n Bazaar in Anna Jacobapolder levert 5400 gulden op voor project Egypte Plaatselijk nieuws AUTOSCHADE Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 12 april 2001 Riolering Markt HEUGA TEGELTAPIJT Botsing met tegenligger Vluchtelingen Soedan DEURLOO Garage bouwen mag Overwinning Aarnoudse Viswedstrijd in laatste uur beslist Knuffelweide voor t Lamsoortje Rommelmarkt Zangmiddag Gestolen tas M Beeld gestolen 17 hardrijders bekeurd Vis kampioenstreffer VERF NODIG? HM Nil Uitbreiden woning Verhoogd kruispunt bij de kleuterschool Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Paaszangavond Geld voor India Bijdrage Luchtkasteel Toilet bij telefoongebouw Ruim 17 kg vis Auto tegen paal ƒ2500,- voor bouw kerk Drie visjes voor Zeebaars Predikant beroepen Schutters breiden uit Eierrace in gymzaal Dronken bestuurder bekeurd l Tholen De combinatie C. Scherpenisse/A. Goedegebuure uit Bergen op Zoom/Sint-Annaland legt het infil tratieriool aan op de Markt. Vanaf de Paulinastraat, voorbij de r.k. kerk, rechts richting Melse en links richting de Oudelandsestraat wordt een riool aangelegd voor de grond- waterbeheersing en het afkoppelen van het hemelwater. Het karwei zal in mei/juni vier weken vergen. De aannemerscombinatie was met 66.000 gulden, exclusief btw, de laagste inschrijver bij de aanbeste ding door gemeentewerken. Gebr. Moerland uit St. Annaland schreef in voor ƒ69.400,- en C.W. van Haaften uit Stavenisse wilde het werk uitvoeren voor 73.275 gulden G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Div. partijen vanaf 12,- per m2 Advertentie I.M. Op de splitsing Broekseweg/Bartel- meetweg vond dinsdagmiddag te gen drie uur een aanrijding plaats. Een 57-jarige bestuurder van een personenauto met aanhangwagen uit Sint-Annaland reed over de Broekseweg uit de richting Oud- Vossemeer. Hij moest plotseling remmen en uitwijken voor een per sonenauto vóór hem, die bij De Blauwe Bloem links afsloeg de Bar- telmeetweg in. Hierdoor kwam hij op de tegenovergestelde weghelft terecht, waarna hij frontaal botste met een hem tegemoetkomende 56- jarige automobilist uit Zwijndrecht. Beide voertuigen raakten bescha digd. De ZWO-commissie (zendings commissie) van de Gereformeerde Kerk krijgt 1000 gulden subsidie van de provincie. De bijdrage is be doeld voor fondswervingsactivitei ten ten bate van Soedanese vluchte lingen in de Egyptische hoofdstad Cairo, waarvoor het kerkgenoot schap een project heeft opgezet. De commissie moet achteraf een ver slag van de activiteit aan de provin cie sturen. Gaat de activiteit niet door, dan moet de bijdrage terugbe taald worden. grote kreukels levende paling Noordzeetong, forel, tonijn kabeljauw, schol zeewolf, botervis koude schotels en borrelgarnituur (vis-, vlees- en kaasschotels) verse friet met vis- en vleessnacks Noordzeesalade 150 gram halen 100 gram betalen! Vishandel/traiteur Contr' Escarpe 11 Tholen, Tel. 0166-602799. Advertentie I.M. Gedeputeerde staten hebben geen planologische bezwaren tegen het plan van H.G.N. Veraart om een ga rage te bouwen op het Oudeland. Het plan is in strijd met het bestem mingsplan Buitengebied, omdat de maximaal toegestane oppervlakte aan erfbebouwing met tien vierkan te meter wordt overschreden. G.s. overwegen dat het bestemmings plan ouder is dan tien jaar en de ge meenteraad inmiddels voor woon- percelen de mogelijkheid heeft geschapen om op erfbestemde grond vrijstelling te verlenen tot maximaal 60 vierkante meter be bouwing. Veraart wil 50 vierkante meter bebouwen op grond met de bestemming woondoeleinden. Met 5472 punten won Anita Aar noudse de klaverjaswedstrijd van stad Tholen. Tweede werd Carlo Hage met 4903 punten. Derde was Julian Poot. Hij scoorde 4819 pun ten. Vierde en vijfde waren Herman Oldenburg en Aad Volwerk met 4566 en 4529 punten. Zaterdag avond om half acht organiseert de vereniging een paastoernooi. Tijdens de wedstrijd van