Provincie Zeeland Van Zeelanddebat tot strategische visie Algemeen Bestuur Juiste mix levert AVC 3 het kampioenschap op Smash put moed uit gelijkspel tegen Hotak Ook SGP steunt het ontwikkelen van een eigen Thoolse website Koersballen Ter Tolne 18e schoolschaken F. Sturris niet in voorleesfinale D66 en CU willen paspoort nóg goedkoper ■Officiële Mededelingen Donderdag 29 maart 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 13/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Integraal eindadvies VMBO/SVO De laatste ronde van het Zeelanddebat werd op zaterdag 17 februari in Kamperland gehouden. Vrijwel alle leden van Provinciale Staten en zo'n 150 genodigden/belangstellenden woonden deze bijeenkomst bij. Nieuwsbrief WCL Nieuwsbrief Walcheren 2000+ Ook tweede herenteam nog kanshebber if Meer inzet Sport op pleintjes Slap spel nekt Smerdiek 2 "MEULVLIET" THOLEN Voorspelbare winsten Smerdiekenaar in Steenbergen bij botsing betrokken Milieu Vergunning Gebr. Bottelier Tholen kan doorgaan met het ontwikkelen van intra net en een eigen website op het internet. De ge meenteraad zette maan dagavond unaniem het licht op groen. De SGP maakte wél een voorbe houd: interactieve dienst verlening op zondag is uit den boze. Dat was in ieder geval een positiever geluid dan raadslid P.W.J. Hoek eerder in een commissie liet horen, stelde de PvdA vast. Geen dienstverlening Geen begrip raad voor beknotting op zondag Licht aan Maandag 2 april is er in het pro vinciehuis, Abdij 6, Middelburg een vergadering van de Staten commissie Algemeen Bestuur. De vergadering begint om 13.45 uur, is openbaar en er is spreek recht voor het publiek. Op de agenda staan onder andere de 4e, 5e en 5e wijziging van de begroting 2001, het voorlopig IPO-standpunt inzake bestuurs samenstelling en financiering waterschappen, de Regiovisie Zorg voor ouderen 2001-2004, onderzoek doorlichting emanci patieparagraaf, financiering gezinshuizen en financiering openbaar vervoer. De volledige agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het informa tiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook worden verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl. De Provinciale Commissie Milieubeheer en Waterhuis houding (PCMW) vergadert op donderdag 5 april 2001 om 10.00 uur in het kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De vergadering is openbaar, er is geen spreekrecht voor publiek. Op de agenda staan de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening en de samenvoeging van de PCMW met de Provinciale Planologische Commissie (PPC). De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie. In het kader van de herschik kingsoperatie VMBO/SVO heb ben Gedeputeerde Staten de staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen het integraal eindadvies 2001 toe gezonden. Het advies, onder de titel 'Langs fietspaden naar leerwegen', is een vervolg op eerdere adviezen. Vanwege de samenhang tussen de herschik king en het speciaal voortgezet onderwijs en praktijkonderwijs gaan GS ook in op de situatie van de drie samenwerkingsver banden in Zeeland (Regio Walcheren, Oosterschelde- gebied en Zeeuwsch-Vlaande- ren) en het bovenregionaal reformatorisch samenwerkings verband. Het advies aan de staatssecre taris is gratis verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. Nummer 20 van de nieuwsbrief Waardevol Cultuur Landschap (WCL) Zak van Zuid-Beveland is uitgekomen. In dit nummer staan artikelen over: projecten van het waterschap Zeeuwse Eilanden, de laatste subsidie voor nieuwe projecten, streekeigen erven, bomen van waarde, het toekomstperspectief van de Zak van Zuid- Beveland en de activiteitenkalender. Wie belangstelling heeft voor dit