Vosmeer is al na 5 minuten kansloos Smerdiek stap dichter bij nacompetitie na 2-0 winst op concurrent Duiveland Sint-Philipslands viertal wordt Zeeuws kampioen sneldammen Tholense Boys onmachtig voor doel Arendskerke Fluplanders spelen zich definitief in veiligheid SPS komt op stoom met 4-0 winst tegen Halsteren Tholenaren zetten ook individueel goede prestaties neer Bart de Wilde in halve finale Donderdag 29 maart 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Zowel Smerdiek als SPS haalden in de vierde klasse B de volle winst. Smerdiek deed dat in het belangrijke duel tegen Duiveland: 2-0. Door de overwinning lijkt het team van trainer Jan Verreijen rechtstreeks op de nacompetitie af te stevenen. Smerdiek heeft nog twee ij zers in het vuur: de tweede periodetitel en een vervan gende titel als hoogst eindi gend team zonder directe prijs. SPS haalde een ruime zege op Halsteren: 4-0. Sta- venisse was vrij. Oranje-zwarten snakken naar einde Alle tactische plannen van trainer Leo Havermans kon den al na dik vijf minuten in de prullenbak. Verkeerd uit verdedigen in de Vosmeer-verdediging betekende in de 4e minuut 0-1 in het voordeel van WVV. Even later schoten de bezoekers een vrije trap rechtstreeks in de kruising, nadat keeper John Aarnoudse buiten het zes tienmetergebied hands had gemaakt: 0-2. Havermans: „Dan weet je dat het heel erg zwaar wordt. Zeker omdat we zo moeilijk scoren." WHS 2 sleept punt uit het vuur na achterstand Neusje Een viertal spelers van Dam- en Schaakvereniging Flip- land (DSVF) heeft zaterdag in 's Gravenpolder beslag gelegd op de verenigingsprijs bij de Zeeuwse kampioen schappen sneldammen. Het kwartet bestond uit drie le den van de familie Van de Weteringh: vader Jan en zijn zonen Jan en Arie. Routinier Han van de Velde comple teerde het team. Spectaculair Degradatiespook steekt toch nog de kop op Het lijkt uitgesloten dat Tholense Boys deze competitie zonder schade afsluit. Het degradatiespook waarde za terdag na het 0-1 verlies tegen Arendskerke volop rond op sportpark De Bent. Alle concurrenten pakten wel punten. Het enige houvast voor de geel-zwarten is dat het met duels tegen Rillandia, Yerseke en Bruse Boys voor de boeg, alles nog in eigen hand heeft. De tiende plaats op de ranglijst duwt het team van trainer Leendert Geelhoed echter ook nog in een nacompetitie, mogelijk met WHS. Mokerslag Noad bovenaan in 3e periode na 2-0 winst De 2-0 winst op DVO telde in feite dubbel voor Noad. De zege betekende dat de Fluplanders zich nagenoeg de- finitief in veiligheid hebben gespeeld. Met de volle buit uit drie wedstrijden gaat Noad ook aan de leiding in de' derde en laatste periode. „En we zijn van plan om er nog een paar te winnen", sprak trainer Kees Stoutjesdijk na afloop strijdlustig. Op het randje Noad 4 laat winst liggen, maar nog wel ongeslagen Patrick Ketting (WHS) 18 Niels Hage (Smerdiek) 14 Pierre Withagen (Smerdiek) 14 Corné de Frel (Noad) 13 Esmir Kustura (SPS) 13 Nog steeds staat Patrick Ketting onbe dreigd bovenaan. WHS kwam niet in ac tie dit weekeinde, maar met zijn vier pun ten voorsprong kan Ketting zich dat wel permitteren. Smerdiek-spits Niels Hage prikte zich met een treffer naast zijn teamgenoot Pierre Withagen die nu even eens veertien doelpunten op zijn conto heeft voor dit seizoen. Esmir Kustura van SPS was lange tijd uit de top van het top scorerklassement verdwenen, maar met drie doelpunten in de wedstrijd tegen Halsteren, werkte hij zich op een gedeel de derde plek naast Corné de Frel van Noad die ook 13 treffers op zijn naam heeft staan. Zaterdag 31 maart uur Klundert-WHS 14.30 Dinteloord 2-Noad 2(vSchilt) 12.30 Klundert 3-Smerdiek 2(vBedaf) 14.00 Smerdiek 3-Unitas 8 14.30 Thol.Boys 5-Klundert 5 14.30 Noad da.