St.-Annalanders winnen derby tegen Noad met speels gemak Donkere weken voor verliezend Stavenisse Sponsor/speler C. v.d. Velde steekt Smerdiek 3 in nieuw trainingspak Tholense Boys zakt tot onder de streep Vosmeer lijdt geflatteerd verlies tegen koploper Fluplanders komen er op De Waaje niet aan te pas Revanche Noad 2 in slotminuut Smerdiek troeft de koploper af Donderdag 12 april 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Zelden was het krachtsver schil in de derby tussen WHS en Noad zo uitge sproken als zaterdag op De Waaje in Sint-Annaland. Kort na de rust gooide Le on de Witte met een fraaie treffer de wedstrijd defini tief in het slot. De volley van de opgerukte WHS- aanvoerder betekende 3-0, meteen de eindstand van het streekduel. Meer nog dan de kracht van WHS gaf het ondermaatse spel van Noad de doorslag. Dat vond ook Noad-trainer Kees Stoutjesdijk. „We za ten absoluut niet in de wedstrijd. Er lukte hele maal niets." Meer druk Rood Opnieuw zware nederlaag: 6-0 bij ZSC Het zijn donkere weken voor Stavenisse en trainer Rien Smits. Bij ZSC gingen de roodgelen met maar liefst 6-0 onderuit. Het was de zoveelste zware nederlaag van het seizoen. „Ik voel me hier absoluut niet gelukkig bij. Ho pelijk komen we er het volgend seizoen bovenop", aldus Smits. Rugdekking ontbreekt Smerdiek 2 pakt punten Verlies bij Veere in een turbulent duel Elke zaterdag zakt Tholense Boys dieper in het moeras. Na de 3-1 nederlaag bij topploeg Veere is het team van trainer Leendert Geelhoed zelfs onder de degradatie- streep terecht gekomen. In drie rechtstreekse duels met de concurrenten Yerseke, Rillandia en Bruse Boys moe ten de Tholenaren het vege lijf zien te redden. Kwartier afkoelen Val Aan pakt na achterstand toch winst Doelman John Aarnoudse had zondag in het duel bij lijst aanvoerder Val Aan niet zijn beste dag. De Vosmeerse keeper zat er enkele malen flink naast in De Heen, waar door uiteindelijk een geflatteerde 4-1 eindstand op het bord kwam. In het veld hield Vosmeer lange tijd gelijke tred met de thuisclub. Trefzeker Topscorer Patrick Ketting (WHS) 20 Qj) Niels Hage (Smerdiek) 14 Pierre Withagen (Smerdiek) 14 Corné de Frel (Noad) 13 Esmir Kustura (SPS) 13 Niets lijkt Patrick Ketting van WHS nog in de weg te staan om het Eendrachtbode topscorerklassement van dit seizoen te gaan winnen. Ketting scoorde zaterdag in de derby tegen Noad zijn twintigste sei zoenstreffer voor de groen-witten. De nummers twee tot en met vier van de ranglijst, kwamen er zaterdag niet aan te pas en dat maakt de voorsprong voor de Sint-Annalander alleen maar groter. Met nog drie wedstrijddagen te gaan in de competitie, lijkt het een beklonken zaak dat Ketting in het seizoen 2000/2001 de meeste knikkers in het netje heeft weten te leggen. Zaterdag 14 april uur Vosmeer-NVS(restant) 18.30 Noad 2-Papendrecht 2(vdWaart) 15.00 SPS 2-Zwaluwe 3(Pietjouw) 14.00 Thol.Boys 3-Kloetinge 4(dBruine) 14.30 FSV 3-Stavenisse 2 14.30 Halsteren 2-Thol.Boys 4(dKeyzer) 15.00 Thol'.Boys 5-Vrederust 3 14.30 ZPR 3-Smerdiek 3 13.00 Smerdiek da.