nummer kan dit bestellen bij het Informatiecentrum. Wie bovendien een gratis jaarabonnement wil kan contact opnemen met het secretariaat van WCL Zak van Zuid-Beveland, Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Telefonisch is het secretariaat bereikbaar op tel. 0113-238383. De Statenleden gaven te kennen bijzonder blij te zijn met de enor me hoeveelheid reacties en de belangstelling die er getoond is door de bevolking, al dan niet in combinatie met de belangen organisaties. Zij gaan er nu mee aan de slag. De terugkoppeling en presentatie van de strategi sche visie wordt de volgende stap in het contact met de Zeeuw se bevolking. Bouwstenennotities In Abdijnieuws van 21 februari 2001 werd een samenvatting gegeven van de bouwstenennoti ties Milieu Economie en Stad Platteland. De notities over Zout Zoet water en Bestuur Orga nisatie zijn nu gereed. De bouw stenennotities zijn een samenvat ting van alles wat tijdens de regiodebatten, themabijeenkom sten en bezoeken aan de trailer naar voren is gebracht. De uit komsten van de Zeelandwijzer en de opmerkingen die er bij zijn gemaakt, zijn hier eveneens in verwerkt. Zout Zoet water De ligging van Zeeland in het Deltagebied is van groot belang voor de perspectieven en kwali teiten van de provincie. Het water speelt een belangrijke rol in zowel economisch als ecolo gisch opzicht. Als gevolg van de Deltawerken is de dynamiek uit vrijwel alle Zeeuwse wateren ver dwenen. Er is onder de bevolking een voorkeur voor het dynami :i»ik scher maken van de Delta wateren door bijvoorbeeld diver se zoet/zout verbindingen te realiseren. De zoet/zout over gangen zijn eveneens van groot belang voor het behoud - en creëren van unieke natuurwaar den. Waterhuishouding Het draagvlak voor zoutwaterber ging in de polders met het oog op de veiligheid is groeiende. Voorwaarde is wel, dat aandacht moet worden besteed aan de negatieve economische gevolgen voor grondeigenaren. Bij de land bouw is er zeker geen draagvlak voor te vinden. De voornemens van de provincie zoals verwoord in het tweede waterhuishoudings plan, om het grondwaterpeil aan te passen aan het niveau van het land, kunnen op brede steun rekenen. Maar ook hier geldt dat de consequenties zorgvuldig in beeld gebracht moeten worden. Natuur Optimale integratie van natuur, landbouw en recreatie zijn van groot belang als het gaat om het creëren van meer ruimte voor natuur. Afzonderlijke functies leg gen een te grote claim op de beschikbare ruimte. De natuurgebieden moeten ge vrijwaard blijven van waterrecre atie, zo is de mening van de meeste Zeeuwen. In dit verband is de 5e Nota Ruimtelijke Orde ning, waarin wordt gesproken over het neerleggen van een Groene Contour in de zuidwest delta, extra actueel gewor den. Bestuur Organisatie Het behoud van de eigen identi teit is belangrijk voor de inwoners van Zeeland. Voor de sociaal-eco nomische ontwikkelingen zijn de omliggende regio's van groot belang. Samenwerking met Vlaanderen en Rotterdam krijgt de voorkeur. De reeds tien jaar durende samenwerking met de Belgische provincies Oost- en West-Vlaanderen (het Euregio-ver- band) is daar een goed voorbeeld van. Het is echter niet zo dat alle pijlen worden gericht op dit samenwerkingsverband. Afhankelijk van de situatie moet worden bezien welke samenwer kingspartner moet worden geko zen. Die keuze hangt nauw samen met de geografische lig ging van de regio. De samenwer king mag niet leiden tot vergro ting van de afstand tussen bur gers en bestuur. Contacten De betrokkenheid van de burgers is wel aanwezig. Het wordt bij zonder op prijs gesteld als men in de gelegenheid wordt gesteld rechtstreeks met bestuurders over het te voeren beleid te spre ken. Dit werd nog