-Piershil 14.30 Kogelvangers-WHS(vr.) 14.30 Stavenisse-WHS 2(vr.) 14.30 WHS 4-Stavenisse 2(vr.) 14.30 Zondag 1 april uur Vosmeer-Ou werkerk( vlneveld) 14.30 Alliance 6-Vosmeer 4 10.00 Tweede kl.: Thol.Boys-'s-Heer-Arends- kerke0-l. Derde kl.: Noad-DVO 2-0, Klundert- WHS afgelast. Vierde kl.: Smerdiek-Duiveland 2-0, SPS-Halsteren 4-0. Zesde kl: Vosmeer-WVV 0-3. Dames: Everstein-Smerdiek uitgesteld, Hermandad-Noad afgelast. Tweede kl. res.: Wieldrecht 2-Thol.Boys 2 5-1, WHS 2-Klundert 2 2-2, WGZ 3- Noad 2 afgelast. Derde kl. res.: WHS 3-Bevelanders 2 1-2. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Rillandia 3 afgelast, Klundert 4-Noad 3 afgelast, Thol.Boys 4-FSV 3 afgelast. Vijfde kJ. res.: WC 4-Thol.Boys 5 1-1, Noad 4-Intemos 3 2-2, FSV 5-WHS 4 afgel. Zesde kl. res.: BSC 7-Vosmeer 2 3-1, Vo smeer 3-Nw.Borgvliet 4 1-13, Ouden bosch 2-Vosmeer 4 6-1. Jeugd: WHS B-Kruisland 1-2, Smerdiek C-WHS C 3-3, WHS meisjes-Zundert 2-2, WHS Dl-Cluzona 0-3, Moe-WHS D2 8- 1, Smerdiek E-WHS E 2-3, WHS Fl- WC 0-4, WHS F3-Nw.Borgvliet 1-1, Meto-WHS F4 5-1; Noad C-RSV 2-4, Nw.Borgvliet-Noad D 2-3, Noad E-Odio 4-2, Vivoo-Noad F1 2-8; Vosmeer C-SPS C 3-4, Nw.Borgvliet-Vosmeer meisjes 10- 0, Halsteren-Vosmeer D 4-0, Vosmeer E- Lepelstr. Boys 3-2, Vosmeer F-Divo 0-1; Thol. Boys C-Unitas 5-2, Thol. Boys E2- Noordhoek 3-2, Thol. Boys Fl-Alliance 2- 2, Thol. Boys F3-Lepelstr. Boys 3-1, Thol. Boys smurfen-DVO 1-6 Monumentenloop. Op zondag 22 april organiseert atletiekvereniging Spado te Bergen op Zoom de Monumentenloop. De family- en jongerenloop begint om 14.55 uur op de Grote Markt. Het duurde tot de allerlaatste mi nuut, voordat Smerdiek zich zater dag zeker kon wanen van de over winning. Uiteindelijk was het Erik van Haaften die op aangeven van Gert-Jan van Ham met een lob de Duivelandse goalie het nakijken gaf: 2-0. Die tweede treffer werkte bevrijdend. Volgens Jan Verreijen had hij ten onrechte zo lang in zijn piepzak moeten zitten. „Als ik de ploeg iets moet verwijten is het wel dat we te weinig gescoord hebben. We scoren, gezien de mogelijkhe den die we creëren, nog veel te wei nig. Onze spitsen moeten scherper worden." Verder had Verreijen weinig reden tot klagen. Door de overwinning werd een belangrijke concurrent voor de tweede positie op de rang lijst opzij gezet. Ook Dosko ver loor in een turbulent duel van kop loper SKNWK, zodat ook de Bergse ploeg terrein verspeelde. Bovendien krijgen de Bergenaren mogelijk een duw van de voetbal bond. Na afloop ontstond op Mei- lust een totale vechtpartij in de kleedkamer van de bezoekers, toen Dosko-spelers verhaal wilden halen na het 2-3 verlies. Verreijen wilde zich na de overwinning nog niet wa gen aan bespiegelingen over een eventuele nacompetitie in het jubi leumjaar van de vereniging. „We krijgen nog tenminste twee lastige wedstrijdjes", doelde de vertrek kende oefenmeester met veel gevoel voor understatement op de derby's tegen SPS en Stavenisse, traditio neel lastige partijen voor de blauw zwarten. Ook in de openingsminuut tegen Duiveland ging het bijna mis. De bezoekers kregen een prima doel kans, maar doelman Corné van Haaften was gelukkig voor Smer diek al