-Kloetinge(vr.) 13.00 Maandag 16 april uur Thol.Boys 4-Halsteren 2(Geense) 12.30 Klundert 4-Noad 3 16.30 Klundert 5-SPS 3 14.30 Moerstraten 2-Vosmeer 4 10.00 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Veere-Thol. Boys 3-1. Derde kl.: WHS-Noad 3-0. Vierde kl.: ZSC-Stavenisse 6-0. Zesde kl.: Val Aan-Vosmeer 4-1. Dames: Smerdiek-Wieldrecht 2-0, Gouda- Noad4-l. Tweede kl. res.: Thol. Boys 2-Heeijans- dam 3 2-4, Noad 2-Dinteloord 2 1-0, Dinteloord 3-WHS 2 gestaakt bij 1-6. Derde kl. res.: Smerdiek 2-SSC 3 3-1, Vierde kl. res.: Yerseke 4-Thol. Boys 3 12-1, Noad 3-Seolto 4 4-3, Chrislandia 2-Thol. Boys 4 1-4. Vijfde kl. res.: WHS 4-Smerdiek 3 0-0, Thol. Boys 5-FSV 5 3-5, Dinteloord 4- Noad 4 1-4. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Dosko 6 0-2, BSC 8-Vosmeer 3 2-1, Vosmeer 4- Kruisland 3 0-1. Jeugd: Hoeven-Smerdiek B 2-6, Meto- Smerdiek C 4-0, Smerdiek meisjes-Zun- dert 3-1, Smerdiek D-Cluzona 0-6, Steenbergen-Smerdiek E 13-0, Smer diek F1-Noad F1 1-3, NVS F2-Smer- diek F2 6-0; Rimboe-Vosmeer C 7-3, Vosmeer D-Thol. Boys D2 8-1, Vosmeer meisjes-Vivoo 1-9, Stavenisse E-Vos meer E 1-3, Dinteloord-Vosmeer F 1-1; WHS C-Dinteloord 2-1, Steenbergen- WHS meisjes 8-0, NVS-WHS Dl 2-1, WHS D2-Odio 0-6, WHS E-NVS 5-4, Nw.Borgvliet-WHS F1 3-4, WHS F2- BSC 5-1, Dosko-WHS F3, WHS F4- Roosendaal 2-4; Seolto-Noad B 1-4, Noad C-Lepelstr. Boys 1-2, DVO-Noad D 1-2, Noad E-DVO 2-3, Noad F2- WVV 5-0; Thol. Boys A-SKNWK 3-2, Gastel-Thol. Boys A 5-0, Cluzona-Thol. Boys C 2-5, Thol. Boys Dl-Nw.Borg- vliet 5-3, Thol. Boys El-Oudenbosch 5- 4, SVC-Thol. Boys E2 2-4, Meto-Thol. Boys F1 4-3, Thol. Boys F2-Bergen 2-5, Steenbergen-Thol. Boys F3 2-3, Thol. Boys smurfen-Cluzona 0-4 *3. Derde klasse Het eerste halfuur speelde WHS echter ook voetbal van de boven ste plank. Met name het telkens inschuiven van laatste man De Witte stelde de Fluplanders voor onoplosbare problemen. Niet dat WHS-trainer André Maas daarmee een tactisch nieuwigheidje presen teerde. Het inschakelen van De Witte op het middenveld is al sinds jaar en dag een wapen van de groenwitten. Voor Noad was het zaterdag echter te hoog gegre pen. Stoutjesdijk: „Natuurlijk hadden we afspraken gemaakt over het opvangen van De Witte. Maar sommige jongens hebben hun taak gewoon niet goed uitge voerd." In de openingsfase waren het vooral de duels tussen linkerspits Richard de Jonge en Noad-verde- diger Bart Quist die de aandacht trokken. Gaandeweg de eerste helft zocht WHS echter keer op keer de ruimte in het linker-verde- digingsblok van Noad waar Johan Reijngoudt en Anthony Verwijs samen de nodige steken lieten val len. Daardoor moesten Jaap van Oudenaarde of Cenny van Splun- ter te vaak naar de zijkant om as sistentie te verlenen en vielen de gaten in het centrum. Het ope ningsdoelpunt van WHS in de 30e minuut was illustratief voor de wanorde in de Noad-defensie. Pa trick Ketting mocht aan de zijkant aannemen en zijn voorzet beland de op het hoofd van de geheel vrijstaande William Vroegop: 1-0. Die treffer paste precies in het plaatje wat Maas voor ogen had. „We spelen in principe met drie spitsen, maar laten de rechterkant vrij. Michel Mosselman en Jeroen Moerland moeten in dat gaatje kruipen. Dat lukte het eerste half uur voortreffelijk." Het positioneel sterke spel