeboom zestig jaar getrouwd Rode Kruis Vrijwilligers zomerkamp Donderdag 12 april 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Een half jaar niet in het college van b. en w. vertegen woordigd zijn, vond de Thoolse PvdA genoeg. „Een jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen moesten we weer in het college en voor de ledenvergadering van de PvdA wilde ik ook duidelijkheid scheppen", zegt fractievoor zitter M.A.J. van der Linde. Wel raadslid Niet kietelen Bij inkoop- en aanbestedingsbeleid Wanneer de gemeente Tholen een product of een dienst nodig heeft, dienen de ambtenaren nadrukkelijk te kijken naar het bedrijfsleven in de gemeente. Kan een Thoolse ondernemer iets voor dezelfde prijs en onder dezelfde voorwaarden leveren, dan dient deze de voorkeur te krij gen boven regionale of landelijke leveranciers. Dat staat in de nota inkoop- en aanbestedingsbeleid en de com missie middelen schaarde zich dinsdagavond volledig achter dat uitgangspunt. Dat ze 23 jaar geleden terug zijn gekomen naar Sint-Phi- lipsland, daar hebben Johannes Geense en zijn vrouw Neeltje Geense-Noorthoek geen moment spijt van ge had. Lange tijd woonden ze in Den Haag. Met plezier, dat wel, maar zo'n stad is veel te druk. Nu verblijven ze in De Rozeboom en gedenken daar woensdag dat ze zes tig jaar getrouwd zijn. De tijd is omgevlogen, vindt het echtpaar Geense. Op de fiets 't Slaak 'Ja, ik wil'... trouwen in Tholen Konijnenjacht Krammersluizen Op weg naar duurzame ergernis Mindere vangst Woning vergroten Hij voerde de afgelopen maanden meermalen gesprekken met wet houder I.C. Moerland, die 23 okto ber vorig jaar met ziekteverlof ging. „Hoe lang wil je het nog aanzien? Dat was voor onze fractie de vraag. De rechtspositie van Moerland was niet in het geding, want als ambte naar (hij was directeur van de Oos- terscheldeschool in Scherpenisse) kun je terug in je oude vak. Toch had Moerland het er wel moeilijk mee om het wethouderschap op te geven. Het heeft dan ook nog wel even geduurd voor hij zover was. Het werk in de gemeente gaat ech ter voor en samen met Moerland zijn we tot de conclusie gekomen, dat stoppen in deze situatie de beste oplossing is." Moerland blijft wel raadslid, maar gezien zijn situatie is de verwach ting dat hij de komende maanden die taak ook niet kan uitoefenen. „Wanneer je als wethouder niet kunt functioneren, kan dat ook als raadslid niet", zegt Van der Linde. De PvdA gaf echter de voorkeur aan deze optie omdat Moerland dat graag wilde. Bovendien kan mevr. Velthuis sneller in functie komen als wethouder. Had Moerland als raadslid bedankt, dan zou volgens de Gemeentewet eerst die raads- vacature vervuld moeten worden. Volgens de kandidatenlijst uit 1998 zou mevr. E. van der Wal-Vermeu- len uit Sint-Maartensdijk in aan merking komen. Met het onder zoek van .haar geloofsbrieven zouden er dan echter twee maan den overheen gaan voordat zij een raadszetel kon bezetten en daarna zou mevr. Velthuis pas wethouder kunnen worden. „Nu de benoe ming 23 april kan plaatsvinden, kan ze nog vol meedoen aan de ka dernota", zo maakt Van der Linde duidelijk. Hij kan echter geen concrete pun ten aangeven, dat er de afgelopen periode 'ongelukken' zijn gebeurd omdat de PvdA niet in het college zat. „De andere wethouders heb ben de portefeuilles van Moerland heel loyaal waargenomen. Er zijn ook geen politieke conflictpunten geweest. Maar op de lange duur ga je het toch merken dat je geen di recte invloed in het college hebt", aldus de fractievoorzitter. De beoogde wethouder Velthuis tilt zwaarder aan de lange afwezigheid van Moerland. „Het evenwicht was weg in het college. De PvdA is een grote partij en zonder wethouder miste je informatie, hoewel Van der Linde wel zoveel mogelijk op de hoogte werd gehouden. Omdat het heel