Rehoboth trekt op met Roemeens dorp f Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 april 2001 'Gigantisch verbaasd' Paas-cd Blues/rock-sessie Auto opengebroken Poepbakken Verderfelijk medium Aanrijding op rotonde Doorijder meldt zich Klaverjassen Collectanten nodig Niet van de wijs De Koek zonder strafpunten Vrouwen langs lijdensweg Greep uit de kassa Spitten in Schakerloo Opening Van Meer Rijbewijs ingenomen Hollanders op dreef Archeologie Vroonstede Rommelmarkt in veiling Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Paaszangdienst Muzikale schoolweek Zangavond Sleutels Hogeweg Klaverjassen Onder invloed in sloot Zingen voor Bonisa Snelleman schiet best Zonnebloem Reumafonds Biljarten voor eieren Bestel-/Bedrijfsauto's Tholen Het verschil van veertig procent in de hoogte van de inschrijving voor de laatste fase van de reconstructie van de Ten Ankerweg en een deel van de Postweg, wekte maandag avond grote verbazing in de com missie gemeentelijke ontwikkeling. Van Kleef uit Roosendaal gaat het karwei voor 76.100 gulden uitvoe ren. DHV uit Helmond zou het voor 96.800 gulden willen doen, Gront- mij uit Middelburg rekende 133.205 gulden. Bijna alle fracties vonden het ver schil opvallend. Van den Donker zei 'gigantisch verbaasd' te zijn en be greep niet hoe het mogelijk was. J.C. Koopman (SGP) wilde weten of het college al eerder met Van Kleef zaken heeft gedaan. Afdelingschef W.A. Blaas legde uit dat bij alledrie de bedrijven dezelf de vraag is neergelegd voor het werk. Het gaat onder meer om een voortzetting van de herinrichting van de Ten Ankerweg en de aanleg van een rotonde met een aansluiting op het nieuwe bestemmingsplan Stadzicht. „Twee bureaus zijn bij ons bekend. Met het bedrijf dat het werk gekregen heeft, doen we voor het eerst zaken. Er zijn referenties opgevraagd, want we gaan niet zomaar met een bedrijf in zee." Vijf koren met Paul Heijboer als di rigent hebben een gezamenlijke cd gepresenteerd. 'Ick wil mij gaan vertroosten' is de titel van de cd met daarop achttien nummers en in to taal 78 minuten muziek. Het kamer koor Chantez a Dieu en gemengd koor Crescendo zorgen voor de Thoolse inbreng, verder werkten koren uit Kapelle, Oostkapelle en Krimpen a.d. IJssel eraan mee. De cd is verkrijgbaar bij de koorleden. In café The Sixtiesvindt zondag vanaf vier uur wederom een blues/ roek-sessie plaats. Als speciale gas ten zullen Jeroen Borghouts en Eric Grauwmans aanwezig zijn. De uit Bergen op Zoom afkomstige gitarist Borghouts maakte onlangs met zijn groep Mojo Swing een cd vol zi geunerjazz, Braziliaanse bossano va en muziek in de stijl van Django Reinhardt. Roosendaler Grauw mans is bekend als een uitstekend speler op de bottleneckgitaar. Tij dens de gratis toegankelijke sessie staat spontaniteit voorop. Iedereen die dat wil kan het podium beklim men en muziek ten gehore brengen. Bedoeling van de bijeenkomsten is ook dat jong talent zich aandient. Vorige sessies trokken steevast een flink aantal muzikanten uit de wijde regio. De Thoolse sessie maakt deel uit van een reeks wekelijkse optre dens. Ook in Halsteren, Hoogerhei- de en Roosendaal wordt gespeeld. De organisatie heeft zich inmiddels verenigd in de stichting Sunday Sessions. Jos Rijnkels, slagwerker bij de Thoolse band Stikkie Djoo, leidt de sessie in the Sixties. Aan de Garnalenstraat is in de nacht van dinsdag op woensdag een auto opengebroken. Uit het voertuig werd een radio/cd-speler met een waarde van enkele honderden gul dens gestolen. Vrijdagmorgen ontdekt een 53-jari- ge inwoner dat er was ingebroken in een bestelauto van zijn werkgever. De toegang was geforceerd en de dader ging er met elektrisch gereed schap vandoor. In de wijk Buitenzorg kunnen hon denbezitters de uitwerpselen van hun huisdier binnenkort kwijt in speciale afvalbakken. Woensdag middag 18 april wordt de eerste van drie bakken geplaatst door wethou der K.A. Heijboer, geholpen door enkele