Wachtlijst voor scouting Tholen door onvoldoende vrijwilligers Geen plaatsvervanger meer in waterschap imri Broekhuis 'Grote opkomst voor ons bewijs dat men actie van stichting waardeert' Waterschap verwerkt meevallers in 2002 Zaterdag 7 April Natuursteenvloeren nasii IIBHIDQOIEIIOQBISQEISIEIBI Waterschap koopt grond voor twee platondes Waterschap incassobureau voor Olaz Open dag jeugdvereniging trekt vooral ouders van 60 leden Meer geld voor de bestuurders Gosselaar db-lid waterschapsunie Donderdag 29 maart 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Binnen worden muziekin strumenten gemaakt. Bui ten knettert het kampvuur op het terrein van de jeugdvereniging scouting Tholen, de Heenetrecht- groep. Kinderen en ouders zitten eromheen om boven de vlammen een stukje vlees te braden. Aan de waterkant probeert een groepje jongens een vlot te bouwen van balken en surfplanken. Op het water vaart een vlet en in het stadje lopen groepjes kin deren rond die aan een let- terspeurtocht meedoen. Overbelast Bar getimmerd Verkiezingen volgend jaar op 6 maart Bij de waterschapsverkiezingen op 6 maart 2002 (tege lijk met de gemeenteraadsverkiezingen) zijn er geen plaatsvervangers meer. Tot nu toe was er aan elke per soon een reserve gekoppeld die in actie moest komen, wanneer de eerste kandidaat wegviel. Die reserves ver dwijnen straks. Wanneer na 2002 de gekozene op een of andere manier stopt, vult de kandidaat met het op een na hoogste stemmenaantal die vacature op. Fusies Meer democratie Zo'n 170 belangstellenden Voor 200-jarige korenmolen in Stavenisse Zo'n 170 belangstellenden brachten zaterdag een bezoek aan de molen in Stavenisse die op 13 maart 200 jaar be stond. De stichting actief Stavenisse is tevreden over de op komst van het publiek. Vrijdag viel de regen nog met bak ken uit de hemel, zaterdag was het droog en met een noordnoordoosten wind kreeg vrijwilliger molenaar G. de Moed 's morgens met hulp van zijn kleindochter Hannah Wesdorp (10) met enige moeite de wieken aan het draaien. Slechte staat Ingezetenenomslag gaat met 3% omlaag Meevallers zoals de aanzienlijk sterkere onroerend goed- stijging (het waterschap was van 25% uitgegaan en dat wordt nu 40%) zullen pas in de heffingen 2002 merkbaar zijn. Dan zal de ingezetenenomslag per wooneenheid ongeveer 3% kunnen dalen ten opzichte van dit jaar. En de verhoging van de omslag ongebouwd zal beperkt kunnen blijven tot 3%. De omslag gebouwd zal met 2% stijgen of op de nullijn blijven als de opbrengsten dit jaar meevallen. De hoogte van de verontreinigingsheffing wordt eveneens kritisch bezien. Het is nu nog onzeker of de jaarlijkse stijging van 4,2% moet worden gehand haafd. Grond duurder Minder personeel 't Appeltje i Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft voor de aanleg van twee zoge naamde platondes in de Poortvlietse Weihoek grond gekocht. Van J. Pot ter was voor de platonde ter hoogte van de Engelaarsdijk het meeste no dig: 7.45 aren bouwland en zelfs erf. Hiervoor betaalt het waterschap dan ook 51.650 gulden. Van H.M. Filius is 5.55 aren nodig voor 13.875 gulden. Voor de tweede pla tonde ter hoogte van de Bitterhoek- seweg is 1.95 aren bouwland van mevr. W.A.C. Koese gewenst voor 4875 gulden en J.C.M. Geuze hoeft met 80 centiare voor' 2000 gulden het minste af te staan. In de laatste drie gevallen gaat het om stroken bouwland. Zeeuwse Eilanden verkoopt ook grond. Aan F.J. Goossen in Anna Ja- cobapolder wordt 80 centiare ge dempte sloot bij de huiskavel ver kocht voor 2000 gulden. Aan de gemeente Tholen wordt een gedeel te Stoofweg, Gemaalweg, Postweg en Luchtenburgseweg verkocht voor de symbolische prijs van 1 gul den. Het waterschap heeft ook nog een ruiling gedaan voor een rioolpers- gemaal. A.L. de Groen uit Scherpe- nisse heeft hiervoor 88 centiare erf afgestaan, waarvoor Zeeuwse Ei landen 2.18 aren heeft