'Van Meer richt zich meer op het elektrisch aandrijven en besturen' Einde van 'slowmotioncrash' in zicht? A Rabobank deelt reisprijzen uit Budelpack techniek met 15 mensen naar Bergen Thools bedrijf steunt voetballertjes bij opening en lustrum Kees Matthijssen tweewielers een flink stuk groter Nieuwe bedrijven Startersadvies? De zakenbank van Tholen Donderdag 12 april 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Met een schot op het doel door de F-pupillen van Tho lense Boys werd vrijdag middag het nieuwe onder komen van wikkelbedrijf Van Meer uit Tholen geo pend. Hoewel het bedrijf al een jaar in het nieuwe pand zit, besloot men de officië le opening uit te stellen tot het 10-jarig bestaan. En dat moment was nu aangebro ken. Briljant Doorzettingsvermogen Stereo-installatie Wat te doen? Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Poortvliet Sint-Philipsland Neem contact op met Schipper Accountants p ABN-AMROZtebank De wereldwijde aandelenbeurzen bevinden zich sinds het tweede kwartaal vorig jaar in zwaar weer. Hoewel het nog te vroeg is om te kunnen stellen dat de markt de bodem reeds gevonden heeft, zijn er naar onze mening onvoldoende redenen voor voortdurend pessimisme. Tholen Een terugblik Onze visie voor rest van het beursjaar 2001 Rente/ economische bewegingen in bedrijf Beleggen in aandelen Van Meer is weliswaar begonnen als wikkelbedrijf, maar het is dat inmid dels niet uitsluitend meer. Eigenlijk zijn er drie bedrijfstakken onder één dak. Het wikkelbedrijf reviseert, re pareert en wikkelt elektrische spoe len voor machines als pompen, ge neratoren en elektromotoren. De afdeling techniek maakt kasten, fre quentieregelaars, softstarters, bestu ringssystemen en ontwikkelt ook onderhoudsprogramma's en meet technieken. Machinebouw zorgt voor het ontwikkelen van machines naar de wensen van de klanten. Op richter en directeur Rob van Meer begon tien jaar geleden een wikkel- bedrijlje in het bedrijfsverzamelge bouw van Sint-Maartensdijk. Na vier jaar was die ruimte te klein ge worden en bouwde Van Meer als eerste op bedrijventerrein Welgele gen in Tholen. Dat pand was al snel ook weer te klein en in april vorig jaar betrok Van Meer het nieuwe on derkomen, pal naast het vorige. De gasten die vrijdag naar de ope ning en tweede lustrumviering van Van Meer kwamen, kregen een aar dige verrassing. Iedere gast kreeg een doosje met daarin een briljantje en een nummer. Al deze steentjes waren nep, op één na. Op de website van Van Meer zal worden aangekon digd wie de echte heeft gekregen. Deze briljant wordt dan ook nog eens gevat in een ring. Na een rond leiding door het grote pand van Van Meer, konden de gasten onder het genot van een hapje en drankje ken nismaken met enkele toeleveran ciers en afnemers van Van Meer. De officiële opening werd niet in het pand zelf verricht, maar in de feest tent ernaast. Technisch commercieel directeur André Bout gaf een over zicht van tien jaar Van Meer. „Op het moment dat ik bij Van Meer bin nenstapte, was Rob van Meer al zes jaar bezig. Na ervaring op te hebben gedaan in de branche, is Rob in het bedrijfsverzamelgebouw te Sint- Maartensdijk voor zichzelf begon nen. De verhalen uit die tijd leven nog elke week als Robs schoonva der, Wout Spikker, op de koffie komt. 