kinderen uit de buurt. De bakken komen op de groenstrook achter de woningen Kuipersdreef 90-110 en Gareelmakersdreef 2-46, en vóór de woningen Touwslagers- dreef 85-95. Op de groenstroken worden bovendien aandachtsborden geplaatst. De bakken komen er als proef voor een periode van een half jaar. Mevrouw J. Polderman maakt in een brief aan de gemeentelijke ad viescommissie middelen bezwaar tegen het beschikbaar stellen van gemeenschapsgeld voor internet. Ze noemt dit een verderfelijk en walge lijk medium en het voornemen van de gemeente 'juridisch incorrect en zelfs onwettig'. De briefschrijfster sluit bijlagen bij met bezwaren op landelijk niveau. Ze heeft de indruk dat de nadelen van internet bewust worden genegeerd. Onlangs heeft de gemeenteraad ingestemd met een notitie die de basis vormt voor het ontwikkelen van een intranet bij de gemeente en een eigen gemeentelij ke website. Een 53-jarige fietser is zaterdag middag kort na één uur op de roton de Grindweg/Ten Ankerweg/Vosse- meersepoort aangereden door een auto. De 48-jarige bestuurder daar van, die uit de richting van het poli tiebureau kwam, verzuimde voor rang te verlenen. De fietser kwam ten val en is met rugklachten per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht, Zowel de fiets als de auto. liepen schade op bij de botsing. Rond half twee zondagnacht be keurde de politie op de Grindweg een 17-jarige bromfietser. De jonge man had geen helm op, deze had hij uitgeleend aan zijn duopassagier. Dat kostte hem 90 gulden. Een 24-jarige inwoner die van vrij dag op zaterdag op de Markt met zijn auto tegen een geparkeerde au to botste, reed door en meldde de aanrijding in de loop van zondag bij de politie. Die was inmiddels op de hoogte van zijn identiteit, want een getuige had 's nachts zijn kenteken genoteerd. De dader had zijn be schadigde auto in de Oudelandse- straat geparkeerd. De auto van de gedupeerde inwoner was aan de rechterkant zwaar beschadigd. Met maar zestien punten voor sprong won Marja Snepvangers de klaverjaswedstrijd van Stad Tholen. Ze scoorde 5535 punten, tweede werd C. Wietsema met 5519 p, 3. M. Verkerke 5224 p, 4. E. Tazelaar 4692 p en 5. A. Aarnoudse 4677 p. Op 14 april om half acht organiseert de vereniging een paastoernooi. Deelnemers kunnen inschrijven bij clublokaal café De Kroon. De Nederlandse hartstichting heeft behoefte aan extra collectanten voor de collecte in de week van 23 t/m 28 april. Weliswaar is er een vaste kern, maar daarvan vallen er zo nu en dan af. Bovendien breidt Tholen ook steeds verder uit. Belangstel lenden kunnen bellen, 602882. De Gereformeerde Kerk houdt zon dagmiddag om vijf uur een dienst over de psalmen, met als thema 'Laat je niet van de wijs brengen'. Naast achtergrondinformatie over de psalmberijmingen zullen de oude en de nieuwe berijming en nóg nieuwere bewerkingen van de psal men gezongen worden. Maar. het thema is ook figuurlijk bedoeld: de psalmen gaan in op moeilijke om standigheden in het leven en sporen aan om zich niet van de wijs, van het geloof te laten brengen. Er is muzikale medewerking van de Can- torij onder leiding van C.L. van Dis, organist W.C. van Kempen en pia nist Marnix Izeboud. De oriëntatierit van Mac Tholen die zaterdag werd verreden, was uitge zet door Han van Vossen. In klasse A won N. de Koek overtuigend zon der één enkele stafpunt, in klasse B was M.J. Neele met 210 strafpunten eerste. Verdere uitslag klasse A: 2. C. de Jonge 60 strafp, 3. J. Hage jr. 101 p, 4. C. Droogers 105 p, 5. A.J. Hage 155 p, 6. J. Goedegebuure 162 p en 7. J. Hage 182 p. Klasse B: 2. J. van Dijke 213 strafp, 3. E. Adriaanse 240 p, 4. G. fase 243 p. Voor de leden van de Passage sprak ds. P. Vermaat uit Scheveningen woensdag over 'vrouwen langs de lijdensweg'. De predikant ging aan de hand van teksten uit de Bijbel in op verschillende vrouwen die een belangrijke plaats innamen in leven van Jezus. Na ieder stukje tekst