van de thuisclub had al voor de openings treffer geresulteerd in een handvol mogelijkheden. Richard de Jonge vond na een pass van Vroegop doelman Kees Lozekoot op zijn weg en de Fluplandse goalie re ageerde ook adequaat op een vies William Vroegop van WHS (rechts) wordt op weg naar de helft van Noad op de hielen gezeten door Kees Jan Verstrate. Vroegop maakte de openingstreffer voor WHS. balletje van afstand van Hans van den Ouden. Lozekoot was in het eerste halfuur zeker de meest op vallende Fluplander. Zo redde hij ook bij een inzet van Ketting in de korte hoek en hield hij De Witte enkele malen van scoren af. De WHS-aanvoerder liet een verrade- lijk stuiterschot los na een hoek schop, kopte goed in na weer een nieuwe corner en verscheen ook nog een keer oog-in-oog met Lo zekoot na een handig diepteballe tje. Richard de Jonge leek op weg naar de 1-0 nadat Bart Quist slecht ingreep, maar aanvoerder Jaap van Oudenaarde achterhaalde hem nog net voor het beslissende moment. Noad kon er weinig tegenover stel len. De beste kans in het eerste halfuur was nog voor Corné de Frel na een lange uittrap van Loze koot die door Iwan Geense werd verlengd. Ook Johnny van Dijke, de tweede Noad-spits, was met een lob nog eenmaal gevaarlijk. On middellijk na de 1-0 van Vroegop leek Noad overigens het antwoord klaar te hebben. De Frel werkte het leer achter WHS-doelman Arné van Vossen, maar de uitste kend leidende scheidsrechter Van Linstee uit Papendrecht had hands geconstateerd. Bij Noad gingen de buitenste middenvelders Reijn goudt en Kees Jan Verstrate meer druk rjaar voren geven, waardoor WHS wat minder makkelijk aan het rondspelen van de bal toe kwam. In de 40e minuut werd het toch 2-0 toen Ketting in de korte hoek Lozekoot verraste. Onmid dellijk na de thee vielen alle goede voornemens bij Noad in duigen. De Witte stoomde weer op over de as van het veld, zocht de combina tie met Ketting en kreeg de bal op maat terug. Meteen nam hij het leer op de pantoffel: 3-0. „Daarna viel het dood", constateerde Maas na afloop terecht. Voor de neutrale toeschouwer viel er weinig meer te genieten. Het aantekenboekje hoefde enkel'maar meer gebruikt te worden voor de vele wissels die beide trainers doorvoerden. De invalbeurt voor Ronnie van der Ree duurde maar kort. Nauwelijks in de ploeg geko men voor de falende verbindings man Iwan Geense, zette Van der Ree al te fors een sliding op Jeroen Moerland in. Van Linstee kende geen genade en trok onmiddellijk rood. Vreemd genoeg volstond hij met geel toen even later Bart Quist zich te buiten ging en een WHS-er van achteren onderuit schoffelde. Stoutjesdijk was na het 3-0 verlies teleurgesteld. „We waren er van overtuigd dat we hier goed voor de dag zouden komen. Dat is niet ge beurd. De organisatie klopte niet en teveel spelers bleven onder hun niveau. Misschien was het met Ar jan Moerland erbij anders gelopen. Hij is toch één van onze creatieve mensen, die ook voor de aanslui ting met de spitsen zorgt. Voorin stonden de jongens teveel op een eiland. We konden geen druk zet ten op de backs van WHS. Dat was jammer, want daar zijn ze te klop pen. Als het even wel gebeurde, zag je de paniek