teruggeven. Aan deze transactie was ook nog een bijbetaling van 15.210 gulden verbonden. Deze aan- en verkopen worden 9 april ter kennis gebracht van de al gemene vergadering van het water schap. Het waterschap Zeeuwse Eilanden verzorgt de dwanginvordering voor het openbaar lichaam afvalstoffen- verwijdering Zeeland (Olaz) van de openstaande belastingaanslagen stortrecht. Dit gebeurt al vanaf de cember 1996, maar de overeen komst wordt herzien. Nu Olaz de provinciegrens over mag, kan het waterschap alleen nog als een soort incassobureau fungeren. Per dwang bevel kan minimaal 50 gulden wor den gerekend, maar in bijzondere gevallen is dat bedrag hoger: maxi maal 1000 gulden. Zeeuwse Eilan den vindt dat acceptabel. De werk zaamheden zijn niet afhankelijk van de hoogte van het te innen bedrag. Er wordt uitgegaan van 25 dwang bevelen per jaar. Op de open dag van de Thoolse scouting op de oesterputten is vanalles te doen en mag iedereen in de keuken van de vereniging kijken. Het is fris weer. Logisch dat het vuurtje steeds wordt opge stookt. Druk is het echter niet op de open dag. Het zijn vooral ou ders die de activiteiten van hun kinderen komen gadeslaan. En ou ders van kinderen die op de wachtlijst staan. Want die wacht lijst is groot. Maar liefst 22 namen staan' er op een paar grote vellen geschreven die in de ruimte van de esta's (de jongste padvinders bij de Thoolse vereniging) zijn ge hangen. De kinderen moeten 2 tot 2,5 jaar wachten voordat ze echt mee mo gen gaan doen. „We zouden wel dubbele groepen willen, maar daar hebben we niet voldoende leiding voor," vertelt groepsleider en be stuurslid Albert van Dijk tijdens de rondleiding. Er zijn zo'n zestig scouts bij de vereniging, verdeeld over verschillende leeftijdsgroe pen: esta's, orka's, zeeverkenners, wilde vaart en stam. De belang stelling voor de scouting van de jonge kinderen is groot, maar voor een jonge groep 'bevers', van 4 tot en met 7 jaar, is geen leiding be schikbaar. „Dat is jammer, maar daar heb je een dubbele bezetting voor nodig van volwassenen. Dat kun je niet overlaten aan de oudste groep van 16 en 17-jarigen." Nummer 1 op de wachtlijst is Ti- mo Giljam. Hij mag in september mee gaan doen. Dan begint het scoutingseizoen dat samenvalt met het schooljaar. Maar Timo Mei huizen bijvoorbeeld moet nog tot 2003 wachten, zo is op de lijst te lezen. Is er geen leiding om een bevergroep op te zetten, de leiding van de esta's (van 8 tot en met 12 jaar) wordt aan het eind van het seizoen uitgedund. „Er gaat weer een stel studeren. Die raak je dan Een vlot maken van palen en twee surfplanken, was onderdeel van de open dag van scoutinggroep Heenetrecht. kwijt. Dat probleem speelt ook bij andere groepen." Naast het leiding geven, het beden ken van spelletjes en speurtochten en op kamp gaan, is er volgens Van Dijk ook nog eens het onderhoud van gebouwen, het terrein, het ma teriaal en de zes vletten. „Daarvoor doen we ook al een be roep op de leiding. Dat is gewoon te veel. Op het eind van het seizoen zijn de leiders en de leidsters over belast. De leiding moet zich eigen lijk alleen bezighouden met de kin deren, maar schildert ook de boten en het gebouw. Daarvoor zoeken we eigenlijk vutters, 65-plussers, AOW-ers, mensen die praktisch be zig willen zijn." Boven in het gebouwtje hebben de zeeverkenners (van 12 tot 15 jaar) een instructieruimte en beschikken ze over eigen 'bak', een kooi die ze zelf in kunnen richten en waar ze ook in kunnen overnachten. Volgens Van Dijk denken veel mensen dat scouts een zeilbrevet halen. „Dat is niet het geval. Daarvoor moeten ze hun kinderen niet op de scouting doen. Ze krijgen wel instructie in zeilen, roeien en veiligheid, maar geen brevet." Buiten zijn twee legertenten opge zet. Ze doen dienst als kantine en als keuken voor het maken van soep. In de kantine is even geen toe zicht en schudden de