eens bevestigd door een groot aantal opmerkin gen op de Zeelandwijzers, de gesprekken in de trailer en tij dens de regiobijeenkomsten. Inzet van alle beschikbare midde len voor communicatie met de bevolking moet dan ook worden voortgezet. Het interactief en vraaggericht vormgeven van toe komstig beleid wordt noodzake lijk geacht. Terugkoppeling Van elk thema is er nu een bouw- stenennotitie. Met die notities als basis wordt een hoofdlijnennotitie opgesteld. Aan de hand van dit stuk wordt door de projectcom missie het ontwerp gemaakt van de strategische visie. Het ont werp wordt teruggekoppeld naar de bevolking waarna rond de zomer de definitieve vaststelling kan plaatsvinden. De terugkoppeling naar de Zeeuwse bevolking wordt geen inspraaktraject. Het wordt meer een verduidelijking van ingeno men standpunten. Voor de con tacten met de inwoners zal wederom de brede mix van com municatiemogelijkheden worden benut, variërend van Internet tot inzet van de Zeelandtrailer. Het zesde nummer van de nieuwsbrief Walcheren 2000+ is verschenen. In dit nummer wordt aandacht besteed aan de ondertekening van de be stuursovereenkomst Walche ren 2000de beoordeling van de eerste tien projecten voor plattelandstoerisme en de plannen voor verplaatsing van camping Moens in Westkapel- le. Abonnementen en 'losse' exemplaren van de nieuwsbrief zijn zonder kosten te bestellen bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. imm Twee wedstrijden voor het einde van de competitie is het derde he renteam van AVC '87 kampioen geworden in de tweede klasse. In Axel klopten de Thoolse volley ballers Voorwaarts met 1-3. Ook AVC 2, eveneens in de tweede klasse uitkomend, is nog volop in de race voor de titel. Volleybal AVC begon in Zeeuws-Vlaanderen aan de wedstrijd met een voorsprong van ne gen punten op de nummer twee en de wetenschap dat een 0-4 winst hen het kampioenschap zou opleveren. Een bel letje naar Kapelle leerde dat concurrent Wea/Mevo uit Zierikzee daar met 3-1 had gewonnen, waardoor de Tholenaren aan drie punten genoeg zouden hebben om een feestje te kunnen vieren. In de eerste set nam AVC snel een voor sprong van zes punten, maar na het wis selen van de service was de stand weer gelijk. Bij 17-17 drukte AVC goed door en wist de eerste set met 20-25 binnen te halen. Ook in de tweede set nam de Thoolse ploeg de leiding, maar gaande weg werd er steeds slordiger gespeeld. Of het nu de spanning was of het spel van de tegenstander was niet duidelijk, maar slechts sporadisch werd een punt gescoord. Veel aanvallen werden in het net geslagen en de verkeerde services waren niet op de vingers van één hand te tellen. Dat lag zeker niet aan de passes, die steeds goed in de handen van spel verdeler Dick Bentschap Knook kwa men. Hij liet zich niet van de wijs bren gen, maar kon het tij alléén niet keren. De set werd met 25-14 verloren en dat betekende dat de volgende twee per se gewonnen moesten worden om de Tho lenaren de titel te bezorgen. In de pauze werd bij AVC een hartig woordje gesproken en iedereen gaf aan er nog eens extra de schouders onder te zetten. Het spel werd niet direct veel be ter, maar er was meer inzet en beleving dan in de voorgaande set. Voorwaarts verdedigde goed en dat resulteerde in lange rally's die de AVC-aanvallers niet direct in punten konden omzetten. AVC won met 25-27 en dat was na een 18-15 achterstand zeker niet slecht. Richard van Enck scoorde enkele keren met een goed blok en wist ook punten te maken met zijn bekeken aanval. Winst in de laatste set was niet alleen goed voor partijwinst, maar betekende tevens het kampioenschap, wisten de volleyballers. Hoewel het spel niet su bliem was, speelde AVC met bezieling. Freek Smits kwam