hengel sportvereniging De Pieterman van zondag ving winnaar C. de Krom zijn eerste vis in het laatste halfuur. Hij wist desondanks de eerste plaats te bemachtigen met een totale leng te van 194 cm. In totaal namen 30 visliefhebbers deel aan de wed strijd. Door het slechte weer moes ten de vissers in de loop van de dag verkassen van Wemeldinge naar het Lodijkse Gat. Mede hierdoor wer den in de ochtenduren slechts 4 vis sen gevangen. Tweede werd A. Leij- dekkers met een totale lengte van 174 cm. H. Hachmer werd derde met in totaal 135 cm. De grootste vis, een bot van 43 cm, werd gevan gen door A. de Graaf. 4. O. Contant 98 p.; 5. A. de Graaf 90 p; 6. A. van Elzakker 73 p; 7. E. v.d. Rijsen 55 p; 8. J. Vroegop 54 p; 9. H. Kikkert 5 p; 10. M. van Tienen 48 p. Onlangs werd in De Wingerd de halfjaarlijkse kinderkledingbeurs gehouden. Er werd voor ƒ1200,- aan kleding verkocht. De netto-op brengst is bestemd voor een nieuwe knuffelweide voor kinderboerderij 't Lamsoortje in Sint-Maartensdijk. Al ruim voor openingstijd stonden de bezoekers te wachten, vertelt Ina de Vos die samen met Anneke Bijl, Marga van der Dussen en een aantal vrijwilligers deze beurs heeft geor ganiseerd. Meer dan honderd be zoekers zijn tussen negen en twaalf uur langs geweest om hun slag te slaan. Naast kinderkleding werd er ook speelgoed verkocht. De stichting kinderboerderij/heem- tuin Tholen is blij verrast met dit initiatief. De wens van een knuffel weide gaat in vervulling. De jonge bezoekers zullen echter nog even geduld moeten hebben, want de kin derboerderij is voorlopig nog niet toegankelijk vanwege de mond- en klauwzeerepidemie. De aanleg van de nieuwe knuffelweide zal daarom nog niet van start gaan, volgens se cretaris J.A. Schaart van de stich ting. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Op de Markt wordt op 30 april van 9.15 tot 13.00 uur een rommelmarkt gehouden. Spullen daarvoor kunnen zaterdag 21 april tussen 10 en 12 uur ingeleverd worden bij de schuur aan de Eeweg (voorheen van de fam. Van Nieuwenhuijzen). Het is niet mogelijk om witgoed, grote meubelen, kleding en schoenen in te leveren. De opbrengst is bestemd voor de jeugd van scouting Heene- trecht en de stichting christelijk jeugdwerk. Vereniging gehandicaptenzorg Hel pende Handen organiseert zaterdag 21 april een zangmiddag in de Re- hobothkerk. Deze begint om half drie en is om ongeveer vier uur af gelopen. Na afloop is er gelegen heid tot het drinken van koffie, thee en frisdrank. Het mannenkoor Re- hoboth hoopt enkele stukken ten ge hore te brengen. De doelgroep zal daarbij ook betrokken worden. Op de markt in Oostburg is vorige week woensdag de tas van een 62- jarige Thoolse gestolen. Zij vergat haar tas bij een kraam waar zij inko pen had gedaan. Bij terugkomst bleek de tas, met enkele honderden guldens en persoonlijke papieren erin, verdwenen te zijn. Oud-Vossemeer Een beeld met een gewicht van on geveer 100 kg is afgelopen week einde verdwenen bij een woning in de Martin Luther Kingstraat. Het betreft een beeld van een jongen en heeft een waarde van enkele hon derden guldens. Op de Krabbenkreekweg is zondag een snelheidscontrole gehouden. Tussen 13.55 en 15.55 uur werden er 317 voertuigen geregistreerd, waarvan er 17 in overtreding waren. In de onderlinge competitie van bil jartclub De Treffers is Piet Vis kam pioen geworden. Hij behaalde 230,29 matchpunten. De tweede plaats was voor Bert den Hollander met 228,42 matchpunten. Hij speel de eveneens de kortste partij (14 beurten). J. Etienne maakte de hoogste serie (26 caramboles). De uitslagen van de laatste speelronde: P. de Leeuw-D. den Hollander 5,13- 10; P. Vis-B. den Hollander 10- 7,89; C. Burgers-D. van Driel 4,83- 10; L. van Wezel-H. Hommel 3,75-10; K. Hommel-D. den Hol- Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING ^5 Schilderspeciaalzaak Eendracht8weg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. lander 