vervelend is dat je niet in het college zit, ga je samen op zoek naar een oplossing als het duidelijk is dat Moerland niet terugkomt." Van der Linde zelf was niet in voor de wethoudersfunctie. „Ik zit niet in de politiek om mezelf te kiete len. Ik ben een generalist, Marianne Velthuis is specialist op welzijnsge- bied en voor die sector is nu een wethouder nodig. Voor Tholen en de partij is dit de beste oplossing", aldus de PvdA-fractievoorzitter. Over het aanvaarden van het loco burgemeesterschap is nog niet ge sproken, zegt Velthuis. De SGP is de grootste partij, maar Heijboer liet dat als kersverse wethouder aan de meer ervaren Moerland over. Nu Velthuis de nieuweling is in het col lege, kan Heijboer zijn taak als eer ste vervanger van burgemeester Nuis waarschijnlijk voortzetten. Van der Linde heeft tijdens het ziekteverlof van Moerland regel matig contact gehad met Nuis over de vacature. „Het is een eerste ver antwoordelijkheid van de PvdA- fractie, maar de burgemeester heeft met ons meegedacht. Er was goed overleg", aldus Van der Linde. Ook bij het vragen van offertes wordt onderzocht of minimaal één plaatselijk bedrijf in aanmerking komt voor een prijsopgaaf. Op die manier kan de gemeente de lokale werkgelegenheid stimuleren. „Dat lijkt me een soort inspanningsver plichting, maar staat niet voorop", zei mevrouw M.A.E. Velthuis (Pv dA) hierover. Burgemeester W. Nuis legde uit dat het gemeentebestuur bij inkoop en aanbesteding zorgvuldig heid beoogt, maar ook een doelmati ge besteding van gelden en een non- discriminatiebeleid: gelijke behande ling van en gelijke kansen voor iede re leverancier die meedoet. „Lokale werkgelegenheid is belangrijk, maar daarnaast moet de concurrentieposi tie een rol spelen." En de verhouding tussen prijs en kwaliteit is dermate belangrijk, dat niet per definitie de laagste prijs de keus van de gemeen te zal bepalen. Zaken als onderhoud, economische levensduur en be trouwbaarheid spelen ook een rol. P. van Belzen (CU) en J. van den Donker (D66) kaartten de problema tiek aan van het kiezen voor één be paald merk. „Op zich is daar niets op tegen", vond de burgemeester. „We moeten het niet tot een cultus verhef fen, maar er zijn wél voordelen." Met name ten aanzien van het wa genpark streeft de gemeente unifor miteit na. Van den Donker wees er op, dat in toenemende mate volledig uitwisselbare onderdelen in verschil lende merken voertuigen gebruikt worden. Bovendien is het op voor raad hebben van onderdelen volgens hem nutteloos, omdat ze tegenwoor dig "in no time' beschikbaar zijn. „Daarom pleit ik voor concurrentie. Ik zou een doorbraak willen forceren om hier in de toekomst anders mee om te gaan." Alle commissieleden wilden meer de nadruk leggen op kwaliteitseisen, ar- bo en milieuzorg, dan in de nota was verwoord. „De voorzichtige formu lering is gekozen om te voorkomen dat plaatselijke bedrijven buitenspel gezet worden die niet aan de arbo-ei- sen voldoen of niet iso-gecertificeerd zijn. We gaan hen wél kenbaar ma ken dat wij als gemeente die kant op willen", legde chef interne zaken J.P.M. Buijk uit. Tegen aanpassing van de tekst had hij geen bezwaar en de burgemeester evenmin. Van Belzen maakte een punt van het onderhands aanbesteden van werken tot een waarde van vijf miljoen euro. 