wakker. Daarna was het en kel Smerdiek dat de klok sloeg. De voorwaartsen Niels Hage en Pierre Withagen kregen in het eerste half uur diverse mogelijkheden om de score te openen. Hun vizier stond echter vooralsnog niet op scherp. In de 32e minuut was het wel raak. Withagen haalde de achterlijn en bediende Hage op maat: 1-0. Ook zag een inzet uit de kruising ge haald, Jacco Vaders schoot tegen de keeper en ook linkerspits Peter Moerland miste een mogelijkheid. Wim Dorst, de laatste weken suc cesvol voor de goal, had verkozen om in het tweede mee te doen. In de slotfase ging de bal tot overmaat van ramp ook nog een keer op de stip. Van Leeuwen maakte daarover opmerkingen en kon met rood ver vroegd naar de kant. Aarnoudse stopte de inzet, zodat het verlies voor de thuisclub nog aan de draag lijke kant bleef. Zondag haalt Vos meer in tegen Ouwerkerk. Vosmeer snakt naar het einde van het seizoen. Ook zondag werd dat weer duidelijk. De trainingsop komst is matig en ook in de wed strijd ontbreekt te vaak de strijdlust. Jacco Vaders kreeg in de eerste helft nog een aardige kans, maar zijn schot ging naast. WVV beperkte zich vooral tot counters. Die slimme speelwijze leverde nog de beste mo gelijkheden op. John Aarnoudse hield zijn ploeg op de been met en kele sterke reddingen. Alle hoop op een beter resultaat vervloog kort na de thee. Vosmeer was met het idee uit de kleedkamer gekomen om snel op zoek te gaan naar de aanslui tingstreffer. Op de rand van buiten spel ontsnapte echter een Woens- drechtse aanvaller en het stond 0-3. Pas in het slotkwartier richtte een aangeslagen Vosmeer zich wat op. Laatste man Michel van Leeuwen Val Aan 16 11 3 Rimboe 17 10 3 Oudemolen 18 10 3 Nw.Borgvliet 18 9 2 Ouwerkerk 17 7 5 WVV'67 18 8 2 Vivoo 17 8 1 NVS 15 6 5 Welberg 18 6 2 Lepelstraatse B. 18 3 8 Vosmeer 16 3 3 Moerstraten 18 1 5 36 36-15 33 30-21 33 33-22 29 56-33 26 26-34 8 26 40-29 8 25 31-31 4 23 26-26 10 20 24-36 7 17 16-36 10 12 21-34 12 8 16-38 Hoewel WHS 2 op volle sterkte aantrad tegen de reserves van Klundert, speelde het een matige wedstrijd (2-2). De combi naties mislukten steeds en het tempo lag veel te laag. Klundert was feller en kwam dankzij een verdedigingsfout bij de Sint- Annalanders op voorsprong. WHS kreeg één goede kans, maar Jan-Willem Mos selman verzuimde die te benutten. In de rust werden Peter Saarloos en de ge blesseerde Henk Keur vervangen door Arie Fase en Jan v.d. Repe. Niettemin be gonnen de groen-witten opnieuw slecht en Klundert kwam zelfs op 0-2. Laatste man Ad de Keizer werd bij de thuisclub vervangen door Rien Fase. WHS ging druk zetten en speelde vol op de aanval. Met een fraaie kopbal zorgde Sander Westdorp eerst voor 1-2 en even later op nieuw koppend voor de gelijkmaker. De aanvallen leverden nog meer kansen op, maar doelpunten kwamen er niet meer. p. Gymnastiek Bart dej Wilde uit Sint-Maartensdijk heeft zich geplaatst voor de halve fina le van het N.K. herenturnen. De turner van WIK eindigde zaterdag in Kerkra- de in de tweede voorwedstrijd als vijf tiende. Zijn totaal over vijf toestellen was 38,75 punten, driekwart punt meer dan twee weken eerder in Sint-Anna- land waar hij eveneens vijftiende werd. In Limburg waren er 34 turners in Barts categorie. Per onderdeel waren zijn resultaten: vloer 6,7 p, voltige 8,85 p, ringen 7,75 p, sprong 9 p, brug 6,45 p en rekstok 4,1 p. Over de twee wed strijden totaal werd de jeugdige turner 15e en daarom mag hij op 21 