5,90-10; SJ. Etienne-L. van Wezel 10-7,5; B. den Hollander-N. Rooijakkers 10-8,51; P. Vis-J. van Daalen 10-5,45. C.P. de Rijke wil zijn woning aan de Rijkebuurtseweg uitbreiden en een halfsteens muur plaatsen. Omdat hij bouwt op grond met de bestemming landbouw, is er strijdigheid met het bestemmingsplan buitengebied. Ge deputeerde staten hebben echter geen probleem met aanpassing van deze burgerwoning in het buitenge bied. Na de verbouwing blijft zowel de oppervlakte 1165, m2) als de in houd (401,5 m3) van de woning binnen de daarvoor geldende pro vinciale richtlijn, respectievelijk 150 m2 en 500 m3. Er komt een verhoogd kruispunt op de hoek Klooster-/Schoolstraat om de verkeersveiligheid bij de chr. kleuterschool te verbeteren. Dat deelde voorzitter M.C. den Engels man maandagavond mee op de le denvergadering van de School met de Bijbel. Deskundigen van 3VO (voorheen Veilig Verkeer) hebben de situatie bekeken. Het hek rond de school zal achteruit gezet worden om meer ruimte te geven aan wach tende ouders. Zaten er voorheen al leen kleuters in het gebouw, nu groep 3 erbij gekomen is, zijn er to taal 90 leerlingen in het bijgebouw en dat trekt veel verkeer aan van ou ders die hun kinderen komen bren gen en ophalen. Zeker wanneer dat met auto's gebeurt. Onderdeel van het advies van 3VO is ook verbete ring van de oversteekplaatsen. Het schoolbestuur wil de gemeente vra gen om medewerking aan de ver keersmaatregelen. Het onderhoud van de gebouwen baart zorgen, zei penningmeester G.D. Roeland, al noemde hij de fi nanciële positie niet slecht. Ook de financiële commissie vroeg aan dacht voor een meerjarenplanning. De vereniging had een voordelig saldo over 2000 van 3241 gulden, de schoolexploitatie pakte 24.527 gulden voordelig uit. Roeland, die in verband met zijn drukke werk zaamheden geaarzeld had over zijn herverkiezing, stelde zich in het be lang van de school nog voor een nieuwe periode beschikbaar en werd met 18 van de 19 stemmen herkozen. M. Elenbaas fungeerde als tegenkandidaat. In de financiële commissie maakte W.J. de Voogd van der Straaten plaats voor M. v.d. Klooster. De contributie van 10 gul den wordt volgend jaar 5 euro. Se cretaris P. Pipping meldde in zijn eerste jaarverslag 234 leden, 57 be gunstigers, 7 onderschrijvers en 15 OOSTERSCHEIDEREGIO Advertentie I.M. ƒ17,- 7,- 2,25 4,95 Schouderkarbonade 1 kg 9,- Saucijzen 500 gr. Slavinken 5 halen Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Paasrollade, rund of ♦varkens per kg vanaf jMalse biefstuk 250 gr. ♦Paassalade 100 gr. ♦Russisch ei slaatje 600 gr. Runderrookvlees 100 gram 3,25 Grillham 100 gram 2,75 Kipfilet 100 gram 2,25 Kip-ananasschnitzel per stuk 1,75 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. personeelsleden. Hij maakte ook melding van plannen voor een ict- lokaal. Directeur M.D. Baaij zei dat op ad vies van de inspectie gewerkt wordt aan meer objectieve instrumenten voor de beoordeling van de kleuters die naar groep 3 gaan. In de zomer komt er weer een ouderenquête, zo als die ook in 1997 plaatsvond. Hij noemde de inbreng van de ouderad viesraad een vruchtbare vorm van ouderparticipatie. Vanaf het cursus jaar 2002-2003 zullen muziek, tech niek en lichamelijke opvoeding ex tra aandacht ontvangen. Het voorleesproject voor ouders van kinderen in de voor- en vroeg- schoolse periode wordt voortgezet. Verschillende koren hebben zaterdag paasliederen ten gehore gebracht in de Ned. Herv. kerk. Ook was er sa menzang. VZOS, DEV, The Young Voices en Soli Deo Gloria waren de koren die meewerkten. Leen Heij- boer en Lené de Graaf bespeelden het orgel, Cris Krijger keyboard, Willem Jan de Voogd v.d. Straaten gitaar en Martha Prins panfluit. Tij dens deze paaszangavond hield ds. P.C. Hoek een meditatie over het kruiswoord 'Mij dorst'. De opkomst was redelijk. De kijkavond van de School met de Bijbel heeft 