redelijk op dreef en scoorde een paar keer fraai met een snoeiharde aanval op aangeven van spel verdeler Tinus Suurland. Nico Klippel was meerdere keren succesvol met een geplaatste bal net achter het blok van de tegenstander. Tot 18-18 ging de set ge lijk op. Ko Droogendijk scoorde enkele keren, hoewel hij verre van fit was. Het einde van de wedstrijd kwam vrij onver wacht. Enkele blokkende acties van Henk Noteboom brachten de zege nabij, maar het winnende punt (23-25) voor AVC werd gescoord door Obeid Popul- zai. Een nipte overwinning, maar vol doende voor het kampioenschap. AVC dankt de titel mede aan trainer Henk Nieuwenhuis. Zijn steeds wisse lende oefenstof spreekt nog altijd aan en maakt dat spelers die al een reeks van ja ren competitie spelen - zoals de meer derheid van het kampioensteam - de trai ningen met plezier bezoeken. AVC 3 illustreert dat een mix van leeftijden tot succes kan leiden: er spelen twintigers, dertigers, veertigers en een vijftiger in de ploeg. Ervaring, kwaliteit en gezellig heid heeft in een succesvol jaar geresul teerd. Het kampioenschap was vooraf niet verwacht. Maar toen AVC halver wege de competitie de koppositie be reikte, kwam het geloof in de promotie naar de eerste klasse. Met nog een kampioenskandidaat in de gelederen - het tweede herenteam - kan het een succesvol jaar worden voor de Thoolse volleybalclub. Die lijkt ook met aanvulling vanuit de jeugd te kunnen re kenen. Zelfs voor de wat langere ter mijn, want momenteel spéélt een flinke groep jeugd bij AVC. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. F. Schellinger en mevr. R. Burrows 31 p; 2 L. Soomers en wisselende partner 23 p; 3 N. Moerker ken en M. van den Houten 14 p; 4 mevr. C. Wilsing en D. Schellinger 11 p; 4 mevr. D. Pigmans en J. Geuze 11 p; 4 mevr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman 11 p; 7 mevr. R. van Driel en J. Bal 10 p. Meulvliet: 1 mevr. L. Verschoor 25 p; 2 mevr. J. Bos 22 p; 2 mevr. R. Vroegop 22 p; 4 J. Vroegop 21 p; 5 W. Schot 12 p; 6 mevr. D. Lindenberg 11 p; 6 mevr. L. van Bale 11 p; 6 mevr. B.Schot 11 p; 9 mevr. T. Soomers 8 p. Oud-Vossemeer: 1 mevr. D. van Dijke 29 p; 2 mevr. M. v.d. Zande 20 p; 2 mevr. C. Lindhout 20 p; 4 W. Lindhout 16 p; 5 mevr. A. Bosters 15 p; 6 mevr. C. van Mierlo 14 p; 7 A. van Dijk 12 p; 8 mevr. L. van Poortvliet 8 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. C. van Mierlo en mevr. M. Dane 47 p; 2 mevr. T. Goode en C. van Gorsel 38 p; 3 mevr. L. Verschoor en A. Leemreijze 35 p; 4 mevr. S. Wolse en W. Bijl 31 p; 5 mevr. C. Free en mevr. L. v.d. Klooster 21 p. Anna Jacobapolder bijt op woens dagmiddag 4 april de spits af met de zogenaamde pleintjesactiviteiten: sport en spel voor de basisschool- jeugd, georganiseerd door Cios-stu- dente Marjet van der Graaf die mo menteel stage loopt bij de gemeente. Vorig jaar vond een soortgelijke activiteit plaats. Op een woensdagmiddag tussen twee en vier uur is de stagiaire met spelma teriaal in een woonkern, waar de kinderen van de basisschool gratis en vrijblijvend mee kunnen doen. Ook ouders zijn welkom om een handje toe te steken. De activiteiten vinden in alle woon kernen plaats, op de volgende data: Sint-Annaland 11 april, Oud-Vosse meer 25 april, Tholen 2 mei, Poort vliet 9 mei, Sint-Philipsland 16 mei, Scherpenisse 30 mei, Stavenisse 6 juni en Sint-Maartensdijk 13 juni. Reserve derde klasse De reserves van Smerdiek moesten het za terdagmiddag opnemen tegen het lastige BVC uit Oosterhout. De blauw-zwarten begonnen slap aan de wedstrijd en binnen tien minuten keken ze dan ook tegen een 3-0 achterstand aan. Daarna kwam Smer diek beter in de wedstrijd en dat leverde een treffer op van Herbert Vermaas die een hoekschop