'We hadden toen geen hy draulische pers. Het kwam allemaal op spierkracht aan.' U kent ze vast wel, zulke sterke verhalen", zei Bout. „Toen Van Meer nieuw bouw de op Welgelegen, werkten er al zes mensen bij het bedrijf. Naast de re visie, het wikkelen en de verkoop van aandrijvingen, werd er ook ge start met een stukje aandrijftech- niek. Dat begon met een simpel kastje met een aan- en uitknop. Ook dat ontwikkelde zich in een rap tem po en het pand werd weer te klein. Verbouwen was geen goed idee. Want dan konden de mensen niet meer parkeren en vrachtwagens konden niet meer lossen. Naast het pand lag nog een stuk grond en de mogelijkheid werd bekeken om nieuw te bouwen. Dat is dan ook ge beurd." Bout meldde dat Van Meer zich in de toekomst meer wil gaan richten op het elektrisch aandrijven en be sturen. „Dat speelt zich voor het grootste gedeelte af op het gebied van draaistroom. Op dit moment' zijn er veel nieuwe ontwikkelingen in een markt die zeker niet stilstaat. Noem alleen maar de frequentiere gelaar. Ons brede, maar toch afgeba kende pakket is volledig inzetbaar. Van ontwerp van complete besturin gen tot en met onderhoud; preven tief en (helaas) ook wel eens correc tief. Met name de laatste jaren hebben wij ons er sterk op gericht om tijdens stops de revisie zelf te verzorgen. We komen aandrijvingen demonteren, we reviseren ze en plaatsen ze ook weer terug. Op het gebied van aandrijven en besturen, staat Van Meer zeker zijn mannetje. En ik durf gerust te stellen dat Van Meer uitgegroeid is tot een specia list op dit gebied", aldus Bout die klanten en leveranciers bedankte. Ook W. van der Poel (die Van Meer regelmatig bijschoolt op verkoopge- bied) wilde een woordje spreken. „Ik leerde Rob kennen in primitieve omstandigheden. Hij zat in een loods in Sint-Maartensdijk met een houten tafel, een peertje erboven en een bolletje koperdraad. Na een paar weken kwam ik weer terug en hij had een grote opdracht. Maar hij kreeg er wat problemen mee met de betaling. Ik gaf hem het advies zijn bankafschriften (om wat rust te krij gen) te laten liggen en pas een paar weken later te openen. Ik wilde hem een hart onder de riem steken. Later hebben we er nog hartelijk om gela chen. Maar als ik nu zie wat er tot stand is gekomen, dan is dat een gi gantische verbetering. Ik kom hier af en toe nog om mensen wat bij te spijkeren qua verkoop", aldus Van der Poel. „Vooral de loyaliteit van dit bedrijf is opvallend. Binnenin, maar ook naar buiten toe. Zo'n be drijf komt er niet zomaar. Daar moet je bepaalde zaken voor mee hebben. En dat is Rob van Meer aardig ge lukt. Doorzettingsvermogen is het belangrijkste en dat heb je ge toond." Van Meer zelf sprak slechts een kort dankwoord. „Ik ben er trots op hier te staan. Het is een mijlpaal in ons leven. In het bijzonder wil ik mijn vrouw Jeanette bedanken die naast het meewerken ook altijd klaar staat. Niet alleen voor mij, maar voor alle mensen die bij Van Meer werken. En natuurlijk mijn schoonvader Wout en zijn vrouw die ons in het begin door dik en dun hebben bijgestaan. Zoon Luc van Meer feliciteerde, ook namens zijn broer, zijn ouders met het lustrum van hun zaak. Hij hoopte net als afgelopen jaar in de zomer maanden weer wat mee te mogen helpen. De openingshandeling werd verricht door 26 F-pupillen van Tholense Boys. Zij kwamen binnen op de mu ziek van de 'Champions League'. Ze schoten vervolgens allemaal een bal af op een dichtgeplakt doel. Ook de familie Van Meer deed hieraan mee. Vervolgens mochten de pupillen de rest van het papier afscheuren. In het doel bleek toen een stereo-installatie te staan. „Dit is niet de echte, maar een symbolisch cadeau. Want jullie hebben aangegeven dat de installatie in de jeugdkantine niet meer vol doet", zei Van Meer. De gift van het bedrijf (dat tbch al alle F-pupillen sponsort) is mede betaald door de giften van de gasten op de lustrum viering van Van Meer. Bestuurslid (voor reclame en sponsoring) Sjaak Suijkerbuijk nam namens Tholense Boys het cadeau in ontvangst en overhandigde Van Meer een stan daard met daarop een voetbal met al le 'handtekeningen' van de F-pupil len erop. „Want ze willen later allemaal prof-voetballer worden en als ze dan beroemd zijn, zijn hun handtekeningen veel geld waard. Nu heb jij ze alvast allemaal", aldus Suijkerbuijk. Terwijl de foto's ge schoten werden, barstte de muziek los en daarmee was de verlate her opening van Van Meer een feit. Het beleggingsteam van Rabobank Tholen. V.l.n.r. Kees de Wilde, Jack Verkamman en Mario Potappel. - Zorg dat u er klaar voor bent om van een herstel van de aandelen markt te kunnen profiteren. Ons ad vies is dan ook dat u nu een 'ver langlijstje' van kwaliteitsaandelen opstelt om op een goed moment te kunnen instappen. Uiteraard kan de Thoolse Rabobank u daarbij uitste kend helpen. Informeer vrijblijvend naar onze actuele koopadviezen. De beleggingsadviseurs zijn u graag van dienst! - Heeft u reeds aandelen in uw porte feuille; raak niet in paniek! Verkoop goede aandelen nooit als de beurs zich op lage koersniveaus bevindt; u weet dan één ding zeker: het herstel van de markt wordt in ieder geval ge mist. Bij het bereiken van het laagste koersniveau in de markt gaat er geen wekker af. Het is een illusie dat u de aandelen tegen de laagste koers kunt terugkopen. Daarnaast is gebleken dat de meeste beleggers er moeite mee hebben om dezelfde aandelen tegen een hogere koers opnieuw in de portefeuille op te nemen. Zoals wellicht bekend is, geldt bij be leggen in effecten altijd dat de rende menten uit het verleden en beursver- wachtingen geen garantie geven voor toekomstige ontwikkelingen. Aan het bovenstaande artikel kunnen dan ook geen rechten worden ontleend. In dit artikel is gebruikgemaakt van IRIS research. (Advertentie I.M.) Kees Matthijssen tweewielers in Poortvliet opent op tweede paasdag de uitgebreide zaak aan de Markt. Matthijssen bouwde zijn showroom uit tot zo'n 200 vierkante meter en dat is drie keer zo groot als tot nu toe. „We moesten groter groeien, want het was gewoon te krap. Je moet meer merken en ook meer mo dellen in je showroom kunnen zet ten, want de klant wil bij wijze van spreke nog het liefst dezelfde mid dag op zijn fiets de deur uit. Daar om hebben we nu ook de voorraad flink uitgebreid. Er staan nu onge veer 200 fietsen binnen", zegt Kees Matthijssen. „Verkopen uit een boekje ging vroeger wel, maar nu kan dat niet meer. Je moet zoveel mogelijk direct kunnen laten zien." Matthijssen voerde al de merken Sparta, Union, Giant en Merida, maar vanaf nu zijn daar ook Gazelle en Batavus bijgekomen. De verbou wing heeft dertien maanden in be slag genomen, omdat ze tussen de bedrijven door moest plaatsvinden. Het publiek kan op tweede paasdag tussën elf en vier uur terecht bij de rijwielhandel en dan krijgt men ter gelegenheid van de heropening een hapje en een drankje. De technische afdeling van Budel pack verhuist met 15 tot 20 men sen uit Poortvliet naar Bergen op Zoom. Aan de Theodorushaven wordt een kantoor en magazijn van voorheen Metaalwerken Ber gen op Zoom aan de Ringersweg overgenomen. Directeur Danny Zwakhals van Budelpack Equip ment and Engeneering hoopt in de toekomst aan 30 medewerkers werk te kunnen bieden. De technische afdeling zou in de magazijnen van Bouman-Potter on dergebracht worden, maar die heeft de woninginrichting zelf nog nodig omdat de vervangende magazijnen nog steeds niet gebouwd mogen worden. Daarover wordt al jaren ge sproken met de gemeente en de pro vincie. Budelpack E