Laatste wedstrijd is cruciaal voor Smash Trainingspakken Smerdiek-jeugd WHS-meisjes van shirts voorzien Doek is gevallen voor wielerronde Smerdiek Goede speeldag voor alle teams van Emergo Imabo adviseert Vriens-De Schelde als üw KeuKenspecialist Jij-- fh> Zondagspelers St.-Annaland maken goede start seizoen Eerste damesteams houden het maar op een gelijkspel Nancy Spekman is beste op balk Koersballen Lunch onbedreigd Tennisclubs gaan ouderen gratis beweging bieden Donderdag 12 april 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Tweede team pakt titel in vijfde klasse Jeugd Gelijkspel Noad 4 klopt hekkenslui ter met tien man i l Organiserend comité gooit bijltje erbij neer De wielerronde van Smerdiek wordt definitief van de ka lender gehaald. Na 35 afleveringen gooit het organise rend comité het bijltje erbij neer. Het gebrek aan publie ke belangstelling is de voornaamste reden voor het besluit. Op de achtergrond speelt ook mee dat het par cours gevaarlijker is geworden voor de renners. Maan dagavond besloot het comité om er een punt achter te zetten. Een zwaar besluit, aldus voorzitter Koos van den Hoek. „Ik heb er echt wel een paar uur wakker van gele gen." Drama Smash leed zaterdag een dure nederlaag tegen Back Hands 3. De mede degradatiekandidaat uit Sint-Willebrord won met 4-6. Doordat ook Mar- kiezaat won, staan de Sint-Annalanders opnieuw onderaan in de eerste klasse. De laatste speeldag, 21 april, zal de beslissing moeten brengen. Smash krijgt dan Markiezaat - dat één punt meer heeft - op bezoek. Het tweede team van de Sint-Annalandse club heeft de titel inmiddels op zak. als Martin v.d. Klooster. Invaller Remco Vroegop deed het met één winstpartij ook prima. Het derde herenteam blijft in de zevende klasse eveneens volop in de race voor het kampioenschap. TCS 8 uit Steenbergen werd met 8-2 verslagen in een wedstrijd waarin Marnix v.d. Graaf ongeslagen bleef. De Sint-Annalanders delen de kop positie met TCO 3 uit Ossendrecht, dat ze op de laatste competitiedag treffen. Het eerste juniorenteam versloeg Tanaka met 6-4. Merijn v.d. Klooster won al zijn enkelpartijen. Harm Westdorp en Hubert Bruijnzeel ieder één. Ook het dubbelspel werd een overwinning voor Smash. Een week eerder deelde het team de punten met Irene (5-5). In Best leed Smash 2 een flinke 7-3 neder laag. Remco Vroegop, Tim Westerlaken en Arno Bruijnzeel wonnen ieder één en kelpartij en daar bleef het bij. Ook koplo per Asio was een een week eerder te sterk, maar toen hield Smash de schade beperkt tot 4-6. Bij Smash 3 wonnen Marinus Prins en Martijn Neele tegen Tios al hun wedstrij den in het enkelspel. De dubbelpartij was voor de thuisclub; 4-6 winst derhalve. Een goed herstel na de eerdere 8-2 nederlaag tegen Red Star. Witac was te sterk voor de meisjes van Smash 4, die met 3-7 het onderspit dolven. Esther Bruijnzeel, Ellen Hage en Judith Gunter wonnen ieder één wedstrijd. Tegen Markiezaat boekte het team een 6-4 winst. Tegen Belcrum wonnen Cees-Jan Koop man en Lennard Uijl ieder een enkelpartij en daar bleef het bij, met voor Smash 5 een ruime 8-2 nederlaag als gevolg. Eerder deelde men de punten met Back Hands. Bij Smash 6 nam Martijn v.d. Klooster de enige twee punten voor zijn rekening die het team tegen ODT wist te scoren (8-2). Een iets betere uitslag dan eerder tegen TCS, waarvan met 1-9 werd verloren. Smash 8 moest met een 2-8 nederlaag ge noegen nemen. Slechts Riny Potappel kwam - twee keer - tot winst. Dezelfde speler scoorde een week eerder in het ze vende team ook al het enige punt tegen Belcrum. Smash 8 verloor toen met 8-2 van Pinpongers, waarbij Veerle Lammers voor de Thoolse punten tekende. Zaterdag is er geen competitieprogramma. Alleen het tweede jeugdteam speelt uit te gen Tios 2. Met de vier punten uit het duel tegen Back Hands heeft