'n! Hij wilde de drempel lager leggen en daarboven openbaar aanbesteden. Ambtenaar W.J. de Voogd v.d. Straaten legde uit dat de nadelen van openbaar aanbesteden zwaarder we gen dan van onderhands. In het laat ste geval selecteert de gemeente een aantal bedrijven en nodigt die uit om mee te doen. Bij openbaar aanbeste den kan ieder willekeurig bedrijf zich melden. Dat vergt ook meer ambtelijke tijd en voorbereiding. De Voogd vertelde dat bij het onder hands aanbesteden altijd 3 tot 4 en soms zelfs wel zeven tot acht bedrij ven gevraagd worden. „We rouleren en zoeken ook altijd een nieuw be drijf erbij." Wanneer je over miljoe nenprojecten praat, moet je de voor- en nadelen goed afwegen, vond Van Belzen. „Maar juist voor die hoge bedragen wil je een bedrijf kiezen waarvan je weet dat het goed is", bracht De Voogd daar tegenin. Sec- torhoofd middelen F.W. Keur zei de hoogte van het bedrag in de project groep te willen bespreken en daar over b. en w. te adviseren, zodat er in de raadsvergadering over gesproken kan worden. Naast de CU waren ook VVD en SGP daar tevreden mee. P.W. J. Hoek (SGP) drong er op aan om zoveel mogelijk schriftelijk vast te leggen, desnoods achteraf. De Voogd legde uit dat het verstrekken van mondelinge opdrachten - bij kleine bedragen tot 5000 gulden - gebeurt omdat zaken dan snel te re aliseren zijn. In de praktijk volgt er meestal wel een bevestiging of fax. „En voor de facturering is er altijd een telefoonnotitie", vulde Keur aan. Het beleid wordt dat tot 5000 gulden een opdracht verstrekt kan worden door een ambtenaar, tot een ton is dat de bevoegdheid van een af delingschef, tot een kwart miljoen van het sectorhoofd en boven dat be drag van het college van burgemees ter en wethouders. Hoek zou graag zien dat altijd meer offertes gevraagd worden. Een bezwaar kan volgens De Voogd zijn, dat er dan veel tijd gestoken moet worden in het nauw gezet formuleren van de voorwaar den. P.K.M. Stouten (VVD) vroeg aandacht voor een volgende stap: een andere inkoopmogelijkheid - zo als centrale inkoop - om mogelijk voordeel te behalen. Nuis zei dat nu eerst met deze nota gewerkt gaat worden, maar er volgt een evaluatie. „Tegelijkertijd blijft er oog voor za ken als gezamenlijke inkoop." Johannes en Neeltje Geense-Noorhoek verkozen 23 jaar geleden hun geboortegrond boven de residentie. De in Sint-Philipsland geboren Geense en zijn uit Anna Jacobapol- der afkomstige vrouw leerden el kaar kennen bij familie: een broer van hem was getrouwd met een zus van haar en daar ontmoetten zij el kaar. Ze trouwden in de oorlog, 1941, en vertrokken meteen naar Den Haag waar hij al acht jaar woonde en werkte. Geense was de jongste uit een gezin met acht kin deren. Zijn vader, die smid en we ger was in het dorp, overleed toen Johannes negen was. Zijn moeder stond er toen alleen voor. „Een ar moedige tijd, in de winter teerden we op het varken dat geslacht was", herinnert hij zich. Eenmaal van school wachtte Geense het werken op het land, maar vervol gens kwam hij terecht bij bakker De Waal in het dorp. „Daar leerde ik het vak en vervolgens ging ik naar mijn neef Everaers in de Vis- straat in Tholen." Dat betekende dagelijks een rit op de fiets via het pontveer bij Vossemeer. Geense wisselde nogal eens van werkge ver, werkte in Oud-Beijerland en Moordrecht. „Ik hield het overal maar een jaar vol." Op een gegeven moment was bij het bakkervak beu, maar ander werk vinden was in de crisisjaren haast onmogelijk. In 1933 verruilde Geense Sint-Phi lipsland voor Den Haag, waar zijn zuster en haar man woonden. Hij trad in dienst bij de brood- en ban- ketfabriek Hus, met vijf vestigin gen een heus concern in de stad. Mevrouw Geense komt eveneens uit een gezin van acht kinderen en was de jongste van vier dochters. Zij hielp, eenmaal van school, haar moeder in het huishouden vertelt ze. Op 18 april 1941 trouwde het paar en vestigde zich in de residen tie. „Het was moeilijk om een huis te krijgen, maar we vonden iets bo ven een garage in de Vierhouten straat." Honger leed het gezin in de oorlog nooit, want als bakker kreeg Geense iedere dag een aantal sneeën brood mee naar huis. En van de ouders uit Sint-Philipsland kwam regelmatig meel en olie. „Daar bakten we brood van en dat gaven we dan ook wel aan de kin deren uit de