en E kon niet langer wachten. Deze -verhuizing staat los van de verplaatsing van het hoofdkantoor van Budelpack international naar Bergen op Zoom, Roosendaal of Breda. Zoals vorige week gemeld valt daarover ook in de loop van april een besluit. Dat hoofdkantoor komt in elk geval niet in hetzelfde pand als Budelpack E en E. Hier gaat het om 10-12 mensen - onder wie algemeen directeur André Nieuwkerk - die uit Poortvliet naar West-Brabant gaan. Biotechnologie. Voor een onder zoek naar de mogelijkheden van biologische bedrijvigheid krijgt de stichting economische promotie ac quisitie Zeeland een subsidie van 20.000 gulden van de provincie. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand maart. A. Meijer Scheepvaart b.v., Van Vredenburchlaan 39, de handel in en de exploitatie van zee- en bin nenvaartschepen, het verwerven van en in charter geven van schepen of aan derden in exploitatie geven van schepen, geen personeelsleden, ver plaatsing bedrijf van buiten Zee land. Id4U (Idee for you), Kerkstraat 10, grafisch bedrijf voor ontwerpen lo go's, briefpapier, internetsites en dergelijke, verzorgen van presenta ties, 1 personeelslid. Marklophone, Hoogstraat 20, klein en groothandel in en installatie van telecommunicatie-apparatuur en toebehoren, 3 personeelsleden. Classico Parket, Oudelandsestraat 2, plaatsen en schuren van, alsmede kleinhandel in parketvloeren, 1 per soneelslid. Ingenieursbureau Nederlof, Ten An- kerweg 40, adviesbureau op het ge bied van civiele techniek, het onder steunen, begeleiden en ontwerpen van civiele waterbouwkundige, we genbouwkundige en bouwkundige werken, alsmede het beschikbaar stellen van werknemers op eerder genoemd gebied, kleinhandel in- en het kweken van coniferen en hees ters, 1 personeelslid. Fa. van den Berg, Hollaereweg 10, landbouwbedrijf, 2 personeelsle den. Oud Azië, Dorpsweg 31, kleinhan del in koperwerk, houtsnijwerk en decoratie, 5 personeelsleden. Jachtbouw Zeeland, Hoenderweg 2, jachtwerf en cascobouw, 1 perso neelslid. BCON b.v. i.o., Langeweg 3b, groothandel in laboratoriumappara ten, alsmede het leveren van dien sten aan laboratoria en industrie, 1 personeelslid. Oosterbaan schilderwerken. Vroon land 15, schildersbedrijf, kleinhan del in schildersbenodigdheden, 1 personeelslid. Beautysalon To-B, Provincialeweg 42, schoonheids- en pedicuresalon, nagel- en haarstudio, 2 personeelsle den. Lotus Thais, Kaaistraat 10, afhaal- centrum van chinees en thais eten, 2 personeelsleden. Frans Patat, Haven 17a, ambulant' patates-fritesbedrijf, I personeelslid. Interall 50+ b.v., Stoofstraat 10, ver kopen van producten inzake veilig heid in de zorgsector, geen perso neelsleden, verplaatsing bedrijf van buiten Zeeland. Sportico, Langeweg 39, 2 perso neelsleden, consultatie, studie en uitvoeringsbureau voor de leiding van verenigingen en vennootschap pen, de exploitatie en inrichting van spektakels en evenementen, het aanwerven van personeel en sport beoefenaars, enz., 2 personeelsle den, verplaatsing bedrijf van buiten Zeeland. J.B. Goedegebuure Halsteren b.v., Sluisweg 2, geen personeelsleden, het treffen van ouderdoms- en inva- liditeitsvoorzieningen en het sluiten van kansovereenkomsten ten behoe ve van werknemers en gewezen werknemers, exploiteren van een aannemingsbedrijf en projectont wikkeling, geen personeelsleden, verplaatsing bedrijf van buiten Zee land. B en R, Krabbenkreekstraat 5, het zichzelf verhuren aan bedrijven met betrekking tot de natuursector en bouw, 1 personeelslid. B.C.S. Bolier Computer Service, Deldensestraat 6, advies, installatie en onderhoud van computers