Smash geen klagen, want bij een 2-6 tussenstand leek er een grote ne derlaag aan te komen voor de Sint-Anna landers. De Brabanders spelen met materi aal als noppen naar buiten en anti-spin. Om die reden gaf Gabriël Gunter op voor hand aan dat in zijn plaats wellicht beter een ander kon spelen. „Een prima instel ling, Gabriël laat het clubbelang prevale ren. We moeten alles op alles zetten om in de eerste klasse te blijven", zegt teamge noot en clubsecretaris Christian van 't Hof hierover. Na lange tijd stond zodoende Marco Saarloos weer in de basis. Hij knokte, evenals Van 't Hof en Anné van Dijke, hard, maar miste duidelijk vastig heid en wedstrijdritme. Na de 2-6 konden Van Dijke en Van 't Hof de schade beperkt houden: 4-6. Smash en Back Hands heb ben nu 42 punten en Markiezaat 43. Er de gradeert één team. De Sint-Annalanders zullen dus de laatste wedstrijd van Markie zaat moeten winnen om dat lot te ontlo pen. Een gelijkspel kün voldoende zijn, maar dan moet Back Hands verliezen van koploper Luto. Voor het competitieslot zal Smash waarschijnlijk geen beroep kunnen doen op Johan Snoep, die met zijn erva ring en verdedigende spel juist in dit soort wedstrijden van grote waarde kan zijn. én week eerder verrasten de Sint-Annalan ders nog, door koploper ODT een 6-4 ne derlaag toe te brengen. Het tweede verlies voor de Roosendalers. Van 't Hof won al zijn partijen, Van Dijke en Gunter ieder één, terwijl ook het dubbelspel voor Smash was. Smash 2 had tegen de vierde keus van Smash uit Noordhoek aan een gelijkspel voldoende voor de titel in de vijfde klasse. Die 5-5 werd ook bereikt en zodoende kon een feestje gebouwd worden. In de nieuwe competitie komen Adrie Aarnoudse, Mat- thijs Bruijnzeel, Kees van Poortvliet, Mar tin v.d. Klooster, Rafaël Fructuoso, David van Driel en Peter Bazen in de vierde klas se uit. In de kampioenswedstrijd kwamen de Tholenaren met 4-1 achter, waarna ze zich terugknokten. Rafaël Fructuoso kreeg zijn eerste nederlaag van deze competitie aan de broek. Hij won twee partijen even- Vijf meisjes van WIK Sint-Annaland en twee van SHF Scherpenisse deden zater dag in Oostkapelle mee aan de regionale toestelfinale van de KNGU. Ze plaatsten zich daarvoor in januari op een wedstrijd in Sas van Gent. Nancy Spekman van SHF wist als enige Thoolse deelnemer een eer ste prijs te pakken: 8,25 punten op de balk. Op de brug werd ze tweede ondanks de hoge score van 9,5 p en op de mat vijfde met 7,35 p. Nancy turnde in de categorie pupil 1 niveau 6. Marleen Westdorp en Sandra Borst van WIK wonnen een twee de prijs, respectievelijk op balk (7,15 p) en brug (8,65 p). De overige resultaten zijn als volgt. Mar leen Westdorp (jeugd 5): sprong derde met 8,6 p en vloer vijfde met 7,5 p. Sandra Borst (instap 7): sprong zevende met 6,95 p. Tessa Fase (jeugd 4): sprong derde met 8,35 p. Colinda Vaders (jeugd 5): sprong vierde met 8,4 p. Jhoney le Doux (instap 7): sprong vierde met 7,65 p. Marieke van Bloppoel (SHF; jeugd 5): sprong vierde met 8,4 p en brug vierde met 8,35 p. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen Meulvliet: 1 mevr. J. Bos en mevr. T. Goode 31 p; 2 W. Schot en mevr. L. Verschoor 28 p; 3 B. Melching en J. Vroegop 24 p; 4 mevr. D. Linden- berg en mevr. G. Melching 23 p; 5 W. Bijl en G. Bolier 17 p; 6 mevr. B. Schot en mevr. R. Bolier 8 p. Oud-Vossemeer: 1 mevr. C. Lindhout 25 p; 2 W. Lindhout 23 p; 3 mevr. D. van Dijke 20 p; 4 mevr. L. van Poortvliet 16 p; 5 mevr. M. v.d. Zande 12 p. Oud-Vossemeer (4 april): 1 W. Lind hout 44 p; 2 mevr. C. van Mierlo 33 p; 3 mevr. D. van Dijke 17 p; 3 mevr. C. Lindhout 17 p; 5 A. van Dijk 12 p; 6 mevr. M. v.d. Zande 10 p; 7 mevr. A. Bosters 7 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. T. Goode 35 p; 2 mevr. C. van Mierlo en mevr. L. v.d. Klooster 32 p; 3 C. van