volgden een toelichting en een ge dicht, waarna een toepasselijk lied werd gezongen. De dames luister den aandachtig naar de vijf blokken en lieten de toepassing ervan op henzelf tot zich doordringen. Ds. Vermaat was eerder bij de Passage te gast en de aanwezigen kregen de gelegenheid door hem geschreven boekjes te kopen. Presidente mevr. Heemskerk-v.d. Laan bedankte de predikant - die eindigde met dank gebed - voor de indringende wijze waarop hij alles vertelde. Tot slot van de bijeenkomst, die was begon nen met een aantal huishoudelijke mededelingen, werd lied 25 gezon gen uit de bundel van Joh. de Heer. Twee onbekend gebleven mannen hebben woensdagmiddag een paar honderd gulden weggepakt uit de kassa van een winkel in de Vosse- meersepoort. Het tweetal rekende enkele boodschappen af en vervol gens liep één van hen achter de toonbank en deed tot twee keer toe een greep uit de kassa. Beide keren pakte de verkoopster het geld terug uit diens hand, maar later bleek er toch enkele honderden guldens te weinig in de kassa te zitten. In het natuurontwikkelingsgebied Schakerloopolder wordt een aanvul lende archeologische inventarisatie uitgevoerd. De Dienst Landelijk Gebied heeft het provinciaal ar cheologisch centrum gevraagd om bij diverse adviesbureaus offertes te vragen. Voordat het gebied aange pakt wordt, wil men via bodemon derzoek meer te weten komen over de historie van deze polder. Rob van Meer opent vrijdagmiddag met behulp van 26 F-pupillen van Tholense Boys het nieuwe wikkel- bedrijf op industrieterrein Welgele gen. De onderneming is sponsor van de voetbalvereniging en vah- daar de inschakeling van de pupil len. Van Meer, gespecialiseerd in elektrisch aandrijven en besturen, begon tien jaar geleden in het be drijfsverzamelgebouw te Sint- Maartensdijk. Aan de Ambachtsweg op bedrijventerrein Welgelegen werd een eigen pand gebouwd, dat echter na zes jaar te klein geworden was. Een eindje verder verrees vo rig jaar een veel groter pand, dat te gelijk met de tweede lustrumviering morgen officieel in gebruik wordt genomen. Het rijbewijs van een 29-jarige mo torrijder is zondagmiddag door de politie in beslag genomen. De man reed omstreeks half vier over de Molendijk met een snelheid van liefst 142 km/u, terwijl daar 80 km/u is toegestaan. In de onderlinge competitie van bil jartclub De Treffers speelde Bert den Hollander de kortste partij (25 beurten) en de hoogste serie (15 caramboles), terwijl zijn zoon Dick met 2,48 het beste gemiddelde neer zette. De uitslagen: B. den Hollan der-C. Burgers 10-7,16; L. van We- zel-N. Rooijakkers 7,08-10; D. van Driel-L. van Wezel 10-6,25; J. Etienne-R Vis 5,89-10; H. Hom- mel-D. den Hollander 7,92-10; J. Hommel-P. de Leeuw 10-8,64. De gemeente Tholen heeft advies gekregen van de provincie voor een aanvullende archeologische inven tarisatie in bestemmingsplan Vroonstede. Voordat deze nieuwe woonwijk tegenover de sportvelden aan de Bierensstraat wordt verwe zenlijkt, gaan medewerkers van het provinciaal archeologisch centrum eerst onderkoeken of er waardevolle historische zaken in de bodem zit ten om de herkomst van dit gebied beter in kaart te kunnen brengen. Er is ook een afspraak met de gemeen te gemaakt om geregeld overleg te voeren aangaande archeologische zaken in de gemeente. Maandag 9 april haalt de kon. fan fare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Accelerando wijkt met de rommel markt uit naar de veiling in plaats van de eigen Sakofahal. Daarmee verdwijnt een druk bezocht evene ment op koninginnedag uit het cen trum van het dorp. WIK ziet af van de oliebollenverkoop omdat er geen bakker beschikbaar is(Van der Maas komt maandag 1 mei terug van va kantie en Slager is na zaterdag 28 april weg, zodat er maandag nie mand beschikbaar is). Daarmee blijft aan de Ring uitsluitend de au bade over en dat is verrassend ge zien de recente vergadering van de Dorpsgemeenschap, waar het