van Izak Hage fraai in het doel kopte. Even later volgde een goede aanval via Jeroen Kloet die de bal op maat voor gaf aan Bram van der Male. Deze miste echter voor het doel. Een paar minuten la ter zag het publiek exact dezelfde aanval voorbij komen. Wederom kreeg Van der Male een voorzet van Kloet en weer bleef een treffer uit. De wedstrijd werd intussen steeds harder. Na de rast kwam B-junior Ludwin Troster in het veld voor Frans Ista. De ploegen waren nu aan elkaar gewaagd en het spel golfde op en neer. Maar echte scoringskansen kwamen er niet meer. Toch kwam er uiteindelijk nog een doel punt bij. Een (volgens Smerdiek buiten spel staande) aanvaller van BVC mocht doorgaan op de doelman van de blauw zwarten en bepaalde de eindstand op 4-1 Op het Zeeuws kampioenschap schoolschaken in Terneuzen is Ter Tolne zaterdag achttiende gewor den. Het team, gevormd door Nick de Lang, Ricardo Verhoeven, Jeroen Arends en Patrick van der Linde, wist slechts twee partijen te winnen. De tegenstand was dus duidelijk te groot. Er deden twintig scholen mee, met Ter Tolne als enige Thool se vertegenwoordiger. De School met de Bijbel uit Poortvliet moest het namelijk af laten weten, omdat er geen vervoer geregeld kon "wor den. Drie Walcherse scholen Reb ben zich geplaatst voor de volgende ronde van het toernooi. Zaalvoetbal In de Meulvlietcompetitie is er niets veranderd in de ranglijsten. De wed strijden van zondag verliepen redelijk voorspelbaar. De koplopers in de twee poules wonnen hun wedstrijden. De Lunch won in poule A met 10-5 van The Sixties en Van Meer Boys won in poule B met 4-9 van Papbar Boys. In de A-poule boekte l'Esperance een 5-7 zege op Destina. In poule B pakte Bun ny's Boys Tholen United in met 0-4. In de bedrijvencompetitie waren de uit slagen aanzienlijk ruimer. Er waren maandag twee wedstrijden in de B- poule. Bouman Potter behaalde een zeer ruime 16-2 zege op Goedege- buure. Intraco verloor met 8-12 van Kleinbouw. Na het gelijkspel (5-5) tegen Hotak 3 deelt Smash '76 de laatste plaats in de eerste klasse met Back Hands 3 uit Sint-Willebrord. De Sint-An- nalandse tafeltennissers hebben nog drie thuiswedstrijden voor de boeg en hopen daarin voldoende punten te pakken om de degradatie te ont lopen. Zaterdag krijgt men koploper ODT uit Roosendaal op bezoek, dat de punten nodig heeft voor het kampioenschap. i het dubbelspel. Tafeltennis De thuiswedstrijd tegen de ploeg uit Hoogerheide verloor Smash met 2-8, maar dit keer ging het beter. Met name Christian van 't Hof speelde sterk, hij won al zijn partijen. Het dubbelspel be slisten Van 't Hof en Anné van Dijke in het voordeel van de Sint-Annalanders. Gabriël Gunter knokte voor elk punt, maar werd daarvoor niet beloond: slechts één partij sloot hij winnend af. Evenals een week eerder kon Van Dijke ook nu geen potten breken, zodat de winst er niet in zat voor Smash. Met het gelijkspel was men dan ook best tevre den. Bij de jeugd wist alleen het eerste junio renteam de winst te pakken: 2-8 tegen Unicum 3. Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp speelden in het enkel spel 100% en wonnen ook de dubbel- partij. Hubert Bruijnzeel scoorde één punt. Smash 2 verloor met 3-7 van Luto. ^>e punten kwamen op naam van Arno Bruijnzeel en Remco Vroegop, die ieder een enkelpartij wonnen en samen ook Marinus Prins won twee wedstrijden voor Smash 3 in het treffen met Hotak. Martijn Neele bleef op één punt steken, met een 3-7 nederlaag als gevolg. In het treffen tussen Smash 4 en Tanaka 7 was voor de Tholenaren alleen Esther Bruijnzeel succesvol. Zij won twee par tijen, eindstand 8-2. Smash 5 verloor nipt van Tanaka: 6-4. Voor de Sint-Annalandse ploeg scoorde Lennard Uijl twee punten, Cees-Jan