Gorsel en W. Bijl 28 p; 4 mevr. M. Bijl en mevr. L. Verschoor 19 p; 4 mevr. C. Free en mevr. W. Lutt 19 p; 6 mevr. M. Dane en J. v.d. Klooster 32 p: 7 mevr. S. Wolse en A. Leemreijze 10 p. In de Meulvlietcompetitie gaat De Lunch onbedreigd aan kop in de A-poule met 22 punten, gevolgd door l'Esperance met 16 punten en een wedstrijd minder. In poule B leidt Van Meer Boys met 19 punten uit 7 wedstrijden. De uitslagen van zondag waren in poule A: Smits Boys-Sixties 4- 4. B-poule: Tholen United/Peperbus-Van Meer Boys 3-9. Hof van Holland tegen Papbar Boys ging niet door. Reserve vijfde klasse De 1 -4 winst van Noad 4 op hekkensluiter Dinteloord 4 was vooraf niet vanzelfspre kend, want een week eerder dwongen de Brabanders koploper Zwaluwe een gelijk spel af. Het duel begon stroef. Noad kreeg wat kansen, maar dat leverde vooralsnog niets op. Na een kwartier spelen kwam Jan Roggeveen vanaf het middenveld op en verschalkte de keeper met een hard schot: 0-1. De thuisclub liet zich niet uit het veld slaan en profiteerde tien minuten later van een inschattingsfout van Noad- doelman Van Herk om de gelijkmaker aan te tekenen. De wedstrijd werd hierna wat grimmiger, mede omdat een aantal keren werd gefloten voor vermeend buitenspel van de Sint-Philipslanders. Vlak voor rust kreeg Noad nog een goede scoringskans, maar de arbiter floot halverwege de actie af. Na de hervatting was Noad de betere ploeg en dat resulteerde al na vijf minuten in de 1-2, door een strak schot van Rien Steijn. Noad bleef aanzetten, maar had veel pech toen Hans de Jonge geblesseerd uitviel. Het team had namelijk geen wisselspelers en moest zodoende noodgedwongen met tien man verder. Dinteloord rook zijn kans, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Rien Steijn nam een voorzet van Erik Breeman direct op de slof: 1-3. De thuis club kreeg hierna nog enkele heel goede kansen, maar doelman Van Herk voor kwam tegentreffers. Noad bleef gedreven voetballen en dat leverde een vierde treffer op, opnieuw van Roggeveen. .J 7 .S. w En als één van de grootste inkoop- I organisaties kan I Imabo het weten. Een showroom- bezoek bij lt J|fl| Vriens-De Schelde is gegarandc een succes. Advertentie I.M. Het echtpaar Ligtvoet temidden van de B- en C-junioren en hun begeleiders. De B- en C-junioren van voetbal vereniging Smerdiek zijn van trainingspakken voorzien dankzij de steun van drogisterij Ligtvoet in Sint-Maartensdijk. Voor de winkel aan de Markt bracht Jan de Viet namens de sponsorcom missie met bloemen de dank over namens s.v. Smerdiek. De B-juni- oren staan er uitstekend voor. „Ongeslagen bovenaan, dus bin nenkort worden we kampioen", zegt leider Jan Pieterson. Bij de C-junioren draait het niet zo goed. „We staan bijna onder aan", aldus leider Hans de Jonge. Met de nieuwe, frisse, blauwe trainingspakken waren alle junio ren echter verguld. Smerdiek is volop bezig aan de voorbereidin gen voor de viering van het 60-ja- rig bestaan. Van de loterij 'Waar schijt de koe' zijn ruim 250 van de 1500 loten verkocht. De hoofd prijs is 3000 gulden. De trekking van de overige prijzen gebeurt door de notaris. (Advertentie I.M.) Tennis Het zondagteam van tennisvereniging St.-Annaland is goed begonnen aan het seizoen. De ploeg die vorig jaar kam pioen werd in de zevende klasse, ver sloeg thuis Rico uit Sint-Willebrord met 4-2. Jaap Dekker opende de score voor de thuisploeg. Hij won in twee sets van 6-2. Aijan Mosselman verdubbelde de stand door met 6-4 en 6-0 te winnen. Curtis Goedegebuure verloor echter in een span nende driesetter: 2-6,7-6, 6-7. Tegelijker tijd zorgde Merien Poot echter weer voor winst met 6-0 en 6-2. De dubbelspelen moesten uitmaken of het een gelijkspel of overwinning zou worden voor St.