april in Prinsenbeek in actie komen bij de hal ve finale. vlak voor de thee kreeg Hage nog een dot van een kans. Op het beslis sende moment vergat de lange aan valler echter om het leer in te tik ken. Achterin had Smerdiek zijn zaakjes goed op orde. Jordy Hage speelde wederom een solide partij als laatste man, geassisteerd door William de Bie die in de loop van de tweede helft vervangen werd door de jonge Stefan de Jong. Op de vleugels stonden de routiniers Carlo Opree en Gert-Jan van Ham, tegenwoordig ook verdediger bij Smerdiek, even eens hun mannetje. Opvallend was ook het goede spel van de jonge Mariusz Moijka, die dit seizoen de lijnen uitzet op het middenveld. Smerdiek lijkt dan ook de afwezig heid van Herbert Vermaas (gestopt), Remi Potappel (langdurig gebles seerd) en de zieke Elmar van der Griek goed te hebben opgevangen. Smerdiek leidt in de tweede periode met achttien punten uit acht wed strijden. De periode gaat over tien partijen. Smerdiek wordt op de huid gezeten door SKNWK, de waar schijnlijke kampioen. Pakt deze de tweede periodetitel, dan komt Smerdiek als vervanger toch in aan merking voor de nacompetitie. Een miserabele start heeft SPS dit seizoen de das omgedaan. Na de winterstop kwam de ploeg van Jo- han Sulkers langzaam maar zeker op toeren. Ook tegen Halsteren, dat eerder stevig verzet bood tegen Smerdiek en SKNWK, werd ge wonnen. Het werd 4-0 op sportpark D'n Aekerboam. Esmir Kustura was met drie treffers de grote man bij de thuisclub. Na een kwartier kreeg SPS zaterdag de eerste kans. Het was Johan Scheermeijer die aan de rechterkant goed doorging en in het centrum Peter Noordijke vond. Diens inzet ging echter voorlangs. In de 25e mi nuut was het wel kassa. A.P. van der Belt verzorgde het inleidende werk, Wim de Groen tekende voor de voortzetting en Noordijke tikte dit maal wel beheerst binnen: 1-0. Scheermeijer mofst geblesseerd naar de kant en werd vervangen door Martin Quist. Deze stond nog maar nauwelijks in het veld of hij had voor 2-0 kunnen zorgen. Ku stura was echter te zelfzuchtig en vergat het balletje breed te leggen op de geheel vrijstaande invaller. Halsteren liet zich, zeker voor rust, niet de kaas van het brood eten. Bij de Brabantse tegenstoten was doel man Peter van der Male echter steeds op zijn post. Kort voor rust nam SPS meer afstand. Noordijke gaf de assist en Kustura was koel bloedig: 2-0. Onmiddellijk na de hervatting was het weer prijs. Kustura werd netjes aangespeeld door Jaco Jansen en de Bosniër toonde andermaal aan dat hij een neusje voor goals heeft: 3-0. Jansen zelf kreeg ook nog een goe de kans, maar schoot over. Na een uur spelen kreeg Kustura een ideale mogelijkheid om zijn doelpuntento- taal verder op te vijzelen. Noordijke werd onderuit geschoffeld in het zestienmetergebied, maar Kustura plaatste de toegekende penalty op de paal. Eerder al miste hij de laat ste weken tegen ZSC en in het vriendschappelijk duel met Wemel- dinge. Sulkers zit met een pro bleem. „We zullen ons moeten be raden." In de slotfase dwong Kustura weer meer krediet af. De broertjes Den nis en Jeroen Boer waren inmiddels in de ploeg gekomen voor Noordij ke en Corné van der Male. Het was Dennis Boer die Kustura de 4-0 aanbood. SPS is de komende weken vrij en komt waarschijnlijk pas met het Paasweekeinde weer in de ring. De gedwongen pauze komt Sulkers slecht uit. „We beginnen net lekker te draaien. Jammer dat we aan het begin van het jaar de zaak hebben