1280 gulden opgebracht, waarvan de helft is bestemd voor hulpverlening aan slachtoffers van de aardbeving in India. De leerlingen hadden voor de ouders, grootouders en andere belangstellenden weer heel wat gemaakt. Groep 1 en 2 had de lente als thema gekozen, groep 3 muziek, groep 4 de bloementuin, groep 5 vliegtuigen, groep 6 en 7 de slikken en schorren in de Ooster- schelde en groep 8 ging zelfs hele maal naar Japan. In het laatste geval inclusief bijbehorende kleding en hapjes, die in de klas bereid werden en dat was voor menigeen even slik ken. Naast exotische lekkernijen kon men ook gewoon koffie, thee of li monade drinken. En er was een sjoelwedstrijd met prijswinnaars in verschillende leeftijdsgroepen. Een raadspel, grabbelton en bloembollen verkoop maakten de kijkavond com pleet. De volgende dag kwamen de kinderen met hun werkstukken thuis, zodat men nog kon nagenieten van de kijkavond. Stavenisse Dinsdag 17 april wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De provincie draagt 7500 gulden bij in de kosten van het kunstwerk Luchtkasteel dat Michael Kuipers in opdracht van de gemeente heeft gemaakt. Het object symboliseert het kasteel dat ooit bij de smalstad stond en is november vorig jaar onthuld. Het uitbreiden van een telefoonge bouw van KPN langs de Provincia- leweg stuit bij gedeputeerde staten niet op planologische bezwaren. Weliswaar heeft het perceel de be stemming beschermde dijken, maar stedenbouwkundig noch verkeers technisch zijn belemmeringen aan wezig. Door de uitbreiding kan een aangebouwd prefab toilet vervan gen worden door een toilet fn het gebouw. Tijdens de tweede clubwedstrijd van hengelsportvereniging De Oos- terscheldevissers wisten 42 deelne mers in totaal ruim 17 kg vis te vangen. De grootste vis werd door R. Buys aan de haak geslagen en woog 865 gram. Buys was tevens winnaar met in totaal 3610 gram aan vis. Tweede werd A. Brinkman met 1220 gram. 3. J. v.d. Rhee 1135 gram; 4. Remi Lindhout 975 gram; 5. Mevr. Vermaas 940 gram; 6. Sj. Lindhout 925 gram; 7. J. Noom 910 gram; 8. A. Aarden 855 gram; 9. R. Vermaas 775 gram; 10. M. Bijl 620 gram. Bij de junioren werd Willem Bazen eerste met 420 gram en Willem van Haaften tweede met 320 gram. De volgende wedstrijd is op 21 april van half drie tot half zes aan de Noord. Aan de Sportlaan vond zaterdag een eenzijdig ongeval plaats. Een 19-jarige automobiliste reed om streeks drie uur 's middags over de Sportlaan, uit de richting van de Haven. Zij verloor de macht over het stuur in een bocht naar links en reed daarbij op enkele betonpaal- tjes aan de rechterkant van de weg. Op de tweede paal kwam zij tot stilstand, waarbij deze paal werd omgeduwd. Hierbij raakten de au to, twee palen en een gedeelte van het trottoir beschadigd. De rommelmarkt van de Hervorm de gemeente Rehoboth heeft een bedrag opgebracht van 2500,-. Dit komt ten goede aan de verbouwing van de kerk. Scherpenisse De derde bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging De Zeebaars werd zaterdag gevist. Van de 47 deelnemers wisten er slechts drie een vis te vangen aan de Goris- hoeksedijk, met een totaalgewicht van 1075 gram. Eerste werd Wout van As met 440 punten. Tweede Jaap Bijl met 405 punten en derde Annie Bijl-Jansens met 230 punten. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. G.J.N. Moens uit Goes. De schuttersvereniging Cloveniers- gilde gaat de schietbaan op het Pluimpotterrein aan de Westzeedijk vergroten. Dat is in strijd met de bestemmingsplannen Bedrijfster rein Sint-Maartensdijk en Kom Scherpenisse, omdat de grond de bestemming groenvoorziening heeft en daarop alleen gebouwen gesticht mogen worden ten behoeve van die bestemming. Gelet op de omvang van het huidige onderko men en het ontbreken van andere bebouwing in de omgeving, hebben gedeputeerde staten geen bezwaar tegen het plan van de handboog schutters. Wél merken g.s. op dat