uit- Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Haaskarbonade 1 kg 13,- jRibkarbonade 1 kg 12,- JShoarmavlees 500 gr. 6,50 Magere hamlappen 1 kg Nasi of bami 1 kg Blinde vinken 5 halen Eigen gekookte ham 100 gram 2,75 Fricandeau 100 gram 2,50 Boterhamworst 100 gram 1,25 Preparé 100 gram 2,25 Gevraagd: winkelbediende 16 a 17 jaar J Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN X Advertentie I.M. wijken naar de veiling niet is be sproken. Accelerando wil de tradi tionele rommelmarkt op koningin nedag ter gelegenheid van het 120-jarig bestaan uitbreiden met een geraniummarkt en de eerste Thoolse sjoelbak- en dartscompeti tie. Dit om meer geld binnen te krij gen voor de ruim 30 leerlingen die de fanfare telt. En instrumenten zijn duur. Inspelend op de recente verlo ving van prins Willem Alexander met de Argentijnse Maxima spreekt de muziekvereniging over een maxima(le) rommelmarkt. Accele rando neemt ook de oliebollenver koop van WIK over. Het 120-jarig bestaan wordt vrijdag 21 september - de exacte verjaardag van de mu ziekvereniging - gevierd met een ju belconcert in de Wellevaete. Aan de koor- en samenzangavond in de N.H. kerk werken zaterdag vier koren mee. VZOS, DEV, The Young Voices en Soli Deo Gloria hebben veel bekende paasliederen op het programma staan, zodat er volop gelegenheid is om mee te zin gen. Ds. P.C. Hoek verzorgt een meditatie op deze avond die om half acht begint. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De leerlingen van de De Casem- brootschool hebben een muzikale week achter de rug. Groep 8 be zocht in schouwburg De Maagd te Bergen op Zoom een kindervoor stelling van de Bergse Operettever eniging, die het komische 'Me and my girl' opvoerde. Twee operette spelers lieten de kinderen op een aantrekkelijke manier kennismaken met het stuk, de dirigent (Pierre van Broekhoven uit het eigen dorp), het schouwburgorkest, spelers, koor en dansgroep, belichting, geluid en nog veel meer. Een bezoek aan een. hamburgerrestaurant sloot het uitje af. De groepen 5 t/m 7 beluisterden tijdens een muziekles de verschil lende slagwerkinstrumenten en gin gen die vervolgens in het repetitie lokaal van Accelerando - de Sakofa hal - bekijken tijdens een slagwerk- promotieavond van de Zeeuwse muziekschool. Onder andere vier klasgenoten van de kinderen lieten horen hoe goed ze na drie maanden al samen kunnen spelen. Een slag werkgroep uit Oost-Souburg ver zorgde een spetterend optreden waarbij niet alleen een heel scala aan instrumenten werd gebruikt, maar ook het eigen lichaam: klap pen, stampen en klakken. Hierna mochten de kinderen zelf instru menten uitproberen en dat viel in de smaak. Tenslotte brachten vier ko- perblaasdocenten van de muziek school een bezoek aan de groepen 1 t/m 5. Op hun instrumenten vertolk ten ze het verhaal 'De ridder in het luchtkasteel', waarbij de kinderen de Kabouter-Plopdans enthousiast meedansten en ook de schoolinstru- menten en vlaggen van pas kwa men. Een week eerder was men op school druk met de projectavond rond het thema 'verkeer en vervoer'. In de verschillende groepen was gewerkt aan uiteenlopende zaken als vracht verkeer, de omgeving met betrek king tot verkeer, ruimtevaart, alle vormen van vervoer, de snelweg en luchtvaart. In de gangen van de school duidden borden een snel heidsbeperking aan van 5 km/u, maar door de grote belangstelling was die makkelijk te handhaven. Stavenisse Op zaterdag 14 april wordt in de N.H. kerk een zangavond gehou den. Voor Laudate Dominum wordt het de eerste uitvoering onder lei ding van dirigent Danny Letz'er. Verder werken jongerenkoor 4-Him en kinderkoor Gabriëlla mee, beide onder leiding van Hélène Potappel. De uitvoering begint om half acht. Sint-Maartensdijk Donderdagmiddag 12 april om vier uur reikt wethouder K.A. Heijboer de sleutels uit aan twee bewoners van de acht huizen aan de Hoge- weg/Oosterscheldestraat. Het gaat om een dorpsvernieuwingsproject, waarbij