bij WHS toeslaan. We hebben onvoldoende geprofi teerd van de kansen die er lagen. Verdiend verloren dus." André Maas was redelijk tevreden over de prestatie van zijn elftal. „Het was in ieder geval weer eens wedstrijd dat we er met z'n allen voor zijn gegaan. Jammer dat we na die 1-0 wat terugvielen. Zeker na rust hadden we het beter moe ten uitspelen. WHS moet de diepte zoeken en met zijn middenvelders dicht bij Patrick Ketting spelen. Dat is tenslotte een spits die er elk seizoen een stuk of twintig in schiet. Hoe slecht we ook spelen, we creëren altijd kansen. Vandaag werden ze ook benut. De komende wedstrijden zal blijken of dit voor ons de ommekeer is na een minde re periode." WHS: Arné Van Vossen, Leon de Witte, Ivan Hage, Arthur de Jonge (Michel de Jonge), Vincent de Jon ge, Hans van den Ouden, William Vroegop .(Corné van Tilbeurgh), Jeroen Moerland, Patrick Ketting, Richard de Jonge (Pieter Lind- houd), Michel Mosselman Noad: Kees Lozekoot, Jaap van Oudenaarde, Antoine Verwijs (Ke vin Overbeeke), Bart Quist, Cenny van Splunter, Menno Fonteijne, Johan Reijngoudt, Kees-Jan Ver strate, Iwan Geense (Ronnie van der Ree), Johnny van Dijke, Corné de Frel. JPS The Gunners Zwaluwe WHS ZPR '84 FSV Noad '67 Klundert Olympia '60 Baronie DVO '60 Breda 19 12 5 19 11 4 19 9 6 19 11 0 19 10 2 18 9 4 19 7 5 19 19 18 19 19 6 2 5 5 6 1 4 2 4 2 2 41 4 37 4 33 8 33 7 32 5 31 7 26 11 20 9 20 11 19 13 14 13 14 48-24 42-22 57-31 44-26 37-38 40-32 32-37 41-56 26-41 38-60 33-44 27-54 Vierde klasse een dieptebal en stond het 2-0. Kort voor rust kreeg Stavenisse een terechte strafschop tegen. Martin Moerland haalde een ZSC- speler van achteren onderuit in het zestienmetergebied en de penalty werd onberispelijk achter Hoogen- doorn geschoten: 3-0. Kort na de thee was er nog meer tegenslag voor de bezoekers. San- der Smits raakte geblesseerd en werd vervangen door Bram Smits. Het werd 4-0 toen bij een diepte pass alle rugdekking bij Stavenis se ontbrak. Welgeteld twee kansen wist Stavenisse nog af te dwingen. Jeremy Gierman schoot rakelings naast en Kees van Putten zag een lob juist over de lat gaan. ZSC speelde de wedstrijd rustig uit en wist nog tweemaal te scoren. Bovenaan in de vierde klasse nam de spanning toe. Door het terug trekken van Dosko is SKNWK de koppositie kwijtgeraakt aan Smer diek. De Nieuwerkerkse ploeg verloor ook nog verrassend van Brouwershaven (1-2), waardoor ZSC dichterbij sluipt. Stavenisse kon voor het treffen in Scharendijke geen beroep doen op Adrie Smits, die een schorsing van drie wedstrijden moet uitzit ten. Noodgedwongen moest Smits weer een aantal B-junioren op trommelen om zijn elftal rond te krijgen. „Die jongens doen het ab soluut niet slecht. Maar soms la ten ze een steekje vallen, dat kun je ze niet kwalijk nemen. Als de ervaren jongens ook nog fouten maken, dan is het gebeurd. Boven dien is ZSC een degelijke ploeg die zijn zaakjes goed voor elkaar heeft. Ze lieten weinig kansen lig gen." In de 3e minuut was het al raak. Een speler van de thuisclub mocht doorgaan over de rechterkant en in het centrum stond een collega vo gelvrij voor keeper Mare Hoogen- doorn: 1-0. Daarna volgde een