buurt. Die zeiden na de oorlog: jullie hebben ons in le ven gehouden", zegt mevr. Geen se. Elektriciteit, water en brandstof was er in het gezin ook altijd vol doende. Wél was er bij tijd en wijle de angst dat Geense weggevoerd zou worden om in Duitsland te werken. Hij heeft zich dan ook weieens in een kast moeten ver stoppen als de Duitsers woningen kwamen doorboeken. Het echtpaar kreeg vier kinderen, drie zoons en een dochter. Zij wo nen door het hele land verspreid: in Maasland, Gouda, Heerhugowaard en Groningen. „Dat is weieens ver velend, dat ze zo ver weg wonen. Maar ze komen heel regelmatig op bezoek", zegt mevrouw Geense. Ze hebben ook zes kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Hun afkomst verloochende het echtpaar Geense nooit: „We spraken altijd Zeeuws met de kinderen." Het ge zin verhuisde in al die jaren maar één keer, naar de Kempstraat waar ze een slaapkamer extra hadden. De nichtjes en neefjes uit Sint-Phi lipsland logeerden er regelmatig en genoten van het Zuiderpark dat vlakbij was. En het gezin van een broer van Geense was na de waters nood enige tijd bij hen geëvacueerd. Winkels vond mevr. Geense in overvloed aan de overkant van de straat en vlakbij was drie keer in de week een markt. „De stad zelf zei ons eigenlijk niks, daar kwamen we haast nooit." In de vakanties kwam het gezin op de fiets naar Sint-Philipsland voor familiebe zoek. Geense reed ook jarenlang motor. „En gymen deed ik graag, thuis met de kinderen." Hij hield het 29 jaar lang uit bij Hus, waar hij opklom tot assistent chef in de beschuitfabriek. Proble men met zijn gezondheid noopten Geense toen om naar iets anders uit te zien. Dat werd de Rijksvoorlich tingsdienst, waar hij portier werd. „Alle bezoekers die er kwamen, moest je inschrijven." Naderhand werd hij op de postkamer ge plaatst, waar hij zich opwerkte tot assistent met vier ondergeschikten. In de ruim dertien jaar dat hij er werkte, zag de Sint-Philipslander heel wat bewindslieden en leden van het koninklijk huis. Op zijn 63e ging hij vervroegd met pen sioen. Inmiddels waren de kinde ren het huis uit en daarom besloot het echtpaar om terug te keren naar de geboortestreek. Ze betrokken een splinternieuwe huurwoning in 't Slaak. „We waren de eersten die er woonden." Later verhuisden ze naar De Rozeboom. Eerst woonden ze boven, maar doordat mevrouw Geense moeilijk ter been raakte, verruilden ze dat appartement voor een woning op de begane grond. Aan de activiteiten in het zorgcen trum deden ze volop mee. Mevrouw Geense heeft heel wat gehaakt, geborduurd en gebreid voor het Rode Kruis en de zending in het dorp. Maar tegenwoordig doet ze dat niet meer. „Het gaat niet meer, ik wordt vergeetachtig." Een nichtje geeft de woning weke lijks een goede beurt, maar de rest van het huishoudelijk werk doet mevr. Geense nog zelf. Haar man gaat de laatste tijd ook achteruit. Fietsen zoals hij altijd graag deed, dat gaat nu niet meer. Lezen en puzzelen nog wel. Maar de drukte van activiteiten in De Rozeboom kunnen ze niet meer hebben. De ouderdom komt met gebreken, stellen ze. Maar het bijzondere hu welijksjubileum willen de kinderen niet zomaar voorbij laten gaan. Gisteren was er trouwens nog een bijzondere dag in de familie, want een zus van de heer Geense die in Zwijndrecht woont, vierde haar 102e verjaardag. De verkiezing van het nieuwe be stuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden op woensdag 6 maart 2002 gaat het schap 1,1 miljoen gulden kosten. Net zoals drie jaar geleden valt de verkiezing van het waterschap samen met de gemeen teraadsverkiezingen. Voor het hele gebied van het waterschap moeten 180 stembureaus worden ingericht en zo'n 600 stembureauleden wor- den benoemd. In de gemeente Tho len komen dertien stembureaus. De kosten van de voorbereiding, voor