-Anna land. Dekker en Koen van Dijke speel den de eerste set heel solide en wonnen met 6-3. De Rico-spelers waren iets beter in de tweede set, maar toch verloren ze die met 6-4. Luud van Dijke en Goedege buure speelden hun dubbel heel goed en kwamen al snel op voorsprong en ze pak ten de eerste set met 6-3. Rico gaf echter niet zomaar op en won de tweede set met 4-6. Het verzet van Van Dijke en Goede gebuure was toen ten einde en ze verloren ook de derde set met 0-6. Het eerste herenteam van St.-Annaland in de zaterdagcompetitie, verloor de tweede competitiewedstrijd in Nieuwerkerk te gen Duiveland 2. Men begon met het dubbelspel. Michel Mosselman en Jan Bruijnzeel namen al snel een 2-5 voor sprong, maar ze gaven die toch nog uit handen en ze verloren met 7-6. Ook de tweede set ging lang gelijk op, maar weer verloren de St.-Annalanders nipt met 6-4. Hans van de Repe en Peter Scherpenisse hadden geen antwoord op het spel van hun tegenstanders en ze gingen in twee sets van 6-1 simpel tenonder. In het en kelspel verloor Mosselman zijn eerste set met 6-4 en de tweede leek dezelfde kant op te gaan, maar hij kwam van 5-2 terug tot 6-6. Desondanks moest hij uiteinde lijk de winst aan de tegenstander laten. Arné den Engelsman verloor de eerste set met 6-3 en ook in de tweede leek het er lange tijd op dat het fout af zou lopen. Toch won hij met veel strijd met 4-6. De derde set ging lang gelijk op, maar we derom trok de Nieuwerkerkse speler aan het langste eind: 6-4. Van de Repe verloor na een goede partij met 6-3 en 6-4. Als laatste kwam Scherpenisse op de baan. Hij maakte er in de regen een fraaie partij van, maar ook hij kon niet winnen: 6-3 en 6-3. Daarmee was de 6-0 nederlaag voor St.-Annaland een feit. Thuis tegen De Golfbreker 2 uit Zoute- lande, had De Ruucstoppelen 3 nog wat recht te zetten. Men was optimaal gemo tiveerd om revanche te nemen op de sm adelijke nederlaag in de uitwedstrijd. Men begon met het dubbelspel. Adrie van Dijke (die de geblesseerde Jan van Dijke verving) speelde samen met Aad Arkeste- ijn. Dit geroutineerde duo speelde naar een simpele winst van 6-2 en 6-1. Ook Jack Neele en Everaers hadden weinig moeite met hun opponenten. Door gecon centreerd spel, maakten ze weinig fouten en wonnen mei 6-3 en 6-2. In het enkel spel stuurde Arkesteijn zijn tegenstander over de hele baan met goede spreiding en veel korte ballen. Hij won met 6-3. In de tweede set verzuimde hij echter door te drukken en hij maakte in de tiebreak op beslissende momenten foutjes waardoor hij verloor. In de derde set stelde Arkeste ijn weer orde op zaken en won met 6-2. Neele was duidelijk een maatje te groot voor zijn tegenstander. Dat hij nog twee games verloor, lag meer aan concentratie verlies bij Neele, dan aan goed spel van de tegenstander. Het werd 6-0 en 6-2. Van Dijke had er drie sets voor nodig om te winnen. De eerste set verliep met lange slagenwisselingen en ondanks goed spel, moest Van Dijke de winst in de tie-break aan de Walcherse speler laten. In de twee de en derde set was hij echter mentaal en tactisch sterker. Hij won uiteindelijk met 6-7,6-2 en 6-1. Everaers speelde tegen de 60-jarige nestor van De Golfbreker. Deze had een goede techniek, maar moest het op conditie en snelheid afleggen tegen de veel jongeren Everaers. Overigens ver zuimde deze voldoende afstand te nemen in de eerste set, zodat die pas in de tie break werd gewonnen: 7-1 en 6-3. Tennis Bij de damesteams van St.-Anna land en De Ruucstoppelen boek ten de eerste teams een gelijkspel. De reserves deden het beter en kwamen op winst uit. Onder wat onstuimige weersomstandig heden kreeg het eerste damesteam van St.-Annaland bezoek van Westerschou- wen. Hanna Moerland en Marrie Quist begonnen redelijk goed aan hun wedstrijd en wonnen de eerste set vrij eenvoudig met 6-4. De tweede set werd spannender omdat St.