oude huizen zijn gesloopt en waar zogenaamde levensloopbe- stendige woningen voor in de plaats gekomen zijn. De woningstichting Beter Wonen is voor het ontwerpen van de huizen o.a. uitgegaan van de richtlijnen in de wet voorzieningen gehandicapten. Na de sleuteluitrei king en bezichtiging van de wonin gen is er in het woonzorgcentrum Maartenshof nog een receptie. P. Bazen won vrijdag met meer dan 400 punten verschil de klaverjas wedstrijd van De Pendelaars. Hij verzamelde 5584 punten, tweede werd J. van Gorsel met 5162 p; 3. J. van Splunter 5162 p; 4. R. van Put ten 5065 p; 5. L. Kampman 4894 p; 6. J. v.d. Werf 4761 p; 7. P. van Iwaarden 4724 p; 8. J. van Zetten 4632 p; 9. A. Koetsier 4025 p en 10. M. v.d. Berg 3785 p. Een 40-jarige automobilist die vrij dagavond met zijn auto in de sloot naast de Provincialeweg belandde, bleek drie keer zoveel alcohol te hebben gedronken dan is toege staan. De politie, die proces-verbaal opmaakte, nam het rijbewijs in van de uit het Duitse Woltersdorf af komstige man. Deze kwam rond half elf uit de richting Stavenisse en raakte in een bocht naar links in de rechter wegberm. De man corri geerde, maar raakte de macht over het stuur kwijt en gleed aan de lin kerkant van de weg in de sloot. De auto werd zwaar beschadigd. In de Maartenskerk wordt zaterdag een zangavond georganiseerd ten bate van de Bonisazending. Naast de plaatselijke zangvereniging Met Hart en Stem o.l.v. Iz. Riedijk werkt het mannenkoor De Lofzang uit Goes o.l.v. J.P. de Ridder eraan mee. Organisten zijn J. Oreel, P. Quist en V. Verkamman. De avond begint om half acht. Marian Snelleman heeft de voor- jaarsschieting gewonnen van schut- tervereniging Cloveniersgilde. Deze dame was met pijl en boog alle mannen te slim af. Er werd op aan gepaste doelen geschoten en wie het dichtst bij zijn gemiddelde schoot, was winnaar. Marian Snelleman zat daar 0,07 onder, gevolgd door J. de Wilde met -0,84. De rest van de uit slag: 3. T. de Wilde -0,96; 4. D. Ver munt -1,01; 5. K. Polsema -2,04; 6. H. Kloet -2,38; 7. D. van Gijlswijk - 2,54; 8. R. Snelleman -2,99; 9. K. Jansens -3,46; 10. P. Suurland - 3,50; 11. A. van Dijke -3,78; 12. L. Koppenhol -3,84; 13. P v.d. Gouwe -3,90; 14. C. v.d. Werf-4,47; 15. C. v.d. Gouwe -4,57. De Zonnebloemafdeling heeft de komende tijd twee activiteiten op het programma staan. Op 10 april is dat een traditionele paasmaaltijd met kreukels en krentenbrood in het Holland Huis. En op 22 mei een ontspanningsmiddag met het Trio Stampersgat, samen met de les van der Reest (midden), Ditty en Fred Oppelaar sorteren kleding voor de Roemeense partnergemeente van Rehoboth. Sorteren, inpakken en wegen. Le den van de Roemenië-commissie van de Hervormde Gemeente Re hoboth in Sint-Maartensdijk heb ben het er zaterdagmorgen druk mee. Ze zamelen spullen in voor de partnergemeente Székelykal in Transsylvanië. Kleding vooral, maar ook schoeisel, linnengoed, speelgoed en schoolspullen. In een loods van loonbedrijf Wielaard aan de Wouthoekweg staat een hele stapel dozen gereed, maar ook tafeltjes en stoeltjes, een aan tal kookplaten en ovens. Half mei bezoekt een delegatie uit de smal- stad het Roemeense dorp. „We hebben inmiddels vier transpor teurs benaderd. Het zou mooi zijn als de spullen arriveren op het moment dat wij daar zijn", zegt commissievoorzitter Fred Oppe laar. Hij heeft al acht jaar contac ten in Roemenië vanuit zijn vori ge woonplaats Numansdorp. Rehoboth besloot vorig jaar om via de stichting SRBN een part nergemeente te zoeken. Dat werd Székelykal, zo'n 25 kilometer ten oosten van Tirgu Mures in cen- traal-Roemenië. Een dorpje er vlakbij is partnergemeente van Numansdorp. De hervormde ge meenten in beide plaatsen hebben dezelfde predikant. Deze bracht vorig jaar al een bezoek aan Sint- Maartensdijk. „Er is daar be hoefte aan materiële dingen - diakonale hulp is er nauwelijks bekend - maar we willen ook sa men optrekken in