ook een milieuvergunning vereist Poortvliet Negentig kinderen deden gisteren middag mee aan diverse attracties van het activiteitencomité. Zo was er voor de jeugd van 4 tot 8 jaar een eierrace in de gymzaal. Men kon er ook schminken en tekenen. De kin deren van 8 tot 12 jaar gingen naar buiten. Op het sportveld waren gro te paaseieren verstopt, waarmee men een woord moest zien te vor men. Het comité had op de twee basisscholen tevoren formulieren verspreid waarop men zich kon aanmelden. In het begin liep dat wat stroef, maar uiteindelijk kwa men er toch 90 kinderen op af. „En dat is best leuk", zegt comitélid Ina Bolier. I.v.m. 2e paasdag haalt voetbal vereniging SPS nu maandag 23 april oud papier op. Zet u het ge reed a.u.b. Advertentie I.M. Een 21-jarige bestuurder is zondag om half één 's nachts op de Paas- dijkweg betrapt op het rijden onder invloed. De man had twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol ge dronken. Er werd proces-verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijver bod van vijf uur. ZIE VERDER PAGINA 3 Karlijn Bomas en haar broertje Freek die net een greep in de grabbelton heeji gedaan. Die ton kwam zaterdag helemaal leeg. De bazaar van de Gereformeerde Kerk in Anna Jacobapolder is met een netto-opbrengst van 5400 gulden een succes geworden. De opkomst was goed en de bestedin gen navenant. „Er is heel veel ver kocht. Veel rommelmarktspullen, maar ook naaiwerken en gebak", zegt mevr. R. Wisse van de ZWO- commissie. „De jeugd heeft veel spelletjes gedaan en zeker de ver loting waarvoor we huis-aan-huis zijn gegaan, heeft veel bijgedra gen (2000 gulden). Er is het laat ste half jaar hard gewerkt door heel de gemeente om spullen voor de verkoop te maken. Naai- en breiwerken, maar ook bloemstuk ken en gebak bijvoorbeeld. Bo venal zijn we natuurlijk dank baar dat er zoveel kopers zijn geweest, want daar ben je voor het resultaat van afhankelijk. De ze zaterdagmiddag leeft echt in het dorp. Er zijn heel veel mensen uit Anna Jacobapolder zelf geko men, daarnaast uit Sint-Philips- land en een enkeling van buiten af." Mevr. Wisse vertelt dat het zeker om half vijf erg druk was. Aan het einde van de verkoping werd namelijk de uitslag van de verloting bekend gemaakt. De prijs (een half varken) is nog niet door iemand opgehaald. De opbrengst is bestemd voor een projèct ter ondersteuning van twee evangelisten die christelijke Soedanese vluchtelingen in Egyp te begeleiden. Deze oorlogsslacht offers worden door de Egyptische regering niet goed opgevangen. De Soedanezen zijn erg gesteld op hun eigen kerk-zijn en willen dat ook vasthouden. Ze worden daar in gesteund door de protestantse St. Andrews Church die echter onvoldoende mensen heeft om dat werk te doen. Daarom worden er hiervoor 'lerende ouderlingen' aangesteld. Ds. Boersma, predi kant van de Gereformeerde Kerk in Anna Jacobapolder, is samen met zijn vrouw werkzaam in Egypte en heeft zich het lot van deze Soedanezen aangetrokken. Via hem is er een steunproject op gezet waaraan alle Gereformeer de Kerken in de gemeente Tholen meedoen. Goede Vrijdag 13 april en Pasen zondag 15 en maandag 16 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Den Ouden, zo 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. prof. De Reuver, ma 9.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL vr 19 u. Avondgebed, za 19 u. Avondgebed, zo 10 u. ds. De Goei. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Broere. zo 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Veerman, Brouwershaven. CHR. GEREF. KERK vr 19.30 u. ds. Van der Zwan. zo 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Van der Zwan. ma 9.