kinderen wat extra aan een fles limonade. Van Dijk spreekt het clubje toe en vraagt een van de ouderen buiten de tent om een oogje in het zeil te houden. Het lid van de stam heeft echter nog andere verplichtingen die hij eerst na moeten komen. Daarna is hij be schikbaar. Bij het vuur wordt het steeds drukker. Aan het begin van het terrein staat een vlet. Opgetuigd en fonkelnieuw lijkt het. Zo uit de winterberging. Blinkend in de verf. De Kreeft wordt 's middags te water gelaten. Van Dijk kijkt er bijna vertederd naar. „Hij ligt klaar voor het nieuwe seizoen. Nou blinkt hij nog zo mooi." Er is alweer een nieuwe in bestel ling. De laatste die te water is gela ten, was de Aquarius. Maar boten vergen onderhoud. Handwerk en daar zit de scouting om verlegen. Het is de rode draad tijdens de rond leiding. Enthousiaste scouts en en thousiaste leiding, maar ook enige zorg voor de jongste groepen. An ders ligt het bij de Wilde Vaart, 15 en 16-jarigen. De club telt tien le den en functioneert zelfstandig. „Die hebben geen leiding, maar be geleiding. Ze maken hun eigen pro gramma." De groep die daarop volgt, stam, geeft zelf al leiding. Het is een hechte club van 8 jongeren. Ze wer ken of studeren elders, maar op vrij dagavond ontmoeten ze elkaar. Dit jaar gaan ze naar Texel op kamp. In hun eigen ruimte staat een bar, zelf getimmerd natuurlijk. Vorig jaar nog schilderden ze de dakplaten. Het onderhoud van de gebouwen wordt betaald uit de opbrengst van de verhuur van de ruimten aan an dere scoutinggroepen in Nederland, legt Van Dijk uit. Het terrein is ide aal gelegen, vindt hij. „Zo dicht bij het water waar je kan pionieren." Dijkgraaf W.A. Gosselaar vertelde dat onlangs tijdens de districtsver- gadering van het waterschap Zeeuwse Eilanden in Meulvliet. Tholen houdt zijn 4 (van de 35 ze tels met uit elke categorie één verte genwoordiger: ingezetenen (nu J.M. Aarnoudse), gebouwd (J.L. Noom), ongebouwd (J.L.C. Mol) en be- drijfsgebouwd (M.A. van Beek). De dijkgraaf houdt rekening met verschuiving van een zetel van in gezetenen naar gebouwd, maar dat gebeurt vermoedelijk in de grotere districten. Gezien de hogere op komst wordt weer gekozen voor eenzelfde datum als de raadsverkie zingen. Zeeuwse Eilanden heeft de provin cie kunnen bewegen om bijna alles bij het oude te laten omdat er in de toekomst grote verschuivingen ver wacht worden. Chr. Koopman uit Sint-Maartensdijk sprak de vrees uit, dat er in de toekomst geen afge vaardigden van Tholen meer over blijven. „En we hebben al zoveel moeten iinleveren. De rechtstreekse contacten met mensen die onze streek goed kennen, ga je missen." De dijkgraaf liet een verwachting zien van de Unie van waterschap pen, waarbij het huidige aantal van '1 1 oyat ooGviUTs^actJiTjUM SfftHÜlÉK Advertentie I.M. 60 in 2003 teruggebracht zal zijn tot 20 waterschappen. In Zuid-Hol land bijvoorbeeld van 12 naar 3. Gosselaar had al een berekening gemaakt van de financiële gevol gen van samenvoeging van Zeeuw se Eilanden met het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. De heffing in gezetenen zou dan voor de Thole- naren van 94 naar 125 gulden gaan en de omslag gebouwd van f 3,55 naar f 5,50. Het ongebouwd zou echter teruggaan van f 114,68 naar 106 gulden en de zuiveringsheffing zou dalen van 105 naar 90 gulden per eenheid. Verschillende deskundigen hebben hun licht laten schijnen over de toekomstige waterschappen. Zo komt Van Vliet aan een nieuwe verdeling van de algemene verga dering, die voor 60% door verte genwoordigers van specifieke be langen wordt gevormd en door 40% algemene belangen. Zeeuwse Eilanden gaat uit van een 50/50 verdeling met 30 in plaats van nu 35 zetels. Het algemeen belang krijgt dan 15 zetels, agrarische be drijven 7, niet-agrarische bedrijven 5 en landschapsbeheerders 3. Een belangrijk verschil is verder het lijstenstelsel in plaats van het