lichting en de verkiezing zelf, wor den geraamd op 1,1 miljoen gulden, zo zei dijkgraaf W.A. Gosselaar maandagavond in de algemene ver gadering te Goes. In de raming zit ook 450.000 gul den aan personeelskosten. De kie zers zullen volgend jaar echter lan ger op de uitslag moeten wachten. De regering wil namelijk dat de stembureaus tot negen uur 's avonds openblijven in plaats van tot acht uur. „Omdat het waterschap nood gedwongen handmatig moet tellen, zal de uitslag hierdoor later bekend zijn dan in 1998." De jeugd in Sint-Annaland neemt o.l.v. Mar jet van der Graaff actief deel aan de sportactiviteiten op het trapveld bij de Wellevaete. „Wie van jullie zit er op voetbal?" Enthousiast gaan negen vingers de lucht in. Derdejaars Cios-stu- dente Marjet van der Graaff or ganiseerde gisterenmiddag vanaf twee uur pleintjesactiviteiten voor de jeugd in Sint-Annaland. De stagiaire uit Tholen begon de sportmiddag op het sportveldje bij de Wellevaete met een potje voetbal. Elke woensdagmiddag bezoekt zij verschillende plaatsen in de gemeente Tholen om de jeugd spelletjes te leren. Vorige week had Anna Jacobapolder de primeur. „Ik heb dit overgenomen van Claire van Duin, die drie jaar geleden met de zogenaamde pleintjesactiviteiten begon. Het bevalt me prima. Ik vind het leuk om de jeugd iets bij te leren." Gehuld in een donkerblau we trainingsbroek geeft Marjet van der Graaff de leerlingen van De Ca- sembrootschool instructies. „De spelletjes zijn geheel vrijblijvend en er zijn geen kosten aan verbon den. Meestal mogen de kinderen zelf zeggen welke spelletjes ze wil len doen. En ze kunnen ook opstap pen wanneer ze willen." Nieuwsgierig komen een aantal meisjes het veld op. Marjet begroet ze en vraagt of ze ook zin hebben in voetballen. Dat laten de meiden zich geen twee keer zeggen. Steeds meer jongeren sluiten zich aan bij de voetballende club. „Kom op!" De jongens en meiden worden toe gejuicht door twee voorbijgangers op rolschaatsen. „Als iemand het beu is, kunnen we ook een ander spel gaan doen!" De Cios-studente haalt een grote jute legerzak tevoor schijn. „Hierin neem ik verschil lende attributen mee die van pas komen bij de spelletjes, zoals pion nen, lintjes, ballen en slagbalplank jes." Dit keer haalt ze de slagbal plankjes uit de zak en vraagt wie er geïnteresseerd is in dit spel. Al gauw laten de meesten dp bal lig gen en komen op Marjet af. Ze ver deelt de groep in tweeën en de kin deren helpen gewillig mee en plaatsen de pionnen in het veld. In middels bestaat de groep uit vijftien spelers. Een jongen staat achteraf toe te kij ken. „ik heb geen zin om mee te doen. Ik snap toch niets van het spel." Moeder Wilma van Dijke schiet haar zesjarige zoon te hulp. „Hij is nog een beetje te jong, maar mijn zoon wilde dolgraag mee met zijn oudere broer. Ik denk dat deze activiteiten echt aanslaan bij de jeugd van Sint-Annaland. Het is een leuk initiatief." Volgens Marjet zijn de spelletjes geschikt voor kin deren van alle leeftijden. „De meeste leerlingen van de basis school hebben op woensdag een vrije middag. Het is dan natuurlijk leuk dat ze bezig gehouden wor den." De kinderen stemmen hier mee in. Een jongen is echter van mening dat het slagbalspel niet zo geweldig is. Nadat hij in de modder gegleden is, vraagt hij Marjet om een doekje. Marjet laat zich niet ontmoedigen door vervelende op merkingen en kijkt tevreden toe hoe de kinderen zich vermaken. „Jullie moeten je wel aan de regels houden, anders krijgen jullie pun tenaftrek!" Verdere sancties kaf^de Thoolse stagiaire niet opleggen. Zelf neemt zij ook actief deel aan de spelletjes. Met een stralend ge zicht klapt ze in haar handen en moedigt de jeugd aan. Wanneer ze merkt dat de kinderen uitgespeeld zijn, stelt ze voor om een ander spel te gaan doen. De