-Annaland met 4-5 achter kwam en Marrie Quist moeite had haar service te houden. Het ging deze keer vooral goed dankzij goed ingrijpen van Hanna Moer land bij het net. Westerschouwen leverde daarna de service beurt in en het werd 7-5. De partij van Corrie Bazen en Willy de Rijke was heel spannend. De eerste set werd vrij eenvoudig gewonnen met 6-2. In de tweede sét kwam St.-Annaland met 5-3 voor, maar leverde het punt in via een tie-break 6-7. Ook de derde set werd in een tie-break beslist. St.-Annaland kwam met 4-0 achter, maar kwam met mooie rally's tot 5-5. Toen was de peut op en won Westerschouwen met 5-7. In de tweede partij speelde Corrie Bazen samen met Marrie Quist dat ging iets beter dan vorige weck, maar niet goed genoeg om te winnen. Vooral de tweede set hadden de dames kansen, maar bij het net ging er te- veel mis: 3-6 en 2-6. Willy de Rijke en Hanna Moerland speelden een zeer span nende eerste set die weer in een tie-break werd beslist in het voordeel van St.-An- nalnd: 7-6. In de tweede set had de tegen stander geen schijn van kans: 6-1. Met de zware uitwedstrijd tegen Domburg voor de boeg, boekten de dames dus een gelijk spel. Het tweede damesteam van St.-Annaland presteerde in de uitwedstrijd tegen DOS 2 uit Vlissingen beter. Het werd éen 0-4 overwinning voor de Tholenaren. Anja van de Repe en Gerda van Vossen wonnen met 4-6 en 2-6. Carina Droogendijk en Ivonne Tebbens kwamen in de eerste set met 1-4 voor te staan, maar DOS kwam nog tot 4-4 terug. De St.-Annalanders wonnen uiteindelijk toch met 4-6 en 3-6. Anja van de Repe en Carina Droogendijk wonnen vrij eenvoudig met 3-6 en 1-6 en Gerda van Vossen en Ivonne Tebbens maakten de vier rond door met 3-6 en 6-7 te winnen. Dames 1 van De Ruucstoppelen kwamen in en tegen Zierikzee uit op een gelijkspel. Leni Verwijs en Betsie Huijsmans konden in de eerste set weinig inbrengen tegen hun opponenten en ze verloren met 6-3. In de tweede set ging het wat beter, maar het tij was niet meer te keren: 7-5. Corrine Reijngoudt en Elly van Dijke pakten in een gelijk opgaande eerste set de winst na veel service-breaks over en weer: 4-6. Ook in de tweede set waren de vier dames aan elkaar gewaagd, maar de spannende tie-break werd door Zierikzee gewonnen. De derde set werd pas na twee uren spelen afgerond op 2-6. Corrine Reijngoudt en Betsie Huijsmans waren in het begin niet opgewassen tegen de goed spelende gast vrouwen. Ze verloren met 6-3. In de twee de set kwamen ze na een achterstand sterk sterug en hadden in de tie-break zelfs kan sen om te winnen, maar ze benutten die niet: 7-6. Leni Verwijs en Elly van Dijke zagen hun 0-4 voorsprong in de eerste set in een mum van tijd wegsmelten. Ze ver loren met 7-5. In de tweede set kwamen ze weer voor (1-3), maar ook nu konden ze die voorsprong niet vasthouden. Toch wonnen ze uiteindelijk nog met 5-7. In de derde set leek het alsnog fout te gaan. Ze keken al snel tegen een 3-0 achterstand aan, maar ze vochten zich temg en won nen met 5-7. De Ruucstoppelen 2 klopte in een uitwed strijd het Halve Maantje 3 uit Goes met 1 - 3. Maddy Filius en Anja Koldijk wonnen met 3-6 en 4-6. Liesbeth van Dijke en Riet Sondermeijer pakten de eerste set met 3-6, maar verloren de tweede met 6- INa vele onderbrekingen vanwege de re gen, ging de derde set tenslotte ook naar de Goesenaren met 6-4. De dames Filius en Van Dijke waren te sterk voor hun op ponenten. Ze wonnen met 1 -6 en 3-6. An ja Koldijk en Rietje Verwijs verloren in de eerste set (6-1), maar na een 5-3 achters tand in de tweede, wisten ze toch te win nen met 5-7. In de derde set pakten de Sint-Philipslandsen ook nog de zege met 3-6. Dames 3 van De Ruucstoppelen trof thuis Ovezande 2. Lia Buijs en Lia van Dijke konden het tot 4-4 bijbenen, maar toen werd hun service gebroken en Ovezande won de eerste set. Ook de twee ging (nu