laten lopen. Anders hadden we nu wellicht meegedaan voor de prij zen." SKNWK Smerdiek ZSC '62 Duiveland Dosko Mevo SPS Brouwershaven Stavenisse Halsteren Vrederust 16 12 2 18 12 0 16 10 4 Dammen Ook in de individuele categorieën kwamen Thoolse en Fluplandse dammers goed voor de dag. Toby Hage legde beslag op de derde plaats in de hoogste klasse, de zo geheten categorie A. Johnny de Leeuw uit 's Gravenpolder werd' kampioen. Een verrassing was dat niet. Het was voor de zeventiende keer dat De Leeuw de titel in de wacht sleepte. Toby Hage won in '96, '98 en '99. Achter Hage legde Jan van de We teringh senior beslag op de vierde plaats in het individuele klasse ment. Ook Henk Gunter (5e), Ronnie Gunter (7e) en André Kou semaker (9e) haalden de finaleron de. In categorie B werd Han van de Velde vierde. Hans va^Akkeren won de verliezersronde in die af deling. Jan van de Weteringh juni or was de sterkste in categorie C. Zijn broer Arie werd derde. De combinatie in de diverse klasse menten leverde DSVF de vereni gingsprijs op. Bij sneldammen hebben alle spe lers voor een partij precies tien mi nuten tot hun beschikking. Er werd gespeeld van 's ochtends tien uur tot rond de klok van half zeven. Van de Velde, die zelf maar liefst achttien partijen speelde, sprak na afloop van een vermoeiende dag. „Door het tempo maak je fouten. De vereiste snelheid maakt dat je soms de winnende zetten niet ziet. De spanning is natuurlijk ook een factor. Daardoor is het sneldam men wel uiterst spectaculair voor de liefhebber." Het viertal van DSVF werd vori' jaar al tweede bij de Zeeuwse kam pioenschappen. Ditmaal was het hoogste podium weggelegd. De Fluplandse dammers zijn bijzonder fanatiek, aldus Van de Velde. Eer der werd al deelgenomen aan open toernooien in De Lier, Wateringen en Schoonhoven. Vaak maakt ook Aart Slager deel uit van het gezel schap. Komende zaterdag nemen de spelers van DSVF deel aan een toernooi in Puttershoek. In totaal telt de club zo'n 12 spelers. Eigen lijk is dat te weinig, aldus Van de Velde. ,We kunnen gerust nog wat extra dammers gebruiken." Eerder werd bij DSVF het club kampioenschap sneldammen ge houden. Jan van de Weteringh sr. won de titel. De uitslag van het kampieoschap was: 1 J. v.d. Wete ringh sr. 16 p; 2 G. v.d.Velde 12 p; 3 J. v.d. Velde 10 p; 4 A. Slager 9; 5 J. Noorthoek 9 p; 6 J. den Braber 6 p; 7 R. Backer 4 p; 8 A. v.d. We teringh 4 p; 9 J. v.d. Weteringh jr. 2 P- Tweede klasse Achteraf werd op het Thoolse sport park nog druk ns§c kaart over de kans die Johan Schot bij de allereer ste aanval van de middag kreeg. Ja- ben Kortland gaf een fraai steekbal letje op Schot die vrij voor de doelman verscheen. Helaas voor Tholen moest de routinier het met de rechtervoet afmaken. Mede daar door kon de Bevelandse goalie met de voet redden op het stiftballetje dat Schot losliet. De teleurstelling was na afloop groot in het kamp van de thuisclub. Elftalleider Marco van der Wielen: „Het is iedere wedstrijd hetzelfde. We zijn telkens de betere ploeg. Onze veldbezetting is prima, beter zelfs dan vorig seizoen. We sjouwen tot we er krom van lopen. Alleen de bal wil er niet in." Na de open kans voor Johan Schot was het vooral lange tijd midden veldspel op De Bent. Meer dan een reeks hoekschoppen wist de thuis club tot aan de rust niet af te dwin gen. Wim Schot kon aan de rechter kant van het middenveld ook niet voor de aanvallende impulsen zor gen. Schot, vorig jaar nog ijzersterk, drukt