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. vr 19 u. ds. De Jongste, zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Pieper (Stoelemat). VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK vr 15 u. kerk open. vr 20 u. woord-, gebeds- en com muniedienst, za 23 u. Paaswake zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst, ma geen viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Snijder (H.A.). zo 9.45 en 18.30 u. ds. Snijder, ma 10 u. ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Baas, Moerdijk, zo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK vr 18 u. ds. Van der Zwan. zo 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. IN NED. vr 19.30 leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 15 u. Kruisweg. 18.30 u. Goede Vrijdagdienst, za 21 u. Paaswake, zo 9.30 u. eucharistieviering, ma 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Hoek. zo 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Voets, Arnemuiden. ma 10 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. vr 19 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Kommers. zo 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. ma 10 u. ds. Van Duijvenboden, Den Bommel. OUD GEREF. GEM. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. do 19/4 19.30 u. ds. Molendijk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Muilwijk, Monster. zo 9.30 en 14.30 u. kand. Kaptein, Nieuw-Lekkerland. ma 9.30 u. kand. Klok, Katwijk aan Zee. HERV. GEM. REHOBOTH vr 19 u. ds. De Goei. zo 10 u. kand. Baggerman, Utrecht. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF GEM. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Lohuis. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. ma 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF GEM. vr 17.30 u. stud. Verschuure, Gouda, zo 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. vr 19.30 u. ds. Van der Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. ma 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Kot, Borssele. zo 10 en 18 u. ds. Egas, Werkendam, ma 10 u. kand. De Groot, Bleskens- graaf. GEREF. KERK vr 20.15 u. ds. Broere. zo 10 u. ds. Volmuller, Zuidland. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. vr 19.45 u. stud. Verschuure, Gouda, zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. Hofman, Waarde. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Klein, zo 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJssel. ma 9.30 u. ds. Klein. GEREF. GEM. do 19.30 u. ds. De Jongste (Goede- Vrijdagdienst). zo 9.30 en 18.30 u. stud. Hooger- land, Nunspeet. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. vr 19.30 u. leesdienst. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Molendijk. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK vr 19 u. ds. Kroeze, Steenbergen, zo 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. De stichting cultureel erfgoed ont vangt dit jaar een half miljoen gul den van de provincie Zeeland. HUISARTSEN Zaterdag 14 en Pasen 15 en 16 april Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo tandarts Kaemmerer, Hal steren, tel. 0164-686388. ma tandarts Roos-Cornet, Bergen op Zoom, tel 0164-233817. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma, wo en vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 12 t/m vrijdag 20 apr. donderdag 12 7.17-19.37 vrijdag 13 7.52-20.12 zaterdag 14 8.32-20.52 zondag 15 9.17-21.32 maandag 16 10.12-22.27 dinsdag 17 11.37 woensdag 18 0.12-13.07 donderdag 19 1.37-14.12 vrijdag 20 2.32-15.02 zo 15/4 17.33 u.LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz;. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Ton voor Kosovo. De provincie Zeeland schenkt 100.000 gulden voor een onderwijsprogramma van de hulporganisatie Novib in Koso vo, voormalig Joegoslavië. Veertig mille gaal naar een Novib-Brac- project in Bangladesh, 84.550 gul den gaat naar COS Zeeland, de pro vinciale organisatie voor ontwik kelingssamenwerking. Ook het Zeeuws platform duurzame ontwik keling krijgt een bijdrage.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2