fa se waarin Stavenisse aardig meedeed. Met name Leen Lemson was goed op dreef, maar uitgere kend hij moest met een hamstring blessure al vroeg naar de kant. B- speler Matthias Moerland was zijn vervanger. Halverwege de eerste helft tastte Martin Neele mis bij Smerdiek SKNWK ZSC '62 Duiveland Brouwershaven Mevo sps Stavenisse Halsteren Vrederust 16 12 0 15 11 1 15 10 3 8 2 7 3 7 2 6 2 3 2 3 2 0 3 36 34 33 26 24 6 23 8 20 10 11 11 11 12 3 46-20 43-22 43-21 33-22 44-37 28-27 33-29 16-50 27-43 20-62 Reserve Smerdiek 2 won met 3-1 van SSC 3 uit Sprang-Capelle. De spelers hadden de opdracht meegekregen om de tegen stander meteen onder druk te zetten en dat lukte in de beginfase prima. Her- bert Vermaas gaf de bal mee aan El Morabit, deze legde hem panklaar voor Ramon Bijl die moeiteloos de 1-0 kon aantekenen. De tegenstander speelde zeker niet slecht en kwam soms ge vaarlijk dicht bij het doel van Smer diek. Na een half uur spelen gaf Peter van Ast de bal op maat mee aan El Mo rabit, die Vermaas aanspeelde en deze zette de thuisclub op 2-0. SSC voerde de druk op en kwam vlak voor de rust op 2-1 Na de thee was Leander Brinkman (hij scoorde vorige week, maar dat was door de Smerdiek-woordvoerder per abuis niet gemeld) om tactische rede nen gewisseld voor Ivo Kloet. SSC drong aan om de gelijkmaker te force ren, maar kreeg van de achterhoede geen ruimte om dat idee te realiseren. Na een kwartier spelen ging Kloet goed door het midden en bediende El Morabit, die de bevrijdende 3-1 scoor de. In de slotfase kregen beide ploegen nog wat kansjes, maar aan de stand veranderde niets meer. Reserve tweede klasse De tweede keus van Noad nam zater dag tegen Dinteloord 2 revanche voor de nederlaag van een week eerder. De Sint-Philipslanders wonnen op eigen veld met 1-0, door een treffer van Ro nald den Braber in de laatste minuut. Leider Bram Filius formeerde voor dit duel een ijzersterke verdediging. Zelf begon hij als laatste man met Erwin Kot voor zich en Ike Verwijs en Cenny Reijngoudt als backs. Noad speelde vanaf het begin de bal goed rond en ging de duels scherp aan. Al snel kreeg de lichtgeblesseerde Kees van Tiggele een prima scoringskans. Hij speelde de doelman uit, maar een Dinteloordse verdediger redde op de lijn. De druk op het Noad-doel nam toe, maar Verwijs en Filius schakelden de voorhoede van de Brabanders uit. De gretige Filius, die dacht dat hij eigenlijk met het eer ste elftal mee moest, speelde prima en ook het contact met zijn doelman was perfect. Het laatste kwartier werd Noad ver teruggedrongen, met name doordat de spitsen de bal niet vast konden hou den. Het centrale duo Hans Polderman en Leo'Zuidweg moest ook meer ach ter zijn tegenstanders aan dan dat het kon aanvallen. In de rust maakte Jeroen Reijngoudt plaats voor zijn vader Reini, terwijl ook enkele tactische aanpassingen wer den gedaan. Dinteloord begon opnieuw voortvarend, maar het spel concen treerde zich op het middenveld. Leo Polderman speelde uit een goede aan val Ronald den Braber vrij. maar deze werd te ver opzij gedreven en schoot voorlangs het doel. Uit een hoekschop van Leo Polderman kopte Reini Reijn goudt net naast. Een kwartier