jeugd kiest dit keer voor touwtrekken. „Touwtrek ken vind ik altijd het leukste om te doen!" roept een van de jongens. Ook de meisjen doen actief mee. Marjet zorgt dat de krachten ver deeld zijn en geeft het startsein. Met ingespannen gezichten trekken de tieners aan het touw. De verlie zende partij valt al na een paar se conden in de modder. Dat het dras sig is, maakt hen niet uit. Moedig pakken zij het touw weer op en be ginnen aan een tweede 'wedstrijd'. Om vier uur is de middag afgelo pen. Volgende week hoopt Marjet van der Graaff in Oud-Vossemeer te zijn. Tholen volgt op 2 mei, Poortvliet 9 mei, Sint-Philipsland 16 mei, Scherpenisse 30 mei, Sta- venisse 6 juni en Sint-Maartensdijk sluit op 13 juni de rij. Thoolse stellen met huwelijksplan nen kunnen hun hart ophalen. De gemeente Tholen heeft een nieuwe brochure uitgebracht onder de titel Trouwen in Tholen. Deze vervangt de reeds bestaande folder en moet het trouwen in Tholen aantrekkelij ker maken. De folder schetst een beeld van de trouwmogelijkheden die er in de gemeente Tholen zijn. De twee trouwzalen, het voormalige stadhuis in Tholen en het huidige gemeentehuis in Sint-Maartensdijk, worden beschreven. Daarnaast ver strekt de folder informatie over on der andere de huwelijksaangifte, benodigde documenten, getuigen, het trouwen in gemeenschap van goederen of huwelijkse voorwaar den en de kosten. Achter in de bro chure vindt men een lijst met aan dachtspunten voor een geslaagde trouwdag op een rijtje gezet. In de bijlage kunnen geïnteresseerden in formatie vinden over de tien ambte naren van de burgerlijke stand. Naast informatie over onder andere beroep en hobby's, worden per soonlijke opmerkingen van iedere ambtenaar vermeld. Ook is een ta rievenlijst van de leges bij het slui ten van een huwelijk opgenomen. De door Foto Tholen en Diele- man/Limovi vervaardigde brochure js rijk geïllustreerd met trouwfoto's uit de gemeente Tholen en is sinds gisteren verkrijgbaar op het ge meentehuis. De gemeente Tholen is de eerste gemeente in de regio met een trouwfolder. J. Verhoef uit Sint-Annaland mag, wat de provincie betreft, konijnen bejagen bij de Krammersluizen. Het afschieten van de dieren gebeurt om te voorkomen dat ze schade toe brengen aan taluds en dijken. Ver hoef mag - als het ministerie het po sitieve advies overneemt - met geweer en kunstlicht jagen. Hij moet zich beperken tot het terrein aan de noordkant van het sluizen- complex, in de gemeente Schou- wen-Duiveland. De vergunning zou verleend moeten worden tot 31 maart volgend jaar. De wildbeheereenheid Tholen/Sint- Philipsland heeft een afschotver gunning gevraagd voor waterhoen tjes, maar richtte dat verzoek aan het verkeerde adres. Omdat het wa terhoen onder de beschermende werking van de vogelwet valt, is de commissaris van de koningin de persoon die beslist. In de aanvraag moet aangetoond worden dat de vo gels 'belangrijke schade' aanrich ten, met gegevens over de omvang ervan. Verder dient vermeld te wor den welke preventieve maatregelen al zijn getroffen en waarom die geen resultaat hadden. Voor de bouw van een prototype van een nieuwe kokkelkor ontvangt de producentenorganisatie kokkel visse- rjj ƒ75.000,- van de provincie. Stemmen van lezers Na het verslag van de algemene le denvergadering van het Rode Kruis in de Eendrachtbode van 5 april te hebben gelezen, is me opgevallen dat veel vrijwilligers al vele jaren naar volle tevredenheid lid zijn. Zij vinden alles maar best. Daarin schuilt een beetje gemakzucht. Im mers, waarom zou je moeilijk doen als het makkelijk gaat? Nu er nieuwe, jonge, moderne en mondige leden zijn toegetreden, die bovendien ook nog inzicht willen en daar ook recht op hebben (alle statuten en notulen moeten gewoon op te vragen zijn), is het geduvel be gonnen. Enkele