geestelijke situ aties. Bijvoorbeeld door op één zondag hetzelfde thema voor de dienst te kiezen", aldus Oppelaar. Hij meldt dat beide dorpen samen een bejaardentehuis gaan bou wen. Daar zijn de kookplaten en ovens voor bestemd. En de meu bels, afkomstig van een school in St jijen, gaan naar de dorpsschool waar nog met de kroontjespen ge schreven wordt. De andere spul len worden door de kerkelijke ge meente op een kledingbeurs tegen symbolische prijzen verkocht. „De opbrengst is voor het kerke lijk jeugdwerk." Het huis van de voormalige partijbons in het dorp is van een verdieping voorzien en wordt gebruikt voor jeugdkam pen, waar naast sport en spel ook aan geestelijke vorming wordt ge daan. In Székelykal staan onge veer 350 huizen. Behalve de her vormde gemeente is er een rooms-katholiek en een unita- risch kerkgenootschap. „Ze doen veel samen, bijvoorbeeld een ge zamenlijke dienst voor moeder dag." Székelykal is een agrarisch dorp waar niemand telefoon of een auto heeft. Paard en wagen is er een normaal verschijnsel. Jongeren trekken er weg, maar doordat ze in de verouderde be drijven in de stad geen werk vin den, komen ze ook weer terug", schetst Oppelaar de problema tiek. Hij geeft aan dat communi catie een probleem is, omdat bij na niemand iets anders spreekt dan Hongaars. „Een enkeling kan Duits en bij de jeugd begint nu de beheersing van het Engels toe te nemen." Oppelaar geeft aan dat er binnen Rehoboth nagedacht moet wor den over projecten die eventueel aangepakt kunnen worden samen met de partnergemeente. „De on dernemingsgeest moet daar dui delijk nog groeien. En ook moeten we investeren in de beeldvorming over het Westen, want de verschil len zijn zó groot. De Roemenen zullen zich ervan bewust moeten worden dat wij het weliswaar goed hebben, maar dat ook wij daarvoor de mouwen moeten op stropen." Zondag 8 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Den Ouden, Nederhe- mert. 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Inkelaar-de Mos, Ouden bosch. do 12/4 19 u. ds. Balk (Witte Don derdag). GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer-Abtskerke. 17 u. ds. Broere. do. 12/4 19 u. ds. Broere (Witte Donderdag, H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Onder de Molen. 19 u. zangavond. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. ma 9/4 20 u. vesperdienst, do 12/4 11 u. eucharistieviering, do 12/4 20 u. vesperdienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF KERK 10 u. ds. Poppe, 's-Hertogenbosch (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30u. ds. Boiten. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. dienst. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. do 12/4 18.30 u. Witte-Donderdag- dienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE lOu. ds. Hoek (H.D.). 18 u. kand. mr. Kooy, Barendrecht. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Harinck. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. De Bie, Papendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kleiberg, Vee- nendaal. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Ouden, Tholen. 18 u. ds. Joppe, Sirjansland. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Van Rootselaar, Rhoon. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. Buitelaar, Ridderkerk. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 12/4 19.30 u. ds. De Jongste, (Goede-Vrijdagdienst). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. afdelingen Tholen eb Oud-Vosse- meer. De afdeling kan nog vrijwilligers gebruiken. De Zonnebloem zet zich in voor langdurig zieken, li chamelijk gehandicapten en hulp behoevende ouderen; vooral men sen voor wie persoonlijk contact en deelname aan het maatschappelijk leven niet vanzelfsprekend zijn. De vrijwilligers helpen niet alleen bij activiteiten en financiële acties, maar bezoeken ook zieken of hulp behoevende ouderen thuis. Ze moeten gemotiveerd en enthousiast zijn, de kunst van het luisteren ver staan en zieken en gehandicapten in hun waarde laten. Ondersteu ning in de vorm van cursussen of deskundigheidsbevordering is mo gelijk. Mensen die belangstelling hebben, kunnen contact opnemen met Nel van Vliet (tel. 613182) of Diny Snijders (664210). Poortvliet De collecte voor het nationaal reumafonds heeft in het dorp ƒ1264,80 opgebracht. Gevers en collectanten worden hartelijk be dankt voor dat resultaat. Biljartvereniging Tolrust hield de jaarlijkse paaseierenwedstrijd, die ging over 20 beurten naar verhou- Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. HUISARTSEN Zaterdag 7 en zondag 8 april Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Dort, St.-Maartensdijk, tel. 663963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. Tot uw dienst 1 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 april, donderdag 5 1.57-14.32 vrijdag 6 3.02-15.27 zaterdag 7 3.52-16.17 zondag 8 4.37-17.02 maandag 9 5.17-17.42 dinsdag 10 5.57-18.27 woensdag 11 6.37-19.02 donderdag 12 7.17-19.37 vrijdag 13 7.52-20.12 zo 8/4 5.23 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 5 apr. Chr. ouderenver. over 'Poli tiezorg. Veiligheid op straat', De Wingerd 14.30 u. 5 apr. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstraat 8, 20. u. 7 apr. Back to Basic, Soesja Citroen, Meulvliet, 20.15 u. t/m 30 apr. Aquarellen Liesbeth den Engelsman, bibliotheek Tholen. 18 apr. Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 20 apr. Bingo bejaardensoos, Ten Anker. OUD-VOSSEMEER 10, 17 en 24 apr. Koersbal Anbo, Vossenkuil 14 u. 18 apr. Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. 25 apr. Fietstocht Anbo. SINT-ANNALAND 7 apr. Koor- en samenzangavond, N.H. kerk 19.30 u. 11 apr. Lezing plattelandsvrouwen over homeopathische producten, De Wellevaete, 19.30 u. STAVENISSE 14 apr. Zangavond, N.H. kerk 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 7 apr. Zangavond Bonisazending, Maartenskerk, 19.30 u. 7 apr. Rommelmarkt Rehoboth- kerk, R. Barnenstraat, 10-15 u. 7 apr. Uitvoering Euterpe, Haestin- ge, 13 u. SCHERPENISSE 30 apr. Gezinsfietstocht Dorkas, 30 km, start Maluslaan 14, 13.30/15 u. SINT-PHILIPSLAND 7 apr. Paaszangavond met vier ko ren, De Wimpel 19.30 u. 7 apr. Bazaar Geref. Kerk, Ons Dorpshuis 13-16.30 u. BERGEN OP ZOOM 5 apr. Cabaret Hester Macranddr, De Maagd, 20.15 u. 6 apr. Opera Nabucco, De Maagd, 20.15 u. 7 apr. Irish Folkfestival, De Stoe- lemat, 15 u. 10 apr. Ruilbeurs, Paviljoen Roze- noord, 19 u. 10 apr. Klucht Blaffende beesten bijten beter, De Maagd, 20.15 u. 13 apr. Theaterconcert Pater Moes- kroen. De Maagd, 20.15 u. 16 apr. Country- en linedance fes tival, De Stoelemat 13-19 u. 18 apr. Ballet Voetsporen van de ans, De Maagd, 20.15 u. 20 apr. Totaaltheater Uit liefde, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Enemy at the gates - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21 u. 102 echte Dalmatiërs (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. ROXY II: Costa! - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15 en 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL: Miss Congeniality - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. 102 echte Dalmatiërs - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. The exorcist - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Hannibal - vr, za en zo 18.45 en 21.30 u., wo20u. Verrassingsvoorpremiere: do 20 u. The golden bowl - ma 20.30 u. Rosie - di 20.30 u. ding van het gemiddelde. Met 49 caramboles was A. Burgers de nummer één. De hoogste serie en de meeste poedels leverden tien ei eren extra op en daarvoor kwamen W. Bijl en M. Hage in aanmerking. De verdere uitslag: 2. C. Bal, 3. J. Uijl, 4. W. Bijl, 5. M. Bijl, 6. C. Nagelkerke, 7. L. Bijl, 8. M. Hage, 9. A. Schot, 10. G. de Jonge en 11. A. Dingenouts. ZIE VERDER PAGINA

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2