res- pectievelijk netwerken en toebeho- ren, geen personeelsleden. Meridien b.v., Mosselkreekstraat 19, import en export van textiel en partijgoederen, dienstverlening aan machinefabrieken tevens groothan del in auto's, geen personeelsleden, verplaatsing bedrijf van buiten Zee land. Markt 8-10, 4691 BX Tholen, tel. 0166-602425 Advertentie I.M. Kaaij 2, Tholen Telefoon: 0166-601122 Advertentie I.M. Door J.M. Verkamman, Senior Ad- kunnen vertellen wat de beurs pre- viseur Beleggingen DSI, werkzaam bij Rabobank Tholen. Aangevoerd door It- en Telecom- fondsen is de AEX-beursindex sinds het hoogste niveau van vorig jaar (ruim 700 punten) gedaald tot een niveau ruim onder de 550 pun ten. Naast de genoemde sectoren zijn ook andere sectoren min of meer getroffen door een koersda ling. Met name de financiële sector heeft een gevoelige tik gekregen. Gedreven door de angst dat de grote leningen die de Telecom- en IT-be- drijven bij de banken hebben uit staan wellicht niet kunnen worden terugbetaald is er koersdruk op de financiële sector ontstaan. Hieruit blijkt weer dat in de economie alles van elkaar afhankelijk is. Daarnaast zorgt het sentiment in de markt voor overdreven reacties. Met name het sentiment is het lastigste onderdeel bij het uitspreken van een verwach ting van de effectenmarkt op korte termijn. Net als bij de door ons uitgesproken verwachtingen over geheel 2001 moeten we (temeer) stellen dat het schrijven en uitspreken van een beursverwachting lastiger is dan het verhalen van een terugblik. Voor vrijwel al wat er is gebeurd kan een verklaring worden gegeven. Als ik met 100% zekerheid zou cies gaat doen de komende weken, dan zou mijn adviestarief onbetaal baar zijn. Dit houdt echter niet in dat onze gratis beleggingsadviezen waardeloos zijn, in tegendeel! Ik verzeker u dat het absoluut zinvol is een adviesgesprek te hebben met een van onze beleggingsadviseurs omdat kennis en ervaring van we zenlijk belang zijn bij het inrichten en onderhouden van een 'gezonde' effectenportefeuille. De gouden beleggingsregel bij aan delen blijft dat een juiste spreiding over verschillende sectoren van groot belang is voor het maken van een stabieler beleggingsrendement. Bovendien is de beleggingshorizon van groot belang bij de keuze van de portefeuille-samenstelling. Bij obligaties speelt bijvoorbeeld de duration (looptijdspreiding) een be langrijke rol bij de inrichting van de portefeuille, zaken waarover wij u graag nader adviseren. Er zijn duidelijke tekenen van eco nomische groeivertraging zowel in de Verenigde Staten als in Europa. Om de economie een impuls te kun nen geven zullen de centrale banken (de FED en ECB) naar onze ver wachting de rente (verder) gaan ver lagen. Een renteverlaging kan de economie een nieuwe impuls geven omdat hierdoor het investeringskli maat van ondernemingen weer aan trekkelijker zal worden, het werke loosheidspercentage zal daardoor kunnen afnemen. Het gevolg daar van zal zijn dat ook het consumen tenvertrouwen zal toenemen, ver volgens zal er meer besteed kunnen worden wat weer goed is voor de winsten van ondernemingen. Maar zo simpel is het allemaal niet, want in de praktijk gaat het niet altijd 'volgens het boekje'... als de infla tie teveel toeneemt is er geen ruim te meer voor renteverlagingen en dan wordt het allemaal wht com plexer. Gelukkig is daarvan in de VS op dit moment geen sprake; de inflatie be vindt zich nog steeds op een accep tabel laag niveau. Ook de belasting verlagingen die de regering Bush heeft aangekondigd zullen positief uitwerken met betrekking tot consu mentenbestedingen en