vrij gemakkelijk) naar de opponenten met 1-6. Els v.d. Giessen en Lia Buijs hadden een sterke tegenstandster die de ballen goed wist te plaatsen en een goed inzicht had. Hoewel het regelmatig deuce was, maakte Ovezande de punten: 1-6 en 1-6. Joke Bomas en Els v.d. Giessen wonnen vrij gemakkelijk in twee sets van 6-2. De dames Van Dijke en Bomas vochten ten slotte voor de punten en dat wierp vruch ten af. Ze wonnen na een vermoeiende wedstrijd in twee sets van 6-4. Het zat de dames van De Ruucstoppelen 4 niet mee in de thuiswedstrijd tegen Zierik zee 5. Anja Jansen en Corrie Walpot kon den in een driesetter de winst niet pakken: 5-7, 6-4 en 2-6. Bea Verwijs en Mart Ste ijn gingen wel voor de punten en wonnen in twee sets van 6-3. Anja Jansen en Mart Steijn gingen gelijk op met hun opponen ten. De eerste set ging in de tie-break met 5-7 naar Zierikzee en ook de tweede was voor de gasten met 3-6. Bij Bea Verwijs en Lydia van der Peet wilde het niet luk ken en ze leden een 3-6 en 2-6 nederlaag. Dat resulteerde in een 1 -3 verlies voor de Sint-Philipslandse dames. De WHS-meisjes met leiders Marco Elenbaas en Miranda Stouten. Rechts achteraan sponsor Miranda Hommel. Na de winterstop spelen ze voor het eerst op een heel veld en lei der Marco Elenbaas ziet al grote vooruitgang bij het meisjeselftal van WHS. Tijd dus voor een sti mulans in de vorm van shirtspon- soring via kapsalon Miranda uit de Voorstraat in Sint-Annaland. Bestuurslid André van Ast be dankte eigenaresse Miranda Hommel-Mosselman met bloe men en de meisjes deden daar nog een ruiker bij. Met de doel punten wil het nog niet zo luk ken. Twee weken geleden werd het eerste puntje behaald, maar zaterdag was het weer slikken met een 8-0 nederlaag. „Er valt nog veel aan te sleutelen, maar voor de winterstop speelden we maar met een zevental en nu met een elftal, dus er zit groei in. We zitten nu in het tweede jaar en hebben 15 meisjes van 9-14 jaar", zegt Marco Elenbaas, die samen met Miranda Stouten dit WHS-elftal begeleidt. Trainer is Jeroen Moerland. Op het eiland ontmoet WHS alleen de meisjes van Smerdiek. De overige tegen standers zitten in West-Brabant. (Advertentie I.M.) Van den Hoek is vanaf de eerste editie bij de wielerronde betrokken. Het einde van de wielerronde doet hem pijn. „De opkomst van het pu bliek was de laatste jaren een dra ma. Tegenover je sponsors kun je het op een gegeven moment niet meer maken om een ronde te orga niseren. Je probeert toch elk jaar een zesduizend gulden bij elkaar te schooien. Dat doe je met plezier, want het is je eigen ronde. Maar vo rig jaar stonden er misschien nog vijftig man uit de eigen gemeente langs het parcours. De rest hoort bij de persoonlijke begeleiding van de renners. Dan wordt het tijd om eens kritisch in de spiegel te kijken. We hikken al een jaar of vijf tegen de problemen aan. We zien geen op lossing meer. Op een gegeven mo ment is het over." Ook de recente reconstructies op het parcours wogen mee, zegt Van den Hoek. „De haakse bocht bij de Molendijk met daarachter de roton de is natuurlijk niet ideaal voor de renners. Om het tegemoetkomend verkeer over één rijbaan te leiden hebben we stoplichten nodig. In het verleden konden we die altijd van een aannemer gratis gebruiken. Die mogelijkheid bestaat nu niet meer. Dat stelde ons voor een extra kos tenpost van zo'n duizend gulden. Gezien het gebrek aan belangstel ling is dat geen verantwoorde in vestering. Het alternatief is om de ronde in het buitengebied te laten verrijden. Maar dan komt er hele maal geen mens meer." Het comité heeft wel nagedacht om de ronde aantrekkelijker te maken met een ander voorprogramma, bij voorbeeld door het organiseren van een 'dikke banden race' of een on derlinge wedstrijd voor toerrenners uit de gemeente. Ook die ideeën boden volgens de