Koopman één en dit tweetal nam ook de dubbelpartij voor zijn rekening. Pinpongers was veel te sterk voor Smash 6, dat een 8-2 nederlaag leed. Beide Thoolse punten werden gescoord door Mark Polderman. Smash 7 en Tanaka deelden de punten: 5-5. Thijmen den Engelsman en Cindy v.d. Klooster boekten ieder twee over winningen. Samen wonnen ze ook het dubbelspel. Smash 8 tenslotte kon tegen Markiezaat geen potten breken en leed een kansloze 0-10 nederlaag. Programma jeugd: Irene 2-Smash, Smash 2-Asio, Red Star,2-Smash 3, Smash 4-Markiezaat 6, Smash 5-Back Hands 7, Smash 6-TCS 4, Belcrum 9- Smash 7, Pinpongers 3-Smash 8. Ferdinand Sturris uit Anna Jacoba polder is gisterenmiddag niet in de prijzen gevallen bij de regionale fi nale van de nationale voorleeswed- strijd. In Zierikzee was de twaalfja rige Ferdinand de enige jongen onder de zes deelnemers. „Hij deed het heel goed, las rustig en span nend", zegt zijn juf Pieteko van ba sisschool Het Kompas. „Wij von den dat hij eerste had moeten wor den, maar de jury besliste anders." Ferdinand koos voor een fragment uit het boek 'De kluizenaar en de beer'. Alle deelnemers hadden een speciaal T-shirt aan en kregen een rugzak cadeau. De middag in zorg centrum Borrendamme werd muzi kaal opgeluisterd door de percussie groep Takn'djola. Op 7 april vindt in Middelburg de provinciale finale plaats. D66 en de CU zouden graag zien dat een paspoort in Tholen nóg goedkoper wordt. Door een tariefs verlaging van het rijk gaat er - waarschijnlijk per 1 april - 27,50 van de prijs af en dat wil de ge meente gaan doorberekenen. „Pri ma, want ik zeg al jaren dat ze te duur zijn", aldus J. van den Don ker (D66). „Maar doe de prijs nog verder omlaag, want Tholen hoort bij de duurste gemeenten." P. van Belzen (CU) vond dat het wachten nu is op een uniforme prijs in alle Nederlandse gemeenten. „Want zij fungeren toch slechts als een door geefluik. Waarom is dat luik dan in de ene gemeente duurder dan in de andere?" Op het eerste gezicht lijkt het dat een paspoort overal tegen dezelfde prijs kan worden aange boden, gaf burgemeester W. Nuis toe. „Maar een gemeente mag dat nog zelf bepalen." Hij adviseerde beide fracties om de hoogte van de prijs bij de begrotingsbehandeling aan de orde te stellen. De 30-jarige A.K. uit Sint-Maar tensdijk raakte dinsdagmiddag be trokken bij een botsing op de Din- teloordseweg te Steenbergen. Hij reed in zijn bestelwagen richting Steenbergen met achter hem C.v.d. B. uit Halsteren en S.H. uit Steen bergen. K. moest afremmen en v.d. B. zag dit tijdig. H. merkte het ech ter te laat op en botste achterop haar voorganger. Die schoot weer door tegen de auto van K. Alledrie de voertuigen raakten beschadigd. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Gebr. Bottelier Sloophandel B.V. een vergunning als bedoeld in artikel 4.3.6.2 van de Provinciale Milieuverorde ning Zeeland verleend voor het gebruik van een mobiele puinbre- ker in de provincie Zeeland. De vergunning ligt van 30 maart tot en met 10 mei 2001 bij alle gemeenten in Zeeland op de gebruikelijk wijze ter inzage en bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunning kunnen tot en met 11 mei 2001 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 12 mei 2001 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor nadere informatie over het inzien bij gemeenten en buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot J. Provoost (tel. 0118-631769). Tholen wil intern via de computer gaan communiceren (intranet) en vervolgens ook de digitale Snelweg op in navolging van een groot aan tal andere Zeeuwse gemeenten. Minister Van Boxtel wil dat alle gemeenten op 1 januari 2002 op het net zitten en dan minimaal 150 producten