dit seizoen nauwelijks zijn stempel op de wedstrijd en lijkt vooral in gevecht met zichzelf. Aan de linkerkant had de jonge Ronnie de Graaf weer het vertrouwen van Geelhoed gekregen. De Graaf kon ditmaal zijn uitverkiezing niet waar maken. Hij trof het ook niet in de tegenstander, die juist op zijn posi tie een man met een enorme actie radius in de gelederen had. Daar door moest De Graaf vooral ook defensief werk opknappen en kwam hij aan de opbouw bijna niet toe. Beide flankspelers werden door Geelhoed dan ook in het verloop van de partij naar de kant gehaald en vervangen door Carlo Heijboer en Simon Jansen. Arendskerke leunde bijna de hele wedstrijd op de verdediging, een speelwijze die de club de laatste weken de nodige punten heeft opgeleverd. Na de hervatting kwam aanvoerder Michael de Jong nog tweemaal in de buurt van de Bevelandse veste. De eerste keer na een combinatie met Johan Schot, die de bal netjes terugkaatste. De keeper van Arends kerke reageerde echter goed op de inzet, zoals hij ook bij de tweede poging in de 70e minuut attent was. Tholense Boys wilde de drie punten en laatste man Hassan el Jilali kreeg het sein om zich meer op het mid denveld in te schakelen. Kort daar op sloeg Arendskerke, dat ook de hele tweede helft wachtte op die ene beslissende counter, genadeloos toe. Een verdwaalde bal viel voor de voeten van een Bevelandse aanval ler die vrije doorgang kreeg naar het Thoolse doel en ook Alex Hoogen- doom zonder probleem omspeelde: 0-1. Die treffer kwam aan als een mo kerslag. De kopjes gingen bij het merendeel van de spelers van de thuisclub omlaag. Meer dan vrije schoppen van Jan Groenewegen en Johan Schot leverde het plichtmatig slotoffensief niet op. Over veertien dagen wacht de uitwedstrijd bij Veere, dat nog volop in de titelrace is gewikkeld. Daarna gaat het naar Rillandia. De laatste twee wedstrij- den, tegen respectievelijk Yerseke en Bruse Boys, speelt Tholen op ei gen terrein. SSV '65 Veere Amemuiden Temeuzense B. SSC '55 Arendskerke Rillandia Dauwendaele Kogelvangers Tholense Boys Yerseke Bruse Boys 17 11 17 10 17 9 17 8 17 8 18 8 36 35 33 29 27 26 18 17 17 15 12 11 43-22 35-15 33-15 - 38-27 i 35-27, 24-31 2 20-34 22-28 27-34 20-25 21-42 30-48 zekoot zorgde er voor dat zijn team met de geruststellende 2-0 voor- sprong kon gaan rusten. De lange goalie haalde een vrije schop uit de bovenhoek en had bij een inzet van dichtbij ook op de lijn een prima re- j flex. Na de hervatting gaf Noad geen kans meer weg. DVO vocht voor wat het waard was en speelde op het randje van het toelaatbare. Corné de Frel werd door de Roosendaalse verdediging goed in bedwang ge- houden. Met zijn sleuren en trekken hield de Fluplandse topscorer wel voldoende druk op de ketel, zodat de overwinning niet meer in gevaar kwam. Met een vrije trap op de on derkant van de lat was De Frel toch nog een keer dicht bij een treffer. Stoutjesdijk sprak van een goede overwinning. Met de periodetitel houd de ploeg zich volgens hem niet bezig. Noad moet nog uitko men tegen The Gunners, ZPR en Breda, allemaal ploegen die nog be lang hebben in de competitie. Eerst wacht echter over veertien dagen de derby tegen WHS. „Laten we maar niet verder kijken dan die wedstrijd. In mijn laatste Noad-jaar zou ik nog graag eens dat potje winnen." Stoutjesdijk kon ook niet anders dan tevreden zijn over het resultaat. Na een moeizame eerste competi tiehelft pakte de ploeg na de winter stop de