organisatie te weinig perspectief om door te gaan. Hogere vergoedingen voor de ren ners is volgens Van den Hoek ook geen oplossing. „Wij betalen abso luut geen startgeld. Dat hebben we nooit gedaan. Ons prijzenschema was dik in orde. De laatste jaren stonden er ook altijd zo'n zestig renners aan het vertrek. Dat is hele maal niet slecht als je het vergelijkt met andere rondes in de regio." Het verdwijnen van de ronde noemt Van den Hoek een sportief drama. „Het leeft niet meer bij de mensen. Vroeger was het een volksfeest. Hele families kwamen er op af. Stoeltjes mee en genieten. Streek- renners als Bram Geense, Nap Ha- ge en Thijs Fase namen een boel publiek mee. Dat is gewoon niet meer zo. De mensen zijn verzadigd. Je ziet het overal. Neem Ossen drecht: vroeger had je daar drie rondes per jaar. Nu volstaan ze met het organiseren van de aankomst van een etappe in Olympia's ronde. Of Halsteren: vroeger een sterke ronde, maar ook die is al jaren van de kalender af." Ook in bredere zin is het afblazen van de 36e wielerronde van Smer diek een drama, vindt Van den Hoek „Juist omdat we het nu in Sint-Maartensdijk hebben over de leefbaarheid. De ronde verdwijnt en er komt niets voor terug. Precies zo met andere evenementen. Het Oranjecomité heeft leuke dingen georganiseerd. Bijvoorbeeld het vrachtwagentrekken. Vorig jaar werd ook dat afgelast vanwege ge brek aan deelnemers. Zo gaat het van kwaad naar erger. Er blijft niets over." Van den Hoek trekt zich het besluit erg aan. „Als ventje van zeventien stond ik bij de eerste ronde kaartjes te verkopen. Het jaar daarop zat ik al in het bestuur. Het is met de jaren toch een beetje je eigen kindje ge worden. Ik hou van die sport. Zo'n besluit gaatje niet in de kouwe kle ren zitten. Maar op een gegeven moment moet je nuchter nadenken en de knoop doorhakken. Het ging gewoon niet meer langer." Het was zaterdag een goede dag voor alle teams van korfbalvereni ging Emergo die in actie moesten komen. Winsten en een enkel ge lijkspel vormden de oogst van deze tweede dag van de veldcompetitie. Het eerste team van Emergo - dat vorige week de zaalcompetitie af sloot met een 8-12 nederlaag - kwam niet in actie. Emergo 2, dat vorige week de veldcompe titie opende met een overwinning, kwam ook in de wedstrijd tegen DVS 6 weer goed uit de startblokken. Voor rust nam de ploeg uit Sint-Maartensdijk al een 0-4 voorsprong, voordat DVS iets temg kon doen. In de met 1-4 gestarte tweede helft liep de tegenstander uit Hendrik-Ido-Am- bacht nog één doelpunt in, maar daarna wisten de rood-zwarten door geconcen treerd spel uit te lopen naar een verdiende 2-7 overwinning. Voor Emergo, dat dus nog ongeslagen is, scoorden Ad Farla (2x), Annemiek Slootweg (2x), Renate Breure, Arie Jansen en Maddy Muis. Vorige week werd het na een spannende partij tegen Oranje Zwart/Hoekse Waard 3 3-2 voor Emergo dankzij doelpunten van Arie Jan sen, Jos Oostdijk en invaller Ad Farla. Het vlaggenschip van Emergo kwam het afgelopen weekeinde niet in actie. Eerder verloor het team in de laatste zaalwedstrijd met 8-12 van Oranje Zwart/Hoekse Waard 2. Voor Emergo scoorden Kristian van Heemskerk (2x), invaller Ruben Steketee (2x), Jaco van Dis, Marco v.d. Hoek, inval ster Maddy Muis en Jessica de Rijke. Emergo A, dat al één punt op zak had, be gon niet goed tegen de buren Scheldevo- gels uit Bergen op Zoom. Er werd niet goed aangegeven en afgevangen, zodat Scheldevogels met een 1-2 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft liet het team uit Sint-Maartensdijk een veel betere indruk achter. Door de zaken nu wel goed aan te pakken, kwam het bij 3-3 langszij om vervolgens door te drukken naar een 6- 4 overwinning. De doelpunten aan Thool se zijde werden gemaakt door Nicole Dam (3x), Marcel de Frel (2x) en Rob Oude- sluis. Tegen Good