aanbieden aan de burger, in dat kader kreeg Tholen 25 mille subsidie van het rijk. Inmiddels is een medewerkster aangetrokken om de website te gaan ontwikkelen en bij te houden. In de commissie middelen .zei Hoek dat een gemeentelijke websi te op zondag uit de lucht zou moe ten zijn. Dat standpunt leverde Tholen negatieve publiciteit op in de landelijke pers, vonden PvdA en VVD maandag. Hoewel het SGP- raadslid ontkende dat hij het zo had gezegd, was hij volgens burge meester W. Nuis wel degelijk juist geciteerd. In ieder geval was de stellingname van de staatkundig gereformeerden nu dat ze in princi pe instemmen met het ontwikkelen van intranet en een website, maar dat de randvoorwaarde blijft dat op zondag geen interactieve dienstver lening plaatsvindt. Iets wat volgens P. van Belzen (CU) ook helemaal niet kan, omdat er op zondag geen ambtenaren in het gemeentehuis werken (en zij zouden aanvragen van burgers moeten behandelen - red.). Van Belzen vond dat de ge meente de moderne media noch het omgaan ermee moet schuwen. „Maar wel op een verantwoorde manier." Hij zei dat er meer zaken zijn op zondag waarvan aan de ge bruiker wordt overgelaten of hij deze inschakelt, zoals de kerktele foon. Van Belzen vergeleek het in ternet met een telefoon met ant woordapparaat: op maandag worden de achtergelaten boodschappen af gehandeld. Of dienstverlening nu lijfelijk ge beurt of digitaal, het blijft een princi pieel punt voor de SGP die daaraan niet wil meewerken, aldus Hoek. „We nemen onze verantwoordelijk heid. En de wereld draait gewoon door als de website van Tholen niet in de lucht is." Hoek had zelf onder zocht of de interactieve dienstverle ning ingeperkt zou kunnen worden, maar dat bleek niet het geval. Anders dan Van Belzen meende hij dat het wél mogelijk wordt gemaakt om op zondag producten af te nemen. „Met uw fractie openbaart zich hier een scheiding der geesten." Ook andere fracties bekritiseerden het SGP-standpunt fel. „Ook bij u gaat, neem ik aan, op zondagavond het licht aan", zei mevr. E. Frigge- Hogesteeger (VVD). Zij noemde een r7.wart computerscherm op zondag Een zwarte pagina voor Tholen. „Er zit een aan/uit-knop aan een compu ter en die kan iedereen gebruiken zo als hij of zij wil." D66 wil dat een gemeentelijke website op ieder mo ment voor iedereen toegankelijk is, maakte J. van den Donker duidelijk. „Anders zou het een aantasting zijn van mijn vrijheid. Ik heb respect voor ieders overtuiging, maar het gaat me te ver om die aan anderen tè willen opleggen." Dat Hoek nu over de interactieve dienstverlening sprak in plaats van het uit de lucht halen van de site, in terpreteerde mevr. M.A.E. Velthuis (PvdA) als opschuiven in een posi tieve richting. „Ik zou niet willen dat Tholen negatief scoort op de digitale schandpaal. We moeten hier absoluut aan trekken, want we zitten in de achterhoede", vond ze. Hoek meen de met zijn voorbehoud de weg vrij te houden voor de SGP om in de toe komst eventueel tegen bepaalde ele menten te stemmen, maar de burge meester hielp hem uit de droom. „Dit is het beslismoment voor de ge meenteraad. De projectgroep gaat vervolgens aan de slag." Nuis re ageerde positief op het voorstel van M.A. van Beek (CDA) om bij het ontwikkelen van de site rekening te houden met de toegankelijkheid vopr visueel gehandicapten. Van Belzen sprak al over minder toeloop van mensen aan de balie, maar dat vond de burgemeester prematuur. Alle fracties stemden in met de noti tie 'Tholen op het intranet/internet'. „Met de aantekening dat we niet meewerken aan dienstverlening op >zondag", zei Hoek. „Dat staat dan in de notulen en dat is het dan ook", stelde de burgemeester vast.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 15