daarmee zul len de bedrijfswinsten weer worden 'gespekt'. Als de laatste cijfers van het Amerikaanse consumentenver trouwen een leidraad vormen, zou de diepte van de economische te ruggang wel eens minder fors kun nen zijn dan men op de beurs heeft ingecalculeerd, zodat het herstel wellicht dichterbij is, dan sommige pessimisten veronderstellen^Om dit met zekerheid te kunnen vermelden moeten er echter meer positieve economische data volgen. We wachten het af. Dergelijke ontwik kelingen kunnen zeker helpen om de effectenbeurzen uit het slop te trekken. Voor de komende jaren zijn wij nog altijd positief voor aandelenbeleg gingen. Zoals we hier boven reeds hebben vermeld komt de huidige correctie op de effectenbeurzen voort uit de conjunctuuromslag in de wereldeconomie. Conjuntuuromsla- gen zien we eens in de 7 - 11 jaar te rugkomen. Dit doet zich al eeuwen lang voor en zal ook in de toekomst blijven doorgaan. De onderliggende trend in de wereldeconomie blijft echter onverminderd positief. De ontwikkeling van de informatie- en communicatietechnologie van de achterliggende periode hebhen een blijvende, zoniet toenemende in vloed op bedrijven en gezinnen. Van wege met name deze ontwikkelingen is de wereldwijde arbeidsproductivi teit en de trendmatige groei sterk ge stegen. De huidige dip in de conjunctuurcy clus zal, net als in het verleden ook plaatsvond, weer door een herstel worden gevolgd. Evenals de beurzen met een flinke daling wel maanden vooruit lopen op een economische teruggang, lopen zij ook maanden vooruit met een forse stijging op een herstel van de economie. In een aantal vroeg-cyclische secto ren lijkt op dit moment een voorzich tig herstel zichtbaar te worden. Bij vroeg-cyclische sectoren kunt u bij voorbeeld denken aan de sector 'che mie' (DSM, Akzo) of 'consument cyclisch' (Vendex, Elsevier). Het exacte moment van een herstel op de effectenbeurzen kunnen we niet voorspellen. Een ding is wel duide lijk; veel aandelen zijn op dit mo ment wel erg fors 'afgeprijsd' waar door er bij een aantal fondsen duidelijk sprake is van een onder waardering. De prijswinnaars met hun cheques die ze met hun vakantiekaartje hebben gewonnen. V.l.n.r.: Rabobank-medewerkster José Knuist, mevr. M. Knop, mevr. P. Boogaart, mevr. J.M. op den Brouw en bankmedewerkster Ellen Koopman. Drie dames werden dinsdagmid dag door de Rabobank Tholen verrast. Ze kregen ieder een reis- cheque. Zij waren deelnemers aan een reisactie van de bank, die op 1 oktober begon. Wie via de Rabobank op reis ging tussen 1 december en 31 maart en vanaf het vakantie-adres een kaartje stuurde, maakte kans op de reis- cheques van 500, 250 en 100 gul den. Er kwamen veel reacties waaruit de leukste kaarten en teksten werden gekozen. Mevr. P. Boogaart uit Oud-Vossemeer werd winnaar van de cheque van 500 gulden. Zij reisde naar Mexi co en stuurde vandaar een an sichtkaart met een tekst op rijm. Mevr. J.M. op den Brouw uit Sint-Maartensdijk ging op reis naar Frankrijk en stuurde (met een verwijzing naar de mond- en- klauwzeer-crisis en haar beroep als slager) een kaartje met twee varkentjes erop. Daarvoor kreeg ze de cheque van 250 gulden. Me vr. M. Knop uit Tholen won ten slotte de cheque van 100 gulden voor haar kaart uit het warme Egypte. Medewerksters Ellen Koopman en José Knuist van de afdeling reizen van de Rabobank, reikten dinsdag de prijzen uit aan de gelukkige winnaars. (Adver tentie I.M.) Het gezin Van Meer - hier omringd door de F-pupillen van Tholense Boys - bood de voetbalvereniging een stereotoren aan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 15