nodige punten. Ook tegen het volop in degradatiezorgen ver kerende DVO uit Roosendaal trok de thuisclub weer het initiatief naar zich toe. In de vijfde minuut was het al bingo. Johnny van Dijke ging goed door en schoot tussen twee verdedigers de 1-0 binnen. Ook na die opsteker bleef Noad op de aan val spelen. Bewust, aldus Stoutjes dijk. „Als je zo vroeg in de wed strijd een voorsprong gaat verdedigen, vraag je om moeilijkhe den." Die positieve speelwijze betaalde zich in de 20e minuut andermaal uit. De al enige weken aan de lin kerkant van het middenveld opere rende Johan Reijngoudt kwam scherp naar binnen en schoot diago naal in: 2-0. Na een half uur had de strijd definitief beslecht kunnen zijn. Een pass op Iwan Geense werd met de hand onderschept en de scheidsrechter wees naar de stip. Jaap van Oudenaarde, die eerder miste bij Breda, liet zijn beurt voor bijgaan. Ook Iwan Geense slaagde er echter niet in om vanaf elf meter te scoren. DVO putte moed uit die misser en had voor de rust een sterk laatste kwartier. Doelman Kees Lo- JPS 17 11 4 2 37 45-22 The Gunners 18 10 4 4 34 40-22 FSV 17 9 4 4 31 40-31 ZPR'84 18 10 1 7 31 35-36 WHS 17 10 0 7 30 39-23 Zwaluwe 17 8 5 4 29 52-28 Noad '67 18 7 5 6 26 32-34 Olympia '60 18 5 5 8 20 26-39 Klundert 17 5 2 10 17 38-52 Baronie 17 5 1 11 16 36-60 DVO'60 18 4 2 12 14 32-41 Breda 18 4 1 13 13 25-52 Noad 4 begon stroef aan het treffen te gen Internos 3. Het wilde de ongeslagen status vasthouden en slaagde daarin: 2- 2. Aanvankelijk leden de Sint-Philips- landers veel balverlies op het midden veld en ze gebruikten in opbouwend op zich de vleugels te weinig, waardoor het niet lukte om echt druk te zetten. De en kele kansen die men kreeg, werden niet benut. Een doelkans van Rien Steijn ging voorlangs en een inzet van Hans de Jonge werd van de doellijn gehaald. In ternos kreeg met name op de vleugels meer ruimte en ging druk zetten. Dat re sulteerde vlak voor de rust int een voor zei, die door Noad-speler Michel v.d. Rcjtst ongelukkig in het eigen doél werd gewerkt (0-1). Na de rust zette Noad vanuit het mid denveld meer druk en dat leverde al na tien minuten de gelijkmaker op door Marco den Braber. Er kwamen steeds meer kansen voor de thuisclub. In de 70e minuut liet opnieuw Den Braber de Et- tense doelman kansloos met een fraaie volley (2-1). Noad was de betere ploeg en Internos kreeg nog nauwelijks kan sen. Maar tien minuten voor het einde beoordeelde de laatste man een lange bal verkeerd, waardoor deze achter de verdediging viel waar een Internos-aan valler doelman Wilco van Herk kansloos liet. Noad probeerde nog wel om de vol le winst te pakken, maar tot meer dan enkele kansen kwam het team niet meer. Tien van Halsteren. Atltiekclub Olympia organiseert zondag 1 april de wegwedstrijd Tien van Halste ren. Behalve de 10 km, kan er ge start worden op 1, 2,5, 5 of 7,5 km. Het vertrek is vanaf één uur 's mid dags. De wegwedstrijd voert door de straten van het dorp, op de klei nere afstanden kunnen ook de recre anten en trimmers aan hun trekken komen. De lange (en vanwege zijn lange manen niet over het hoofd te kijken) Niels Hage van Smerdiek viert een feestje nadat hij zijn ploeg op een 1-0 voorsprong heeft gebracht in het duel tegen Halsteren. ^IHÜHHH Drie van de vier teamleden van DSVF. V.l.n.r.: Jan van de Weteringh sr. en jr. en Han van der Velde. Adrie van de Weteringh ontbreekt op de foto.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13