jonge vrijwilligers kloppen al lange tijd op een geslo ten deur, die blijkbaar niet open wil. Nu zij de krant hebben opgezocht, wordt daar erg moeilijk over ge daan. Je kunt het ook van een ande re kant bekijken: ook zij willen het beste voor hun vereniging en zijn bereid zich daarvoor in te zettert met alle commentaar van dien. Het wordt tijd dat ook het Thoolse Rode Kruis zich' als een moderne vereniging gedraagt en dat het be stuur de verantwoordelijkheid neemt door opening van zaken te geven. Het laatste zal gelden voor het nieuwe bestuur. Sterkte en ga zoj door! Mevr. Brasz, Plantagestraat 23, Tholen. 1500 handtekeningen werden er overhandigd om te protesteren te gen een 60 km/uur weg van Stave- nisse naar Sint-Maartensdijk. De re actie was, dat de bevolking vari Stavenisse overdreven reageerde omdat 'het helemaal niet zo'n vaart zou lopen'. Maar wat schetst onze verbazing! We kregen een folder van de gemeente Tholen 'Op weg naar duurzaam veilig verkeer' in de bus. Op het kaartje van het eiland Tholen in de bijlage prijkt een prachtige groene streep van Stave nisse naar Sint-Maartensdijk en van Stavenisse naar Sint-Annaland. Kortom: een erftoegangsweg, dus 60 km/uur. Dit houdt in, dat de be volking van Stavenisse hoe dan ook zo'n 7 kilometer 60 km/uur moet rijden om van het eiland af te ko men. En waarom? Omdat op beide wegen geen (fatsoenlijk) fietspad aanwezig is en omdat boerderijen perceelsontsluiting op deze wegen hebben. Waarom maakt men het wegvak waar de boerderijen per ceelsontsluiting op hebben, geen 60 km/uur. En waarom legt men het zo gewenste fietspad niet aan? Dan kan de rest van de weg gewoon 80 km/uur blijven. Tenslotte willen wij burgemeester Nuis en zijn gevolg uitnodigen orrï bij het kernbezoek van 2 mei 60 km/uur te rijden op de weg naaf Stavenisse. Dan mogen zij uit eigerr ervaring aan de bevolking van Sta-i venisse vertellen of het nu wel of niet 'zo'n vaart loopt.' M.F. van Driel en E.C. de Korte, Poststraat 18, Stavenisse. De stichting jeugd- en jongeren werk Tholen organiseert in augus-1 tus een kinderzomerkamp voor dei jeugd van 8 t/m 12 jaar. Twaalf vrijwilligers zijn inmiddels druk' bezig met de voorbereidingen. Spellen en activiteiten worden be dacht, zodat de jeugd volop kan ra votten en echt vakantie kan hou den. Ook wordt een uitstapje! buiten het kampterrein gepland. Dej kampweek is van 4 t/m 11 augus-< tus in een kampgebouw met eigen bos te Baarle-Nassau. Voor de uit voering ervan kan het jeugd- en jongerenwerk nog extra vrijwilli gers gebruiken. Mensen die graag met jeugd omgaan, een alternatieve (werk)vakantie in eigen land wel zien zitten en in een team kunnen samenwerken. Belangstellenden kunnen informeren bij Suze van Buuren, tel. 0166-673022. VERVOLG VAN PAGINA 2 Hengelsportvereniging De Knor haan heeft zaterdag haar derde klas sementswedstrijd gehouden. Rien Konings werd winnaar met een lengte van 98 cm. De opkomst was goed, maar de vissers vingen min der dan bij de vorige wedstrijd. Jac- co Hage haalde de grootste platvis boven water. Hij ving een bot van 39 cm. Bij de jeugd waren er dit keer geen winnaars. Uitslag: 1Rien Konings 100 punten; 2. Jacco Hage 99 punten; 3. Piet de Jong 98 pun ten; 4. Rinus Lisseveld 97 punten; 5. Cees Dekker 96 punten; 6. Ri- chart v.d. Velden 95 punten. Op za terdag 5 mei vanaf half twee wordt de volgende wedstrijd gehouden bij de Loohoek. Sint-Philipsland M.J. van Riessen mag zijn woning' aan de Langeweg in Anna Jacoba polder uitbreiden, wat gedeputeerde staten betreft. Weliswaar wordt ge bouwd op grond met de bestem ming agrarische doeleinden, wat in strijd is met het bestemmingsplan Buitengebied. Maar de uitbreiding van deze burgerwoning blijft binnen de provinciale richtlijnen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 3