per- sonenstelsel. „Wij willen de districten in stand houden, maar ik durf niet te garan deren dat er in 2006 nog 4 Thole- naren in het waterschap zitten", aldus Gosselaar. „Een goede com municatie is dan nodig, ook met onze medewerkers. Je moet de to tale organisatie kunnen aanspre ken." J.P. van Dalen uit Scherpenisse wees erop, dat enkele politieke partijen de waterschappen willen opheffen en de taken willen onder brengen bij de provincie. „Allle rapporten spreken dat tegen", ant woordde de dijkgraaf. „Wel is het zo, dat er meer algemene democra tie in de waterschappen moet ko men. De provincie moet een regis serende, toetsende rol hebben, maar geen uitvoerende rol. Dat leeft slechts bij enkele Zeeuwse statenleden, maar in de landelijke politiek speelt dat niet. Het kabinet beslist wel over de bandbreedte al gemeen en specifiek belang en de provincie besluit of de kiesdistric ten blijven, waarbij Zeeuwse Eii- landen een adviserende rol heeft", aldus Gosselaar tijdens de dis trictsvergadering in Tholen. Samen met zijn kleinkinderen Mirjam, Ella en Hannah (van links naar rechts) zet molenaar Gadze de Moed de wieken in beweging. Voorzitter Ph. de Rijke van de stich ting kijkt tevreden terug op de open dag in de molen. „In totaal 168 mensen hebben het gastenboek ge tekend. Dat is veel. Zeker als je het vergelijkt met de jaarlijkse open molendag die samenvalt met de na tionale fietsdag. Dan komen er ge middeld tussen de 50 en 60 bezoe kers. Nu hadden we er drie keer zoveel. Het is voor ons een bewijs dat deze actie van de stichting ge waardeerd wordt. Er kwamen voor al veel mensen uit het eigen dorp naar toe." De wieken van de korenmolen uit 1801 waren versierd met vlaggetjes. Binnen was op de begane grond een kleine expositie ingericht. Bezoe kers konden er foto's en kranten knipsels bekijken over de geschie denis van de grondzeiler aan de haven. De foto's waren afkomstig uit het archief van de stichting, uit het gemeentearchief en van Dé Moed zelf. Ook stonden particulie ren voor deze gelegenheid foto's af. Zo was er een recente luchtfoto te zien van de molen die tijdens een helicoptervlucht was gemaakt. Er was ook koffie en thee en er konden prentbriefkaarten worden gekocht. De bezoekers kwamen vooral 's middags naar de molen. De Rijke: ,,'s Ochtends kwamen de mensen tot een uur of 11, na het eten is het echt gaan lopen. We zijn tot half vijf open gebleven." Behalve Stavenissenaars (sommi gen bekeken de molen voor het eerst van binnen) waren er ook be zoekers van buiten, zo vertelt De Moed. „De molenaar van Kruinin- gen is geweest en Dirk Uyl uit Poortvliet die de molen de Vierwin- den in Sint-Annaland regelmatig laat draaien. Maar ook nog een meisje uit Australië die hier een vriend heeft." Door de grote toeloop vtjp kinderen was alleen de eerste zolder voor het publiek toegankelijk. Uit veilig heidsoverwegingen (er waren veel kinderen) bleef de tweede zolder gesloten. Om half tien lichtten De Moed en zijn kleindochter de vang, maar de wieken weigerden aanvankelijk te draaien. De molenaar moest de wie ken eerst een zetje geven eer de wind er vat op kreeg. Voor Hannah was het trekken aan het touw samen met haar grootvader geen probleem, zei ze. „Nee, maar het was wel koud buiten." Samen met haar zus jes Ella (7) en Mirjam (4) was ze gekleed in boerinnengoed. De zus jes wonen in Rotterdam. „We ko men veel in het dorp, maar niet vaak op de molen," legt Hannah uit. De molen is tot 1964 'zeer regelma tig' in gebruik geweest, maar nooit bewoond. De ronde stenen boven kruier zonder stelling, is opgetrok ken uit gele baksteen. De kap is van hout, bekleed met dakleer. De molen werd gebruikt voor het malen van graan voor veevoeder en menselijke consumptie. De laatste beroepsmo lenaar was A.J. van der Slikke die op 25 maart 1963 in de molen is veron gelukt. In 1966 verleende het minis terie