voor het einde kwam de thuisclub goed weg, want een afgesla gen bal uit een hoekschop werd door Dinteloord tegen de lat geschoten. Kees Vroegop kwam voor de moege streden Ike Verwijs in het veld. In de allerlaatste minuut werd Hans Polder man keihard onderuit gehaald. Erwin Kot eiste de vrije trap op en schoot vanaf de eigen helft keihard over de Dinteloord-verdediging. De supersnel le Den Braber stifte de bal vervolgens over de doelman en bezorgde zijn team op de valreep de overwinning. Smerdiek 3 in het nieuw. Achteraan v.l.n.r. Jan de Viet (sponsorcommissie), Remi Lindhout, Rien Joppe, John van Houdt, Bram van der Male, Marcel Baaij en Linda van de Velde. Vooraan v.l.n.r. Jan Kees van den Hoek (speler en sponsorcommissie), Ab Poot, Pierre Tröster, Arjan van Bloppoel, Jos Leemreijze (leider), sponsor C. van de Velde en zijn zoon David. (Advertentie LM.) Smerdiek 3 loopt er weer netjes bij. De veteranengroep van de voetbalvereniging uit de smal- stad, kreeg zaterdag uit handen van sponsor Kees van de Velde nieuwe trainingspakken. Van de Velde (eigenaar van C. v.d. Velde metselwerken uit Scherpenisse) is behalve sponsor sindskort ook speler van het derde. „Ik vind het leuk om het team te spon soren, juist omdat ik er zelf in meespeel. En het eerste elftal krijgt al sponsorgelden", ver klaart Van de Velde zijn keuze. Hij, zijn vrouw Linda en zoon David werden zaterdag door Jan Kees van den Hoek (speler en lid van de sponsorcommissie) in de bloemetjes gezet. Smerdiek 3 telt in totaal 16 spelers, waarvan er zaterdag elf aanwezig waren bij de uitreiking. De ploeg bevindt zich in de middenmoot van de vijfde klasse reserve. „We zijn een team dat vooral het recre atieve belangrijk vindt. Lekker trainen en een potje voetballen. Het echt zware werk laten we ge rust aan het eerste elftal over. Daar kijken we met plezier naar." Tweede klasse De wedstrijd bij Veere kende een turbulent verloop. Na een vroege treffer van Wim Schot mochten de zwaar onder druk staande bezoekers lang hopen op een wondertje. In de tweede helft kwam titelkandidaat Veere alsnog langszij en er over heen. De scheidsrechter lastte bij de stand 2-1 een afkoelingsperiode in, nadat Tholense Boys al te nadruk kelijk haar gelijk ging halen na een kopstoot die Wim Schot een zwaar gekwetste neus opleverde. Uitein delijk werd het in het laatste kwar tier nog 3-1. Tholense Boys verzette zich bij het sterke Veere tot het uiterste. De start was zelfs voor de bezoekers. Johan Schot kreeg in de 3e minuut al een mogelijkheid, maar de keeper van de thuisclub redde. Even later was het wel prijs. Wim Schot kopte uit een hoekschop binnen, 0-1. Na ruim een kwartier kreeg Tholense Boys zelfs een goede kans op een tweede treffer. Jan Groenewegen ging goed door, maar zag op het beslissende moment de meegekomen Ronnie de Graaff over het hoofd. Gaandeweg de eerste helft kreeg Veere steeds meer vat op het spel. In de 21e minuut leek de Walcherse ploeg de gelijkmaker achter doel man Alex Hoogendoorn te werken. De scheidsrechter kon echter niet constateren dat de bal over de doel lijn was gerold en ook de Thoolse grensrechter Leen van As hield zijn vlag omlaag. Die volgens