Luck bleef De A-ploeg vorige week steken op 6-6. Voor het Thoolse team scoorden Nicole Dam, Ger- die Dorst, Marcel de Frel, Jaco van Heemskerk, Aswintha Konijnenburg, Ru ben Steketee en Justine Weijenberg. Emergo C moest tegen een op voorhand sterker geacht Springfield aantreden. Het was dan ook de ploeg uit Hoeven die ver reweg de meeste kansen kreeg, maar deze werden in de eerste helft niet benut. Door dat het Smurdiekse team uit de spaarzame kansen wel scoorde, was het bij rust 2-0. Na de thee kwamen de rood-zwarten nau welijks meer onder de druk van Spring field uit, maar de schade werd beperkt ge houden tot één doelpunt. Een verrassende 2-1 overwinning voor het C-team dus, waarbij Bas Vroegop en Charlotte Weijen berg de doelpuntenmakers waren. Eerder was men tegen DSO minder gelukkig en de C-ploeg van Emergo verloor hier met 7-3, waarbij Steffie Muis, Bas Vroegop en Charlotte Weijenberg voor de Thoolse treffers tekenden. Emergo D, dat met zeven man moest aan treden, was de hele wedstrijd gelijkwaar dig aan Ventura Sport, dat zich met de man-meer-situatie geen raad wist. In deze spannende partij werd er echter niet ges coord. Dat betekende één punt voor Emer go dat door veel inzet de ploeg uit Strijen op afstand wist te houden. Een week eer der hield men het tegen ADO ook al op een gelijkspel (3-3), waarbij Ricky Bazen (2x) en Matthijs Geuze voor Emergo scoorden. Emergo Fl, dat de vorige wedstrijd tegen Scheldevogels met 4-2 gewonnen had, schoot ook tegen ADO weer weg. Bij rast was het al 4-0 voor de rood-zwarten. In de tweede helft bleef het team uit Sint-Maar tensdijk rustig doorspelen, wat een ruime 7-0 overwinning opleverde. Pascal Farla (3x), Anke Vroegop (2x), Sander Aarden en Hilbert Poot scoorden voor de Tholena ren, die wel de strafworpen verloren met 8-17. Emergo F2, dat vorige week zijn competi tiedebuut maakte met een 3-0 nederlaag tegen Scheldevogels, speelde een goede, spannende wedstrijd tegen Deetos/Pho- bos. Bij rast hadden de Tholenaren een 1-0 voorsprong genomen door een doelpunt van Pascal Farla. In de tweede helft bleef het tot het einde toe spannend, maar uit eindelijk waren het de rood-zwarten die er met hun eerste (1-0) overwinning vandoor gingen. De strafworpen eindigden in een 7-12 zege voor de gasten uit Dordrecht. Programma 14 april: Blauw-Wit 2- Emergo 1, Emeigo A- PKC/Café Bar A6 12 u., Emeigo C- VIOS (W) Cl 9.30 u„ Emergo D- Good Luck D 10.45 u., Emer go Fl- Ventura Sport Fl 9.30 u., Emergo F2- Snel/Kooiman F2 10.30 u. De vijf Thoolse tennisclubs willen mensen die in hun vrije tijd meer aan lichaamsbeweging willen gaan doen, laten kennismaken met de tennis sport. Gedacht wordt aan mensen van rond de vijftig of ouder. Zij kunnen zich binnenkort via een huis-aan-huis verspreid inschrijfformulier aanmel den (tot uiterlijk 4 mei) voor dit pro ject, dat volledig gratis is. Bij elke vereniging verzorgt een professionele trainer de lessen. Hij brengt de deel nemers niet alleen de beginselen bij, maar verzorgt ook een warming-up en bespreekt de spelregels. Voor rack ets en speelballen wordt door de ver enigingen gezorgd. Naast het sportief bezig zijn is onderling contact belang rijk en daarom zullen de deelnemers met koffie worden ontvangen in de kantine van de clubs. Na zes lessen wordt hen, overigens geheel vrijblij vend, gevraagd om lid te worden van de vereniging. Dan zou een vervolg opgezet kunnen worden met bijvoor beeld een tegenbezoek of wedstrijd bij een zustervereniging. Naast de tennisbond KNLTB is er fi nanciële steun voor dit project via de VSB-stichting en de Hartstichting, onder het motto 'Geld voor een ge zond idee'. De verenigingen hopen dat ook de gemeente een duit in het zakje doet en hopen bovendien op een grote belangstelling.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 19