van CRM toestemming tot ge deeltelijke verbouwing van het interieur tot weekendverblijf, het geen niet is uitgevoerd, aldus de t^p- lichting op de informatieborden. De Moed is sinds 1985 actief als vrij willig molenaar. Hij kwam toen al regelmatig in het monument als ge meentetimmerman om er kleine re paraties te verrichten. De molen is aan de buitenkant op dit ogenblik groen uitgeslagen. Een nieuw verflaagje zou niet misstaan, zo betoogde onlangs raadslid P.K.M. Stouten (VVD) in een van de gemeentelijke adviescommissies. De latten op de roeden verkeren vol gens De Moed echter ook in slechte staat en binnen in de molen rotten de uiteinden van twee balken langzaam weg. Door een technisch mankement moesten de wieken in de loop van de middag worden stopgezet, aldus De Rijke ,„Er was een zeil tussenge komen. Helaas hebben we hem toen stil moeten zetten." De bus met gif ten voor de stichting bleef niet onbe nut. Volgens de voorzitter kunnen met de opbrengst de kosten van de open dag betaald worden. De stichting bereidt alweer nieuwe activiteiten voor: koninginnedag op 30 april, het Oranjebal op 5 mei, de fototentoonstelling van 26 mei tot en met 2 juni en de braderie met kade- feest op 14 juli. Bij de vaststelling van de tarieven 2001 rezen er veel bezwaren tegen de voorgestelde verhogingen van het dagelijks bestuur. Met name de heffingen voor het gebouwd (de huizen) riepen weerstand op, o.a. bij gemeentebesturen. De hoofdin gelanden van het waterschap deel den die bezwaren en het dagelijks bestuur matigde daarop de verho gingen. Tevens werd afgesproken, dat dit voorjaar een nota zou uitko men over de actuele stand van za ken om de tarieven verder te kunnen matigen. Dat gebeurt overigens pas in 2002, maar dit jaar wordt daar voor wel de basis gelegd door het aanwenden van de algemene reser ve voor vervroegde afschrijvingen en het in 2001 afboeken van het res tant van de oude taxatiekosten voor de wet onroerende zaakbelasting. Samen met een strakke investe- rings- en begrotingsdiscipline, een terughoudend beleid ten aanzien van de personeelsvoorziening en een krappe begroting moeten de heffingen volgens het dagelijks be stuur binnen de perken blijven. „We denken de goede lijn nu te pakken te hebben", zegt gezworene J. Hoekman. In 2002 krijgt Zeeuwe Eilanden ook te maken met een nieuwe kosten- toedeling. De onderlinge waarde verhouding van huizen en grond wijzigt van 83:17% in 80:20%. Dat komt omdat de gemiddelde koop prijzen van los (bouw- en gras) land in de periode 1995-1999 sterker ge stegen zijn dan de die van wonin gen. „Het gaat om een verdubbeling van 33.000 naar 66.000 gulden per ha. en dat zijn dan CBS-cijfers, die nog achter lopen bij de actuele situ atie", zegt Hoekman. Een voordeel voor de grondeigena ren is in 2002 dat het aan de catego rie ongebouwd toe te rekenen water- kwantiteitsbeheer wordt gehalveerd van 40 naar 20%. „Boeren hoeven niet te betalen voor de stedelijke wa terplannen", aldus de gezworene fi nanciën. Het kostenaandeel van de categorie ingezetenen wordt bij de waterke- rings- en wegenzorg gerelateerd aan de inwonerdichtheid van het water- schapsgebied. Gevolg is een aan zienlijke daling van 37,50 naar 30% voor de ingezetenen en een toename van 52,15 tot 55,73% voor ge bouwd. Bij de verkiezingen van maart 2002 zal daardoor het aantal zetels voor de categorie ingezetenen (waarvoor o.a. J.M. Aarnoudse uit Oud-Vossemeer zitting heeft) dalen van 15 naar 14, terwijl het aantal hoofdingelanden gebouwd (J.L. Noom uit Scherpenisse zit voor de ze categorie in het waterschap) stijgt van 8 naar 9. Gezworene Hoekman zegt geleerd te hebben van de situatie vorig jaar met het tarief voor gebouwd. „Een inhaalslag van twee jaar doet extra pijn. Dat moeten we voortaan zien te voorkomen. Verhogingen dienen meer gelijkmatig over de verschil lende categorieën verdeeld te wor den." Een