Veere zui vere treffer zorgde voor de eerste prikkels tussen de ploegen. De irri tatie werd nog groter toen Jaben Kortland volgens de thuisclub hands maakte in het zestienmetergebied. De druk werd alsmaar groter en kort voor de thee leek de 1-1 een feit. Ditmaal kreeg Veere wel een penal ty, na een vermeende overtreding van de sterk spelende Erik van Gor- sel. Doelman Hoogendoorn reageer de echter schitterend, waardoor de bezoekers met voorsprong naar de kleedkamers konden gaan. In de tweede helft kwam Tholense Boys niet meer in het stuk voor. Hachelijke situaties in het Thoolse doelgebied volgden elkaar op. In de 58e minuut werd het, meer dan ver diend, gelijk. Hoogendoorn redde nog in eerste instantie, maar de te rugspringende bal werd alsnog te gen de touwen gewerkt: 1-1. In de 64e minuut was het weer raak. Een vrije trap werd snoeihard, via de binnenkant van de paal, achter een kansloze Hoogendoorn geschoten: 2-1. Kort daarop ging Wim Schot, zonder dat er een bal in de buurt was, tegen de vlakte. De boosdoe ner maakte zich niet bekend en de scheidsrechter stuurde beide teams naar de kleedkamer om even af te koelen. Na een kwartier bezinning werd de partij hervat. De hevig uit zijn neus bloedende Schot werd vervangen door Jeroen Nieuwkoop. Geelhoed bracht ook nog Simon Jansen voor Ronnie de Graaff bin nen de lijnen. Carlo Heijboer kwam in de ploeg voor Jaben Kortland. Veere had de score inmiddels naar 3-1 opgevoerd. Alleen Johan Schot was met het hoofd nog in de buurt van een Thools succesje. De bezoe kers gingen moegestreden van het veld. Na afloop werd bekend dat Yerseke met maar liefst 5-0 van Ril landia had gewonnen. Mede daar door zijn de Tholenaren nu onder de streep beland. SSV '65 Veere Arnemuiden SSC '55 Terneuzense B. Hr. Arendskerke Kogelvangers Dauwendaele Rillandia Yerseke Tholense Boys Bruse Boys 19 13 3 19 12 5 19 9 6 9 3 8 5 8 2 6 5 5 5 4 6 3 6 3 6 1 8 42 41 33 30 29 26 23 6 20 9 18 9 15 10 15 10 11 49-23 40-16 35-20 38-29 40-33 25-33 31-36 26-31 20-39 26-42 21-28 31-52 hoofd van een medespeler en de bal caramboleerde over de doel lijn. Ook na de hervatting gaf Vosmeer lang goed partij. John Vroegop stichtte met enkele afstandschoten gevaar. De Val Aan-keeper redde goed bij een vrije trap van diezelf de Vroegop. In de loop van de tweede helft werden Mark Tim mermans en Richard Voshol ver vangen door respectievelijk Corné van Daalen en Joost Hommel. Veel verschil voor het spelbeeld maakten de wissels niet uit. Het werd nog 4-1 toen Aarnoudse an dermaal mistastte bij een voorzet. Zesde klasse In de 5e minuut kwam Vosmeer zelfs op voorsprong. Richard Vos hol bediende Danny Istha en Jacco Vaders hoefde het leer alleen maar binnen te tikken: 0-1. Lang kon Vosmeer niet nagenieten. Bij de eerstvolgende aanval verdween een houdbare bal van Val Aan in de bovenhoek: 1-1. Op de 2-1 van de thuisclub viel niets aan te mer ken. De bal werd vanaf 20 meter meteen op de slof genomen en verdween achter een kansloze Aarnoudse. Vosmeer had verras send veel balbezit, maar verder dan wat kleine mogelijkheden kwamen de bezoekers niet. Het middenveld was onvoldoende in staat om de spitsen bij te springen en door het gebrek aan offensieve druk bleef Val Aan relatief makke lijk overeind. In de 35e minuut werd het ongelukkig 3-1. Aar noudse stompte een voorzet op het Val Aan Rimboe Oudemolen Nw.Borgvliet WW '67 Ouwerkerk NVS Vivoo Welberg Lepelstraatse B. Vosmeer Moerstraten 19 14 3 19 11 3 19 10 3 19 10 2 19 9 2 7 7 7 6 8 1 6 2 3 8 3 4 2 5 2 45 5 36 6 33 7 32 8 29 5 28 5 27 10 25 11 20 8 17 11 13 12 11 48-17 33-23 34-24 61-33 42-30 28-36 30-33 31-37 24-38 16-41 23-39 19-38 Koploper Wieldrecht verloor zaterdag in de smalstad en houdt slechts één punt voorsprong op Smerdiek en Peursum. Laatstgenoemd team heeft echter twee wedstrijden minder ge speeld (het treft de koploper nog) en lijkt daardoor de beste papieren te hebben voor de titel in de derde klas se. Voor Smerdiek was het treffen de laatste serieuze titelkans. Beide teams waren fel, maar de thuisclub voetbal de beter. Vooral de buitenspeelsters Anne Hage en Simone,Scherpenisse waren niet te stoppen. Uit voorzetten kreeg Ramona van Tiggele een paar goede scoringskansen, maar het zat haar niet mee. Uitblinker deze mid dag was Diana Hendrikse die samen met Van Tiggele het middenveld be zette, keihard werkte en goede passes gaf. Na tien minuten spelen ging An ne Hage door, gaf de bal op maat aan Hendrikse en die schoot het leer met een boogje over de keeper 1 -0). Na een half uur nam de druk van Wiel drecht toe, maar kansen leverde hen dat niet op. Smerdiek daarentegen was dicht bij een tweede treffer; uit een hoekschop van Annique ten Voor den draaide de bal het doel in, maar Scherpenisse en Van Tiggele maakten geen aanstalten om in te koppen. Na de rust had leider Wim Scherpe nisse enkele omzettingen gepleegd in het team. Ilse Polderman ging spits spelen en Renée Quist nam de back positie in. Wieldrecht zette de thuis club opnieuw vast, maar kansen ble ven uit. Na twintig minuten spelen liep Anne Hage haar tegenstander eruit en gaf Polderman de bal in de voeten. Na een fraaie beweging knal de ze de 2-0 binnen. De bezoekers moesten daarna risico's nemen, wat Smerdiek mogelijkheden opleverde. Een inzet van Anne Hage die alleen kon doorgaan, ging naast. En na goed werk van Miijam Stolk kon Polder man vanuit de hoek op het doel knal len. Aan de andere kant haalde Quist de bal juist op tijd weg voor de voeten van een tegenstander die dacht vrij voor het doel te kunnen uithalen. Zo bleef de stand onveranderd en dat be tekende drie belangrijke punten voor de blauw-zwarten. Wieldrecht 17 13 1 3 40 60-24 Peursum 15 12 3 0 39 78-13 Smerdiek 17 12 3 2 39 51-16 Capelle 18 10 2 6 32 56-54 Woudrichem 16 7 2 7 23 37-34 GJS 17 7 2 8 23 44-49 Nieuwdorp 17 6 4 7 22 28-25 Everstein 18 5 1 12 16 36-56 Kerkwijk 17 3 4 10 13 23-46 Zeeland Sport 17 3 4 10 13 20-45 SSC '55 15 0 2 13 2 9-80 Aangepast sporten. De Zeeuwse sportraad organiseert, samen met Belgische zusterorganisaties, van 18 tot en met 20 mei een 'grensverleg gend jeugdsportweekend'Jongeren tussen de 8 en 18 jaar met een moto rische handicap kunnen een week endje sporten zonder ouders en on der professionele begeleiding. Voor meer informatie tel. 0118-670836.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17