bijdrage aan een zuiniger be- grotingsopzet vormt ook het afzien van de herbezetting als gevolg van de arbeidstijdverkorting van 38 naar 37 uren. Op 400 medewerkers gaat het om 12 formatieplaatsen die niet ingevuld worden. Harder, maar vooral doelmatiger werken moet daarvoor de oplossing zijn. Het wa terschap voert op personeelsgebied een terughoudend beleid. Vorig jaar is er 3 miljoen gulden minder geïnvesteerd dan de bedoe ling was en dat levert een besparing op van een kleine drie ton aan kapi- taallasten in 2001. Toch verwacht Hoekman geen groot overschot op de rekening 2000. „We denken aan een evenwicht, dus geen verrassin gen, hetzij negatief of positief." De oude woz-taxatiekosten van 2,2 miljoen gulden worden ten laste ge bracht van de algemene reserves, waardoor dat saldo daalt tot 11 mil joen. Daar gaat nog een bedrag van 4 miljoen aan vervroegde afschrij vingen af, waarmee de reserve op 7 miljoen gulden uitkomt en die ver laging was ook door de algemene vergadering gevraagd. De vervroeg de afschrijvingen hebben o.a. be trekking op het restant boekwaarde van het hoofdkantoor 1 miljoen) en de boeterente (3 miljoen) van de herstructurering van de geldlenin gen. Per saldo leverde dat Zeeuwse Eilanden wel lagere rentelasten op. De vervroegde afschrijvingen ont lasten de exploitatie 2002 met 1,4 miljoen gulden. De vergoeding voor hoofdingelan den van het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat omhoog. De Unie van waterschappen had gevraagd om een verhoging van 2,5 tot 3,5% van het salaris van de voorzitter, maar de staatssecretaris heeft de stijging beperkt tot 3%. In plaats van het huidige presentiegeld van 172 gul den netto per bijgewoonde vergade- Dijkgraaf W.A. Gosselaar van wa terschap Zeeuwse Eilanden is be noemd tot lid van het dagelijks be stuur van de Unie van waterschappen, het landelijke sa menwerkingsverband. Hij komt 8 juni in functie en zal dan naar ver wachting de portefeuille waterke ringen gaan beheren. Het dagelijks bestuur van de Unie vergadert als regel EEn keer per maand. Het db van Zeeuwse Eilanden is zeer inge nomen met het feit, dat Zeeland weer in Den Haag vertegenwoor digd is. ring komt er een vergoeding van bruto f 5767,56 per jaar. Ook de be zoldiging van de leden van het da gelijks bestuur gaat op de schop. Momenteel is dat 25% van het loon van de dijkgraaf: 3701 gulden per maand bruto. Dat wordt 20% van de maximum salarisschaal van de dijk graaf en dat komt neer op f 3204,20 per maand. Een verlaging dus van zo'n 500 gulden, maar de algemene vergadering kan het percentage van 20% verlagen tot 15% of verhogen tot 25%. De zittende gezworenen behouden hun huidige salaris tot ui terlijk het tijdstip van beëindiging van het lidmaatschap van het dage lijks bestuur. Pannenkoekenhuis en speeltuin Balsedreef 5, Bergen op Zoom Tel. 0164-25 79 49 zijn gewoon GEOPEND Advertentie I.M. Info Dag Vriens-de Schelde orga niseert zaterdag 7 april een 'info-dag-natuursteen- vloeren'. Gedurende deze dag adviseren wij u graag d.m.v. speciale sessies over natuursteen. Hiervoor hebben wij een aantal gastsprekers uitgenodigd. Zie onderstaande tijden. Voor iedere bezoeker is er een leuke voorjaars-attentie en natuurlijk staat er een lekker kopje koffie klaar. Tevens zijn er van 7 april tot 7 mei aantrekkelijke prijs-acties. Kom dus gerost informeren. 11.00 u. Wat is natuursteen? Spreker: Dhr. Keltjens (Opreij Natuursteen) 13.30 u. Vloerverwarming natuursteen. Spreker: Dhr. v/d Avert (Magnum Holland) 15.00 u. Natuursteen onderhoud. Spreker: Dhr. van Zwol (Möller Chemie) Showroom openingstijden: Ma 13.00 -17,30 D». Mm Do 08.30 17.30 Vr: 08.30 - 21.00 Za. 09.30 -17.00 Bergen op Zoom Zeelandhaven 7 Telefoon: (0164) 271500 Fax: (0164) 245370 Vrijdag 20 april zijn wij eerder gesloten. 16.00 uur i.p.v. 21.00 uur. Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 11